http://kariera.mk

Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Telegrafi

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Daçiq: Kundërshtimet hipokrite ndaj ndarjes së Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

Komisioni Evropian: Zgjidhja duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Daçiq: Kundërshtimet hipokrite ndaj ndarjes së Kosovës

para 6 muajve - Portalb

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

Daçiq: Kundërshtimet hipokrite ndaj ndarjes së Kosovës

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Propozimi për ndarjen e territorit të Kosovës ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve është shprehje e vullnetit për gjetjen e një zgjidhjeje kompromisi për Kosovën dhe nuk duhet interpretuar si dobësi, ka thënë...

KORRIGJIMI I KUFIJVE: DEBATE TË ASHPRËTA NË MES KRERËVE POLITIKË

para 6 muajve - TV Art

Ideja e ndryshimit të kufijve ka fituar tërheqje edhe te qarqet shqiptare Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç...

Daçiç: Erdhi koha të rishikojmë kufirin me Kosovën

para 6 muajve - Albeu

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiç për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë e vetme të mundshme...

Daçiç: Përkrah idenë për rishikimin e kufijve. SHBA ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiç për rishikimin e kufijve me Kosovën. Referuar mediave në Serbi Ministri Daçiç vlerëson rishikimi...

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

para 6 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë e vetme të mundshme...

Daçiç mbështet korrigjimin e kufijve: SHBA ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës

para 6 muajve - Java News

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiç për rishikimin e kufijve me Kosovën. Referuar mediave në Serbi Ministri Daçiç vlerëson rishikimi...

KE: Zgjidhja mes Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë realiste dhe e mundshme

para 6 muajve - Ekonomia Online

Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën ndërkombëtare, e mbi të cilën Prishtina dhe Beogradi duhet të kenë pajtueshmëri, ka...

Vuçiq: Dua kufij të qartë të Serbisë

para 6 muajve - Iliria News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht ndryshe përshkruhet,...

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

para 6 muajve - Shenja

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë e vetme të mundshme...

“Kosova, gjithmonë burim konflikti”/ Vuçiç sqaron deklaratat: Duam kufij të qartë, jo provizorë

para 6 muajve - Sot News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht ndryshe përshkruhet,...

Selakoviq për Kosovën: Vuçiq është për një zgjidhje që do të shmangte luftën

para 6 muajve - Klan Kosova

Çështja e Kosovës është problemi më i rëndësishëm dhe kompleks që nuk pret më, ndërsa presidenti serb Aleksandar Vuçiq është për një  zgjidhje që do të shmangte luftën në të ardhmen . Kështu ka deklaruar,...

Serbia kundër pavarësisë Kosovës në “kufijtë që i imponohen “

para 6 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i kryetarit të Serbisë Nikola Selakoviq, ka deklaruar sot se çështja e Kosovës është problemi më i vështirë dhe më i rëndësishëm me zgjidhjen e të cilit Serbi nuk guxon të presë...

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

para 6 muajve - Bota Press

Botapress, 10 Gusht-Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë...

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

para 6 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë e vetme të mundshme...

Daçiç: SHBA ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës

para 6 muajve - Fakti Ditor

SERBI – Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiç për rishikimin e kufijve me Kosovën. Referuar mediave në Serbi Ministri Daçiç vlerëson...

Daçiq përkrah idenë e Vuçiqit për rishikim të kufijve me Kosovën

para 6 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq për rishikimin e kufijve me Kosovën, duke vlerësuar si mundësinë e vetme të mundshme...

Vuçiç flet qartë: Duam kufijë të qartë, Kosova burim konflikti

para 6 muajve - Lexo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht ndryshe përshkruhet,...

Daçiq mbështet propozimin e Vuçiqit për caktimin e kufijve

para 6 muajve - Ina

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se mbështet propozimin e Presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili foli për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha se pajtohet për caktimin e kufijve me shqiptarët....

Vuçiq: Dua kufij të qartë të Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht ndryshe përshkruhet,...

Vuçiç: Duam kufij të qartë me Kosovën, jo provizorë! Tango ka nevojë për dy persona

para 6 muajve - Java News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht ndryshe përshkruhet,...

Vuçiqi flet për kufijtë, ‘godet’ Kosovën

para 6 muajve - OraInfo

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht ndryshe përshkruhet, ndërsa...

Vuçiqi e do Serbinë me kufij të qartë

para 6 muajve - Koha.net

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht ndryshe përshkruhet, ndërsa...

Vuçiq nuk e fsheh një synim të tillë: Angazhohem për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve

para 6 muajve - Indeks.mk

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiqi e do Serbinë me kufij të qartë

para 6 muajve - Infokusi

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht ndryshe përshkruhet, ndërsa...

Daçiq mbështet propozimin e Vuçiqit për caktimin e kufijve

para 6 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se mbështet propozimin e Presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili foli për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha se pajtohet për caktimin e kufijve me shqiptarët....

Serbia kundër pavarësisë së Kosovës në “kufijtë që i imponohen”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sekretari i Përgjithshëm i kryetarit të Serbisë, Nikola Selakoviq, ka deklaruar sot se çështja e Kosovës është problemi më i vështirë dhe më i rëndësishëm me zgjidhjen e të cilit Serbi nuk guxon të presë...

Nis të zbardhet skema: edhe Daçiç pas Vuçiçit i thotë “Po” Thaçit për korigjim kufijsh

para 6 muajve - Te Sheshi

Ministri i Jashtëm Ivica Daçiç thotë se mbështet propozimin e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i cili një ditë më parë u deklarua pro idesë së homologut kosovar Thaçi, për korigjim kufijsh. Vuçiç...

Sekretari i Vuçiqit: Presidenti ynë po tenton që t’i evitojë luftërat

para 6 muajve - Periskopi

Sekretari i Përgjithshëm i kryetarit të Serbisë Nikola Selakoviq, ka deklaruar sot se çështja e Kosovës është problemi më i vështirë dhe më i rëndësishëm me zgjidhjen e të cilit Serbi nuk guxon të presë...

Vuçiq: Dua kufij të qartë të Serbisë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress, 10 Gusht-Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht...

Daçiq mbështet propozimin e Vuçiqit për caktimin e kufijve

para 6 muajve - Infokusi

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se mbështet propozimin e Presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili foli për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha se pajtohet për caktimin e kufijve me shqiptarët....

Vuçiqi e do Serbinë me kufij të qartë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se ka për qëllim që Serbia të bëhet me kufij të qartë e jo të mbetet provizorium siç është tani gjendja, e cila, tha ai, krejtësisht ndryshe përshkruhet, ndërsa...

Daçiq në krah të Vuçiqit për caktimin e kufijve

para 6 muajve - Periskopi

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se mbështet propozimin e Presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili foli për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha se pajtohet për caktimin e kufijve me shqiptarët....

Selakoviq: Vuçiq nuk e pranon pavarësinë e Kosovës vetëm për shkak të kufijve ekzistuese

para 6 muajve - Insajderi

Sekretari i përgjithshëm i kryetarit të Serbisë Nikola Selakoviq ka deklaruar për televizionin serb RTS se problemi i vetëm përse Vuçiq nuk dëshiron ta pranojë Kosovën si të pavarur janë “ato kufij të...

Daçiq mbështet propozimin e Vuçiqit për caktimin e kufijve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, thotë se mbështet propozimin e Presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili foli për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha se pajtohet për caktimin e kufijve me shqiptarët....

Vuçiq nuk e fsheh një synim të tillë: Angazhohem për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve

para 6 muajve - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiç: Angazhohem për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiq nuk e fsheh një synim të tillë: Angazhohem për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve

para 6 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

“Angazhohem për ndarje mes serbëve e shqiptarëve”

para 6 muajve - OraInfo

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiq: Angazhohem për ndarje mes serbëve e shqiptarëve, për tango duhen dy veta

para 6 muajve - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiç: Angazhohem për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiq do kufi midis serbëve dhe shqiptarëve

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tregoi sot qëndrimin e tij për zgjidhjen e problemit të Kosovës. Ai dëshiron që të vendosen kufijtë në mes shqiptarëve e serbëve. Ndiqeni kronikën nga Blerim Xhemajli.

Vuçiç: Angazhohem për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve

para 6 muajve - Bota Press

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiq: Angazhohem për ndarje mes serbëve e shqiptarëve, për tango duhen dy veta

para 6 muajve - Insajderi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiq: Angazhohem për ndarje mes serbëve e shqiptarëve, por duhen dy veta për tango

para 6 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiç do të takohet me Putin në Moskë për të biseduar mbi Kosovën

para 6 muajve - InfoShqip

ryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit “novosti” , do të jetë...

“Kufijtë”, Vuçiç: Jam pro ndarjes

para 6 muajve - Vizion Plus

Per here te pare presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç deklaron se është pro ndarjes së Kosovës. Megjithatë kreu i shtetit serb gjithashtu thekson se rishikimi i kufijve nuk varet vetëm nga ai, por edhe...

E konfirmon edhe Vuçiç: Pajtohem me ridefinimin e kufinjve me shqiptarët e Kosovës

para 6 muajve - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është shprehur pro propozimit të korigjimit të kufijve me Kosovën. Gjatë një takimi në Sid ai është shprehur se bisedimet nuk do të jenë të lehta. “Unë pajtohem dhe...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Fol

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiç: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

para 6 muajve - Ina

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është shprehur pro propozimit të korigjimit të kufijve me Kosovën. Gjatë një takimi në Sid ai është shprehur se bisedimet nuk do të jenë të lehta. “Unë pajtohem dhe...

Thaçi: E duam luginën e preshevës pa e dhënë veriun; Vuçiq: Ti ridefinojmë kufijt me shqiptarët

para 6 muajve - MRT

Presidenti i Kosvës Hashim Thaçi të shtunën do të shpalos në Bruksel Idenë e tij për korrigjim të kufijve.... Ai prefereon që në këtë temë të ndiqet modeli i Holandës dhe Belgjikës.Ai njëherit ka përjashtuar...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Alsat-M

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, thotë hapur se preferon ndarjen e Kosovës përgjatë linjave etnike. Vuçiq thotë se nuk mund zbulojë se për çfarë po bisedon me shqiptarët e Kosovës, por ka sqaruar se...

Kufiri me Kosovën, Vuçiç kërkon ndihmën e Putin

para 6 muajve - Vizion Plus

Edhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vucic, deklaron se është pro rishikimit të kufijve me Kosovën, megjithatë thekson se kjo gjë nuk varet nga ai. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime për demarkacionin...

Vuçiç, pro ridefinimit të kufijve shqiptarët e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se pajtohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë. “Unë pajtohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve me...

Vuçiç: Angazhohem për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të enjten se ai angazhohet për ndarje ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, duke u bërë jehonë kërkesave të Serbisë për ndarjen tokësore të Kosovës në...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Portalb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Debatet për Kosovën, Vuçiç pro ndarjes në vija etnike

para 6 muajve - Mapo

Debatet në Kosovë janë nxehur bashkë me temperaturat këto ditë dhe javë të fundit, ndërkohë që frazat më të përsëritura janë ndarje, shkëmbim territoresh apo korrigjim kufijsh. Presidenti Hashim Thaçi,...

VUÇIQ: PAJTOHEM PËR RIDEFINIM TË KUFIJVE ME SHQIPTARËT

para 6 muajve - TV21

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Partia serbe: Ridefinimi i kufijve me Kosovën, në kundërshtim me Kushtetutën e Serbisë

para 6 muajve - Periskopi

Partia Demokratike e Serbisë ka vlerësuar se angazhimi për ridefinimin e kufijve me Kosovën është në kundërshtim me Kushtetutën e Serbisë. Sipas kësaj partie, një ide e tillë nënkupton një angazhim për...

‘Ridefinimi i kufijve me Kosovën, në kundërshtim me Kushtetutën serbe’

para 6 muajve - KosovaPress

Sipas kësaj partie, një ide e tillë nënkupton një angazhim për të ndryshuar kufijtë kombëtarë dhe heqjen dorë nga territori. "Në veprim është shembja sistematike e rendit kushtetues të Serbisë," thuhet...

‘Ridefinimi i kufijve me Kosovën, në kundërshtim me Kushtetutën serbe’

para 6 muajve - Gazeta e re

Partia Demokratike e Serbisë ka vlerësuar se angazhimi për ridefinimin e kufijve me Kosovën është në kundërshtim me Kushtetutën e Serbisë. Sipas kësaj partie, një ide e tillë nënkupton një angazhim për...

“Kjo është politika ime”/ Deklarata e fortë e Vuçiç: Jam për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

para 6 muajve - Sot News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se po angazhohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve...

Aleksandër Vuçiq: Jam për caktimin e kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka bërë thirrje për caktimin e vijës kufitare në mes të Serbisë dhe Kosovës. “Unë jam për dhe kjo është politika të cilën e paraqes, natyrisht në qoftë se ajo merr...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Alsat-M

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiç “mbështet” Thaçin : Jam dakord për korrigjimin e kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se angazhohet për korrigjim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiq: Jam për caktim të kufijve me shqiptarët, mirëpo për tango duhen dy vetë

para 6 muajve - Insajderi

Nuk jam i papërgjegjshëm dhe nuk dua të shfaqem me “deklarata madhështore patriotike”, ka thënë Vuçiq. “Unë angazhohem për caktim të kufijve me shqiptarët”, ka deklaruar sot kryetari serb Aleksandar Vuçiq....

Vuçiq e thotë haptas se është për kufij në vija etnike

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar publikisht se është për shkëmbime territoresh duke e përdorur formulimin tashmë të popullarizuar në politikën e Serbisë “razgranicenje sa albancima”...

E FUNDIT/ Vuçiç mbështet Thaçin në ndryshimin e kufijve

para 6 muajve - Albeu

Idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të korigjuar kufirin Kosovë-Serbi po e përkrah edhe homologu serb Aleksandër Vuçiç. Ai ka thënë se duhet demarkacion me shqiptarët por kjo deklaratë është...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - RTV 21

Sipas Vuçiqit marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë gjithëpërfshirëse, por jo e lehtë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem...

E FUNDIT: Ridefinimi i kufijve me Kosovën, Vuçiq merr një vendim të papritur

para 6 muajve - OraInfo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se po angazhohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve...

Vuçiç mbyll ‘rrethin’: PO ridefinimit të kufijve me shqiptarët!

para 6 muajve - Java News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se angazhohet për ricaktim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Shenja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Rishikimi i kufijve/ Vuçiç: Unë angazhohem që…

para 6 muajve - Lexo

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçic, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

LAJMI I FUNDIT / Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

para 6 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se pajtohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët në Kosovë. “Unë pajtohet dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve me shqiptarët....

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiq e thotë haptas se është për kufij në vija etnike

para 6 muajve - Bota Press

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar publikisht se është për shkëmbime territoresh duke e përdorur formulimin tashmë të popullarizuar në politikën e Serbisë “razgranicenje sa albancima”...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiq: Unë jam për caktimin e kufirit me shqiptarët

para 6 muajve - Illyria

Beograd, 9 gusht 2018 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se ai angazhohet për caktimin e kufirit me shqiptarët “Angazhohem për caktimin e kufijve më shqiptarët. Unë nuk e fesheh...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

para 6 muajve - KosovaPress

“Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që ne ta kemi territorin për të cilën nuk dihet se kush si e trajton dhe çfarë i takon dikujt dhe ky është gjithmonë...

LAJMI I FUNDIT / Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se po angazhohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve...

Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, temë kryesore zgjidhja e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Ina

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohet në Moskë  më 15 shtator me presidentin rus, Vladimir Putin.Sipas gazetës serbe ‘Novosti’, gjatë këtij takimi tema kryesore mes homologëve do të jetë zgjidhja...

Analisti serb: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Negociatat për Kosovën janë duke shkuar vetëm në një drejtim – që Serbia do të duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës. Si do ta bëjë Serbia këtë, ne nuk e dimë, vendimet merren në rrethin e ngushtë të njerëzve...

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës

para 6 muajve - Sovrani

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se po angazhohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë. “Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve...

Analisti serb: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Negociatat për Kosovën janë duke shkuar vetëm në një drejtim – që Serbia do të duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës. Si do ta bëjë Serbia këtë, ne nuk e dimë, vendimet merren në rrethin e ngushtë të njerëzve...

SHTEGTIMET E FUNDIT PËR PAQE MES DY POPUJVE

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Nga Bajram PEÇI Të dy popujt, serbë e shqiptarë, duan të jetojnë në paqe. Janë shqiptarët ata që në këto bisedime, që po kryhen mes dy presidentëve të Serbisë e Kosovës, zgjasin duart, duke lënë hedhur...

Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, temë kryesore zgjidhja e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Lajmi.net

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohet në Moskë  më 15 shtator me presidentin rus, Vladimir Putin. Sipas gazetës serbe ‘Novosti’, gjatë këtij takimi tema kryesore mes homologëve do të jetë zgjidhja...

Presidenti Vuçiq jep idenë për zgjidhjen e konfliktit me Kosovën para gazetarëve serbë

para 6 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, ka thënë para mediave serbe se është në favor të demarkimit të kufirit me shqiptarët. “Nëse kemi një territor që nuk është i njohur nga askush, është gjithmonë një...

Analisti serb: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

Negociatat për Kosovën janë duke shkuar vetëm në një drejtim – që Serbia do të duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës. Si do ta bëjë Serbia këtë, ne nuk e dimë, vendimet merren në rrethin e ngushtë të njerëzve...

SHTEGTIMET E FUNDIT PËR PAQE MES DY POPUJVE, LARGPAMËSE APO TË RREZIKSHME?

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Nga Bajram PEÇI Të dy popujt, serbë e shqiptarë, duan të jetojnë në paqe. Janë shqiptarët ata që në këto bisedime, që po kryhen mes dy presidentëve të Serbisë e Kosovës, zgjasin duart, duke lënë hedhur...

Takohen Vuçiq e Putin, Kosova temë kryesore

para 6 muajve - Infokusi

Më 15 shtator në Moskë do të takohen presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin. Siç raporton gazeta serbe ‘Novosti’, temë kryesore e këtij takimi do të jetë zgjidhja e çështjes...

Vuçiqi dhe Putini takohen në shtator, temë kryesore zgjidhja e çështjes së Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohet në Moskë  më 15 shtator me presidentin rus, Vladimir Putin. Sipas gazetës serbe ‘Novosti’, gjatë këtij takimi tema kryesore mes homologëve do të jetë zgjidhja...

Vuçiç dhe Putin sërish flasin për Kosovën në Moskë më 15 shtator

para 6 muajve - Java News

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator, transmeton Koha.net. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit...

Vuçiqi takohet me Putinin për çështje të Kosovës

para 6 muajve - Insajderi

Takimi kryetarëve të Federatës Ruse dhe Serbisë do të mbahet më 15 shtator në Moskë. Ky takim do të pasojë pas edhe një raundi të negociatave në Bruksel, shkruan gazeta serbe “Novosti”. Gjatë qëndrimit...

Vuçiq – Putin takohen në shtator, Kosova temë diskutimi

para 6 muajve - Insajderi

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit “novosti” , do të jetë...

Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, diskutojnë për çështjen e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Vuçiq dhe Putin takohen në shtator, diskutojnë për çështjen e Kosovës Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator. Temë e qendrore...

Vuçiq dhe Putin flasin për Kosovën në Moskë më 15 shtator

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit “novosti” , do të jetë...

Vuçiq dhe Putin flasin për Kosovën në Moskë më 15 shtator

para 6 muajve - Koha.net

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator, transmeton Koha.net. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit...

Vuçiq takohet me Putinin për Kosovën

para 6 muajve - OraInfo

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator, transmeton Koha.net. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit...

Vuçiq dhe Putin flasin për në Moskë për Kosovën më 15 shtator

para 6 muajve - Koha.net

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqiq dhe kryetari i Federatës Ruse Vladimir Putin do të takohen në Moskë më 15 shtator, transmeton Koha.net. Temë e qendrore e takimit të tyre, njofton gazeta e Beogradit...

Krejt çfarë thanë sot zyrtarët e lartë të Serbisë në Mitrovicë

para 6 muajve - Koha.net

Lexoni: Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, do të vijë për vizitë në Kosovë në shtator, kur edhe pritet të rifillojë dialogu në Bruksel. Ai paralajmërimin e ka dhënë vetë, derisa u është drejtuar serbëve...

Korrigjimi i kufijve/ Korrigjimi i kufijve Vuçiç viziton Kosovën në muajin shtator

para 6 muajve - Mapo

Muaji shtator vlerësohet si periudhë me rëndësi të madhe për zgjidhjen përfundimtare të marrëveshjeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Një gjë të tillë ditëve të fundit e ka deklaruar presidenti i Kosovës,...

Korrigjimi i kufijve/ Presidenti serb, Vuçiç vizitë në Kosovë në muajin shtator

para 6 muajve - Java News

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç pritet të vizitojë Kosovën gjatë muajit shtator. Lajmi bëhet i ditur nga mediat serbe. Muaji shtator cilësohet gjithashtu si muaji ku priten zgjidhje përfundimtare të...

Vuçiq: Beogradi nuk do të marrë asnjë vendim pa serbët e Kosovës

para 6 muajve - Shenja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se zgjidhja për Kosovën është larg, dhe se Beogradi nuk do të marrë kurrfarë vendimi pa serbët e Kosovës. Vuçiq këtë e porositi në adresimin telefonik të...

Zbulohet plani i Vuçiqit për Kosovën

para 6 muajve - OraInfo

Muaji shtator po vlerësohet si periudhë me rëndësi të madhe për zgjidhjen përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Një gjë të tillë ditëve të fundit e ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Shtatori muaj vendimtar për zgjidhjen Kosovë-Serbi,mediat serbe zbulojnë planin e Vuçiqit

para 6 muajve - Lajmi.net

Muaji shtator po vlerësohet si periudhë me rëndësi të madhe për zgjidhjen përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Një gjë të tillë ditëve të fundit e ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Vuçiç: Beogradi nuk do të marrë asnjë vendim pa serbët e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta e re

Beogradi nuk do të marrë kurrfarë vendimi pa serbët e Kosovës, tha Vuçiç. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se zgjidhja për Kosovën është larg, dhe se Beogradi nuk do të marrë kurrfarë vendimi...

Vuçiq – serbëve: Vij në Kosovë në shtator për të folur rreth të ardhmes

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq u tha sot serbëve nga Kosova se në shtator do t`i vizitojë  për të biseduar me ta rreth të ardhmes së Kosovës. Ai ka thënë poashtu se asnjë vendim nuk do të bëhet...

Vuçiç-serbëve: Në Shtator vij në Kosovë, vendimet i marrim bashkë

para 6 muajve - Java News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç iu është drejtuar serbëve në Kosovë duke thënë se në shtator do të vijë t’i vizitojë për të diskutuar me ta për të ardhmen e Kosovës duke shtuar se asnjë vendim nuk...

Muaji shtator vendimtar për zgjidhjen Kosovë-Serbi,mediat serbe zbulojnë planin e Vuçiqit

para 6 muajve - Bota Press

Muaji shtator po vlerësohet si periudhë me rëndësi të madhe për zgjidhjen përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Një gjë të tillë ditëve të fundit e ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Vuçiq në shtator viziton Kosovën, ua jep lajmin e madh serbëve për të ardhmen e tyre

para 6 muajve - Sovrani

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq iu është drejtuar serbëve në Kosovë duke thënë se në shtator do të vijë t’i vizitojë për të diskutuar me ta për të ardhmen e Kosovës duke shtuar se asnjë vendim nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK