http://kariera.mk

Trump: Po tregohemi "agresivë" për çështjen Khashoggi

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara po tregohen "shumë agresive" në përpjekjet për të zbuluar se çfarë ka ndodhur me gazetarin saudit, i cili është zhdukur prej një jave, pas hyrjes në konsullatën...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Medial

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Zeri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Zeri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan: Turqia nuk mund të heshtë për zhdukjen e gazetarit saudit

para 7 muajve - KosovaPress

“Është e mundur që të mos ketë një sistem me kamera në një konsullatë apo ambasadë? Ata mund të gjejnë një zog ose një mushkonjë me sistemet e përparuara që ata kanë’’, shtoi Erdogan duke mbetur sidoqoftë...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 7 muajve - TV21

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Princi Mohammed akuzohet për planifikim të arrestimit të gazetarit Khashoggi

para 7 muajve - Shenja

Princi i parë i kurorës në Arabinë Saudite, princ Mohammed bin Salman, përballet me akuza se ka planifikuar të sjell në Arabi Saudite dhe pastaj të arrestojë gazetarin e zhdukur disa ditë në parë, Jamala...

Erdogan i bën presion A.Saudite pas zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Trump: Të zbardhet fati i gazetarit të zhdukur saudit

para 7 muajve - MRT

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi... Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet...

E fejuara e gazetarit të zhdukur Khashoggi flet për Anadolu Agency

para 7 muajve - Medial

SEMRA ORKANSTAMBOLL (AA) – E fejuara e gazetarit të humbur saudit Jamal Khashoggi tha se deklaratat e bëra nga zyrtarët sauditë nuk janë “as të mjaftueshme, e as të kënaqshme”.Në një intervistë ekskluzive...

Miku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

para 7 muajve - Gazeta Tema

Nga Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit...

Erdogan i bën presion Arabisë Saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar Arabisë Saudite të publikojë fotografi që dëshmojnë pretendimet e Riadit për gazetarin e zhdukur, Jamal Khashoggi, se ai është larguar i gjallë nga konsullata...

Mmiku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

para 7 muajve - Gazeta Tema

Nga Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit...

Princi saudit Mohammed akuzohet se kërkonte të arrestonte gazetarin e zhdukur

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Princi i parë i kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed bin Salman përballet me akuza se ka planifikuar të sjellë në Arabi Saudite dhe pastaj të arrestojë gazetarin e zhdukur disa ditë në parë, Jamal Khashoggi....

Princi totalitar, miku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

para 7 muajve - Java News

Nga Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit...

Zhdukja e gazetarit nga agjentë sauditë?

para 7 muajve - MRT

Këto pamje të publikuara nga mediat turke, tregojnë momentin e mbërritjes në aeroportin e Stambollit... Këto pamje të publikuara nga mediat turke, tregojnë momentin e mbërritjes në aeroportin e Stambollit...

“Princi urdhëroi komplotin ndaj gazetarit Jamal Khashoggi”

para 7 muajve - Vizion Plus

Vetë princi saudit Mohammed Bin Salman besohet të ketë urdhëruar komplotin ndaj gazetarit Xhamal Kashuxhi në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll. Ne ketë konkluzion ka dale raporti më i fundit i...

Zhdukja e gazetarit, Trump: Do t’i shkojmë deri në fund kësaj çështje

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se do t’i shkojë deri në fund rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Miku i dyshimtë i Donald Trump në Lindjen e Mesme

para 7 muajve - 24 ore

Peter Bergen, CNN Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit...

Princi totalitar, miku i dyshimtë i Trump në Lindjen e Mesme

para 7 muajve - Medial

Zhdukja misterioze e shkrimtarit saudit, Xhamal Kashogi, kontribuues në Uashington Post, menjëherë pasi hyri në konsullatën saudite në Stamboll, ka kthyer vëmendjen te regjimi saudit që tani drejtohet...

Princi saudit Mohammed akuzohet se kërkonte të arrestonte gazetarin e zhdukur

para 7 muajve - Gazeta e re

Princi i parë i kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed bin Salman përballet me akuza se ka planifikuar të sjellë në Arabi Saudite dhe pastaj të arrestojë gazetarin e zhdukur disa ditë në parë, Jamal Khashoggi....

Erdogan shton presionin mbi Arabinë Saudite mbi fatin e gazetarit të zhdukur

para 7 muajve - Te Sheshi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka shtuar presionin mbi Arabinë Saudite për zhdukjen e gazetarit Jamal Khashoggi gjatë një vizite në konsullatës saudite në Stamboll javën e kaluar. “Ne nuk mund të...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 7 muajve - Koha.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Princi totalitar, miku i dyshimtë i Trump në Lindjen e Mesme

para 7 muajve - KosovaPress

Veç kësaj, kjo ngjarje ngre pyetje për natyrën e rreziqeve që ka ndërmarrë administrata e presidentit Trump nëpërmjet Princit të Kurorës. Princi ka akumuluar gabime për çdo gjë që e ka bërë pozitive, si...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se "do t'i shkojë deri në fund" rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Presidenti i Amerikës kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se “do t’i shkojë deri në fund” rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

Washington Post: Bin Salman urdhëroi një operacion joshjeje kundër Khashoggi-së

para 7 muajve - Te Sheshi

The Washington Post ka raportuar se princi saudit kurorës, Princi Mohammed bin Salman ka urdhëruar personalisht një operacion ndaj gazetarit Jamal Khashoggi, zhdukur prej ditësh, pasi u fut në Konsullatën...

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - 24 ore

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

Trump kërkon përgjigje për gazetarin e zhdukur saudit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se “do t’i shkojë deri në fund” rastit të gazetarit të zhdukur saudit, Jamal Khashoggi. Trump u tha gazetarëve se ka biseduar me autoritetet saudite...

SHBA-ja bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Ina

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Medial

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Gazeta Express

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

Gazeta turke “identifikon skuadrën vrasëse” të gazetarit saudit

para 7 muajve - AlbPress

Shpërndaj Tags gayeta turke gayetari saudit turqi Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar...

SHBA-ja bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Koha.net

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

Turqia: Skuadra vrasëse nga Arabia e vrau gazetarin arab

para 7 muajve - Pa censure

o më shumë se një javë më parë u raportua për zhdukjen e një gazetari arab, i cili shkoi në konsullatën gjenerale në Turqi për të marrë një dokument që do t’i lejonte të martohej me të fejuarën e tij turke....

SHBA bisedon me princin saudit rreth zhdukjes së gazetarit

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

Gazeta turke “identifikon skuadrën vrasëse” të gazetarit saudit

para 7 muajve - Tetova Sot

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit. Zyrtarët turq, më...

Mediat turke publikojnë pamjet, pretendojnë se shihet zinxhiri i ngjarjeve në ditën e rrëmbimit të gazetarit saudit

para 7 muajve - Telegrafi

Zyrtarët e forcave speciale Saudite, zyrtarët e inteligjencës, rojet kombëtare dhe një ekspert i forenzikës thuhet se ishin në mesin e një ekipi prej 15 personash të lidhur me zhdukjen në Stamboll të disidentit...

SHBA BISEDON ME PRINCIN SAUDIT RRETH ZHDUKJES SË GAZETARIT

para 7 muajve - KDPolitik

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se zyrtarë të lartë të administratës Trump kanë folur me princin saudit të kurorës Mohammed bin Salman rreth zhdukjes misterioze të gazetarit saudit Jamal Khashoggi, për...

GAZETA TURKE “IDENTIFIKON SKUADRËN VRASËSE” TË GAZETARIT SAUDIT

para 7 muajve - KDPolitik

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit. Zyrtarët turq, më...

SHBA reagon me kujdes ndaj zhdukjes së gazetarit saudit

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo po i bën thirrje Arabisë Saudite që të mbështesë një hetim të plotë dhe transparent mbi zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, një banor i përhershëm amerikan...

Gazeta turke “identifikon skuadrën vrasëse” të gazetarit saudit

para 7 muajve - Kallxo

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit. Zyrtarët turq, më...

Gazeta turke “identifikon skuadrën vrasëse” të gazetarit saudit

para 7 muajve - Pa censure

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit. Zyrtarët turq, më...

Zhdukja e gazetarit saudit, mister që pret të zbardhet (Infografi)

para 7 muajve - Gazeta e re

Misteri i gazetarit saudit Jamal Khashoggi, i cili u zhduk më 2 tetor pasi hyri në Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, është duke pritur të zbardhet. Zhdukja e njërit prej gazetarëve më aktivë të...

Misteri i zhdukjes së gazetarit në Turqi, hije dyshimi mbi zyrtarët sauditë të konsullatës

para 7 muajve - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe i kanë bërë thirrje Arabisë Saudite që të hetojnë në mënyrë transparente mbi zhdukjen e gazetarit saudit Xhamal Kashoxhi në Konsullatën e Arabisë Saudite...

Gazeta turke "identifikon skuadrën vrasëse" të gazetarit saudit

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një "skuadër vrasëse" prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit. Zyrtarët turq, më...

New York Times: Ja fati i gazetarit saudit zhdukur në Konsullatën e Stambollit

para 7 muajve - Pa censure

Referuar mediave turke, por dhe Inteligjencës amerikane, New York Times shkruan se zyrtarë të lartë të Saudisë kanë angazhuar një grup prej 15 mercenarësh për t’i larë hesapet me gazetarin Jamal Khashoggi,...

Mediat turke publikojnë fotot e “skuadrës së eliminimit”: Ja kush e zhduku gazetarin e njohur

para 7 muajve - Gazeta Tema

Mediet turke pranë presidentit Erdogan publikuan këtë të mërkurë pamjet e asaj që përshkruhet si “skuadër eliminimi” prej 15 anëtarësh, e cila pretendohet të jetë dërguar me objektivin për të vrarë gazetarin...

Gazeta turke “identifikon skuadrën vrasëse” të gazetarit saudit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Një gazetë pro-qeveritare turke tha se ka identifikuar një “skuadër vrasëse” prej 15 anëtarësh, e cila, sipas saj, është dërguar në Turqi për të sulmuar një gazetar të shquar saudit. Zyrtarët turq, më...

Zhdukja e kritikut saudit, mediet turke publikojnë fotot e “ceulës së eliminimit”

para 7 muajve - Java News

Mediet turke pranë presidentit Erdogan publikuan këtë të mërkurë pamjet e asaj që përshkruhet si “skuadër eliminimi” prej 15 anëtarësh, e cila pretendohet të jetë dërguar me objektivin për të vrarë gazetarin...

Gazetari saudit i shpallur i humbur shihet duke hyrë në Konuslatën Arabe

para 7 muajve - Klan Kosova

Televizioni turk ka shfaqur një fotografi të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, i cili u zhduk disa ditë më parë pasi hyri në Konsulatën e Arabisë Saudite në Stamboll, raportohet së është vrarë brenda...

Televizioni turk transmeton fotografinë e gazetarit saudit që është shpallur i humbur

para 7 muajve - Klan Kosova

Televizioni turk ka shfaqur një fotografi të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, i cili u zhduk disa ditë më parë pasi hyri në Konsulatën e Arabisë Saudite në Stamboll, raportohet së është vrarë brenda...

Zhdukja e kritikut saudit, mediet turke publikojnë fotot e “ceulës së eliminimit”

para 7 muajve - 24 ore

Mediet turke pranë presidentit Erdogan publikuan këtë të mërkurë pamjet e asaj që përshkruhet si “skuadër eliminimi” prej 15 anëtarësh, e cila pretendohet të jetë dërguar me objektivin për të vrarë gazetarin...

New York Times: ja fati i gazetarit saudit zhdukur në Konsullatën e Stambollit

para 7 muajve - Te Sheshi

Referuar mediave turke, por dhe Inteligjencës amerikane, New York Times shkruan se zyrtarë të lartë të Saudisë kanë angazhuar një grup prej 15 mercenarësh për t’i larë hesapet me gazetarin Jamal Khashoggi,...

Britania sfidon A.Saudite për rastin e gazetarit Khashoggi

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt i ka thënë Arabisë Saudite se Britania është duke pritur përgjigjje urgjente lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Në një bisedë telefonike,...

Britania sfidon A.Saudite për rastin e gazetarit Khashoggi

para 7 muajve - Ekonomia Online

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt i ka thënë Arabisë Saudite se Britania është duke pritur përgjigjje urgjente lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Në një bisedë telefonike,...

SHBA, thirrje për një hetim transparent të zhdukjes së gazetarit saudit

para 7 muajve - 24 ore

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo i ka bërë thirrje Arabisë Saudite që të mbështesë një hetim të plotë dhe transparent mbi zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, i cili nuk është parë që nga...

Zhdukja e gazetarit saudit, Turqia kërkon të nisë hetimet

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Turqia ka thënë se do të nisë hetime në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ministria e Jashtme turke ka thënë se Arabia Saudite është “e...

Momentet e fundit të gazetarit të zhdukur, kur ai futet brenda konsullatës saudite – Turqia kërkon për furgonin e zi ‘të përdorur për të larguar trupin e tij’ (Foto/Video)

para 8 muajve - Telegrafi

Këto janë pamjet të cilat supozohet se paraqesin pamjet e fundit të gazetarit të njohur saudit, i cili supozohet se mund të jetë vrarë pasi të zhdukej gjatë një vizite në konsullatën e vendit të tij në...

Momentet e fundit të gazetarit të zhdukur, kur ai futet brenda konsullatës saudite, Turqia kërkon për furgonin e zi ‘të përdorur për të larguar trupin e tij’ (Foto/Video)

para 8 muajve - Pa censure

Këto janë pamjet të cilat supozohet se paraqesin pamjet e fundit të gazetarit të njohur saudit, i cili supozohet se mund të jetë vrarë pasi të zhdukej gjatë një vizite në konsullatën e vendit të tij në...

TURQIA DO TË NISË HETIME NË KONSULLATËN SAUDITE PAS ZHDUKJES SË GAZETARIT

para 8 muajve - KDPolitik

Turqia ka thënë se do të nisë hetime në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ministria e Jashtme turke ka thënë se Arabia Saudite është “e...

Amerika kërkon hetim transparent rreth zhdukjes së gazetarit saudit në Turqi

para 8 muajve - Tetova Sot

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo i ka bërë thirrje Arabisë Saudite që të mbështesë një hetim të plotë dhe transparent mbi zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, i cili nuk është parë që nga...

Amerika kërkon hetim transparent rreth zhdukjes së gazetarit saudit në Turqi

para 8 muajve - Gazeta Express

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo i ka bërë thirrje Arabisë Saudite që të mbështesë një hetim të plotë dhe transparent mbi zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, i cili nuk është parë që nga...

Turqia do të nisë hetime në konsullatën saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 8 muajve - Alsat-M

Turqia ka thënë se do të nisë hetime në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ministria e Jashtme turke ka thënë se Arabia Saudite është “e...

SHBA, thirrje për një hetim transparent të zhdukjes së gazetarit saudit

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo i ka bërë thirrje Arabisë Saudite që të mbështesë një hetim të plotë dhe transparent mbi zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi, i cili nuk është parë që nga...

Turqia do hetime në konsullatën saudite pas zhdukjes së gazetarit Khashoggi

para 8 muajve - Koha.net

Turqia ka thënë se do të nisë hetime në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, lidhur me zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ministria e Jashtme turke ka thënë se Arabia Saudite është “e...

Turqia, kërkime brenda Konsullatës saudite për gazetarin e zhdukur

para 8 muajve - Periskopi

Turqia njoftoi se do të hyjë në Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll për të kontrolluar ambientet e saj, pas zhdukjes së mistershme të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, një kritik i ashpër i regjimit...

Turqia, kërkime brenda Konsullatës saudite për gazetarin e zhdukur

para 8 muajve - Gazeta e re

Turqia njoftoi se do të hyjë në Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll për të kontrolluar ambientet e saj, pas zhdukjes së mistershme të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, një kritik i ashpër i regjimit...

Turqia, kërkime brenda Konsullatës saudite për gazetarin e zhdukur

para 8 muajve - KosovaPress

Ministria e Jashtme saudite përcolli gatishmërinë e Riadit për të bashkëpunuar dhe kërkesa e Ankarasë e ka marrë tashmë “dritën jeshile”. Khashoggi u pa për herë të fundit duke hyre në Konsullatë, ku do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK