http://kariera.mk

Haradinaj: Taksën nuk guxojmë ta heqim, jemi të detyruar t’i kthehemi vetes

më 1.2019 - InfoShqip

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, pasi ka bërë homazhe te varret e Rexhep Malës e Buhi Berishës, ka komentuar edhe zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale. I është përgjigjur interesimit të gazetarëve...

Kryeministri thotë se s'guxojnë ta heqin taksën

më 1.2019 - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sërish vendimin e Qeverisë së tij për vendosjen e taksës ndaj produkteve serbe. Ka deklaruar se po sheh fushatë që ka për synim të dëmtojë këtë vendim....

Haradinaj: Taksën nuk guxojmë ta heqim, jemi të detyruar t’i kthehemi vetes

më 1.2019 - Koha.net

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, pasi ka bërë homazhe te varret e Rexhep Malës e Buhi Berishës, ka komentuar edhe zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale. I është përgjigjur interesimit të gazetarëve...

Haradinaj: Taksën nuk guxojmë ta heqim, jemi të detyruar t’i kthehemi vetes

më 1.2019 - Gazeta Liria

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, pasi ka bërë homazhe te varret e Rexhep Malës e Buhi Berishës, ka komentuar edhe zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale. I është përgjigjur interesimit të gazetarëve...

Në dialog, me taksë

më 1.2019 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Haradinaj: Taksën nuk guxojmë ta heqim, jemi të detyruar t’i kthehemi vetes

më 1.2019 - Infokusi

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, pasi ka bërë homazhe te varret e Rexhep Malës e Buhi Berishës, ka komentuar edhe zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale. I është përgjigjur interesimit të gazetarëve...

Haradinaj: Ka nisur një fushatë kundër taksës por ne nuk do të tërhiqemi

më 1.2019 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish ka folur për taksën e vendosur nga Kosova ndaj shtetit serb. Tha se ka filluar një fushatë kundër taksës me qëllim dëmtimi. Por, ai ka thënë se e dinë se...

Kryeministri thotë se s’guxojnë ta heqin taksën

më 1.2019 - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sërish vendimin e Qeverisë së tij për vendosjen e taksës ndaj produkteve serbe. Ka deklaruar se po sheh fushatë që ka për synim të dëmtojë këtë vendim....

Taksa nuk do të hiqet, Haradinaj thotë se ka orkestrime për ta zbehur atë

më 1.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish ka folur për taksën e vendosur nga Kosova ndaj shtetit serb, raporton Ekonomia Online. Ai tha se ka filluar një fushatë kundër taksës me qëllim dëmtimi....

Taksa nuk e ndal dialogun

më 1.2019 - Gazeta Liria

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

HARADINAJ: NUK I NËNSHTROHEMI BRUKSELIT,AS SERBISË PËR HEQJEN E TAKSËS

më 1.2019 - AlbPortali

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do...

HARADINAJ: NUK I NËNSHTROHEMI BRUKSELIT,AS SERBISË PËR HEQJEN E TAKSËS

më 1.2019 - Fakti Ditor

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog

më 1.2019 - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta fuqizonte...

Haradinaj: Dialogu në Bruksel mund të vazhdojë edhe pa e hequr taksën

më 1.2019 - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Në dialog, me taksë

më 1.2019 - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Në dialog, me taksë

më 1.2019 - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Dialogu në Bruksel mund të vazhdojë edhe pa e hequr taksën

më 1.2019 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Dialogu në Bruksel mund të vazhdojë edhe pa e hequr taksën

më 1.2019 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Dialogu në Bruksel mund të vazhdojë edhe pa e hequr taksën

më 1.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Edhe pa e hequr taksën mund të vazhdojë dialogu

më 1.2019 - OraInfo

Dialogu në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të vazhdojë edhe pa u hequr taksa. Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj...

Dialogu në Bruksel mund të vazhdojë edhe pa e hequr taksën

më 1.2019 - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Qeveria: Vazhdojnë kokëçarjet me mallrat serbe

më 1.2019 - RTV 21

Haradinaj: LDK-ja dhe VV-ja duhet ta shqyrtojnë pozicionit karrshi dialogut Qeveria e vendit vlerëson se taksa prej 100 për qind e vendosur ndaj prodhimeve të Serbisë nuk ka lidhshmëri me procesin e dialogut me Serbinë./ 21Media

Në dialog, pa heqje të taksës

më 1.2019 - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Në dialog, me taksë

më 1.2019 - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Qeveria: Vazhdojnë kokëçarjet me mallërat serbe

më 1.2019 - RTV 21

Haradinaj: LDK-ja dhe VV-ja duhet ta shqyrtojnë pozicionit karrshi dialogut Qeveria e vendit vlerëson se taksa prej 100 për qind e vendosur ndaj prodhimeve të Serbisë nuk ka lidhshmëri me procesin e dialogut me Serbinë./ 21Media

Haradinaj: Së pari njohja, e pastaj heqja e 100%

më 1.2019 - RTV 21

Haradinaj: LDK-ja dhe VV-ja duhet ta shqyrtojnë pozicionit karrshi dialogut Qeveria e vendit vlerëson se taksa prej 100 për qind e vendosur ndaj prodhimeve të Serbisë nuk ka lidhshmëri me procesin e dialogut...

Haradinaj: Taksa nuk hiqet nëse Serbia nuk na njeh

më 1.2019 - Vizion Plus

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj nuk ka dhënë asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian, përsa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndër të tjera Haradinat...

Haradinaj: Nuk e heqim taksën pa na njohur si shtet

më 1.2019 - Alsat-M

Kryeminsitri i Kosovës Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se vendimi për taksën prej 100 për qind për mallrat serbe do të mbetet në fuqi deri sa Serbia ta njohë Kosovën. Haradinaj tha se pavarësisht ...

Në dialog, me taksë

më 1.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Në dialog, bashkë me taksën

më 1.2019 - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Haradinaj: Nuk e heqim taksën pa na njohur si shtet !

më 1.2019 - InfoMagazin

Kryeminsitri i Kosovës Haradinaj ka përsëritur edhe një herë se vendimi për taksën prej 100 për qind për mallrat serbe do të mbetet në fuqi deri sa Serbia ta njohë Kosovën. Haradinaj tha se pavarësisht...

Bashkimi Evropian mbështet Serbinë në kushtëzimin e Kosovës, për heqjen e taksës

më 1.2019 - Gazeta Liria

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

Haradinaj: Nuk do ta heqim taksën ndaj Serbisë

më 1.2019 - Ina

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi, percjell Fakte. Kryeministri Haradinaj ka...

Në dialog, pa heqje të taksës

më 1.2019 - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Kryeministri i Kosovës i vendosur, taksa nuk hiqet deri në njohje

më 1.2019 - Albinfo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit...

Në dialog, pa heqje të taksës

më 1.2019 - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, beson se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë edhe përderisa taksa doganore ndaj këtij shteti është në fuqi. Haradinaj ka ftuar edhe dy partitë më të mëdha të opozitës,...

Haradinaj mesazh BE-së: Taksa nuk hiqet

më 1.2019 - OraInfo

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e BE-së lidhur me tërheqjen e taksës prej 100% ndaj mallrave serbe. ”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë...

Haradinaj ia kujton BE-së: Akoma marrim kufoma nga Serbia

më 1.2019 - Albeu

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova...

Nëse hiqet taksa, Kosova humbet kartën e vetme për kushtëzim të Serbisë!

më 1.2019 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi para pak ditësh ka deklaruar se Kosova është e gatshme të heqë taksën ndaj importeve të produkteve nga Serbia dhe Bosnja, në rast se ekziston një rrugë e qartë drejtë...

Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën

më 1.2019 - Koha Jone

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova...

Haradinaj: Nuk do ta heqim taksën ndaj Serbisë

më 1.2019 - Koha.net

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi, raporton KTV. Kryeministri Haradinaj ka...

Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën

më 1.2019 - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova...

Haradinaj, BE-së: Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet

më 1.2019 - Lajmi.net

”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës...

Haradinaj: Nuk do ta heqim taksën ndaj Serbisë

më 1.2019 - Pa censure

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do...

​Haradinaj: Kosova nuk i nënshtrohet presionit të BE-së dhe Serbisë për taksën

më 1.2019 - Lajm

Qëndrimi Bashkimit Evropian karshi kushtëzimit nga ana e Serbisë për të mos marrë pjesë në dialogun Kosovë-Serbi, derisa të shfuqizohet taksa e Qeverisës 100 përqind për prodhimet e Serbisë, kryeministri...

Haradinaj: LDK e VV ta shqyrtojnë rolin në pozicionin dialogues për ta fuqizuar Kosovën

më 1.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka apeluar tek Lidhja Demokratike e Kosovës si dhe Vetëvendosja, që të shqyrtojnë rolin e tyre sa i përket fuqizimit të Kosovës në dialogun me Serbinë. Haradinaj...

Haradinaj ngul këmbë se taksa nuk do të hiqet, derisa të mos ketë njohje nga Serbia

më 1.2019 - RTV 21

Taksa 100 përqind do të jetë në fuqi Sot u mbajt mbledhja e parë e Qeverisë për këtë vit. Në mbledhjen e sotme të qeverisë ishte paraparë të diskutohet edhe masa doganore ndaj produkteve serbe dhe boshnjake...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog

më 1.2019 - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta fuqizonte...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog

më 1.2019 - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta fuqizonte...

Haradinaj për kërkesat e BE-së: Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet deri në njohje

më 1.2019 - Klan Kosova

”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës...

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë

më 1.2019 - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit...

Haradinaj: Nuk i nënshtrohemi Brukselit dhe Serbisë për heqjen e taksës

më 1.2019 - RTV 21

Haradinaj ka thënë se përderisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi Sot u mbajt mbledhja e parë e Qeverisë për këtë vit. Në mbledhjen e sotme të qeverisë ishte paraparë të diskutohet...

Haradinaj:Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet deri në njohje

më 1.2019 - GazetaBlic

”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës...

Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën

më 1.2019 - Tetova Sot

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova...

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë

më 1.2019 - Shenja

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit...

Haradinaj i prerë për taksën ndaj Serbisë!

më 1.2019 - Pa censure

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do...

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%

më 1.2019 - Gazeta Liria

Kosovo's Prime Minister Ramush Haradinaj talks during an interview withe Reuters in Pristina, Kosovo, October 16, 2017. REUTERS/Hazir reka Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës...

Haradinaj: LDK e VV ta shqyrtojnë rolin në pozicionin dialogues për ta fuqizuar Kosovën

më 1.2019 - Gazeta Liria

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka apeluar tek Lidhja Demokratike e Kosovës si dhe Vetëvendosja, që të shqyrtojnë rolin e tyre sa i përket fuqizimit të Kosovës në dialogun me Serbinë. Haradinaj...

Haradinaj për kërkesat e BE-së: Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet deri në njohje

më 1.2019 - Gazeta Liria

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Europian sa i përkët kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ai po ashtu tha...

Haradinaj i bindur: Nuk i nënshtrohemi Brukselit e Serbisë për taksën

më 1.2019 - Infokusi

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog

më 1.2019 - Illyria

Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut...

Haradinaj: Kosova nuk i nënshtrohet presionit të BE-së dhe Serbisë për taksën

më 1.2019 - KosovaPress

Haradinaj thotë se pavarësisht  krimeve që Serbia ka bërë në  Kosovë, duke përmendur  personat e zhdukur dhe të kidnapuar gjatë luftës nga ana e Serbisë,  drejtues të Kosovës  kanë vazhduar bisedimet për...

Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën

më 1.2019 - Gazeta Monitor

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova...

Kryeministri Haradinaj: Akoma pranojmë trupa të pajetë nga Serbia, nuk e heqim taksën

më 1.2019 - Arbresh

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë koment në lidhje me qëndrimet e Bashkimit Evropian sa i përket kërkesave për tërheqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe. Ndërsa përmend se Kosova...

Haradinaj, BE-së: Kosova ende pranon trupa të pajetë në kufi të Serbisë, taksa nuk hiqet

më 1.2019 - Sovrani

”Ju e dini ne ende vazhdojmë të pranojmë trupa të pajetë në kufi të Serbisë. Kur isha kryeministër në 2004, kam shkuar në Merdarë e kam marr disa trupa të pajetë. Asnjë çertifikatë nuk iu është dhënë Kosovës...

Haradinaj: Nuk i nënshtrohemi Brukselit dhe Serbisë për heqjen e taksës

më 1.2019 - Gazeta e re

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do...

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%

më 1.2019 - Zhurnal

Prishtinë, 11 janar - Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit...

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë

më 1.2019 - Gazeta Observer

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e shtetit...

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%

më 1.2019 - Klan Kosova

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës,...

Haradinaj nuk tërhiqet, edhe pas kërkesës së BE-së, nuk e shti në rend dite taksën

më 1.2019 - GazetaBlic

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës,...

Haradinaj: Nuk i nënshtrohemi as Brukselit e as Serbisë për heqjen e taksës

më 1.2019 - Periskopi

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi. Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do...

Haradinaj: Nuk i nënshtrohemi Brukselit dhe Serbisë për heqjen e taksës

më 1.2019 - KosovaPress

Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk do t’i nënshtrohen kërkesës së Serbisë dhe Brukselit për heqjen e taksës 100 përqind që ndërlidhet me dialogun Kosovë-Serbi. Haradinaj ka përmendur edhe personat...

Haradinaj fton LDK-në dhe VV-në: Nuk duhet të dobësohet kombëtarja

më 1.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka komentuar qëndrimet e Serbisë karshi Kosovës, sa i përket taksës për mallrat serbe, raporton Ekonomia Online. Haradinaj thotë se edhe po të kthehen në qëndrimet...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Zhurnal

Prishtinë, 11 janar - Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Aktuale

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%

më 1.2019 - Insajderi

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës,...

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria se ka në rend dite heqjen e taksës 100%

më 1.2019 - Ekonomia Online

Pavarësisht kërkesës së Bashkimit Europian, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme të rregullt nuk pritet të tërheq vendimin për taksën 100% ndaj produkteve serbe. Nga zyra e Kryeministrit të Kosovës,...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Klan Kosova

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

Haradinaj sot mban mbledhjen e rregullt tê Qeverisë, nuk i intereson çfarë thotë Johannes Hahn

më 1.2019 - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrrur nga Kryeministri Ramush Haradinaj, njofton Klan Kosova. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. Ndonëse u tha dje që Bashkimi Europian...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - GazetaBlic

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Lajmi.net

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

BE ende lufton që Serbia të përfitojë në Kosovë, kërkon heqjen e taksës

më 1.2019 - Albeu

Bashkimi Evropian si ndërmjet ësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e...

Presioni për taksën, BE-ja kushtëzimin e dialogut

më 1.2019 - OraInfo

Bashkimi Evropian (BE) ka përkrahur kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës. BE si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë,...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Gazeta Express

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Sovrani

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Infokusi

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

A ka kërkuar Thaçi anulimin e taksës ndaj Serbisë, flet këshilltari i Haradinajt

më 1.2019 - Infokusi

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Periskopi

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Ekonomia Online

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

BE-ja përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Gazeta Observer

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

Bashkimi Evropian mbështet Serbinë në kushtëzimin e dialogut për heqjen e taksës

më 1.2019 - Insajderi

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces. Megjithatë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

Bashkimi Evropian përkrah kushtëzimin e dialogut me heqjen e taksës

më 1.2019 - Arbresh

Bashkimi Evropian si ndërmjetësues i dialogut Kosovë – Serbi në vazhdimësi ka kërkuar që të dyja vendet të mos kushtëzojnë këtë proces Megjithatë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës...

E thotë këshilltari i Ramush Haradinajt: Heqjen e taksës nuk e kërkoi Hashim Thaçi, por dikush tjetër

më 1.2019 - GazetaBlic

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian...

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja

më 1.2019 - Telegrafi

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian...

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja

më 1.2019 - Lajmi.net

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian...

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja

më 1.2019 - Lajm

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian...

Haradinaj nuk lodhet se çfarë thotë Komisionari Hahn

më 1.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka vizituar Odën Ekonomike Amerikane të Kosovës ku ka biseduar për taksën e vendosur prej 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës. Ramush Haradinaj...

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja

më 1.2019 - Gazeta Monitor

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian...

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja

më 1.2019 - Arbresh

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë. “Presioni kryesor bëhet nga Bashkimi Evropian...

Haradinaj reagon për marshin në Banjallukë, zbulon presionet nga BE

më 1.2019 - Gazeta Liria

Kosovo's Prime Minister Ramush Haradinaj talks during an interview withe Reuters in Pristina, Kosovo, October 16, 2017. REUTERS/Hazir reka Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka akuzuar Serbinë për...

Taksa 100%: Kryeministri Haradinaj flet për deklaratat e Komisionerit Hahn

më 1.2019 - Gazeta Liria

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur në lidhje me deklaratat e fundit të zyrtarëve të Bashkimit Europian. Haradinaj ka thënë se nuk e ka idenë se për çfarë ka folur Komisioneri europian Johannes...

KMDLNj i reagon BE-së pas deklaratave për taksën: Johannes Hahn dhe Federica Mogherini po luajnë lojë të pandershme

më 1.2019 - Gazeta Liria

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të komisarit Johannes Hahn sa i përket çështjes së taksës e po ashtu edhe çështjes së iberalizimit të vizave....

Hahn po pret përgjigje nga Kosova për taksën ndaj mallrave serbe

më 1.2019 - Telegrafi

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, shpreson që gjatë këtyre ditëve do të vijë një përgjigje nga Qeveria e Kosovës  lidhur me taksën e vendosur ndaj mallrave që importohen nga Serbia dhe Bosnja...

Marrëdhënia e Kosovës me Shqipërinë dhe BE-në

më 1.2019 - Shekulli

Lavdrim Lita Marrëdhënia e Shqipërisë dhe e Kosovës duhet të lexohet në dritën e takimit të pestë të dy qeverive tona, që premtonte shumë, por në fakt prodhoi shumë pak: heqja e tarifës roaming dhe unifikimi...

Haradinaj shpreh vetëm dashuri për presidentin

më 1.2019 - Koha.net

Ka vetëm dashuri publike për presidentin kryeministri Ramush Haradinaj, pavarësisht përplasjeve për çështje të mëdha. Haradinaj tha se është i painformuar rreth deklaratës së Thaçit se Kosova është e gatshme...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK