http://kariera.mk

NINXHA: VMRO DHE DSK ORGANIZUAN 27 PRILLIN, “PRESIDENTI DUHEJ TË SHPALLTE GJENDJE LUFTE”

para 5 muajve - TV21

Sulmin në Kuvend më 27 prill e udhëhoqi shtabi paramilitar i VMRO DPMNE-së, së bashku me Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim. Kjo është dëshmia e radhës nga gjykimi për 27 prillin, e dhënë nga i akuzuari...

Ninxha: Plani për “27 prillin” u përgatit në shtabin e VMRO-së

para 5 muajve - Alsat-M

Edhe njëri nga të akuzuarit për dhunën e përgjakshme në kuvend drejton gishtin nga DSK-ja si organizatore kryesore e ngjarjeve të 27 prillit. Aleksandar Vasilevski Ninxha zot zbuloi se koordinimi i të...

Jovanovski: Nuk i kam udhëhequr protestat, kam protestuar si qytetar

para 5 muajve - Nezavisen

Sot në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme ka dëshmuar i akuzuari Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i cili...

Dëshmon "ninxha": U shfrytëzuam dhe u manipuluam nga DSK-ja dhe VMRO-ja për 27 Prillin

para 5 muajve - Albeu

Në procesin për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë, sot në Gjykatën penale të Shkupit dëshminë e vet e dha një nga protagonistët më të përfolur të asaj ngjarjeje,...

Dëshmia e Ninxhës për 27 prillin: U shfrytëzuam dhe u manipuluam nga DSK-ja dhe VMRO-ja

para 5 muajve - Gazeta Express

Në procesin për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë, sot në Gjykatën penale të Shkupit dëshminë e vet e dha një nga protagonistët më të përfolur të asaj ngjarjeje,...

Jovanovski: Nuk i kam udhëhequr protestat, kam protestuar si qytetar

para 5 muajve - Telegrafi

Sot në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme ka dëshmuar i akuzuari Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i cili...

Ninxha: Në VMRO kishte njerëz nga kabineti i Ivanovit, duhej shpallur gjendje lufte

para 5 muajve - Nezavisen

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në,dëshmitë e tij për protestat para...

Jovanovski: Nuk i kam udhëhequr protestat, kam protestuar si qytetar

para 5 muajve - Tetova Sot

Sot në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme ka dëshmuar i akuzuari Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i cili...

Ninxha: Plani për “27 prillin” u përgatit në shtabin e VMRO-së

para 5 muajve - Tetova Sot

Edhe njëri nga të akuzuarit për dhunën e përgjakshme në kuvend drejton gishtin nga DSK-ja si organizatore kryesore e ngjarjeve të 27 prillit. Aleksandar Vasilevski Ninxha zot zbuloi se koordinimi i të...

Ninxha: Në VMRO kishte njerëz nga kabineti i Ivanovit, duhej shpallur gjendje lufte

para 5 muajve - Iliria News

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në,dëshmitë e tij për...

Ninxha: Në VMRO kishte njerëz nga kabineti i Ivanovit, duhej shpallur gjendje lufte

para 5 muajve - Alsat-M

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në ,dëshmitë e tij për...

27 prilli, Ninxha: Damovski, Durllovski dhe Betmen u kontrolluan nga VMRO-ja

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor - Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në,...

27 prilli, Ninxha: Damovski, Durllovski dhe Betmen u kontrolluan nga VMRO-ja

para 5 muajve - Alsat-M

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në, ndërsa gjykimi vazhdoi...

Dëshmia e Ninxhës për 27 prillin: U shfrytëzuam dhe u manipuluam nga DSK-ja dhe VMRO-ja

para 5 muajve - Pa censure

Në procesin për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë, sot në Gjykatën penale të Shkupit dëshminë e vet e dha një nga protagonistët më të përfolur të asaj ngjarjeje,...

Jovanovski: Nuk i kam udhëhequr protestat, kam protestuar si qytetar

para 5 muajve - Fol

Sot në Gjykatën Penale në Shkup ka vazhduar gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme ka dëshmuar i akuzuari Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i cili...

Ninxha: Dhunën në Kuvend e udhëhoqi shtabi paramilitar i VMRO-së dhe DSK-ja

para 5 muajve - Shenja

Sulmin në Kuvend më 27 prill e udhëhoqi shtabi paramilitar i VMRO DPMNE-së, së bashku me Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim. Kjo është dëshmia e radhës nga gjykimi për 27 prillin, e dhënë nga i akuzuari...

Ninxha: Në VMRO kishte njerëz nga kabineti i Ivanovit, duhej shpallur gjendje lufte

para 5 muajve - Tetova Sot

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në ,dëshmitë e tij për...

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 Prillit

para 5 muajve - Alsat-M

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme duhet të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i cili...

Ninxha: Në VMRO kishte njerëz nga kabineti i Ivanovit, duhej shpallur gjendje lufte

para 5 muajve - AlbPortali

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në,dëshmitë e tij për...

Ninxha: Në VMRO kishte njerëz nga kabineti i Ivanovit, duhej shpallur gjendje lufte

para 5 muajve - Fakti Ditor

Seanca në Gjykatën Penale për ngjarjet e 27 prillit ka vazhduar me dëshminë e të akuzuarit Aleksandar Vasilevski-Ninxha. Ninxha sot më herët kishte folur për lidhjet e tij me DSK-në,dëshmitë e tij për...

“27 PRILLI”: Gjykimi vazhdon me dëshminë e Ninxhës

para 5 muajve - Medial

Në Gjykatën Penale në Shkup vazhdon gjykimi për ngjarjet në Kuvend më 27 prill të vitit të kaluar. Në seancën e sotme gjyqësore duhet të dëshmojë i akuzuari Aleksandar Vasilevski-Ninxha, i cili ka propozuar...

“Ninxha” sot dëshmon për ngjarjet e “27 prillit”

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor - Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme duhet të dëshmojë Aleksandar Vasilevski...

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 6 dhjetor - Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme duhet të dëshmojë Aleksandar Vasilevski...

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit, do të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – “Ninxha”

para 6 muajve - Telegrafi

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme duhet të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i cili...

“Ninxha” sot dëshmon për ngjarjet e “27 prillit”

para 5 muajve - Tetova Sot

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme duhet të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i cili...

“Ninxha” sot dëshmon për ngjarjet e “27 prillit”

para 5 muajve - Fol

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë. Në seancën e sotme duhet të dëshmojë Aleksandar Vasilevski – Ninxha, i cili...

HETIMI PËR 27 PRILLIN SHKON DREJT IVANOVIT DHE BASHKËPUNËTORËVE TË TIJ, MIDIS TË CILËVE EDHE POLITIKANË SHQIPTARË

para 6 muajve - KDPolitik

Hetimet për rastin e sulmit të parlamentit të Maqedonisë, që ndodhi më 27 prill të vitit të kaluar, çojnë drejt kabinetit të presidentit të shtetit, Gjorgje Ivanov. Sipas mediave në Shkup, disa të akuzuar...

PARABURGIM 30 DITOR PËR ATANASOVSKIN, ISH-SHEFI I DSK-së RREZIKON TË VUAJ KATËR VITE BURG

para 6 muajve - TV21

Arrestimi i ish-shefit të DSK-së Vlladimir Atanasovski ndodhi një ditë pas dëshmisë së të akuzuarve në  procedurën penale për 27 prillit, Stefan dhe Mihaill Mlladenovski dhe Zaharie Simovski, të cilët...

Edhe një shef tjetër i DSK-së përfundoi në Shutkë

para 6 muajve - InfoShqip

Ish-drejtorit të DSK-së Vlladimir Atanasovski iu shqiptuan 30 ditë paraburgim. Prapa grilave Atanasovskin e vendosën vëllezërit Mlladenovski dhe Zaharie Simovski, që të gjithë të akuzuar për ngjarjet e...

Edhe një shef i DSK-së përfundoi në Shutkë

para 6 muajve - Alsat-M

Ish-drejtorit të DSK-së Vlladimir Atanasovski iu shqiptuan 30 ditë paraburgim. Prapa grilave Atanasovskin e vendosën vëllezërit Mlladenovski dhe Zaharie Simovski, që të gjithë të akuzuar për ngjarjet e...

Maqedonia arreston ish-shefin e policisë sekrete për sulmin në Kuvend

para 6 muajve - Lajmi.net

Policia maqedonase të martën arrestoi ish-shefin e policisë sekrete Vladimir Atanasovski, pasi ai u përmend në gjykatë si një organizator i dyshuar i sulmit në parlament në vitin 2017. Ish-shefi i policisë...

Dhuna në Kuvend, 30 ditë paraburgim për ish shefin e DSK-së

para 6 muajve - Shenja

Edhe një ish shef tjetër i shërbimit sekret është dërguar prapa grilave me 30 ditë të shqiptuara paraburgim. Vlladimir Atanasovski, është ish drejtori i DSK-së të cilin disa prej të akuzuarve për 27 prillin,...

Maqedonia arreston ish-shefin e policisë sekrete për sulmin në Kuvend

para 6 muajve - Kallxo

Policia maqedonase të martën arrestoi ish-shefin e policisë sekrete Vladimir Atanasovski, pasi ai u përmend në gjykatë si një organizator i dyshuar i sulmit në parlament në vitin 2017. Ish-shefi i policisë...

Arrestohet ish-shefi i shërbimit sekret të Maqedonisë, Vladimir Atanasovski

para 6 muajve - Illyria

Shkup, 5 dhjetor 2018 – Një gjykatë në Shkup ia shqiptoi masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh, ish-drejtoritë shërbimit sekret maqedonas, Vladimir Atanasovski. Ai akuzohet për përfshirje në ngjarjet...

Edhe një shef i DSK-së përfundoi në Shutkë

para 6 muajve - Pa censure

Ish-drejtorit të DSK-së Vlladimir Atanasovski iu shqiptuan 30 ditë paraburgim. Prapa grilave Atanasovskin e vendosën vëllezërit Mlladenovski dhe Zaharie Simovski, që të gjithë të akuzuar për ngjarjet e...

Maqedoni, arrestohet ish-shefi i shërbimit sekret

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Një gjykatë në Shkup i komunikoi masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh, ish-drejtoritë shërbimit sekret maqedonas, Vladimir Atanasovski. Ai akuzohet për përfshirje në ngjarjet e dhunshme të 27 prillit...

Arrestohet ish-shefi i shërbimit sekret të Maqedonisë, Vladimir Atanasovski

para 6 muajve - Koha.net

Një gjykatë në Shkup i shqiptoi masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh, ish-drejtoritë shërbimit sekret maqedonas, Vladimir Atanasovski. Ai akuzohet për përfshirje në ngjarjet e dhunshme të 27 prillit...

Maqedoni, arrestohet ish-shefi i shërbimit sekret, Vladimir Atanasovski

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Një gjykatë në Shkup i shqiptoi masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh, ish-drejtoritë shërbimit sekret maqedonas, Vladimir Atanasovski. Ai akuzohet për përfshirje në ngjarjet e dhunshme të 27 prillit...

Javën e ardhshme fjalët përfundimtare për ngjarjet e 27 prillit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 5 dhjetor - Pasi të akuzuari Villiam Mihajllovski, Nikolla Mitrevski-Kolo dhe Mitre Mitropovski tërhoqën listat e dëshmive dhe deklaruan se nuk do të japin deklaratë para gjykatës në mbrojtje të...

Arrestohet ish-shefi i shërbimit sekret të Maqedonisë, Vladimir Atanasovski

para 6 muajve - Ekonomia Online

Një gjykatë në Shkup i shqiptoi masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh, ish-drejtoritë shërbimit sekret maqedonas, Vladimir Atanasovski. Ai akuzohet për përfshirje në ngjarjet e dhunshme të 27 prillit...

Javën e ardhshme fjalët përfundimtare për ngjarjet e 27 prillit

para 6 muajve - Pa censure

Pasi të akuzuarit Villiam Mihajllovski, Nikolla Mitrevski-Kolo dhe Mitre Mitropovski tërhoqën listat e dëshmive dhe deklaruan se nuk do të japin deklaratë para gjykatës në mbrojtje të tyre, ka ngelur vetëm...

Javën e ardhshme fjalët përfundimtare për ngjarjet e 27 prillit

para 6 muajve - Telegrafi

Pasi të akuzuari Villiam Mihajllovski, Nikolla Mitrevski-Kolo dhe Mitre Mitropovski tërhoqën listat e dëshmive dhe deklaruan se nuk do të japin deklaratë para gjykatës në mbrojtje të tyre, ka ngelur vetëm...

Javën e ardhshme fjalët përfundimtare për ngjarjet e 27 prillit

para 6 muajve - Medial

Pasi të akuzuari Villiam Mihajllovski, Nikolla Mitrevski-Kolo dhe Mitre Mitropovski tërhoqën listat e dëshmive dhe deklaruan se nuk do të japin deklaratë para gjykatës në mbrojtje të tyre, ka ngelur vetëm...

IGOR JUG: Na tradhtoi VMRO-ja

para 6 muajve - Medial

Të akuzuarit për  27 prillin po vazhdojnë të japin deklarata lidhur me ngjarjet e vitit të kaluar, duke arsyetuar pjesëmarrjen në protestat e përgjakshme. Njëri prej të akuzuarve kryesorë për 27 Prillin,...

IGOR JUG: Na tradhtoi VMRO-ja

para 6 muajve - Pa censure

Të akuzuarit për 27 prillin po vazhdojnë të japin deklarata lidhur me ngjarjet e vitit të kaluar, duke arsyetuar pjesëmarrjen në protestat e përgjakshme. Njëri prej të akuzuarve kryesorë për 27 Prillin,...

Javën e ardhshme fjalët përfundimtare për ngjarjet e 27 prillit

para 6 muajve - Pa censure

Pasi të akuzuari Villiam Mihajllovski, Nikolla Mitrevski-Kolo dhe Mitre Mitropovski tërhoqën listat e dëshmive dhe deklaruan se nuk do të japin deklaratë para gjykatës në mbrojtje të tyre, ka ngelur vetëm...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK