http://kariera.mk

Delawie: Krenar për ngritjen e aktakuzës për mashtrimet me pensionet e veteranëve

para 7 muajve - Telegrafi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Kosovë, Greg Delawie, ka komentuar mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një postim...

Musliu: Aktakuza e sotme u bën nder veteranëve të vërtetë, Blakaj bëri heroizëm

para 7 muajve - Klan Kosova

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se aktakuza e ngritur nga Prokuroria Speciale në rastin e veteranëve do t’i bëjë nder veteranëve të vërtetë. “Unë shpreh përuljen time dhe respektin...

Delawie i kënaqur që u ngrit aktakuza për veteranët e rrejshëm

para 7 muajve - Gazeta Express

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një postim në Twitter...

Ambasadorin Delawie e gëzon ngritja e aktakuzës në rastin e “veteranëve të rrejshëm”

para 7 muajve - Lajmi.net

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një postim në Twitter...

Ngritja e aktakuzës për “veteranët e rrejshëm”, ja çka thotë ambasadori Delawie

para 7 muajve - OraInfo

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një postim në Twitter...

Ambasadorin Delawie e gëzon ngritja e aktakuzës në rastin e “veteranëve të rrejshëm”

para 7 muajve - Koha.net

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një postim në Twitter...

Deklarohet Lushtaku rreth aktakuzës për 'veteranët e rrejshëm

para 7 muajve - Zeri

Pas aktakuzës së ngritur për çështjen e veteranëve i pa informuar në lidhje me këtë aktakuzë është deklaruar Nuredin Lushtaku, i cili për “Zërin”, tha se është intervistuar nga prokurori Blakaj po se nuk...

Ahmeti reagon ndaj aktakuzës në rastin e veteranëve

para 7 muajve - Klan Kosova

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i është gëzuar ngritjes së aktakuzës ndaj 12 personave që dyshohet të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Përmes një statusi në Facebook, Kryetari...

Shpend Ahmeti: Aktakuza në rastin e veteranëve erdhi si pasojë e protestave qytetare

para 7 muajve - Telegrafi

Kryetari i PSD-së njëherësh kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës në rastin e veteranëve. Ahmeti në profilin e tij në Facebook ka shkruar se dorëheqja e Blakajt dhe protestat...

Kosovë, aktakuzë ndaj 12 të pandehurve për rastin “Veteranët”

para 7 muajve - Portalb

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka ngritur aktakuzë ndaj 12 të pandehurve në lidhje me rastin e fryerjes së listës së veteranëve, për veprën penale “keqpërdorim të pozitës apo autoritetit...

Ahmeti: Dorëheqja e Blakajt dhe protestat e qytetarëve ndikuan në ngritjen e aktakuzës për veteranët e rrejshëm

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PSD-së njëherësh kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës në rastin e veteranëve. Ai thotë se dorëheqja e prokurorit Elez Blakaj dhe protestat e qytetarëve, kanë...

Shpend Ahmeti i gëzohet ngritjes së aktakuzës ndaj rastit të veteranëve

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar ngritjes së aktakuzës ndaj 12 personave që dyshohet të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e...

Prokuroria ngriti aktakuzë ndaj tij për fryerjen e listave të vetaranëve, por ja çka thotë ministri i FSK-së

para 7 muajve - OraInfo

Të gjithë të akuzuarit në total 12 nga Prokuroria Speciale për fryerjen e listave me vetaranë të rrejshëm, nuk janë ende të gatshëm të flasin. Në mesin e tyre është edhe ministri aktual i FSK-së, Rrustem...

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

para 7 muajve - Lajmi.net

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari. Ai tha se për aktakuzën ndaj...

Aktakuzë në rastin “veteranët” në Kosovë, keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar?

para 7 muajve - Gazeta Tema

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, ngriti të premten aktakuzë kundër 12 personave nën dyshimet për veprën penale “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, në rastin e njohur në Kosovë si “veteranët”....

Ish-prokurori Blakaj i gëzohet aktakuzës për rastin 'VETERANËT'

para 7 muajve - Zeri

Ngritja e aktakuzës ndaj 12 ish- krerëve të Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Veteranëve , të cilët akuzohen për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtarë që ndërlidhet...

Ministri i FSK-së: S’kam informata që prokuroria ka ngrit aktakuzë ndaj meje

para 7 muajve - Gazeta Express

Të gjithë të akuzuarit në total 12 nga Prokuroria Speciale për fryerjen e listave me vetaranë të rrejshëm, nuk janë ende të gatshëm të flasin. Në mesin e tyre është edhe ministri aktual i FSK-së, Rrustem...

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë Speciale është qesharake, këto janë lojëra politike

para 7 muajve - Gazeta Express

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur ekskluzivisht njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari. Ai tha se për...

800 veteranët e dyshuar të Ferizajt do të filtrohen nga tre prokurorë

para 7 muajve - Ina

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Aktakuzat ndaj Agim Çekut e të tjerëve për veteranët, ish-prokurori rrëfen gjithçka

para 7 muajve - OraInfo

Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ndaj 12 personave për rastin e veteranëve të rrejshëm, në një prononcim ekskluziv për Gazetën Express, ka folur ish-prokurori i...

Shpendi përshëndet aktakuzën ndaj Çekut, Lushtakut, Berishës dhe të tjerve

para 7 muajve - Albeu

Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar ngritjes së aktakuzë s ndaj 12 personave që dyshohet të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e...

Këta janë të akuzuarit për 'veteranë të rrejshëm'

para 7 muajve - Zeri

Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbim Demaliaj, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, Fadil Shurdhaj, Xhavit Jashari, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Smajl Elezaj, janë emrat për të cilët...

Kosovë: Aktakuzë në rastin "veteranët"

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, ngriti të premten aktakuzë kundër 12 personave nën dyshimet për veprën penale “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, në rastin e njohur në Kosovë si "veteranët"....

Elez Blakaj flet ekskluzivisht për Express pas aktakuzës ndaj Agim Çekut e të tjerëve për veteranët

para 7 muajve - Gazeta Express

Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ndaj 12 personave për rastin e veteranëve të rrejshëm, në një prononcim ekskluziv për Gazetën Express, ka folur ish-prokurori i...

800 veteranët e dyshuar të Ferizajt do të filtrohen nga tre prokuror

para 7 muajve - Portalb

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Delawie: Krenar për ngritjen e aktakuzës për mashtrimet me pensionet e veteranëve

para 7 muajve - Infokusi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një postim në Twitter...

Jashari e quan qesharake aktakuzën e Prokurorisë Speciale për veteranët e rrejshëm

para 7 muajve - Infokusi

Ish-përfaqësuesi i organizatave të dala nga lufta, Xhavit Jashari është një prej të akuzuarve nga Prokuroria për listat e fryra të veteranëve. Ai ka folur për këtë aktakuzë, duke thënë se prokuroria ka...

Edhe Prokuroria e Ferizajt heton veteranët mashtrues

para 7 muajve - Medial

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Këta janë anëtarët e komisionit qeveritar ndaj të cilëve u ngrit aktakuza për veteranët

para 7 muajve - Gazeta Express

Sot zyrtarisht është ngritur aktakuza ndaj 12 anëtareve të Komisionit për verifikimin e pjesëmarrësve të Luftës së UÇK-së. Ata akuzohen se kanë fryrë listën e veteranëve të UÇK-së deri në 19 mijë më shumë....

Këta janë të akuzuarit për 'veteranë të rrejshëm'

para 7 muajve - Zeri

Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbim Demaliaj, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, Fadil Shurdhaj, Xhavit Jashari, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Smajl Elezaj, janë emrat për të cilët...

Ky është ministri i Qeverisë Haradinaj ndaj të cilit u ngrit aktakuzë për mashtrim me veteranët

para 7 muajve - Lajmi.net

Në mesin e personave që Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot  aktakuzë ndaj 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve është edhe një ministër i Qeverisë së Republikës....

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët”, ja kush janë ish-komandantët e UÇK-së që janë të akuzuar

para 7 muajve - Ina

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin...

800 veteranët e dyshuar të Ferizajt do të filtrohen nga tre prokurorë

para 7 muajve - Antpress

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Flet prokurori Blakaj psa ngritjes së aktakuzës në rastin e veteranëve të rrejshëm

para 7 muajve - Infokusi

Ka folur prokurori i dorëhequr Elez Blakaj, për ngritjen e aktakuzës ndaj 12 personave për rastin e veteranëve të rrejshëm, rast për të cilin Blakaj dha dorëheqje. Ai ka theksuar se çdo kush që çdo kush...

Edhe Shkumbin Demaliaj dhe Xhavit Jashari në akuzë, rrezikojnë burgun

para 7 muajve - Albeu

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Kush janë të akuzuarit në rastin e “veteranëve të rrejshëm”

para 7 muajve - Koha.net

KTV raporton për emrat e të akuzuarve, që dyshohet se janë përfshirë në rastin e "Veteranit". Ata janë, Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbim Demaliaj, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, Fadil...

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët”, ja kush janë ish-komandantët e UÇK-së që janë të akuzuar

para 7 muajve - Antpress

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin...

Aktakuzë edhe ndaj ministrit Rrustem Berisha për veteranët

para 7 muajve - Albeu

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Këta janë të akuzuarit për mashtrim me listat e veteranëve: Agim Çeku, Rrustem Berisha… (emrat)

para 7 muajve - Lajmi.net

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë kundër Agim Çekut, Nuredin Lushtakut, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem Berisha,...

Ngritet aktakuzë ndaj Agim Çekut me shokë për vetaranët e rrejshëm

para 7 muajve - OraInfo

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale “keqpërdorimi...

Reagon Shpend Ahmeti pas ngritjes së aktakuzës për Veteranët

para 7 muajve - Infokusi

Prokuroria Speciale e Kosovës ngriti aktakuzë për 12 persona, në rastin që njihet si ‘Veteranët e rrejshëm’. E ngritjes së kësaj aktakuze, i është gëzuar kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti....

Prokuroria publikon inicialet e të akuzuarve për veteranët e rremë

para 7 muajve - Kallxo

Prokuroria Speciale ka ngrit aktakuzë ndaj 12 personave për veteranët e rremë. Në njoftimin e parë, Prokuroria ka njoftuar se janë akuzuar 12 persona, por pa i publikuar emrat as inicialet e të akuzuarve....

Aktakuzë për rastin e “Veteranëve” – dëmi i buxhetit rreth 68 milionë euro

para 7 muajve - Klan Kosova

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale “keqpërdorimi...

Aktakuzë ndaj 12 personave për veteranët mashtrues

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka njoftuar përmes një komunikate për medie se, sot “ka ngritur aktakuzë, të cilën e dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për...

Vjen edhe aktakuza ndaj 12 veteranëve të parë

para 7 muajve - Albeu

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Kush janë të akuzuarit për “veteranë të rrejshëm”

para 7 muajve - Koha.net

KTV raporton për emrat e të akuzuarve, që dyshohen se morën statutin e rrejshëm të veteranit. Ata janë, Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbim Demaliaj, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, Fadil...

Aktakuzë kundër 12 personave për rastin e veteranëve

para 7 muajve - Telegrafi

Prokuroria e shtetit ka ngritur sot aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale “keqpërdorimi...

Aktakuzë kundër Agim Çekut dhe 11 të tjerëve për veteranët e rrejshëm

para 7 muajve - Gazeta Express

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale “keqpërdorimi...

Ngritët aktakuzë ndaj 12 personave për çështjen e veteranëve, propozohet ndalja e pagesës

para 7 muajve - Lajmi.net

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Aktakuzë ndaj 12 personave për rastin e veteranëve

para 7 muajve - Zeri

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Ngritet aktakuza e parë ndaj “veteranëve të rrejshëm”, ja sa e dëmtuan shtetin

para 7 muajve - OraInfo

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Aktakuzë për rastin “Veteranët, 12 persona në gjyq

para 7 muajve - RTV 21

Rasti “Veteranët” në gjykatë Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Keqpërdorime me listat e veteranëve, dërgohet në Gjykatë aktakuzë kundër 12 personave

para 7 muajve - Zeri

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Shukri Buja sërish thotë se s’ka marrë njoftim nga gjykata për aktakuzë ndaj tij

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shukri Buja është habitur me raportimin e medieve rreth ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale rreth rastit të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në...

Aktakuzë për listat e veteranëve

para 7 muajve - Kallxo

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim...

Lushtaku për aktakuzën u njoftua nga mediat, thotë se dikush po luan politika të pista

para 7 muajve - Periskopi

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “Veteranët” në drejtim të veprës penale “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar’....

Aktakuzë ndaj 12 “veteranëve të rrejshëm”

para 7 muajve - Koha.net

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Deklarohet Delawie për ngritjen e aktakuzës: Krenar me Kosovën

para 7 muajve - Insajderi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentuar ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një postim në Twitter...

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

para 7 muajve - Insajderi

Xhavit Jashari, njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm ka thënë se për aktakuzën ndaj tij është informuar nga mediat dhe të njëjtën e ka quajtur...

Ngritët aktakuzë ndaj këtij ministri të Qeverisë

para 7 muajve - Infokusi

Në mesin e personave që Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë ndaj 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve është edhe një ministër i Qeverisë së Republikës....

Ministri i FSK-së: S’kam informata që prokuroria ka ngrit aktakuzë ndaj meje

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Të gjithë të akuzuarit në total 12 nga Prokuroria Speciale për fryerjen e listave me vetaranë të rrejshëm, nuk janë ende të gatshëm të flasin. Në mesin e tyre është edhe ministri aktual i FSK-së, Rrustem...

Ahmeti: Dorëheqja e Blakajt dhe protestat e qytetarëve ndikuan në ngritjen e aktakuzës për veteranët e rrejshëm

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i PSD-së njëherësh kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës në rastin e veteranëve. Ai thotë se dorëheqja e prokurorit Elez Blakaj dhe protestat e qytetarëve, kanë...

Delawie: Krenar për ngritjen e aktakuzës për mashtrimet me pensionet e veteranëve

para 7 muajve - KosovaPress

Në një postim në Twitter ai ka thënë se “ ndihet krenar” për hapin e bërë nga Kosova. “Është ngritur aktakuzë për mashtrim me pensionet, krenar për Kosovën për marrjen e këtij hapi të rëndësishëm për luftimin...

Deklarohet edhe Delawie për ngritjen e aktakuzës: Krenar me Kosovën

para 7 muajve - Periskopi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një postim në Twitter...

Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë për 12 persona në lëndën “Veteranët”

para 7 muajve - Albinfo

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim...

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

para 7 muajve - Sovrani

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur ekskluzivisht njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari. Ai tha se për...

Shukri Buja sërish thotë se s’ka marrë njoftim nga gjykata për aktakuzë ndaj tij

para 7 muajve - Insajderi

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shukri Buja është habitur me raportimin e medieve rreth ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale rreth rastit të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në...

Prokuroria publikon inicialet e të akuzuarve për veteranët e rremë

para 7 muajve - Infokusi

Prokuroria Speciale ka ngrit aktakuzë ndaj 12 personave për veteranët e rremë. Në njoftimin e parë, Prokuroria ka njoftuar se janë akuzuar 12 persona, por pa i publikuar emrat as inicialet e të akuzuarve....

Prononcohet edhe ministri Berisha pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij

para 7 muajve - Sovrani

Të gjithë të akuzuarit në total 12 nga Prokuroria Speciale për fryerjen e listave me vetaranë të rrejshëm, nuk janë ende të gatshëm të flasin. Në mesin e tyre është edhe ministri aktual i FSK-së, Rrustem...

Shukri Buja sërish thotë se s’ka marrë njoftim nga gjykata për aktakuzë ndaj tij

para 7 muajve - Periskopi

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shukri Buja është habitur me raportimin e medieve rreth ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale rreth rastit të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në...

Elez Blakaj flet pas aktakuzës ndaj Agim Çekut e 11 të tjerëve për veteranët

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ndaj 12 personave për rastin e veteranëve të rrejshëm, në një prononcim ekskluziv për Gazetën Express, ka folur ish-prokurori i...

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur ekskluzivisht njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari. Ai tha se për...

Ministri i FSK-së: S’kam informata që prokuroria ka ngrit aktakuzë ndaj meje

para 7 muajve - Bota Press

Të gjithë të akuzuarit në total 12 nga Prokuroria Speciale për fryerjen e listave me vetaranë të rrejshëm, nuk janë ende të gatshëm të flasin. Në mesin e tyre është edhe ministri aktual i FSK-së, Rrustem...

Aktakuzë për rastin e “Veteranëve” – dëmi i buxhetit rreth 68 milionë euro

para 7 muajve - Tetova Sot

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale “keqpërdorimi...

800 veteranët e dyshuar të Ferizajt do të filtrohen nga tre prokuror

para 7 muajve - OraInfo

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

800 veteranët e dyshuar të Ferizajt do të filtrohen nga tre prokuror

para 7 muajve - OraInfo

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët”

para 7 muajve - Infokusi

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale...

Shpend Ahmeti i gëzohet ngritjes së aktakuzës ndaj rastit të veteranëve, ka një mesazh!

para 7 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar ngritjes së aktakuzës ndaj 12 personave që dyshohet të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e...

Shukri Buja i habitur me ngritjen e aktakuzës, ja çka thotë

para 7 muajve - Sovrani

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shukri Buja është habitur me raportimin e medieve rreth ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale rreth rastit të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në...

Aktakuzë kundër Agim Çekut dhe 11 të tjerëve për veteranët e rrejshëm

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Prokuroria Speciale e Kosovës e ka përfunduar aktakuzën që e kishte lënë të pakryer prokurori Elez Blakaj për rastin e veteranëve mashtrues, duke e ngritur atë sot zyrtarisht. Blakaj kishte gjetur se 19...

Flet ish-prokurori i Prokurorisë Speciale Blakaj pas ngritjes së aktakuzave për rastin e “veteranëve të rrejshëm”

para 7 muajve - Sovrani

Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ndaj 12 personave për rastin e veteranëve të rrejshëm, në një prononcim ekskluziv për Gazetën Express, ka folur ish-prokurori i...

Blakaj: Ata që e duan UÇK-në i gëzohen lajmit për aktakuzën kundër komisionit të Qeverisë

para 7 muajve - Periskopi

Ish prokurori i Kosovës Elez Blakaj që po merrej me çështjen e veteranëve të rremë ka dhënë një tjetër prononcim në lidhje me ngritjen e aktakuzës kundër 12 anëtarëve të komisionit qeveritar që merrej...

Këta janë anëtarët e komisionit qeveritar ndaj të cilëve u ngrit aktakuza për veteranët

para 7 muajve - Bota Press

Sot zyrtarisht është ngritur aktakuza ndaj 12 anëtareve të Komisionit për verifikimin e pjesëmarrësve të Luftës së UÇK-së. Ata akuzohen se kanë fryrë listën e veteranëve të UÇK-së deri në 19 mijë më shumë....

Reagon Shpend Ahmeti për ngritjen e aktakuzës ndaj veteranëve

para 7 muajve - Insajderi

Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar ngritjes së aktakuzës ndaj 12 personave që dyshohet të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e...

Të gjithë veteranët e Ferizajt në hetime

para 7 muajve - Albeu

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj , Shukri Jashari , ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj , ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të...

Ferizaj: Tre prokurorë hetojnë listat e veteranëve

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Aktakuzë për listat e veteranëve

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim...

Veteranët e rrejshëm dëmtuan buxhetin mbi 68 milionë euro

para 7 muajve - Insajderi

Mbi 68 milionë euro është dëmi që veteranët e rrejshëm ia kanë shkaktuar buxhetit të Kosovës. Kjo u bë e ditur në aktakuzën e Prokurorisë Speciale të Kosovës (PSRK), e cila sot është dërguar në Gjykatën...

Prokuroria publikon inicialet e të akuzuarve për veteranët e rremë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Prokuroria Speciale ka ngrit aktakuzë ndaj 12 personave për veteranët e rremë. Në njoftimin e parë, Prokuroria ka njoftuar se janë akuzuar 12 persona, por pa i publikuar emrat as inicialet e të akuzuarve....

Prokuroria e Ferizajt fillon hetimet për listat e veteranëve të UÇK-së

para 7 muajve - Koha.net

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, dhe ka caktuar tre prokurorë, të cilët do të...

Aktakuzë kundër Agim Çekut dhe 11 të tjerëve për veteranët e rrejshëm

para 7 muajve - Sovrani

Prokuroria Speciale e Kosovës e ka përfunduar aktakuzën që e kishte lënë të pakryer prokurori Elez Blakaj për rastin e veteranëve mashtrues duke e ngritur atë sot zyrtarisht. Blakaj kishte gjetur se 19...

Këta janë të akuzuarit për “veteranë të rrejshëm”

para 7 muajve - Insajderi

Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbim Demaliaj, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, Fadil Shurdhaj, Xhavit Jashari, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Smajl Elezaj, janë emrat për të cilët...

Listat e fryra të veteranëve po hetohen edhe në Ferizaj

para 7 muajve - Zeri

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Prokuroria e Ferizajit fillon hetimet për listat e veteranëve të luftë

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të mirren...

Këta janë të akuzuarit për mashtrim me lista me veteranë

para 7 muajve - Periskopi

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin...

Listat e fryra të veteranëve po hetohen edhe në Ferizaj

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Këta janë të akuzuarit për mashtrim me lista me veteranë

para 7 muajve - Gazeta e re

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin...

PPSKR-ja ngre aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar ndaj 12 të pandehurve

para 7 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Prokuroria e Ferizajt fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të mirren...

Këta janë të akuzuarit për mashtrim me lista me veteranë

para 7 muajve - KosovaPress

Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demalijaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem Berisha , Faik Fazliu, Xhavit Jashari dhe S.E dhe F.SH. Prokuroria në aktakuzë...

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët

para 7 muajve - Gazeta e re

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale...

Keqpërdorime me listat e veteranëve, dërgohet në Gjykatë edhe një aktakuzë kundër 12 personave

para 7 muajve - Insajderi

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT”...

Aktakuzë për listat e veteranëve

para 7 muajve - Bota Press

Botapress,14 Shtator – Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion...

Aktakuzë për 12 persona në rastin e veteranëve

para 7 muajve - Periskopi

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale...

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët

para 7 muajve - KosovaPress

Gjithashtu, në aktakuzë është propozuar që gjykata të lëshoj masën  për ndalimin  e pagesës së pensioneve të fituara në mënyrë të kundërligjshme si veteran luftëtarë të UÇK-së, deri në përfundimin e procedurës...

Listat e veteranëve po hetohen edhe në Ferizaj

para 7 muajve - Infokusi

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Listat e fryra të veteranëve po hetohen edhe në Ferizaj

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Edhe Prokuroria e Ferizajt heton veteranët mashtrues

para 7 muajve - KosovaPress

Kryeprokurori Jashari, ka kërkuar nga prokurorët dhe hetuesit  që të intensifikohen veprimet hetimore sa i përket kësaj çështje, me qëllim të verifikimit të 800  aplikacioneve  të dyshuara për vepra penale...

Edhe Prokuroria e Ferizajt heton veteranët mashtrues

para 7 muajve - Gazeta e re

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Listat e fryra të veteranëve po hetohen edhe në Ferizaj

para 7 muajve - Periskopi

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Listat e fryra të veteranëve po hetohen edhe në Ferizaj

para 7 muajve - Insajderi

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Tre prokurorë hetojnë 800 veteranë të dyshuar në Ferizaj

para 7 muajve - Sovrani

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të merren...

Prokuroria e Ferizajt fillon hetimet për listat e veteranëve, caktohen tre prokurorë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të mirren...

Kadri Veseli: Deklarata e Sylejman Selimit është e drejtë për veteranët

para 7 muajve - Java News

Në Rubikon të KTV-së, Kadri Veseli, kryetar i PDK-së, ka folur rreth çështjes së veteranëve dhe dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj. Ai tha se ka të vërteta në deklaratën e Sylejman Selimit lidhur më...

Veseli flet pët veteranët e rremë, thotë se i beson Sylejman Selimit për numrin e tyre

para 7 muajve - Periskopi

Kadri Veseli, kryetar i PDK-së, ka folur rreth çështjes së veteranëve dhe dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj. Ai tha se ka të vërteta në deklaratën e Sylejman Selimit lidhur më numrin e veteranëve. Kujtojmë...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimin për veteranët mashtrues

para 7 muajve - Antpress

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurorie ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve

para 7 muajve - Ina

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të luftës, të cilat po dyshohen për manipulime. Ai ka kërkuar...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimin për veteranët mashtrues

para 7 muajve - Medial

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës ka filluar hetimin për veteranët mashtrues

para 7 muajve - RTV 21

Janë caktuar dy prokurorë që do merren me trajtimin e listave të veteranëve të luftë Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka...

Dy prokurorë do hetojnë veteranët në Gjakovë

para 7 muajve - Albeu

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve

para 7 muajve - Antpress

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të luftës, të cilat po dyshohen për manipulime. Ai ka kërkuar...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të luftës, të cilat po dyshohen për manipulime. Ai ka kërkuar...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

para 7 muajve - Telegrafi

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

para 7 muajve - Koha.net

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka nisur hetimin e listave të veteranëve të luftës, të cilat dyshohen për manipulime. Kryeprokurori i kësaj prokurorie, Ali Selimaj ka caktuar dy prokurorë që do të merren...

Nisin hetimet për listat e veteranëve të luftës në Gjakovë

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

para 7 muajve - Zeri

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për  listat e veteranëve të luftës

para 7 muajve - Lajmi.net

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurorie ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës me dy prokurorë po heton 191 veteranë mashtrues

para 7 muajve - Kallxo

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurorie, ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Nisin hetimet për listat e veteranëve të luftës, këto janë pistat e para

para 7 muajve - InfoShqip

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve

para 7 muajve - Infokusi

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Nisin hetimet për listat e veteranëve

para 7 muajve - Infokusi

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Blakaj me statusin e turistit, ndihet i kërcënuar dhe i rrezikuar në Kosovë

para 7 muajve - Albinfo

“Tash jam në SHBA, e kam shtyrë dy herë fluturimin, sepse nuk ndihem i sigurt të kthehem dhe jam i kërcënuar”, deklaroi Elez Blakaj Prokurori special i dorëhequr, Elez Blakaj, ka thënë se gjendet në Shtetet...

Nisin hetimet për listat e veteranëve të luftës në Gjakovë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

para 7 muajve - Sovrani

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka nisur hetimin e listave të veteranëve të luftës, të cilat dyshohen për manipulime. Kryeprokurori i kësaj prokurorie, Ali Selimaj ka caktuar dy prokurorë që do të merren...

​Prokuroria e Gjakovës fillon hetimin për veteranët mashtrues

para 7 muajve - Periskopi

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

para 7 muajve - Insajderi

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimin për veteranët mashtrues

para 7 muajve - Gazeta e re

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimin për veteranët mashtrues

para 7 muajve - KosovaPress

Kryeprokurori Selimaj, ka kërkuar nga prokurorët e caktuar intensifikimin e veprimeve hetimore për rastin e mashtrimeve me listat e veteranëve të luftës. Po ashtu, Prokuroria e Gjakovës në koordinim të...

Prokurori i mëson Haradinajt gjërat elementare të drejtësisë

para 7 muajve - Albeu

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj , i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta kuptojë...

Kryeministri Haradinaj e quajti “hajn i pulave” dhe “pishpirik”, kështu i përgjigjet ish-prokurori Blakaj

para 7 muajve - Telegrafi

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministri Haradinaj duhet ta kuptojë...

Ish-prokurori thotë se Millaku po hesht në raport me Lumezin

para 7 muajve - OraInfo

Prokurori i dorëhequr Elez Blakaj, në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale Reshat Millaku ka zgjedhur të mos konfrontohet me Kryeprokurorin...

Prokuroria në Prishtinë deklarohet për rastet e veteranëve të rrejshëm

para 7 muajve - Zeri

Listat e fryra të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë ende duke u hetuar. Prokuroria Speciale ka nisur t’i shpërndajë rastet e tilla në të gjitha Prokuroritë Themelore. Deri tani veteranët...

E quajti hajn, prokurori Blakaj i kthen përgjigje kryeministrit

para 7 muajve - Lajmi.net

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta kuptojë...

Blakaj: Millaku po hesht në raport me Lumezin, kërkesa për masë të përkohshme arsye për ta dështuar rastin

para 7 muajve - Koha.net

Prokurori i dorëhequr Elez Blakaj, në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale Reshat Millaku ka zgjedhur të mos konfrontohet me Kryeprokurorin...

E quajti hajn, prokurori Blakaj i kthen përgjigje kryeministrit

para 7 muajve - Gazeta Express

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta kuptojë...

Elez Blakaj: Për rastin e veteranëve të rrejshëm është dashur të caktohen 10 prokurorë, por s’ka pasur vullnet

para 7 muajve - Telegrafi

Prokurori special i dorëhequr, Elez Blakaj ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes së familjes së tij, pasi kishte marrë sugjerime se...

Blakaj: Jam turist në Amerikë, pas kërcënimeve po e shqyrtoj kthimin në Kosovë

para 7 muajve - Lajmi.net

Prokurori Special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes...

Elez Blakaj: Jam në Amerikë si turist, pas kërcënimeve publike po e shqyrtoj kthimin tim

para 7 muajve - RTV 21

Prokurori Blakaj flet për largimin e tij si dhe për kërcënimet që ka marrë Prokurori special i dorëhequr, Elez Blakaj ka deklaruar se aktualisht gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ka folur...

Blakaj rrëfehet nga Amerika, ja çfarë thotë

para 7 muajve - Zeri

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes së familjes së tij, pasi kishte marrë sugjerime se...

Blakaj: Jam turist në Amerikë, pas kërcënimeve po e shqyrtoj kthimin në Kosovë

para 7 muajve - Gazeta Express

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes...

Rrëfimi i Blakajt nga Amerika: Pas kërcënimeve po e shqyrtoj kthimin në Kosovë

para 7 muajve - OraInfo

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes...

Blakaj: Etiketimet e Haradinajt të ulëta

para 7 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e quajti “hajn të pulave” dhe “pishpirik”, prokurorin e dorëhequr Elez Blakaj. E vet Blakaj i ka komentuar këto fyerje publike që ia bëri kohë më parë, kryeministri...

Blakaj: Haradinaj duhet ta dijë se ka prokurorë që mund ta hetojnë edhe atë

para 7 muajve - Infokusi

Ish-prokurori special Elez Blakaj ka folur për akuzat që kryeministri Ramush Haradinaj, ia ka bërë publikisht atij. Blakaj ka theksuar se akuzat e Haradinajt, nuk kishin të bënin vetëm me të direkt, por...

Blakaj rrëfen për takimin aspak të këndshëm me Ramush Haradinajn

para 7 muajve - Infokusi

Ish-prokurori Elez Blakaj, i cili u dorëhoq para pak javësh nga Prokuroria Speciale është lajmëruar nga Amerika. Blakaj i cili po hetonte veteranët e rrejshëm, ka treguar se kryeministri i Kosovës, Ramush...

Blakaj: Ndërhyrjet e Kryeprokurorit Lumezi na detyruan së bashku me Kryeprokurorin Millaku që ta shmangim dhe mos ta informojmë

para 7 muajve - Infokusi

Prokurori i dorëhequr Elez Blakaj, në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se për shkak të ndërhyrjeve të Kryeprokurorit Lumezi ishte detyruar që të merrej vesh me Kryeprokurorin...

E quajti hajn, prokurori Blakaj i kthen përgjigje kryeministrit

para 7 muajve - Sovrani

sh-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta kuptojë...

Prokurori Blakaj i përgjigjet Haradinajt pasi e quajti ‘hajn të pulave’

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta kuptojë...

Prokurori Blakaj i përgjigjet Haradinajt pasi e quajti ‘hajn të pulave’

para 7 muajve - Periskopi

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta kuptojë...

E quajti hajn, prokurori Blakaj i kthen përgjigje kryeministrit: Askush nuk qëndron mbi ligjin

para 7 muajve - Pa censure

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta kuptojë...

VIDEO/ Për çfarë akuzohen anëtarët komisionit në krye me Agim Çekun?

para 7 muajve - Pa censure

Prokurori i dorëhequr Elez Blakaj, në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka shpjeguar se për çfarë janë zhvilluar hetimet dhe është ngritur aktakuza. Ndiqeni se çfarë thotë Blakaj për...

E quajti hajn, prokurori Blakaj i kthen përgjigje kryeministrit: Askush nuk qëndron mbi ligjin

para 7 muajve - Insajderi

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta kuptojë...

Prokuroria në Prishtinë deklarohet për rastet e veteranëve të rrejshëm

para 7 muajve - Sovrani

Listat e fryra të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë ende duke u hetuar. Prokuroria Speciale ka nisur t’i shpërndajë rastet e tilla në të gjitha Prokuroritë Themelore. Deri tani veteranët...

Flet ish prokurori Elez Blakaj, tregon a do të kthehet në Kosovë

para 7 muajve - Bota Press

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes...

Blakaj: Jam turist në Amerikë, pas kërcënimeve po e shqyrtoj kthimin në Kosovë

para 7 muajve - Sovrani

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes...

Blakaj: Jam turist në Amerikë, pas kërcënimeve po e shqyrtoj kthimin në Kosovë

para 7 muajve - Insajderi

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes...

Blakaj u bë prokuror në rastin e veteranëve kundër procedurave, tregon si kishte kërkuar ndihmë

para 7 muajve - Periskopi

Hetimi i rastit të veteranëve të rrejshëm, sipas prokurorit Elez Blakaj, ka qenë tepër sfidues për shkak të lëndës voluminoze dhe kompleksitetit. Në hetimin e këtij rasti, Blakaj në një intervistë për...

Blakaj lajmërohet nga Amerika: Po ndihem i kërcënuar

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes së familjes...

Blakaj lajmërohet nga Amerika: Po ndihem i kërcënuar

para 7 muajve - Periskopi

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes së familjes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK