http://kariera.mk

Mehmeti: Kamatat në kredi mund të bien edhe vitin tjetër

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Normat e interesit në kreditë bankare kanë shënuar rënie drastike nga viti 2008 e këndej, që kur Kosova shpalli pavarësinë. Por, guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, vlerëson se ka...

Sektori bankar në Kosovë ka përmbyllur Konferencën Vjetore

para 5 muajve - Kallxo

Sektori bankar në Kosovë ka përmbyllur konferencën vjetore në të cilën u diskutua mbi të arriturat e sektorit për vitin 2018 dhe për mundësitë dhe perspektivën e vitit të ardhshëm. Në hapje të konferencës,...

Sektori bankar në Kosovë përmbyllë konferencën vjetore për të arriturat e vitit 2018

para 5 muajve - Klan Kosova

Sektori bankar në Kosovë ka përmbyllur konferencën vjetore në të cilën u diskutua mbi të arriturat e sektorit për vitin 2018 dhe për mundësitë dhe perspektivën e vitit të ardhshëm. Në hapje të konferencës,...

Drejtori i OEAK, i shqetësuar me grabitjet e bankave në Kosovë

para 5 muajve - Kallxo

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) organizoi tryezë diskutimi me guvernatorin e BQK-së, Fehmi Mehmeti, drejtorin e OEAK, Arian Zeka dhe disa biznesmenë kosovarë lidhur me ndikimin e sektorit bankar...

Bizneset me shqetësime për ngritjen e tarifave nga bankat

para 5 muajve - Telegrafi

Përfaqësues të institucioneve financiare jo bankare janë të shqetësuar me shërbimet e bankave, veçmas për ngritjen e tarifave. Kështu u tha në tryezën e Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë me Guvernatorin...

Kërkohet mbështetje për sektorin bankar, plaçkitjet e fundit të hetohen

para 5 muajve - Medial

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) ka organizuar tryezë diskutimi me temë “Rëndësia e sektorit bankar në zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik të Kosovës”, raporton Ekonomia Online. Guvernatori i Bankës...

Shqetësime për ngritjen e tarifave nga bankat

para 5 muajve - Koha.net

Përfaqësues të institucioneve financiare jo bankare janë të shqetësuar me shërbimet e bankave, veçmas për ngritjen e tarifave. Kështu u tha në tryezën e Odës Ekonomike me Guvernatorin e Bankës Qendrore...

Kërkohet mbështetje për sektorin bankar, plaçkitjet e fundit të hetohen

para 5 muajve - Klan Kosova

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka organizuar tryezë diskutimi me temë “Rëndësia e sektorit bankar në zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik të Kosovës”. Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi...

Shqetësime për ngritjen e tarifave nga bankat

para 5 muajve - RTV 21

“Ka një rregullore që bankat duhet ta arsyetojnë rritjen e tarifave” Përfaqësues të institucioneve financiare jo bankare janë të shqetësuar me shërbimet e bankave, veçmas për ngritjen e tarifave. Kështu...

Financimi i Zhvillimit: Bankat për një zhvillim të qëndrueshëm ekonomik të Kosovës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sektori bankar në Kosovë ka përmbyllur konferencën vjetore në të cilën u diskutua mbi të arriturat e sektorit për vitin 2018 dhe për mundësitë dhe perspektivën e vitit të ardhshëm. Në hapje të konferencës,...

BQK: Do t’i hetojmë bankat komerciale për rritje të tarifave

para 5 muajve - KosovaPress

Kështu ka thënë guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti në tryezën e organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane lidhur me faktorët kyç të zhvillimit ekonomik në Kosovë dhe ndikimin e sektorit bankar. Ai ka thënë...

Drejtori i OEAK, i shqetësuar me grabitjet e bankave në Kosovë

para 5 muajve - Bota Press

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) organizoi tryezë diskutimi me guvernatorin e BQK-së, Fehmi Mehmeti, drejtorin e OEAK, Arian Zeka dhe disa biznesmenë kosovarë lidhur me ndikimin e sektorit bankar...

Shqetësime për ngritjen e tarifave nga bankat komerciale

para 5 muajve - Gazeta e re

Përfaqësues të institucioneve financiare jo bankare janë të shqetësuar me shërbimet e bankave, veçmas për ngritjen e tarifave. Kështu u tha në tryezën e Odës Ekonomike me Guvernatorin e Bankës Qendrore...

Shqetësime për ngritjen e tarifave nga bankat

para 5 muajve - KosovaPress

Kështu u tha në tryezën e Odës Ekonomike me Guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, lidhur me faktorët kyç të zhvillimit ekonomik në Kosovë dhe ndikimin e sektorit bankar. Gani Sallauka...

Kërkohet mbështetje për sektorin bankar, plaçkitjet e fundit të hetohen

para 5 muajve - Ekonomia Online

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) ka organizuar tryezë diskutimi me temë “Rëndësia e sektorit bankar në zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik të Kosovës”, raporton Ekonomia Online. Guvernatori i Bankës...

Mehmeti: Sektori bankar, kontribuues në rritjen ekonomike të vendit

para 6 muajve - Telegrafi

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, në konferencën vjetore të bankave se sektori bankar i Kosovës, ka thënë se në vitet e fundit ka rritur në masë të konsiderueshme rolin e tij në...

Mehmeti: Sektori bankar, kontribuues në rritjen ekonomike të vendit

para 6 muajve - Koha.net

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka thënë në konferencën vjetore të bankave se sektori bankar i Kosovës, në vitet e fundit ka rritur në masë të konsiderueshme rolin...

FMN: Bankat në Kosovë janë në pozitë të shkëlqyeshme

para 6 muajve - Medial

Përfaqësuesi rezident i Fondit Monetar Ndërkombëtarë në Kosovë, Ruud Vermeulen, tha se bankat në Kosovë janë në pozitë të shkëlqyeshme për të absorbuar tronditjet nga ndonjë krizë, transmeton Ekonomia...

Sektori bankar po kontribuon në rritjen e qëndrueshme ekonomike, kërkohet më shumë siguri

para 6 muajve - Medial

Sektori bankar po vazhdon t’i kontribuojë rritjes së qëndrueshme të ekonomisë së vendit, u tha në Konferencën Vjetore të Bankave të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Fehmi Mehmeti, guvernator i BQK-së...

Fondi Kosovar për Garanci Kreditore fillon zbatimin e dritares Agro

para 6 muajve - Telegrafi

Fondi Kosovar për Garanci Kreditore (FKGK) nënshkroi marrëveshjet e para të garancisë për Dritaren Agro me ProCredit Bank dhe Bankën për Biznes. Dritarja Agro është një linjë e re garantuese e cila është...

Fondi Kosovar për Garanci Kreditore fillon zbatimin e dritares Agro

para 6 muajve - Medial

Fondi Kosovar për Garanci Kreditore (FKGK) nënshkroi marrëveshjet e para të garancisë për Dritaren Agro me ProCredit Bank dhe Bankën për Biznes. Dritarja Agro është një linjë e re garantuese e cila është...

FMN: Bankat në Kosovë janë në pozitë të shkëlqyeshme

para 6 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesi rezident i Fondit Monetar Ndërkombëtarë në Kosovë, Ruud Vermeulen, tha se bankat në Kosovë janë në pozitë të shkëlqyeshme për të absorbuar tronditjet nga ndonjë krizë. “Niveli i ulët i ndërmjetësimit...

Fondi Kosovar për Garanci Kreditore fillon zbatimin e dritares “Agro”

para 6 muajve - Koha.net

Fondi Kosovar për Garanci Kreditore (FKGK) bën të ditur, përmes një komunikate për media, se nënshkroi marrëveshjet e para të garancisë për dritaren Agro me ProCredit Bank dhe Bankën për Biznes. Dritarja...

Sektori bankar po kontribuon në rritjen e qëndrueshme ekonomike, kërkohet më shumë siguri

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sektori bankar po vazhdon t’i kontribuojë rritjes së qëndrueshme të ekonomisë së vendit, u tha në Konferencën Vjetore të Bankave të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Fehmi Mehmeti, guvernator i BQK-së...

Fondi Kosovar për Garanci Kreditore fillon zbatimin e dritares Agro

para 6 muajve - Ekonomia Online

Fondi Kosovar për Garanci Kreditore (FKGK) nënshkroi marrëveshjet e para të garancisë për Dritaren Agro me ProCredit Bank dhe Bankën për Biznes. Dritarja Agro është një linjë e re garantuese e cila është...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK