http://kariera.mk

“Bularati”, Rama: S’ka më mirë se sa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i është rikthyer ngjarjes në Bularat të Gjirokastrës. Me anë të një postimi në Twitter, kreu i qeverisë shqiptare tha se po sulmohet jo vetëm nga mediat greke, por...

INTERVISTA/ "Ekstremistët grekë do të ngrenë kishë në vendin ku u neutralizua terroristi Katsifa"

para 5 muajve - Albeu

Ajo që ndodhi dje në Bularat ku dhjetra ekstremistë grekë vunë nën këmbë shtetin shqiptar dhe simbolet e tij duket se do të jetë fillimi i një raporti të vështirë me fqinjët tanë jugorë nëse shteti ynë...

Varrimi i Kacifas, Rama: S’ka më mirë sesa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në Twitter ka reaguar mbi deklaratat që pasuan ngjarjet e djeshme në Bularat si nga Greqia ashtu dhe nga Shqipëria. Kreu i qeverisë tha se po sulmohet jo vetëm...

Berisha: Ekstremistët grek përdhosën tokën shqiptare, faji i dy qeverive

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 9 nëntor - Ish kryeministri Berisha postoi në faqen e tij facebook një reagim në lidhje me tensionet e krijuara në Bularat gjatë ceremonisë mortore te Kacifas, të cilën ai e quajti një ekstremist....

Opozita greke: Deklaratat e Ramës i hedhin benzinë zjarrit

para 5 muajve - Medial

Partia më e madhe opozitare në Greqi, ‘Demokracia e Re’ ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas në Bularat. Duke i konsideruar të papranueshme...

“Bularati”, shfajësohet Rama: Po më sulmojnë grekët dhe shqiptarët

para 5 muajve - Gazeta Express

Gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama reagoi sërish për ngjarjen e Bularatit në Gjirokastër. Ai shkruan se po sulmohet jo vetëm nga mediat greke, por edhe nga ato shqiptare, duke shtuar se kjo gjë...

“Bularati”, Rama: Më pëlqen kur akuzohem nga dy palë qirie Kadrinj

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur opozitës greke dhe asaj shqiptare për ngjarjen e Bularatit. Në një postim në “Twitter”, Rama theksoi se s’ka më mirë se sa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj...

Opozita greke: Deklaratat e Ramës i hedhin benzinë zjarrit

para 5 muajve - Medial

Partia më e madhe opozitare në Greqi, ‘Demokracia e Re’ ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas në Bularat. Duke i konsideruar të papranueshme...

Opozita greke: Qëndrimet e Ramës për “Kaçifa” provokative, Tsipras hesht

para 5 muajve - Vizion Plus

Partia opozitare greke “Demokracia e Re” e konsideron të papranueshëm dhe provokativ qëndrimin e kryeministrit Rama për varrimin e Kostandinos Kaçifas, deklarata që u bënë në emisionin “Real Story” në...

Pranoi në heshtje përdhosjen nga grekët? Rama: "Nuk ka më mirë..."

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka replikuar mediat greke dhe deklaratat politike në lidhje me incidentet e shumta që u shënuan gjatë varrimit të terroristit grek Kacifas. Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale,...

Rama: Kazanët mediatikë grekë më akuzojnë se i hodha benzinë zjarrit, ndërsa qirje Kadrinjtë këtu për të kundërtën

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot me një status në rrjetet sociale, për atë që ndodhi në Bularat. Rama thotë se në Greqi, mediat e akuzojnë se i hodhi benzinë zjarrit, ndërsa në Shqipëri për të kundërtën....

“I sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj”, Rama bën deklaratën e fortë për vrasjen e Kacifas

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për deklaratat që pasuan ngjarjet e djeshme në Bularat si nga Greqia ashtu dhe nga Shqipëria. “Sipas kokave të përndezura të politikës greke e kazanëve të atjeshëm,...

“I sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj”, Rama reagon pas akuzave për Bularatin

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për deklaratat që pasuan ngjarjet e djeshme në Bularat si nga Greqia ashtu dhe nga Shqipëria. “Sipas kokave të përndezura të politikës greke e kazanëve të atjeshëm,...

Varrimi i Kacifas, Rama: S’ka më mirë sesa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në Twitter ka reaguar mbi deklaratat që pasuan ngjarjet e djeshme në Bularat si nga Greqia ashtu dhe nga Shqipëria. Kreu i qeverisë tha se po sulmohet jo vetëm...

“S’ka më mirë se sa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj”-Edi Rama reagon për ngjarjet e Bularatit

para 5 muajve - Blitz

Një ditë pas ceremonisë mortore, që në fakt u kthye në një tubim nacionalist grek, të Kostandinos Kacifas dhe deklaratave të politikës greke dhe shqiptare, i rradhës që ka reaguar ka qenë kryeministri...

Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 9 nëntor - Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë. I...

Berisha: Ekstremistët grek përdhosën tokën shqiptare, faji i dy qeverive

para 5 muajve - Vizion Plus

Ish kryeministri Berisha postoi në faqen e tij facebook një reagim në lidhje me tensionet e krijuara në Bularat gjatë ceremonisë mortore te Kacifas, të cilën ai e quajti një ekstremist. Sipas Berishës,...

"Derra të pagdhendru", ekstremisti grek Babis Karathanos i përgjigjet Ramës pas lirimit

para 5 muajve - Albeu

Ditën e djeshme ekstremisti grek Babis Karathanos ishte ai që i printe arkëmorit të Konstantinos Katsifas, edhe pse njihet si një person i rrezikshëm për vendin tonë. Gjithashtu Karathanos ka qënë pjesë...

“Edi Rama i hodhi benzinë zjarrit”, vjen reagimi i fortë nga Greqia pas lamtumirës së fundit të Kacifas

para 5 muajve - Sot News

Vijojnë replikat mes përfaqësuesve të qeverisë greke dhe asaj shqiptare lidhur me çështjen e vrasjes së 25-vjeçarit Konstantinos Katsifas në datën 28 Tetor nga ana e forcave RENEA. I fundit që ka reaguar...

“Të pagdhendur, që jetojnë si hiena”/ Ekstremisti grek Babis Karathanos i përgjigjet Ramës

para 5 muajve - Sot News

Ditën e djeshme ekstremisti grek Babis Karathanos ishte ai që i printe arkëmorit të Konstantinos Katsifas, 35-vjeçarit që u vra nga forcat RENEA në Bularat. Karathanos ka hyrë në mënyrë të jashtëligjshme...

"Deklarata e Ramës ishte provokative", vijnë reagime të forta nga Greqia

para 5 muajve - Albeu

Vrasja e teroristit grek, Konstantinos Katsifas në datën 28 Tetor nga ana e forcave RENEA pas një shkëmbimi zjarri, cijon të sjellë replika të forta mes dy shteteve. Së fundmi për tu përgjigjur deklaratave...

Berisha: Ekstremistët grek përdhosën tokën shqiptare, faji i dy qeverive

para 5 muajve - Shenja

Ish kryeministri Berisha postoi në faqen e tij facebook një reagim në lidhje me tensionet e krijuara në Bularat gjatë ceremonisë mortore te Kacifas, të cilën ai e quajti një ekstremist. Sipas Berishës,...

‘Bularati’, Rama: S’ka më mirë se i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka nje pergjigje per gjithe ata qe e kritikuan dhe akuzuan se dje me deklaraten e tij per gjithe sa ndodhi ne varrimin e Kacifas ne Bularat i hodhi benzine zjarrit. Njeheresh reagon...

Përcillet për në banesën e fundit Katsifas, qindra grekë lëshojnë thirrje antishqiptare, Klosi e Ngjela: Shteti grek po na provokon

para 5 muajve - Sot News

Grekët zbarkuan dje në Bularat të Gjirokastrës për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek, Konstantinos Katsifas. Plot 11 ditë pas vrasjes nga forcat RENEA sepse qëlloi në drejtim të tyre, 35-vjeçari...

Berisha: Ekstremistët grek përdhosën tokën shqiptare, faji i dy qeverive

para 5 muajve - Tetova Sot

Ish kryeministri Berisha postoi në faqen e tij facebook një reagim në lidhje me tensionet e krijuara në Bularat gjatë ceremonisë mortore te Kacifas, të cilën ai e quajti një ekstremist. Sipas Berishës,...

Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

para 5 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë. I ftuar në Real Story,...

Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

para 5 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë. I ftuar në Real Story,...

Berisha: Racistët e tërbuar përdhosin territorin shqiptar!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ish-Kryeministri, Sali Berisha ka dënuar thirrjet anti-shqiptare që u bënë sot nga ekstremistë grekë në fshatin Bularat gjatë funeralit të minoritarit Kostandino Kaçifas. Në një postim në rrjetet sociale,...

Ish-Kryeministri Berisha: Racistë primitivë përdhosën territorin e Shqipërisë

para 5 muajve - Gazeta Express

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka dënuar thirrjet anti-shqiptare që u bënë sot nga ekstremistë grekë në fshatin Bularat gjatë funeralit të minoritarit Kostandino Kaçifas. Në një postim në rrjetet sociale,...

Statusi i tij për Kacifasin ‘çmendi’ rrjetin/ Komentuesit i përvishen Berishës: Boll o dyfytyrësh, s’ka xhenet për ty!

para 5 muajve - Sot News

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas thirrjeve anti-shqiptare në varrimin e ekstremistit grek që u vra në Bularat, Konstantinos Kacifas. Në një status në Facebook, kur gjithçka kishte përfunduar...

“Bularati”, Rama: Nëse 1 mijë shqiptarë shkonin në Athinë të veshur kuq e zinj e këndonin për Çamërinë, do ishte ndezur flakë qeveria greke dhe të gjithë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama për ngjarjen e Bularatit, si dhe për përplasjet e ndodhura ditën e sotme në varrimin e Kacifas, dhe thirrjet antishqiptare prej shtetasve  grekë. I ftuar mbrëmjen në “Real Story”,...

?Gomerët dhe derrat përdhosën të vdekurin?, Rama reagon ashpër ndaj grekëve

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka folur zyrtarisht këtë mbrëmje në Vizion Plus në lidhje me ngjarjet në Lazarat. Rama tha se autoritetet kishin marrë të gjitha masat e nevojshme dhe se grekët nuk kanë qenë dhe...

‘REAL STORY’/ “Bularati”, Rama: Greku, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryem inistri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë. I ftuar në Real Story,...

Sali Berisha: Sot u përdhos territori shqiptar, autoritetet qëndrime të papërgjegjshme

para 5 muajve - Gazeta Tema

Sali Berisha ka reaguar për zhvillimet e sotme në Bularat ku thotë se është përdhosur territori shqiptar. Ndërkohë, pjesë e organizimit të tyre kanë qenë edhe dy deputetë të opozitës Vangjel Tavo dhe Vangjel...

Rama në Real Story: Refuzoj shprehjen “na erdhi greku”, kudo ka gomerë

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama i ftuar në “Real Story”, në Vizion Plus, teksa u pyet nga gazetari Sokol Balla në lidhje me ngjarjen e Bularatit, deklaroi se: “Ne nuk jemi një vend ku luftohet me purgatorët. Ne...

Varrimi i Kacifas/ Rama flet ashpër: Popullin grek e kemi mik, por ka derrat e gomerët e vet

para 5 muajve - Sot News

I ftuar në ‘Real Story’ kryeministri Rama ka komentuar ngjarjen në Bularat dhe varrimin e Kacifas. Ai tha se shfaqja e qytetarëve grekë sot në Bularat ishte një shfaqje folkklorike dhe e izoluar. “ Ajo...

“Kacifas”, Tsipras: Zemërim i drejtë. Rama: Nuk luftojmë me arkëmorte

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras ka folur pas ceremonisë mortore në Bularat, ku u përcoll për në banesën e fundit Kostandinos Kacifa. Në një intevistë për mediat greke, Tsipras e quajti një ditë...

Vjen reagimi i Ramës për thirrjet anti-shqiptare në Bularat

para 5 muajve - Medial

Kryeministri Edi Rama nuk pati asnjë reagim zyrtar në lidhje me ceremoninë e kthyer në një tubim antishqiptar në fshatin e vogël minoritar të Bularatit në Gjirokastër. Thirrjet anti-shqiptare dhe bllokimi...

Thirrjet anti-shqiptare në Bularat, reagon Rama

para 5 muajve - Albeu

Ngjarjet që ndodhën ditën e sotme në Bularat akoma nuk kanë marrë një përgjgje zyrtare nga vendi ynë. Pikërisht për këtë shumë komnetues kanë kërkuar nga Rama që t'ju përgjigjet thirrjeve anti-shqiptare....

“Provokatorë varresh që jetojnë si hiena e këndojnë si korba!” Rama reagon ashpër ndaj grekëve

para 5 muajve - InfoShqip

Pas ngjarjeve të sotme në Bularat ku morrën pjesë dy mijë grekë në varrim por edhe thurrën thirrje raciste ndaj shqiparëve, ka reaguar më në fund edhe kryeministtri Rama. Ai ka zgjedhur t’I përgjigjet...

Ish-Kryeministri Berisha: Racistë primitivë përdhosën territorin e Shqipërisë

para 5 muajve - Tetova Sot

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka dënuar thirrjet anti-shqiptare që u bënë sot nga ekstremistë grekë në fshatin Bularat gjatë funeralit të minoritarit Kostandino Kaçifas. Në një postim në rrjetet sociale,...

Vjen reagimi i Ramës për thirrjet anti-shqiptare në Bularat

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama nuk pati asnjë reagim zyrtar në lidhje me ceremoninë e kthyer në një tubim antishqiptar në fshatin e vogël minoritar të Bularatit në Gjirokastër. Thirrjet anti-shqiptare dhe bllokimi...

‘Kacifas’, reagon Rama: Hienat përdhosën të vdekurin, ulën dinjitetin e flamurit të tyre!

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti shqiptare....

Rama reagon pas varrimit të Kacifas: Të pagdhendur që jetojnë si hiena dhe këndojnë si korba!

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti shqiptare....

‘REAL STORY’/ “Bularati”, Rama: Grekët, popull mik, por ka dhe gomerët e vet!

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë. I ftuar në Real Story,...

Vjen reagimi i Ramës për thirrjet anti-shqiptare në Bularat

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama nuk pati asnjë reagim zyrtar në lidhje me ceremoninë e kthyer në një tubim antishqiptar në fshatin e vogël minoritar të Bularatit në Gjirokastër. Thirrjet anti-shqiptare dhe bllokimi...

Varrimi i Kacifasit, Tcipras “derdh lotët” e tij. Rama: për derrat e gomerët e çdo vendi

para 5 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama ka komentuar “si padashje” ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas, ngacmuar nga një komentues. Për Ramën, ata shtetas grekë të cilët iu qasën të ndjerit duke e parë si hero,...

Rama për Bularatin: Shteti shqiptar nuk lufton me arkëmorte dhe provokatorë varrimesh

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 8 nëntor 2018 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar lidhur me provokimet antishqiptare të ekstremistëve grekë në fshagtin Bularat të Gjirokastrës, gjatë varrimit të Kostandinos Kaçifas....

‘Kacifas’, reagon Rama: Hienat përdhosën të vdekurin, ulën dinjitetin e flamurit të tyre!

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ku morën pjesë mbi 1 mijë grekë të cilët këndua në kor thirrje nacionaliste dhe anti shqiptare. Një...

Vrasja e ekstremistit grek/ Mesila Doda shpërthen kundër Kacifas: Terroristët nuk nderohen!

para 5 muajve - Sot News

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda, ka reaguar për varrimin që iu bë minoritarit grek, Kostandin Kacifas, i cili u vra pas një dyluftimi me forcat RENEA në...

“Bularati”, Rama: Greku, popull mik por ka derrat dhe gomarët e vet

para 5 muajve - Pa censure

Kryeministri Edi Rama bëri një koment në lidhje me protestat e sotme në Bularat gjatë varrimit të Kostandin Kacifas, minoritarit grek të vrarë nga RENA gjatë një dylfutimi me armë. I ftuar në Real Story,...

Vjen reagimi i Ramës për thirrjet anti-shqiptare në Bularat

para 5 muajve - Sovrani

Kryeministri Edi Rama nuk pati asnjë reagim zyrtar në lidhje me ceremoninë e kthyer në një tubim antishqiptar në fshatin e vogël minoritar të Bularatit në Gjirokastër. Thirrjet anti-shqiptare dhe bllokimi...

Shpërthen Mesila Doda në lidhje me vrasjen e ekstremistit Grek: Terroristët nuk nderohen

para 5 muajve - InfoShqip

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda, ka reaguar për varrimin që iu bë minoritarit grek, Kostandin Kacifas, i cili u vra pas një dyluftimi me forcat RENEA në...

Z. Kryeministër, na qeras me një status në Twitter!

para 5 muajve - Respublica

Edi Rama ja ka dalë që të krijojë edhe një problem tjetër në raportet greko shqiptare, raporte të cilat tanimë nuk kufizohen mes dy qeverive, por janë raporte kufijsh etnikë. Për protagonizëm, apo thjesht...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK