http://kariera.mk

Heqja e vizave afër, shtohen kërkesat për pasaportë biometrike

para 7 muajve - Gazeta Express

Në prag të liberalizimit të vizave, qytetarët po pajisen me të madhe me pasaporta biometrike. Sipas një ankete shumica e tyre mendojnë të largohen nga Kosova edhe pse qeveria thotë se ka nisur fushatë...

Hoxha: Liberalizimi i vizave në duart e shteteve anëtare të BE-së

para 7 muajve - RTV 21

Ministrja Hoxha ka falënderuar mediat rreth procesit të liberalizimit, si dhe mbajtjen e kësaj teme aktuale në opinion Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka mbajtur konferencë për medie, dhe...

Hoxha: Liberalizimi i vizave në duart e shteteve anëtare të BE-së

para 7 muajve - Telegrafi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka mbajtur konferencë për medie, dhe me këtë rast, ka diskutuar rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm pozitiv në Parlamentin Evropian. Në fillim,...

Hoxha: Sfida e radhës për Kosovën është në Këshillin e Ministrave

para 7 muajve - Koha.net

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha në Express Intervistën në KTV, ka diskutuar rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm pozitiv në Parlamentin Evropian. Ajo tha se sfida e radhës...

Hoxha: Mbeten edhe disa hapa deri te liberalizimi i vizave

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Pas votimit të Parlamentit Evropian në favor të rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën, kjo e fundit është një hap më afër në procesin e heqjes së vizave, tha në një konferencë për media ministrja...

Liberalizimi i vizave, ministrja Hoxha jep lajmin e fundit

para 7 muajve - OraInfo

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka mbajtur konferencë për media, dhe me këtë rast, ka diskutuar rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm pozitiv në Parlamentin Evropian. Në fillim,...

Ministrja Hoxha: Liberalizimi i vizave më afër, tani gjithçka në duart e shteteve anëtare

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka mbajtur konferencë për media, dhe me këtë rast, ka diskutuar rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm pozitiv në Parlamentin Evropian. Në fillim,...

Hoxha: Liberalizimi i vizave më afër, tani gjithçka në duart e shteteve anëtare

para 7 muajve - Koha.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka mbajtur konferencë për medie, dhe me këtë rast, ka diskutuar rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm pozitiv në Parlamentin Evropian. “E kam...

Dhurata Hoxha për vizat: Sfida më e madhe mbetet vendimi në Këshillin e Ministrave

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Integrimeve Europiane, Dhurata Hoxha, ka bërë me dije se sfida më e madhe për liberalizimin e vizave, mbetët vendimi që do të merret në Këshillin e Ministrave, njofton Klan Kosova. “Të gjithë...

Hoxha tregon datën se kur merret vendimi final për vizat

para 7 muajve - Zeri

Një ditë pasi Parlamenti Evropian (PE) votoi për liberalizimin e vizave për Kosovën, Ministrja e Integrimit Evropian në Kosovë, Dhurata Hoxha, bëri të ditur edhe datën se kur pritet të merret vendimi final...

Hoxha: Procesi i vendimmarrjes për vizat, në hapin e fundit.

para 7 muajve - Zeri

Ministrja e Integrimit Evropian (MIE), Dhurata Hoxha, ka thënë se Kosova tashmë gjendet në hapin e fundit sa i përket liberalizimit të vizave, raporton zeri.info. Kjo pasi gjatë ditës së djeshme Parlamenti...

Hoxha: Liberalizimi i vizave në duart e shteteve anëtare të BE-së

para 7 muajve - Infokusi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka mbajtur konferencë për medie, dhe me këtë rast, ka diskutuar rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm pozitiv në Parlamentin Evropian. Në fillim,...

Hoxha: Liberalizimi i vizave në duart e shteteve anëtare të BE-së

para 7 muajve - Gazeta e re

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka mbajtur konferencë për medie, dhe me këtë rast, ka diskutuar rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm pozitiv në Parlamentin Evropian. Në fillim,...

Kur do të mund të udhëtoni [përafërsisht] pa viza në BE?

para 7 muajve - Evropa e Lirë

“Vizat liberalizohen këtë vit” , “vizat hiqen në pranverë” … togfjalësha të kësaj natyre janë dëgjuar shpesh viteve të fundit nga elita politike në Kosovë. Por, kur në fakt do të mund të udhëtojnë qytetarët...

Ministrja Hoxha: Liberalizimi i vizave më afër, tani gjithçka në duart e shteteve anëtare

para 7 muajve - Sovrani

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka mbajtur konferencë për medie, dhe me këtë rast, ka diskutuar rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm pozitiv në Parlamentin Evropian. Në fillim,...

Kur do të mund të udhëtoni pa viza në BE?

para 7 muajve - Infokusi

Vizat liberalizohen këtë vit”, “vizat hiqen në pranverë” … fjalë të kësaj natyre janë dëgjuar shpesh viteve të fundit nga elita politike në Kosovë. Por, kur në fakt do të mund të udhëtojnë qytetarët e...

Ministrja Hoxha për liberalizimin e vizave: Do t’i vetëdijësojmë qytetarët

para 7 muajve - Periskopi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka mbajtur konferencë për medie, dhe me këtë rast, ka diskutuar rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm pozitiv në Parlamentin Evropian. Në fillim,...

Hoxha: Liberalizimi i vizave në duart e shteteve anëtare të BE-së

para 7 muajve - KosovaPress

Në fillim, Ministrja Hoxha ka falënderuar mediat rreth procesit të liberalizimit, si dhe mbajtjen e kësaj teme aktuale në opinion. “E kam potencuar se në këtë proces do të kemi transparencë të plotë dhe...

Hoxha tregon sfidën më të madhe të radhës për vizat

para 7 muajve - Insajderi

Ministrja e Integrimeve Europiane, Dhurata Hoxha, ka bërë me dije se sfida më e madhe për liberalizimin e vizave, mbetët vendimi që do të merret në Këshillin e Ministrave. “Të gjithë ne bashkë, sikurse...

Hoxha: Këshilli i Ministrave, sfida më e madhe për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, në një konferencë për medie , ka bërë të ditur se pas votimit pro të Parlamentit Evropian konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare...

Ja çfarë ka mbetur për t’u bërë deri te udhëtimi pa viza i kosovarëve në BE

para 7 muajve - Lexo

Kosovës i kanë mbetur edhe disa procedura që qytetarët ta fitojnë të drejtën e lëvizjes në shtetet e Zonës Schengen. Ndër të tjera, vendi duhet të garantojë që nuk do të ketë abuzim me liberalizim. Por,...

Kur do të mund të udhëtojnë kosovarët pa viza në BE?

para 7 muajve - Periskopi

Vizat liberalizohen këtë vit” , “vizat hiqen në pranverë” … togfjalësha të kësaj natyre janë dëgjuar shpesh viteve të fundit nga elita politike në Kosovë. Por, kur në fakt do të mund të udhëtojnë qytetarët...

Kush votoi për e kush kundër liberalizimit të vizave për Kosovën?

para 7 muajve - Lajmi.net

Para disa ditësh Parlamenti Europian me shumicë votash e mbështeti propozimin që Kosovës t’i hiqet regjimi i vizave. Në favor të propozimit votuan 420 deputetë, kundër ishin 186 prej tyre kurse 22 eurodeputetë...

Kush votoi pro e kush kundër liberalizimit të vizave për Kosovën?

para 7 muajve - RTV 21

Franca ka votuar kundër liberalizimit të vizave Dje Parlamenti Europian me shumicë votash e mbështeti propozimin që Kosovës t’i hiqet regjimi i vizave. Në favor të propozimit votuan 420 deputetë, kundër...

Kush votoi për e kush votoi kundër liberalizimit të vizave për Kosovën?

para 7 muajve - Kallxo

Para disa ditësh Parlamenti Europian me shumicë votash e mbështeti propozimin që Kosovës t’i hiqet regjimi i vizave. Në favor të propozimit votuan 420 deputetë, kundër ishin 186 prej tyre kurse 22 eurodeputetë...

Kush votoi për e kush kundër liberalizimit të vizave për Kosovën?

para 7 muajve - Tetova Sot

Para disa ditësh Parlamenti Europian me shumicë votash e mbështeti propozimin që Kosovës t’i hiqet regjimi i vizave. Në favor të propozimit votuan 420 deputetë, kundër ishin 186 prej tyre kurse 22 eurodeputetë...

Kush votoi për e kush kundër liberalizimit të vizave për Kosovën?

para 7 muajve - Infokusi

Para disa ditësh Parlamenti Europian me shumicë votash e mbështeti propozimin që Kosovës t’i hiqet regjimi i vizave. Në favor të propozimit votuan 420 deputetë, kundër ishin 186 prej tyre kurse 22 eurodeputetë...

Një hap më afër lëvizjes pa viza

para 7 muajve - Politiko

Parlamenti Evropian dje votoi pro liberalizimit të vizave të Kosovës me Bashkimin Evropian. Për të ndodhur lëvizja e lirë e kosovarëve në zonën Schengen duhet kaluar edhe votimi i ministrave të brendshëm...

Një hap më afër lëvizjes pa viza

para 7 muajve - Indeks.mk

Parlamenti Evropian dje votoi pro liberalizimit të vizave të Kosovës me Bashkimin Evropian. Për të ndodhur lëvizja e lirë e kosovarëve në zonën Schengen duhet kaluar edhe votimi i ministrave të brendshëm...

Një hap më afër lëvizjes pa viza

para 7 muajve - Lajmi.net

Parlamenti Evropian dje votoi pro liberalizimit të vizave të Kosovës me Bashkimin Evropian. Për të ndodhur lëvizja e lirë e kosovarëve në zonën Schengen duhet kaluar edhe votimi i ministrave të brendshëm...

Një hap më afër lëvizjes pa viza

para 7 muajve - Gazeta Express

Parlamenti Evropian dje votoi pro liberalizimit të vizave të Kosovës me Bashkimin Evropian. Për të ndodhur lëvizja e lirë e kosovarëve në zonën Schengen duhet kaluar edhe votimi i ministrave të brendshëm...

Edhe pas liberalizimit të vizave kosovarët nuk mund të udhëtojnë në këto shtete

para 7 muajve - InfoShqip

Sot Parlamenti Evropian ka votuar PRO që Kosova të përfitojë nga regjimi pa viza. Tani udhëtimi pa viza i kosovarëve varet nga Këshilli i Ministrave Posa të miratohet propozimi legjislativ nga Parlamenti...

Në stacionin e fundit të Evropës

para 7 muajve - Zeri

Parlamenti Evropian dje votoi pro liberalizimit të vizave të Kosovës me Bashkimin Evropian. Për të ndodhur lëvizja e lirë e kosovarëve në zonën Schengen duhet kaluar edhe votimi i ministrave të brendshëm...

Krejt çfarë ka mbetur deri te udhëtimi pa viza i kosovarëve

para 7 muajve - Pa censure

Kosovës i kanë mbetur edhe disa procedura që qytetarët ta fitojnë të drejtën e lëvizjes në shtetet e Zonës Schengen. Ndër të tjera, vendi duhet të garantojë që nuk do të ketë abuzim me liberalizim. Por,...

Një hap më afër lëvizjes pa viza

para 7 muajve - Periskopi

Parlamenti Evropian dje votoi pro liberalizimit të vizave të Kosovës me Bashkimin Evropian. Për të ndodhur lëvizja e lirë e kosovarëve në zonën Schengen duhet kaluar edhe votimi i ministrave të brendshëm...

Edhe sa do të lëshohen vizat?

para 7 muajve - Albinfo

Analistët thonë se Kosova duhet të ndërmarrë hapa konkretë në edukimin e qytetarëve për liberalizim Kosovës i kanë mbetur edhe disa procedura që qytetarët ta fitojnë të drejtën e lëvizjes në shtetet e...

Disa fakte interesante rreth votës pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian

para 7 muajve - Telegrafi

Parlamenti Evropian ka votuar të enjten pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj kanë votuar 420 deputetë të Parlamentit Evropian, 186 ishin kundër...

Pro liberalizimit të vizave votuan edhe deputetë të vendeve që nuk e kanë njohur Kosovën

para 7 muajve - OraInfo

Parlamenti Evropian ka votuar të enjten pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj kanë votuar 420 deputetë të Parlamentit Evropian, 186 ishin kundër...

Fakte interesante rreth votës pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian

para 7 muajve - Zeri

Parlamenti Evropian ka votuar të enjten pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj kanë votuar 420 deputetë të Parlamentit Evropian, 186 ishin kundër...

Ruçi përshëndet rekomandimin e PE-së për heqjen e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, përshëndet rekomandimin e Parlamentit Evropian për heqjen e vizave për Kosovën. “Rekomandimi i Parlamentit Evropian për heqjen e vizave për Kosovën është...

Kush votoi sot pro e kush kundër liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Parlamenti Evropian ka votuar sot pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Ishin 420 deputetë që votuan për liberalizimin e vizave kurse 186 ishin kundër dhe 20 kanë abstenuar. Në linkun e mëposhtëm mund...

Ruçi përshëndet rekomandimin e PE-së për heqjen e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, përshëndet rekomandimin e Parlamentit Evropian për heqjen e vizave për Kosovën. “Rekomandimi i Parlamentit Evropian për heqjen e vizave për Kosovën është...

Pro liberalizimit të vizave votuan edhe deputetë të vendeve që nuk e kanë njohur Kosovën

para 7 muajve - Bota Press

Pro liberalizimit të vizave votuan edhe deputetë të vendeve që nuk e kanë njohur Kosovën. Parlamenti Evropian ka votuar të enjten pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro heqjes së vizave për Kosovën...

Një lajm i keq për kosovarët, edhe po u liberalizuan vizat në këto shtete nuk mund të udhëtojnë

para 7 muajve - InfoShqip

Sot Parlamenti Evropian ka votuar PRO që Kosova të përfitojë nga regjimi pa viza. Tani udhëtimi pa viza i kosovarëve varet nga Këshilli i Ministrave Posa të miratohet propozimi legjislativ nga Parlamenti...

Parlamenti Europian votoi pro heqjes së vizave për Kosovën, ja hapi i rradhës që duhet ndërmarë për liberalizim

para 7 muajve - InfoShqip

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj kanë votuar 420 deputetë të Parlamentit Evropian, 186 ishin kundër dhe 22 absetime....

Gjithçka rreth votimit në Parlamentin Evropian për liberalizim të vizave për kosovarët

para 7 muajve - Koha.net

Parlamenti Evropian ka votuar për liberalizimin e vizave për Kosovën me 420 vota për, 186 kundër dhe 22 abstenime. Ishte raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, që iu bëri thirrje...

Liberalizimi i vizave: Reagimet e kosovarëve

para 7 muajve - RTV 21

Reagime pas votimin në PE Zyrtarët shtetërorë presin që shpejt të përmbyllet procesi i liberalizimit Votimi pro liberalizimit të vizave në parlamentin Evropian u përcoll me reagime të shumta nga zyrtarë...

Liberalizimi i vizve: Reagimet

para 7 muajve - RTV 21

Reagime pas votimin në PE Zyrtarët shtetërorë presin që shpejt të përmbyllet procesi i liberalizimit Votimi pro liberalizimit të vizave në parlamentin Evropian u përcoll me reagime të shumta nga zyrtarë...

Vuçiq thotë se nuk është kundër liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së votës pro nga Parlamenti Evropian që kosovarët të kenë liberalizim të vizave. “Unë nuk kam asgjë kundër regjimit pa viza për...

Edhe një hap drejt heqjes së vizave!

para 7 muajve - RTV 21

Zyrtarët urojnë qytetarët Votimi pro liberalizimit të vizave në parlamentin Evropian u përcoll me reagime të shumta nga zyrtarë shtetërorë dhe të institucioneve tjera. Krerët e shtetit uruan qytetarët....

Haradinaj: Kosovës po i vijnë lajme të mira

para 7 muajve - AlbPortali

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti qytetarët...

PE: Dritë jeshile për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - MRT

Parlamenti Evropian ka votuar në favor të rekomandimit të Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave të Kosovës.... Pro këtij vendimi votuan 420 deputetë, 186 ishin kundër dhe 20 abstenuan. Me këtë...

Haradinaj: Kosovës po i vijnë lajme të mira

para 7 muajve - Fakti Ditor

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti qytetarët...

Vuçiq thotë se nuk është kundër liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së votës pro nga Parlamenti Evropian që kosovarët të kenë liberalizim të vizave. “Unë nuk kam asgjë kundër regjimit pa viza për...

Ja procedura që ka mbetur deri të liberalizimi përfundimtar i vizave

para 7 muajve - OraInfo

Kosovës i kanë mbetur edhe disa procedura që qytetarët ta fitojnë të drejtën e lëvizjes në shtetet e Zonës Schengen. Ndër të tjera, vendi duhet të garantojë që nuk do të ketë abuzim me liberalizim. Por,...

Ministri Bytyqi uron qytetarët për vizat

para 7 muajve - OraInfo

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për kosovarët. Ai përmes një postimi në facebook ka thënë se Parlamenti...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, deklarohet edhe Vuçiq

para 7 muajve - OraInfo

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nuk ka asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza të Kosovës. “Unë nuk kam asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza për shqiptarët dhe nëse ata janë të lumtur,...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Meta: Mesazh i perspektivës evropiane

para 7 muajve - Lexo

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të PE që votoi pro rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën, dhënë ditën e sotme nga Parlamenti Evropian. Përmes një statusi...

Kryemadhi: Parlamenti Evropian i hap dritën jeshile liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka përshëndetur votimin e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi ka thënë...

Heqja e vizave për Kosovën, Hahn: Dritë e gjelbër për të nisur negociatat

para 7 muajve - Vizion Plus

Vendimi i Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën, është përshëndetur dhe nga komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn. Përmes një postimi...

Fajon: Qytetarët e Kosovës, një hap drejt lëvizjes pa viza

para 7 muajve - Antpress

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme, për liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për vizat në Parlamentin...

Fajon: Qytetarët e Kosovës, një hap drejt lëvizjes pa viza

para 7 muajve - Antpress

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme, për liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për vizat në Parlamentin...

Sholtes: Vendimi për viza, me rëndësi jo vetëm për udhëtim

para 7 muajve - Koha.net

Vendimi i sotëm i Parlamentit Evropian në favor të liberalizimit të vizave për Kosopvën është mirëpritur edhe nga Igor Sholtes, eurodeputet që njëherësh është edhe raportues i PE-së për Kosovën. “Me vendimin...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Meta: Mesazh i qartë i perspektivës evropiane

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka shprehur urimet e tij për votimin pro liberalizimit të vizave në Kosovë dhënë ditën e sotme nga Parlamenti Evropian. Përmes një statusi në rrjete sociale...

Bytyqi uron qytetarët për votimin pro liberalizimit të vizave nga Parlamenti Europian

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka uruar qytetarët e Kosovës për votimin e Parlamentit Europian pro liberalizimit të vizave. Kjo sipas tij e afron Kosovën edhe për një hap...

Vuçiq: Nuk jam kundër që shqiptarëve t’u heqen vizat

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së votës pro nga Parlamenti Evropian që kosovarët të kenë liberalizim të vizave. “Unë nuk kam asgjë kundër regjimit pa viza për...

Vuçiç pyetet nëse e mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Albeu

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së votës pro nga Parlamenti Evropian që kosovarët të kenë liberalizim të vizave. “Unë nuk kam asgjë kundër regjimit pa viza për...

Vuçiq komenton rekomandimin pozitiv të vizave për Kosovën

para 7 muajve - RTV 21

Sot Parlamenti Evropian votoi pro liberalizmit të vizave për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së votës pro nga Parlamenti Evropian që kosovarët të...

Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave me Kosovën

para 7 muajve - Alsat-M

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme, për liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për vizat në Parlamentin...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Kryemadhi: Drita jeshile një mesazh për perspektivën evropiane

para 7 muajve - Lajmi.net

Parlamenti Evropian dha sot dritën jeshile për liberalizimin e vizave për Kosovën. Lidhur me këtë lajm  ka reaguar dhe kryetarja e Lidhjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, duke e cilësuar këtë...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Meta: Mesazh i perspektivës evropiane

para 7 muajve - Java News

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të PE që votoi pro rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën, dhënë ditën e sotme nga Parlamenti Evropian. Përmes një statusi...

Vuçiq: S’kam asgjë kundër regjimit pa viza të Kosovës

para 7 muajve - Zeri

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nuk ka asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza të Kosovës. “Unë nuk kam asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza për shqiptarët dhe nëse ata janë të lumtur,...

Liberalizimi i vizave, Meta: Arritje e madhe për Kosovën

para 7 muajve - Mapo

Pas votimit të Parlamentit Europian që vendosi të liberalizojë vizat për Kosovën ka reaguar presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Numri 1 i qeverisë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka përshëndetur...

Ilir Meta i gëzohet votimit të liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është shprehur shumë i gëzuar që Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. “Urime Kosovë! Përshëndes vendimin e Parlamentit Evropian për t’i...

Vuçiq: S’kam asgjë kundër regjimit pa viza të Kosovës

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq  ka deklaruar se nuk ka asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza të Kosovës. “Unë nuk kam asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza për shqiptarët dhe nëse ata janë të lumtur,...

Fajon: Qytetarët e Kosovës, një hap drejt lëvizjes pa viza

para 7 muajve - Ina

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme, për liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për vizat në Parlamentin...

Ja çfarë ka mbetur për t’u bërë deri te udhëtimi pa viza i kosovarëve në BE

para 7 muajve - Tetova Sot

Kosovës i kanë mbetur edhe disa procedura që qytetarët ta fitojnë të drejtën e lëvizjes në shtetet e Zonës Schengen. Ndër të tjera, vendi duhet të garantojë që nuk do të ketë abuzim me liberalizim. Por,...

Vuçiq: S’kam asgjë kundër regjimit pa viza të Kosovës

para 7 muajve - Ina

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nuk ka asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza të Kosovës. “Unë nuk kam asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza për shqiptarët dhe nëse ata janë të lumtur,...

Meta uron Kosovën

para 7 muajve - RTV 21

Votimin e PE-së pro liberalizmit të vizave Meta e quan lajm të jashtëzakonshëm Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë,  Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Evropian për votimin për liberalizmin...

Mustafa për vizat: Është fitore e përbashkët

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se sot Parlamenti Evropian votoi që qytetarët e Kosovës t’i barazojë me qytetarët tjerë evropian, që edhe ata të lëvizin lirë në vendet e...

Urimi i Pacollit për vizat drejtuar rinisë e cila kërkon shpëtimin jashtë Kosovës

para 7 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri dhe ministri për Punë të Jashtme i Kosovës Behgjet Pacolli, më së shumti liberalizimin e vizave ua uroi të rinjve kosovarë. Ai urimin entuziast e shprehu në Facebook menjëherë pasi...

Fajon: Qytetarët e Kosovës, një hap drejt lëvizjes pa viza

para 7 muajve - Alsat-M

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme, për liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për vizat në Parlamentin...

Qytetarët u ngopën me liberalizimin e vizave, shpërthen rrjeti në shaka (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Liberalizimi i vizave për vendin tonë është shndërruar tashmë në një odise. Prej vitesh e vitesh, politikanët kosovarë u kanë premtuar qytetarëve të tyre se liberalizmi i vizave ishte vetëm çështje ditësh....

Krejt çfarë ka mbetur deri te udhëtimi pa viza i kosovarëve

para 7 muajve - Gazeta Express

Krejt çka ka mbetur deri te mundësia e udhëtimit pa viza për kosovarët në Europë, Kosova fillimisht duhet të garantojë që nuk do të ketë abuzim me liberalizim. Pas votimit në Parlamentin Europian, i cili...

Votimi i radhës për vizat –shpërthejnë shakatë në rrjetet sociale

para 7 muajve - Gazeta Express

Liberalizimi i vizave për vendin tonë është shndërruar tashmë në një odisejadë. Prej vitesh e vitesh, politikanët kosovarë u kanë premtuar qytetarëve të tyre se liberalizmi i vizave ishte vetëm çështje...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Kryemadhi: Drita jeshile një mesazh për perspektivën europiane

para 7 muajve - Gazeta Express

Parlamenti Europian dha dritën jeshile për liberalizimin e vizave për Kosovën. Lidhur me këtë lajm  ka reaguar dhe kryetarja e LSI duke e cilësuar këtë ndodhi si të jashtëzakonshme. 'Lajm i jashtëzakonshëm...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Meta: Arritje e madhe për kombin shqiptar

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook”, ku përshëndet liberalizimin e vizave për Kosovën. Meta thotë se liberalizimi i vizave për shtetin më të ri në Ballkan...

Mustafa uronë qytetarët e Kosovës, e quan fitore të përbashkët

para 7 muajve - RTV 21

“Këtë vendim e meritojnë qytetarët e Kosovës” Parlamenti Evropian gjatë ditës së sotme, me 420 vota pro, 86 kundër ka votuar pro rekomandimit për liberalizimin e vizave Në mesin e atyre që  i uruan qytetarët...

Veseli pas vendimit të PE-së, nuk do të ishte e mundur pa koncensusin e përbashkët nacional

para 7 muajve - RTV 21

Sipas tij, ky është një hap shumë i merituar Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli pas vendimit të Parlamenti Evropian  që votoi pro rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave për kosovarët, u shpreh...

Meta e mirëpret votimin e PE për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 13 shtator 2018 – Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është shprehur shumë i gëzuar që Parlamenti Evropian (PE) ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. “Urime Kosovë! Përshëndes vendimin...

Veseli: Rasti i demarkacionit dhe votimi pro vizave, dëshmi se na duhet konsensusi për dialog

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë në një konferencë për shtyp se votim i në Parlamentin Evropian pro heqjes së vizave është tregues së konsensusi dhe bashkimi I brendshëm politik sjellë...

Mustafa për vizat: Është fitore e përbashkët

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se sot Parlamenti Evropian votoi që qytetarët e Kosovës t’i barazojë me qytetarët tjerë evropian, që edhe ata të lëvizin lirë në vendet e...

Vuçiq: Nuk kam asgjë kundër liberalizimit të vizave për kosovarët

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së votës pro nga Parlamenti Evropian që kosovarët të kenë liberalizim të vizave. “Unë nuk kam asgjë kundër regjimit pa viza për...

Mustafa: PE votoi që qytetarët e Kosovës t’i barazojë me qytetarët evropianë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se Parlamenti Evropian me votën pozitive për liberalizimin e vizave ka barazuar qytetarët e Kosovës me qytetarët e tjerë evropianë. Mustafa...

Këshilli i Ministrave të BE-së, pengesa e fundit që duhet kaluar për heqjen e vizave

para 7 muajve - Telegrafi

Pas votimit pro liberalizimit të vizave për Kosovën nga Komiteti për Liritë civile drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE), i cili funksionon në kuadër të Parlamentit Evropian, sot dritën e gjelbër heqjes...

Parlamenti Europian i thotë "PO" heqjes së vizave me Kosovën

para 7 muajve - DW

Parlamenti Europian vendosi me 420 vota pro, 186 kundër dhe 22 abstenime pro liberalizimit të vizave me Kosovën. Parlamenti Europian vendosi me 420 vota pro, 186 kundër, 22 abstenime pro liberalizimit...

Heqja e vizave për Kosovën, Hahn: Dritë e gjelbër e PE për të nisur negociatat

para 7 muajve - Gazeta Tema

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Në një postim në Twitter,...

Vuçiq: S’kam asgjë kundër regjimit pa viza të Kosovës

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nuk ka asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza të Kosovës. “Unë nuk kam asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza për shqiptarët dhe nëse ata janë të lumtur,...

Mustafa për vizat: Është fitore e përbashkët

para 7 muajve - Zeri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se sot Parlamenti Evropian votoi që qytetarët e Kosovës t’i barazojë me qytetarët tjerë evropian, që edhe ata të lëvizin lirë në vendet e...

Thaçi pas votimin për vizat në PE: Brenda një kohe të shkurtër do të përmbyllet ky proces

para 7 muajve - Politiko

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar qytetarët e Kosovës pas vendimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi është shprehur se ky...

Mustafa: Votimi i PE, vetëdijesim i atyre që bllokuan për dy vite demarkacionin me Malin e Zi

para 7 muajve - Gazeta Express

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për votimin pro të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas tij, kjo është një fitore e përbashkët e...

Heqja e vizave: Kosovari “msyen” Evropës me traktor

para 7 muajve - Tetova Sot

Parlamenti Europian në këto momente ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën, shkruan AlbanienShow Propozimin pro rekomandimit e ka bërë eurodeputetja Tanja Fajon.“Qytetarët e Kosovës edhe...

Qeveria mirëpret votimin e rekomandimit për heqje të vizave në PE

para 7 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës ka përshëndetur votimin e rekomandimit për heqje të vizave në Parlamentin Evropian dhe konsideron se kjo është edhe një shprehje e mirënjohjes për Republikën e Kosovës dhe për qytetarët...

Mustafa: Vendimin e Parlamentit Evropian e meritojnë qytetarët e Kosovës

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se Parlamenti Evropian me votën pozitive për liberalizimin e vizave ka barazuar qytetarët e Kosovës me qytetarët e tjerë evropianë. Mustafa...

Lluka: Votimi pro për viza, lajm pozitiv drejt lëvizjes së lirë të qytetarëve të Kosovës në zonën Schengen

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka i është gëzuar lajmit të votimit pro për liberalizimin e vizave nga ana e Parlamentit Evropian. Lluka ka shkruar se votimi pro nga 420 euro-deputetët për hapjen...

Liderët e Kosovës e përshëndesin votimin e liberalizimit në Parlamentin Evropian

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2018 – Krerët e institucioneve shtetërore të Kosovës e kanë mirëpritur votimin për liberalizimin e vozave për qytetarët e Kosovës nga Parlamenti Evropian. Ata e vlerësojnë këtë si...

“Urime Kosovë”, Meta përshëndet vendimin për vizat në Kosovë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përshëndetur me anë të një statusi në votimin e Parlamentit Europian, për liberalizimin e vizave në Kosovë. Ai ka uruar shtetin e Kosovës për këtë hap, duke shprehur...

Lluka: Votimi pro për viza, lajm pozitiv drejt lëvizjes së lirë të qytetarëve të Kosovës në zonën shengen

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka i është gëzuar lajmit të votimit pro për liberalizimin e vizave nga ana e Parlamentit Evropian. Lluka ka shkruar se votimi pro nga 420 euro-deputetët për hapjen...

Qeveria pret konfirmimin e vendimit të PE-së edhe në Këshillin e Ministrave

para 7 muajve - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka reaguar për votimin e rekomandimit për heqjen e vizave në Parlamentin Evropian, duke thënë se tani pret që edhe Këshilli i Ministrave të BE-së të konfirmojë vendimin për liberalizimin...

Pacolli për vizat: Kaluam edhe sfidën e radhës

para 7 muajve - Zeri

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar qytetarët e Kosovës për votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian. “Urime Kosovë, urime e dashura rini e Kosovës. Kaluam...

Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Illyria

Strasburg, 13 shtator 2018 – Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme, për liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja...

Hahn mirëpret votimin e sotëm në PE për vizat

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisionari për Zgjerim I BE-së, Johannes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për miratimin  e rekomandimit për liberalizimin e vizave për kosovarët. “Mirëpres dritën e gjelbër  nga Parlamenti...

Liberalizimi i vizave për Kosovarët, po vjen!

para 7 muajve - Iliria News

Parlamenti Evropian sot ka futur në rend të ditës çështjen e liberalizimit tëvizave për Kosovën. Komisioni LIBE e kishte iniciuar me kohë, pasi që e kishte vlerësuar, se çështja duhej të kalonte në instanca...

Limaj: Votimi në PE, lajm i madh për qytetarët e Kosovës

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëheresh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka shkruar për votimin pozitiv të Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për kosovarët. Limaj...

Hahn mirëpret vendimin e Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Telegrafi

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Hahn në një postim në Twitter...

Ministri Bytyqi: Kosova një hap më pranë integrimeve

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi e ka përshëndetur votimin e rekomandimit për heqje të vizave në Parlamentin Evropian. Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Parlamenti Evropian, me votimin pro...

Pacolli për vizat: Kaluam edhe sfidën e radhës

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar qytetarët e Kosovës për votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian. “Urime Kosovë, urime e dashura rini e Kosovës. Kaluam...

Limaj e quan lajm të madh votimin PRO liberalizimit të vizave nga Parlamenti Evropian

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj e ka quajtur lajm të madh për qytetarët e Kosovës votimin PRO liberalizimit të vizave nga ana e Parlamentit Evropian....

Tjetër lajm i mirë për qytetarët e Kosovës, “PE” voton pro heqjes së vizave

para 7 muajve - Vizion Plus

Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën. 420 deputetë kanë votuar për heqjen e vizave ndërsa 186 ishin kundër, ndërsa 20 kanë abstenuar. Tanja Fajon, raportuesja për Kosovën,...

Hahn mirëpret vendimin e Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Zeri

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Hahn në një postim në Twitter...

Bytyqi uron qytetarët për votimin pro liberalizimit të vizave nga Parlamenti Evropian

para 7 muajve - KosovaPress

Kjo sipas tij e afron Kosovën edhe për një hap drejt mundësive për lëvizje të lirë. Në profilin e tij në Facebook, Bytyqi ka shkruar se votimi pro liberalizimit të vizave nga Parlamenti Evropian do të...

Hahn mirëpret votimin pro të Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Politiko

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn,  e ka mirëpritur votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian. Përmes një postimi në Twitter, Hahn është shprehur se venduimi...

Limaj e quan lajm të madh votimin PRO liberalizimit të vizave nga Parlamenti Evropian

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj e ka quajtur lajm të madh për qytetarët e Kosovës votimin PRO liberalizimit të vizave nga ana e Parlamentit Evropian....

Limaj: Votimi i sotëm një hap drejt liberalizimit

para 7 muajve - RTV 21

Ai falenderoi deputetët e PE që votuan pro liberalizimit Parlamenti Evropian me 420 vota pro, 86 kundër ka votuar pro rekomandimit për liberalizimin e vizave. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj...

Thaçi i falënderon euro-deputetët që votuan pro vizave për Kosovën

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se qytetarët e Kosovës janë edhe një hap më afër lëvizjes së lirë në zonën Shengen, pas votimit pro liberalizimit të vizave nga Parlamenti Evropian. Thaçi përmes një...

Veseli: Bashkërisht duhet të jemi edhe për fazën finale të dialogut

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovë , Kadri Veseli tha se votimi pro liberalizimit të vizave nga Parlamenti Evropian nuk do të ndodhte pa kryerjen e demarkacionit, prandaj subjekteve politike në vend u kërkoi...

Thaçi: Së shpejti qytetarët e Kosovës do të jenë të barabartë me ata të BE-së

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas votimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën tha se është i bindur që brenda një periudhe të shkurtër do të përmbyllet tërësisht ky proces...

Heqja e vizave për Kosovën, Hahn: E mirëpritur!

para 7 muajve - Lexo

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Në një postim në Twitter,...

Pacolli uroi rininë kosovare pas votimit pro vizave nga Parlamenti Evropian

para 7 muajve - Kallxo

Zëvendëskryeministri, njëherësh ministër i Jashtëm, Behgjet  Pacolli i është gëzuar votimit pro liberalizimit të vizave për Kosovën nga Parlamenti Evropian. Këtë lajm, Pacolli përmes Facebook-ut ua ka...

Haradinaj uron qytetarët: Së shpejti do të lëvizni lirshëm në Evropë

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar sot të gjithë qytetarët e Kosovës pas votimit të Parlamentit Evropian për rekomandimin për liberalizim të vizave. Haradinaj ka falënderuar të gjithë deputetët...

Bytyqi uron qytetarët për votimin pozitiv të Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ua ka uruar qytetarëve të Kosovës votimin e Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Bytyqi, përmes një postimi në rrjetin...

Heqja e vizave, Thaçi: Së shpejti qytetarët e Kosovës do jenë të barabartë me ata të BE-së

para 7 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas votimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Në një postim në rrjetin social Facebook Thaçi ka falënderuar të gjithë eurodeputetët që...

Hahn mirëpret liberalizimin e vizave për kosovarët

para 7 muajve - RTV 21

Me 420 vota pro, 86 kundër PE votoi në favor të kosovarëve Johannes Hahn, komisionari për Zgjerim në Bashkimin Evropian, u shpreh i lumtur me vendimin e Parlamentit Evropian që votoi pro rekomandimit për...

Thaçi: Qytetarët e Kosovës do të jenë të barabartë me ata të BE-së

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas votimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën tha se është i bindur që brenda një periudhe të shkurtër do të përmbyllet tërësisht ky proces...

Pacolli për vizat: Kaluam edhe sfidën e radhës

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar qytetarët e Kosovës për votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian. “Urime Kosovë, urime e dashura rini e Kosovës. Kaluam...

Vizat për Kosovën, Hahn: Vendimi i PE është i mirëpritur!

para 7 muajve - Java News

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Hahn në një postim në Twitter...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Alsat-M

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme, për liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për vizat në Parlamentin...

Veseli: Pas votimit në Parlamentin Evropian, një hap më afër lëvizjes së lirë

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas votimit pro liberalizimit të vizave nga Parlamenti Evropian ka thënë se Kosova tani është një hap më afër drejt lëvizjes së lirë. Veseli në një postim në...

Pacolli për vizat: Kaluam edhe sfidën e radhës

para 7 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar qytetarët e Kosovës për votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian. “Urime Kosovë, urime e dashura rini e Kosovës. Kaluam...

Hahn mirëpret vendimin e Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Gazeta Express

Komisionari për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. “E mirëpres dritën e gjelbër...

Veseli: Kosova është afër lëvizjes së lirë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë që pas votimit pro nga Parlamenti Europian për liberalizimin e vizave, Kosova është afër lëvizjes së lirë, njofton Klan Kosova. Veseli përmes një postimi në...

Veseli: Kosova është afër lëvizjes së lirë

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë që pas votimit pro nga Parlamenti Europian për liberalizimin e vizave, Kosova është afër lëvizjes së lirë. Veseli përmes një postimi në rrjetin Facebook, ka...

Thaçi: Vota pro e PE-së, mesazh edhe për institucionet tjera vendimmarrëse në BE

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përgëzuar qytetarët e Kosovës për votimin e sotëm në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. “Qytetarët e Kosovës sot janë edhe një hap më afër drejt realizimit...

Hoxha: Këshilli i BE-së të ndjekë shembullin e Parlamentit Evropian, kosovarët e meritojnë lirinë e lëvizjes

para 7 muajve - Telegrafi

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ia ka atribuuar votimin e Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën, me 420 vota pro, punës së qeverisë për të punuar në drejtim të...

Veseli: Bashkërisht duhet të jemi edhe për fazën finale të dialogut

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas tij liberalizimi i vizave është një hap shumë i merituar për qytetarët e Kosovës, dhe në muajt në vazhdim u zotua se do të punojnë që brenda këtij viti qytetarët të lëvizin lirshëm. Kreu i Kuvendit,...

Veseli: Jemi edhe një hap më afër drejt lëvizjes së lirë

para 7 muajve - Zeri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Kosova është edhe një hap më afër drejt lëvizjes së lirë. Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se institucionet kosovare do të vazhdojnë...

Hahn mirëpret votimin pro të Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Lajmi.net

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn,  e ka mirëpritur votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian. Përmes një postimi në Twitter, Hahn është shprehur se venduimi...

Dhurata Hoxha falënderon Tanja Fajonin dhe të tjerët për vizat

para 7 muajve - Kallxo

Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha përmes një statusi në Facebook ka uruar qytetarët për votimin për liberalizim të vizave në Parlamentin Evropian. Sipas Hoxhës, institucionet qendrore dhe lokale...

“Institucionet e Kosovës do të lobojnë që procesi të mbyllet brenda vitit”

para 7 muajve - RTV 21

Me 420 vota pro, 86 kundër PE votoi pro rekomandimit pozitiv për vizat Parlamenti Evropian në takimin e sotëm ka votuar në favor të qytetarëve të Kosovës. Me 420 vota pro, 86 kundër PE votoi pro rekomandimit...

Thaçi pas votimin për vizat në PE: Brenda një kohe të shkurtër do të përmbyllet ky proces

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar qytetarët e Kosovës pas vendimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi është shprehur se ky...

Hahn mirëpret votimin e sotëm në PE për vizat

para 7 muajve - Tetova Sot

Komisionari për Zgjerim I BE-së, Johannes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për miratimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për kosovarët. “Mirëpres dritën e gjelbër nga Parlamenti...

Veseli: Jemi edhe një hap më afër drejt lëvizjes së lirë

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Kosova është edhe një hap më afër drejt lëvizjes së lirë. Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se institucionet kosovare do të vazhdojnë...

Hoti falënderon zyrtarët e institucioneve që punuan në përmbushjen e kritereve për viza

para 7 muajve - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka përshëndetur vendimin e sotëm të Parlamentit Evropian për të aprovuar kërkesën për heqjen e vizave për Kosovën. Ai në një postim në...

Nëse gjërat ecin sipas parashikimeve, kosovarët mund të lëvizin pa viza këtë vit

para 7 muajve - Infokusi

Parlamenti Evropian ka votuar sot pro liberalizimit tw vizave për qytetarët e Kosovës. Deputetët e PE-së votuan me 420 vota pro, 186 kundër dhe 22 abstenime. Propozimi për dhënien e eksesit që populli...

Veseli: Institucionet e Kosovës do të lobojnë që procesi të mbyllet brenda vitit

para 7 muajve - RTV 21

Me 420 vota pro, 86 kundër PE votoi pro rekomandimit pozitiv për vizat Parlamenti Evropian në takimin e sotëm ka votuar në favor të qytetarëve. Me 420 vota pro, 86 kundër PE votoi pro rekomandimit pozitiv...

Thaçi pas votimin për vizat në PE: Brenda një kohe të shkurtër do të përmbyllet ky proces

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar qytetarët e Kosovës pas vendimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi është shprehur se ky...

Vuçiq komenton rekomandimin pozitiv të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Insajderi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së votës pro nga Parlamenti Evropian që kosovarët të kenë liberalizim të vizave. “Unë nuk kam asgjë kundër regjimit pa viza...

Hoxha: Këshilli i BE-së të ndjekë shembullin e Parlamentit Evropian, kosovarët e meritojnë lirinë e lëvizjes

para 7 muajve - Zeri

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ia ka atribuuar votimin e Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën, me 420 vota pro, punës së qeverisë për të punuar në drejtim të...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Albinfo

Qytetarët e Kosovës janë edhe një hap më afër udhëtimit pa viza në Evropë Me shumicë votash Parlamenti Evropian ka votuar të enjten rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të...

Reagimi i Vuçiqit pas rekomandimit pozitiv të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë kundër dhënies së votës pro nga Parlamenti Evropian që kosovarët të kenë liberalizim të vizave. “Unë nuk kam asgjë kundër regjimit pa viza për...

Thaçi falënderon eurodeputetët

para 7 muajve - RTV 21

Parlamenti Evropian votoi pro rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave Me 420 vota pro, 86 kundër Parlamenti Evropian sot votoi pro rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave për kosovarët....

Soltes pas votimit në PE për vizat: Shpresoj që edhe Këshilli i Evropës ta ndjekë shembullin e njëjtë

para 7 muajve - Zeri

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, e ka uruar Kosovën pas vendimit në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. Përmes një postimi në Twitter, Soltes ka thënë se shpreson...

Ja çfarë pason tash në procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Lajmi.net

Parlamenti Evropian ka votuar sot për liberalizimin e vizave për Kosovën. 420 deputetë kanë votuar për liberalizimin e vizave ndërsa 186 ishin kundër. 20 kanë abstenuar. Pas këtij votimi të Parlamentit...

Hapat e radhës deri te udhëtimi pa viza i kosovarëve

para 7 muajve - Bota Press

Kosovës i kanë mbetur edhe disa procedura që qytetarët ta fitojnë të drejtën e lëvizjes në shtetet e Zonës Schengen. Ndër të tjera, vendi duhet të garantojë që nuk do të ketë abuzim me liberalizim. Por,...

Haradinaj pas votimit në PE: Urime qytetarë të Kosovës!

para 7 muajve - Politiko

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti qytetarët...

Vuçiq: S’kam asgjë kundër regjimit pa viza të Kosovës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se nuk ka asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza të Kosovës. “Unë nuk kam asgjë kundër dhënies së regjimit pa viza për shqiptarët dhe nëse ata janë të lumtur,...

Parlamenti Evropian voton “për” liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Portalb

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme, për liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për vizat në Parlamentin...

Parlamenti Europian i thotë "PO" heqjes së vizave më Kosovën

para 7 muajve - DW

Parlamenti Europian vendosi me 625 vota pro, 186 kundër dhe 22 abstenime pro liberalizimit të vizave me Kosovën. Parlamenti Europian vendosi me 625 vota pro, 186 kundër, 22 abstenime pro liberalizimit...

Deklarata e Tanja Fajon pasi PE u dha dritën e gjelbër kosovarëve

para 7 muajve - RTV 21

Parlamenti Evropian i dha dritën e gjelbër kosovarëve Raportuesja për viza në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon u shpreh e lumtur që Parlamenti Evropian votoi sot në favor të kosovarëve, duke iu dhënë...

HISTORIKE: Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Tema

Parlamenti Europian vendosi me 625 vota pro, 186 kundër, 22 abstenime pro liberalizimit të vizave me Kosovën. “Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave”, tha eurodeputetja Tanja...

Këta janë hapat e mbetur për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Zeri

Pas votimit të Parlamenti Evropian për çështjen e vizave, Kosovës i mbesin edhe dy hapa drejt liberalizimit të plotë të vizave raporton “Zeri.info”. Pas këtij votimi të Parlamentit Evropian është konfirmuar...

Ditë historike për Kosovën/ Reagon Haradinaj: Së shpejti do të lëvizni lirshëm në Europë

para 7 muajve - Sot News

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradaniaj reagon pas votimit pro në Parlamentin Europian për liberalizmin e vizave për Kosovën. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Haradinaj shprehet se shumë shpejt...

PE voton pro liberalizimit të vizave për kosovarët

para 7 muajve - TV21

Pas këtij votimi, konfirmohet mandati për fillim bisedimesh. Në seancën e sotme, Parlamenti Evropian (PE) ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. 420 vota ishin pro, 86 kundër megjithatë mjaftueshem...

Thaçi: Së shpejti qytetarët e Kosovës do të jenë të barabartë me ata të BE-së

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas votimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën tha se është i bindur që brenda një periudhe të shkurtër do të përmbyllet tërësisht ky proces...

Soltes pas votimit në PE për vizat: Shpresoj që edhe Këshilli i Evropës ta ndjekë shembullin e njëjtë

para 7 muajve - Politiko

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, e ka uruar Kosovën pas vendimit në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. Përmes një postimi në Twitter, Soltes ka thënë se shpreson...

Haradinaj, qytetarëve: Së shpejti do të lëvizni lirshëm në Europë

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, i ka uruar qytetarët e Kosovës për votimin pozitiv të Parlamanetit Evropian për liberalizimin e vizave për kosovarët. Haradinaj ka siguruar qytetarët se së shpejti...

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian uron kosovarët

para 7 muajve - Klan Kosova

Raportuesi për Kosovën në Parlamenti Evropian, Igor Sholtes ka uruar qytetarët e Kosovës për votimin nga PE pro liberalizimit të vizave për kosovarët, njofton Klan Kosova. Eurodeputët kanë votuar me 420...

Haradinaj falenderon 420 deputetët që mbështetën liberalizimin

para 7 muajve - Albeu

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës , kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti qytetarët...

Eurodeputeti tregon hapin përfundimtar për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Albeu

Raportuesi i Bashkimit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes ka uruar qytetarët e Kosovës . “Ne jemi një hap më afër regjimit të vizave. Shpresoj që Këshilli Evropian do të ndjekë shembullin tonë, qytetarët...

Historike, PE voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Parlamenti Europian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Me 420 vota pro dhe vetëm 186 kundër e 22 abstenime, PE i hap rrugën liberalizimit të vizave, ndërsa tashmë i takon vendeve anëtare...

Fajon pas votimit në PE: Nuk do të ndalemi deri në liberalizim të plotë të vizave për kosovarët

para 7 muajve - Politiko

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian e ka përshëndetur votimin pro liberalizimit të vizave në Parlamentin Evropian. Përmes një postimi në llogarinë e saj në Tëitter, Fajon është shprehur se...

P E VOTON PRO LIBERALIZIMIT TË VIZAVE PËR KOSOVËN

para 7 muajve - Klan Macedonia

Parlamenti Europian ka votuar këtë të enjte pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Nga 628 deputetë të Parlamentit Europian, 420 votuan pro dhe 186 kundër propozimit të raporteres Tanja Fajon. Votimi...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Politiko

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro këtij vendimi ishin 420 deputetë, 186 kundër dhe 22 abstenime. Hapi tjetër është votimi në Këshillin e Ministrave.

Ilir Meta uron Kosovën për vizat

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka uruar qytetarët e Kosovës, pas votimit të Parlamentit Evropian për liberalizim të vizave për Kosovën. “Përshëndes vendimin e Parlamentit Europian për t’i hapur dritën...

Kështu kanë votuar sot eurodeputetët për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Express

Me 420 vota pro, 86 kundër PE votoi pro rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave për kosovarët. Parlamenti Europian sapo ka votuar "pro" për liberalizimin e vizave për Kosovën. Tanja Fajon para...

Pacolli e Hoxha urojnë qytetarët e Kosovës

para 7 muajve - RTV 21

Lajm i madh për Kosovën Parlamenti Evropian sot ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Me këtë rast Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli,  në llogarinë e tij...

Hoxhaj: Hapi i fundit votimi në Këshillin e Ministrave, që mbahet së shpejti

para 7 muajve - RTV 21

PE votoi pro liberalizimit Parlamenti Evropian në diskutimin e sotshëm ka votuar në favor të kosovarëve, pra pro heqjes së vizave. Me këtë rast zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, përmes një deklarate në...

Haradinaj pas votimit në PE: Urime qytetarë të Kosovës!

para 7 muajve - Lajmi.net

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti qytetarët...

Soltes pas votimit në PE për vizat: Shpresoj që edhe Këshilli i Evropës ta ndjekë shembullin e njëjtë

para 7 muajve - Lajmi.net

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, e ka uruar Kosovën pas vendimit në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. Përmes një postimi në Twitter, Soltes ka thënë se shpreson...

Presidenti Thaci përshëndet votimin në PE për liberalizimin e vizave me Kosovën

para 7 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka reaguar përmes një postimi në facebook, në lidhje me votimin sot në Parlamentin Europian, i cili sot votoi pro rekomandimit për heqjen e vizave. “Qytetarët e Kosovës...

Hoxha: Qytetarët e meritojnë lëvizjen e lirë, tashmë jemi vetëm një hap larg

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se votimi “pro” nga Parlamenti Evropian për liberalizimin e vizave është një lajm i mirë për qytetarët. “Sot, Kosova dhe qytetarët e saj, morën...

Pacolli: Urime Kosovë, kaluam sfidën e radhës

para 7 muajve - Klan Kosova

Parlamenti Europian sapo ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën, njofton Klan Kosova. Për këtë reaguar ministri i punëve të jashtme, Behgjet Pacolli, në rrjetin social Facebook, ku theksoi...

Fajon: Urime Kosovë, do të luftoj deri në fund për ju

para 7 muajve - Albeu

Raportuesja e Bashkimit Europian për Kosovën në Parlamentin Europian , Tanja Fajon , pas përfundimit të votimit të PE-së me votë pro për liberalizimin e vizave për Kosovën , ka thënë se qytetarët e vendit...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Telegrafi

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.

Haradinaj: Urime qytetarë të Kosovës!

para 7 muajve - Gazeta Express

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti qytetarët...

E FUNDIT: Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Tema

Parlamenti Europian vendosi me 625 vota pro, 186 kundër, 22 abstenime pro liberalizimit të vizave me Kosovën. “Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave”, tha eurodeputetja Tanja...

Historike, PE çel “dritën jeshile” për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Parlamenti Europian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Me 420 vota pro dhe vetëm 186 kundër e 22 abstenime, PE i hap rrugën liberalizimit të vizave, ndërsa tashmë i takon vendeve anëtare...

Fajon: Qytetarët e Kosovës janë një hap më afër vizave

para 7 muajve - Zeri

Raportuesja për vizat në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon ka reaguar menjëherë pas votimit në Parlament Evropian për vizat e Kosovës raporton “Zeri.info”. Përmes një postimi në Twitter, Fajon tha se qytetarët...

Fajon pas votimit në PE: Nuk do të ndalemi deri në liberalizim të plotë të vizave për kosovarët

para 7 muajve - Lajmi.net

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian e ka përshëndetur votimin pro liberalizimit të vizave në Parlamentin Evropian. Përmes një postimi në llogarinë e saj në Tëitter, Fajon është shprehur se...

Fjalët e para të Tanja Fajon pas miratimit të liberalizimit të vizave në Parlamentin Europian

para 7 muajve - Kallxo

Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Europian, Tanja Fajon, u shpreh e lumtur që kolegët e saj mbështetën propozimin që Kosovës t’i hiqet regjimi i vizave. “Qytetarët e Kosovës...

LAJMI I FUNDIT: Parlamenti Europian voton pro liberalizimit të vizave

para 7 muajve - Klan Kosova

Parlamenti Europian sapo ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën, njofton Klan Kosova.

Parlamenti Evropian voton për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Të enjten Parlamentit Evropian, votoi me shumicë votash në favor të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Votimi në parlament u hap rrugën bisedimeve me vendet anëtare të Bashkimit Evropian...

Hoxha: Vendimi i Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave, lajm i mirë për qytetarët

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministrja e Integrimeve Evropiane në Republikën e Kosovës, Dhurata Hoxha, e ka quajtur si një lajm të mirë, vendimin e sotëm të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Republikës...

Haradinaj: Së shpejti do të lëvizni lirshëm në Evropë

para 7 muajve - RTV 21

PE votoi në favor të kosovarëve Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Me këtë rast kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook ka uruar të gjithë qytetarët...

Parlamenti Europian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Mapo

Parlamenti Europian ka votuar këtë të enjte pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Votimi konfirmon mandatin për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare të BE-së. Pas këtij hapi, Kosovës do t’i duhet...

Hoxha uron votimin pozitiv në Parlamentin Evropian: Urime për këtë sukses të përbashkët!

para 7 muajve - Zeri

Ministrja Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka uruar qytetarët e Republikës së Kosovës, pas votimit në Parlamentin Evropian, për liberalizimin e vizave raporton "Zeri.info". Ja postimi i Ministres Hoxha:...

Haradinaj: Urime qytetarë të Kosovës!

para 7 muajve - Zeri

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti qytetarët...

Ministrja Hoxha uron votimin pozitiv në Parlamentin Evropian: Urime për këtë sukses të përbashkët!

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministrja Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka uruar qytetarët e Republikës së Kosovës, pas votimit në Parlamentin Evropian, për liberalizimin e vizave. Ja postimi i Ministres Hoxha: Qytetarë të nderuar,...

Parlamenti Europian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Kallxo

Parlamenti Europian e mbështeti propozimin që Kosovës t’i hiqet regjimi i vizave. Në një votim të mbajtur sot në sesion të këtij parlamenti, europdeputetët votuan me shumicë në favor të propozimit të Tanja...

Thaçi për vizat: Brenda një kohe të shkurtër do të përmbyllet ky proces

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar qytetarët e Kosovës pas vendimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi është shprehur se ky...

Votimi i radhës për vizat –shpërthejnë shakatë në rrjetet sociale

para 7 muajve - Bota Press

Liberalizimi i vizave për vendin tonë është shndërruar tashmë në një odisejadë. Prej vitesh e vitesh, politikanët kosovarë u kanë premtuar qytetarëve të tyre se liberalizmi i vizave ishte vetëm çështje...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash rekomandimin e Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme, për liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për vizat në Parlamentin...

E FUNDIT/ Parlamenti Evropian voton që t'i hiqen vizat Kosovës

para 7 muajve - Albeu

Parlamenti Europian sapo ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën . Tanja Fajon para fillimit të votimit tha se Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave, dhe ka kërkuar...

Fajon: Qytetarët e Kosovës po i afrohen liberalizimit të vizave

para 7 muajve - Gazeta Express

Raportuesja e Bashkimit Europian për Kosovën në Parlamentin Europian, Tanja Fajon, pas përfundimit të votimit të PE’së me votë pro për liberalizimin e vizave për Kosovën, ka thënë se qytetarët e vendit...

PE voton pro liberalizimit të vizave për kosovarët

para 7 muajve - RTV 21

Pas këtij votimi, konfirmohet mandati për fillim bisedimesh Në seancën e sotme, Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pas këtij votimi, do të konfirmohet mandati për fillimin...

Parlamenti Europian voton pro heqjes së vizave për Kosovën

para 7 muajve - Sot News

Parlamenti Europian ka votuar pro heqjes për Kosovën.Pro heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj kanë votuar 420 deputetë të Parlamentit Evropian.Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian,...

Parlamenti Evropian voton për heqjen e vizave Kosovës

para 7 muajve - Zeri

Parlamenti Evropian sapo ka votuar pro heqjes së vizave për kosovarët raporton “Zeri.info”. Kjo gjë u bë e ditur në seancën plenare të Parlamentit, me ç’rast Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian,...

Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Koha.net

Parlamenti Evropian ka votuar për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar për miratimin, duke thënë se Kosova kaloi sfidën e radhës. 420...

E fundit: Parlamenti Europian voton pro liberalizimit të vizave

para 7 muajve - Gazeta Express

Parlamenti Europian sapo ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën. Tanja Fajon para fillimit të votimit tha se Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave, dhe ka kërkuar...

LAJMI I FUNDIT: Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Lajmi.net

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro këtij vendimi ishin 420 deputetë, 186 kundër dhe 22 abstenime. Hapi tjetër është votimi në Këshillin e Ministrave.

Vizat, Haradinaj: Urime Kosovë, së shpejti lirshëm në Europë!

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka përcjellë lajmin dhe urimin, qytetarëve të Kosovës, për votimin pozitiv të Parlamentit Europian për liberalizimin e vizave. “Urime qytetarë të Kosovës! Së shpejti...

Vizat, Haradinaj: Urime Kosovë, së shpejti lirshëm në Europë!

para 7 muajve - Java News

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka përcjellë lajmin dhe urimin, qytetarëve të Kosovës, për votimin pozitiv të Parlamentit Europian për liberalizimin e vizave. “ Urime qytetarë të Kosovës! Së...

Kryeministri uron qytetarët pas votimit në Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës pas votimit të Parlamentit Evropian për rekomandimin për liberalizim të vizave. Haradinaj ka falënderuar të gjithë deputetët...

Fajon pret që PE të votojë pro liberalizimit

para 7 muajve - RTV 21

Nga ora 13:00 PE voton rekomandimin për liberalizimin e vizave Sot Parlamenti Evropian  në ora 13:00 voton rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Me këtë rast, Tanja Fajon raportuese për...

Murati: Procesit të liberalizimit të vizave po i vie fundi

para 7 muajve - Infokusi

Artan Murati çështjeve evropiane, ka bërë të ditur se procesi i liberalizimit të vizave është drejt fundit. Murati përmes një postimi në rrjetin social facebook ka thenë se vendimi i Këshillit evropian...

Mustafa: Votimi i PE, vetëdijesim i atyre që bllokuan për dy vite demarkacionin me Malin e Zi

para 7 muajve - Bota Press

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për votimin pro të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas tij, kjo është një fitore e përbashkët e...

Haradinaj: Urime Kosovë, së shpejti lirshëm në Europë

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka përcjellë lajmin dhe urimin, qytetarëve të Kosovës, për votimin pozitiv të Parlamentit Europian për liberalizimin e vizave për ta. “Urime qytetarë të Kosovës!...

PE VOTON TË ENJTEN LIBERALIZIMIN E VIZAVE ME KOSOVËN

para 7 muajve - Klan Macedonia

Parlamenti Europian do të votojë të enjten rekomandimin e Komisionit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Votimi do të konfirmojë mandatin për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare të BE-së. Pas këtij...

E fundit: Parlamenti Europian merr vendimin për liberalizimit e vizave për Kosovën

para 7 muajve - InfoShqip

Parlamenti Europian sapo ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën. Tanja Fajon para fillimit të votimit tha se Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave, dhe ka kërkuar...

Veseli pas vendimit të Parlamentit Evropian: Brenda këtij viti lëvizim pa viza

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli ka uruar qytetarët e vendit për votimin pro liberalizimit në Parlamentin Evropian. Veseli në hollin e Kuvendit, në një konferncë për media shtoi se brenda këtij viti qytetaërt...

Ky është reagimi i Dhurata Hoxhes pas votimit pro për liberalizim të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Infokusi

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ia ka atribuuar votimin e Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën, me 420 vota pro, punës së qeverisë për të punuar në drejtim të...

Soltes: Këshilli i Evropës të ndjekë shembullin e Parlamentit

para 7 muajve - Bota Press

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, e ka uruar Kosovën pas vendimit në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. Përmes një postimi në “Twitter”, Soltes ka thënë se shpreson...

Mustafa për vizat: Është fitore e përbashkët

para 7 muajve - Periskopi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se sot Parlamenti Evropian votoi që qytetarët e Kosovës t’i barazojë me qytetarët tjerë evropian, që edhe ata të lëvizin lirë në vendet e...

Nëse gjërat ecin sipas parashikimeve, kosovarët mund të lëvizin pa viza këtë vit

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Parlamenti Evropian ka votuar sot pro liberalizimit tw vizave për qytetarët e Kosovës. Deputetët e PE-së votuan me 420 vota pro, 186 kundër dhe 22 abstenime. Propozimi për dhënien e eksesit që populli...

Ministrja Hoxha konfirmon: Parlamenti Europian voton sot për vizat

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka konfirmuar për Express se Parlamenti Europian sot voton për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ministrja Hoxha ka thënë për Gazetën Express se votimi...

Mustafa për vizat: Është fitore e përbashkët

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas tij, është kjo fitore jonë e përbashkët, e institucioneve të BE-së, e përmbushjes së kritereve nga shteti i Kosovës dhe e vetëdijesimit të atyre që kundërshtuan më shumë se dy vite ratifikimin e...

Dhurata Hoxha: Parlamenti evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave

para 7 muajve - Infokusi

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ia ka atribuuar votimin e Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën, me 420 vota pro, punës së qeverisë për të punuar në drejtim të...

Mustafa ironizon me Haradinajn në urimin për viza pas votimit në Parlamentin Evropian

para 7 muajve - Insajderi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ia ka përmendur “vetëdijësimin” Haradinajt për ratifkimin e demarkacionit me Malin e Zi, si kriter për vizat. Mustafa në facebook ka shkruar se votimi i sotmë në Parlamentin...

Thaçi: Vota pro e PE-së, mesazh edhe për institucionet tjera vendimmarrëse në BE

para 7 muajve - AlbPortali

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përgëzuar qytetarët e Kosovës për votimin e sotëm në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. Loading... “Qytetarët e Kosovës sot janë edhe një hap më afër...

ÇFARË DITE! ÇFARË ECJE PËRPARA! KOSOVA PO BËHET ME LIBERALIZIM TË VIZAVE!

para 7 muajve - AlbPortali

Parlamenti Evropian sot ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pas miratimit të ligjit për shndërrimin e FSK-së në ushtri, ky është lajmi i dytë i madh për ne brenda një dite. Kosova falënderon...

Soltes: Këshilli i Evropës të ndjekë shembullin e Parlamentit

para 7 muajve - Periskopi

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, e ka uruar Kosovën pas vendimit në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. Përmes një postimi në “Twitter”, Soltes ka thënë se shpreson...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Tetova Sot

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj kanë votuar 420 deputetë të Parlamentit Evropian, 186 ishin kundër dhe 22 absetime....

Soltes: Këshilli i Evropës të ndjekë shembullin e Parlamentit

para 7 muajve - KosovaPress

Përmes një postimi në “Twitter”, Soltes ka thënë se shpreson që edhe Këshilli i Evropës do të ndjekë shembullin e njëjtë. “Urime qytetarëve të Kosovë. Tani jemi një hap më afër liberalizimit të vizave....

Parlamenti Europian voton PRO liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Blitz

Parlamenti Europian ka votuar “Pro” heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj. 420 deputetë të PE votuan pro ndërsa 186 të tjerë ishin kundër. Sipas “News 24”, raportuesja për Kosovën në Parlamentin...

Hahn mirëpret vendimin e Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisionari për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. “E mirëpres dritën e gjelbër...

Mustafa: Votimi i PE, vetëdijesim i atyre që bllokuan për dy vite demarkacionin me Malin e Zi

para 7 muajve - Sovrani

Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për votimin pro të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas tij, kjo është një fitore e përbashkët e...

Thaçi: Votimi në PE, ditë historike për Kosovën

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Parlamenti Evropian voton sot rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Pas këtij votimi, do të konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare të BE-së, në mënyrë që qytetarëve...

Një hap më afër vizave, Parlamenti Evropian voton PRO për Kosovën

para 7 muajve - Lexo

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Nga numri i përgjithshëm i votave, 420 ishin pro liberalizimit të vizave për Kosovës, 186 kundër dhe 22 absetime. Eurodeputetja...

Thaçi: Votimi në PE, ditë historike për Kosovën

para 7 muajve - Lajmi.net

Parlamenti Evropian voton sot rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Pas këtij votimi, do të konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare të BE-së, në mënyrë që qytetarëve...

Thaçi i falënderon euro-deputetët që votuan pro vizave për Kosovën

para 7 muajve - Bota Press

Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se qytetarët e Kosovës janë edhe një hap më afër lëvizjes së lirë në zonën Shengen, pas votimit pro liberalizimit të vizave nga Parlamenti Evropian. Thaçi përmes një...

Edhe një hap më afër vizave, Parlamenti Evropian voton PRO

para 7 muajve - Lexo

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Nga numri i përgjithshëm i votave, 420 ishin pro liberalizimit të vizave për Kosovës, 186 kundër dhe 22 absetime. Eurodeputetja...

Lajm i mirë nga Evropa, kosovarët mund të udhëtojnë pa viza

para 7 muajve - Infokusi

Parlamenti Europian sapo ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën. Tanja Fajon para fillimit të votimit tha se Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave, dhe ka kërkuar...

Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Shenja

Parlamenti Evropian ka votuar për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar për miratimin, duke thënë se Kosova kaloi sfidën e radhës. 420...

Fajon pret që PE të votojë në favor të heqjes së vizave për kosovarët

para 7 muajve - Lajmi.net

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se pret që Parlamenti Evropian të votojë pro heqjes së vizave për qytetarët e Kosovës. “Parlamenti Europian pritet të votojë në favor...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Java News

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj kanë votuar 420 deputetë të Parlamentit Evropian. Raportuesja për Kosovën në...

Parlamenti Europian, pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Te Sheshi

Parlamenti Europian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën, ku pas një votimi 420 eurodeputetë i thanë “Po”, 186 ishin kundër, ndërsa 22 absetuan. Si në rastin me Shqipërinë, ishte slllovenja...

ÇFARË DITE! ÇFARË ECJE PËRPARA! KOSOVA PO BËHET ME LIBERALIZIM TË VIZAVE!

para 7 muajve - Fakti Ditor

Parlamenti Evropian sot ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pas miratimit të ligjit për shndërrimin e FSK-së në ushtri, ky është lajmi i dytë i madh për ne brenda një dite. Kosova falënderon...

Hahn mirëpret vendimin e Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Insajderi

Komisionari për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. “E mirëpres dritën e gjelbër...

Deklaratë e Qeverisë në lidhje me votimin për liberalizim të vizave në Parlamentin Evropian

para 7 muajve - KosovaPress

Votimi i rekomandimit për heqjen e vizave është dëshmi edhe e punës dhe angazhimit të Qeverisë së Kosovës dhe të institucioneve tjera të Republikës së Kosovës për të përmbushur të gjitha kriteret dhe obligimet...

Ja çfarë pason tash në procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Sovrani

Parlamenti Evropian ka votuar sot për liberalizimin e vizave për Kosovën. 420 deputetë kanë votuar për liberalizimin e vizave ndërsa 186 ishin kundër. 20 kanë abstenuar. Pas këtij votimi të Parlamentit...

Fajon optimiste: Parlamenti Evropian do votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Lexo

Parlamenti Evropian pritet që sot të votojë rekomandimin për liberalizmin e vizave për Kosovën. Votimi nga Parlamenti Evropian do t’i hapë rrugë fillimit të bisedimeve me vendet anëtare të BE-së për këtë...

Veseli: Kosova është afër lëvizjes së lire

para 7 muajve - Bota Press

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë që pas votimit pro nga Parlamenti Europian për liberalizimin e vizave, Kosova është afër lëvizjes së lirë. Veseli përmes një postimi në rrjetin Facebook, ka...

Limaj: Lajm i madh për qytetarët e Kosovës

para 7 muajve - Bota Press

Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj e ka quajtur lajm të madh për qytetarët e Kosovës votimin PRO liberalizimit të vizave nga ana e Parlamentit Evropian....

Fajon pret që PE të votojë në favor të heqjes së vizave për kosovarët

para 7 muajve - Politiko

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se pret që Parlamenti Evropian të votojë pro heqjes së vizave për qytetarët e Kosovës. “Parlamenti Europian pritet të votojë në favor...

Hahn mirëpret vendimin e Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Bota Press

Komisionari për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. “ E mirëpres dritën e gjelbër...

Veseli: Kosova është afër lëvizjes së lirë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë që pas votimit pro nga Parlamenti Europian për liberalizimin e vizave, Kosova është afër lëvizjes së lirë. Veseli përmes një postimi në rrjetin Facebook, ka...

Hoti falënderon zyrtarët e institucioneve që punuan në përmbushjen e kritereve për viza

para 7 muajve - KosovaPress

Ai në një postim në Facebook ndër tjerash ka falënderuar të gjithë zyrtarët shtetëror për përmbushjen e detyrave të tyre në drejtim të përmbushjes së kritereve për liberalizimin e vizave. “Parlamenti Evropian...

Thaçi: Vota pro e PE-së, mesazh edhe për institucionet tjera vendimmarrëse në BE

para 7 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përgëzuar qytetarët e Kosovës për votimin e sotëm në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. “Qytetarët e Kosovës sot janë edhe një hap më afër drejt realizimit...

Qeveria e Kosovës përshëndet votimin e rekomandimit për heqje të vizave

para 7 muajve - Bota Press

Qeveria e Kosovës përshëndet votimin e rekomandimit për heqje të vizave në Parlamentin Evropian dhe konsideron se kjo është edhe një shprehje e mirënjohjes për Republikën e Kosovës dhe për qytetarët e...

Qeveria pret që edhe Këshilli i Ministrave të BE-së ta konfirmojë vendimin për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Ekonomia Online

Përmes një komunikate për medie, Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur se e përshëndet votimin e rekomandimit për heqje të vizave në Parlamentin Evropian. Në komunikatë thuhet se qeveria konsideron se kjo...

Hahn mirëpret vendimin e Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Sovrani

Komisionari për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. “E mirëpres dritën e gjelbër...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Fakti Ditor

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pro heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj kanë votuar 420 deputetë të Parlamentit Evropian, 186 ishin kundër dhe 22 absetime....

Kush mund të përfitoj nga liberalizimi i vizave

para 7 muajve - Infokusi

Të enjten gjatë ditës pritet të votohet rekomandimi për liberalizimin e vizave për Kosoven nga Parlamenti Evropian. Liberalizimi i vizave nenkupton lëvizjen e lirë në zonën shengen, udhetimin për vetëm...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - AlbPortali

Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Loading... Pro heqjes së vizave për Kosovën dhe qytetarët e saj kanë votuar 420 deputetë të Parlamentit Evropian, 186 ishin kundër...

Fajon pret që PE të votojë në favor të heqjes së vizave për kosovarët

para 7 muajve - Telegrafi

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se pret që Parlamenti Evropian të votojë pro heqjes së vizave për qytetarët e Kosovës. “Parlamenti Europian pritet të votojë në favor...

Limaj: Sot është lajm i madh për Kosovën

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas tij votimi i sotëm shënon edhe një hap të tjetër në rrugën drejt lëvizjes së lirë Postimi i Limajt në Facebook: Votimi pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës nga Parlamenti Europian...

Liberalizimi i vizave për Kosovarët, po vjen!

para 7 muajve - Gazeta e re

Parlamenti Evropian sot ka futur n ë rend t ë dit ë s çë shtjen e liberalizimit t ë vizave p ë r Kosov ë n. Komisioni LIBE e kishte iniciuar me koh ë , pasi q ë e kishte vler ë suar, se çë shtja duhej...

Hahn mirëpret vendimin e Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Periskopi

Komisionari për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn ka mirëpritur vendimin e Parlamentit Evropian për aprovimin e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. “Drita e gjelbër e Parlamentit...

Thaçi: Vota pro e PE, mesazh i qartë edhe për institucionet e tjera vendimmarrëse të Bashkimit Evropian

para 7 muajve - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar qytetarët për një hap më afër drejt liberalizmit të vizave. Thaçi ka thënë se Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për kosovarët dhe se...

Fajon pret që PE të votojë në favor të heqjes së vizave për kosovarët

para 7 muajve - Zeri

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se pret që Parlamenti Evropian të votojë pro heqjes së vizave për qytetarët e Kosovës. “Parlamenti Europian pritet të votojë në favor...

Dhurata Hoxha falënderon Tanja Fajonin dhe të tjerët për vizat

para 7 muajve - Bota Press

Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha përmes një statusi në Facebook ka uruar qytetarët për votimin për liberalizim të vizave në Parlamentin Evropian. Sipas Hoxhës, institucionet qendrore dhe lokale...

Hahn mirëpret vendimin e Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - KosovaPress

“Drita e gjelbër e Parlamentit Evropain, për të nisur negociatat me Këshillin e Evropës për liberalizimin e  vizave për Kosovën, e mirëpritur”, ka shkruar ai në Twitter. /KosovaPress/ Temat: Johanes Hahn...

Veseli: Kosova një hap më afër drejt lëvizjes së lirë

para 7 muajve - KosovaPress

Postimi i Veselit: Pas votimit pro nga Parlamenti Europian për liberalizimin e vizave, jemi edhe një hap më afër drejt lëvizjes së lirë. Institucionet e Kosovës do të vazhdojnë lobimin që ky proces të...

PE voton liberalizimin e vizave me Kosovën

para 7 muajve - Respublica

Parlamenti Evropian votoi pro heqjes së vizave për kosovarët. Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon tha se ky nuk është hapi i fundit për vizat. 420 deputetë kanë votuar për liberalizimin...

Kështu kanë votuar sot eurodeputetët për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Bota Press

Me 420 vota pro, 86 kundër PE-ja votoi pro rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave për kosovarët. Parlamenti Europian sapo ka votuar “pro” për liberalizimin e vizave për Kosovën. Tanja Fajon para...

Pas votimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit, vjen reagimi i Behgjet Pacollit

para 7 muajve - Bota Press

Parlamenti Europian sapo ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën. Për këtë reaguar ministri i punëve të jashtme, Behgjet Pacolli, në rrjetin social Facebook, ku theksoi se Kosova kaloi edhe...

Këto jane fjalët e para të Fajonit pasi Parlamenti Evropian i tha PO liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Bota Press

Raportuesja e Bashkimit Europian për Kosovën në Parlamentin Europian, Tanja Fajon, pas përfundimit të votimit të PE’së me votë pro për liberalizimin e vizave për Kosovën, ka thënë se qytetarët e vendit...

Veseli: Kosova është afër lëvizjes së lirë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë që pas votimit pro nga Parlamenti Europian për liberalizimin e vizave, Kosova është afër lëvizjes së lirë. Veseli përmes një postimi në rrjetin Facebook, ka...

Thaçi: Vendimi me 2/3 i eurodeputetëve, mesazh i qartë edhe për institucionet e tjera vendimmarrëse në BE

para 7 muajve - KosovaPress

Ai ka thënë se qytetarët e Kosovës sot janë edhe një hap më afër drejt realizimit të një të drejte bazike në familjen evropiane, lëvizjen e lirë në zonën Shengen. “Qytetarët e Kosovës sot janë edhe një...

Hoxha: Parlamenti Evropian dha mirënjohjen për përmbushjen e kritereve për viza

para 7 muajve - Gazeta e re

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ia ka atribuuar votimin e Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën, me 420 vota pro, punës së qeverisë për të punuar në drejtim të...

Hapi i fundit ku do të vendoset për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Insajderi

Parlamenti Evropian sot edhe zyrtarisht ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Ky vendim është miratuar me 420 vota pro, 186 kundër dhe 20 abstenime. Deri në fund të vendimit final për heqjen...

Kështu kanë votuar sot eurodeputetët për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Sovrani

Me 420 vota pro, 86 kundër PE-ja votoi pro rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave për kosovarët. Parlamenti Europian sapo ka votuar “pro” për liberalizimin e vizave për Kosovën. Tanja Fajon para...

Kosova pret nga PE vendimin për lëvizjen e lirë

para 7 muajve - Vizion Plus

Parlamenti Evropian voton këtë të enjte rekomandimin për liberalizimin e vizave me Kosovën. Pas këtij votimi, pritet të konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare të BE-së, në mënyrë...

Fjalët e para të Tanja Fajon pas miratimit të liberalizimit të vizave në Parlamentin Europian

para 7 muajve - Bota Press

Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Europian, Tanja Fajon, u shpreh e lumtur që kolegët e saj mbështetën propozimin që Kosovës t’i hiqet regjimi i vizave. “Qytetarët e Kosovës...

Fajon shpreson se Parlamenti Evropian do votojë për heqjen e vizave të kosovarëve

para 7 muajve - Klan Kosova

Parlamenti Evropian do të votojë sot rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Pas këtij votimi, do të konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare të BE-së, në mënyrë që...

Hoxha: Kosovarët e meritojnë lëvizjen e lirë

para 7 muajve - Insajderi

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ia ka atribuuar votimin e Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën, me 420 vota pro, punës së qeverisë për të punuar në drejtim të...

Pacolli për vizat: Kaluam edhe sfidën e radhës

para 7 muajve - KosovaPress

“Urime Kosovë, urime e dashura rini e Kosovës. Kaluam edhe sfidën e radhës! Parlamenti Evropian sapo votoi PRO liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës”, ka shkruar ai në Facebook. Tani radhën për...

Komitetit LIBE: PE mbështeti negociatat me Këshillin e Evropës për heqjen e vizave

para 7 muajve - KosovaPress

Tani vendimi mbetet tek ministrat e punëve të brendshme të BE-së që do të votojnë në Këshillin e Evropës. “Heqja e vizës për Kosovën: Parlamenti mbështet negociatat me Këshillin e Evropës”, thuhet në postimin...

Votimi pro i PE’së, Haradinaj uron kosovarët: Së shpejti do të lëvizni lirshëm në Europë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas votimit pro rekomandimit të vizave për kosovarët nga ana e Parlamentit Europian. Ai ka uruar qytetarët e Kosovës dhe ka falënderuar të gjithë deputetët...

PE voton me shumicë votash pro rekomandimit për liberalizimin e vizave për kosovarët

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Parlamenti Europian ka votuar pro rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Me 420 vota pro, 86 kundër PE votoi pro rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave për kosovarët, raporton Gazetametro.net....

Hoxhaj: Tani edhe një hap para lëvizjes pa viza për në Evropë

para 7 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe ish ministri i punëve të jashtme, Enver Hoxhaj ka falënderuar deputetët e parlamentit Evropian për miratimin pro të rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën....

Presidenti Thaçi falënderon eurodeputetët: Brenda një kohe të shkurtër lëvizim pa viza

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar pas votimit pro të Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës. Ai nëpërmjet një statusi në Facebook, ka thënë se...

Sholtes shpreson që edhe Këshilli i Evropës do të votojë pro liberalizimit të vizave

para 7 muajve - Insajderi

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, e ka uruar Kosovën pas vendimit në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. Përmes një postimi në Twitter, Soltes ka thënë se shpreson...

Kryeministri uron qytetarët pas votimit në Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës pas votimit të Parlamentit Evropian për rekomandimin për liberalizim të vizave. Haradinaj ka falënderuar të gjithë deputetët...

Kryeministri uron qytetarët pas votimit në Parlamentit Evropian për vizat

para 7 muajve - KosovaPress

Haradinaj ka falënderuar të gjithë deputetët dhe grupet parlamentare të të gjitha shteteve anëtare të Parlamentit Evropian. Postimi i Haradinajt: Urime qytetarë të Kosovës! Së shpejti do të lëvizni lirshëm...

Enver Hoxhaj: Tani edhe një hap para lëvizjes pa viza për në Evropë

para 7 muajve - KosovaPress

“Lajme të shkëlqyeshme nga Brukseli. Faleminderit parlamentit evropian për aprovimin e për në hapin e tretë me Këshillin e Evropës për liberalizimin e vizave me një shumicë të qartë! Kosova tani lëviz...

Haradinaj: Urime qytetarë të Kosovës, shpejtë do të lëvizni lirshëm në Europë

para 7 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar qytetarët e Kosovës pas votimit të deputetëve të Parlamenti Evropian pro rekomandimit për liberalizimin e vizave. Haradinaj ka thënë se së shpejti kosovarët...

Sholtes uron kosovarët, thotë se meritojnë të njëjtat mundësi në Evropë

para 7 muajve - Sovrani

aportuesi i Bashkimit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes ka uruar qytetarët e Kosovës. “Ne jemi një hap më afër regjimit të vizave. Shpresoj që Këshilli Evropian do të ndjekë shembullin tonë, qytetarët...

Fjalët e Haradinajt pasi Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave

para 7 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar qytetarët për vendimin e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave. Ai është zotuar se qytetarët e Kosovës shumë shpejt do të lëvizin lirshëm. “Urime...

Historike, PE voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags kosova liberalizim vizash PE Parlamenti Europian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën, moment historik ky për qytetarët e vendit që shpalli Pavarësinë 10 vjet më parë. Pro liberalizimit...

Fajon: nuk do të ndalemi derisa të liberalizohen vizat për Kosovën

para 7 muajve - Periskopi

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanj Fajon ka uruar qytetarët e Kosovës pasi Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit për Kosovën. Në një postim në rrjetin social tëitter ajo ka shkruar...

Hoxha: Parlamenti Evropian dha mirënjohjen për përmbushjen e kritereve për viza

para 7 muajve - KosovaPress

Sipas saj, lëvizja e lirë në Evropë ka mbetur vetëm edhe një hap larg. “Lajme të mira! Duke përcjellë kërkesën e Komitetit Parlamentar për Liri Qytetare, Drejtësi dhe Punë të Brendshme, parlamenti evropian...

Parlamenti Evropian votoi pro rekomandimit për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Gazeta e re

Parlamenti evropian, ka votuar me 628 vota pro rekomandimit për liberalizimi e vizave për Kosovën Propozimin pro rekomandimit e ka bërë eurodeputetja Tanja Fajon. “Qytetarët e Kosovës edhe një hap para...

Fajon: Nuk do të ndalemi derisa të liberalizohen vizat për Kosovën

para 7 muajve - Insajderi

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanj Fajon ka uruar qytetarët e Kosovës pasi Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit për Kosovën. Në një postim në rrjetin social tëitter ajo ka shkruar...

PE voton sot për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - RTV 21

Bisedimet do t’i udhëheqë Tanja Fajon, raportuese për vizat e Parlamentit Parlamenti Evropian voton sot rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Kështu u bë e ditur përmes një njoftimi nga...

Ministrja Hoxha uron votimin pozitiv në Parlamentin Evropian: Urime për këtë sukses të përbashkët!

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministrja Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka uruar qytetarët e Republikës së Kosovës, pas votimit në Parlamentin Evropian, për liberalizimin e vizave. Ja postimi i Ministres Hoxha: “Qytetarë të nderuar,...

Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Ekonomia Online

Parlamenti Evropian ka votuar për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar për miratimin, duke thënë se Kosova kaloi sfidën e radhës. 420...

Hoxha pas votës pro të Parlamentit Evropian: Urime për këtë sukses të përbashkët

para 7 muajve - Periskopi

Ministrja Dhurata Hoxha ka mirëprtitur votën pro të Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën. Përmes një statusi në Facebook, ajo uron qytearët për këtë sukses të përbashkët. Qytetarë...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Albinfo

Parlamenti Evropian, ka votuar me 420 vota pro rekomandimit për liberalizimi e vizave për Kosovën sot. Propozimin pro rekomandimit e ka bërë eurodeputetja Tanja Fajon.“Qytetarët e Kosovës edhe një hap...

LAJMI I FUNDIT: Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Sovrani

Parlamenti Evropian ka votuar për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar për miratimin, duke thënë se Kosova kaloi sfidën e radhës. 420...

Parlamenti Evropian votoi pro rekomandimit për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - KosovaPress

Propozimin pro rekomandimit e ka bërë eurodeputetja Tanja Fajon. “Qytetarët e Kosovës edhe një hap para lëvizjes pa regjim vizash në Evropë”, ka shkruar ajo në Twitter. Tani radhën për të votuar këtë rekomandim...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Insajderi

Në seancën e sotme, Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pas këtij votimi, do të konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare të BE-së, në mënyrë që...

Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Periskopi

Parlamenti Europian sapo ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën. Tanja Fajon para fillimit të votimit tha se Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave, dhe ka kërkuar...

Parlamenti Evropian pritet të votojë sot rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Telegrafi

Parlamenti Evropian pritet të votojë sot për rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, ka bërë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE)...

PE voton sot për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Parlamenti Evropian do të votojë sot rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën.  Bisedimet në emër të Parlamentit Evropian do t’i udhëheqë, Tanja Fajon, raportuese për vizat e Parlamentit. Votimi...

Kosovarët nën ethet, ja çka pritet të ndodh sot me liberalizimin e vizave

para 7 muajve - OraInfo

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, PE vendos sot

para 7 muajve - Portalb

Parlamenti Europian do të votojë të enjten rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, siç informon përmes një njoftimi Komiteti për Liritë Qytetare, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme (LIBE) i...

Edhe sot Kosovës pritet t'i liberalizohen më tej vizat

para 7 muajve - Albeu

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Parlamenti Evropian sot voton për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Ina

Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë qytetare, drejtësi dhe punë të brendshme, i njohur si komiteti LIBE, paralajmëroi se Parlamenti Evropian do të votojë të enjten rekomandimin për liberalizimin...

Parlamenti Evropian sot voton për liberalizimin e vizave për kosovarët

para 7 muajve - Klan Kosova

Parlamenti Evropian do të votojë sot rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Pas këtij votimi, do të konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare të BE-së, në mënyrë që...

Parlamenti Evropian/ Dita e madhe për vizat e Kosovës

para 7 muajve - Lexo

Parlamenti Evropian sot pritet të votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën. Parlamenti Evropian do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi...

Sot në Parlamenti Evropian votohet për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Koha.net

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Fajon pret që Parlamenti Evropian të votojë pro heqjes së vizave për Kosovën

para 7 muajve - Insajderi

Raportuesja në Parlamentin Evropian për çështjen e regjimit të vizave për Kosovën, Tanja Fajon, është shprehur optimiste se Parlamenti Evropian do të votojë pro liberalizimit të vizave për Kosovën. “Parlamenti...

Parlamenti Evropian sot pritet të votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Politiko

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Parlamenti Evropian sot pritet të votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Lajmi.net

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Parlamenti Evropian sot voton për vizat

para 7 muajve - Zeri

Parlamenti Evropian do të votojë sot rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, shkruan sot Gazeta " Zëri ". Përmes këtij votimi do të konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet...

Fajon: Parlamenti Evropian sot voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Periskopi

Parlamenti Evropian pritet që sot të votojë rekomandimin për liberalizmin e vizave për Kosovën. Votimi nga Parlamenti Evropian do t’i hapë rrugë fillimit të bisedimeve me vendet anëtare të BE-së për këtë...

Fajon optimiste se Parlamenti Evropian do të votojë për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Ekonomia Online

Parlamenti Evropian pritet që sot të votojë rekomandimin për liberalizmin e vizave për Kosovën. Votimi nga Parlamenti Evropian do t’i hapë rrugë fillimit të bisedimeve me vendet anëtare të BE-së për këtë...

Sot Kosova pret lajmin e mirë për viza, voton Parlamenti Evropian

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Kosovarët sot mund ta marrin lajmin e shumë pritur për vizat

para 7 muajve - Gazeta Express

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Parlamenti Evropian sot pritet të votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Kallxo

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Parlamenti Evropian/ Dita e madhe për vizat e Kosovës

para 7 muajve - Java News

Parlamenti Evropian sot pritet të votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën. Parlamenti Evropian do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi...

Parlamenti Evropian voton sot për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - KosovaPress

Pas këtij votimi, do të konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare të BE-së, në mënyrë që Kosovës t’i liberalizohen vizat. Bisedimet në emër të Parlamentit Evropian do t’i udhëheqë,...

Sot pritet lajmi i madh për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Shtator-Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme...

Sot Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave

para 7 muajve - Infokusi

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Parlamenti Evropian sot voton për vizat

para 7 muajve - Ekonomia Online

Parlamenti Evropian do të votojë sot rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, shkruan sot Gazeta “Zëri”. Përmes këtij votimi do të konfirmohet mandati për fillimin e bisedimeve me vendet anëtare...

Sot në Parlamenti Evropian votohet për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Periskopi

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Parlamenti Evropian sot pritet të votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Sovrani

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Parlamenti Evropian sot pritet të votojë për liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Insajderi

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit...

Haradinaj: Presim lajm të mirë nga Parlamenti Europian për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Portalb

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, pret lajm të mirë nesër për liberalizim të vizave nga ana e Parlamentit Evropian. “Kosova ka forcën të ecë përpara drejtë Evropës, drejtë NATO-s, drejtë miqësisë me...

Parlamenti Evropian voton të enjten rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

para 7 muajve - Illyria

Strasburg, 12 shtator 2018 – Parlamenti Evropian do të votojë të enjten rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe...

Haradinaj: Presim lajm të mirë nga Parlamenti Europian për liberalizimin e vizave

para 7 muajve - Tetova Sot

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, pret lajm të mirë nesër për liberalizim të vizave nga ana e Parlamentit Evropian. “Kosova ka forcën të ecë përpara drejtë Evropës, drejtë NATO-s, drejtë miqësisë me...

PARLAMENTI EVROPIAN – TË ENJTEN VOTON PËR LIBERALIZIMIN E VIZAVE PËR KOSOVËN

para 7 muajve - KDPolitik

Të merkuren komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë qytetare, drejtësi dhe punë të brendshme, i njohur si komiteti LIBE, paralajmëroi se Parlamenti Evropian do të votojë të enjten rekomandimin për liberalizimin...

PE voton të mërkurën liberalizimin e vizave për Kosovën

para 7 muajve - Gazeta Tema

Parlamenti Evropian do të votojë më 13 shtator rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ky votim u hap rrugën bisedimeve me vendet anëtare të BE-së, në mënyrë që Kosovës t’i liberalizohen vizat....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK