http://kariera.mk

Komandanti i FSK-së: Ushtria brenda muajve të ardhshëm

para 7 muajve - Gazeta Express

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka folur rreth shndërrimit të FSK-së në Ushtri të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për T7, Rama ka thënë se tashmë ëshë në dorën e Kuvendit...

Ushtrinë – po, por si thonë miqët…

para 7 muajve - RTV 21

Opozita kërkon që kjo të bëhet në koordinim me aleatët ndërkombëtarë.-Limaj: Transformimi i FSK në ushtri në koordinim me faktorin ndërkombëtar Pushteti dhe opozita janë për formim të ushtrisë. Por, opozita...

Po formimit të ushtrisë, por vetëm me përkrahje të ndërkombëtarëve

para 7 muajve - RTV 21

“Ushtria e Kosovës nuk është kërcënim për rajonin” Pasi Qeveria e Kosovës e votoi dje projektligjin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, pritet që i njëjti të arrijë për votim në...

Po formimit të ushtrisë, por vetëm me përkrahje të ndërkombëtarëve

para 7 muajve - Telegrafi

Pasi Qeveria e Kosovës e votoi dje projektligjin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, pritet që i njëjti të arrijë për votim në Kuvendin e Kosovës. Deputetët po shprehen të gatshëm...

NATO: Krijimi i ushtrisë së Kosovës të bëhet sipas Kushtetutës

para 7 muajve - Java News

NATO mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit të...

Komandanti i FSK’së: Ushtria bëhet brenda muajve të ardhshëm

para 7 muajve - Periskopi

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka folur rreth shndërrimit të FSK-së në Ushtri të Republikës së Kosovës. Rama ka thënë se tashmë ëshë në dorën e Kuvendit se kur do të shndërrohet...

Komandanti i FSK-së: Ushtria brenda muajve të ardhshëm

para 7 muajve - Sovrani

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka folur rreth shndërrimit të FSK-së në Ushtri të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për T7, Rama ka thënë se tashmë ëshë në dorën e Kuvendit...

“Po formimit të ushtrisë, por vetëm me përkrahje të ndërkombëtarëve”

para 7 muajve - Gazeta e re

Pasi Qeveria e Kosovës e votoi dje projektligjin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, pritet që i njëjti të arrijë për votim në Kuvendin e Kosovës. Deputetët po shprehen të gatshëm...

Limaj: Ushtrinë e bëjmë me aleatë, territori i Kosovës nuk preket

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka garantuar se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), do të bëhen në koordinim të plotë me mbështetjen e faktorit ndërkombëtarë Ai i pyetur nëse Qeveria...

Limaj përkrah formimin e ushtrisë

para 7 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka shprehur mbështejtjen e tij për transformimin e FSK-së në ushtri. Limaj tha sot se Kosova duhet të kalojë nga konsumuese e sigurisë në partnere në mënyrë...

Po formimit të ushtrisë, por vetëm me përkrahje të ndërkombëtarëve

para 7 muajve - KosovaPress

Megjithatë, thonë se ende nuk e kanë parë projektligjin, dhe se të njëjtin do ta shqyrtojnë dhe nëse është i duhuri do ta mbështesin. Ndërkohë edhe nga ambasada amerikane në Kosovë kanë deklaruar se  do...

Limaj përkrah formimin e Ushtrisë

para 7 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka shprehur mbështetjen e tij për transformimin e FSK-së në Ushtri. Limaj tha sot se Kosova duhet të kalojë nga konsumuese e sigurisë në partnere në mënyrë që...

Limaj zbulon detaje sesi do të shndërrohet FSK-ja në ushtri

para 7 muajve - OraInfo

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka garantuar se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), do të bëhen në koordinim të plotë me mbështetjen e faktorit ndërkombëtarë. Ai i pyetur nëse Qeveria...

Limaj: Ushtrinë e bëjmë me aleatë, territori i Kosovës nuk preket

para 7 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka garantuar se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), do të bëhen në koordinim të plotë me mbështetjen e faktorit ndërkombëtarë Ai i pyetur nëse Qeveria...

Limaj takon Bushatin, diskutojnë për mbledhjen e ardhshme të dy qeverive

para 7 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka pritur në takim ministrin për Europë dhe Punë të Jashtme në Republikën e Shqipërisë, Ditmir Bushatin. Limaj ka bërë me dije se në këtë takim është diskutuar...

Limaj përkrah formimin e ushtrisë

para 7 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka shprehur mbështejtjen e tij për transformimin e FSK-së në ushtri. Limaj tha sot se Kosova duhet të kalojë nga konsumuese e sigurisë në partnere në mënyrë...

Limaj: Ushtria po formohet me ndërkombëtarët, territori s’negociohet me askënd

para 7 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka garantuar se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), do të bëhen në koordinim të plotë me mbështetjen e faktorit ndërkombëtarë. Limaj pas takimit me ministrin...

Limaj: Ushtria po formohet bashkë me ndërkombëtarët, territori s’negociohet me askënd

para 7 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka garantuar se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), do të bëhen në koordinim të plotë me mbështetjen e faktorit ndërkombëtarë, raporton Ekonomia Online....

LDK-ja e VV-ja dyshojnë në iniciativën e Haradinajt për ushtrinë

para 7 muajve - Lajmi.net

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Opozita nuk i beson Haradinajt për ushtrinë

para 7 muajve - OraInfo

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

A do të zbrapset sërish qeveria për themelimin e ushtrisë?

para 7 muajve - Albeu

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Opozita flet për iniciativën e Haradinajt për ushtrinë, shprehin dyshime

para 7 muajve - OraInfo

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Njihuni me kushtin e NATO-s për ushtrinë

para 7 muajve - Albeu

NATO-ja mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK-ja duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit...

LDK e VV dyshojnë në iniciativën e Haradinajt për ushtrinë

para 7 muajve - Gazeta Express

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Projektligjet e Ushtrisë dërgohen në Kuvend, pritet procedimi i tyre

para 7 muajve - Lajmi.net

Dje, Qeveria e Kosovës ka bërë miratimin e pakos së projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK-së. Me të miratuar këto projektligje Qeveria thotë se ato janë dërguar për procedim...

NATO flet për transfromimin e FSK-së në ushtri, jep këshilla si duhet të kryhet ky proces

para 7 muajve - OraInfo

NATO-ja mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK-ja duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit...

Transicioni i FSK-së është sukses i përbashkët!

para 7 muajve - Lajmi.net

Kosova po kthehet gradualisht në kontribuese për sigurinë, jo vetëm konsumuese e saj. Në botën e sotme dhe sipas koncepteve të Mbrojtjes së Mençur, Kosova do të kontribuojë në rajon dhe më gjerë. Anëtarësimi...

Limaj përkrah formimin e ushtrisë

para 7 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka shprehur mbështejtjen e tij për transformimin e FSK-së në ushtri. Limaj tha sot se Kosova duhet të kalojë nga konsumuese e sigurisë në partnere në mënyrë...

Limaj përkrah formimin e ushtrisë

para 7 muajve - KosovaPress

Limaj tha sot se Kosova duhet të kalojë nga konsumuese e sigurisë në partnere në mënyrë që të jepë ndihmën e saj në krijimin e një ambienti të sigurt jo vetëm brenda Kosovës por edhe në rajon. Ai pas takimit...

Reagon NATO: Ushtria punë e Kosovës, por duhet të bëhet me ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Gazeta Express

NATO mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit të...

Transicioni i FSK-së është sukses i përbashkët!

para 7 muajve - Gazeta Express

Kosova po kthehet gradualisht në kontribuese për sigurinë, jo vetëm konsumuese e saj. Në botën e sotme dhe sipas koncepteve të Mbrojtjes së Mençur, Kosova do të kontribuojë në rajon dhe më gjerë. Anëtarësimi...

Lista Serbe: Pa pëlqimin tonë s'mund të shndërrohet FSK-ja në ushtri

para 7 muajve - Zeri

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës po bëhet për të nxitur tensione pas vizitës së Vuçiqit në Kosovë. Sipas...

Fatmir Limaj: Ushtrinë e bëjmë me aleatë, territori i Kosovës nuk preket

para 7 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka garantuar se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), do të bëhen në koordinim të plotë me mbështetjen e faktorit ndërkombëtarë Ai i pyetur nëse Qeveria...

Lista Serbe: Vetëm kur të duam ne, themelohet Ushtria e Kosovës

para 7 muajve - Albeu

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq , ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës po bëhet për të nxitur tensione pas vizitës së Vuçicit në Kosovë. Sipas...

Lista Serbe: Vetëm kur të duam ne, themelohet Ushtria e Kosovës

para 7 muajve - Tetova Sot

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës po bëhet për të nxitur tensione pas vizitës së Vuçicit në Kosovë. Sipas...

Lista Serbe: Pa neve nuk ka ushtri të Kosovës

para 7 muajve - OraInfo

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës po bëhet për të nxitur tensione pas vizitës së Vuçiqit në Kosovë, transmeton...

Nuk ka Ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Lajmi.net

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Lista Serbe: Pa pëlqimin tonë s’mund të shndërrohet FSK-ja në ushtri

para 7 muajve - Politiko

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës po bëhet për të nxitur tensione pas vizitës së Vuçiqit në Kosovë. Sipas...

Nuk ka Ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Telegrafi

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Limaj: Ushtria po formohet bashkë me ndërkombëtarët, territori s’negociohet me askënd

para 7 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka garantuar se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), po bëhen në koordinim të plotë e me mbështetjen e faktorit ndërkombëtarë, raporton Ekonomia Online....

Nuk ka Ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Kallxo

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Limaj: Formimi i ushtrisë me mbështetjen e ndërkombëtarëve, territori s’negociohet me askënd

para 7 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka garantuar se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), do të bëhen në koordinim të plotë me mbështetjen e faktorit ndërkombëtarë, raporton Ekonomia Online....

Lista Serbe: Pa pëlqimin tonë s'mund të shndërrohet FSK-ja në ushtri

para 7 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës po bëhet për të nxitur tensione pas vizitës së Vuçiqit në Kosovë, transmeton...

Limaj dhe Bushati flasin për takimin e dy qeverive në Pejë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, dhe ministri i Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, janë shprehur se duhet rritur bashkëpunimi midis Kosovës dhe Shqipërisë. Limaj përmendi se tema kryesore...

Krijimi i Ushtrisë së Kosovës, reagon edhe NATO

para 7 muajve - Sovrani

NATO-ja mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK-ja duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit...

NATO: Ushtria e Kosovës duhet të bëhet me ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Illyria

Bruksel, 14 shtator 2018 – NATO-ja mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK-ja duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë...

Reagon NATO: Ushtria punë e Kosovës, por duhet të bëhet me ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Gazeta Monitor

NATO-ja mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK-ja duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit...

“Ushtria” e Haradinajt, edhe Thaçi sfidon ndërkombëtarët: të formohet sa më parë!

para 7 muajve - Te Sheshi

Presidenti Thaçi ka dalë në mbrojtje të Haradinajt, pasi qeveria e Kosovës vendosi kthimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës, një cështje për të cilën Uashingtoni reagoi duke shprehur padakortësi si akt politik....

Reagon NATO: Ushtria punë e Kosovës, por duhet të bëhet me ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Pa censure

NATO-ja mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK-ja duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit...

Nuk ka Ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Koha.net

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Nuk ka Ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Infokusi

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Reagon NATO: Ushtria punë e Kosovës, por duhet të bëhet me ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Bota Press

NATO mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit të...

NATO: Krijimi i ushtrisë është çështje e Kosovës

para 7 muajve - Ina

NATO mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit të...

Ushtria përmes ligjit, kundërshton SHBA-ja

para 7 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës dje ka votuar tri projektligjet bazë për formimin e ushtrisë, duke anashkaluar kështu kërkesën e miqve ndërkombëtarë që ushtria të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese duke transformuar...

Ushtria përmes ligjit, kundërshton SHBA-ja

para 7 muajve - Politiko

Qeveria e Kosovës dje ka votuar tri projektligjet bazë për formimin e ushtrisë, duke anashkaluar kështu kërkesën e miqve ndërkombëtarë që ushtria të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese duke transformuar...

Berisha: Projektligjet parashohin kompetenca të reja për FSK-në

para 7 muajve - Klan Kosova

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Rrustem Berisha, e ka quajtur lajm të mirë miratimin e pakos së projektligjeve nga ana e Qeverisë, që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK-së....

Projektligjet parashohin kompetenca të reja për FSK-në

para 7 muajve - Telegrafi

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Rrustem Berisha, e ka quajtur lajm të mirë miratimin e pakos së projektligjeve nga ana e Qeverisë, që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK-së....

Ushtria përmes ligjit, kundërshton SHBA-ja

para 7 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës dje ka votuar tri projektligjet bazë për formimin e ushtrisë, duke anashkaluar kështu kërkesën e miqve ndërkombëtarë që ushtria të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese duke transformuar...

SHBA kundër shndërrimit të FSK-së në ushtri përmes Ligjit

para 7 muajve - OraInfo

Qeveria e Kosovës dje ka votuar tri projektligjet bazë për formimin e ushtrisë, duke anashkaluar kështu kërkesën e miqve ndërkombëtarë që ushtria të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese duke transformuar...

Lista Serbe: Pa pëlqimin tonë s’mund të shndërrohet FSK-ja në ushtri

para 7 muajve - Bota Press

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës po bëhet për të nxitur tensione pas vizitës së Vuçiqit në Kosovë, transmeton...

Nuk ka Ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Ushtria përmes ligjit, kundërshton SHBA-ja

para 7 muajve - Zeri

Qeveria e Kosovës dje ka votuar tri projektligjet bazë për formimin e ushtrisë, duke anashkaluar kështu kërkesën e miqve ndërkombëtarë që ushtria të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese duke transformuar...

Reagon Lista Serbe: Pa pëlqimin tonë s’mund të shndërrohet FSK-ja në ushtri

para 7 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se tentimi i Qeverisë Haradinaj për themelimin e ushtrisë së Republikës së Kosovës po bëhet për të nxitur tensione pas vizitës së Vuçiqit në Kosovë. Sipas...

Nuk ka ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Insajderi

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Nuk ka ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Ekonomia Online

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Nuk ka Ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Periskopi

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e tillë, por shihet si përpjekje e Qeverisë për kalim nëpër...

Projektligjet parashohin kompetenca të reja për FSK-në

para 7 muajve - Sovrani

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Rrustem Berisha, e ka quajtur lajm të mirë miratimin e pakos së projektligjeve nga ana e Qeverisë, që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK-së....

Projektligjet parashohin kompetenca të reja për FSK-në

para 7 muajve - Infokusi

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, e ka quajtur lajm të mirë miratimin e pakos së projektligjeve nga ana e Qeverisë, që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK-së. Në...

Berisha tregon detaje nga miratimi i pakos së projektligjeve për FSK-në

para 7 muajve - OraInfo

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, e ka quajtur lajm të mirë miratimin e pakos së projektligjeve nga ana e Qeverisë, që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK-së. Në...

Projektligjet parashohin kompetenca të reja për FSK-në, thotë Berisha

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, e ka quajtur lajm të mirë miratimin e pakos së projektligjeve nga ana e Qeverisë, që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK-së. Në...

Berisha: Projektligjet parashohin kompetenca të reja për FSK-në

para 7 muajve - Zeri

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, e ka quajtur lajm të mirë miratimin e pakos së projektligjeve nga ana e Qeverisë, që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK’së. Në...

Berisha: Projektligjet parashohin kompetenca të reja për FSK’në

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, e ka quajtur lajm të mirë miratimin e pakos së projektligjeve nga ana e Qeverisë, që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK’së. Në...

NATO: Krijimi i ushtrisë çështje e Kosovës

para 7 muajve - DW

NATO mbështet zhvillimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës me mandatin aktual, por nëse FSK duhet të zhvillohet, atëherë Këshilli i Atlantikut të Veriut do të duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit të...

Projektligjet parashohin kompetenca të reja për FSK-në, thotë Berisha

para 7 muajve - Sovrani

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, e ka quajtur lajm të mirë miratimin e pakos së projektligjeve nga ana e Qeverisë, që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin e FSK-së. Në...

Deputeti i AAK-së thotë se po lexohet gabim deklarata e Ambasadës Amerikane, deshifron mesazhin

para 7 muajve - RTV 21

Nitaj reagon pas mesazhit të Ambasadës Amerikane Qeveria e Kosovës miratoi pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Kjo pako përfshin Projektligjin...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Portalb

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigje...

Nitaj: Krijimi i ushtrisë në koordinim me SHBA

para 7 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka thënë se krijimi i ushtrisë do të jetë në koordinim me SHBA. Ai në një status në Facebook ka bërë me dije se FSK do të jetë forcë ushtarake...

Nitaj thotë se krijimi i ushtrisë në koordinim me SHBA

para 7 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka thënë se krijimi i ushtrisë në koordinim me SHBA. Ai në një status në Facebook ka bërë me dije se FSK do të jetë forcë ushtarake shumetnike...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Kallxo

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigje...

Lista serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Albinfo

Pas miratimit të projektligjit të FSK-së, në ushtri, lista serbe ka thënë se nuk do ta përkrah tranformimin. Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Lajmi.net

​ Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

Nitaj thotë se krijimi i ushtrisë në koordinim me SHBA

para 7 muajve - Infokusi

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka thënë se krijimi i ushtrisë në koordinim me SHBA. Ai në një status në Facebook ka bërë me dije se FSK do të jetë forcë ushtarake shumetnike...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Klan Kosova

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Siç shkruan RadioEuropa...

Maloku: Kosova nuk do të ketë ushtri pa koordinim me faktorin ndërkombëtar

para 7 muajve - Sovrani

Qeveria e vendit ka miratuar tre projektligje për shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës. Ani pse ishte i pari Hashim Thaçi, ai që pati ndërmarr iniciativë personale për shndërrimin e FSK-së...

NATO reagon për FSK-në

para 7 muajve - RTV 21

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Shenja

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK’së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Lajmi.net

​ Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Telegrafi

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigje...

SHBA: KOSOVA NUK U KONSULTUA ME NE PËR FSK-NË

para 7 muajve - KDPolitik

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK-së. “Shtetet e Bashkuara gjithmonë...

LISTA SERBE NUK MBËSHTET FORMIMIN E USHTRISË NË KOSOVË

para 7 muajve - KDPolitik

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

NATO: NDRYSHIMI I MANDATIT TË FSK-SË VETËM PËRMES KUSHTETUTËS

para 7 muajve - KDPolitik

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

Reagon NATO: Ushtria e Kosovës vetëm me ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Koha.net

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigje...

NATO reagon për Ushtrinë: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - OraInfo

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

Haradinaj e Thaçi përplasen për çështjen e Ushtrisë, ja deklaratat kundër njëri-tjetrit

para 7 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK'së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Zeri

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK'së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Gazeta Express

​ Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

Reagon edhe NATO: Ushtria vetëm me ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Infokusi

Tentimi i Kosovës për shndërrim të FSK-së në Ushtri, sërish nuk po gjen mbështetje të ndërkombëtarëve. Pas ambasadës amerikane, ka reaguar edhe NATO. Zyrtarë të Aleancës kanë theksuar se pozicioni i NATO-s...

Haradinaj nuk beson se Thaçi s’ka qenë i informuar për ligjet rreth Ushtrisë

para 7 muajve - Koha.net

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për transformimin e FSK-së në Forcë të Armatosur. Në mbledhjen e Qeverisë, ministri i Forcës së Sigurisë, Rrustem Berisha, propozoi ndryshimin e tri ligjeve për FSK-në....

Projektligjet për ushtrinë, reagon Ambasada amerikane në Prishtinë

para 7 muajve - Mapo

Në një mbledhje urgjente të mbajtur këtë të enjte, Qeveria e Kosovës ka votuar pro projektligjit për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura të Kosovës. Për këtë zhvillim pati...

Lista Serbe kundër transformimit të FSK-së në ushtri të Kosovës

para 7 muajve - Tetova Sot

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, e kundërshtoi vendimin e sotëm të Qeverisë së Kosovës, në të cilën participon edhe partia e tij, ta fillojë transformimin e Forcave...

Nitaj: Krijimi i ushtrisë në koordinim me SHBA

para 7 muajve - Sovrani

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka thënë se krijimi i ushtrisë do të jetë në koordinim me SHBA. Ai në një status në Facebook ka bërë me dije se FSK do të jetë forcë ushtarake...

Thaçi: Jam pro krijimit të ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Lexo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar në lidhje me projektligjin e FSK-së duke vazhduar të akuzojë lidershipin që e ka vonuar transformimin e FSK-së në ushtri. Ai ka thënë se është pro transformimin...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Kallxo

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Reagon NATO: Ushtria e Kosovës vetëm me ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Albinfo

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigje...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK-së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2018 – Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë...

Lista Serbe nuk e mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2018 – Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës....

Ministri i FSK-së: Nuk jam kompetent t’i komentoj deklaratat e Ambasadës amerikane

para 7 muajve - Zeri

Ministri i FSK’së, Rrustem Berisha ka thënë se nuk është kompetent të komentojë deklaratat e ambasadës së SHBA’së në Kosovë, e cila sapo ka lëshuar një deklaratë ku thuhet se Qeveria nuk është konsultuar...

S’do të quhet më Ministria e FSK-së, por Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës

para 7 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës sot gjatë ditës miratoi 3 projektligje që kanë të bëjnë me Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ligji për Forcën, Ligji për shërbim në Forcë dhe Ligji për Ministrinë e Mbrojtjes. Pra nëse FSK...

SHBA: Kosova nuk u konsultua me ne për FSK-në

para 7 muajve - Portalb

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK-së, transmeton REL. “Shtetet...

Qeveria e Kosovës: Transformimi i FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - RTV 21

Qeveria e Kosovës miratoi  tre projektligje për shndërrimin e FSK-së në ushtri.-Haradinaj: Ky është veprim ligjor në bazë të kompetencave Qeveria e Kosovës miratoi pakon e projektligjeve që rregullojnë...

Ministri i FSK’së: Nuk jam kompetent t’i komentoj deklaratat e Ambasadës Amerikane

para 7 muajve - Lajmi.net

Ministri i FSK’së, Rrustem Berisha ka thënë se nuk është kompetent të komentojë deklaratat e ambasadës së SHBA’së në Kosovë, e cila sapo ka lëshuar një deklaratë ku thuhet se Qeveria nuk është konsultuar...

Ambasada Amerikane në Prishtinë: Nuk jemi këshilluar në lidhje me projektligjet për Ushtrinë

para 7 muajve - Telegrafi

Ambasada Amerikane në Kosovë ka publikuar një deklaratë në lidhje me projektligjet e aprovuara nga Qeveria, sot, për transformimin e FSK-së në ushtri. Në deklaratën e saj, ambasada e SHBA-së thotë të mos...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK’së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

Me Ushtrinë edhe një ministri i shtohet Kosovës

para 7 muajve - OraInfo

Qeveria e Kosovës sot gjatë ditës miratoi 3 projektligje që kanë të bëjnë me Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ligji për Forcën, Ligji për shërbim në Forcë dhe Ligji për Ministrinë e Mbrojtjes. Pra nëse FSK...

Reagon Ambasada Amerikane: Qeveria nuk na konsultoi për ushtrinë

para 7 muajve - Tetova Sot

Ambasada e Shteteve të Bashkuara përmes një deklarate ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK’së. Në...

Reagimi i SHBA, se Kosova nuk u konsultua për Ushtrinë, ja çka thotë ministrii FSK-së

para 7 muajve - OraInfo

Ministri i FSK’së, Rrustem Berisha ka thënë se nuk është kompetent të komentojë deklaratat e ambasadës së SHBA’së në Kosovë, e cila sapo ka lëshuar një deklaratë ku thuhet se Qeveria nuk është konsultuar...

NATO kundërshton vendimin e Qeverisë për ushtrinë

para 7 muajve - Bota Press

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës.Në një përgjigjje...

Nëse kalojnë ligjet, me ushtrinë bëhet edhe Ministria e Mbrojtjes

para 7 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës sot gjatë ditës miratoi 3 projektligje që kanë të bëjnë me Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ligji për Forcën, Ligji për shërbim në Forcë dhe Ligji për Ministrinë e Mbrojtjes. Pra nëse FSK...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK’së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Sovrani

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

Thaçi thotë se është pro transformimit të FSK-së, por në koordinim me miqtë ndërkombëtarë

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se për shkak të interesave të ngushta, ndonjëherë elektorale dhe ndonjëherë tjetër ideologjike, lidershipi në Kosovë e ka vonuar transformimin e Forcës së Sigurisë...

Ministri i FSK’së: Nuk jam kompetent t’i komentoj deklaratat e Ambasadës Amerikane

para 7 muajve - Gazeta Express

Ministri i FSK’së, Rrustem Berisha ka thënë se nuk është kompetent të komentojë deklaratat e ambasadës së SHBA’së në Kosovë, e cila sapo ka lëshuar një deklaratë ku thuhet se Qeveria nuk është konsultuar...

SHBA: Mbështesim të drejtën e Kosovës për ushtri por duhet analizuar projektligjet

para 7 muajve - Klan Kosova

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka dalur me një deklaratë në lidhje me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Përmes një kumtese thuhet se SHBA  gjithnjë ka mbështetur...

Ligji për Ushtrinë, SHBA thotë se Kosova nuk u konsultua me neve

para 7 muajve - OraInfo

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është deklaruar për vendimin e Qeverisë që të procedojë në Kuvend ligjet që e avancojnë FSK-në Ushtri. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjithmonë e kanë mbështetur...

NATO reagon pas vendimit të qeverisë për FSK-në

para 7 muajve - Insajderi

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigje...

SHBA: Mbështesim të drejtën e Kosovës për themelim të ushtrisë por duhet analizuar efektet e projektligjeve

para 7 muajve - Klan Kosova

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka dalur me një deklaratë në lidhje me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Përmes një kumtese thuhet se SHBA  gjithnjë ka mbështetur...

SHBA: Kosova nuk u konsultua me ne për FSK-në

para 7 muajve - Zeri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK-së. “Shtetet e Bashkuara gjithmonë...

SHBA: Kosova nuk u konsultua me ne për FSK-në

para 7 muajve - Shenja

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK-së. “Shtetet e Bashkuara gjithmonë...

NATO: Ndryshimi i mandatit të FSK’së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

Qëndrimi i LDK-së për formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Bota Press

Botapress 13 Shtator-Lidhja Demokratike e Kosovës, do të vazhdojë ta përkrahë transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri, mirëpo, qëndrimi i kësaj partie është i qartë, ky transformim nuk...

Ambasada Amerikane reagon për FSK-në

para 7 muajve - RTV 21

Thotë se do t’i analizojnë projektligjet Ambasada Amerikane në Kosovë ka reaguar pas miratimit të Qeverisë së Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri. Duke mos dhënë një qëndrim...

NATO reagon pas vendimit të Haradinajt: Ndryshimi i mandatit të FSK’së vetëm përmes Kushtetutës

para 7 muajve - Periskopi

Zyrtarët e NATO-s kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në një përgjigjje...

“Ushtria” e Haradinajt shqetëson Uashingtonin: u injoruam!

para 7 muajve - Te Sheshi

Në mënyrë krej të paparalajmëruar, qeveria Haradinaj miratoi projektligjit për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura të Kosovës, thënë ndryshe në ushtri të Kosovës, një prej...

Qeveria e zë në befasi SHBA-në për ligjet rreth Ushtrisë

para 7 muajve - Koha.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është deklaruar për vendimin e Qeverisë që të procedojë në Kuvend ligjet që e avancojnë FSK-në Ushtri. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjithmonë e kanë mbështetur...

Reagon Ambasada Amerikane: Qeveria nuk na konsultoi për ushtrinë

para 7 muajve - Gazeta Express

Ambasada e Shteteve të Bashkuara përmes një deklarate ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK’së. Në...

SHBA: Kosova nuk u konsultua me ne për FSK-në

para 7 muajve - Lajmi.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK-së. “Shtetet e Bashkuara gjithmonë...

Ambasada amerikane: Do t’i analizojmë projektligjet për FSK-në

para 7 muajve - Kallxo

Ambasada amerikane në Kosovë ka deklaruar se ata nuk janë konsultuar në lidhje me kohën e njoftimit në lidhje me transformimin e FSK-së dhe që do t’i analizojnë këto projektligje për të kuptuar më shumë...

Lista Serbe kundër transferimit të FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - OraInfo

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Thaçi ndryshon qëndrim, tani thotë se transferimi i FSK-së nuk përben kërcënim për rajonin

para 7 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas miratimit nga Qeveria të projektligjit për transformimin e FSK-së në Ushtri. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi është shprehur se për shkak të interesave...

SHBA: Kosova nuk u konsultua me ne për FSK-në

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK-së. “Shtetet e Bashkuara gjithmonë...

Thaçi: Nuk ka dilema, jam pro transformimit të FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur lidhur me projektligjin e FSK-së duke vazhduar të akuzojë lidershipin që e ka vonuar transformimin e FSK-së në ushtri. Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka thënë...

Thaçi i paqëndrueshëm, sërish ndryshon qëndrim ndaj ushtrisë

para 7 muajve - Albeu

I frikësuar që mos po mbetet në bisht të ngjarjeve, Presidenti Thaçi e ka thyer edhe një rekord të tij personal, e ka ndryshuar qëndrimin brenda disa orësh. Rreth orës 10 të mëngjesit e sulmoi qeverinë...

Thaçi reagon pas miratimit të Qeverisë për shndërrimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - RTV 21

Thaçi: Dua t’ua largoj çdo dilemë, jam pro transformimit të FSK Pasi Qeveria e Kosovës sot miratoi pakot e projektligjeve për transformimin e FSK-së në Ushtri, presidenti, Hashim Thaçi ka deklaruar se...

A do të dështoi edhe Haradinaj, ashtu si Thaçi, në tentimin për ta bërë ushtrinë?

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria e Kosovës, gjatë ditës së sotme ka proceduar tri projektligje që kanë të bëjnë me transformimin e FSK-së në Ushtri. Por këto përpjekje për ta bërë Ushtrinë e Kosovës nuk kanë filluar sot. Zëvendësministri...

Thaçi thotë se është pro transformimit të FSK-së, por në koordinim me miqtë ndërkombëtar

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se për shkak të interesave të ngushta, ndonjëherë elektorale dhe ndonjëherë tjetër ideologjike, lidershipi në Kosovë e ka vonuar transformimin e Forcës së Sigurisë...

Thaçi: Kosova duhet ta ketë ushtrinë e saj

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se transformimi i FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës është vonuar për interesa të ngushta, elektorale dhe ideologjike. “Për shkak të interesave të ngushta,...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Zeri

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Ministri i FSK-së nuk dëshiron ta komentojë deklarimin e Ambasadës Amerikane

para 7 muajve - Infokusi

Ministri i FSK-së, Rrustem Berisha nuk ka dashur ta komentojë reagimin e ambasadës amerikane, në lidhje me tentimin për transformim të FSK-së në ushtri. “Nuk jam kompetent t’i komentoj deklaratat e ambasadës....

Presidenti qartëson qëndrimin për ushtrinë: Deri në miratimin e ligjit duhet t’i bindim krejt skeptikët

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas miratimit nga Qeveria të projektligjit për transformimin e FSK-së në Ushtri. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi është shprehur se për shkak të interesave...

Thaçi ia lë meritat vetes për projektligjet për FSK-në

para 7 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përmes një postimi në Facebook është deklaruar rreth votimit të sotëm në Qeveri të tre projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ai thotë se interesat e ngushta...

Thaçi: Jam pro transformimit të FSK-së në Ushtri, nuk përbën kërcënim për rajonin

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas miratimit nga Qeveria të projektligjit për transformimin e FSK-së në Ushtri. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi është shprehur se për shkak të interesave...

Lsita Serbe nuk mbështet formimin e ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Zeri

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Ky është Hashim Thaçi miq, e ndryshon qëndrimin për ushtrinë brenda pak orësh

para 7 muajve - Gazeta Express

I frikësuar që mos po mbetet në bisht të ngjarjeve, Presidenti Thaçi e ka thyer edhe një rekord të tij personal, e ka ndryshuar qëndrimin brenda disa orësh. Rreth orës 10 të mëngjesit e sulmoi Qeverinë...

Thaçi: T'i bindim skeptikët për formimin e ushtrisë

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kritikuar liderët shtetëror për siç thotë ai vonimin e transformimit të Forcës së Sigurisë në Forca të Armatosura të Kosovës, shkruan “Zëri.info”. Presidenti Thaçi...

Flet ambasada amerikane për aprovimin e projektligjit për ushtrinë

para 7 muajve - Infokusi

Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas aprovimit të projektligjeve në Qeveri, për transformimin e FSK-së në ushtri. Në deklaratën e saj, kjo ambasadë thekson se nuk është këshilluar në lidhje me transformimin...

Kosovë, Qeveria miraton projektligjin për trasformimin e FSK-së

para 7 muajve - Alsat-M

Qeveria e Kosovës ka miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se me ketë projektligj...

Serbët cohen kundër ushtrisë të Kosovës

para 7 muajve - Albeu

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës , Igor Simiq , ka thënë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës . “Formacioni i vetëm ushtarak legal në Kosovë, sipas...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Koha.net

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. Qeveria miraton shndërrimin...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - RTV 21

Nga Lista Serbe vetëm KFOR-in e njehin si formacion ushtarak Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë...

Këto janë tri projektligjet për FSK-në

para 7 muajve - RTV 21

Qeveria miratoi shndërrimin e FSK-së në Ushtri Projektligji për Forcën e Sigurisë së Kosovës , Projektligji për Shërbimin në Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe Projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes ,...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Portalb

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Ministria e FSK-së jep detaje për projektligjet për transformimin në Ushtri

para 7 muajve - Infokusi

Në mbledhjen e Qeverisë së vendit, ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka paraqitiur ekspozenë ku ka argumentuar arsyeshmërinë për procedim dhe miratim të Pakos së...

Deklaratë e Ambasadës Amerikane: Nuk jemi këshilluar në lidhje me projektligjet për ushtrinë

para 7 muajve - Gazeta e re

Ambasada Amerikane në Kosovë ka publikuar një deklaratë në lidhje me projektligjet e aprovuara nga Qeveria, sot, për transformimin e FSK-së në ushtri. Në deklaratën e saj, ambasada e SHBA-së thotë të mos...

Nëse kalojnë ligjet, me ushtrinë bëhet edhe Ministria e Mbrojtjes

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria e Kosovës sot gjatë ditës miratoi 3 projektligje që kanë të bëjnë me Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ligji për Forcën, Ligji për shërbim në Forcë dhe Ligji për Ministrinë e Mbrojtjes. Pra nëse FSK...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Plas skandali, Hashim Thaçi e ndryshon qëndrimin për ushtrinë brenda pak orësh

para 7 muajve - InfoShqip

I frikësuar që mos po mbetet në bisht të ngjarjeve, Presidenti Thaçi e ka thyer edhe një rekord të tij personal, e ka ndryshuar qëndrimin brenda disa orësh. Rreth orës 10 të mëngjesit e sulmoi Qeverinë...

Ministri i FSK’së: Nuk jam kompetent t’i komentoj deklaratat e Ambasadës Amerikane

para 7 muajve - Sovrani

Ministri i FSK’së, Rrustem Berisha ka thënë se nuk është kompetent të komentojë deklaratat e ambasadës së SHBA’së në Kosovë, e cila sapo ka lëshuar një deklaratë ku thuhet se Qeveria nuk është konsultuar...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

PRISHTINË: MIRATOHET VENDIMI PËR FSK

para 7 muajve - Klan Macedonia

Qeveria e Kosovës miratoi në mbledhjen e të enjtes vendimin për transformimin e FSK-së në ushtri. Me një vendim të paparalajmëruar, qeveria e miratoi atë në mënyrë unanime dhe pse prej kohësh pritej ky...

Qeveria e Kosovës “befasishëm” miraton tre ligje që e shndërrojnë FSK-në në ushtri

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi veprimin e qeverisë, që në këtë fazë me ligj ta shndërrojë FSK-në në ushtri të Kosovës, e quan të ngutshëm. Ai thotë se veprimi i qeverisë është një mesazh i gabuar për bashkësinë...

Ambasada amerikane: Nuk u konsultuam për ushtrinë

para 7 muajve - Albinfo

Ambasada amerikane thotë se nuk u konsultuan për projektligjin për ushtrinë Ambasadës e SHBA-së në Prishtinë ka reaguar pas miratimit në Qeveri të projektligjit për transformimin e FSK-së në ushtri....

Thaçi: Jam pro transformimit të FSK-së

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur përsëri rreth çështjes së transforimit të Forcave të Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura. Ai ka thënë se për shkak të interesave të ngushta, lidershipi...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Qeveria e Kosovës “befasishëm” miraton tre ligje që e shndërrojnë FSK-në në ushtri

para 7 muajve - DW

Presidenti Hashim Thaçi veprimin e qeverisë, që në këtë fazë me ligj ta shndërrojë FSK-në në ushtri të Kosovës e quan të ngutshëm. Ai thotë se veprimi i qeverisë është një mesazh i gabuar për bashkësinë...

Ministri i FSK’së: Nuk jam kompetent t’i komentoj deklaratat e Ambasadës Amerikane

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i FSK’së, Rrustem Berisha ka thënë se nuk është kompetent të komentojë deklaratat e ambasadës së SHBA’së në Kosovë, e cila sapo ka lëshuar një deklaratë ku thuhet se Qeveria nuk është konsultuar...

Tri projektligjet për FSK-në (Dokument)

para 7 muajve - Kallxo

Qeveria e Kosovës sot gjatë ditës miratoi 3 projektligje që kanë të bëjnë me Forcën e Sigurisë së Kosovës. Projektligji për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Projektligjin për Shërbimin në Forcës së Sigurisë...

SHBA: Kosova nuk u konsultua me ne për FSK-në

para 7 muajve - Gazeta e re

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK-së. “Shtetet e Bashkuara gjithmonë...

SHBA: Kosova nuk u konsultua me ne për FSK-në

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK-së. “Shtetet e Bashkuara gjithmonë...

Ambasada amerikane thotë se qeveria e Kosovës nuk është konsultuar me ne rreth Ushtrisë

para 7 muajve - Insajderi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është deklaruar për vendimin e Qeverisë që të procedojë në Kuvend ligjet që e avancojnë FSK-në Ushtri. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjithmonë e kanë mbështetur...

Reagon Ambasada Amerikane: Qeveria nuk na konsultoi për ushtrinë

para 7 muajve - Sovrani

Ambasada e Shteteve të Bashkuara përmes një deklarate ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK’së. Në...

SHBA: Kosova nuk u konsultua me ne për FSK-në

para 7 muajve - Bota Press

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk i kanë konsultuar sa i përket vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin e FSK-së. “Shtetet e Bashkuara gjithmonë...

Thaçi i përvetëson meritat për projektligjet për FSK-në

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2018 – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook është deklaruar rreth votimit të sotëm në Qeveri të tre projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ai...

Ambasada amerikane thotë se nuk u pyet fare për projektligjet për Ushtrinë

para 7 muajve - Periskopi

Ambasada Amerikane në Kosovë ka publikuar një deklaratë në lidhje me projektligjet e aprovuara nga Qeveria, sot, për transformimin e FSK-së në ushtri. Në deklaratën e saj, ambasada e SHBA-së thotë të mos...

Deklaratë e Ambasadës Amerikane: Nuk jemi këshilluar në lidhje me projektligjet për ushtrinë

para 7 muajve - KosovaPress

Në deklaratën e saj, ambasada e SHBA-së thotë të mos jetë këshilluar në lidhje me këto projektligje dhe se duhet të i analizojë ato për ta ditur qëllimin e tyre. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjithmonë...

ShBA deklarohet për vendimin e Qeverisë rreth ushtrisë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar ndaj vendimit të Qeverisë për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri përmes një Projektligji. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjithmonë e...

SHBA: Kosova nuk u konsultua me ne për FSK-në

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2018 – Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë ka thënë se autoritetet e Kosovës nuk e kanë konsultuar për marrjen e vendimit për miratimin e pakos së projektligjeve për transformimin...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Infokusi

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Infokusi

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Ministria e FSK-së jep detaje për projektligjet për transformimin në Ushtri

para 7 muajve - Sovrani

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës të Kosovës me votë unanime të kabinetit qeveritar janë  miratuar tri ligjet bazë për transformim të FSK-së me Mision dhe detyra shtesë: Ligji për Forcën,...

Qeveria miraton projektligjet për ushtrinë e Kosovës

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Qeveria e Kosovës miratoi të enjten tri projektligje që i hapin rrugë ndryshimit të mandatit të Forcës së Sigurisë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se veprimi i qeverisë është ligjor dhe...

Projektligjet për transformimin e FSK-së, ekspoze e ministrit Berisha

para 7 muajve - Telegrafi

Në mbledhjen e Qeverisë së Republikës të Kosovës me votë unanime janë miratuar tri ligjet bazë për transformim të FSK-së me mision dhe detyra shtesë: Ligji për Forcën, Ligji për shërbim në Forcë dhe Ligji...

Qeveria miraton pakon e projektligjeve për FSK-në

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2018 – Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar pakon e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Kjo pako përfshin...

Projektligjet për transformimin e FSK-së, ekspoze e ministrit Berisha

para 7 muajve - Zeri

Në mbledhjen e Qeverisë së Republikës të Kosovës me votë unanime janë miratuar tri ligjet bazë për transformim të FSK-së me mision dhe detyra shtesë: Ligji për Forcën, Ligji për shërbim në Forcë dhe Ligji...

Presidenti e bën të qartë: Ky është qëndrimi i tij për transformimin e FSK-së në FAK

para 7 muajve - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur përsëri rreth çështjes së transforimit të Forcave të Sigurisë së Kosovës  në Forca të Armatosura. Ai ka thënë se për shkak të interesave të ngushta, lidershipi ...

Thaçi: Nuk ka dilema, jam pro ushtrisë

para 7 muajve - KosovaPress

Ai ka thënë se është pro transformimin e  FSK-së në ushtri. Postimi i Thaçit në Facebook: Për shkak të interesave të ngushta, ndonjëherë elektorale dhe ndonjëherë tjetër ideologjike, lidershipi në Kosovë...

Thaçi: Ju heq çdo dilemë, jam pro transformimit të FSK-së në ushtri

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se e mbështete plotësisht transformimin e FSK-së në ushtri. Gjatë një konference të tij, sot Thaçi tha se nuk dinte asgjë që Qeveria e ka miratuar Projektligjin...

Thaçi e ndryshon qëndrimin për Ushtrinë e Kosovës brenda pak orësh

para 7 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka ndryshuar qëndrimin për pakon e projektligjeve që e shndërrojnë FSK-në në ushtri brenda disa orësh. Rreth orës 10 të mëngjesit, Thaçi e sulmoi Qeverinë për projektiligjin...

Qeveria miraton shndërrimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Shenja

Tri ligjet e propozuara nga ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, për shndërrim të FSK-së në Ushtri të Kosovës janë miratuar në Qeverinë e Kosovës pa asnjë votë kundër. Në mbledhje munguan ministrat serbë.

Qeveria shndërron FSK në Ushtri, Thaçi kundër: S’janë informuar partnerët

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar paketën e projektligjeve që rregullojnë rolin, funksionin dhe shërbimin në Forcën e Sigurisë së Kosovës. Kjo paketë ligjore përfshin Projektligjin për...

Limaj pret që Kuvendi t’i japë dritën jeshile transformimit të FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Politiko

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka deklaruar  se pret që Kuvendi i Kosovës t’i japë dritë jeshile transformimit të FSK-së në Ushtri. “Miratimi i këtij projektligji tregon se FSK është e gatshme...

Thaçi: Ua heq çdo dilemë, jam pro transformimit të FSK-së në ushtri

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se e mbështete plotësisht transformimin e FSK-së në ushtri. Gjatë një konference të tij, sot Thaçi tha se nuk dinte asgjë që Qeveria e ka miratuar Projektligjin...

Limaj pret që Kuvendi t’i japë dritën jeshile transformimit të FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka deklaruar  se pret që Kuvendi i Kosovës t’i japë dritë jeshile transformimit të FSK-së në Ushtri. “Miratimi i këtij projektligji tregon se FSK është e gatshme...

Limaj pret që Kuvendi t’i japë dritën jeshile transformimit të FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka deklaruar  se pret që Kuvendi i Kosovës t’i japë dritë jeshile transformimit të FSK-së në Ushtri. “Miratimi i këtij projektligji tregon se FSK është e gatshme...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Qeveria miraton shndërrimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - TV21

Tri ligjet e propozuara nga ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, për shndërrim të FSK-së në Ushtri të Kosovës janë miratuar në Qeverinë e Kosovës pa asnjë votë kundër. Në mbledhje munguan ministrat serbë....

PDK rreshtohet me Haradinajn për ushtrinë, Thaçi kundër

para 7 muajve - Politiko

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia e tij e mbështet projektligjin për themelimin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës. Me këtë konstatim, Hoxhaj...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Nga një nismëtar i Ushtrisë në një kundërshtar të saj – egoizimi i Thacit mund t’i kushtojë FSK-së

para 7 muajve - Insajderi

Miratimi i Projektligjeve për transformimin e FSK-së nga qeveria, ka shkaktuar një përçarje ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit Haradinaj. Presidenti gjatë një paraqitje para...

Qeveria miraton projektligjet për ushtrinë e Kosovës

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Qeveria e Kosovës miratoi të enjten tri projektligje që i hapin rrugë ndryshimit të mandatit të Forcës së Sigurisë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se veprimi i qeverisë është ligjor dhe...

Veseli mbështet Haradinajn për ushtrinë, del kundër Thaçit

para 7 muajve - Albeu

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës , Enver Hoxhaj, ka thënë se partia e tij e mbështet projektligjin për themelimin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës . Me këtë konstatim, Hoxhaj...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

para 7 muajve - Insajderi

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta mbështesë formimin e Ushtrisë së Kosovës. “Formacioni i vetëm ushtarak...

Limaj pret që Kuvendi të përkrahë transformimin e FSK-së

para 7 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se pret që Kuvendi i Kosovës t’i japë dritë jeshile transformimit të FSK-së në Ushtri. Sot qeveria procedoi në Kuvend tri projektligje që mundësojnë...

PDK rreshtohet me Haradinajn për ushtrinë, Thaçi kundër

para 7 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia e tij e mbështet projektligjin për themelimin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës, shkruan Gazeta Express. Me...

Hoxhaj: Dita e sotme, jashtëzakonisht e rëndësishme për Kosovën

para 7 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se dita e sotme është tejet e rëndësishme për Kosovën, pasi që sot qeveria votoi projektligjin për transformimin e FSK-së në FAK, raporton zeri.info....

Kosovë, Qeveria miraton projektligjin për transformimin e FSK-së në ushtri

para 7 muajve - Portalb

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar projektligjin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media tha se...

Hoxhaj: Lista Serbe dhe Beogradi nuk mund ta bllokojnë procesin e formimit të Ushtrisë

para 7 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një postimi në Facebook ka vlerësuar se procedimi në Kuvend i tri projektligjeve të miratuara në qeveri për shndërrimin e Forcës së Sigurisë në Forcë...

Hoxhaj: Lista Serbe dhe Beogradi nuk mund ta bllokojnë formimin e ushtrisë

para 7 muajve - RTV 21

Tri ligjet e propozuara nga ministri i FSK-së u miratuan Sot janë miratuar në Qeverinë e Kosovës tri ligjet e propozuara nga ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, për shndërrimin e FSK-së në Ushtri. Me këtë...

Haradinaj: Kosovës po i vijnë lajme të mira

para 7 muajve - Zeri

Pak pasi qeveria e Kosovës votoi projektligjin për transformimin e FSK-së në ushtri, deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka paralajmëruar lajme të mira për Republikën e Kosovës, raporton zeri.info. “Kosovës...

Thaçi kundërshton që Kosova të ketë ushtrinë e saj

para 7 muajve - Albeu

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi , sot në konferencën për media është pyetur edhe rreth transformimit të FSK-së në ushtri të Kosovës . Ai ka thënë se nuk është i informuar dhe nuk beson se janë të informuar...

Thaçi: Ushtria bëhet në koordinim me partnerët ndërkombëtarë, njëanshëm lëndohet misioni shumetnik i saj

para 7 muajve - Politiko

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot në konferencën për media është pyetur edhe rreth transformimit të FSK-së në ushtri të Kosovës. Këto ditë, disa ambasada të huaja, sipas burimeve diplomatike, janë...

Qeveria e Presidenca pa koordinim, Thaçi kundër procedimit në Kuvend të projektligjeve për FSK-në

para 7 muajve - Telegrafi

Tashmë Qeveria e Kosovës ka proceduar në Kuvend tri projektligjet për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës, mirëpo kundër këtij vendimi ka dal presidenti i vendi Hashim Thaçi,...

Qeveria miraton projektligjin për transformimin e FSK-së në ushtri

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar projektligjin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media tha se...

Thaçi e Haradinaj, të pakoordinuar për ushtrinë

para 7 muajve - Zeri

Ndonëse gjatë ditës së sotme qeveria ka votuar projektligjin për ushtrinë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk ka qenë i pajtimit me vendimin e ndërmarrë, raporton zeri.info. LEXO EDHE: Pas votimit të...

Thaçi kundër procedimit në Kuvend të projektligjeve që FSK-në e bëjnë ushtri

para 7 muajve - Koha.net

Tashmë Qeveria e Kosovës ka proceduar në Kuvend tri projektligjet për transformimin e FSK-së në ushtri të Kosovës, mirëpo kundër këtij vendimi ka dalë presidenti i vendi Hashim Thaçi, i cili e ka quajtur...

Hoxhaj: Lista Serbe dhe Beogradi s’mund ta bllokojnë formimin e ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj u ka bërë thirrje të gjitha partive në Kosovë që ta votojnë ligjin për shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura, i cili do të procedohet sot në Kuvendin...

Thaçi tash kundër krijimit të ushtrisë: Është veprim kokë më vete që çon në izolim

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot në konferencën për media është pyetur edhe rreth transformimit të FSK-së në ushtri të Kosovës. Ai ka thënë se nuk është i informuar dhe nuk beson se janë të informuar...

Ramush Haradinaj shpjegon ligjet për FSK-në

para 7 muajve - RTV 21

“Kjo që ka ndodhë sot nuk është në konflikt me Kushtetutën” Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shpjegoi para gazetarëve pse qeveria e tij miratoi tri projekt-ligje me të cilat i rrit kompetencat...

Hoxhaj: Lista Serbe dhe Beogradi s’mund ta bllokojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj u ka bërë thirrje të gjitha partive në Kosovë që ta votojnë ligjin për shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura, i cili do të procedohet sot në Kuvendin...

Thaçi: Ushtria bëhet në koordinim me partnerët ndërkombëtarë

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot në konferencën për media është pyetur edhe rreth transformimit të FSK-së në ushtri të Kosovës. Këto ditë, disa ambasada të huaja, sipas burimeve diplomatike, janë...

Pas votimit të projektligjit për ushtrinë, deklarohet Haradinaj

para 7 muajve - Zeri

Menjëherë pas mbledhjes së qeverisë ku u votua projektligji për shndërrimin e FSK-së në ushtri, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar rreth kësaj, duke thënë se një vendim i tillë është...

Haradinaj: Tash i mbetet Kuvendit që të votojë shndërrimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës në mbledhjen sotme ka votuar pro projektligjit për transformimin e FSK-së në Ushtri. Ministri i Forcës dhe Sigurisë, Rrustem Berisha ka propozuar ndryshimin e tri ligjeve për FSK-në....

Thaçi: Ushtria bëhet në koordinim me partnerët ndërkombëtarë, njëanshëm lëndohet misioni shumetnik i saj

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot në konferencën për media është pyetur edhe rreth transformimit të FSK-së në ushtri të Kosovës. Këto ditë, disa ambasada të huaja, sipas burimeve diplomatike, janë...

Ramush Haradinaj shpjegon ligjet për FSK-në

para 7 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shpjegoi para gazetarëve pse qeveria e tij miratoi tri projekt-ligje me të cilat i rrit kompetencat e FSK-së por pa ia ndryshuar emrin kësaj force. Qeveria e Kosovës...

Haradinaj flet pasi e mori vendimin për shëndrrimin e FSK-së në ushtri

para 7 muajve - Albeu

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme me një vendim suprizë ka miratuar që FSK të shëndrrohet në ushtri të Kosovës . Por pas mbledhjes së qeverisë, Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj nuk ka qenë...

Pas dështimit të Thaçit, edhe Haradinaj lëviz njëanshëm për të krijuar ushtrinë

para 7 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Haradinaj ka befasuar sot duke aprovuar tre projektligje në Qeverinë e Kosovës për shndërrimin e FSK’së në ushtri të Kosovës. Një iniciativë të ngjashme ku FSK shndërrohet në ushtri pa ndryshime...

Qeveria e voton projektligjin për transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Politiko

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është votuar projektligji për transformimin e FSK-së në Ushtri. Ministri i Forcës dhe Sigurisë, Rrustem Berisha ka propozuar ndryshimin e tri ligjeve për FSK-në....

Qeveria mbledhje urgjente, votohet Projektligji për transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Telegrafi

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje urgjente, ku është propozuar edhe zyrtarisht transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, gjegjësisht është votuar Projektligji për...

Qeveria procedon në Kuvend Projektligjin për Ushtrinë

para 7 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës ka proceduar për në Kuvendin e Kosovës Projektligjin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, njofton Klan Kosova. Ministri i FSK-së, Rrustem Berisha ka propozuar...

Thyhen për ushtri, Qeveria kalon projektligjet, Thaçi kundër

para 7 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës ka miratuar tre projektligje për shndërrimin e FSK’së në Ushtri të Kosovës. Presidenti Hashim Thaçi është zënë në befasi, ose së paku ka thënë kështu ai, duke theksuar se nuk është në...

Qeveria miraton shndërrimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - RTV 21

FSK-ja merr detyra të reja Tri ligjet e propozuara nga ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, për shndërrim të FSK-së në Ushtri të Kosovës janë miratuar në Qeverinë e Kosovës pa asnjë votë kundër. Në mbledhje...

Ministrat serbë nuk shkojnë në mbledhjen e Qeverisë ku u votua transformimi i FSK’së në Ushtri

para 7 muajve - Gazeta Express

Tri ligjet e propozuara nga ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, për shndërrim të FSK-së në Ushtri të Kosovës janë miratuar në Qeverinë e Kosovës pa asnjë votë kundër. Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin...

Qeveria e voton projektligjin për transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Zeri

Është votuar projektligji për transformin e FSK-së në Ushtri në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës. Në mbledhjen e qeverisë ministri i Forcës dhe Sigurisë, Rrustem Berisha propozoi ndryshimin e tri ligjeve...

Qeveria e voton projektligjin për transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Lajmi.net

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është votuar projektligji për transformimin e FSK-së në Ushtri. Ministri i Forcës dhe Sigurisë, Rrustem Berisha ka propozuar ndryshimin e tri ligjeve për FSK-në....

Lajmi i fundit: Qeveria e voton transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - OraInfo

Është votuar projektligji për transformin e FSK-së në Ushtri në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës. Në mbledhjen e qeverisë ministri i Forcës dhe Sigurisë, Rrustem Berisha propozoi ndryshimin e tri ligjeve...

Haradinaj nuk pyet Thaçin, kalon në qeveri shëndrrimi i FSK-në në ushtri

para 7 muajve - Albeu

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme me një vendim suprizë ka miratuar që FSK të shëndrrohet në ushtri të Kosovës . Është propozuar zyrtarisht transformimi i FSK-së në Ushtri nga ministri i Forcës së...

Qeveria miraton shndërrimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Koha.net

11:24 - Tri ligjet e propozuara nga ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, për shndërrim të FSK-së në Ushtri të Kosovës janë miratuar në Qeverinë e Kosovës pa asnjë votë kundër. Në mbledhje munguan ministrat...

Qeveria e voton projektligjin për transformimin e FSK’së në Ushtri

para 7 muajve - Gazeta Express

Është votuar projektligji për transformin e FSK-së në Ushtri në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës. Në mbledhjen e qeverisë ministri i Forcës dhe Sigurisë, Rrustem Berisha propozoi ndryshimin e tri ligjeve...

Qeveria miraton tri projektligje për FSK-në, pa mbështetjen e Presidentit

para 7 muajve - Kallxo

Qeveria e Kosovës i ka proceduar tri projektligje që kanë të bëjnë me Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në mbledhjen e sotme të qeverisë, ministri i FSK-së, Rrustem Berisha paraqiti projektligjet për FSK-në,...

Propozohet zyrtarisht transformimi i FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Koha.net

11:15 - Është propozuar zyrtarisht transformimi i FSK-së në Ushtri nga ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha. Në mbledhjen e qeverisë ai propozoi ndryshimin e tri ligjeve për FSK-në....

Thaçi kundër vendimit të Haradinajt që FSK të bëhet ushtri

para 7 muajve - Infokusi

Tashmë Qeveria e Kosovës ka proceduar në Kuvend tri projektligjet për transformimin e FSK-së në ushtri të Kosovës, mirëpo kundër këtij vendimi ka dalë presidenti i vendi Hashim Thaçi, i cili e ka quajtur...

Qeveria sot miraton shndërrimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Koha.net

Burime te gazetës “Koha Ditore”, kanë bërë të ditur se qeveria e Kosovës në mbledhjen e ftuar për ora 11:00 pritet ta miratojë vendimin për transformimin e FSK-së në Forcë të Sigurisë së Kosovës. Koha...

PDK rreshtohet me Haradinajn për ushtrinë, Thaçi kundër

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia e tij e mbështet projektligjin për themelimin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës, shkruan Gazeta Express. Me...

Limaj pret që edhe Kuvendi t’i japë dritën jeshile shndërrimit të FSK-së në ushtri

para 7 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka shkruar në llogarinë e tij në ‘Facebook’, se Qeveria e Kosovës ka proceduar në Kuvend tri projektligje...

Haradinaj për ligjin për ushtrinë; Nuk bëjmë veprime pa kalkuluar

para 7 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës ka votuar projektligjin për FSK-në, duke e proceduar tutje në Kuvendin e Kosovës. Me asnjë abstenim e asnjë votë kundër, kabineti qeveritar ka votuar këtë projektligj, pas arsyetimeve...

Thaçi mbetet vetëm dhe i painformuar, PDK e mbështetë Haradinaj për themelimin e Ushtrisë

para 7 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia e tij e mbështet projektligjin për themelimin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës. Me këtë konstatim, Hoxhaj...

Mediat serbe: Thaçi dhe Haradinaj kundër njëri – tjetrit për ushtrinë e Kosovës

para 7 muajve - Periskopi

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, është proceduar projektligji për shndërrimin e FSK’së në ushtri. Mediat serbe shkruajnë se Thaçi dhe Haradinaj kanë qëndrime të ndryshme për këtë çështje. Mediat serbe...

PDK rreshtohet me Haradinajn për ushtrinë, Thaçi kundër

para 7 muajve - Sovrani

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia e tij e mbështet projektligjin për themelimin e Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës, shkruan Gazeta Express. Me...

Limaj pret që Kuvendi të përkrahë transformimin e FSK-së

para 7 muajve - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se pret që Kuvendi i Kosovës t’i japë dritë jeshile transformimit të FSK-së në Ushtri. Sot qeveria procedoi në Kuvend tri projektligje që mundësojnë...

Qeveria miraton tri projektligje për FSK-në, pa mbështetjen e Presidentit

para 7 muajve - Infokusi

Qeveria e Kosovës i ka proceduar tri projektligje që kanë të bëjnë me Forcën e Sigurisë së Kosovës. Në mbledhjen e sotme të qeverisë, ministri i FSK-së, Rrustem Berisha paraqiti projektligjet për FSK-në,...

Limaj flet pasi qeveria votoi për transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Insajderi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka shkruar në llogarinë e tij në ‘Facebook’, se Qeveria e Kosovës ka proceduar në Kuvend tri projektligje...

Limaj pret që edhe Kuvendi t’i japë dritën jeshile shndërrimit të FSK-së në ushtri

para 7 muajve - KosovaPress

Si Qeveri e Kosovës, ai thotë se presin që edhe Kuvendi i Kosovës t’i japë dritën jeshile këtij transformimi. “Miratimi i këtij projektligji tregon se FSK është e gatshme për t’u shndërruar në Ushtri dhe...

Qeveria sot miraton shndërrimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Tetova Sot

Burime te gazetës “Koha Ditore”, kanë bërë të ditur se qeveria e Kosovës në mbledhjen e ftuar për ora 11:00 pritet ta miratojë vendimin për transformimin e FSK-së në Forcë të Sigurisë së Kosovës. Koha...

Haradinaj për ligjin për ushtrinë; Nuk bëjmë veprime pa kalkuluar

para 7 muajve - KosovaPress

Me asnjë abstenim e asnjë votë kundër, kabineti qeveritar ka votuar këtë projektligj, pas arsyetimeve edhe të ministrit të FSK-së, Rrustem Berisha. Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj tha se ky është veprim...

Daut Haradinaj: Kosovës po i vijnë lajme të mira

para 7 muajve - Periskopi

Pak minuta pas Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për transformimin e FSK-së në Ushtri, deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka premtuar edhe një lajm të madh për Kosovën. Vëllau i kryeministrit...

Përçarja Thaçi-Haradinaj për Ushtrinë

para 7 muajve - Insajderi

Votimi i tri Projektligjeve me të cilat FSK-së do të transformohet në Ushtri, po del të jetë mollë sherri ndërmjet kryeministrit Haradinaj dhe presidentit Thaçi. Ky vendim është miratuar në mbledhjen e...

Haradinaj propozon formimin e ushtrisë, Thaçi informohet nga mediat

para 7 muajve - Pa censure

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme me një vendim suprizë ka miratuar që FSK të shëndrrohet në ushtri të Kosovës. Por pas mbledhjes së qeverisë, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka qenë...

Hoxhaj: Lista Serbe dhe Beogradi s’mund ta bllokojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Sovrani

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj u ka bërë thirrje të gjitha partive në Kosovë që ta votojnë ligjin për shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura, i cili do të procedohet sot në Kuvendin...

Thaçi për krijimin e ushtrisë: Është veprim kokë më vete që çon në izolim

para 7 muajve - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot në konferencën për media është pyetur edhe rreth transformimit të FSK-së në ushtri të Kosovës. Ai ka thënë se nuk është i informuar dhe nuk beson se janë të informuar...

Haradinaj fton deputetët ta votojnë shndërrimin e FSK-së në ushtri

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë, lidhur me aprovimin e vendimit të qeverisë per Projektligjin e FSK-së, tha se ky veprim nuk ka qenë në befasi...

Thaçi kundër procedimit në Kuvend të projektligjeve që FSK-në e bën ushtri

para 7 muajve - Gazeta e re

Tashmë Qeveria e Kosovës ka proceduar në Kuvend tri projektligjet për transformimin e FSK-së në ushtri të Kosovës, mirëpo kundër këtij vendimi ka dal presidenti i vendi Hashim Thaçi, i cili e ka quajtur...

Hoxhaj: Lista Serbe dhe Beogradi s’mund ta bllokojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj u ka bërë thirrje të gjitha partive në Kosovë që ta votojnë ligjin për shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura, i cili do të procedohet sot në Kuvendin...

Qeveria miraton projektligjin për transformimin e FSK-së

para 7 muajve - Gazeta e re

Kabineti qeveritar ka votuar sot projektligjin për transforminin e FSK-së në ushtri. Në mbledhjen e qeverisë ministri i Forcës së Sigurisë, Rrustem Berisha propozoi ndryshimin e tri ligjeve për FSK-në....

Haradinaj flet pasi qeveria e miratoi transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në konferencën për media ka thënë se qeveria i ka vazhduar konsultat me faktorin ndërkombëtar për krijimin e Ushtrisë. Pikërisht në mbledhjen e sotme qeveria miratoi...

Qeveria merr vendim: FSK’në e bën ushtri

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria e Kosovës ka bërë një hap të papritur, duke kaluar edhe zyrtarisht propozimin që FSK’ja të shndërrohet në ushtri. Propozimin e ka paraqitur në mbledhjen e Qeverisë ministri Rrustem Berisha, i cili...

Haradinaj i përgjigjet Thaçit: Kosova nuk është aq e madhe që mos me dit çka po bahet

para 7 muajve - Periskopi

Pas miratimit në Qeveri të nismës për transformimin e FSK’së në Ushtri, kryeministri Ramush Haradinaj thotë se nuk ka gjasa që  dikush në Kosovë të jetë i befasuar nga ky veprim, pasi ka kohë që po diskutohet...

Thaçi kundër procedimit në Kuvend të projektligjeve që FSK-në e bën ushtri

para 7 muajve - KosovaPress

Në konferencën e sotme, presidenti ka thënë se tash nuk është momenti i duhur që të bëhet ky procedim, madje ai thotë se sot kur Parlamenti Evropian voton për liberalizimin e vizave është një mesazh i...

Haradinaj tregon a e përkrahin ndërkombëtarët vendimin për transformimin e FSK’së në Ushtri

para 7 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ndërkombëtarët janë të njoftuar për veprimet e Qeverisë për transformimin e FSK’së në Ushtri, raporton Periskopi. “Disa vendime janë tonat. Janë në...

Thyhen për ushtri, Qeveria kalon projektligjet, Thaçi kundër

para 7 muajve - Sovrani

Qeveria e Kosovës ka miratuar tre projektligje për shndërrimin e FSK’së në Ushtri të Kosovës. Presidenti Hashim Thaçi është zënë në befasi, ose së paku ka thënë kështu ai, duke theksuar se nuk është në...

Qeveria e voton projektligjin për transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Bota Press

Qeveria e Kosovës i ka proceduar tri projektligje që kanë të bëjnë me Forcën e Sigurisë së Kosovës.Në mbledhjen e sotme të qeverisë, ministri i FSK-së, Rrustem Berisha paraqiti projektligjet për FSK-në,...

Qeveria miraton transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës ka proceduar për në Kuvendin e Kosovës Projektligjin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri, raporton Ekonomia Online. Prezantimin e Projektligjeve e ka bërë ministri...

Ministrat serbë nuk shkojnë në mbledhjen e Qeverisë ku u votua transformimi i FSK’së në Ushtri

para 7 muajve - Sovrani

Tri ligjet e propozuara nga ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, për shndërrim të FSK-së në Ushtri të Kosovës janë miratuar në Qeverinë e Kosovës pa asnjë votë kundër. Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin...

Thaçi kundër Ligjit të FSK-së: Veprimet e tilla nuk bëhen kokë në vete

para 7 muajve - Insajderi

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar tri Projektligje që i hapin rrugë transformimit të FSK-së në Ushtri. Por një gjë të tillë e ka kundërshtuar presidenti i vendit, Hashim Thaçi në një konferencë për media....

Ministrat serbë injorojnë mbledhjen e Qeverisë ku u votua transformimi i FSK’së në Ushtri

para 7 muajve - Periskopi

Tri ligjet e propozuara nga ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, për shndërrim të FSK-së në Ushtri të Kosovës janë miratuar në Qeverinë e Kosovës pa asnjë votë kundër. Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin...

Qeveria miraton projektligjin për transformimin e FSK-së

para 7 muajve - KosovaPress

Në mbledhjen e qeverisë ministri i Forcës së Sigurisë, Rrustem Berisha propozoi ndryshimin e tri ligjeve për FSK-në. Me këto projektligje, sipas tij, FSK-ja merr detyra të reja dhe Ministria e FSK-së avancohet...

Qeveria e voton projektligjin për transformimin e FSK’së në Ushtri

para 7 muajve - Sovrani

Është votuar projektligji për transformin e FSK-së në Ushtri në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës. Në mbledhjen e qeverisë ministri i Forcës dhe Sigurisë, Rrustem Berisha propozoi ndryshimin e tri ligjeve...

Qeveria miraton transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Insajderi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar Projektligjin për transformimin e FSK-së në Ushtri. Prezantimin e Projektligjeve e ka bërë ministri i FSK-së, Rrustem Berisha. Ai ka prezantuar tri projektligje...

Pa asnjë votë kundër, Qeveria miraton transformimin e FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Periskopi

Është propozuar zyrtarisht transformimi i FSK-së në Ushtri nga ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha. Në mbledhjen e qeverisë ai propozoi ndryshimin e tri ligjeve për FSK-në. Me këto...

Propozohet zyrtarisht transformimi i FSK-së në Ushtri

para 7 muajve - Periskopi

Është propozuar zyrtarisht transformimi i FSK-së në Ushtri nga ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha. Në mbledhjen e qeverisë ai propozoi ndryshimin e tri ligjeve për FSK-në. Me këto...

Thaçi për Ushtrinë: Shpresoj që me mëngjes s’bëjmë gabime të tilla

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ai nuk është në dijeni nëse dikush ka marrë një iniciativë së fundmi për të proceduar në Kuvend ligjin për shndërrimin e FSK’së në ushtri. Në konferencë për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK