http://kariera.mk

Thaçi nuk i bindet Ekipit Negociator, nuk ua dorëzon dokumentet e kërkuara

para 9 muajve - GazetaBlic

Ekipi Shtetëror në bisedime me Serbinë, që përbëhet prej 8 vetash, ende s’ka pranuar dokumente që posedon presidenti Hashim Thaçi mbi procesin e dialogut që është zhvilluar deri tash. Kryetari i PSD-së,...

Presidenca s’respekton afatin që Ekipi Shtetëror ia dha për dorëzimin e dokumentacionit rreth dialogut

para 9 muajve - Koha.net

Ekipi Shtetëror në bisedime me Serbinë, që përbëhet prej 8 vetash, ende s’ka pranuar dokumente që posedon presidenti Hashim Thaçi mbi procesin e dialogut që është zhvilluar deri tash. Kryetari i PSD-së,...

Shpen Ahmeti tregon se si do të arrihet marrëveshja me Serbinë

para 9 muajve - OraInfo

Bashkëkryesuesi i ekipit shtetëror për Dialogun, Shpend Ahmeti ka thënë se dialogu duhet të përfundojë me njohje, ndryshe s’ka marrëveshje. Ahmeti, thotë se dialogu me Serbinë do të përfundojë me njohjen...

Ahmeti: Dialogu duhet të përfundojë me njohje, ndryshe s’ka marrëveshje

para 9 muajve - Koha.net

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, njëherësh i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, thotë se dialogu me Serbinë do të përfundojë me njohjen e Kosovës, ndryshe, s’ka marrëveshje. Në “Intervistën e Javës”...

Limaj fton LDK-në dhe VV-në: Për tema të mëdha të jemi bashkë

para 9 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeminsitri i Kosovës, Fatmir Limaj, i cili po udhëheq delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar,...

Limaj thotë se edhe pa LDK’në e VV’në puna do të vazhdojë në Ekipin Negociator

para 9 muajve - Gazeta Express

Fatmir Limaj që po bashkëdrejton delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar, por për të tilla tema duhet...

Thaçi nuk i bindet Ekipit Negociator, nuk ua dorëzon dokumentet e kërkuara

para 9 muajve - Bota Press

Ekipi Shtetëror në bisedime me Serbinë, që përbëhet prej 8 vetash, ende s’ka pranuar dokumente që posedon presidenti Hashim Thaçi mbi procesin e dialogut që është zhvilluar deri tash. Kryetari i PSD-së,...

Limaj shpreson që LDK e VV do të bashkohen në Ekip, por edhe pa to puna do të vazhdojë

para 9 muajve - Koha.net

Fatmir Limaj që po bashkëdrejton delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar, por për të tilla tema duhet...

Presidenca s’respekton afatin që Ekipi Shtetëror ia dha për dorëzimin e dokumentacionit rreth dialogut

para 9 muajve - Ekonomia Online

Ekipi Shtetëror në bisedime me Serbinë, që përbëhet prej 8 vetash, ende s’ka pranuar dokumente që posedon presidenti Hashim Thaçi mbi procesin e dialogut që është zhvilluar deri tash. Kryetari i PSD-së,...

Limaj: Kalkulimet politike e kanë krijuar këtë situatë të rëndë në Kosovë

para 9 muajve - RTV 21

Limaj shpreson që ekipit do t’i bashkohen edhe partitë tjera opozitare Fatmir Limaj që po udhëheqë delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara...

Ahmeti: S’ka marrëveshje nëse nuk na njeh Serbia

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, njëherësh i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, thotë se dialogu me Serbinë do të përfundojë me njohjen e Kosovës, ndryshe, s’ka marrëveshje. Në “Intervistën e Javës”...

Fatmir Limaj tregon nëse Presheva do të jetë pjesë e dialogut Kosovë Serbi

para 9 muajve - Infokusi

Njëri prej udhëheqësve të delegacinit shtetëror të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj nuk e ka hedhur poshtë mundësinë që në dialogun e Brukselit pjesë të bëhet edhe Lugina e Preshevës. Limaj...

Ahmeti: Dialogu duhet të përfundojë me njohje, ndryshe…

para 9 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, njëherësh i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, thotë se dialogu me Serbinë do të përfundojë me njohjen e Kosovës, ndryshe, s’ka marrëveshje. Në “Intervistën e Javës”...

Ahmeti: S’ka marrëveshje nëse nuk na njeh Serbia

para 9 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, njëherësh i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, thotë se dialogu me Serbinë do të përfundojë me njohjen e Kosovës, ndryshe, s’ka marrëveshje. Në “Intervistën e Javës”...

Limaj – Vetëvendosjes e LDK’së: Ne vazhdojmë edhe pa juve

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Fatmir Limaj që po bashkëdrejton delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar, por për të tilla tema duhet...

Limaj thotë se edhe pa LDK’në e VV’në puna në Ekipin Negociator do të vazhdojë

para 9 muajve - Bota Press

Fatmir Limaj që po bashkëdrejton delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar, por për të tilla tema duhet...

Limaj thotë se edhe pa LDK-në e VV-në puna do të vazhdojë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Fatmir Limaj që po bashkëdrejton delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar, por për të tilla tema duhet...

Limaj: Edhe pa LDK-në e VV-në puna në Ekipin Negociator do të vazhdojë

para 9 muajve - Insajderi

Fatmir Limaj që po bashkëdrejton delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar, por për të tilla tema duhet...

Limaj: Kalkulimet politike e kanë krijuar këtë situatë të rëndë në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta e re

Fatmir Limaj që po udhëheqë delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar, por për të tilla tema duhet të...

Limaj fton LDK-në dhe VV-në: Për tema të mëdha të jemi bashkë

para 9 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeminsitri i Kosovës, Fatmir Limaj, i cili po udhëheq delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar,...

Limaj – Vetëvendosjes e LDK’së: Ne vazhdojmë edhe pa juve

para 9 muajve - Periskopi

Fatmir Limaj që po bashkëdrejton delegacionin shtetëror në bisedimet me Serbinë, thotë se çështjet nacionale nuk duhet të jenë të rezervuara për një person apo grup të caktuar, por për të tilla tema duhet...

Limaj: Kalkulimet politike e kanë krijuar këtë situatë të rëndë në Kosovë

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas tij, ka mbetur një praktikë e keqe prej vitit 2011 me jotransparencë dhe mosbesim, gjë që duhet kohë për t’u shëruar ky mosbesim. Një arsye tjetër sipas Limajt, që po shkakton vështirësi të bëhen...

Gashi demanton Ahmetin – thotë se nuk i kanë kërkuar Thaçit dokumente për dialogun

para 9 muajve - Insajderi

Anëtari i delegacionit shtetëror për dialog me Serbinë, Dardan Gashi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se delegacioni nuk i ka kërkuar dokumente për dialogun me Serbinë presidentit Hashim Thaçi, ndryshe...

Kosova: Duhet një Gjykatë Speciale për Serbinë

para 9 muajve - Java News

Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel...

Gashi demanton Limajn për çështjen e përfaqësimit në dialogun me Serbinë

para 9 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, Dardan Gashi, në Interaktiv të KTV-së, ka mohuar se e përfaqëson deputeten e LDK-së,...

Kosova kërkon gjykatë speciale edhe për Serbinë

para 9 muajve - Koha.mk

Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel...

Dardan Gashi tregon nëse e kontrollon Teuta Rugovën

para 9 muajve - GazetaBlic

Dardan Gashi, që është pjesë e Delegacionit Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv foli për mosprezencën e grave në këtë Ekip dhe kritikat se është numër i madh. Por, tha se secili prej individëve...

Kosova kërkon gjykatë speciale edhe për Serbinë

para 9 muajve - Koha.net

Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel...

Cilat tema i ngriti në Bruksel Delegacioni Shtetëror, tregon Gashi

para 9 muajve - Koha.net

Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel...

Gashi: S’ka dialog pa Gjykatë Speciale për krimet serbe

para 9 muajve - Vizion Plus

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte, atëherë Kosova s’ka përse të bisedoj...

Limaj thotë se s’ka ndarje apo shkëmbim territoresh me Serbinë

para 9 muajve - Gazeta Express

​ Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në tryezën e bisedimeve. Në Rubikon të KTV-së ai bëri...

Haradinaj takon Limajn e Ahmetin: Marrëveshja me Serbinë sjellë njohje reciproke

para 9 muajve - Fakti Ditor

Kryeminisitri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim bashkëkryesuesit e delegacionit shtetëror për dialogun, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj është shprehur...

Limaj: Dardan Gashi përfaqëson Teuta Rugovën

para 9 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se zëvendëskryeministri tjetër Dardan Gashi, që hyri në koalicion pa garuar fare në zgjedhje, përfaqëson deputeten e LDK-së, Teuta Rugova, transmeton...

Limaj thotë se s’ka ndarje apo shkëmbim territoresh me Serbinë

para 9 muajve - Lajm

Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në tryezën e bisedimeve. Në Rubikon të KTV-së ai bëri të...

Kosova kërkon gjykatë speciale edhe për Serbinë

para 9 muajve - Arbresh

Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel...

Cilat tema i ngriti në Bruksel Delegacioni Shtetëror, tregon Gashi

para 9 muajve - Arbresh

Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës, tani edhe përfaqësues në Delegacionin Shtetëror në bisedime me Serbinë, në Interaktiv të KTV-së, foli për takimin e parë që u zhvillua në Bruksel...

Limaj: Dardan Gashi përfaqëson Teuta Rugovën

para 9 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se zëvendëskryeministri tjetër Dardan Gashi, që hyri në koalicion pa garuar fare në zgjedhje, përfaqëson deputeten e LDK-së, Teuta Rugova. I pyetur...

Haradinaj: Marrëveshja Kosovë-Serbi, do të thotë njohje reciproke të dy shteteve

para 9 muajve - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar këtë të enjte me krerët e ekipit negociator të Kosovës, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pas vizitës që patën në Bruksel, ku u takuan me Përfaqësuesen...

Ambasadori gjerman dhe ai francez flasin me Limajn për dialogun me Serbinë

para 9 muajve - Klan Kosova

Ambasadori i Gjermanisë, Christian Heldt , dhe ai i Francës, Didier Chabert janë takuar sot me Fatmir Limajn të cilët biseduan për dialogun e Kosovës me Serbinë. Bashkëdrejtuesi i Delegacionit të Kosovës...

Limaj: Serbia di vendndodhjen e të pagjeturve, do të kërkojmë Gjykatë Speciale edhe për serbët

para 9 muajve - Gazeta Express

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Limaj: Serbia dinë vendndodhjen e të pagjeturve, do të kërkojmë Gjykatë Speciale edhe për serbët

para 9 muajve - GazetaBlic

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Ose të krijohet Gjykata Speciale në Serbi ose nuk ka dialog!

para 9 muajve - OraInfo

Kosova dhe Serbia janë duke u përgatitur për fazen finale të dialogut mes dy vendeve. Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për...

Limaj: Nëse Serbia propozon ndarje, i themi ditën e mirë

para 9 muajve - Epoka e Re

Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në tryezën e bisedimeve. Në Rubikon të KTV-së ai bëri të...

Limaj thotë se serbët s’janë gati për një marrëveshje përfundimtare

para 9 muajve - Koha.net

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Limaj: Dardan Gashi përfaqëson Teuta Rugovën

para 9 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se zëvendëskryeministri tjetër Dardan Gashi, që hyri në koalicion pa garuar fare në zgjedhje, përfaqëson deputeten e LDK-së, Teuta Rugova, transmeton...

Gashi: Gjykatë Speciale për Serbinë, ose s’ka dialog

para 9 muajve - Infokusi

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi, ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Limaj njoftoi ambasadorët me hapat e Delegacionit Shtetëror

para 9 muajve - RTV 21

Limaj ka takuar ambasadorin e Gjermanisë dhe Francës Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit të Kosovës për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj ka pritur në një takim të përbashkët...

Limaj: S’ka ndarje apo shkëmbim territoresh me Serbinë

para 9 muajve - Albinfo

Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në tryezën e bisedimeve. Në Rubikon të KTV-së ai bëri të...

Limaj: Serbia di vendndodhjen e të pagjeturve, do të kërkojmë Gjykatë Speciale edhe për serbët

para 9 muajve - Tetova Sot

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Limaj thotë se s’ka ndarje apo shkëmbim territoresh me Serbinë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në tryezën e bisedimeve. Në Rubikon të KTV-së ai bëri të...

​Limaj ka takuar ambasadorin e Gjermanisë dhe Francës

para 9 muajve - RTV 21

Limaj i ka njoftuar ambasadorët me hapat që po i merr Delegacioni Shtetëror Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit të Kosovës për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, ka...

Limaj thotë se s’ka ndarje apo shkëmbim territoresh me Serbinë

para 9 muajve - Gazeta Observer

Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në tryezën e bisedimeve. Në Rubikon të KTV-së ai bëri të...

Ideja e Dardan Gashit për Gjykatë Speciale

para 9 muajve - Kallxo

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi, ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Ambasadorët e Francës, Gjermanisë e Finlandës, diskutojnë me Limajn rreth Dialogut

para 9 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit të Kosovës për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, ka pritur në një takim të përbashkët ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian...

Gashi: S'ka dialog nëse Serbia nuk pranon të bisedojë për të pagjeturit

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi, ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate speciale për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Gashi: Kosova kërkon Gjykatë Speciale për të bëmat e serbëve, ose s’ka dialog

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

​Limaj takon ambasadorët e Gjermanisë dhe Francës

para 9 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit të Kosovës për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, ka pritur në një takim të përbashkët ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian...

Limaj: S’ka ndarje apo shkëmbim territoresh me Serbinë

para 9 muajve - Epoka e Re

Sipas bashkëkryesuesit të Ekipit Negociator për dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj, ndarja e Kosovës apo shkëmbimi i territoreve nuk është opsion në tryezën e bisedimeve. Ai në “Rubikon” të “KTV”-së ai...

S’ka dialog nëse Serbia nuk pranon të bisedojë për të pagjeturit

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Kosova kërkon Gjykatë Speciale për krimet serbe, ose s’ka dialog

para 9 muajve - Flaka

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Limaj: Do të kërkojmë Gjykatë Speciale edhe për serbët

para 9 muajve - Sovrani

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Limaj takon ambasadorin gjerman dhe francez, ja çka biseduan

para 9 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit të Kosovës për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, ka pritur në një takim të përbashkët ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian...

Limaj takon ambasadorin gjerman dhe francez në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Express

Zv/kryeministri i Kosovës, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit të Kosovës për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, ka pritur në një takim të përbashkët ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt...

Limaj tregon se ka sens humori, tallet me Dardan Gashin

para 9 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe njëkohësisht bashkëkryesuesi i ekipet të dialogut shtetëror, Fatmir Limaj ka treguar se ka sens humori duke u tallur me zv/kryeministrin tjetër, Dardan Gashi. Shkak ka...

Limaj: Është hajgare se çfarë ka bërë Serbia në raport me çështjen e të pagjeturve

para 9 muajve - Gazeta e re

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Limaj: Dardan Gashi përfaqëson Teuta Rugovën

para 9 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se zëvendëskryeministri tjetër Dardan Gashi, që hyri në koalicion pa garuar fare në zgjedhje, përfaqëson deputeten e LDK-së, Teuta Rugova. I pyetur...

Limaj: S’është koha për zgjedhje, duhet unifikim për dialogun

para 9 muajve - Gazeta e re

Kërkesa e opozitës për shkuarje në zgjedhje është krejtësisht legjitime, thotë Fatmir Limaj, zëvendëskryeministër i Kosovës dhe bashkëkryesues i Ekipit Negociator, mirëpo situata në të cilën është vendi,...

Limaj: Serbia di vendndodhjen e të pagjeturve, do të kërkojmë Gjykatë Speciale edhe për serbët

para 9 muajve - Gazeta Observer

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Limaj: Serbia e di vendndodhjen e të pagjeturve

para 9 muajve - Epoka e Re

“Nëse dialogu nuk ka për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Limaj: Serbia di vendndodhjen e të pagjeturve, do të kërkojmë Gjykatë Speciale edhe për serbët

para 9 muajve - Gazeta Monitor

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Dardan Gashi: Të krijohet Gjykata Speciale në Serbi ose nuk ka dialog

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Delegacioni i Kosovës në takim me Mogherinin ka kërkuar që të krijohet një Gjykatë Speciale për krimet serbe

para 9 muajve - PortaliOnline

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate speciale për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Limaj: Serbët nuk janë gati për një marrëveshje përfundimtare

para 9 muajve - Periskopi

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Limaj thotë se serbët s’janë gati për një marrëveshje përfundimtare

para 9 muajve - Arbresh

“Nëse dialogu nuk për epilog njohjen e Kosovës nga Serbia, nuk kemi pse të bisedojmë”. Kështu ka thënë Fatmir Limaj, që së fundi ka marrë rolin e bashkëdrejtuesit në dialogun e Kosovës me Serbinë. Sipas...

Dardan Gashi: Të krijohet Gjykata Speciale në Serbi ose nuk ka dialog

para 9 muajve - Insajderi

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Gashi: Gjykatë Speciale për Serbinë, ose s’ka dialog

para 9 muajve - Periskopi

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Haradinaj përgëzon Ahmetin dhe Limajn

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është takaur me Shpend Ahmetin dhe Fatmir Limajn, pas vizitës së tyre në Bruksel, të cilët i ka lavdëruar për punën e kryer atje. “Delegacionin Shtetëror i përgëzova...

Limaj iu raporton ambasadorëve të Francës, Gjermanisë e Finlandës, për takimin në Bruksel

para 9 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit të Kosovës për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, ka pritur në një takim të përbashkët ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian...

Gashi: S’ka dialog nëse Serbia nuk pranon të bisedojë për të pagjeturit

para 9 muajve - Gazeta Observer

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi, ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate speciale për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

S’ka dialog nëse Serbia nuk pranon të bisedojë për të pagjeturit

para 9 muajve - Sovrani

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse...

Haradinaj përgëzon ekipin negociator të Kosovës për “paraqitjen e shkëlqyer në Bruksel”

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot krerët e ekipit negociator të Kosovës, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pas vizitës që patën në Bruksel, ku u takuan me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit...

​Limaj takon ambasadorët e Gjermanisë dhe Francës

para 9 muajve - KosovaPress

Limaj i ka njoftuar ambasadorët për takimin e Delegacionit Shtetëror të Kosovës me përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Limaj tha se në këtë takim Kosova ka shprehur përkushtimin...

Limaj takon ambasadorin gjerman dhe francez, ja çka biseduan

para 9 muajve - Gazeta Observer

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit të Kosovës për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, ka pritur në një takim të përbashkët ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian...

Haradinaj takon Limajn e Ahmetin: Marrëveshja me Serbinë sjellë njohje reciproke

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeminisitri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në  takim bashkëkryesuesit e delegacionit shtetëror për dialogun, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj është shprehur...

Ekipi Negociator e informon Haradinajn për takimin e parë me Mogherinin

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim kryesuesit e Ekipit Negociator, Shpend Ahmetin dhe Fatmir Limajn. Shefi i ekzekutivit kosovar ka bërë të ditur se në këtë takim është informuar...

Haradinaj përgëzon ekipin negociator të Kosovës për “paraqitjen e shkëlqyer në Bruksel”

para 10 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar krerët e ekipit negociator të Kosovës, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pas vizitës që patën në Bruksel, ku u takuan me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit...

Haradinaj përgëzon ekipin negociator të Kosovës për paraqitjen në Bruksel

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot krerët e ekipit negociator të Kosovës, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, pas vizitës që patën në Bruksel, ku u takuan me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit...

Haradinaj informohet nga Limaj e Ahmeti për takimin në Bruksel

para 10 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim bashkëkryesuesit e ekipit negociator, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, nga të cilët është informuar për takimin me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit...

Haradinaj takon Limajn e Ahmetin: Marrëveshja me Serbinë sjellë njohje reciproke

para 10 muajve - Gazeta Observer

Kryeminisitri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në  takim bashkëkryesuesit e delegacionit shtetëror për dialogun, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj është shprehur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK