http://kariera.mk

Presidenti Ilir Meta rikthen sërish ligjin për Teatrin Kombëtar në Tiranë

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka rikthyer për herë të dytë ligjin për ndërtimin e Teatrit Kombëtar. Presidenca argumenton se ligji i dytë, që u miratua në sesionin e ri parlamentar në shtator është...

Ligji i teatrit, presidenti Meta sërish e ktheu në Kuvendin e Shqipërisë

para 7 muajve - Portalb

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. Në dekretin e shpallur në...

Ligji i teatrit, presidenti Meta sërish e riktheu në Kuvendin e Shqipërisë

para 7 muajve - Portalb

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. Në dekretin e shpallur në...

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për “Teatrin”

para 7 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Meta dekretoi sot kthimin e ligjit. Në dekretin...

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për “Teatrin”

para 7 muajve - Lajmi.net

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. Në dekretin e shpallur në faqen zyrtare...

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për “Teatrin”

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. Në dekretin e shpallur në faqen zyrtare...

E FUNDIT/ Meta rikthen për herë të dytë në Kuvend ligjin për prishjen e Teatrit

para 7 muajve - Albeu

Presidenti Ilir Meta ka vendosur që të rikthejë për herë të dytë në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Kujtojmë se ligji për shembjen e Teatrit Kombëtar ëhstë miratuar vetëm me votat e shumicës....

“Teatri Kombëtar”, Meta kthen përsëri ligjin në Kuvend: Nuk janë zgjidhur problematikat, dispozitat janë diskriminuese

para 7 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Meta dekretoi sot kthimin e ligjit. Arsyet e kthimit të ligjit...

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, Presidenca ka dhënë edhe arsyet...

Ilir Meta rikthen për herë të dytë ligjin e qeverisë për Teatrin Kombëtar

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer për herë të dytë ligjin e qeverisë Rama në lidhje me prishjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. D E K R E T PËR KTHIMIN E LIGJIT NR. 37/2018, DATË 20.09.2018 “PËR PËRCAKTIMIN...

Meta ‘luftë’ qeverisë, rikthen sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin

para 7 muajve - Java News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rikthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin që i hap rrugë shëmbjes së Teatrit Kombëtar dhe ngritjes së një Teatri të ri dhe modern, në vendin ku ndodhet godina...

Presidenti Meta e kthen sërish në Kuvend Ligjin për Teatrin

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 11 tetor 2018 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator....

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për “Teatrin”

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. Në dekretin e shpallur në faqen zyrtare...

Meta ktheu ‘Teatrin’, Balla: Do e trajtojmë me qetësi dhe dashuri

para 7 muajve - 24 ore

Pak pas bërjes publike të vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili rikthehu sot në Kuvend për të dytën herë ligjin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, vjen reagimi i parë nga maxhoranca. Ka qenë...

Presidenti kthen sërish ligjin për teatrin

para 7 muajve - Respublica

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rikthyer për së dyti ligjin për teatrin duke rrëzuar kështu projektin e socialistëve. Meta ka publikuar edhe arsyetimin për këtë vendim që e vendos çështjen e teatrit...

Presidenti si garanti i vetëm i Kushtetutës, mundet

para 8 muajve - Java News

Nga Fatmir Merkoçi Presidenti si garanti i vetëm i Kushtetutës, mundet ta shpëtoi vendin nga kjo greminë juridike. Siguria ligjore, sot, është inekzistente. Jo vetëm se nuk funksionon Gjykata e Lartë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK