http://kariera.mk

Lodrat e rrezikshme, MTI ka këtë kërkesë për Doganën

para 6 muajve - Klan Kosova

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka njoftuar se nga 15 mostra të lodrave të cilat kjo ministri  i ka dërguar për testim në Holandë, 12 prej tyre kanë dal të rrezikshme për përdorim. Lajmin,...

Pas analizave, 12 mostra të lodrave për fëmijë kanë dal të rrezikshme

para 6 muajve - Telegrafi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka bërë të ditur se nga 15 mostra që i kanë dërguar për testim në Holandë të lodrave për fëmijë “Slime”, 12 prej tyre kanë dal të rrezikshme. “Prej 15...

Ndalohet importi i lodrave “Made In Kina”, të cilat nuk i plotësojnë standardet

para 6 muajve - Lajmi.net

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marr vendim të ndalojë importin e të gjitha lodrave që kanë rezultuar se nuk janë konform standardeve pas testimeve në laboratorin “SGS” në Holandë....

MTI-ja ndalon importin e lodrave “Made In Kina”, të cilat nuk i plotësojnë standardet

para 6 muajve - Kallxo

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marr vendim të ndalojë importin e të gjitha lodrave që kanë rezultuar se nuk janë konform standardeve pas testimeve në laboratorin “SGS” në Holandë....

Në Kosovë ndalohet importi i lodrave “Made in Kina”, të cilat nuk i plotësojnë standardet

para 6 muajve - Infokusi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marr vendim të ndalojë importin e të gjitha lodrave që kanë rezultuar se nuk janë konform standardeve pas testimeve në laboratorin “SGS” në Holandë....

MTI-ja ndalon importin e 12 lodrave të rrezikshme për fëmije

para 6 muajve - Insajderi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka ka marr vendim të ndalojë importin e lodrave që kanë rezultuar se nuk janë konform standardeve pas testimeve në laboratorin “SGS” në Holandë. Hashi...

MTI-ja ndalon importin e lodrave të cilat nuk i plotësojnë kriteret

para 6 muajve - KosovaPress

Kështu ka bërë të ditur Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, i cili po ashtu bëri të ditur se ka kërkuar nga Dogana e Kosovës që prioritet ta ketë sigurinë e lodrave, dhe të ndalojë importin...

Ministri Hasani kërkon nga Dogana ndalimin e lodrave të rrezikshme nga tregu aziatik

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka kërkuar nga Dogana e Kosovës që ta kenë si prioritet të lartë sigurinë e lodrave dhe të ndalojnë importin e të gjitha lodrave nga tregu aziatik që nuk...

Ministri Hasani kërkon nga Dogana ndalimin e lodrave të rrezikshme nga tregu aziatik

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka kërkuar nga Dogana e Kosovës që ta kenë si prioritet të lartë sigurinë e lodrave dhe të ndalojnë importin e të gjitha lodrave nga tregu aziatik që...

Alarm për Kosovën: 80% e lodrave të Kinës që janë testuar dalin të rrezikshme

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Nga 15 mostra të lodrave të testuara në Holandë, 12 prej tyre kanë dal të rrezikshme për përdorim, ose 80% e lodrave të cilave u janë bërë analizat në laboratorin SGS. Të gjitha lodrat që janë vlerësuar...

Prindër Kujdes! Kjo lodër është e dëmshme…

para 6 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags lodra rrezik plasteline Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka urdhëruar largimin nga tregu i Kosovës të mbi 5 mijë lodrave për fëmijë, pasi që ka konstatuar se janë të rrezikshme për fëmijët....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK