http://kariera.mk

Arsovski: Votimi për mandatin e Gruevskit ishte përndjekje politike

para 5 muajve - Telegrafi

Zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së, Dimçe Arsovski, deklaroi se ajo se çfarë ka ndodhur ditët e kaluara me ish-kryeministrin Nikolla Gruevski në Kuvendin e Maqedonisë ishte përndjekje politike dhe teatër mediatik...

Bogoevski: Gruevski do të vazhdojë ta merr rrogën e deputetit edhe në burg

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 nëntor - Deputeti i LSDM-së Pavlle Bogoevski, e ka komentuar sot vendimin e deputetëve për të mos ia marrë mandatin e deputetit ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. Bogoevski përmes një postimi...

Kuvendi nuk ia merr mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Klan Kosova

Në seancën e sotme të Kuvendit të Maqedonisë ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi...

Bogoevski: Gruevski do të vazhdojë ta merr rrogën e deputetit edhe në burg

para 5 muajve - Telegrafi

Deputeti i LSDM-së Pavlle Bogoevski, e ka komentuar sot vendimin e deputetëve për të mos ia marrë mandatin e deputetit ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. Bogoevski përmes një postimi në llogarinë e tij...

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti t’ia marrë mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti t’ia marrë mandatin deputetit dhe ish- kryeministrit, Nikolla Gruevski, i dënuar me dy vjet burg për shpërdorim të detyrës zyrtare. Për heqjen e mandatit votuan 58 deputetë,...

Kuvendi i Maqedonisë nuk i merr mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Koha.net

Në seancën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë, ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi...

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti t’ia marrë mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Kallxo

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti t’ia marrë mandatin deputetit dhe ish- kryeministrit, Nikolla Gruevski, i dënuar me dy vjet burg për shpërdorim të detyrës zyrtare. Për heqjen e mandatit votuan 58 deputetë,...

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti t'ia marrë mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti t’ia marrë mandatin deputetit dhe ish- kryeministrit, Nikolla Gruevski, i dënuar me dy vjet burg për shpërdorim të detyrës zyrtare. Për heqjen e mandatit votuan 58 deputetë,...

Bogoevski: Gruevski do të vazhdojë të merr rrogë deri sa të jetë në burg

para 5 muajve - Shenja

Nuk kemi grumbulluar 80 vota, Gruevski do të vazhdoj të jetë deputetët dhe të merr rrogë nga qytetarët përderisa është në burg. Këtë e ka shkruar deputeti i LSDM-së, Pavle Bogoevski, pas votimit për marrjen...

Gruevski i shpëton burgut falë deputetëve

para 5 muajve - Albeu

Kërkesa e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski nuk u miratua sot në seancë plenare në Kuvendin e Maqedonisë. Propozimi që u miratua në Komisionin për Çështjen e Mandatit dhe Imunitetit...

Kuvendi nuk i merr mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Politiko

Pro votuan 58 deputet, ndërsa kundër marrjes së mandatit ishin 29 deputetë të VMRO-së. Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski,...

Gruevskit nuk i merret mandati

para 5 muajve - RTV 21

Nuk sigurohen 2/3 Kuvendi i Maqedonisë nuk ia mori mandatin Nikolla Gruevskit. Shumica parlamentare nuk arriti t’i sigurojë 2/3.  Pro votuan 58 deputetë, kundër 29, asnjë deputet nuk u paraqit për diskutim....

Gruevski mbetet deputet, Kuvendi nuk i'a merr mandatin

para 5 muajve - Nezavisen

Në seancën e sotme kuvendore propozimi i Komisionit për Çështje të Mandati dhe Imunitetit kaloi menjëherë në votim për marrjen e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, por ajo nuk ndodhi, pasi  që nuk u...

Ish kryeministri Nikolla Gruevski do të mbetet deputet edhe pse i dënuar me burg, Kuvendi nuk e miratoi kërkesën e Gjykatës

para 5 muajve - Portalb

Kërkesa e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski nuk u miratua sot në seancë plenare në Kuvendin e Maqedonisë. Propozimi që u miratua në Komisionin për Çështjen e Mandatit dhe Imunitetit...

Kuvendi nuk i merr mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 nëntor - Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi...

Kuvendi nuk i merr mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Ina

Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi i Komisionit për...

Kuvendi nuk i merr mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Alsat-M

Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi i Komisionit për...

Kuvendi nuk i merr mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Lajmi.net

Pro votuan 58 deputet, ndërsa kundër marrjes së mandatit ishin 29 deputetë të VMRO-së. Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski,...

Kuvendi nuk i hoqi mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Alsat-M

Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi i Komisionit për...

Deputetët vendosën: Nuk i merret mandati i deputetit Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Telegrafi

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot kanë votuar për propozimin e Gjykatës që t’i merret mandati i deputetit Nikolla Gruevskit. Për këtë pikë të rendit të ditës nuk pati diskutim, ndërsa gjithsej votuan...

Dje duhej të ishtë në burg, deputetët sot nuk ia marrin mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Vendimi i sotshëm i deputetëve që t’ia marrin mandatin Gruevskit megjithatë nuk e shtynë ekzekutimin e dënimit ndaj tij Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e...

LAJM I FUNDIT: Kuvendi nuk i merr mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Medial

Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi i Komisionit për...

GRUEVSKIT NUK I MERRET MANDATI, NUK SIGUROHEN 2/3

para 5 muajve - TV21

Kuvendi nuk ia morri mandatin Nikolla Gruevskit. Shumica parlamentare nuk arriti ti siguroi 2/3. Pro votuan 58 deputetë, kundër 29, asnjë deputet nuk u paraqit për diskutim.

Kuvendi i Maqedonisë nuk i merr mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Në seancën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë, ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi...

Kuvendi i Maqedonisë nuk i merr mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Gazeta e re

Në seancën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë, ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi...

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti t’ia marrë mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti t’ia marrë mandatin deputetit dhe ish- kryeministrit, Nikolla Gruevski, i dënuar me dy vjet burg për shpërdorim të detyrës zyrtare. Për heqjen e mandatit votuan 58 deputetë,...

Kuvendi i Maqedonisë nuk i merr mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - KosovaPress

Pro votuan 58 deputet, ndërsa kundër marrjes së mandatit ishin 29 deputetë të VMRO-së. Përveç deputetëve të LSDM-së, pro marrjes së mandatit deputetit Gruevski votuan edhe Ali Ahmeti dhe Artan Grubi nga...

Kuvendi dështon t’ia marrë mandatin Gruevskit

para 5 muajve - Periskopi

Kuvendi i Maqedonisë nuk arriti t’ia marrë mandatin deputetit dhe ish- kryeministrit, Nikolla Gruevski, i dënuar me dy vjet burg për shpërdorim të detyrës zyrtare. Për heqjen e mandatit votuan 58 deputetë,...

Kuvendi nuk i merr mandatin Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Tetova Sot

Në seancën e sotme kuvendore ku si pikë e parë të rendit të ditës ishte marrja e mandatit deputetit Nikolla Gruevski, asnjëri nga deputetët nuk u paraqit për fjalë, kështu që propozimi i Komisionit për...

Për heqjen e mandatit Gruevskit, nevojiten votat e dy të tretave të deputetëve

para 5 muajve - Koha.net

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e tretat...

Gruevskit nuk i merret mandati, vetëm 59 deputetët votuan “Pro”

para 5 muajve - Shenja

Nikolla Gruevskit nuk do ti merret mandati. Kjo pasi në seancën e sotme parlamentare, nuk kishte vota të mjaftueshme me të cilat do të përmbushej kushti që ky propozim të kalojë. Në sallë gjendeshin 90...

Mandati i Gruevskit në seancë plenare

para 5 muajve - Iliria News

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e tretat...

Mandati i Gruevskit në seancë plenare

para 5 muajve - Gazeta e re

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e tretat...

Nikolla Gruevskit nuk i merret mandati i deputetit

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot kanë votuar për propozimin e Gjykatës që t’i merret mandati i deputetit Nikolla Gruevskit. Për këtë pikë të rendit të ditës nuk pati diskutim, ndërsa gjithsej votuan...

Kuvend: Dështon heqja e mandatit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Fol

Ka dështuar tentimi i Kuvendit të Maqedonisë për t’ia hequr mandatin deputetit dhe ish kryeministër, Nikolla Gruevski. Nga të nevojshmet dy të tretat, pse gjithsejt 80 vota, “Për” votuan 58 deputetë, ndërsa...

Mandati i Gruevskit në seancë plenare

para 5 muajve - AlbPortali

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Loading... Që t’i merret mandati, duhet...

Mandati i Gruevskit në seancë plenare

para 5 muajve - Alsat-M

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e tretat...

Deputetët vendosën: Nuk i merret mandati i deputetit Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Republika

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot kanë votuar për propozimin e Gjykatës që t’i merret mandati i deputetit Nikolla Gruevskit. Për këtë pikë të rendit të ditës nuk pati diskutim, ndërsa gjithsej votuan...

Kuvend: Dështon heqja e mandatit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Pa censure

Ka dështuar tentimi i Kuvendit të Maqedonisë për t’ia hequr mandatin deputetit dhe ish kryeministër, Nikolla Gruevski. Nga të nevojshmet dy të tretat, pse gjithsejt 80 vota, “Për” votuan 58 deputetë, ndërsa...

Mandati i Gruevskit në seancë plenare

para 5 muajve - Republika

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e tretat...

Mandati i Gruevskit në seancë plenare

para 5 muajve - Tetova Sot

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e tretat...

Deputetët sot vendosin për mandatin e Gruevskit

para 5 muajve - Medial

Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që të realizohet një gjë e tillë, është e nevojshme shumicë...

Kuvend, sot në seancë plenare duhet të vendoset për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Portalb

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, transmeton Portalb.mk. Që t’i merret mandati,...

Deputetët e Maqedonisë sot në seancë për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Zeri

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e treta...

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë sot në seancë për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Klan Kosova

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e treta...

Deputetët e Maqedonisë sot në seancë për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Lajmi.net

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e treta...

Kuvendi sot vendos për marrjen e mandatit të deputetit Gruevski

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 nëntor - Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë sot në séance plenare dueht të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski. Për tu realizuar kjo duhet shumicë absolute...

Deputetët sot vendosin nëse Gruevski do të hyjë në burg

para 5 muajve - Albeu

eputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski . Që t’i merret mandati, duhet dy e treta...

Sot vendoset për mandatin e Gruevskit

para 5 muajve - Nezavisen

Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë sot në séance plenare dueht të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski. Për tu realizuar kjo duhet shumicë absolute apo 80 vota të...

Mandati i Gruevskit në seancë plenare

para 5 muajve - Fol

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e tretat...

Deputetët e Kuvendit sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Portalb

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, transmeton Portalb.mk. Që t’i merret mandati,...

Mandati i Gruevskit në seancë plenare

para 5 muajve - Fakti Ditor

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që t’i merret mandati, duhet dy e tretat...

Kuvendi sot vendos për marrjen e mandatit të deputetit Gruevski

para 5 muajve - Ina

Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë sot në séance plenare dueht të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski. Për tu realizuar kjo duhet shumicë absolute apo 80 vota të...

Sot deputetët do të vendosin për mandatin e Gruevskit

para 5 muajve - Shenja

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Që të realizohet një gjë e tillë, është...

Sot në seancën plenare deputetët e Kuvendit duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - InfoShqip

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, transmeton Portalb.mk. Që t’i merret mandati,...

Mandati i Gruevskit në seancë plenare

para 5 muajve - KosovaPress

Që t’i merret mandati, duhet dy e tretat e votave, ndërkohë që grupi i pavarur i deputetëve janë shprehur se nuk do ta përkrahin propozimin e Komisionit për Çështjen e Imunitetit për marrjen e imunitetit...

Kuvend, sot në seancë plenare duhet të vendoset për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Pa censure

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, transmeton Portalb.mk. Që t’i merret mandati,...

Deputetët e Kuvendit sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Fol

Deputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, transmeton Portalb.mk. Që t’i merret mandati,...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, përkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - Medial

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin për t’i propozuar...

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevskin

para 5 muajve - Kallxo

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit, procedura...

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevkin

para 5 muajve - KDPolitik

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit, procedura...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, përkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - Fol

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin për t’i propozuar...

Gruevski nuk shkoi në burg, nesër seanca për marrjen e mandatit

para 5 muajve - Medial

Edhe pse sot ishte dita kur Drejtoria për ekzekutimin e sanksioneve e urdhëroi Nikolla Gruevskin që të paraqitet në burgun e Shutkës, për të vuajtur dënimin prej 2 vitesh burgim, Nikolla Gruevski ende...

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevskin

para 5 muajve - Fol

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit, procedura...

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevskin

para 5 muajve - Pa censure

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit, procedura...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Lajmi.net

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish-kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Gazeta Express

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Iliria News

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

Kërkohet amnisti për "bosin" e VMRO-së!

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Alsat-M

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

Kërkohet amnisti për Nikolla Gruevkin

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të enjten duhet të paraqitet në vuajtjen e dënimit prej dy vjet burg, por në rast se dorëzon edhe një kërkesë për shtyrjen e vuajtjes së dënimit, procedura...

Gruevski nuk shkoi në burg, nesër seanca për marrjen e mandatit

para 5 muajve - Shenja

Edhe pse sot ishte dita kur Drejtoria për ekzekutimin e sanksioneve e urdhëroi Nikolla Gruevskin që të paraqitet në burgun e Shutkës, për të vuajtur dënimin prej 2 vitesh burgim, Nikolla Gruevski ende...

Zaev flet për ndryshimet në kabinetin qeveritar

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot tha se nuk mendojnë për rikonstruimin e kabinetit qeveritar, për shkak të siç tha, proceseve serioze parlamentare. Ai tha se rikonstruim të kabinetit qeveritar...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Tetova Sot

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

Gruevski i shpëton burgut edhe për këtë periudhë

para 5 muajve - Periskopi

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, përkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - AlbPortali

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin për t’i propozuar...

Nesër në Kuvend do të votohet për mandatin e Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Propozimi për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit, për nesër është vendosur në rend dite në seancë plenare në Kuvendin e Maqedonisë. Ndërsa dje me pesë vota “pro”, gjegjësisht...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, përkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - Fakti Ditor

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin për t’i propozuar...

Zoran Zaev flet për ndryshimet në kabinetin qeveritar

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot tha se nuk mendojnë për rikonstruimin e kabinetit qeveritar, për shkak të siç tha, proceseve serioze parlamentare. Ai tha se rikonstruim të kabinetit qeveritar...

Gruevski i shpëton burgut edhe për disa ditë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Nikolla Gruevski sot nuk është paraqitur në burgun e Shutkës. Procedura për ankimim i jep ish-kryeministrit edhe disa ditë liri. Avokatët e tij të hënën dorëzuan ankesë pranë Këshillit Penal në Gjykatën...

Nesër në Kuvend do të votohet për mandatin e Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Telegrafi

Propozimi për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit, për nesër është vendosur në rend dite në seancë plenare në Kuvendin e Maqedonisë. Ndërsa dje me pesë vota “pro”, gjegjësisht me shumic votash...

A do të shkojë ish-kryeministri Gruevski në burg?

para 5 muajve - Vizion Plus

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski këtë të enjte do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj dënimin e caktuar me dy vjet burg, megjithatë duket se do të shpëtojë për disa ditë. Ish-kryeministri...

ZAEV: “Nuk pres ndryshime ne formacionin qeveritarë

para 5 muajve - Alsat-M

ZAEV: “Nuk pres ndryshime ne formacionin qeveritarë, sepse kemi shumë punë dhe procese që po ndodhin tani në Parlament”. Në lidhje ne thirrjet e mbrëmshme për amnistinë e Gruevskit, kryeministri Zaev tha...

Kuvendi nesër vendos për mandatin e Gruevskit

para 5 muajve - Shenja

Propozimi për tia marrë mandatin Nikolla Gruevskit nesër do të vendoset në rend dit në seancë plenare. Siç figuron në ueb faqen e Kuvendit, pika për propozimin e shkarkimit të Gruevskit është vendosur...

Protesta në Shkup, në mbështetje të Gruevskit

para 5 muajve - Albinfo

Para Gjykatës Themelore në Shkup mbrëmë  kanë protestuar disa qytetarë, të cilët kanë kërkuar drejtësi për ish-kryeministrin dhe ish-kreun e VMRO- DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës,...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, pëkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin...

A do të shkojë ish-kryeministri Nikolla Gruevski në burg?

para 5 muajve - Java News

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski këtë të enjte do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj dënimin e caktuar me dy vjet burg, megjithatë duket se do të shpëtojë për disa ditë. Ish-kryeministri...

Ramadani: Deputetët që nuk do të votojnë për heqjen e mandatit të Gruevskit, përkrahin kriminalitetin

para 5 muajve - Tetova Sot

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin për t’i propozuar...

Sot Gruevski duhet të mbyllet në qelinë e burgut

para 5 muajve - Albeu

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “ Tank ”. Në Gjykatën Penale...

Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, por mund edhe t’i shtyhet dënimi

para 5 muajve - Gazeta Express

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur  dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “Tank”, transmeton Portalb.mk....

Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, por mund edhe t’i shtyhet dënimi

para 5 muajve - Portalb

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur  dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “Tank”, transmeton Portalb.mk....

Zoran Zaev flet për ndryshimet në kabinetin qeveritar

para 5 muajve - Republika

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot tha se nuk mendojnë për rikonstruimin e kabinetit qeveritar, për shkak të siç tha, proceseve serioze parlamentare. Ai tha se rikonstruim të kabinetit qeveritar...

Gruevvski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, por mund edhe t’i shtyhet dënimi

para 5 muajve - Portalb

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur  dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “Tank”, transmeton Portalb.mk....

Nesër në Kuvend do të votohet për mandatin e Nikolla Gruevskit

para 5 muajve - Republika

ropozimi për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit, për nesër është vendosur në rend dite në seancë plenare në Kuvendin e Maqedonisë. Ndërsa dje me pesë vota “pro”, gjegjësisht me shumic votash...

VMRO-DPMNE: Zaevi do të japë përgjegjësi për krimet e tij

para 5 muajve - Klan Kosova

Nëpërmjet një kumtese nga partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE thuhet se “Qeveria kriminale në krye me të amnistuarin, Zoran Zaev nuk kanë mandat ta ndryshojnë Kushtetutën e Maqedonisë. “Qytetarët më...

Gruevski tenton të shpëtojë nga burgu disa ditë

para 5 muajve - Nezavisen

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

A do të shkojë Gruevski sot në Shutkë

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Sot është dita kur ish-kryeministri Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj denimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u denua me vendim të plotfuqishëm për...

VMRO-DPMNE: Zaevi do të jep përgjegjësi për krimet e tij

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Nëpërmjet një kumtese nga partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE thuhet se “Qeveria kriminale në krye me të amnistuarin Zoran Zaev nuk kanë mandat ta ndryshojnë Kushtetutën e Maqedonisë....

Gruevski sot nuk do të shkojë në burgun e Shutkës

para 5 muajve - Shenja

Ish kryeministri Nikolla Gruevski sot nuk do të paraqitet në burgun e Shuktës, edhe pse e mori aktudhëzimin me të cilin urdhërohet për të vuajtur dënimin prej dy viteve për furnizimin me Mercedesnin luksoz...

Gruevski sot nuk do të hyjë në burgun e Shutkës?!

para 5 muajve - Medial

Edhe pse në aktudhëzimin ishte caktuar data 8 nëntor ku ish kryeministri Nikolla Gruevski duhet të paraqitet në burgun e Shutkës që të vuajë dënimin me burg prej dy vjetësh, megjithatë ai sot nuk do të...

Zaev: Nuk planifikojmë ndryshime në kabinetin qeveritar

para 5 muajve - Pa censure

Zaev: “Nuk pres ndryshime ne formacionin qeveritar, sepse kemi shumë punë dhe procese që po ndodhin tani në Parlament”, njofton Alsat-M. Në lidhje ne thirrjet e mbrëmshme për amnistinë e Gruevskit, kryeministri...

Gruevski do ti shpëtojë burgut për disa ditë

para 5 muajve - Alsat-M

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

OBRM-PDUKM: Zaevi do të jep përgjegjësi për krimet e tij

para 5 muajve - Telegrafi

Nëpërmjet një kumtese nga partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM thuhet se “Qeveria kriminale në krye me të amnistuarin Zoran Zaev nuk kanë mandat ta ndryshojnë Kushtetutën e Maqedonisë. “Qytetarët më...

Gruevski tenton të shpëtojë nga burgu disa ditë

para 5 muajve - AlbPortali

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, por mund edhe t’i shtyhet dënimi

para 5 muajve - 24 ore

Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur  dënimin me dy vite burg, i cili iu shqiptua në rastin “Tank”, transmeton Portalb.mk....

Ish-kryeministri maqedonas sot duhet të nisë vuajtjen e dënimit dy vjet burgim

para 5 muajve - Koha.net

Sot është dita kur ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj dënimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u dënua me vendim të plotfuqishëm gjatë...

Gruevski tenton të shpëtojë nga burgu disa ditë

para 5 muajve - Fakti Ditor

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Nisma “Drejtësi për Gruevskin”, Ivanov hyn në lojë!

para 5 muajve - Koha.net

Nisma “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” i ka dorëzuar një kërkesë presidentit Gjorgje Ivanov, përmes të cilit kërkohet ndërprerja, siç thuhet, e përndjekjes politike. Aleksandar Trajkovski nga kjo nismë...

Nisma “Drejtësi për Gruevskin”, Ivanov hyn në lojë!

para 5 muajve - Iliria News

Nisma “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” i ka dorëzuar një kërkesë presidentit Gjorgje Ivanov, përmes të cilit kërkohet ndërprerja sic thuhet e përndjekjes politike. Aleksandar Trajkovski nga kjo nismë theksoi...

Gruevski sot duhet të shkojë në Shutkë

para 5 muajve - Ina

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski sipas vendimit të gjykatës sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës, për të vuajtur dënimin prej dy viteve burg për rastin “Tank” të hetuar nga Prokuroria Speciale,...

A do të shkojë Gruevski sot në Shutkë

para 5 muajve - Alsat-M

Sot është dita kur ish-kryeministri Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj denimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u denua me vendim të plotfuqishëm gjatë kohës që ishte...

Gruevski do ti shpëtojë burgut për disa ditë

para 5 muajve - Tetova Sot

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Nisma “Drejtësi për Gruevskin”, Ivanov hyn në lojë!

para 5 muajve - Ina

Nisma “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” i ka dorëzuar një kërkesë presidentit Gjorgje Ivanov, përmes të cilit kërkohet ndërprerja sic thuhet e përndjekjes politike. Aleksandar Trajkovski nga kjo nismë theksoi...

Për mandatin e Gruevskit do të vendoset në seancë plenare, ai sot duhet të paraqitet në burg

para 5 muajve - Republika

Seanca plenare është hapi i fundit ku do të vendoset nëse deputetit Nikolla Gruevski do t’i merret ose jo mandati. Komisioni për Çështje Imunitare dhe Mandati dje me shumicë votash pranoi kërkesën e gjykatës...

Për mandatin e Gruevskit do të vendoset në seancë plenare, ai sot duhet të paraqitet në burg

para 5 muajve - Telegrafi

Seanca plenare është hapi i fundit ku do të vendoset nëse deputetit Nikolla Gruevski do t’i merret ose jo mandati. Komisioni për Çështje Imunitare dhe Mandati dje me shumicë votash pranoi kërkesën e gjykatës...

Për mandatin e Gruevskit do të vendoset në seancë plenare, ai sot duhet të paraqitet në burg

para 5 muajve - Shenja

Seanca plenare është hapi i fundit ku do të vendoset nëse deputetit Nikolla Gruevski do t’i merret ose jo mandati. Komisioni për Çështje Imunitare dhe Mandati dje me shumicë votash pranoi kërkesën e gjykatës...

Gruevski do ti shpëtojë dënimit edhe për disa ditë

para 5 muajve - Fol

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Gruevski do ti shpëtojë dënimit edhe për disa ditë

para 5 muajve - Pa censure

Edhe pse akti vendimtar i denimit të ish-kryeministrit Gruevski ishte i parashikuar që me 8 nëntor të përfundojë prapa grilave dhe të vuaj denimin me dy vjet burg, ai megjithatë duket so do të shpëtojë...

Ish-kryeministri maqedonas sot duhet të nisë vuajtjen e dënimit dy vjet burgim

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sot është dita kur ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj dënimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u dënua me vendim të plotfuqishëm gjatë...

VMRO-DPMNE: Zaevi do të jep përgjegjësi për krimet e tij

para 5 muajve - Fol

Nëpërmjet një kumtese nga partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE thuhet se “Qeveria kriminale në krye me të amnistuarin Zoran Zaev nuk kanë mandat ta ndryshojnë Kushtetutën e Maqedonisë. “Qytetarët më...

A do të shkojë Gruevski sot në Shutkë

para 5 muajve - Fol

Sot është dita kur ish-kryeministri Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj denimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u dënua me vendim të plotfuqishëm gjatë kohës që ishte...

A do të shkojë Gruevski sot në burgun e Shutkës ?

para 5 muajve - KosovaPress

Ai u dënua me vendim të plotfuqishëm gjatë kohës që ishte kryeministër për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe blerjen e Mercedesit luksoz me vlerë prej më shumë se gjysmë milioni euro. Temat: Nikola Gruevski

A do të shkojë Gruevski sot në Shutkë

para 5 muajve - Pa censure

Sot është dita kur ish-kryeministri Nikolla Gruevski do të duhet të paraqitet në burgun e Shutkës dhe të vuaj denimin e caktuar me dy vjet burg. Ai u denua me vendim të plotfuqishëm gjatë kohës që ishte...

Ivanovi të mos lejojë mbushjen e burgjeve me të burgosur politik

para 6 muajve - Medial

Presidenti Gjorge Ivanov ta parandalojë përndjekjen politike në Maqedoni dhe të mos lejojë burgjet të mbushen me të burgosur politik, shkruan sonte në letër përfaqësuesit e nismës “Drejtësi për Nikolla...

Nis procedura për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit

para 6 muajve - Illyria

Shkup, 7 nëntor 2018 – Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni për Çështje të Mandateve dhe Imunitetit me shumicë votash ka miratuar vendimin...

Kërkesë Ivanovit për të shpëtuar Gruevskin nga burgu!

para 6 muajve - Ina

Nisma “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” i ka dorëzuar një kërkesë presidentit Gjorgje Ivanov, përmes të cilit kërkohet ndërprerja sic thuhet e përndjekjes politike. Aleksandar Trajkovski nga kjo nismë theksoi...

Iniciativa “Drejtësi për Gruevskin” dorëzoi kërkesat deri tek Ivanovi

para 6 muajve - Telegrafi

Iniciativa “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” ka paraqitur kërkesat për ndërprerjen e persekutimeve politike para kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov. Siç thashë në protestën para Gjykatës...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 6 muajve - Tetova Sot

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

A do të burgoset gruevski si deputet?!

para 6 muajve - RTV 21

Pasnesër votohet për heqjen e mandatit Me 5 vota “pro” nga nëntë gjithsej, Komisioni për çështjen e mandatit dhe imunitetit sot në Kuvend miratoi kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit...

“Drejtësi për Gruevskin”: Mbështetje për Gruevskin, lufta e tij është edhe lufta jonë

para 6 muajve - Portalb

Në protestën e sontme për drejtësi të Nikolla Gruevskit para Gjykatës Penale janë dërguar porosi për përkrahje të ish-kryeministrit, Portalb.mk. “Sonte vetëinciativa si anëtarë të VMRO-DPMNE-së jemi organizuar...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 6 muajve - Alsat-M

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 6 muajve - InfoShqip

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 6 muajve - Medial

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

Iniciativa “Drejtësi për Gruevskin” dorëzoi kërkesat deri tek Ivanovi

para 6 muajve - Republika

Iniciativa “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” ka paraqitur kërkesat për ndërprerjen e persekutimeve politike para kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov. Siç thashë në protestën para Gjykatës...

Kuvendi ia merr mandatin Gruevskit

para 6 muajve - Albinfo

Komisioni për Çështje të Mandatit dhe Imunitetit në Maqedoni i ka dhënë dritë jeshile propozimit për heqjen e mandatit të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili përballet me akuzën e abuzimit të fondeve...

Iniciativa “Drejtësi për Gruevskin” dorëzoi kërkesat deri tek Ivanovi

para 6 muajve - Pa censure

Iniciativa “Drejtësi për Nikolla Gruevskin” ka paraqitur kërkesat për ndërprerjen e persekutimeve politike para kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov. Siç thashë në protestën para Gjykatës...

Heqja e imunitetit të Gruevskit, “dritë jeshile” nga komisionet

para 6 muajve - Java News

Komisioni për çështjet e mandateve dhe imunitetit në Parlamentin maqedonas i hapi rrugë heqjes së imunitetit të Nikolla Gruevskit. Kërkesa iu drejtua parlamentit nga Gjykata Penale që e ka dënuar ish-kryeministrin...

Kërkohet që Gruevskit t’i hiqet mandati i deputetit

para 6 muajve - Koha.net

Në Maqedoni, Komisioni Parlamentar për Mandatet dhe Imunitetin vendosi t’i rekomandojë parlamentit që deputetit Nikolla Gruevski, ish-kryeministër, t’i hiqet mandati i deputetit, pas shkresës së Gjykatës...

A DO TË BURGOSET GRUEVSKI SI DEPUTET?! PASNESËR VOTOHET PËR HEQJEN E MANDATIT

para 6 muajve - TV21

Me 5 vota “pro” nga nëntë gjithsej, Komisioni për çështjen e mandatit dhe imunitetit sot në Kuvend miratoi kërkesën e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski. Kryetari Pavle Bogoevski...

Protestuesit: Ivanov të ndalojë përndjekjen politike ndaj Gruevskit

para 6 muajve - Fol

Para Gjykatës Themelore po vazhdojnë protestat ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e VMRO- DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski. Sipas organizatorëve të protestës, PSP-ja po punon...

VMRO-DPMNE: Qeveria nuk na konsultoi për planin 18

para 6 muajve - Tetova Sot

VMRO–DPMNE akuzon kryeministrin Zaev dhe qeverinë për mospërfilljen e tyre në përgatitjen e planit 18, si pjesë e procesit paraqasës në bisedimet e vendit me BE-në. Nga kjo parti thonë se Zaev edhe kësaj...

Gruevski nuk ka për të hyrë në burg

para 6 muajve - Lajmi.net

Burgosja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski në këto rrethana nuk është e mundur sepse fillimisht në Kuvend nuk ka shumicë prej 2/3 të deputetëve që do të votonin “për” heqjen e imunitetit të tij prej...

Kërkohet heqja e mandatit të deputitet Gruevski

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Në Maqedoni, Komisioni Parlamentar për Mandatet dhe Imunitetin vendosi t’i rekomandojë parlamentit që deputetit Nikolla Gruevski, ish-kryeminister, t'i hiqet mandati i deputetit, pas shkresës së Gjykatës...

Kërkohet që Gruevskit t’i hiqet mandati i deputetit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Në Maqedoni, Komisioni Parlamentar për Mandatet dhe Imunitetin vendosi t’i rekomandojë parlamentit që deputetit Nikolla Gruevski, ish-kryeministër, t’i hiqet mandati i deputetit, pas shkresës së Gjykatës...

Vendos komisioni, Gruevskit i merret mandati

para 6 muajve - InfoShqip

Komisioni i Mandateve në Parlament votoi që t’i merret mandati Nikolla Gruevskit. Shumica e deputetëve në sallën e komisionit votuan për marrjen e mandatit, raporton SHENJA. Pesë deputetët votuan “pro”...

Gruevski nuk ka për të hyrë në burg

para 6 muajve - AlbPortali

Loading... Burgosja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski në këto rrethana nuk është e mundur sepse fillimisht në Kuvend nuk ka shumicë prej 2/3 të deputetëve që do të votonin “për” heqjen e imunitetit...

Komisioni votoi për marrjen e mandatit të Gruevskit…

para 6 muajve - AlbPortali

Komisioni për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit votoi për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit…. Loading... Komisioni për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit votoi për marrjen...

Gruevski nuk ka për të hyrë në burg

para 6 muajve - Fakti Ditor

Burgosja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski në këto rrethana nuk është e mundur sepse fillimisht në Kuvend nuk ka shumicë prej 2/3 të deputetëve që do të votonin “për” heqjen e imunitetit të tij prej...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK