http://kariera.mk

Fatos Lubonja: Kalimi i Shpëtim Idrizit me PD, i parëndësishëm. PDIU është parti klienteliste dhe që mbështetet tek të fortët

para 7 muajve - Gazeta Tema

Analisti Fatos Lubonja ka qenë i ftuar sot në rubrikën “Opinion” në Neës24 për të folur për ndryshimet që kanë ndodhur në koalicionet politike në Vend. Lubonja ka komentuar kalimin e Idrizit në opozitë...

Vjen Idrizi, ikën Dule? PBDNJ diskuton daljen nga koalicioni me PD

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Afrimi i PDIU-së së Shpëtim Idrizit me koalicionin opozitar të drejtuar nga Lulzim Basha nuk është pëlqyer nga kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Burime nga kjo forcë politike bëjnë me dije se Dule, që...

Lubonja: Ju tregoj arsyet pse kalimi i Idrizit me PD-në është i parëndësishëm…

para 7 muajve - Mapo

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në “News24”, analisti Fatos Lubonja, ka folur për aktualitetin politik si dhe lëvizjen e kreut të PDIU dhe PBDNJ për të tju bashkuar koalicionit te PD, para zgjedhjeve vendore...

Lubonja: Ja pse kalimi i Idrizit me PD është i parëndësishëm. PDIU parti klienteliste

para 7 muajve - Sot News

Analisti Fatos Lubonja  ka folur për daljen nga koalicion i PDIU me Partinë Socialiste. Lubonja e ka cilësuar ikjen e Shpëtim Idrizit nga koalicioni me Ramën, si një lëvizje personale. “Deputetët  Idrizit...

Vjen Idrizi, ikën Dule. PBDNJ diskuton daljën nga koalicioni me PD-në

para 7 muajve - Medial

Afrimi i PDIU-së së Shpëtim Idrizit me koalicionin opozitar të drejtuar nga Lulzim Basha nuk është pëlqyer nga kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Burime nga kjo forcë politike bëjnë me dije se Dule, i...

“Lëvizja e Idrizit është personale dhe e parëndësishme”

para 7 muajve - Java News

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, analisti Fatos Lubonja ka folur për aktualitetin politik si dhe lëvizjen e kreut të PDIU dhe PBDNJ për të tju bashkuar koalicionit te PD, para zgjedhjeve vendore...

Vjen Idrizi, ikën Dule. PBDNJ diskuton daljen nga koalicioni me PD-në

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Afrimi i PDIU-së së Shpëtim Idrizit me koalicionin opozitar të drejtuar nga Lulzim Basha nuk është pëlqyer nga kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Burime nga kjo forcë politike bëjnë me dije se Dule, i...

A do të largohet aleati i Bashës nga koalicioni? Përfundon takimi, Vangjel Dule: Ne jemi të prerë

para 7 muajve - Sot News

Sapo ka përfunduar takimi mes Vangjel Dules dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha që u takuan në selinë blu. Kryetari i PBDNJ-së pas përfundimit ka deklaruar se: PDDNJ është një parti që ka...

Përçarja e opozitës pas futjes së Idrizit, Vangjel Dule flet pas takimit me Bashën: Ja e vërteta e shkëputjes nga PD

para 7 muajve - Gazeta Tema

Deklarata e kreut të Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet për t’ju bashkuar opozitës, duket se nuk është pritur mirë nga aleatët e Partisë Demokratike. Kreu i PBDNj-së Vangjel Dule ka takuar sot kryedemokratin...

A do largohet aleati i Bashës nga koalicioni? Përfundon takimi, Vangjel Dule: Ne jemi të prerë

para 7 muajve - Sot News

Sapo ka përfunduar takimi mes Vangjel Dules dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha që u takuan në selinë blu. Kryetari i PBDNJ-së pas përfundimit ka deklaruar se: PDDNJ është një parti që ka...

Vangjel Dule kokë më kokë me Bashën pas afrimit të Idrizit në opozitë

para 7 muajve - Albeu

Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule po zhvillon ditën e sotme një takim me kryetarin e PD-së Lulzim Basha në selinë e PD-në. Takimi vjen pak pas divorcit të PDIU me Partinë Socialiste, ku Idrizi doli nga...

Ndryshime në kampin e opozitës, afrimi i PDIU sjell largimin e një aleatirizi,

para 7 muajve - Gazeta Express

Afrimi i PDIU-së së Shpëtim Idrizit me koalicionin opozitar të drejtuar nga Lulzim Basha nuk është pëlqyer nga kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Burime nga kjo forcë politike bëjnë me dije se Dule, i...

Afrimi i PDIU në koalicionin e opozitës, flet Vangjel Dule: Vendimin…

para 7 muajve - Mapo

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, është duke zhvilluar një takim me Lulzim Bashën në selinë blu. Ende nuk ka detaje për këtë mbledhje, dhe arsyen e saj, por kujtojmë se vetëm pak ditë më parë Shpëtim Idrizi...

Idrizi “trazon ujërat” tek opozita. Dule Takim urgjent me Bashën: Gati largimi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Pas afrimit tek opozita të PDIU-së së Shpëtim Idrizit duket se nuk është pritur mirë nga kreu i PPDNJ Vangjel Dule. Për këtë lëvizje të Idrizit, Dule është duke zhvilluar një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në...

Çfarë po diskutohet? Vangjel Dule takim me Bashën në selinë e PD-së

para 7 muajve - Sot News

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, po zhvillon pasditen e sotme një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi zyrtar po zhvillohet në selinë e PD.

Afrimi i Idrizit në koalicionin opozitar largon Dulen? Kreu i PBDNJ flet pas takimit me Bashën

para 7 muajve - Lexo

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ishte sot në selinë e PD ku zhvilloi një takim me kreun e kësaj force Lulzim Basha. Në media u përfol se Dule do t’i njoftonte Bashës...

Afrimi i Idrizit në koalicionin opozitar largon Dulen? Kreu i PBDNJ flet pas takimit me Bashën

para 7 muajve - Java News

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ishte sot në selinë e PD ku zhvilloi një takim me kreun e kësaj force Lulzim Basha. Në media u përfol se Dule do t’i njoftonte Bashës...

Vijnë çamët ikin grekët, Idrizi e Dule “rokadë” aleancash në zyrën e Bashës

para 7 muajve - Java News

Pak çaste më parë kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule mesohet të ketë takuar kryedemokratin Lulzim Basha në selinë e PD-së. Burime brenda PBDNJ e PD shprehen se Dule do t’i komunikojë atij daljen nga koalicioni....

Idrizi aleancë me PD, Dule takon Bashën, pritet të dalë nga koalicioni opozitar

para 7 muajve - Java News

Pak çaste më parë kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule mesohet të ketë takuar kryedemokratin Lulzim Basha në selinë e PD-së. Burime brenda PBDNJ e PD shprehen se Dule do t’i komunikojë atij daljen nga koalicioni....

Idrizi aleancë me PD, Dule takon Bashën, pritet të dalë nga koalicioni opozitarë

para 7 muajve - Java News

Pak çaste më parë kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule mesohet të ketë takuar kryedemokratin Lulzim Basha në selinë e PD-së. Burime brenda PBDNJ e PD shprehen se Dule do t’i komunikojë atij daljen nga koalicioni....

Dule takon Bashën në PD, gati të dalë nga koalicioni

para 7 muajve - Lexo

Pak minuta më parë kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule raportohet të ketë takuar kryedemokratin Lulzim Basha në selinë e PD.së. Burime të Report Tv thonë se Dule do ti komunikojë atij dajmen nga koalicioni.

A do te vazhdoje koalicioni PD-PBDNJ? Ja çfare u vendos ne takimin Basha-Dule…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags basha dule idrizi koalicion Vangjel Dule, kryetar i PBDNJ, ka zhvilluar nje takim me kreun demokrat, Lulzim Basha. Takimi u mbajt ne nje kohe kur koalicionit opozitar po i bashkohet edhe...

Pas afrimit të PDIU, Dule i PBDNJ në zyrën e Lulzim Bashës

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags basha dule idrizi PBDNJ pd Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, është duke zhvilluar një takim me Lulzim Bashën në selinë blu. Takimi mes Dules dhe Bashës vjen në një kohë kur opozitës po i bashkohet...

Vangjel Dule braktis Lulzim Bashën, gati dhe largimi i Nard Ndokës. Shkaku, Shpëtim Idrizi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Lëvizja e PDIU drejt Lulzim Bashës dhe opozitës pritet të sjellë largimin e një tjetër opozitari nga koalicioni kundër qeverisë. Burime zyrtare nga PBDNJ, (Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut), e...

Pas afrimit me PDIU, Basha mund të humbasë një aleat…

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags aleanca basha pdiu Lulzim Basha mirëpriti sot vendimin e PDIU për nisjen e bisedimeve mes partisë së drejtuar nga Shpëtim Idrizi dhe demokratëve. Por afrimi i PDIU në koalicionin opozitar,...

Jari I shqetësuar nga afrimi I Idrizit me PD

para 7 muajve - Gazeta Tema

Pas deklaratës së Idrizit se do të bashkohet me PD, Jari u shqetësua seriozisht për fatin e Dules. Siç dihet, Dulja iku nga Rama, se ai bëri nënkryetar parlamenti Idrizin. Tani që Idrizi po vjen tek PD...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK