http://kariera.mk

Parashikimi i yjeve për sot 12 Janar 2019

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Dashi Përpiquni të shmangni nga vetja njerëz, të cilët kujdesen vetëm për paraqitjen e jashtme. Nëse qëndroni në praninë e këtyre njerëzve, disa persona me ndikim mund të krijojnë mendimin e gabuar rreth...

Ju paralajmëruam! Nëse bën një nga këto 5 postime, rrezikon vendin e punës

para 5 muajve - Gazeta Observer

Mediat sociale na kanë përfshirë tërësisht dhe duket se e kemi të pamundur të shkëputemi një ditë të vetme prej tyre. Por kujdes, sepse mund të jetë një arsye e humbjes së punës për ju, nëse bëni një nga...

Si të përfitoni në maksimum nga koha juaj

para 5 muajve - Fol

Duke mos pasur mundësi të shtojmë orët e ditës për të kryer detyrat tona, alternativa që na mbetet është të menaxhojmë mirë ato që kemi në dispozicion. Për këtë, mjafton të identifikoni të gjitha ato gjëra...

Mos aplikoni në shumë vende pune

para 5 muajve - Ekonomia Online

Detyra juaj është të shisni veten Nëse nuk e bëni atëherë duhet të jeni i sigurt që askush tjetër nuk ka për ta bërë. Të gjithë e kuptojnë këtë por kjo nuk do të thotë që të  gjithë ndjehen rehat kur flasin...

Njerëzit që mund të ju “këshillojnë” pa para

para 5 muajve - Ekonomia Online

Këshilla e duhur mund të jetë ndryshimi në mes të suksesit dhe dështimit. Para se të realizoni ëndrrën tuaj e të bërit pronar i një biznesi të vogël, ju keni nevojë për ndihmë për të filluar. Për këshillim...

Si të bëheni i pazëvendësueshëm në punë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të jetosh pa sigurinë e një pune mund të jetë vërtet stresuese. Sipas disa studimeve, frika e të humburit të punës mund të jetë më e dëmshme për shëndetin tuaj se sa humbja e saj. Gjërat e thjeshta si...

8 gabimet që bëhen gjatë intervistimit për punë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kërkimi i punës mund të jetë gjë e vështirë. Personi i cili po intervistohet për punësim është njësoj i stresuar. Kërkimi i punës nuk është asnjëherë i lehtë. Kandidatët kalojnë muaj duke dërguar rezyme...

Formula që përdoret nga miliarderët

para 5 muajve - Ekonomia Online

Në vitin 1896, ekonomisti italian Vilfredo Pareto botoi vëzhgimet e tij se 20% e inputeve janë përgjegjës për 80 përqind të rezultateve që arrihen. Ky u quajt Parimi i Paretos, ose më thjesht, parimi 80/20....

Menaxhoni negativitetin në vendin e punës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Asgjë nuk ndikon në moralin e punonjësve më shumë se vazhdimësia e negativitetit në punë. Kjo degradon energjinë e kompanisë suaj dhe shmang vëmendjen kritike nga puna dhe performanca. Negativiteti ndodh...

Për 4 gjëra nuk ia vlen të stresoheni

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ju nuk mund të ndryshoni të kaluarën por nëse fokusoheni në të tashmen ju mund të ndryshoni të ardhmen. Rrugëtimi i ndërmarrësve është njëra prej përvojave më shpërblyese në jetë. Mirëpo, gjithkush i cili...

Shenjat që keni personalitet unik, aq sa shumica nuk ju përballojnë dot

para 6 muajve - Lexo

A keni pasur ndonjëherë ndjesinë që e shihni botën ndryshe nga të tjerët? Sikur të vini re gjëra që njerëzit e tjerë nuk i shohin? Nuk është se jeni “të çuditshme”, vetëm se e shihni botën më “thellë”...

Horoskopi – 11 janar 2018

para 6 muajve - Gazeta Shqip

DASHI Gjithçka varet nga qetësia juaj sot. Mos u irritoni e nervozoni nëse doni të arrini qëllimin tuaj. Kujdes nga pretekstet e kota mbi të gjitha ndaj partnerit tuaj por edhe ndaj të tjerëve. DEMI Hëna...

Shenjat që keni personalitet unik, aq sa shumica nuk ju përballojnë dot

para 6 muajve - Periskopi

A keni pasur ndonjëherë ndjesinë që e shihni botën ndryshe nga të tjerët? Sikur të vini re gjëra që njerëzit e tjerë nuk i shohin? Nuk është se jeni “të çuditshme”, vetëm se e shihni botën më “thellë”...

Horoskopi sot

para 6 muajve - PortaliOnline

DASHI Gjithçka varet nga qetësia juaj sot. Mos u irritoni e nervozoni nëse doni të arrini qëllimin tuaj. Kujdes nga pretekstet e kota mbi të gjitha ndaj partnerit tuaj por edhe ndaj të tjerëve. DEMI Hëna...

6 pyetje përpara se të largoheni nga një punë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Të gjithë mund ta mbajmë mend ditën kur e kemi kuptuar se vendi ynë i punës po na e sillte në majë të hundës dhe se ishte koha për një ndryshim në mënyrën sesi e formonim përditshmërinë. Por përtej mendimit...

FATI YT SOT, HOROSKOPI 11 JANAR 2019

para 6 muajve - Lexo

Dashi Një zë i pjekur dhe praktik brenda kokës vazhdon t’ju thotë se ajo që njerëzit e tjerë mendojnë për ju nuk duhet të ketë rëndësi. Gjithashtu, për momentin, mund të keni nevojë të merrni një rol të...

Mos i injoroni këto veti të aplikuesve për punë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Unë kam bërë çdo gabim punësimi të mundshëm. Gjithçka për të cilën po ju paralajmëroj këtu, e kam bërë tashmë, e cila dëshmon se jam njëri nga ju. Shumica e ndërmarrësve mësojnë gjëra të vështira rreth...

Shenjat që keni personalitet unik, aq sa shumica nuk ju përballojnë dot

para 6 muajve - Ekonomia Online

A keni pasur ndonjëherë ndjesinë që e shihni botën ndryshe nga të tjerët? Sikur të vini re gjëra që njerëzit e tjerë nuk i shohin? Nuk është se jeni “të çuditshme”, vetëm se e shihni botën më “thellë”...

Shenjat që keni personalitet unik, aq sa shumica nuk ju përballojnë dot

para 6 muajve - Infokusi

A keni pasur ndonjëherë ndjesinë që e shihni botën ndryshe nga të tjerët? Sikur të vini re gjëra që njerëzit e tjerë nuk i shohin? Nuk është se jeni “të çuditshme”, vetëm se e shihni botën më “thellë”...

Shenjat që keni personalitet unik, aq sa shumica nuk ju përballojnë dot

para 6 muajve - Klan Kosova

A keni pasur ndonjëherë ndjesinë që e shihni botën ndryshe nga të tjerët? Sikur të vini re gjëra që njerëzit e tjerë nuk i shohin? Nuk është se jeni “të çuditshme”, vetëm se e shihni botën më “thellë”...

Si ta menaxhoni më mirë kohën

para 6 muajve - Ekonomia Online

Menaxhimi i kohës është diçka me të cilën shumë njerëz luftojnë. Sekreti për menaxhimin e kohës tuaj në mënyrë efektive është njohja e asaj që ju doni të bëni dhe kur doni t’a bëni. Në këtë mënyrë, ju...

Parashikimi i yjeve për sot 10 Janar 2019

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Dashi Një zë i pjekur dhe praktik brenda kokës vazhdon t’ju thotë se ajo që njerëzit e tjerë mendojnë për ju nuk duhet të ketë rëndësi. Gjithashtu, për momentin, mund të keni nevojë të merrni një rol të...

Katër shenja se njerëzit po e humbasin kohën tuaj

para 6 muajve - Ekonomia Online

Interneti dhe koha e informacioneve në të cilën po jetojmë ka krijuar disa mundësi emocionuese. Sot, ne kemi qasje në informacione, teknologji dhe burime si kurrë më parë. Ne jetojmë në një kohë të lidhur...

Analisti nga Shkupi “godet” politikanët shqiptarë: Mos na shitni “pordhën për parfum”

para 6 muajve - Lajm

Ejup Berisha Mjaft më me patriotizmin e zbrazët dhe të pa fre. Ju lutemi mos na tregoni se si bëhet politika se disa prej nesh e dimë më mirë se ju këtë gjë. Mirëpo dallimi mes juve që për momentin jeni...

Zbuloni zakone që do t’ju ndihmojnë të bëheni versioni më i mirë i vetes tuaj!

para 6 muajve - Vizion Plus

Çdo mëngjes, bëni një listë të 3 gjërave më të rëndësishme që duhet të bëni gjatë ditës, të cilat do të kenë ndikim më të madh në ditën tuaj. Kjo ndihmon për të mos u hallakatur dhe ju detyron t’u jepni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK