http://kariera.mk

Palokaj: Serbia po tenton ta jetësojë planin e ndarjes së Kosovës

para 7 muajve - Telegrafi

Gazetari dhe njohës i zhvillimeve në Evropë, Augustin Palokaj, në një deklaratë për Alsat M ka folur për rëndësinë e ftesës që NATO i ka bërë Maqedonisë për anëtarësim. Në këtë drejtim Palokaj tha se kjo...

Palokaj: Serbia po tenton të bëjë reale ndarjen e Kosovës

para 7 muajve - Lajmi.net

Gazetari dhe njohës i zhvillimeve në Evropë, Augustin Palokaj, në një deklaratë për Alsat M ka folur për rëndësinë e ftesës që NATO i ka bërë Maqedonisë për anëtarësim. Në këtë drejtim Palokaj tha se kjo...

Anëtarësimi i Ballkanit në NATO mbyll shumë çështje në rajon, thotë Palokaj

para 7 muajve - Koha.net

Gazetari dhe korrespodenti i Kohës Ditore në Bruksel, njohës i zhvillimeve në Evropë, Augustin Palokaj, në një deklaratë për Alsat M ka folur për rëndësinë e ftesës që NATO i ka bërë Maqedonisë për anëtarësim....

Palokaj: Me ftesën, humb ndikimi rus në Maqedoni

para 7 muajve - Alsat-M

Gazetari dhe njohësi i zhvillimeve në NATO, Augustin Palokaj në një deklaratë për Alsat M tha se me ftesën për anëtarësim në Aleancën veriatlantike, përfundimisht humbet ndikimi rus në Maqedoni.

Palokaj: Me ftesën, humb ndikimi rus në Maqedoni

para 7 muajve - Tetova Sot

Gazetari dhe njohësi i zhvillimeve në NATO, Augustin Palokaj në një deklaratë për Alsat M tha se me ftesën për anëtarësim në Aleancën veriatlantike, përfundimisht humbet ndikimi rus në Maqedoni.

Serbia po tentojë të bëjë reale ndarjen e Kosovës

para 7 muajve - Infokusi

Gazetari dhe njohës i zhvillimeve në Evropë, Augustin Palokaj, në një deklaratë për Alsat M ka folur për rëndësinë e ftesës që NATO i ka bërë Maqedonisë për anëtarësim. Në këtë drejtim Palokaj tha se kjo...

Palokaj: Serbia po tentojë të bëjë reale ndarjen e Kosovës

para 7 muajve - Gazeta e re

Gazetari dhe njohës i zhvillimeve në Evropë, Augustin Palokaj, në një deklaratë për Alsat M ka folur për rëndësinë e ftesës që NATO i ka bërë Maqedonisë për anëtarësim. Në këtë drejtim Palokaj tha se kjo...

Palokaj: Serbia po tenton të bëjë reale ndarjen e Kosovës

para 7 muajve - Periskopi

Gazetari dhe njohës i zhvillimeve në Evropë, Augustin Palokaj, në një deklaratë për Alsat M ka folur për rëndësinë e ftesës që NATO i ka bërë Maqedonisë për anëtarësim. Në këtë drejtim Palokaj tha se kjo...

Palokaj: Serbia po tentojë të bëjë reale ndarjen e Kosovës

para 7 muajve - KosovaPress

Në këtë drejtim Palokaj tha se kjo ftesë është dashur të bëhet qysh në kohën kur ishte ftuar edhe Shqipëria dhe Mali i Zi, për ë përmbyllur një kapitull – atë të ndryshimit ë kufijve në Ballkan. Në këtë...

Rajoni uron Maqedoninë për marrjen e ftesës për NATO

para 7 muajve - Shenja

Marrja e ftesës për anëtarësimin e vendit në NATO, është pritur me reagime pozitive nga vendet e Ballkanit. Ministria e Jashtme e Bullgarisë, nëpërmjet një komunikate, ka përshëndetur vendimin për fillimin...

KRYETARI I MALIT TË ZI: GËZOHEM QË MAQEDONIA VERIORE DO TË JETË ANËTARE E NATO-S

para 7 muajve - TV21

Kryetari i Malit të Zi, Millo Gjykanoviq  deklaroi  dje se ftesa që Maqedonia të fillojë bisedimet me NATO-n është e rëndësishme edhe për Podgoricën. “Gëzohem që Maqedonia Veriore do të jetë anëtare e...

Presidenti i Malit të Zi: Ftesa për Maqedoninë në NATO, e rëndësishme edhe për Podgoricën

para 7 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç deklaroi dje se ftesa për Maqedoninë që të fillojë me bisedimet me NATO-n është e rëndësishme edhe për Podgoricën. “Gëzohem që Maqedonia Veriore do të jetë anëtare...

Gjukanoviç para kohe e quan “Maqedonia Veriore”

para 7 muajve - Ina

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç sot deklaroi se ftesa për Maqedoninë të fillojë me bisedimet me NATO-n është e rëndësishme edhe për Podgoricën. “Gëzohem që Maqedonia Veriore do të jetë anëtare...

Gjukanoviq: Ftesa për Maqedoninë për antarësim, e rëndësishme edhe për Podgoricën

para 7 muajve - Zhurnal

Gjukanoviq: Ftesa për Maqedoninë për antarësim, e rëndësishme edhe për Podgoricën "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë...

Der Standard: Shqiptarët e mbrojnë Maqedoninë nga ndikimi rus

para 7 muajve - Medial

Ftesa ndaj Maqedonisë vjen vonë për shkak të kontestit të emrit. Në rast tjetër ajo do vinte përpara dhjetë vitesh.Samiti i NATO që mbahet të mërkurën dhe të enjten në Bruksel do i jap ftesë zyrtare kryeministrit...

Gjukanoviq: Gëzohem që Maqedonia Veriore do të jetë anëtare e NATO-s

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetari i Malit të Zi, Millo Gjykanoviq sot deklaroi se ftesa për Maqedoninë të fillojë me bisedimet me NATO-n është e rëndësishme edhe për Podgoricën. “Gëzohem që Maqedonia Veriore do të jetë anëtare...

Der Standard: Shqiptarët e mbrojnë Maqedoninë nga ndikimi rus

para 7 muajve - Fakti Ditor

Ftesa ndaj Maqedonisë vjen vonë për shkak të kontestit të emrit. Në rast tjetër ajo do vinte përpara dhjetë vitesh.Samiti i NATO që mbahet të mërkurën dhe të enjten në Bruksel do i jap ftesë zyrtare kryeministrit...

Der Standard: Shqiptarët mburojë kundër ndikimit rus në Maqedoni

para 7 muajve - Ina

Ftesa ndaj Maqedonisë vjen vonë për shkak të kontestit të emrit. Në rast tjetër ajo do vinte përpara dhjetë vitesh. Samiti i NATO që mbahet të mërkurën dhe të enjten në Bruksel do i jap ftesë zyrtare kryeministrit...

Johanis: Rumania e përkrahë ftesën e NATO-s për Maqedoninë

para 7 muajve - Zhurnal

Johanis: Rumania e përkrahë ftesën e NATO-s për Maqedoninë "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet...

Gjukanoviq: Ftesa për Maqedoninë për antarësim, e rëndësishme edhe për Podgoricën

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq sot deklaroi se ftesa për Maqedoninë të fillojë me bisedimet me NATO-n është e rëndësishme edhe për Podgoricën. “Gëzohem që Maqedonia Veriore do të jetë anëtare...

Iohannis: Rumunia e përkrahë ftesën e NATO-s për Maqedoninë

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetari i Rumunisë,Klaus Iohannis tha se NATO duhet të vazhdojë me politikën “Dyer të hapura” dhe shtoi se Rumunia do të përkrahë vendimin që Republika e Maqedonisë të ftohet të fillojë me bisedimet për...

Johanis: Rumania e përkrahë ftesën e NATO-s për Maqedoninë

para 7 muajve - Medial

Presidenti rumun Klaus Johanis deklaroi se NATO duhet ta vazhdojë politikën e “dyerve të hapura” dhe shtoi se Rumania e përkrahë vendimin Republika e Maqedonisë të ftohet  për t’i filluar  negociatat inkuadruese...

Der Standard: Shqiptarët e mbrojnë Maqedoninë nga ndikimi rus

para 7 muajve - InfoShqip

Ftesa ndaj Maqedonisë vjen vonë për shkak të kontestit të emrit. Në rast tjetër ajo do vinte përpara dhjetë vitesh. Samiti i NATO që mbahet të mërkurën dhe të enjten në Bruksel do i jap ftesë zyrtare kryeministrit...

FTESA PËR NATO, KUSHTËZIMET, ANALISTËT: KY ËSHTË VETËM FILLIMI

para 7 muajve - TV21

Maqedonia e ka merituar më herët që të jetë në familjen e NATO-s. Procesi i anëtarsimit në NATO sipas profesorit Shpëtim Latifi, nuk mund të jetë edhe aq i shkurtër pasi mund të zgjasë deri në 1-2 vjet....

Johanis: Rumania e përkrahë ftesën e NATO-s për Maqedoninë

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti rumun Klaus Johanis deklaroi se NATO duhet ta vazhdojë politikën e “dyerve të hapura” dhe shtoi se Rumania e përkrahë vendimin Republika e Maqedonisë të ftohet  për t’i filluar  negociatat inkuadruese...

Der Standard: Shqiptarët mburojë kundër ndikimit rus në Maqedoni

para 7 muajve - Tetova Sot

Ftesa ndaj Maqedonisë vjen vonë për shkak të kontestit të emrit. Në rast tjetër ajo do vinte përpara dhjetë vitesh. Samiti i NATO që mbahet të mërkurën dhe të enjten në Bruksel do i jap ftesë zyrtare kryeministrit...

Gjukanoviq: Gëzohem që Maqedonia Veriore do të jetë anëtare e NATO-s

para 7 muajve - Sovrani

Kryetari i Malit të Zi, Millo Gjykanoviq sot deklaroi se ftesa për Maqedoninë të fillojë me bisedimet me NATO-n është e rëndësishme edhe për Podgoricën. “Gëzohem që Maqedonia Veriore do të jetë anëtare...

Iohannis: Rumania e përkrahë ftesën e NATO-s për Maqedoninë

para 7 muajve - Sovrani

Kryetari i Rumunisë,Klaus Iohannis tha se NATO duhet të vazhdojë me politikën “Dyer të hapura” dhe shtoi se Rumunia do të përkrahë vendimin që Republika e Maqedonisë të ftohet të fillojë me bisedimet për...

NJË MOMENT I RËNDËSISHËM PËR BALLKANIN

para 7 muajve - Fakti Ditor

SELIM IBRAIMI-INSTITUTI I STUDIMEVE TË SIGURISË DHE ZHVILLIMIT Burrështetas dhe zyrtarë të Aleancës Veri-Atlantike janë takuar sot në Bruksel në ndërtesën e re të NATO-s. Organizata mbeti e vetmja aleancë...

Der Standard: Shqiptarët mburojë kundër ndikimit rus në Maqedoni

para 7 muajve - Insajderi

Ftesa ndaj Maqedonisë vjen vonë për shkak të kontestit të emrit. Në rast tjetër ajo do vinte përpara dhjetë vitesh. Samiti i NATO që mbahet të mërkurën dhe të enjten në Bruksel do i jap ftesë zyrtare kryeministrit...

Media austriake: Shqiptarët mburojë kundër ndikimit rus në Maqedoni

para 7 muajve - Albinfo

Marrëveshja mes Shkupit dhe Athinës i hap dyert e NATO-s Maqedonisë, megjithatë njëherë duhet vota “për” në referendum, shkruan “Der Standard”. Ftesa ndaj Maqedonisë vjen vonë për shkak të kontestit të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK