http://kariera.mk

Privatizimi i Ndihmës Mjekësore të Shpejtë, do ta shkatërrojë mbrojtjen shëndetësore në Maqedoni

para 5 muajve - Portalb

Pas hapjes së tenderit të Ministrisë së Shëndetësisë për gjetjen e partnerit për kryerjen e analizës së fizibilitetit për gjetjen e modelit të funksionimit të shërbimit të ndihmës mjekësore të shpejtë,...

Infermierët kërkojnë mbrojtje dhe siguri gjatë punës

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 nëntor - Oda e punonjësve shëndetësor kërkon nga institucionet e vendit formimin e një strategjie për mbrojtjen e sigurisë së infermierëve dhe të punësuarve të tjerë në sistemin shëndetësor. Incidenti...

Infermierët kërkojnë mbrojtje dhe siguri gjatë punës

para 5 muajve - Alsat-M

Oda e punonjësve shëndetësor kërkon nga institucionet e vendit formimin e një strategjie për mbrojtjen e sigurisë së infermierëve dhe të punësuarve të tjerë në sistemin shëndetësor. Incidenti i djeshëm...

Filipçe kërkon kompani private për ambulancat e Ndihmës së Shpejtë

para 5 muajve - Telegrafi

Sektori privat duhet të financojë dhe menaxhojë ndihmën mjekësore emergjente dhe vizitën në shtëpi. Përmes partneriteteve publiko-privat, Ministria e Shëndetësisë po përpiqet të përmirësoj gjendjen e dobët...

Oda e Mjekëve e dënoi incidentin në KARMI

para 5 muajve - Medial

Oda e Mjekëve të Maqedonisë e dënoi incidentin në Klinikën për Anestezion, Reanimacion dhe Mjekim Intensiv në të cilin në orët e hershme të mëngjesit është sulmuar fizikisht dhe verbalisht një person mjekësor...

Oda e Mjekëve të Maqedonisë: MPB të siguroj mbrojtjen e personelit mjekësor

para 5 muajve - Telegrafi

Oda e Mjekëve të Maqedonisë dënon fuqishëm incidentin në Klinikën për anestezi, rimëkëmbje dhe kujdes intensiv, ku në orët e mëngjesit është sulmuar një motër medicinale në mënyrë fizike dhe verbale, e...

Rrahja e motrës medicinale, reagon Filipçe

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka dënuar ashpër incidentin e ditës së sotme ku në Klinikën për anestezion, reanimacion dhe shërim intenziv (Karill) një familjar i një pacientë...

Sulmohet fizikisht motra midicinale në klinikë

para 5 muajve - Alsat-M

Në Klinikën për anestezi, reanimacion dhe kujdesit intensiv është sulmuar në mënyrë verbale dhe fizike një motër medicionale. Sipas dikasterit të Shëndetësisë, infermierja  është sulmuar nga një person...

E pëson keq motra medicinale në Klinikën e Shkupit

para 5 muajve - Ina

Një motër medicinale herët në mëngjes është sulmuar verbalist dhe fizikisht nga familja e një pacienti i cili ka humbur jetën në Klinikën për anestezion, reanimim dhe mjekim intensiv (KARIL). Incidenti...

Goditet fizikisht në motër medicinale në Klinikën e Shkupit, reagon ministri i Shëndetësisë

para 5 muajve - Ina

Një motër medicinale herët në mëngjes është sulmuar verbalist dhe fizikisht nga familja e një pacienti i cili ka humbur jetën në Klinikën për anestezion, reanimim dhe mjekim intensiv (KARIL). Incidenti...

Rrihet brutalisht motra medicinale në Qendrën Klinike

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në Qendrën Klinike me ç’rast familjari i një pacienti i cili ka ndërruar jetë, ka sulmuar fizikisht motrën medicinale. Në çdo moment me informata...

Rrahja e motrës medicinale, reagon Filipçe

para 5 muajve - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka dënuar ashpër incidentin e ditës së sotme ku në Klinikën për anestezion, reanimacion dhe shërim intenziv (Karill) një familjar i një pacientë i cili ka ndërruar...

Rrahja e motrës medicinale, reagon Filipçe

para 5 muajve - Medial

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka dënuar ashpër incidentin e ditës së sotme ku në Klinikën për anestezion, reanimacion dhe shërim intenziv (Karill) një familjar i një pacientë i cili ka ndërruar...

Sulmohet një motër medicinale në Qendrën Klinike në Shkup

para 5 muajve - Telegrafi

Një motër medicinale e Klinikës për Anestezi, Reanimacion dhe Mjekim Intensiv, sot në mëngjes rreth orës 09:30 është sulmuar fizikisht nga familja e një pacienti i cili ka ndërruar jetë mbrëmë. Motra medicinale...

Sulmohet një infermiere, ministri kërkon polici në spital

para 5 muajve - Shenja

Familjarë të një pacienti të vdekur në Klinikën për mjekim intensiv në Shkup, kanë sulmuar fizikisht dhe verbalisht një infermiere. Incidenti ka ndodhur para hyrjes së klinikës, pasi që sulmuesve u kishte...

Rrahja e motrës medicinale, reagon Filipçe

para 5 muajve - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka dënuar ashpër incidentin e ditës së sotme ku në Klinikën për anestezion, reanimacion dhe shërim intenziv (Karill) një familjar i një pacientë i cili ka ndërruar...

Rrihet brutalisht motra medicinale në Qendrën Klinike

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në Qendrën Klinike me ç’rast familjari i një pacienti i cili ka ndërruar jetë, ka sulmuar fizikisht motrën medicinale. Në çdo moment me informata...

Rrihet brutalisht motra medicinale në Qendrën Klinike

para 5 muajve - Alsat-M

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në Qendrën Klinike me ç’rast familjari i një pacienti i cili ka ndërruar jetë, ka sulmuar fizikisht motrën medicinale. Në çdo moment me informata më të hollësishme,...

Rrihet brutalisht motra medicinale në Qendrën Klinike

para 5 muajve - Medial

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në Qendrën Klinike me ç’rast familjari i një pacienti i cili ka ndërruar jetë, ka sulmuar fizikisht motrën medicinale. Në çdo moment me informata më të hollësishme,...

Sulmohet një motër medicinale në KARIL, reagon edhe ministri i Shëndetësisë

para 5 muajve - Shenja

Një motër medicinale herët në mëngjes është sulmuar verbalist dhe fizikisht nga familja e një pacienti i cili ka humbur jetën në Klinikën për anestezion, reanimim dhe mjekim intensiv (KARIL). Incidenti...

Rrihet brutalisht një motër medicinale në Shkup

para 5 muajve - Tetova Sot

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në Qendrën Klinike me ç’rast familjari i një pacienti i cili ka ndërruar jetë, ka sulmuar fizikisht motrën medicinale, njofton Alsat M. Në çdo moment me informata...

Rrihet brutalisht një motër medicinale në Shkup

para 5 muajve - AlbPortali

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në Qendrën Klinike me ç’rast familjari i një pacienti i cili ka ndërruar jetë, ka sulmuar fizikisht motrën medicinale, njofton Alsat M. Loading... Në çdo moment...

Reagon ministri Filipçe për sulmin ndaj motrës medicinale

para 5 muajve - Pa censure

Një motër medicinale herët në mëngjes është sulmuar verbalist dhe fizikisht nga familja e një pacienti i cili ka humbur jetën në Klinikën për anestezion, reanimim dhe mjekim intensiv (KARIL), njfton Shenja....

Sulmohet një motër medicinale në Qendrën Klinike në Shkup

para 5 muajve - Republika

Një motër medicinale e Klinikës për Anestezi, Reanimacion dhe Mjekim Intensiv, sot në mëngjes rreth orës 09:30 është sulmuar fizikisht nga familja e një pacienti i cili ka ndërruar jetë mbrëmë. Motra medicinale...

Rrihet brutalisht një motër medicinale në Shkup

para 5 muajve - Fakti Ditor

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në Qendrën Klinike me ç’rast familjari i një pacienti i cili ka ndërruar jetë, ka sulmuar fizikisht motrën medicinale, njofton Alsat M. Në çdo moment me informata...

Rrihet brutalisht një motër medicinale në Shkup

para 5 muajve - Fol

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në Qendrën Klinike me ç’rast familjari i një pacienti i cili ka ndërruar jetë, ka sulmuar fizikisht motrën medicinale, njofton Alsat M. Në çdo moment me informata...

Rrihet brutalisht një motër medicinale në Shkup

para 5 muajve - Pa censure

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident në Qendrën Klinike me ç’rast familjari i një pacienti i cili ka ndërruar jetë, ka sulmuar fizikisht motrën medicinale, njofton Alsat M. Në çdo moment me informata...

Filipçe: Partneriteti publiko-privat edhe në shëndetësi

para 6 muajve - Tetova Sot

Kështu deklaroi ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe, duke bërë të ditur se po shqyrtohet opsioni i partneritetit publiko-privat. “Qëllimi është të bashkohen kapacitetet, ekspertiza edhe nga sektori...

Jo vetëm mjekë specialistë, por edhe ata familjarë po ikin nga Kosova

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Ikja e stafit mjekësor po paraqitet si një problematikë dhe shqetësim në Kosovë këto dy vjetët e fundit. Arsyet e ikjes së këtij stafi, kryesisht drejt vendeve të Bashkimit Evropian, ku prin Gjermania...

Qendrave të mjekësisë familjare në Prishtinë po u ikin mjekët dhe infermieret

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ikja e stafit mjekësor po paraqitet si një problematikë dhe shqetësim në Kosovë këto dy vjetët e fundit. Arsyet e ikjes së këtij stafi, kryesisht drejt vendeve të Bashkimit Evropian, ku prin Gjermania...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK