http://kariera.mk

Baleti “Zhizel” në ArTurbina në nderim të Agron Aliajt

para 5 muajve - Medial

Baleti “Zhizel” është vendosur për herë të parë në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit në vitin 1988 nga “Mjeshtri i madh”, Agron Aliaj. Pesë vite pas ndarjes nga jeta të mjeshtrit, nxënësit e tij e...

Baleti “Zhizel” në ArTurbina në nderim të Agron Aliajt

para 5 muajve - Ina

Baleti “Zhizel” është vendosur për herë të parë në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit në vitin 1988 nga “Mjeshtri i madh”, Agron Aliaj. Pesë vite pas ndarjes nga jeta të mjeshtrit, nxënësit e tij e...

Baleti “Zhizel” në ArTurbina në nderim të Agron Aliajt

para 5 muajve - Java News

Baleti “Zhizel” është vendosur për herë të parë në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit në vitin 1988 nga “Mjeshtri i madh”, Agron Aliaj. Pesë vite pas ndarjes nga jeta të mjeshtrit, nxënësit e tij e...

Rikthehet “Zhizel” në kujtim të mjeshtrit Agron Aliaj

para 5 muajve - Gazeta Shqip

“Zhizel” një nga baletet më të bukura të historisë së operas do të rikthehet për publikun si një homazh në kujtim të mjeshtrit të madh Agron Aliaj . Baleti “Zhizel” u vendos për herë të pare në skenën...

Teatri i Operas e Baletit rikthen shfaqjen e 30 viteve më parë, “Zhizel”

para 5 muajve - Vizion Plus

Për herë të parë shqiptarët e njohën “Zhizel”, në vitin 1988, kur mjeshtri i madh Agron ALIAJ, e prezantoi për publikun me një koreografi që Enada Hoxha e rikthen me artistët e Teatrit të Operas dhe baletit....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK