http://kariera.mk

Daul: Të gjitha partitë anëtare të PPE-së të respektojnë demokracinë e brendshme dhe lirinë e mendimit

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Popullore Evropiane, Joseph Daul sot pas mbarimit të Kongresit të PPE-së u takua me ish-zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm të OBRM-PDUKM-së, Petar Bogojeskin dhe ish-ministrin Nikolla...

Mickoski: Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët

para 5 muajve - Telegrafi

Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët, domethënë të shikohen argumentet e të dyja palëve, në mënyrë që unë të shpjegoj qëndrimet e OBRM-PDUKM-së gjatë periudhës së kaluar, ndërsa në të njëjtën...

Pack, Hahn dhe Mass dënojnë kërcënimet ndaj 8 deputetëve të VMRO-së

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Partia Popullore Evropiane dënon aktin dhe fjalorin e VMRO-DPMNE-së të cilët i quajnë kriminelë deputetët që u bashkuan në grupin e deputetëve që votuan “pro” ndryshimeve kushtetuese....

NË KONGRESIN E PPE-së, 2 DELEGACIONE TË VMRO-së, MIJALLOKOV: MICKOSKI, U TURPËRUAT NË SKENËN NDËRKOMBËTARE

para 5 muajve - TV21

Shumë fotografi në Helsinki. Partia “e djathtë”, VMRO-DPMNE mori pjesë në kongresin e Partisë Popullore Evropiane, por me dy delegacione. Njërin delegacion e udhëhoqi lideri i partisë, Hristijan Mickoski,...

Mijallkov: Hristijan, po luan dyfish, gënjen, je dyfytyrësh dhe s’ke kapacitet

para 5 muajve - Fol

Dy herë brenda dy javëve, që kur është përjashtuar nga radhët e partisë, ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov, i ka shkruar...

Pack, Hahn dhe Mass dënojnë kërcënimet ndaj 8 deputetëve të VMRO-së

para 5 muajve - Tetova Sot

Partia Popullore Evropiane dënon aktin dhe fjalorin e VMRO-DPMNE-së të cilët i quajnë kriminelë deputetët që u bashkuan në grupin e deputetëve që votuan “pro” ndryshimeve kushtetuese. Kryetarja e asociacionit...

Sasho Mijallkov i shkruan përsëri Mickoskit

para 5 muajve - Alsat-M

“Hristian, asnjë udhëheqësi e mëparshme e VMRO-së nuk ka përjetuar këso turpi në skenën ndërkombëtare nga partitë simotra që janë pjesë e Partisë Popullore Evropiane”, me këto fjalë ish shefi i policisë...

Mijallkov: Hristijan je dyfytyrësh dhe s’ke kapacitet

para 5 muajve - Nezavisen

Pas përjashtimit nga partia, ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), Sasho Mijallkov për së dyti herë i ka shkruar letër të hapur liderit aktual të partisë, Hristijan Mickoski.  Letra...

MIJALLKOV, MICKOSKIT: VMRO-ja është përmbi teje

para 5 muajve - Medial

Për të dytën herë me radhë brenda dy javëve, gjegjësisht pas ishte përjashtuar nga partia, ish shefi i policisë sekrete dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov i shkroi letër të hapur kreut...

Mijallkov: Hristijan, po luan dyfish, gënjen je dyfytyrësh dhe s’ke kapacitet

para 5 muajve - Portalb

Dy herë brenda dy javëve, që kur është përjashtuar nga radhët e partisë, ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov, i ka shkruar...

MIJALLKOV ME LETËR TË RE DERI TE MICKOSKI

para 5 muajve - TV21

Për herë të dytë në afat prej prej dy javëve, gjegjësisht pasi që ishte përjashtuar nga radhët partiake, ish-drejtori i DSK-së dhe funksionar i lartë partiak i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov, i shkroi...

Mijallkov me letër të re deri te Mickoski

para 5 muajve - Ina

Për të dytën herë me radhë brenda dy javëve, gjegjësisht pas ishte përjashtuar nga partia, ish shefi i policisë sekrete dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov i shkroi letër të hapur kreut...

Mijallkov me letër të re deri te Mickoski

para 5 muajve - Alsat-M

Për të dytën herë me radhë brenda dy javëve, gjegjësisht pas ishte përjashtuar nga partia, ish shefi i policisë sekrete dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov i shkroi letër të hapur kreut...

Mijallkov i shkruan letër Micksokit: Çfarë konstruktiviteti i ke premtuar Hahnit?

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Ish njeriu i parë i DSK-së, Sasho Mijallkov përsëri me letër të hapur ka kritikuar liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Ai në letrën e tij ka thënë se asnjëherë në historinë e...

Mijallkov i shkruan përsëri Mickoskit: Po luan lojëra të dyfishta

para 5 muajve - Shenja

Ish drejtori i DSK-së Sasho Mijallkov, nuk heq dorë nga poshtërimi publik i liderit të ish partisë së tij amë Hristijan Mickoski, edhe pse kryetari i VMRO-së nuk e merr mundimin t’ia kthejë letrat. Sot...

Doris Pak kritikon VMRO-në për qasjen ndaj 8 deputetëve

para 5 muajve - Shenja

Kryetarja  e Asociacionit të Grave në Partinë Popullore Evropiane (EPP), Doris Pak, ka kritikuar partinë opozitare VMRO DPMNE, në lidhje me qëndrimin e kësaj të fundit ndaj deputetëve që votuan pro nevojës...

Mijallkov sërish letër për Mickoskin: Ti je patriot i rrejshëm, nuk ke kapacitet për ta udhëhequr partinë

para 5 muajve - Telegrafi

Ish-anëtari i OBRM-PDUKM-së dhe shef i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ka dërguar sërish letër të hapur për kryetarin e partisë Hristijan Mickoski, të cilit i thotë se asnjë udhëheqësi e partisë...

Hahn: Të ndalen kërcënimet ndaj deputetëve

para 5 muajve - Nezavisen

Komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Hahn në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane është takuar me anëtarët e përjashtuar të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov, deputetja Emilija Aleksandrova...

Mickoski në takim me Orbanin

para 5 muajve - Nezavisen

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në Helsinki ka mbajtur një sërë takimesh me përfaqësuesit dhe liderët e partive anëtare në PPE. Mickoski pati takim me zëvendës kancelarin gjerman dhe...

Han takon të përjashtuarit e VMRO-së

para 5 muajve - AlbPortali

Komisari për zgjerim Johanes Han në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane (PPE) ëështë takuar me ish ministrin e Shëndetësisë Nikolla Todorov, reformatorin Petar Bogojevski dhe deputeten Emilija Aleksandrova....

Mickoski u takua me Orbanin në samitin e PPE-së

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në Helsinki ka mbajtur një sërë takimesh me përfaqësuesit dhe liderët e partive anëtare në PPE. Mickoski pati takim me zëvendës kancelarin...

Mickoski u takua me Orbanin në samitin e PPE-së

para 5 muajve - Alsat-M

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në Helsinki ka mbajtur një sërë takimesh me përfaqësuesit dhe liderët e partive anëtare në PPE. Mickoski pati takim me zëvendës kancelarin gjerman dhe...

Mijallkov i shkruan sërish Mickoskit: E kanë kuptuar se luan dyfish, ti nuk je VMRO!

para 5 muajve - Fakti Ditor

Për herë të dytë në afat prej dy javëve, gjegjësisht pasi që ishte përjashtuar nga radhët partiake, ish-drejtori i DSK-së dhe funksionar i lartë partiak i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov, i shkroi letër...

HAN: MESAZH TË QARTË SI KRISTALI PËR MICKOSKIN

para 5 muajve - TV21

“Takim i bukur”, shkroi në Tuiter, Eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë së Mirë Johanes Han pas takimit të shkurtër me delegacionin e krahut reformator të VMRO-DPMNE-së, i përbërë nga Petar...

Han takon të përjashtuarit e VMRO-së

para 5 muajve - Fakti Ditor

Komisari për zgjerim Johanes Han në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane (PPE) ëështë takuar me ish ministrin e Shëndetësisë Nikolla Todorov, reformatorin Petar Bogojevski dhe deputeten Emilija Aleksandrova....

Han: E mirëpres guximin e deputetëve, kërcënimet ndaj tyre duhet të ndalen

para 5 muajve - Alsat-M

Eurokomesari për zgjerim Johanes Hahn, mbrëmë gjatë evenimentit të PPE-së është fotografuar me deputeten Emilija Aleksandrova, ish ministrin Nikolla Todorov dhe me Petar Bogojevskin. Pas kësaj fotografie...

Han: Të ndalojnë kërcënimet ndaj reformatorëve të VMRO-DPMNE-së

para 5 muajve - Portalb

“Takim i shkëlqyer”, kështu shkroi në Tuiter, eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, pas takimit të shkurtër me delegacionin e krahut reformues të VMRO-DPMNE-së, në përbërje të Petar...

Mijallkov me letër të re drejtuar Mickoskit

para 5 muajve - InfoShqip

Për të dytën herë me radhë brenda dy javëve, gjegjësisht pas ishte përjashtuar nga partia, ish shefi i policisë sekrete dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov i shkroi letër të hapur kreut...

Hahn: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - Klan Kosova

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Hahn: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - Zeri

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Doris Pak qorton VMRO-DPMNE-në

para 5 muajve - Nezavisen

Kryetarja e asociacionit të grave në partinë popullore europiane, në profilin e saj në Twitter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve të cilët votuan...

Hahn: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali...

Hahn: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - Lajmi.net

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Pak: Është e papranueshme sjellja e VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve që votuan për Marrëveshjen me Greqinë

para 5 muajve - Gazeta Express

Doris Pak, kryetare e Asociacionit të Grave në Partinë Popullore Evropiane (EPP), në tuiterin profilin e saj ka shkruar se EPP nuk guxon ta tolerojë sjelljen e udhëheqësisë së VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve...

Hahn: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - Indeks.mk

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Han takon të përjashtuarit e VMRO-së

para 5 muajve - Medial

Komisari për zgjerim Johanes Han në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane (PPE) ëështë takuar me ish ministrin e Shëndetësisë Nikolla Todorov, reformatorin Petar Bogojevski dhe deputeten Emilija Aleksandrova....

Mickoski me shumë shuplaka kthehet nga Helsinki

para 5 muajve - Medial

A do të sjell Kongresi i PPE-së në Helsinki ndryshime në sjelljen e partisë më të madhe opozitare në Maqedoni? Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në margjinat e Kongresit të PPE-së ka realizuar...

Mijallkov i shkruan letër Micksokit: Çfarë konstruktiviteti i ke premtuar Hahnit?

para 5 muajve - Tetova Sot

Ish njeriu i parë i DSK-së, Sasho Mijallkov përsëri me letër të hapur ka kritikuar liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Ai në letrën e tij ka thënë se asnjëherë në historinë e vet, VMRO-DPMNE nuk...

Mijallkov i shkruan letër Micksokit: Çfarë konstruktiviteti i ke premtuar Hahnit?

para 5 muajve - Shenja

Ish njeriu i parë i DSK-së, Sasho Mijallkov përsëri me letër të hapur ka kritikuar liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Ai në letrën e tij ka thënë se asnjëherë në historinë e vet, VMRO-DPMNE nuk...

Doris Pak  ‘shuplakë’ Mickovskit

para 5 muajve - Ina

Kryetarja e asociacionit të grave në partinë popullore europiane, Doris Pak në profilin e saj në Twitter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve...

Hahn: Të ndërpriten kërcënimet ndaj deputetëve që votuan Marrëveshjen e Prespës

para 5 muajve - Shenja

Komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Hahn në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane është takuar me anëtarët e përjashtuar të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov, deputetja Emilija Aleksandrova...

Doris Pack: Sjellja e OBRM-PDUKM-së ndaj tetë deputetëve është e papranueshme

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetarja e Asociacionit të Grave në Partinë Popullore Evropiane (PPE), në llogarinë e saj në Twitter ka shkruar se PPE nuk mund të tolerojë sjelljen e udhëheqësisë së OBRM-PDUKM-së për tetë deputetët...

Në ditën e dytë të Kongresit të EPP-së, paraqiten platformën e tyre zgjedhore si kandidat i EPP-së për President të Komisionit Evropian.

para 5 muajve - Bota Press

Nga zyra për informim e LDK-së kanë bër të ditur se pas votimit nga delegatët e Kongresit, kandidat i EPP-së u zgjodh z. Manfred Weber nga Gjermania me vota. Në Kongres morën pjesë dhe folën shumë Kryeministra,...

Doris Pak qorton VMRO-në

para 5 muajve - Alsat-M

Kryetarja e asociacionit të grave në partinë popullore europiane, në profilin e saj në Twitter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve të cilët votuan...

Hahn: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - AlbPortali

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Loading... Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi...

Hahn: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - Fakti Ditor

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Doris Pak qorton VMRO-në

para 5 muajve - Medial

Kryetarja e Asociacionit të grave në Partinë popullore evropiane Doris Pak, në profilin e saj në Tuiter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve të...

Mijallkov përsëri i shkruan letër Mickoskit

para 5 muajve - Fol

Ish njeriu i parë i DSK-së, Sasho Mijallkov përsëri me letër të hapur ka kritikuar liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Ai në letrën e tij ka thënë se asnjëherë në historinë e vet, VMRO-DPMNE nuk...

Mickoski u takua me Orbanin në samitin e PPE-së

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në Helsinki ka mbajtur një sërë takimesh me përfaqësuesit dhe liderët e partive anëtare në PPE. Mickoski pati takim me zëvendës kancelarin gjerman dhe...

Doris Pack deri te Mickoski: Deputetët që votuan për Marrëveshjen s'janë kriminelë

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - “Është e pa pranueshme që tetë deputetët e VMRO DPMNEsë të cilët votuan për Marrëveshjen me Greqinë dhe për të ardhmen evropiane të Maqedonië të trajtohen si kriminelë. PPE këtë nuk guxon...

Hahn: E mirëpres guximin e deputetëve, kërcënimet ndaj tyre duhet të ndalen

para 5 muajve - Tetova Sot

Eurokomesari për zgjerim Johanes Hahn, mbrëmë gjatë evenimentit të PPE-së është fotografuar me deputeten Emilija Aleksandrova, ish ministrin Nikolla Todorov dhe me Petar Bogojevskin. Pas kësaj fotografie...

Mijallkov përsëri i shkruan letër Mickoskit

para 5 muajve - Pa censure

Ish njeriu i parë i DSK-së, Sasho Mijallkov përsëri me letër të hapur ka kritikuar liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski. Ai në letrën e tij ka thënë se asnjëherë në historinë e vet, VMRO-DPMNE nuk...

Mickoski u takua me Orbanin në samitin e PPE-së

para 5 muajve - Republika

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në Helsinki ka mbajtur një sërë takimesh me përfaqësuesit dhe liderët e partive anëtare në PPE. Mickoski pati takim me zëvendës kancelarin gjerman dhe...

Hahn kërkon ndërprerjen e kërcënimeve ndaj deputetëve

para 5 muajve - Pa censure

Komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Hahn në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane është takuar me anëtarët e përjashtuar të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov, deputetja Emilija Aleksandrova...

Doris Pak: Është e papranueshme sjellja e VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve

para 5 muajve - Tetova Sot

Doris Pak, kryetare e Asociacionit të Grave në Partinë Popullore Evropiane (EPP), në tuiterin profilin e saj ka shkruar se EPP nuk guxon ta tolerojë sjelljen e udhëheqësisë së VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve...

Doris Pak qorton VMRO-DPMNE-në

para 5 muajve - AlbPortali

Kryetarja e asociacionit të grave në partinë popullore europiane, në profilin e saj në Twitter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve të cilët votuan...

Doris Pak qorton VMRO-DPMNE-në

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryetarja e asociacionit të grave në partinë popullore europiane, në profilin e saj në Twitter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve të cilët votuan...

Mickoski në takim me Orbanin në samitin e PPE-së

para 5 muajve - Pa censure

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në Helsinki ka mbajtur një sërë takimesh me përfaqësuesit dhe liderët e partive anëtare në PPE. Mickoski pati takim me zëvendës kancelarin gjerman dhe...

Doris Pak: Është e papranueshme sjellja e VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve

para 5 muajve - Shenja

Doris Pak, kryetare e Asociacionit të Grave në Partinë Popullore Evropiane (EPP), në tuiterin profilin e saj ka shkruar se EPP nuk guxon ta tolerojë sjelljen e udhëheqësisë së VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve...

Doris Pak qorton VMRO-në

para 5 muajve - Fol

Kryetarja e asociacionit të grave në partinë popullore europiane, në profilin e saj në Twitter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve të cilët votuan...

Hahn pas takimit me Mickoskin: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - Ina

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Bogojeski: Në Kongresin e PPE-së jam i ftuar special i Joseph Daul

para 6 muajve - Telegrafi

Ish-sekretari i përgjithshëm të OBRM-PDUKM-së, tani aktivist, Petar Bogojevski sot po qëndron në Helsinki të Finlandës ku po mbahet kongresi i Partisë Popullore Evropiane. Për “Fokus” ai deklaroi se ka...

Hahn pas takimit me Mickoskin: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 6 muajve - Alsat-M

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Han: Isha shumë i qartë me Mickoskin, Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 6 muajve - Portalb

Bisedë e dobishme me liderin e BMRO DPMNE-së Mickoski. Isha i qartë kristal kur thash se ratifikimi i Marrëveshjes nga Prespa duhet të finalizohet shpejt dhe pa pengesa të tjera. E përshëndes angazhimin...

Hahn pas takimit me Mickoskin: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 6 muajve - Medial

Komisioneri për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. “Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i...

Hahn pas takimit me Mickoskin: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - Tetova Sot

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Hahn: E përgëzova Mickoskin për mos bllokimin e marrëveshjes së Prespës në Kuvend

para 6 muajve - Telegrafi

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në rrjetin social “Twitter” shkruan se ka pasur bisedë me rëndësie të veçantë me kryetarin e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoskin. “Isha shumë i qartë se ratifikimi...

Han: E përgëzova angazhimin e Mickoskit për të mos penguar procesin e Kushtetutës

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 7 nëntor – Komisioneri për zgjerim Johanes Hahn njoftoi në Twitter se kishte biseda të dobishme me udhëheqësin e VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski. "Unë isha i qartë se ratifikimi i Marrëveshjes së...

Hahn pas takimit me Mickoskin: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 5 muajve - Republika

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Hahn pas takimit me Mickoskin: Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 6 muajve - InfoShqip

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në profilin e tij në “Twitter” shkruan se ka biseduar me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskin. Isha shumë i qartë si kristali se ratifikimi i marrëveshjes...

Mickoski merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane

para 6 muajve - Telegrafi

Sot në mëngjes filloi pjesa e punës së Kongresit të Partisë Popullore Evropiane, ku 758 delegatë duhet të zgjedhin kandidatin e PPE-së për kryetar të Komisioni Evropian. Delegacioni i OBRM-PDUKM-së e udhëhequr...

Kryetari i partisë që kundërshton BE-në del në fotografi me Lulëzim Bashën

para 6 muajve - Albeu

Kryetari i partisë maqedonase Mickoski që kundërshton marrëveshjen me Greqinë që mbështetet nga BE dhe SHBA ka dalë në fotografi me liderin e opozitës shqiptare Lulëzim Basha. Mëngjesin e sotëm ka filluar...

Mickoski në Kongresin e PPE-së

para 6 muajve - Medial

Ka filluar punët Kongresi i Partisë Popullore Evropiane (PPE), ku 758 delegatë duhet mes tjerash të zgjedhin kandidatin e PPE-së për kryetar të KE-së. Dy temat boshte të ditës së parë të Kongresit kanë...

Delegacion i VMRO-DPMNE-së i kryesuar nga Mickovski në Kongresin e PPE-së

para 6 muajve - Gazeta Express

Mëngjesin e sotëm ka filluar punët Kongresi i Partisë Popullore Evropiane (PPE), ku 758 delegatë duhet mes tjerash të zgjedhin kandidatin e PPE-së për kryetar të KE-së. Dy temat boshte të ditës së parë...

Han: Isha shumë i qartë me Mickoskin, Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

para 6 muajve - Pa censure

Bisedë e dobishme me liderin e BMRO DPMNE-së Mickoski. Isha i qartë kristal kur thash se ratifikimi i Marrëveshjes nga Prespa duhet të finalizohet shpejt dhe pa pengesa të tjera. E përshëndes angazhimin...

LDK merr pjesë në Kongresin e Partive Popullore Evropiane në Helsinki

para 6 muajve - Telegrafi

Një delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës po merr pjesë në Kongresin e Partive Popullore Evropiane (EPP) në Helsinki. Delegacionit i prin Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së, ndërsa po marrin pjesë...

Hahn: E përgëzova Mickoskin për mos bllokimin e marrëveshjes së Prespës në Kuvend

para 6 muajve - Fol

Komisioneri për Zgjeri të BE-së, Johannes Hahn në rrjetin social “Twitter” shkruan se ka pasur bisedë me rëndësie të veçantë me kryetarin e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoskin. “Isha shumë i qartë se ratifikimi...

Beqiri falënderon presidentin e EPP-së për përkrahjen e vazhdueshme për LDK-në

para 6 muajve - Bota Press

Një nga parftitë më të mëdha në vend, Lidhja Demokratike e Kosovës, është antare e EPP-së dhe së fundi ka qenë e ftuar në Helsinki, ku antërt e saj sic janë Ismet Beqiri, Avdullah Hoti, Vlora Dumoshi e...

LDK-ja merr pjesë në Kongresin e Partive Popullore Evropiane në Helsinki

para 6 muajve - Ekonomia Online

Një delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës po merr pjesë në Kongresin e Partive Popullore Evropiane (EPP) në Helsinki. Delegacionit i prin Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së, ndërsa po marrin pjesë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK