http://kariera.mk

Detaje Mësoni shtatë hapat të cilët duhet t'i ndjek vendi për t'u bë pjesë e NATO-s

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 janar - Formalisht ekzistojnë shtatë hapa deri sa Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s ndërsa i gjithë procesi duhet të përfundojë në fund të këtij viti. Hapi i parë ishte miratimi i...

Shtatë hapat e Maqedonisë deri tek anëtarësimi në NATO

para 5 muajve - Telegrafi

Formalisht ekzistojnë shtatë hapa deri sa Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s ndërsa i gjithë procesi duhet të përfundojë në fund të këtij viti. Hapi i parë ishte miratimi i ndryshimeve kushtetuese...

Nënshkrimi i Ivanovit, i panevojshëm për emrin

para 5 muajve - Klan Kosova

Nuk ka nevojë për pritjen e nënshkrimit të Presidentit të shtetit, e as për ndonjë procedurë tjetër shtesë. Eksperti i së drejtës kushtetuese dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Trendafil Ivanovski,...

Nënshkrimi i Ivanovit, i panevojshëm për emrin

para 5 muajve - Lajmi.net

Nuk ka nevojë për pritjen e nënshkrimit të Presidentit të shtetit, e as për ndonjë procedurë tjetër shtesë. Eksperti i së drejtës kushtetuese dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Trendafil Ivanovski,...

Nënshkrimi i Ivanovit, i panevojshëm për emrin

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 janar - Nuk ka nevojë për pritjen e nënshkrimit të Presidentit të shtetit, e as për ndonjë procedurë tjetër shtesë. Eksperti i së drejtës kushtetuese dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Trendafil...

Nënshkrimi i Ivanovit, i panevojshëm për emrin

para 5 muajve - Alsat-M

Nuk ka nevojë për pritjen e nënshkrimit të Presidentit të shtetit, e as për ndonjë procedurë tjetër shtesë. Eksperti i së drejtës kushtetuese dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Trendafil Ivanovski,...

Nënshkrimi i Ivanovit, i panevojshëm për emrin e ri të Maqedonisë

para 5 muajve - Koha.net

Nuk ka nevojë për pritjen e nënshkrimit të Presidentit të Maqedonisë, e as për ndonjë procedurë tjetër shtesë. Eksperti i së drejtës kushtetuese dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese në Maqedoni, Trendafil...

Shtatë hapat e Maqedonisë deri tek anëtarësimi në NATO

para 5 muajve - Lajm

Formalisht ekzistojnë shtatë hapa deri sa Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s ndërsa i gjithë procesi duhet të përfundojë në fund të këtij viti. Hapi i parë ishte miratimi i ndryshimeve kushtetuese...

Shtatë hapat e Maqedonisë deri tek anëtarësimi në NATO

para 5 muajve - InfoShqip

Formalisht ekzistojnë shtatë hapa deri sa Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s ndërsa i gjithë procesi duhet të përfundojë në fund të këtij viti. Hapi i parë ishte miratimi i ndryshimeve kushtetuese...

Shtatë hapat e Maqedonisë deri tek anëtarësimi në NATO

para 5 muajve - Arbresh

Formalisht ekzistojnë shtatë hapa deri sa Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s ndërsa i gjithë procesi duhet të përfundojë në fund të këtij viti. Hapi i parë ishte miratimi i ndryshimeve kushtetuese...

Shtatë hapat e Maqedonisë deri tek anëtarësimi në NATO

para 5 muajve - InfoMagazin

Formalisht ekzistojnë shtatë hapa deri sa Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s ndërsa i gjithë procesi duhet të përfundojë në fund të këtij viti. Hapi i parë ishte miratimi i ndryshimeve kushtetuese...

Vendimet e djeshme të Kuvendit sot do të shpallen në “Gazetën zyrtare”

para 5 muajve - Telegrafi

Vendimet që u miratuan dje me 81 vota “për”në Kuvend, sot do të shpallen në “Gazetën zyrtare”. Këtë e bëri të ditur kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në konferencë për shtyp, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Ivanov nuk mund të bllokojë ndryshimet kushtetuese për emrin, ja pse

para 5 muajve - Aktuale

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov nuk do të ketë mundësi të bllokojë ndryshimin e emrit të shtetit sepse kuvendi paralelisht me amandamentet kushtetuese ka miratuar edhe vendim sipas të cilit ndryshimet...

Shtatë hapat e Maqedonisë deri tek anëtarësimi në NATO

para 5 muajve - Arbresh

Formalisht ekzistojnë shtatë hapa deri sa Maqedonia e Veriut të bëhet anëtare e NATO-s ndërsa i gjithë procesi duhet të përfundojë në fund të këtij viti. Hapi i parë ishte miratimi i ndryshimeve kushtetuese...

Nënshkrimi i Ivanovit, i panevojshëm për emrin e ri të Maqedonisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Nuk ka nevojë për pritjen e nënshkrimit të Presidentit të Maqedonisë, e as për ndonjë procedurë tjetër shtesë. Eksperti i së drejtës kushtetuese dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese në Maqedoni, Trendafil...

Nënshkrimi i Ivanovit, i panevojshëm për emrin e ri të Maqedonisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Nuk ka nevojë për pritjen e nënshkrimit të Presidentit të Maqedonisë, e as për ndonjë procedurë tjetër shtesë. Eksperti i së drejtës kushtetuese dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese në Maqedoni, Trendafil...

Sot hyn në fuqi Maqedonia e Veriut, vendimi nuk shkon tek Ivanovi

para 5 muajve - Aktuale

Vendimi i miratuar nga Kuvendi i Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese dhe shpalljen e tyre nuk shkon për verifikim tek presidenti i vendit Gjorgje Ivanov Për faktin që vendimet për shpalljen e ndryshimeve...

Nënshkrimi i Ivanovit, i panevojshëm për emrin

para 5 muajve - KosovaPress

Eksperti i së drejtës kushtetuese dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Trendafil Ivanovski, thotë se me votimin e djeshëm në Kuvend, ndryshimet kushtetuese hyjnë në fuqi. “Me shpalljen e djeshme të...

Nënshkrimi i Ivanovit, i panevojshëm për emrin

para 5 muajve - Periskopi

Nuk ka nevojë për pritjen e nënshkrimit të Presidentit të shtetit, e as për ndonjë procedurë tjetër shtesë. Eksperti i së drejtës kushtetuese dhe ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Trendafil Ivanovski,...

Ivanov nuk mund të bllokojë ndryshimet kushtetuese për emrin, ja pse

para 5 muajve - Lajm

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov nuk do të ketë mundësi të bllokojë ndryshimin e emrit të shtetit sepse kuvendi paralelisht me amandamentet kushtetuese ka miratuar edhe vendim sipas të cilit ndryshimet...

Ndryshimet kushtetuese shpallen sot në Gazetën Zyrtare, nuk është i nevojshëm nënshkrimi i Ivanovit

para 5 muajve - Shenja

Vendimi për ndryshimet kushtetuese pritet që të shpallet sot në Gazetën Zyrtare. Kryeministri Zoran Zaev e ka komentuar sot këtë çështje duke shprehur kënaqësinë që për këtë nuk është i nevojshëm nënshkrimi...

Sot hyn në fuqi Maqedonia e Veriut, vendimi nuk shkon tek Ivanovi

para 5 muajve - Tetova Sot

Vendimi i miratuar nga Kuvendi i Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese dhe shpalljen e tyre nuk shkon për verifikim tek presidenti i vendit Gjorgje Ivanov Për faktin që vendimet për shpalljen e ndryshimeve...

Sot hyn në fuqi Maqedonia e Veriut, vendimi nuk shkon tek Ivanovi

para 5 muajve - Ina

Vendimi i miratuar nga Kuvendi i Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese dhe shpalljen e tyre nuk shkon për verifikim tek presidenti i vendit Gjorgje Ivanov Për faktin që vendimet për shpalljen e ndryshimeve...

Vendimet e miratuara dje në Kuvend sot do të shpallen në “Gazetën zyrtare”

para 5 muajve - InfoMagazin

Vendimet që u miratuan dje me 81 vota “për”në Kuvend, sot do të shpallen në “Gazetën zyrtare”. Këtë e bëri të ditur kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në konferencë për shtyp. Siç ceku kryeministri...

Sot hyn në fuqi Maqedonia e Veriut, vendimi nuk shkon tek Ivanovi

para 5 muajve - Fakti Ditor

Vendimi i miratuar nga Kuvendi i Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese dhe shpalljen e tyre nuk shkon për verifikim tek presidenti i vendit Gjorgje Ivanov Për faktin që vendimet për shpalljen e ndryshimeve...

Sot hyn në fuqi Maqedonia e Veriut, vendimi nuk shkon tek Ivanovi

para 5 muajve - InfoShqip

Vendimi i miratuar nga Kuvendi i Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese dhe shpalljen e tyre nuk shkon për verifikim tek presidenti i vendit Gjorgje Ivanov. Për faktin që vendimet për shpalljen e ndryshimeve...

Sot hyn në fuqi Maqedonia e Veriut, vendimi nuk shkon tek Ivanovi

para 5 muajve - InfoMagazin

Vendimi i miratuar nga Kuvendi i Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese dhe shpalljen e tyre nuk shkon për verifikim tek presidenti i vendit Gjorgje Ivanov Për faktin që vendimet për shpalljen e ndryshimeve...

Gashi: Urime Republika e Maqedonisë së Veriut, Urime anëtarësimi në NATO!

para 5 muajve - Tetova Sot

Po ju drejtohem sot jo si rëndom kur ne, deputetët dhe drejtuesit e partive politike,që dalim në foltore dhe mbajmë fjalime të zakonshme, porse dua t’ju flas sot me seriozitetin më të madh politik, me...

Gashi: Urime Republika e Maqedonisë së Veriut, Urime anëtarësimi në NATO!

para 5 muajve - AlbPortali

Po ju drejtohem sot jo si rëndom kur ne, deputetët dhe drejtuesit e partive politike,që dalim në foltore dhe mbajmë fjalime të zakonshme, porse dua t’ju flas sot me seriozitetin më të madh politik, me...

Gashi: Urime Republika e Maqedonisë së Veriut, Urime anëtarësimi në NATO!

para 5 muajve - Fakti Ditor

Po ju drejtohem sot jo si rëndom kur ne, deputetët dhe drejtuesit e partive politike,që dalim në foltore dhe mbajmë fjalime të zakonshme, porse dua t’ju flas sot me seriozitetin më të madh politik, me...

MIRATOHET AMENDAMENTI I ALEANCËS PËR SHQIPTARËT PËR PREAMBULËN E KUSHTETUTËS

para 5 muajve - Lajm

Kuvendi ka miratuar amendamentin e ndryshuar të Preambulës së Kushtetutës së Maqedonisë, e propozuar nga Aleanca për Shqiptarët. “Me këtë amendament do të përmirësohet Preambula e Kushtetutës. Fjalët ‘si...

Miratohet amendamenti i Aleancës për Shqiptarët për Preambulën e Kushtetutës

para 5 muajve - Shenja

Kuvendi ka miratuar amendamentin e ndryshuar të Preambulës së Kushtetutës së Maqedonisë, e propozuar nga Aleanca për Shqiptarët. “Me këtë amendament do të përmirësohet Preambula e Kushtetutës. Fjalët ‘si...

Aziri: Aleanca, kontribues cilësor të një momenti historik për shqiptarët, hapet rruga për Nato dhe BE ku dhe përkasim natyrshëm

para 5 muajve - InfoMagazin

Me vendimin e sotëm, Kuvendi ndërroi emrin kushtetues të vendit dhe çështje tjera në kuadër të Kushtetutës, përmes amendamenteve, të cilat janë dakorduar edhe me partitë shqiptare të opozitës dhe grupit...

Miratohet amendamenti i Aleancës për Shqiptarët për Preambulën e Kushtetutës

para 5 muajve - InfoMagazin

Kuvendi ka miratuar amendamentin e ndryshuar të Preambulës së Kushtetutës së Maqedonisë, e propozuar nga Aleanca për Shqiptarët. “Me këtë amendament do të përmirësohet Preambula e Kushtetutës. Fjalët ‘si...

Kjo preambulë nuk shpreh vullnetin e popullit shqiptar në Maqedoni

para 6 muajve - Lajm

Në projekt tekstin e Amendamentit XXXIV për Kushtetutën e RM-së i hartuar dhe propozuar Parlamentit të RM-së nga Qeveria e RM-së, thuhet: “Në Preambulën e Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë fjalët...

MARRËVESHJA E SHPRESËS DHE E SHQETËSIMEVE IDENTITARE

para 6 muajve - KDPolitik

Shkruan: Bardhyl Zaimi Debati mbi Marrëveshjen e Prespës gjatē tërë kohës është përcjellë me përplasje partiake, të cilat në esencë kanë prekur në sferën identitare. Hapja e ndryshimeve në kushtetutë sipas...

Konstruktiviteti dhe xhambazllëku i një procesi

para 6 muajve - Koha.mk

Hedhja në pazare xhambazësh e çështjeve delikate politike, duke dashur që ta prezantojnë peshën politike të tetë deputetëve të përjashtuar të VMRO-së si përcaktuese e finales së këtij procesi në dëm të...

KJO PREAMBULLË NUK SHPREH VULLNETIN E POPULLIT SHQIPTAR NË MAQEDONI

para 6 muajve - Lajm

Në projekt tekstin e Amendamentit XXXIV për Kushtetutën e RM-së i hartuar dhe propozuar Parlamentit të RM-së nga Qeveria e RM-së, thuhet: “Në Preambulën e Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë fjalët...

Shqiptarët në Maqedoni udhëhiqen nga politinakë të kalibrit siç dëshiron çdo armik !

para 6 muajve - InfoMagazin

Shkruan: Abdulla Mehmeti Çështja shqiptare asnjëherë përgjatë historisë nuk ka qenë më e degraduar seç është sot në Maqedoni. Çështja e shqiptarëve në Maqedoni asnjëherë nuk ka qenë e varur nga njerëz...

Maqedonia Veriore, shtet i të gjithëve

para 6 muajve - Fol

“Kemi arritur marrëveshje. Jemi krenar që me kontributin tonë kemi bërë të paktën që fjalia e parë e Kushtetutës, Preambula, të heq padrejtësi për definimin e keq të gjërave. Kemi folur rreth kërkesave...

Përpjekjet për t’i ngatërruar shqiptarët e Maqedonisë me Aleatët

para 6 muajve - Lajm

Selim Ibraimi Jo të gjithë qytetarët e Maqedonisë e mbështesin anëtarësimin e vendit në NATO. Shqiptarët e Maqedonisë mbi 87 % ndërsa maqedonasit nën 30% që është një indikatorë për ambasadorin në largim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK