http://kariera.mk

Studentët e ngujuar: Nuk na lejojnë të fusim ushqime

para 5 muajve - Shekulli

Studentët e ngujuar në fakultetin e Ekonomikut në një lidhje live me emisionin ‘Kjo Javë’ të gazetares Nisida Tufa, kanë treguar se janë ndërmarrë masa të ashpra ndaj tyre nga ana e policisë, duke mbyllur...

Flet studentja e dhunuar: Padrejtësi, protesta ishte paqësore

para 5 muajve - Koha Jone

Emisioni “Kjo Javë”  ka zhvilluar një lidhje me skype me studentët e ngujuar  brenda Fakultetit Juridik, ku iu janë bashkuar edhe ata të Shkencave të Natyrës. Një nga studentet e ngujuar,  rrëfeu episodin...

Studentët dalin me një vendim, tregojnë çfarë do të ndodhë me protestën

para 5 muajve - Sot News

Studentët pritet të vijojnë protestën e tyre në formën e bojkotit të fakulteteve dhe ngujimin brenda tyre. Në një lidhje me emisionin “Kjo Javë” në emisionin News24, një studente nga Fakulteti i Drejtësisë...

Ndgujimi i studentëve, nuk dalin nga auditoret as në fundjavë

para 5 muajve - Gazeta Express

Ngujimi i studentëve nëpër auditore i nisur të enjten ka vazhduar edhe në fundjave në Fakultetin Ekonomik dhe atë të Drejtësisë në kryeqytet. Studentët shprehen për vijim të bojkotit deri në përmbushjen...

Studentët vijojnë ngujimin në fakultete, sfidojnë të ftohtin me batanije

para 5 muajve - Opinion

Vijon për të tretën ditë rradhazi ngujimi i studentëve brenda auditorëve të fakulteteve. Studentët duken se për tu rezistuar temperaurave të ulëta janë mbuluar me batanije, ndërkohë që ngujimi i tyre ka...

Protesta/ Mbuluar me batanije, pamje nga studentët e ngujuar tek Ekonomiku

para 5 muajve - Opinion

Studentët e Ekonomikut vazhdojnë të qendrojnë të ngujuar brenda ambienteve të fakultetit, aty ku kanë kaluar edhe natën në temperatura të ulëta. Studentët shprehen të vendosur për protestën e tyre deri...

Përplasja e policisë me studentët,Berisha: Ditë e zezë, xhelati pushtoi Universitetin

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Pas përplasjeve të policisë me studentë të cilët janë ngujuar nëpër fakultete, vjen një reagim i ashpër nga ish-kryeministri Sali Berisha. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Berisha theksoi se e premtja...

Studentët në ditën e 3 të ngujimit

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Vijon për të tretën ditë rradhazi ngujimi i studentëve brenda auditorëve të fakulteteve. Studentët duken  të mbuluar me batanije, ndërkohë që  ngujimi i tyre ka vazhduar pa ndërprerje. Mësohet se me studentët...

Tiranë/Studentët e Ekonomikut përplasen me rojet e sigurisë

para 5 muajve - TV21

Studentët e Ekonomikut dhe Juridikut në Tiranë e kanë kaluar mbrëmjen e së premtes në fakultet. Ata janë të vendosur në qëndrimin e tyre për realizimin e 8 pikave të paraqitura më herët qeverisë Rama....

Basha: Rama po e shtyn vendin drejt konfiktit fizik

para 5 muajve - Portalb

Lideri demokrat Lulzim Basha ka qenë i ashpër ndaj Kryeministrit Rama për gjendjen e krijuar me studentët të cilët policia e shtetit dhe policia private kanë tentuar ti pengojnë në protestën e tyre. Studentët...

Dita e tretë e ngujimit të studentëve në Tiranë

para 5 muajve - Alsat-M

Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Mësohet se një grup i vogël studentësh kishin kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim...

Studentët, protestë si të ngujuar brenda fakulteteve

para 5 muajve - Top Channel

Protesta e studentëve është përshkallëzuar prej ditësh me bojkotim mësimi, apo edhe mbyllje të auditoreve e pengim të funksionimit normal të një universiteti. Por, nisur nga protesta e së premtes, që u...

LIVE/ Basha: Rama po e shtyn vendin drejt konfiktit fizik

para 5 muajve - Opinion

Lideri demokrat Lulzim Basha ka qenë i ashpër ndaj Kryeministrit Rama për gjendjen e krijuar me studentët të cilët policia e shtetit dhe policia private kanë tentuar ti pengojnë në protestën e tyre. Studentët...

Studentët, protestë si të ngujuar brenda fakulteteve

para 5 muajve - Lajmi.net

Protesta e studentëve është përshkallëzuar prej ditësh me bojkotim mësimi, apo edhe mbyllje të auditoreve e pengim të funksionimit normal të një universiteti. Por, nisur nga protesta e së premtes, që u...

"E premtja e zezë që riktheu në Tiranë Prishtinën e vitit 1981!"

para 5 muajve - Sot News

Ditën e djeshme, ish-kryeministri Sali Berisha, e ka quajtur si të premten e zezë që riktheu në Tiranë Prishtinën e Vitit 1981. Duke iu referuar ndërhyrjes policore në ambientet e fakulteteve ne Tirane,...

Te Ekonomiku të ngujuar, studentët: I kanë kyçur dyert me zinxhirë pasi …

para 5 muajve - Koha Jone

Pasi kane kaluar naten ne ambientet e fakultetit, mëngjesi i sotem është shoqëruar me incidente mes studentëve dhe rojeve të sigurisë në Fakultetin e Ekonomisë. Nje nga studentet protestuese ka denoncuar...

Dita e tretë e ngujimit të studentëve në Tiranë

para 5 muajve - Telegrafi

Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Mësohet se një grup i vogël studentësh kishin kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim...

Reagon Berisha ndaj studentëve: E premtja e zezë që riktheu në Tiranë Prishtinën e vitit 1981!

para 5 muajve - Sot News

Ditën e djeshme, ish-kryeministri Sali Berisha, e ka quajtur si të premten e zezë që riktheu në Tiranë Prishtinën e Vitit 1981. Duke iu referuar ndërhyrjes policore në ambientet e fakulteteve ne Tirane,...

E premtja e zezë që riktheu në Tiranë, Prishtinën e vitit 1981!

para 5 muajve - Koha Jone

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër ndaj ndërhyrjes flagrante të policisë në ambientet universitare gjatë ditës së djeshme. Në një postim të gjatë në rrjetet sociale, z. Berisha akuzoi Edi...

Ekonomiku “mbyll” dyert, studentët kalojnë natën brenda

para 5 muajve - Top Channel

Protesta e studentëve është përshkallëzuar prej ditësh me bojkotim mësimi, apo edhe mbyllje të auditoreve e pengim të funksionimit normal të një universiteti. Por, nisur nga protesta e së premtes, që u...

Ngujimi/Studenti: Dera me zinxhirë, ushqimet i futem nga dritarja e banjos

para 5 muajve - Opinion

Studentët vazhdojnë protestën tashmë duke u ngujuar brenda fakulteteve të tyre. Kështu e kanë kaluar natën të ngujuar studentet e Drejtësisë, të Ekonomisë dhe të Arkitekturës. Mbrëmjen e djeshme u njohëm...

“I futëm nga dritaret e banjove”, studentët tregojnë çfarë ndodhi mbrëmë gjatë ngujimit nëpër fakultete

para 5 muajve - Sot News

Ndërkohë që ngujimi nëpër auditore vazhdon, një nga studentët e Fakultetit të Arkitekturës ka zbuluar sesi kanë arritur të fusin ushqimet nga dritaret e banjove. “Duke qenë se studentët kanë vazhduar me...

“Ngujimi”, studenti: I kemi futur ushqimet nga dritaret e banjove

para 5 muajve - Koha Jone

Ndërkohë që ngujimi nëpër auditore vazhdon, një nga studentët e Fakultetit të Arkitekturës ka zbuluar sesi kanë arritur të fusin ushqimet nga dritarja e banjos. “Duke qenë se studentët kanë vazhduar me...

Studentët nga Shqipëria e kalojnë natën e tretë të ngujuar

para 5 muajve - GazetaBlic

Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Mësohet se një grup i vogël studentësh kishin kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim...

Të ngujuar në fakultete, studentët tregojnë hapin e radhës që do të ndërmarrin

para 5 muajve - Sot News

Vijojnë protestën studentët e fakulteteve të ndryshme të Universitetit të Tiranës ku përmes bojkotit dhe ngujimit nëpër institucionet ku ata studiojnë, shprehen të vendosur për t’i qëndruar deri në fund...

Studentët: Po na shtyjnë drejt grevës së urisë, s’na lënë ushqimet

para 5 muajve - Shekulli

Rojet e siguresë përplasen me studentët e Juridikut. Të rinjtë tregojnë për “Shekullin” ngjarjen. Shtohet një pikë tek kërkesat: shkarkimi i administratorit të UT-së. Studentët, drejt grevës së urisë....

Regjim policor në universitet, dhunohen fizikisht studentët

para 5 muajve - Shekulli

Policia e Shtetit ushtron dhunë fizike te studentët. Përplasje të vazhdueshme, të rinjtë vazhdojnë ngujimin brenda auditorëve. Studentët e dhunuar flasin për “Shekullin”: Dhunë, shtyrje, dhe terror. Nuk...

Dita 3 e ngujimit, çfarë ndodhi me studentët e Juridikut natën që lamë pas

para 5 muajve - Sot News

Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Mësohet se një grup i vogël studentësh kanë kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim...

I dhunuan dhe i thyen celularët, çfarë ndodhi gjatë natës tek Inxhinieria

para 5 muajve - Albeu

Pamje të rënda kanë ardhur nga studentë t e fakultetit të Inxhinierisë së ndërtimit, urbanistikës dhe arkitekturës të cilët tashmë po qëndrojnë brenda në fakultet të ngujuar. Sipas tyre një polic civil...

Video/Studentët e Juridikut e kalojnë natën të ngujuar: Nuk ndalemi!

para 5 muajve - Opinion

Studentët e Juridikut e kanë kaluar natën brenda ambienteve të fakultetit. Të ngujuar deri në plotësimin e kërkesave të tyre! Ata thanë se ndryshe nga mbrëmja e së enjtes, mbrëmjen e së premtes policia...

Kyçet me zinxhir Ekonomiku, studentja: Nuk i lejojnë të tjerët të hynë brenda

para 5 muajve - Shekulli

Mëngjesi i së shtunës është shoqëruar me incidente mes studentëve dhe rojeve të sigurisë në Fakultetin e Ekonomisë. Një nga studentet që ka qëndruar gjatë natës në fakultet është shprehur se rojet i kanë...

Dita 3 e ngujimit, si e kaluan natën studentët e Juridikut

para 5 muajve - Koha Jone

Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Një grup i vogël studentësh kishin kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim atyre t’ju...

Administratori militant dhe dhuna policore ndaj studentëve

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Policia e Shtetit dhunon studentët brenda universiteteve me lejen e administratorit militant të PS-së Jakup B. GJOÇA 1 Studentët ngrenë barrikada brenda në auditorë, për t’u mbrojtur nga dhuna e policisë...

Kaluan natën të ngujuar tek Fakulteti i Ekonomisë, studentët bëjnë deklaratën e papritur: Është hera e parë që ndodh kjo

para 5 muajve - Sot News

Pasi kanë kaluar natën në ambientet e fakultetit, mëngjesi i sotëm është shoqëruar me incidente mes studentëve dhe rojeve të sigurisë në Fakultetin e Ekonomisë. Një nga studentet protestuese ka denoncuar...

Kyçet me zinxhir Ekonomiku, studentja: Nuk lejojnë të tjerët të na bashkohen

para 5 muajve - Koha Jone

Pasi kanë kaluar natën në ambientet e fakultetit, mëngjesi i sotem është shoqëruar me incidente mes studentëve dhe rojeve të sigurisë në Fakultetin e Ekonomisë. Një nga studentët protestues ka denoncuar...

Studentët e Ekonomikut përplasen me rojet e sigurisë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Studentët e Ekonomikut dhe Juridikut e kanë kaluar mbrëmjen e së premtes në fakultet. Ata janë të vendosur në qëndrimin e tyre për realizimin e 8 pikave të paraqitura më herët qeverisë Rama.  Ndërsa mëngjesin...

Studentët përplasen me rojet e sigurisë

para 5 muajve - RTV 21

Studentët sërish me incidente Studentët e Ekonomikut dhe Juridikut në Tiranë e kanë kalur mbrëmjen e së premtes në fakultet. Ata janë të vendosur në qëndrimin e tyre. Ndërsa mëngjesin e sotëm (12 janar)...

Përplasja e studentëve me Policinë, reagon rektori Mynyr Koni

para 5 muajve - Opinion

Pas përplasjeve mes disa studentëve të Ekonomikut dhe Drejtësisë me Policinë, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Koni përmes një postimi në ‘Facebook’ dënoi ngjarjen e të premtes...

Studentët e Ekonomikut përplasen me rojet e sigurisë

para 5 muajve - Shekulli

Studentët e Ekonomikut dhe Juridikut e kanë kaluar mbrëmjen e së premtes në fakultet. Ata janë të vendosur në qëndrimin e tyre. Ndërsa mëngjesin e sotëm (12 janar) kanë pasur sërish incidente. Mësohet...

Përplasja me studentët, Koni: Policët sjellje të papërgjegjshme

para 5 muajve - Koha Jone

Pas përplasjeve verbale dhe fizike mes disa studentëve të fakultetit të Ekonomikut dhe Drejtësisë me punonjës të forcave të rendit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ky i fundit...

Dita e tretë e ngujimit të studentëve në Tiranë

para 5 muajve - Arbresh

Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Mësohet se një grup i vogël studentësh kishin kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim...

3 ditë të ngujuar! Studentët rrëfejnë se si arritën të ushqeheshin në acar

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët vazhdojnë protestën tashmë duke u ngujuar brenda fakulteteve të tyre. Kështu e kanë kaluar natën të ngujuar studentet e Drejtësisë, të Ekonomisë dhe të Arkitekturës. Mbrëmjen e djeshme u njohëm...

Mazhoranca prezanton platformën për punësimin e studentëve, Rektorati u bën thirrje të kthehen në auditore, shtyhet afati për tarifat

para 5 muajve - Sot News

Qeveria ka prezantuar dje platformën për punësimin e studentëve në administratë. Më herët kryeministri bëri të ditur se studentët ekselentë do punësohen në institucionet publike, ndërsa dje prezantoi portalin...

Studentët, protestë si të ngujuar brenda fakulteteve

para 5 muajve - Arbresh

Protesta e studentëve është përshkallëzuar prej ditësh me bojkotim mësimi, apo edhe mbyllje të auditoreve e pengim të funksionimit normal të një universiteti. Por, nisur nga protesta e së premtes, që u...

Dita e tretë e ngujimit të studentëve në Tiranë

para 5 muajve - Gazeta e re

Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Mësohet se një grup i vogël studentësh kishin kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim...

Përplasja me studentët, Rektori i Universitetit të Tiranës: “Sjellja e policisë e papërgjegjshme”

para 5 muajve - Blitz

Ditën e djeshme, përpjekja e studentëve për të vazhduar protestën e tyre duke u ngujuar në ambientet e universiteteve të Tiranës, u pengua nga forcat e rendit. Policia private e fakulteteve në bashkëpunim...

Përplasja me studentët, Rektori i Universitetit të Tiranës: “Sjellja e policisë e papërgjegjshme”

para 5 muajve - Blitz

Ditën e djeshme, përpjekja e studentëve për të vazhduar protestën e tyre duke u ngujuar në ambientet e universiteteve të Tiranës, u pengua nga forcat e rendit. Policia private e fakulteteve në bashkëpunim...

Studentët denoncojnë ndërhyrjet: E kanë kyçur derën me zinxhirë pasi …

para 5 muajve - LajmiFundit

Pasi kane kaluar naten ne ambientet e fakultetit, mëngjesi i sotem është shoqëruar me incidente mes studentëve dhe rojeve të sigurisë në Fakultetin e Ekonomisë. Nje nga studentet protestuese ka denoncuar...

Studentët në ngujim: Ja hapi i radhës që do të ndërmarrim

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Vijojnë protestën studentët e fakulteteve të ndryshme të Universitetit të Tiranës ku përmes bojkotit dhe ngujimit nëpër institucionet ku ata studiojnë, shprehen të vendosur për t’i qëndruar deri në fund...

Studentët nga Shqipëria e kalojnë natën të ngujuar

para 5 muajve - Ekonomia Online

Studentët e Juridikut e kanë kaluar natën brenda ambienteve të fakultetit. Të ngujuar deri në plotësimin e kërkesave të tyre! Ata thanë se ndryshe nga mbrëmja e së enjtes, mbrëmjen e së premtes policia...

Dita e tretë e ngujimit të studentëve në Tiranë

para 5 muajve - KosovaPress

Mësohet se një grup i vogël studentësh kishin kaluar natën brenda godinës, ndërsa pritet që në orët në vijim atyre t’iu bashkohen kolegë të tjerë. Gjithashtu me studentët janë solidarizuar bashkëmoshatarë...

3 ditë të ngujuar! Studentët u dërgojnë ushqimeve moshatarëve protestues

para 5 muajve - LajmiFundit

Për të tretën ditë radhazi, studentët e Juridikur e kanë gdhirë të ngujuar brenda fakultetit. Mësohet se me studentët janë solidarizuar bashkëmoshatarë të tyre, që i kanë dërguar gjatë nates ushqime. Prej 3...

Dita 3 e ngujimit, si e kaluan natën studentët e Juridikut

para 5 muajve - LajmiFundit

Në ditën e tretë të protestës, studentë të Juridikut kanë kaluar natën të ngujuar në fakultet. Në një raportim live për ‘News24’ nga jashtë ambienteve të këtij fakulteti një grup i vogël studentësh kishin...

Pedagogët paralajmërojnë grevë urie: Merrni masa për dhunën ndaj studentëve !

para 5 muajve - InfoMagazin

Dhuna e ushtruar ndaj studentëve nga Policia është gjykuar shumë rëndë nga Forumi për Lirinë Akademike. Madje ata kanë paralajmëruar se pedagogët do të nisin një grevë urie nëse nuk merren masa për këto...

Situata në Inxhinierinë e Ndërtimit në foto

para 5 muajve - Top Channel

Disa studentë të Fakultetit të Arkitekturës janë futur në ambientet e Universitetit të Inxhinierisë, ndërsa janë konfrontuar me administratorët, që nuk e kanë lejuar një gjë të tillë. Studentët, në përplasjen...

Pedagogët paralajmërojnë grevë urie: Merrni masa për dhunën ndaj studentëve

para 5 muajve - Albeu

Dhuna e ushtruar ndaj studentëve nga Policia është gjykuar shumë rëndë nga Forumi për Lirinë Akademike . Madje ata kanë paralajmëruar se pedagogët do të nisin një grevë urie nëse nuk merren masa për këto...

Studentët dhunohen nga policia/ Pedagogët me deklaratë të fortë, kanë një thirrje për ndërkombëtarët

para 5 muajve - Sot News

Pas dhunës së ushtruar mbi studentët nga efektivët e policisë, në një deklaratë publike ka reaguar edhe Forumi për Lirinë Akademike. “I bëjmë thirrje gjithë opinionit publik, kolegëve tanë që të solidarizohen...

Studentët ngujohen me forcë tek Inxhinieria, përplasen me policinë private

para 5 muajve - Top Channel

Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime...

Studentët ngujohen me forcë tek Inxhinieria, përplasen me policinë private

para 5 muajve - Zhurnal

Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime...

Duam Bukë. Protesta nga studentët e Fakultetit të Arkitekturës…

para 5 muajve - Standard

Studentët e Fakultetit të Arkitekturës vazhdojnë të jenë të ngujuar në ambientet e shkollës. Studentët shprehen se rojet nuk i lejojnë të dalin për të marrë edhe ushqimin, madje atyre i kanë marrë edhe...

Studentët përplasen me policinë, reagon ashpër rektori i UT

para 5 muajve - Sot News

Pas përplasjes që një grup studentësh patën me disa efektivë policie në ambientet e fakulteti Ekonomik, ka reaguar edhe rektori i UT, Mynyr Koni. Në një deklaratë të bërë në faqen personale të Facebook,...

Koni: Veprimet e policisë me studentët totalisht të papërgjegjshme

para 5 muajve - Shekulli

Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni shprehet se veprimet e policisë janë të papërgjegjshme, duke thënë se hyrja e forcave të rendit në ambientet e Fakultetit të Ekonomisë është një veprim që...

Tiranë: Studentët konfliktohen me policinë

para 5 muajve - Shekulli

Studentët e universiteteve publike të Shqipërisë po vazhdojnë protestën e tyre nga fillimi i dhjetorit, duke bojkotuar auditoret. Sot ata u konfliktuan me policinë pranë fakultetit ekonomik. Tubimet masive...

Përplasje tek Inxhinieria/ Studentët: S’na lejojnë të marrim ushqime

para 5 muajve - Opinion

Studentët e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, Arkitekturës dhe Urbanistiikës prej 12 orësh vazhdojnë të qëndrojnë të ngujuar, pasi rojet nuk i lejojnë të dalin dhe për më tepër të marrin ushqime....

Tensionet te Inxhinieria, thyhen xhama dhe sulmohen studentët, ndalohet ushqimi

para 5 muajve - Shekulli

Të tjera pamje janë zbuluar nga ambientet e brendshme të Fakultetit të Inxhinierisë dhe Ndërtimit, Urbanistikës dhe Arkitekturës. Në njërën prej videove shfaqet xhami i derës kryesore që është thyer. Njëri...

Përplasen studentët me policinë sonte te inxhinieria

para 5 muajve - Koha Jone

Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burimet...

Vijon përplasja e studentëve me policinë private: Nuk na lejojnë të marrim ushqime

para 5 muajve - Gazeta Express

Prej më shumë së 24 orësh studentët e Fakultetit të Arkitekturës vazhdojnë të jenë të ngujuar në ambientet e shkollës. Ata shprehen se rojet nuk i lejojnë të dalin për të marrë edhe ushqimin, madje atyre...

Pamje të rënda në fakultetin e Inxhinierisë, studentëve iu thyhen celularët

para 5 muajve - Albeu

Pamje të rënda vijnë nga studentë t e fakultetit të Inxhinierisë së ndërtimit, urbanistikës dhe arkitekturës të cilët tashmë prej disa orësh po qëndrojnë brenda në fakultet të ngujuar. Sipas tyre një polic...

Studentët ngujohen me forcë tek Inxhinieria, përplasen me policinë private

para 5 muajve - Gazeta Tema

Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime...

Skandal/Policia private dhunon studentet

para 5 muajve - Koha Jone

Një grup studentësh është përplasur fizikisht me rojet private të Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit. Forcat e sigurisë nuk kanë lejuar grumbullimin e tyre në ambientet e fakultetit. Në video shihet...

Tensione te Inxhinieria, policia mësyn në fakultet, thyhen xhamat e godinës

para 5 muajve - Shekulli

Një grup studentësh janë ngujuar brenda ambienteve të fakultetit të Inxhinierisë dhe Arkitekturës.  Ndërkohë gjatë një tentative për të dalë nga godina, studentët janë përplasur me rojet private dhe sipas...

Video/ Studentët e ngujuar: Duam bukë, s’na lejojnë të marrim ushqime

para 5 muajve - Opinion

Studentët e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, Arkitekturës dhe Urbanistiikës prej 12 orësh vazhdojnë të qëndrojnë të ngujuar, pasi rojet nuk i lejojnë të dalin dhe për më tepër të marrin ushqime....

Studentët përplasen me policinë private, administrator i rojës ushtron dhunë ndaj tyre

para 5 muajve - Shekulli

Vijon të ketë momente tensioni dhe përplasje mes studentëve të ngujuar në ambientet e fakulteteve dhe policisë private. Një grup studentësh që janë ngujuar në fakultetin e Inxhinierisë dhe Arkitekturës...

Studentët ngujohen me forcë tek Inxhinieria, përplasen me policinë private

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime...

Policia rrethon studentët. Tensionohet situtata

para 5 muajve - Koha Jone

Një grup studentësh janë ngujuar brenda ambientëve të fakultetit të Inxhinierisë dhe Arkitekturës. Ndërkohë gjatë një tentative për të dalë nga godina, studentët janë përplasur me rojet private dhe sipas...

Policia nxjerr zvarre studentet nga godina e Juridikut

para 5 muajve - Aktuale

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë ngujuar brenda fakultetit të tyre por diçka e pazakontë ka nodhur. Aty janë shfaqur roje sigurie dhe policia dhe disa persona të tjerë që duan të nxjerrin studentët...

Përplasja mes studentëve dhe policisë, pedagogët: Dënojmë dhunën

para 5 muajve - Gazeta Express

Një grup prej 21 pedagogësh dënojnë me forcë ndërhyrjen e policisë në ambientet në Fakultetin e Ekonomisë dhe ushtrimin e dhunës ndaj studentëve. Pedagogët thonë se "jemi pro arsimit cilësor dhe kërkesave...

Vazhdon ngujimi, studentët: Nuk na lejojnë të marrim ushqime!

para 5 muajve - Koha Jone

Vazhdon ngujimi i studentëve. Gazetarja Dorjana Bezat e pranishme pranë universitetit të Arkitekturës, raporton për “Balkan Web” se studentët shprehen se rojet nuk i lejojnë të dalin, aq më tepër të marrin...

Pa ushqim dhe pa ngrohëse, policia përplaset me studentët

para 5 muajve - Albeu

Studentët e fakulteteve të ndryshme në Tiranë janë aktualisht të ngujuar në godinat e universiteteve. Megjithatë rojet private dhe policia janë vënënë lëvizje për të ndaluar lëvizjen e tyre. Ata nuk kanë...

Studentët ngujohen me forcë tek Inxhinieria, përplasen me policinë private

para 5 muajve - Lajm

Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime...

Studentët e ngujuar kërkojnë bukë: Policia nuk lejon të na sjellin ushqim dhe ngrohëse

para 5 muajve - Sot News

Studentët e fakulteteve të ndryshme në Tiranë vijojnë të protesojnë të ngujuar në godinat e fakulteteve. Megjithatë, lëvizja e tyre duket se nuk është pritur mirë nga policia e shtetit dhe rojet private....

Studentët e ngujuar në Universitet: Duam bukë

para 5 muajve - Koha Jone

Jo përballë Kryeministrisë por të ngujuar në Universitet, studentë të fakultetit të Inxhinierisë së ndërtimit dhe të Arkitekturës dhe Urbanistikës, përmes një videoje ku nuk i shfaqin fytyrat e tyre për...

Tiranë: Studentët konfliktohen me policinë

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Studentët e universiteteve publike të Shqipërisë po vazhdojnë protestën e tyre nga fillimi i dhjetorit, duke bojkotuar auditoret. Sot ata u konfliktuan me policinë pranë fakultetit ekonomik. Tubimet masive...

21 pedagogë deklaratë: Dënojmë dhunën e policisë ndaj studentëve

para 5 muajve - Opinion

Një grup prej 21 pedagogësh dënojnë me forcë ndërhyrjen e policisë në ambientet në Fakultetin e Ekonomisë dhe ushtrimin e dhunës ndaj studentëve. Pedagogët thonë se “jemi pro arsimit cilësor dhe kërkesave...

21 pedagogë dënojnë dhunën e policisë ndaj studentëve

para 5 muajve - Shekulli

21 pedagogë të Universitetit të Tiranës kanë dënuar publikisht ndërhyrjen me forcë të policisë në Fakultetin e Ekonomisë, dhe ushtrimin e dhunës ndaj studentëve në momente të caktuara. Pedagogët thonë...

Xhixho: Pushtimi i fakulteteve nga Policia është antiligjor

para 5 muajve - Koha Jone

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho e ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka komentuar ndërhyrjen e policisë brenda auditorëve të fakulteteve ku studentët kanë vendosur të ngujohen, deri në plotësim...

Pa ushqim dhe pa ngrohëse, policia përplaset me studentët !

para 5 muajve - InfoMagazin

Studentët e fakulteteve të ndryshme në Tiranë janë aktualisht të ngujuar në godinat e universiteteve. Megjithatë rojet private dhe policia janë vënënë lëvizje për të ndaluar lëvizjen e tyre. Ata nuk kanë...

U dhunuan nga Policia, shikoni çfarë kanë bërë pedagogët e Ekonomikut për studentët

para 5 muajve - Sot News

Pedagogët e Departamentit të Menaxhimit të Fakultetit të Ekonomisë, kanë zhvilluar ditën e sotme një mbledhje me studentët ku kanë diskutuar në lidhje me situatën e mbrëmshme në orët e vona dhe të sotme...

Përplasje mes studentëve të ngujuar dhe policisë në Tiranë

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 11 janar 2019 – Studentët e universiteteve publike të Shqipërisë po vazhdojnë protestën e tyre brenda auditorëve të fakulteteve. Grupe të studentëve janë ngujuar në hollet e fakulteteve kryesore...

Studentët ngujohen tek Inxhinieria, përplasen me policinë private: S`na lënë as ushqimet

para 5 muajve - LajmiFundit

Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime...

Protestat, rektori i UT shtyn afatin e pagesës së tarifës së shkollimit

para 5 muajve - Top Channel

Për shkak të zgjatjes së protestës, rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni njofton shtyrjen e afatit të pagesës së tarifave të shkollimit, si dhe marrjen e masave për zëvendësimin e orëve mësimore...

Studentët ngujohen me forcë tek Inxhinieria, përplasen me policinë private

para 5 muajve - Arbresh

Rreth 40 studentë janë ngujuar tek Universiteti i Inxhinierisë mbrëmjen e sotme. Në momentet që kanë tentuar të dalin jashtë për të marrë ushqim, ata janë përplasur me punonjësit e policisë private. Burime...

Kërkoi policë në fakultet, ja titullari i UT që merrte pjesë në aktivitete të PS

para 5 muajve - Shekulli

Ndërhyrja e forcave policore në fakultete ka ngritur dyshimet për përdorimin e titullarëve të lartë të Universitetit të Tiranës nga Partia Socialiste. Gazetari Dritan Laci ka postuar një foto në “Facebook”...

Përplasja mes studentëve dhe policisë, pedagogët: Dënojmë dhunën

para 5 muajve - Gazeta Observer

Një grup prej 21 pedagogësh dënojnë me forcë ndërhyrjen e policisë në ambientet në Fakultetin e Ekonomisë dhe ushtrimin e dhunës ndaj studentëve. Pedagogët thonë se “jemi pro arsimit cilësor dhe kërkesave...

“E panegociueshme”, studentët: Kërkesa jonë e 10-të, të shkarkohet Administratori militant

para 5 muajve - Koha Jone

Studentët e Fakultetit Juridik në Tiranë në një deklaratë të bërë për mediat shprehen se ata nuk do të tërhiqen nga ngujimi në ambientet universitare. Ata kanë dënuar ashpër futjen e policisë në shkolla,...

Protesta/ Studentët ngujohen, policia private rrethon fakultetin

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Një grup studentësh janë ngujuar brenda ambientëve të fakultetit të Inxhinierisë dhe Arkitekturës. Gjithashtu ata pohojnë se nuk po i lejojnë shokët e tyre të fusin ushqime në godinën e universitetit ku...

Pa ushqim dhe pa ngrohëse, policia përplaset me studentët

para 5 muajve - Lajme.al

Studentët e fakulteteve të ndryshme në Tiranë janë aktualisht të ngujuar në godinat e universiteteve. Megjithatë rojet private dhe policia janë vënënë lëvizje për të ndaluar lëvizjen e tyre. Ata nuk kanë...

Universiteti i Tiranës thirrje studentëve t’i rikthehen procesit mësimor

para 5 muajve - Shenja

Studentët e disa fakulteteve të Universitetit të Tiranës (UT) kanë vazhduar sot bojkotin e mësimit nëpër auditore, duke protestuar për realizimin e plotë të kërkesave të tyre, ndërsa UT iu ka bërë thirrje...

Nga pagesa e tarifës tek mësimi, 4 vendime nga UT për studentët

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Rektorati i Universitetit të Tiranës, del me deklaratë lidhur me protestën e studentëve, të cilët qysh prej ditës së djeshme, e enjte, janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre. Rektorati i Universitetit të...

Rektorati njofton studentët: Do të zëvendësohen orët dhe do të shtyhet afati i marrjes së dokumentave

para 5 muajve - Koha Jone

Rektorati i Universitetit të Tiranës njofton studentët në lidhje me hapat që do të ndërmarren pas bojkotimit të mësimit prej një muaji nga ana e tyre. Në deklaratën e Rektoratit thuhet se do të mondësohet...

Rektorati thirrje studentëve: Kthehuni në auditore, orët e humbura do zëvendësohen

para 5 muajve - Vizion Plus

Rektorati i Universitetit të Tiranës u ka bërë thirrje studentëve që t’i rikthehen procesit mësimor. Në mbledhjen e zhvilluar këtë të premte, rektorati ka vendosur gjithashtu se do të merren masa që të...

“Ky është kusht i panegociueshëm”, studentët bëjnë lëvizjen e fundit dhe shtojnë kërkesën e dhjetë

para 5 muajve - Sot News

Studentët e Fakultetit Juridik në Tiranë në një deklaratë të bërë për mediat shprehen se ata nuk do të tërhiqen nga ngujimi në ambientet universitare. Ata kanë dënuar ashpër futjen e policisë në shkolla,...

Protesta, rektorati i UT thirrje studentëve: Kthehuni në mësim

para 5 muajve - Gazeta Tema

Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete. Në një njoftim, Rektorati i UT kërkon nga studentët të ulen në auditore,...

Rektorari thirrje studentëve: Rikthejuni mësimit, shtyhet afati për dhënien e tarifës

para 5 muajve - Gazeta Express

Rektorati i Universitetit të Tiranës i kërkon studentëve që t’i rikthehen mësimin dhe se oagesa e tarifës është shtyrë në datë. Gjatë mbledhjes së zhvilluar, rektorati ka dalë në një përmbledhje të konkluzioneve...

Fakultetet sot, një pjesë e studentëve vijojnë mësimin

para 5 muajve - Antpress

Në Fakultetin e Drejtësisë në Tiranë, situata është përshkallëzuar mëngjesin e së premtes. Disa studentë kanë tentuar të shembin portën hyrëse të Fakultetit. Të tjerë të cilët ndodheshin brenda godinës,...

Nga tarifat tek orët e mësimit, Rektorati i UT nxjerr shkresën zyrtare me katër vendime (DOKUMENT)

para 5 muajve - Sot News

Rektorati i Universitetit të Tiranës, del me deklaratë lidhur me protestën e studentëve, të cilët qysh prej ditës së djeshme, e enjte, janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre. Rektorati i Universitetit të...

Shkresa/ Rektori i UT-së: Studentët të kthehen në mësim

para 5 muajve - Opinion

Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete. Në njoftim e publikuar këtë të premte, Rektorati i UT kërkon nga...

Dhunuan studentët brenda Universitetit, a do i arrestojë policia rojet private?

para 5 muajve - Koha Jone

Ngujimi i studentëve në Fakultetin e Ekonomikut dhe Juridikut ka sjellë përplasje dhe konfrontim fizik me rojet e policisë private. Siç shihet edhe nga pamjet nw video, studentët janë dhunuar nga policët...

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve

para 5 muajve - Top Channel

Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar. Për këtë situatë studentet...

“Ngrihuni se fëmijët tuaj po rrihen dhe po poshtërohen!”

para 5 muajve - Koha Jone

Endri Shabani një aktivist i njohur i lëvizjeve civile, ka reaguar pas ngjarjes së pa precendent që ndodhi sot në fakultetet e Ekonomisë dhe të Drejtësisë, ku policia ndërhyri me dhunë për të ndërprerë...

I tha studentit ”pederast mu*i, nuk përmbahet Fatma: Në këtë rast po iu kujtoj atë gjyqtarin pervers

para 5 muajve - Sot News

Përplasja e punonjësve të policisë ndaj studentëve në Fakultete, ka shkaktuar një sërë reagimesh në rrjetet sociale dhe jo vetëm. Një prej reagimeve më të ashpra ka qenë ai i moderatores Fatma Haxhialiu,...

Përplasjet në fakultete, Basha akuza Ramës: Po përdor policinë për terror ndaj studentëve

para 5 muajve - Gazeta Express

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka dënuar me fjalë të ahspra ndërhyrjen e policisë së shtetit në ambientet e fakulteteve të ekonomisë e juridikut, atje ku për thuajse 24 orë një sërë studentësh protestues...

Ekskluzive/Pas përplasjes me policinë flet studenti i dhunuar: “Urdhërin për të na sulmuar e firmosi një militant i PS”

para 5 muajve - Blitz

Prej pak ditësh protesta e studentëve ka marrë një formë tjetër, pasi ata kanë zgjedhur që të bojkotojnë mësimin dhe të mbyllen brenda fakulteteve të tyre. Ndrkohë ditën e sotme kjo protestë është penguar,...

Ndërhyrja e policisë në auditore, me kërkesë të UT

para 5 muajve - Top Channel

Ndërhyrja e policisë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës është bërë me kërkesë të drejtuesve të Universitetit. Top Channel ka siguruar shkresën e Universitetit të Tiranës nisur për Policinë e Shtetit...

“Të futet policia”, Universiteti kërkoi ndërhyrjen e efektivëve në fakultete

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ndërhyrja e policisë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës është bërë me kërkesë të drejtuesve të Universitetit. Në rrjetet sociale është publikuar shkresa e Universitetit të Tiranës nisur për Policinë...

Tensionet në fakultet, ZGJIDHJA: Policia të tërhiqet, të mos prekë asnjë student!

para 5 muajve - Shekulli

Për situatën e krijuar ditën e sotme në fakultetin e ekonomisë dhe juridik, ka reaguar edhe partia ZGJIDHJA. Në një postim në FB, Zgjidhja thotë se policia duhet të tërhiqet nga fakultetet e të mos prekë...

Firmosi ndërhyrjen e policisë në Fakultete, kush është administratori i Universitetit të Tiranës

para 5 muajve - Sot News

Ditën e sotme qarkulloi në media një dokument ku tregon se policia e rendit është bërë pjesë e aksionit për hapjen e dyerve të fakulteteve të Ekonomisë dhe atij të Juridikut, pas një kërkese të administratorit...

Ky është administratori i UT që i kërkoi policisë të dhunojë studentët

para 5 muajve - Opinion

Zbulohet personi që i kërkoi Policisë së Shtetit të ndërhyje në mënyre te paligjshme në universitete për të penguar protestën e studentëve. Ai është një funksionar i PS, njëheresh administrator i UT, Skerdi...

Endri Shabani: Ngrihuni se fëmijët tuaj po ju poshtërohen!

para 5 muajve - Lajme.al

Endri Shabani një aktivist i njohur i lëvizjeve civile, ka reaguar pas ngjarjes së pa precendent që ndodhi sot në fakultetet e Ekonomisë dhe të Drejtësisë, ku policia ndërhyri me dhunë për të ndërprerë...

Studentët e Shkencave të Natyrës u bashkohen atyre të Juridikut, hapin me forcë portën

para 5 muajve - Shekulli

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës kanë hapur portën kryesore me forcë duke iu bashkuar studentëve të drejtësisë në bojkot. Në ambientet e jashtme të Fakultetit të Drejtësisë ka prani të forcave...

"Situata paraqitet e rënduar"/ Administratori i UT kërkesë Policisë: Kërkohet t’i jepet fund kësaj (Zbardhet letra)

para 5 muajve - Sot News

Administratori i Universitetit të Tiranës i është drejtuar sot me anë të një letre Policisë së Shtetit teksa  kërkon që të merren masat e duhura për rikthimin e qetësisë në auditorët e UT-së. Mes tjerash...

"Po pengojnë mësimin" studentët e Inxhinierisë dhe Arkitekturës 'sfidojnë' Ramën

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama komentoi protestën e një grupi të vogël të cilët kanë zgjedhur të ngujohen te Fakulteti Ekonomik dhe ai i Drejtësisë. Rama tha se ky grup studentësh po pengon shumicën tjetër që të...

Rektorati thirrje studentëve: Rikthejuni mësimit, shtyhet afati për dhënien e tarifës

para 5 muajve - Tetova Sot

Rektorati i Universitetit të Tiranës i kërkon studentëve që t’i rikthehen mësimin dhe se oagesa e tarifës është shtyrë në datë. Gjatë mbledhjes së zhvilluar, rektorati ka dalë në një përmbledhje të konkluzioneve...

Përplasja dhe tensionet me studentët, zbulohet "tradhtari"! Kush e kërkoi policinë në fakultete

para 5 muajve - Gazeta Express

Zbardhet letra ku Rektori I Universitetit të Tiranës Mynyr Koni I ka kërkuar policisë që të ndërhyjë për të ndaluar protestën e studentëve. Këtë të premte pati përplasje mes studentëve dhe policisë në...

Ndërhyrja e policisë në auditore, kërkesa erdhi nga UT (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Ndërhyrja e policisë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës është bërë me kërkesë të drejtuesve të Universitetit . Ndërkohë është siguruar shkresa e Universitetit të Tiranës nisur për Policinë e Shtetit...

Bllokimi i fakulteteve, Rektorati: policinë e kërkuam ne, studentët t’i kthehen mësimit

para 5 muajve - Te Sheshi

Rektorati i Universitetit të Tiranës ka shpallur se është zyrtarisht në process mësimor, duke injoruar kështu protestën e një grupi studentësh, sidomos në dy fakultete, Juridik dhe Ekonomik, të cilët janë...

Thirrja e Endri Shabanit: Ku jeni? Policia po rreh studentët në fakulteve

para 5 muajve - Opinion

Endri Shabani ka reaguar pas ngjarjes së paprecendent sot në fakultetet e Ekonomisë dhe Drejtësisë, ku policia ndërhyri me dhunë për të ndërprerë protestën e studentëve. Ai I bën thirrje pedagogëve, deganëve...

Del letra/ Universitetet i kërkuan policisë të ndërhynte ndaj studenteve

para 5 muajve - Vizion Plus

Zbardhet letra ku Rektori I Universitetit të Tiranës Mynyr Koni I ka kërkuar policisë që të ndërhyjë për të ndaluar protestën e studentëve. Këtë të premte pati përplasje mes studetnëve dhe policisë në...

Skandal, policia në auditore me kërkesë të UT

para 5 muajve - Koha Jone

Ndërhyrja e policisë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës është bërë me kërkesë të drejtuesve të Universitetit. Top Channel ka siguruar shkresën e Universitetit të Tiranës nisur për Policinë e Shtetit...

Tiranë/Studentët ngujohen dhe kalojnë natën në fakultete

para 5 muajve - TV21

Studentët vazhduan protestën duke bojkotuar dhe ngujuar brenda fakulteteve. Ata kanë zgjedhur të nxjerrin në korridore bankat dhe karriget, duke ‘shqetësuar’ qeverinë. Edhe pse ka përcaktuar në ligjin...

Nga tarifat, tek orët e mësimit / Rektorati i UT del me katër vendime

para 5 muajve - Java News

Rektorati i Universitetit të Tiranës, del me deklaratë lidhur me protestën e studentëve, të cilët qysh prej ditës së djeshme, e enjte, janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre. Rektorati i Universitetit të...

VIDEO - Polici dhunon studentin tek Fakulteti Ekonomik

para 5 muajve - Gazeta Express

Në një video të publikuar sot paradite shihet qartë një polic i cili në prani edhe të kolegëve të vet ka qëlluar me grusht një student protestues në Fakultetin e Ekonomisë. Ngjarja është denoncuar nga...

Rekt\Studentët t’i kthehen mësimit në auditore/ Njoftimi: Shtyhet afati për pagesën e tarifës

para 5 muajve - Lexo

Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete. Në një njoftim të nxjerrë këtë të premte, Rektorati i UT kërkon nga...

Studentja vë me “shpatulla pas murit” Policinë: Turp t’ju vijë! Këtu do ta tregoni forcën tuaj?

para 5 muajve - Shekulli

Një studente e fakultetit të ekonomisë, ka dhënë një prononcim për media, duke u vendosur përballë efektivëve të policisë. Ajo u ka thënë policisë se kërkon mbështetjen e tyre dhe jo t’u kthejnë shpinën...

Studentët e Ekonomikut gati të ngujohen në hollin e godinës

para 5 muajve - Koha Jone

Grupe studentësh të Fakultetit të Ekonomisë kanë vendosur të ngujohen në hollin e godinës. Të rinjtë shfaqen duke shtruar batanijet në pllaka. Shokë të tyre janë duke u përplasur me Policinë e Shtetit...

Hapin me forcë portën, studentët e Shkencave të Natyrës bëjnë lëvizjen e radhës

para 5 muajve - Sot News

Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Tensione te Fakulteti i Juridikut. Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës kanë...

Video/Tensione mes studentëve dhe policisë: Mos na gjuani, a jeni prindër?

para 5 muajve - Opinion

Dita e sotme ka nisur me tensione në Fakultetin e Ekonomikut mes policëve dhe studentëve. Në një videot e mëposhtme  shihen konfrontime fizike mes studentëve dhe policisë. Këta të fundit kërkojnë të largojnë...

Studentët e senatit të UT kërkesë kryeministrit: Largoni nga Universiteti forcat policore

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët e senatit të Universitetit të Tiranës i kanë dërguar dy kërkesa kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi dhe disa prej dekanëve të fakulteteve të Tiranës. Studentët kanë denoncuar...

Policia private tek Juridiku, përplasje me studentët gjatë natës – VIDEO

para 5 muajve - Top Channel

Teksa një ditë më parë studentë të Fakultetit të Drejtësisë u izoluan brenda ambienteve të këtij institucionit arsimor duke bllokuar dyert dhe korridoret me banka, policia private ka ndërhyrë gjatë natës...

Rektorati i UT presion studentëve: Kthehuni në mësim!

para 5 muajve - LajmiFundit

Rektorati i Universitetit të Tiranës, ka apeluar ndaj studentëve, që t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete. Përmes një njoftimi thuhet se Rektorati i UT, kërkon nga studentët...

Studenti: Po bëhet diktaturë! Ai i gjati që as emrin s’ia vlen t’ia përmendësh…

para 5 muajve - Shekulli

“Ai i gjati që as emrin nuk ia vlen ta përmendësh, një gjë di të bëjë gjithmonë”. Kjo ka qenë fraza që një nga studentët e fakultetit ekonomik i është drejtuar pedagogut. Pas përplasjes me policinë private....

Përplasjet tek Juridiku, ç' ndodhi mbrëmë pas orës 1 të natës me deputetët demokratë (Askush nuk e kishte imagjinuar këtë)

para 5 muajve - Sot News

Pas përpjekjes së policisë pas mesnatës për të nxjerrë studentët nga ngujimi në Fakultetin e Drejtësisë, deputetët demokratë Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, Klevis...

Deputeti i PD: Turp i përjetshëm për pedagogët që sot tradhtojnë studentët

para 5 muajve - Opinion

Eshtë tejet e tensionuar situata sot në dy fakultetet më të mëdha në vend, në fakultetin e Drejtësisë dhe atë të Ekonomisë në Tiranë. Gjatë natës ka ndërhyrë fillimisht policia private dhe më pas policia...

Studentët ngujohen  dhe kalojnë natën në fakultete

para 5 muajve - Shekulli

Studentët e Ekonomikut dhe Juridikut vendosin të qëndrojnë në ambientet e fakulteteve gjatë gjithë natës. Policia e pranishme, duke ushtruar presione për ndalimin e protestës. Disa prej tyre kanë marrë...

Policia e Shtetit dhunë dhe ofendime studentëve në fakultetin e Ekonomikut

para 5 muajve - Blitz

Studentët ditët e fundit ndryshe nga herët e tjera në shenjë protese kanë vendosur të bojkotojnë  mësimin dhe të bllokojnë hyrjen e fakulteteve. Nga disa video që janë publikuar nga vetë studentët është...

Foto-Video/ Blindohet me policë fakulteti i Ekonomisë

para 5 muajve - Opinion

Forca të shumta policie kanë rrethuar fakultetin e Ekonomisë në Tiranë. Gjithçka nisi në mesnatë kur ndërhyri fillimisht policia private për të nxjerr studentët e ngujuar në fakultet. Në mbështetje të...

Policia dhunon studentët e Ekonomikut, dalin pamjet

para 5 muajve - Shekulli

Tensione dhe dhunë janë raportuar sot nga dy fakultetet ku studentët kanë vendosur të qëndrojnë të ngujuar. Që prej ditës së djeshme studentët e Fakultetit ët Drejtësisë dhe Ekonomikut kanë vendosur të...

Studentët e Fakultetit Juridik përplasen me Policinë

para 5 muajve - GazetaBlic

Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione...

”Ky është kusht i panegociueshëm”, lëvizja e fundit e studentëve: Kërkesa jonë e 10-ë

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët e Fakultetit Juridik në Tiranë në një deklaratë të bërë për mediat shprehen se ata nuk do të tërhiqen nga ngujimi në ambientet universitare. Ata kanë dënuar ashpër futjen e policisë në shkolla,...

VIDEO/ Polici dhunon studentin: Hiqi duart, kush je ti që fut duart në fyt

para 5 muajve - Opinion

Që prej ditës së djeshme protesta e studentëve ka marrë tjetër rrjedhë. Ata nuk janë duke u tubuar në rrugë, por protesta është zhvendosur brenda ambienteve të fakulteteve. Ashtu si në fakultetin e Drejtësisë,...

Tensione mes studentëve dhe policëve privatë te Ekonomiku

para 5 muajve - Shekulli

Në fakultetin e Ekonomikut, ka nisur përplasja mes policisë private dhe studentëve të cilët kanë nisur ngujimin e tyre në këtë fakultet. Policia private nuk lejon që studentët të nxjerrin karriget në hollin...

Plas sërish brenda tek Ekonomiku mes studentëve dhe policëve, përfshihet edhe pedagogu i njohur

para 5 muajve - Sot News

Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Sërish përplasje brenda Fakultetit të Ekonomikut. Policët privatë nuk lejojnë studentët...

Revoltohen studentët, nxjerrin videon: Shikoni si Policia e Shtetit ushtron dhunë mbi ne

para 5 muajve - Sot News

Sot, te Fakulteti i Ekonomikut kanë qenë prezent edhe efektivë të Policisë së Shtetit, veç atyre të sigurisë private. Pas raportimeve se mes policisë dhe të rinjve ka patur përplasje fizike, madje njëri...

Çmendet polici, kap për fyti studentin dhe e tërheq zvarrë

para 5 muajve - Albeu

Një polic ka dhunuar një prej studentëve të Fakultetit Ekonomik në ambientet e hollit. Në mënyrë të paligjshme dhe pa një kërkesë nga dekanati , policia jo vetëm që ka hyrë në Fakultet, por edhe ka ushtruar...

Policia dhunë mbi studentët e Ekonomikut: Më kapi prej fyti (FOTO VIDEO)

para 5 muajve - Albeu

Dhjetra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit . Ka pasur një përplasje dhe me studentët, të cilët janë të irrituar pasi kanë kaluar gjithë...

“Më kapën nga fyti dhe nuk më lejonin të futesha brenda”, studenti denoncon dhunën e Policisë

para 5 muajve - Shekulli

Për herë të parë, sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh...

Protesta e studentëve/ Universiteti i Tiranës, Policisë së Shtetit: Prezenca juaj është e domosdoshme (Dokumenti)

para 5 muajve - Lexo

Administratori i Universitetit të Tiranës i kërkon Policisë së Shtetit që të garantojë sigurinë dhe rendin publik nëpër auditoret e fakulteteve, që sipas tij cënohet nga disa individë që po shkaktojnë...

Plas tek Ekonomiku, studentët: Na kapën prej fyti

para 5 muajve - Sot News

Për herë të parë, sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh...

Firmosi ndërhyrjen e policisë në fakultete, kush është administratori i Universitetit të Tiranës dhe lidhjet me PS-në

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Sot, policia e rendit është bërë pjesë e aksionit për hapjen e dyerve të fakulteteve të Ekonomisë dhe atij të Juridikut me forcë, në ambientet e të cilëve prej dy ditësh dhjetëra studentë janë ngujuar...

Përplasje tek Ekonomiku, policia private dhe ajo e rendit konfrontohen me studentët

para 5 muajve - Vizion Plus

Studentët janë përplasur sërish me rojet e policisë private edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Në Fakultetin e Ekonomikut, studentët teksa kanë kërkuar që të vijohet me bojkotin e procesit mësimor nuk...

Video/ Incident dhe tek Ekonomiku, policia përplaset me studentët

para 5 muajve - Opinion

Pas fakultetit të Drejtësisë, mësojmë se edhe në fakultetin e Ekonomisë në Tiranë, policia ka ndërhyrë me dhunë për të shpërndarë studentet e ngujuar në ambientet e fakultetit të tyre. Që prej ditës së...

“Kush je ti që më shtyn”, studentët e Ekonomikut përplasen me Policinë

para 5 muajve - Shekulli

Që prej ditës së djeshme studentët e fakulteteve të Juridikut dhe Ekonomikut janë ngujuar në godinat përkatëse duke përshkallëzuar në këtë formë protestën e nisur që prej dhjetorit të 2018. Mbrëmë policia...

Studentët e FSHN u bashkohen atyre të Drejtësisë, shqyejnë derën me forcë

para 5 muajve - Java News

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës i janë bashkuar atyre të fakultetit të Drejtësisë, duke vijuar të bashkuar protestën, që synon plotësimin e kërkesave të tyre. Ata kanë hapur me forcë derën...

DETAJE/ Dhunimi i studentëve, ja si shkeli ligjin policia private

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Ngujimi i studentëve në Fakultetin e Ekonomikut dhe Juridikut ka sjellë përplasje dhe konfrontim fizik me rojet e policisë private. Siç shihet edhe nga pamjet në video, studentët janë dhunuar nga policët...

Tensione te Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

para 5 muajve - Gazeta Tema

Është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë gjatë orëve të vona të natës. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke hequr bankat e vendosura nga grupi i studentëve gjatë ditës...

Ç’po ndodh tani tek Fakulteti i Ekonomisë?/ Përplasje të dhunshme mes policisë dhe studentëve: Terror, terror!

para 5 muajve - Sot News

Dhjetëra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit. Ka pasur një përplasje dhe me studentët, të cilët janë të irrituar pasi kanë kaluar gjithë...

“Ik, ik, ik”, policia përplaset me studentët e juridikut

para 5 muajve - Shekulli

Konfrontimi mes policisë dhe studentëve të Fakultetit të Drejtësisë ka vijuar edhe mëngjesin e sotëm. Mësohet se gjithçka ka ndodhur pasi punonjësit e policisë private kanë hyrë në mjediset e brendshme...

Ç’ndodhi pas mesnate te Juridiku, studentët: Mos prekni me dorë, kush ju urdhëron?

para 5 muajve - Koha Jone

Situate e tensionuar pas mesnate ne ambientet e Fakulteit te Drejtesise, ku studentet ishin te ngujuar brenda salles. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë naten, duke levizur bankat...

Zbulohet shkresa, ky është militani i PS-së që futi policinë në Universitete

para 5 muajve - LajmiFundit

Policia është zhvendosur prej dy ditësh në fakultete për të “normalizuar” situatën e krijuar nga bllokimi i auditoreve. Madje efektivë të saj janë përplasur dhunshëm me studentët.  Me ligj forcat e rendit...

Tensione të Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë....

VIDEO/ Incident pas mesnate, policia tenton të nxjerrë jashtë studentët

para 5 muajve - Opinion

Studentët e fakultetit të Drejtësisë në Tiranë janë ngujuar brenda fakultetit të tyre që prej mbrëmjes së djeshme. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë naten, duke levizur bankat...

Përplasje mes studentëve dhe policisë për bllokimin e hyrjes te Juridiku

para 5 muajve - RTV 21

Studentët kanë filluar aksionin për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet, e kanë nisur aksionin sot herët në...

Studentët përballë policisë, ngrenë barrikada për të mbajtur të mbyllura dyert e fakulteteve

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Që prej mesnatës, policia ka ndërhyrë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës, duke u ndeshur me studentët në përpjekje për të hapur dyert dhe për t’i dhënë fund ngujimit të tyre në ambientet e fakulteteve....

Tensione të Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë....

U ngujuan në fakultete, policia ndërhyn pas mesnatës dhe konfrontohen me studentët (Foto-Video)

para 5 muajve - Shekulli

Një ngjare e pazakontë ka ndodhur mbrëmë në Fakultetin e Drejtësisë, ku forca të policisë private kanë vajtur në mjediset ku ndodheshin studentët. Duket se punonjësit e policisë kanë pasur urdhër që të...

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve

para 5 muajve - Arbresh

Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar. Për këtë situatë studentet...

Policia private terror gjatë natës ndaj studentëve të Juridikut

para 5 muajve - Albeu

Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të djeshëm. Ata kishin bllokuar hollin dhe derën e jashtme, ndërsa u shprehen të vendosur të qëndrojnë deri...

Ç’ndodhi pas mesnate te Juridiku, studentët: Mos prekni me dorë, kush ju urdhëron?

para 5 muajve - Gazeta Express

Situate e tensionuar pas mesnate ne ambientet e Fakulteit te Drejtesise, ku studentet ishin te ngujuar brenda salles. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë naten, duke levizur bankat...

Përplasje tek Juridiku, rojet e sigurisë zhbllokojnë derën e fakultetit/ Video

para 5 muajve - Vizion Plus

Studentët e Juridikut të cilët janë ngujuar në universitet janë përpasur mesnatën e këësaj të premteje me rojet e sigurisë private. Gjatë mesnatës rojet e sigurisë private kanë hapur me forcë derën e fakultetit...

Policinë në Universitete e çoi Partia (Letra)

para 5 muajve - Respublica

Policia është zhvendosur prej dy ditësh në fakultete për të “normalizuar” situatën e krijuar nga bllokimi i auditoreve. Madje efektivë të saj nuk kanë nguruar të përplasen me studentët.  Me ligj forcat...

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve

para 5 muajve - Pa censure

Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar. Për këtë situatë studentet...

Kaos në universitete, studentët bllokojnë dyert e fakulteteve dhe ngujohen në auditore, qeveria akuza se pas tyre fshihen PD-LSI

para 5 muajve - Sot News

Protesta e studentëve ka vazhduar edhe ditën e djeshme duke shkaktuar kaos në universitete. Studentët e Fakultetit Juridik dhe Fakultetit Ekonomik, kanë bllokuar dyert duke nxjerrë karrige dhe tavolina,...

Vijon bojkoti i studentëve, ndërhyn policia private

para 5 muajve - RTV 21

Studentët ende të ngujuar Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes (10 janar 2019), në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Në mesnatë, policia private ka ndërhyrë tek...

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve

para 5 muajve - Sovrani

Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar. Për këtë situatë studentet...

Studentët e Fakultetit Juridik përplasen me Policinë

para 5 muajve - Lajm

Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione...

Ndërhyrja e policisë në auditore, me kërkesë të UT

para 5 muajve - Arbresh

Ndërhyrja e policisë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës është bërë me kërkesë të drejtuesve të Universitetit. Top Channel ka siguruar shkresën e Universitetit të Tiranës nisur për Policinë e Shtetit...

VIDEO/ Mëngjesi nis më përleshje mes studentëve dhe policisë tek Juridiku, për të mbrojtur “barrikadën”

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione...

Policia futet me forcë brenda sallës, çfarë ndodhi pas mesnate tek Juridiku

para 5 muajve - Sot News

Pas mesnate është regjistruar një incident mes rojeve të sigurisë dhe studentëve të Juridikut, të cilët janë të ngujuar në fakultet që prej mëngjesit të djeshëm. Mësohet se rojet e sigurisë kanë hapur...

Studentja vë me “shpatulla pas murit” Policinë: Turp t’ju vijë! Këtu do ta tregoni forcën tuaj?

para 5 muajve - Gazeta Observer

Një studente e fakultetit të ekonomisë, ka dhënë një prononcim për media, duke u vendosur përballë efektivëve të policisë. Ajo u ka thënë policisë se kërkon mbështetjen e tyre dhe jo t’u kthejnë shpinën...

Policia e shtetit shkel autonominë e Universitetit, studentët e ekonomikut: Na dhunuan

para 5 muajve - Blitz

Ka patur tensionim të situatës gjatë mengjesit të sotshëm edhe tek Fakulteti i Ekonomisë. Studentët janë përplasur me rojet e sigurimit të cilët janë dërgura për të hapur dyert e fakulteteve Dhjetra efektivë...

Tiranë: Ekonomiku në “shtetrrethim”, polici grushton studentin

para 5 muajve - PortaliOnline

Fakulteti i Ekonomisë në Tiranë është vendosur në “shtetrrethim” këtë të premte, me mbi 10 automjete (patrulla) të Policisë së Shtetit që janë stacionuar jashtë dyerve të godinës dhe dhjetëra efektivë...

Studentët shtrojnë mbulesat, vazhdon ngujimi brenda Ekonomikut

para 5 muajve - Periskopi

Grupe studentësh të Fakultetit të Ekonomisë kanë vendosur të ngujohen në hollin e godinës.Të rinjtë shfaqen duke shtruar batanijet në pllaka. Shokë të tyre janë duke u përplasur me Policinë e Shtetit dhe...

Kush po e urdhëron policinë të rrahë studentët?

para 5 muajve - Gazeta Observer

Universitetet e Tiranës, janë të rrethuara nga forcat e Policisë së Shtetit, direkt pasi protesta në fakultete filloi të zgjerohej. Dje ajo ka filluar brenda godinës së Fakultetit Juridik, dhe sot kanë...

Kush po e urdhëron policinë të rrahë studentët?

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Universitetet e Tiranës, janë të rrethuara nga forcat e Policisë së Shtetit, direkt pasi protesta në fakultete filloi të zgjerohej. Dje ajo ka filluar brenda godinës së Fakultetit Juridik, dhe sot kanë...

Plas te Juridiku dhe Ekonomiku, vijon përplasja e studentëve me policinë

para 5 muajve - LajmiFundit

Vijon pëerplasja mes studentëve dhe policisë. Situata është dramatike sidomos në fakultetet e Ekonomikut dhe Juridikut. Forca të shumta policore dhe roje sigurie po ushtrojnë dhunë dhe presion ndaj studentëve....

Shteti u “tregon muskujt” studentëve, FNSH mësyn tek Juridiku, terror brenda fakultetit

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Ndaj studentëve të Fakultetit të Drejtësisë forca private policie kanë mësyrë mbrëmjen e djeshme në derën e godinës duke i shtyrë dhe duke iu bërë presion të dilnin jashtë. Rezistenca e tyre, protesta...

Revoltohen studentët, nxjerrin videon: Shikoni si Policia e Shtetit ushtron dhunë mbi ne

para 5 muajve - Lajme.al

Sot, te Fakulteti i Ekonomikut kanë qenë prezent edhe efektivë të Policisë së Shtetit, veç atyre të sigurisë private. Pas raportimeve se mes policisë dhe të rinjve ka patur përplasje fizike, madje njëri...

VIDEO/ Tension tek Juridiku, studentët e ngujuar përplasen me rojet e sigurisë

para 5 muajve - Java News

Studentët e Juridikut të cilët janë ngujuar në universitet janë përpasur mesnatën e kësaj të premteje me rojet e sigurisë private. Gjatë mesnatës rojet e sigurisë private kanë hapur me forcë derën e fakultetit...

Plas sërish brenda tek ekonomiku mes studentëve dhe policëve, përfshihet edhe pedagogu i njohur

para 5 muajve - Lajme.al

Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Sërish përplasje brenda Fakultetit të Ekonomikut. Policët privatë nuk lejojnë studentët...

Studentët e Fakultetit Juridik përplasen me Policinë

para 5 muajve - Insajderi

Kjo ka sjellë tensione dhe përplasje mes tyre dhe policëve privatë që gjenden në godinë. Në mesnatë policia private ka ndërhyrë tek Juridiku duke nxjerrë jashtë karriget dhe bankat që studentët i kishin...

Juridiku/ Tension gjatë natës, policia private liron hyrjen dhe largon bankat

para 5 muajve - Java News

Është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë gjatë orëve të vona të natës. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke hequr bankat e vendosura nga grupi i studentëve gjatë ditës...

VIDEO/ Dhunë flagrante, Policia e Shtetit përplaset me studentët

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Polfcia e shteteit është përplasur gajte mengjesit të sotshëm  me studentët e Ekonomikut U shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh tentuan të hyjnë brenda për të bllokuar...

Policia dhunë mbi studentët e Ekonomikut: Më kapi prej fyti (Foto/Video)

para 5 muajve - Gazeta Observer

Dhjetra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit. Ka pasur një përplasje dhe me studentët, të cilët janë të irrituar pasi kanë kaluar gjithë...

Policia e Shtetit shkel autonominë e Universitetit, studentët e Ekonomikut: Na dhunuan

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh tentuan të hyjnë brenda...

Studentët e Ekonomikut akuzojnë për dhunë policinë private dhe të rendit

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët janë përplasur sërish me rojet e policisë private edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Në Fakultetin e Ekonomikut, studentët teksa kanë kërkuar që të vijohet me bojkotin e procesit mësimor nuk...

Ngujimi tek Ekonomiku, policia dhunon fizikisht studentët

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët nuk dorëzohen në qëllimin e tyre për të bojkotuar mësimin deri në një zgjidhje të kërkesave të tyre. Ata vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut...

Protesta me ngujim në fakultete, Policia përplaset me studentët tek Juridiku

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione...

Tension tek Juridiku, studentët e ngujuar përplasen me rojet e sigurisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Një ngjare e pazakontë ka ndodhur mbrëmë në Fakultetin e juridikut në Shqipëri, ku forca të policisë private kanë hyrë në mjediset ku ndodheshin studentët. Duket se policët kanë pasur urdhër që të nxjerrin...

Studentët vazhdojnë ‘ngujimin’ tek Juridiku: I kemi duart me gjak

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët e juridikut vijojnë të qëndrojnë të “ngujuar” brenda ambjenetve të Fakultetit të Drejtësisë që nga dita e djeshme. Një prej studentëve tha për gazetarin Erjon Skëndaj se ata do të vazhdojnë të...

Ç’ndodhi pas mesnate te Juridiku, studentët: Mos prekni me dorë, kush ju urdhëron?

para 5 muajve - Gazeta Observer

Situate e tensionuar pas mesnate ne ambientet e Fakulteit te Drejtesise, ku studentet ishin te ngujuar brenda salles. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë naten, duke levizur bankat...

Nis “ngujimi” i studentëve, kyçen te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!

para 5 muajve - Top Channel

Që prej orëve të para të mëngjesit të së enjtes, studentët e Fakultetit Juridik dhe Ekonomik në Universitetin e Tiranës janë “ngujuar” në auditorë dhe në shenjë përshkallëzimi të protestës së tyre kanë...

Nis “ngujimi” i studentëve, kyçen te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Që prej orëve të para të mëngjesit të së enjtes, studentët e Fakultetit Juridik dhe Ekonomik në Universitetin e Tiranës janë “ngujuar” në auditorë dhe në shenjë përshkallëzimi të protestës së tyre kanë...

“Ngujohen” studentët te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Që prej orëve të para të mëngjesit të së enjtes, studentët e Fakultetit Juridik dhe Ekonomik në Universitetin e Tiranës janë “ngujuar” në auditorë dhe në shenjë përshkallëzimi të protestës së tyre kanë...

Përshkallëzohet protesta, studentët ngujohen në fakultete

para 5 muajve - Shekulli

Studentët kanë vendosur të përshkallëzojnë protestën e tyre, dhe do të qëndrojnë të ngujuar brenda mjediseve të fakulteteve përkatëse. Një gjë e tillë është vendosur nga studentët e Shkencave Sociale,...

Nis “ngujimi” i studentëve, kyçen te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!

para 5 muajve - Lajm

Që prej orëve të para të mëngjesit të së enjtes, studentët e Fakultetit Juridik dhe Ekonomik në Universitetin e Tiranës janë “ngujuar” në auditorë dhe në shenjë përshkallëzimi të protestës së tyre kanë...

Studentët e Ekonomisë: Sot nisim ngujimin!

para 5 muajve - Arbresh

Pas takimit në ambientet e Fakultetit Ekonomik nën dritën e qirinjve, studentët kanë vendosur të nisin ngujimin në ambientet e fakulteteve të tyre. Në një deklaratë, ata u bënë thirrje të gjithë studentëve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK