http://kariera.mk

ARRSH: Ja rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë

para 5 muajve - Top Channel

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) jep informacion për gjendjen e rrugëve kryesore në vend. ARRSH bën me dije se nuk rezultojnë rrugë të bllokuara. Ndërsa disa nga akset kalohen vetëm me zinxhirë. Autoriteti...

Kukës mungesë fondesh, banorët pastrojnë borën me mjete primitive

para 5 muajve - Shekulli

Reshjet e dendura të borës kanë mbuluar zonat malore të vendit por jo vetëm. Në Kukës, reshjet e borës kanë shkuar në disa cm trashësi, ku ka janë bllokuar dhe rrugët e është vështirësuar kalimi në to....

Moti i keq, ARRSH jep njoftimin për drejtuesit e mjeteve

para 5 muajve - Shekulli

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë ët ditur gjendjen e akseve kryesore të vendit. Sipas njoftimit të ARRSH, mësohet se gjendja paraqitet më e rënduar në akset rrugor të qarqeve Gjirokastër, Shkodër dhe...

Moti i keq, ARRSH: Ja rrugët ku kalohet vetëm me zinxhirë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka asnjë aks të bllokuar nga dëbora dhe ngricat, ndërsa rekomandon përdorimin e zinxhirëve në disa akse me probleme. Situata e plotë sipas ARRSH-së Në Rajonin...

Gjendje emergjente në Dibër, 4 të sëmurë të bllokuar në borë

para 5 muajve - Opinion

Edhe pse reshjet e dëborës kanë pushuar, gjendja e rrugëve në zonat e thella vijon të mbetet problematike. “News24” raporton se në fshatin Shumbat të Dibrës katër persona kanë probleme të rënda shëndetësore,...

"Kujdes në këto rrugë!" ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm për shoferët

para 5 muajve - Albeu

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë ët ditur gjendjen e akseve kryesore të vendit. Sipas njoftimit të ARRSH, mësohet se gjendja paraqitet më e rënduar në akset rrugor të qarqeve Gjirokastër, Shkodër dhe...

Dëbora dhe ngricat, ARRSH: Ja akset ku duhet të përdorni zinxhirët

para 5 muajve - Vizion Plus

Reshjet e dëborës së ditëve të fundit në vendin tonë tashmë janë pasuar nga ngricat. Autoriteti Rrugor Shqiptar këtë të shtunë ka njoftuar në lidhje me gjendjen në të cilën ndodhet vendi ynë. Përmes një...

Moti i acartë, ARRSH pasqyron gjendjen: Vijon pastrimi i rrugëve, ja segmentet e bllokuara

para 5 muajve - Gazeta Tema

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se shumë rrugë janë hapur dhe në shumë të tjera vijon procesi i punës për t’u zhbllokuar. Përmes një njoftimi zyrtar, apelohet tek drejtuesit e mjeteve që të repektojnë...

ARRSH : Vazhdon pastrimi i rrugëve nga bora

para 5 muajve - Gazeta Express

ARRSH, ose Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar rreth siatuatë aktuale të rrugëve në Shqipëri. Sipas njoftimit të ARRSH shumë rrugë janë hapur dhe në shumë të tjera vijon procesi i punës, ndërsa apelon...

3500 banorë në Xibër të Dibrës pa asnjë lloj komunikimi prej borës

para 5 muajve - Gazeta Express

Në qarkun e Dibrës, disa fshatra janë tërësisht të izoluar, sic është njësia Xibër e cila prej tre ditësh është e bllokuar. Në këtë vend trashësia e dëborës arrin deri në 80 cm duke bërë që 3500 banorët ...

ARRSH: Akset ku rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

para 5 muajve - Antpress

Autoriteti Rrugor Shqiptar, njofton median dhe opinionin për gjendjen e akseve kryesore të vendit. ARSH, bën me dije se në Rajonin Jugor Gjirokastër, që në orët e para të mëngjesit është punuar dhe vazhdon...

Moti i keq, ARRSH: Ja situata me rrugët, akset ku kalohet vetëm me zinxhirë!

para 5 muajve - Java News

Moti i keq me borë dhe ngrica vijon të mbajë të mbërthyer Shqipërinë. Po si paraqitet situata në akset rrugore? Situata e plotë sipas ARRSH-së Në Rajonin Jugor Gjirokastër: Që në orët e para të mëngjesit...

Dibër/ 3500 banorë të Njësisë Xibër pa asnjë lloj komunikimi, duan ndihmë

para 5 muajve - Vizion Plus

Në qarkun e Dibrës, disa fshatra janë tërësisht të izoluar, sic është njësia Xibër e cila prej tre ditëësh është e bllokuar. Në këtë vend trashësia e dëborës arrin deri në 80 cm duke bërë që 3500 banorët ...

Reshjet e dëborës, ARRSH: Ja akset ku duhet të përdoren zinxhirët

para 5 muajve - Lexo

ARRSH vijon punën për të mbajtur nën kontroll situatën nga reshjet e dëborës. Borëpastrueset vijojnë punën për të mundësuar kalimin e automjeteve sidomos në akset kryesore. Në një raport të fundit ARRSH...

Borë dhe ngrica, ARRSH: Ja situata me rrugët, akset ku nevojiten zixhirë!

para 5 muajve - Java News

Moti i keq me borë dhe ngrica vijon të mbajë të mbërthyer Shqipërinë. Po si paraqitet situata në akset rrugore? Situata e plotë sipas ARRSH-së Në Rajonin Jugor Gjirokastër: Që në orët e para të mëngjesit...

Fshati i bllokuar nga dëbora, katër të sëmurë në Dibër

para 5 muajve - LajmiFundit

Edhe pse reshjet e dëborës kanë pushuar, gjendja e rrugëve në zonat e thella vijon të mbetet problematike kryesisht në zonat e veriut. Në fshatin Shumbat të Dibrës katër persona kanë probleme të rënda...

Reshjet në Bulqizë, probleme edhe në rrugët e qytetit

para 5 muajve - Top Channel

Reshjet e dendura të borës, të cilat kanë rënë me intensitet të lartë, prej 3 ditësh kanë sjellë probleme në Bulqizë dhe fshatrat përreth. Situata është problematike edhe në qytetin e Bulqizës, ku rrugët...

Ulje drastike e temperaturave në Korçë, bora shkon 70 cm deri në 2 metra

para 5 muajve - Gazeta Express

Ulen ndjeshem temperaturat ne qarkun e Korces duke shkuar deri ne -15° C, cka ka sjelle ngrica ne akset rrugore e sidomos ato rurale. Megjithate te gjitha akset rrugore nacionale jane te qarkullueshme...

Disa fshatëra të Dibrës janë ende tërësisht të bllokuar

para 5 muajve - Shenja

Në qarkun e Dibrës në Shqipëri, disa fshatra janë tërësisht të izoluar, sic është njësia Xibër e cila prej tre ditëësh është e bllokuar. Në këtë vend trashësia e dëborës arrin deri në 80 cm duke bërë që...

70 cm deri në 2 metra dëborë në Korçë, frikë nga ulja e madhe e temperaturave

para 5 muajve - Vizion Plus

Ulen ndjeshem temperaturat ne qarkun e Korces duke shkuar deri ne -15° C, cka ka sjelle ngrica ne akset rrugore e sidomos ato rurale. Megjithate te gjitha akset rrugore nacionale jane te qarkullueshme...

ARRSH: Qarkullimi në akset verilindore e qendrore, me zinxhirë

para 5 muajve - Top Channel

Qarkullimi i automjeteve bëhet sërish me vështirësi në disa prej akseve kryesore të veriut e verilindjes, por edhe në rajonin qendror të Shqipërisë, ndërkohë që në juglindje e jug duket se nuk është i...

Reshjet e borës në Bulqizë, probleme edhe në rrugët e qytetit

para 5 muajve - Java News

Reshjet e dendura të borës, të cilat kanë rënë me intensitet të lartë, prej 3 ditësh kanë sjellë probleme në Bulqizë dhe fshatrat përreth. Situata është problematike edhe në qytetin e Bulqizës, ku rrugët...

Shqipëria nën pushtetin e dëborës, cilat akse janë të pakalueshme

para 5 muajve - Albeu

Dëbora ka paralizuar gjithë vendin dhe qarkullimi i automjeteve pa zinxhir ë është i pamundur. Shumë nga zonat e Veriut dhe Juglindjes së vendit janë në izolim absolut ndërsa Autoriteti Rrugor Shqiptar...

Bllokohen 115 familje në Dibër

para 5 muajve - Telegrafi

Njoftohet se rreth 115 familje në Ternovë të Madhe dhe Terrnovë të Vogël që prej 10 ditësh janë të bllokuara. Zona e Gollobordës prej 5 ditësh është e bllokuar, ndërkohë që banoret bëjnë apel për ndihmë....

Dramatike në Dibër, bllokohen 115 familje, nuk ka as mjek për të sëmurët

para 5 muajve - Ina

Njoftohet se rreth 115 familje në Ternovë të Madhe dhe Terrnovë të Vogël që prej 10 ditësh janë të bllokuara. Doçi raporton se zona e Gollobordës prej 5 ditëshe është e bllokuar, ndërkohë që banoret bëjnë...

Bllokohen 115 familje në Dibër, nuk ka as mjek për të sëmurët

para 5 muajve - Lajmi.net

Njoftohet se rreth 115 familje në Ternovë të Madhe dhe Terrnovë të Vogël që prej 10 ditësh janë të bllokuara. Zona e Gollobordës prej 5 ditësh është e bllokuar, ndërkohë që banoret bëjnë apel për ndihmë....

Bllokohen 115 familje në Dibër, nuk ka as mjek për të sëmurët

para 5 muajve - Klan Kosova

Njoftohet se rreth 115 familje në Ternovë të Madhe dhe Terrnovë të Vogël që prej 10 ditësh janë të bllokuara. Zona e Gollobordës prej 5 ditësh është e bllokuar, ndërkohë që banoret bëjnë apel për ndihmë....

Moti i keq, ARRSH njofton: Kujdes! Në këto akse rrugore përdorni zinxhirë

para 5 muajve - Shekulli

Moti i keq ka “mbërthyer” gjithë vendin dhe akset kryesore janë mbuluar nga akulli e dëbora. Si pasojë e situatës ARRSH ka bërë një njoftim, të rëndësishëm për gjendjen e rrugëve dhe se cilat janë të kalueshme...

Moti i keq, ARRSH: Akset rrugore ku udhëtohet me zinxhirë

para 5 muajve - Koha Jone

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Mësohet se në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa...

Borë dhe ngrica: Ja akset ku nuk ecni dot pa zinxhirë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar kete paradite situaten ne akset kryesore ne vend. Gjendja e akseve kryesore të vendit Kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e rrugës...

Moti i keq/ ARRSH: Bëni kujdes në këto akse

para 5 muajve - Opinion

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. ARRSH fton qytetarët të bëjnë kujdes në disa akse në vend, ku për shkak të...

Informacioni i rrugëve për sot, ku duhet të kaloni me zinxhirë

para 5 muajve - Gazeta Express

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë verior...

Borë dhe temperatura nën 0 gradë, kjo është gjendja e akseve rrugore kryesore të vendit

para 5 muajve - Sot News

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. Sipas ARRSH, kompanitë e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë natës për pastrimin e rrugës nga bora dhe shpërndarjen...

Izolohet Dibra nga bora, temperaturat në -12 gradë

para 5 muajve - Opinion

Bora dhe i ftohti kanë izoluar qarkun e Dibrës. Gjatë natës temperaturat kanë arritur në -12 gradë celcuis. Problematike paraqitet situata për 115 familje në Tërnovë të Madhe dhe Tërnovë të Vogël. Banorët...

Dibra nën pushtetin e dëborës, 115 familje të bllokuara

para 5 muajve - Albeu

Situata në Dibër është shumë serioze dhe bora ka arritur dy metra. Gjendja më e rënduar shfaqet në fshatin Tërnovë të Bulqizës, ku banorët janë prej ditësh të bllokuar . Rreth 115 familje bëjnë apel për...

Bora, disa fshatra të bllokuar dhe pa energji elektrike

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Disa fshatra në zonën e Dibrës raportohet se janë prej 10 ditësh të bllokuar nga bora, ndërsa rrugët janë të bllokuara. Ndërkohë, probleme paraqiten edhe në qarkun e Elbasanit. Përveç rrugëve të bllokuara,...

Bora mbi 2 metra, 115 familje të ngujuara në këtë zonë të Shqipërisë

para 5 muajve - Sot News

Prej disa ditësh vendin jonë është mbërthyer nga i ftohti siberian, mirëpo disa zona duket se janë në gjendje më emergjente. Gjatë mbrëmjen se djeshme në Qarkun e Dibrës temperaturat kanë shënuar -12 gradë...

Bllokohen 115 familje në Dibër, nuk ka as mjek për të sëmurët

para 5 muajve - GazetaBlic

Njoftohet se rreth 115 familje në Ternovë të Madhe dhe Terrnovë të Vogël që prej 10 ditësh janë të bllokuara. Zona e Gollobordës prej 5 ditësh është e bllokuar, ndërkohë që banoret bëjnë apel për ndihmë....

Dibër/ Temperaturat arrijnë -12 gradë, banorët të izoluar prej 10 ditësh

para 5 muajve - Shekulli

Temperaturat shumë të ulëta kanë izoluar familjet në qarkun e Dibrës. Gjatë natës, temperaturat kanë arritur në -12 gradë celcuis. Problematike është situata për 115 familje në Tërnovë të Madhe dhe Tërnovë...

Temperaturat arrijnë -12 gradë, 115 familje në Dibër të izoluar prej disa ditësh

para 5 muajve - Koha Jone

Moti i keq me temperatura nën zero dhe reshje dëbore kanë ‘mbërthyer’ prej disa ditësh një pjesë të madhe të vendit,  kryesisht zonat veriore dhe ato juglindore. Në qytetin e Bulqizës dhe Peshkopi trashësia...

Ulje drastike e temperaturave në Korçë, bora shkon 70 cm deri në 2 metra

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Ulen ndjeshem temperaturat ne qarkun e Korces duke shkuar deri ne -15° C, cka ka sjelle ngrica ne akset rrugore e sidomos ato rurale. Megjithate te gjitha akset rrugore nacionale jane te qarkullueshme...

Dibër, bllokohen 115 familje, nuk ka as mjek për të sëmurët

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Njoftohet se rreth 115 familje në Ternovë të Madhe dhe Terrnovë të Vogël që prej 10 ditësh janë të bllokuara. Doçi raporton se zona e Gollobordës prej 5 ditëshe është e bllokuar, ndërkohë që banoret bëjnë...

Informacioni i rrugëve për sot, ku duhet të kaloni me zinxhirë

para 5 muajve - Antpress

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë verior...

Dëbora dhe ngricat/ ARRSH: Akset rrugore ku duhet bërë kujdes!

para 5 muajve - Java News

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se të gjitha akset nacionale janë të kalueshme, duke bërë thirrje ndaj drejtuesve të mjeteve që të bëjnë kujdes nga ngricat në disa segmente rrugore. ARRSH Gjendja e...

Reshjet e dëborës dhe ngricat/ Kjo është gjendja e akseve rrugore sot

para 5 muajve - Lexo

Reshjet e dendura të dëborës dhe ngricat kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve në akset nacionale. Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton sot se situata është përmirësuar ndjeshëm dhe...

Temperaturat në Dibër arrijnë – 12 gradë, 115 familje prej 10 ditësh të bllokuara

para 5 muajve - Java News

Gjatë natës mbrëmë në Qarkun e Dibrës temperaturat kanë shënuar -12 gradë në qytetin e Bulqizës, trashësia e borës është 70 cm si në Bulqizë dhe Peshkopi brenda në qytet. Ndërsa problem tani është ngrica...

Gjendja e rrugëve kur sot, vendet ku duhet të kaloni me zinxhirë

para 5 muajve - Periskopi

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë verior...

Qarkullimi me zinxhirë në akset verilindore e qendrore të Shqipërisë

para 5 muajve - KosovaPress

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë përditësimin e gjendjes së akseve kryesore të vendit, duke evidentuar ato me probleme ku rekomandohet kalimi me zinxhirë, edhe pse thuhet se gjatë të gjithë natës ka...

ARRSH: Qarkullimi në akset verilindore e qendrore, me zinxhirë

para 5 muajve - Arbresh

Qarkullimi i automjeteve bëhet sërish me vështirësi në disa prej akseve kryesore të veriut e verilindjes, por edhe në rajonin qendror të Shqipërisë, ndërkohë që në juglindje e jug duket se nuk është i...

Vini re! Këto janë akset rrugore ku duhen përdorur patjetër zinxhirët

para 5 muajve - LajmiFundit

Autoriteti Rrugor shqiptar ka bërë një pasqyrë të situatës së krijuar në vend nga reshjet e dëborës dhe i ftohti i acartë. Në njoftimin e shpërndarë para pak minutash ARRSH ka listuar rrugët ku kalimi...

Informacioni i rrugëve për sot, ku duhet të kaloni me zinxhirë

para 5 muajve - Gazeta Observer

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione mbi gjendjen e rrugëve pas motit të keq që ka përfshirë thuajse gjithë vendin. Në rajonin Jugor qarkullimi i mjeteve bëhet pa zinxhirë, ndërsa në atë verior...

Bllokohen 115 familje në Dibër, nuk ka as mjek për të sëmurët

para 5 muajve - Ekonomia Online

Njoftohet se rreth 115 familje në Ternovë të Madhe dhe Terrnovë të Vogël që prej 10 ditësh janë të bllokuara. Zona e Gollobordës prej 5 ditësh është e bllokuar, ndërkohë që banoret bëjnë apel për ndihmë....

Bllokohen mbi 100 familje në Dibër, nuk ka as mjek për të sëmurët

para 5 muajve - Insajderi

Njoftohet se rreth 115 familje në Ternovë të Madhe dhe Terrnovë të Vogël që prej 10 ditësh janë të bllokuara. Zona e Gollobordës prej 5 ditësh është e bllokuar, ndërkohë që banoret bëjnë apel për ndihmë....

Dramatike/ Bllokohen 115 familje në Dibër, nuk ka as mjek për të sëmurët

para 5 muajve - LajmiFundit

Njoftohet se rreth 115 familje në Ternovë të Madhe dhe Terrnovë të Vogël që prej 10 ditësh janë të bllokuara. Doçi raporton se zona e Gollobordës prej 5 ditëshe është e bllokuar, ndërkohë që banoret bëjnë...

1.5 m borë, izolohen 5 mijë banorë të fshatit Ostren, mungon edhe energjia në Dibër

para 5 muajve - Aktuale

Qarku i Dibrës vijon të jetë i dominuar nga reshjet intensive të dëborës dhe ngricat, të cilat kanë ‘paralizuar’ zona të tëra. Report Tv mëson se 30% e njësive administrative janë pa energji elektrike...

Moti i keq, Xhaçka: Monitorim kompanive që duhet të mirëmbajnë rrugët

para 5 muajve - Antpress

Intensiteti i reshjeve të dëborës ra gjatë ditës së premte, por mijëra familje në verilindje dhe veri mbeten të izoluar për shkak rrugëve të bllokuara! Qarqet me problematike mbeten Dibra, Kukësi, Shkodra...

ARRSH: Në Tropojë të gjitha rrugët të kalueshme pa zinxhirë

para 5 muajve - Lexo

Në Tropojë të gjitha akset rrugore janë të kalueshme pa zinxhira, si pasojë e pastrimit të rrugëve nga dëbora. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se “ka përmirësime të ndjeshme në akset e Tropojës....

Fshatrat e thellë në Pogradec, Korçë e Devoll humbasin komunikimin me qytetet

para 5 muajve - Vizion Plus

Fshatra të njësive administrative Dardhas, Velçan, Trebinjë e Proptisht në Pogradec, prej ditësh janë të izoluar nga bora e ngricat.  Për të shkuar drejt fshatrave të njësisë Dardhas, por ka qenë e pamundur...

Jeta në zonat e thella të izoluara të Juglindjes

para 5 muajve - Vizion Plus

Fshatra të njësive administrative Dardhas, Velçan, Trebinjë e Proptisht në Pogradec, prej ditësh janë të izoluar nga bora e ngricat.  Për të shkuar drejt fshatrave të njësisë Dardhas, por ka qenë e pamundur...

Situata në juglindje/ Akset nacionale të kalueshme, por disa fshatra jane izoluar totalisht

para 5 muajve - Vizion Plus

Të gjitha akset nacionale të qarkut të Korçës janë të kalueshme dhe qarkullimi kryhet normalisht, me përjashtim të aksit Boboshticë- Dardhë ku qarkullimi duhet të kryhet me zinxhirë. 27 mjete borëpastruese...

Rruga e Kombit e kalueshme vetëm me zinxhir

para 5 muajve - GazetaBlic

Ortek bore në Librazhd, në Dibër trashësia arrin 1.5 metër. Fshatra të bllokuar dhe pa energji. Rruga e Kombit e kaluaeshme vetëm me zinxhir, thuhet në raportimin e GSH për situatën sot në Shqipëri. Moti...

Vijojnë reshjet e borës, ja situata në akset rrugore

para 6 muajve - Top Channel

Reshjet e dendura të dëborës kanë vijuar kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë duke krijuar probleme në disa akse. Ndërkohë që në disa zona të tjera reshjet e shiut kanë favorizuar largimin e borës...

Reshjet e borës, mbeten të bllokuara disa fshatra në Shqipëri

para 6 muajve - Telegrafi

Në Bulqizë të Shqipërisë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë. Në qarkun...

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dëborës. Në rajonin jugor Gjirokastër, gjatë natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset...

Selatin Paplekaj, elektricisti që sfidon borën

para 6 muajve - Koha Jone

Në Tropojë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Pavarësisht kushteve të motit dhe borës, ishte emergjente për të rregulluar linjën...

Një fshat në Skenderaj është i bllokuar nga bora (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Kryetari i Komunës së Skenderajt dje postoi disa foto ku paraqiti kompanitë kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve të cilat po përkujdeseshin që të lironin borën nga rruga për qarkullim të lirë. Por,...

Situata në akset rrugore në vend, ARRSH bën njoftim me rëndësi

para 6 muajve - Vizion Plus

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një parantezë të të gjithë situatës në akset rrugore në vend. Në një njoftim në faqen e “Facebook”, ARRSH ka bërë me dije se situata është përkeqësuar akoma më shumë...

Reshjet e dëborës, mbeten të bllokuara disa fshatra

para 6 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 janar - Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë....

Fshatrat e Skenderajt të bllokuar nga bora qe dy ditë

para 6 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Komunës së Skenderajt dje postoi disa foto ku paraqiti kompanitë kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve të cilat po përkujdeseshin që të lironin borën nga rruga për qarkullim të lirë. Por,...

Bllokohet një fshat në Skenderaj, nuk kanë lëvizur që dy ditë

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Skenderajt dje postoi disa foto ku paraqiti kompanitë kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve të cilat po përkujdeseshin që të lironin borën nga rruga për qarkullim të lirë. Por,...

Reshjet e dëborës, mbeten të bllokuara disa fshatra

para 6 muajve - Top Channel

Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë. Në qarkun e Lezhës...

Banorët e këtij fshati të Skenderajt thonë se janë të bllokuar nga bora që dy ditë

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Komunës së Skenderajt dje postoi disa foto ku paraqiti kompanitë kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve të cilat po përkujdeseshin që të lironin borën nga rruga për qarkullim të lirë. Por,...

"Bora izolon vendin, në këto zona trashësia 1 metër"

para 6 muajve - Albeu

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët...

Situata për shkak të motit në vend, ARRSH jep lajmin e mirë

para 6 muajve - Sot News

Autoriteti Rrugor Shqiptar përmes një njoftimi në faqen zyrtare në facebook, shprehet se situata për shkak të reshjeve të shiut pas atyre të dëborës në akset rrugore të vendit është drejt përmirësimit...

Vijojnë reshjet e borës, ja situata në akset rrugore

para 6 muajve - Koha Jone

Reshjet e dendura të dëborës kanë vijuar kryesisht në zonën verilindore të Shqipërisë duke krijuar probleme në disa akse. Ndërkohë që në disa zona të tjera reshjet e shiut kanë favorizuar largimin e borës...

Dëbora mbërthen Shqipërinë, ja rrugët ku duhet të bëni kujdes për të kaluar

para 6 muajve - Gazeta Express

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë  pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët...

Reshjet e dëborës, mbeten të bllokuara disa fshatra

para 6 muajve - Shekulli

Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë. Në qarkun e Lezhës...

Trashësia e dëborës arrin deri në 1.5 m, izolohen disa fshatra

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Qarku i Dibrës vijon të jetë i dominuar nga reshjet intensive të dëborës dhe ngricat, të cilat kanë paralizuar zona të tëra. Trashësia e dëborës në zonat e ulëta arrin në 50 cm, ndërsa në ato të thella...

Bora mbërthen Shqipërinë, Rruga e Kombit vetëm me zinxhir

para 6 muajve - Koha.net

Ortek bore në Librazhd, në Dibër trashësia arrin 1.5 metër. Fshatra të bllokuar dhe pa energji. Rruga e Kombit e kaluaeshme vetëm me zinxhir, thuhet në raportimin e GSH për situatën sot në Shqipëri. Moti...

Dhjetra fshatra në vend mbeten të izoluara dhe pa energji elektike

para 6 muajve - Albeu

Situata e krijuar nga reshjet e dendura të dëborës është shumë alarmante. Edhe pse në disa zona kanë pushuar reshjet e dëborës, dhjetra fshatra raportohet të jenë të izoluara dhe pa energji elektrike....

Reshjet e dëborës, mbeten të bllokuara disa fshatra

para 6 muajve - Koha Jone

Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë. Në qarkun e Lezhës...

‘Izolohet’ Dibra, dëbora paralizon qytetin

para 6 muajve - Sot News

Dibra vazhdon të mbetet një nga qarqet më problematike në qarkullim pasi ka mbetur ‘e ngujuar’ nën borë dhe ngrica. Një pjesë e madhe e banorëve të fshatrave kanë mbetur të izoluar, pa ushqim apo energji...

Banorët e këtij fshati të Skënderajt ankohen se janë bllokuar qe dy ditë nga bora

para 5 muajve - Infokusi

Banorë të lagjeve Latifaj e imeraj në fshatin Kodernicë të Skënderajt janë ankuar se ka dy ditë që janë bllokuar nga bora. Sipas tyre, rrugët nuk u janë pastruar nga bora e shumtë që ra këto ditë në Kosovë....

Skandali i rrugëve, 3 supervizorë “mbikëqyrin” mirëmbajtjen

para 6 muajve - Shekulli

Neritan Gjergo Reshjet masive të dëborës kanë paralizuar vendin në zonat malore, duke krijuar kaos dhe panik në disa rrugë, të cilat janë bllokuar për orë të tëra. Situata është bërë dramatike në Rrugën...

Dëbora paralizon dhjetra zona në vend, probleme në qarkullimin rrugor, pezullohet mësimi dhe izolohen disa fshatra

para 6 muajve - Sot News

Problemet nga reshjet e dëborës kanë vijuar edhe dje. Ndër zonat më problematike mbeten ato veriore, në të cilat dëbora ka arritur në lartësinë një metër. Por edhe zonat e juglindjes si Korçë dhe Pogradec...

Moti i keq dhe bora/ ARRSH: Si paraqitet situata në të gjithë vendin

para 6 muajve - Lexo

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga reshje të dendura të dëborës. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se edhe gjatë natës së mbrëmshme ka patur reshje shiu dhe dëbore ndërkohë që është punuar...

Borë dhe ngrica, ARRSH: Ja situata në akset rrugore, ku nevojiten zinxhirë!

para 6 muajve - Java News

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë  pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët...

Rruga e Kombit vetëm me zinxhir

para 6 muajve - Infokusi

Moti i keq vijon të mbajë të mbërthyer Shqipërinë. Disa ortekë dëbore kanë rënë në Librazhd, pikërisht në fshatin Llangë të Njësisë Steblevë. Kjo ka bërë që të bllokohet aksi rrugor Lunik-Steblevë. Ndërkaq,...

Moti i keq, 1.5 metër borë në Dibër, disa fshatra vijojnë të jenë të bllokuar

para 6 muajve - Java News

Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë. Në Dibër, trashësia...

Reshjet e borës, mbeten të bllokuara disa fshatra në Shqipëri

para 6 muajve - Arbresh

Në Bulqizë të Shqipërisë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë. Në qarkun...

Vijojnë reshjet e borës: Situata në akset rrugore të Shqipërisë

para 6 muajve - KosovaPress

Rruga Kukës-Bushtricë dhe Kukës- Ura Zapotit ka pasur reshje të dendura deri në darke ku në punë për kriposje kanë qenë dhe janë 4 borëpastruse, 2 fadroma, një kamion. Për shkak te temperaturave shumë...

Banorët e Kllodernicës thonë se janë të blllokuar nga bora që dy ditë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Komunës së Skenderajt dje postoi disa foto ku paraqiti kompanitë kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve të cilat po përkujdeseshin që të lironin borën nga rruga për qarkullim të lirë. Por,...

Situata në akset rrugore në vend, ARRSH bën njoftim me rëndësi

para 6 muajve - LajmiFundit

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një parantezë të të gjithë situatës në akset rrugore në vend. Në një njoftim në faqen e “Facebook”, ARRSH ka bërë me dije se situata është përkeqësuar akoma më shumë...

Bllokohet një fshat në Skenderaj, nuk kanë lëvizur që dy ditë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Komunës së Skenderajt dje postoi disa foto ku paraqiti kompanitë kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve të cilat po përkujdeseshin që të lironin borën nga rruga për qarkullim të lirë. Por,...

Fshatrat e Skenderajt të bllokuar nga bora qe dy ditë

para 6 muajve - Insajderi

Ata thonë se kanë kontaktuar me kompanitë e mirëmbajtjes, mirëpo, që ende nuk është bërë asgjë për të lehtësuar qarkullimin e tyre nëpër rrugët e vështirësuara që ka mbuluar bora.

Dëbora mbërthen Shqipërinë, ja rrugët ku duhet të bëni kujdes për të kaluar

para 6 muajve - Arbresh

Temperaturat e ulëta dhe moti me reshje dëbore ka penalizuar shumë banorë të qarqeve të vendit nga veri në jug. Aty ku raportohen probleme më shumë janë pjesët dhe akset që lidhin qytete, por edhe rrugët...

Banorët e këtij fshati të Skenderajt thonë se janë të bllokuar nga bora që dy ditë

para 6 muajve - Bota Press

Kryetari i Komunës së Skenderajt dje postoi disa foto ku paraqiti kompanitë kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve të cilat po përkujdeseshin që të lironin borën nga rruga për qarkullim të lirë. Por,...

Reshjet e borës, mbeten të bllokuara disa fshatra

para 6 muajve - Gazeta Observer

Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar nga moti i keq. Shumë fshatra të njësive administrative janë të bllokuar. Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë. Në qarkun e Lezhës...

Bora mbërthen Shqipërinë, Rruga e Kombit vetëm me zinxhir

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ortek bore në Librazhd, në Dibër trashësia arrin 1.5 metër. Fshatra të bllokuar dhe pa energji. Rruga e Kombit e kalueshme vetëm me zinxhir, thuhet në raportimin e GSH për situatën sot në Shqipëri. Moti...

Dibër, dëbora arrin deri 1.5 metër, izolohen 5 mijë banorë

para 6 muajve - LajmiFundit

Qarku i Dibrës mbetet nen pushtetin e reshjeve intensive të dëborës dhe ngricat, të cilat kanë ‘paralizuar’ zona të tëra. Ne kete qark 30% e njësive administrative janë pa energji elektrike prej dy ditësh,...

Reshjet e borës, mbeten të bllokuara disa fshatra në Shqipëri

para 6 muajve - KosovaPress

Edhe sot minatorët e zonës D nuk arritën të shkojnë në punë. Në qarkun e Lezhës dhe në Shkodër qytet reshjet e bores kanë pushuar, por të bllokuar janë Vermoshi dhe Thethi. Në Korçë vetëm aksi Korçë-Dardhë...

1.5 m borë, izolohen 5 mijë banorë të fshatit Ostren, mungon edhe energjia në Dibër

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Qarku i Dibrës vijon të jetë i dominuar nga reshjet intensive të dëborës dhe ngricat, të cilat kanë ‘paralizuar’ zona të tëra. Report Tv mëson se 30% e njësive administrative janë pa energji elektrike...

Dëbora bllokon rrugët. Probleme në Korçë, Librazhd, Gjirokastër dhe Shkodër

para 6 muajve - Top Channel

Situata në Qarkun e Elbasanit vazhdon të jetë e rënduar, sidomos në Bashkinë e Librazhdit dhe atë të Prrenjasit. 8 km larg Librazhdit, trashësia e dëborës është rreth gjysmë metri. Rruga nga Stëbleva në...

Pse bllokohen rrugët në Shqipëri, kreu i policisë jep arsyet

para 6 muajve - Gazeta Express

Moti i keq prej disa ditësh ka mbërthyer të gjithë vendin. Disa zona malore janë të izoluara nga trashësia e borës. I ftuar në “Mbrëmja ABC”,  kreu i Policisë Rrugore Mithat Tola, duke folur për vështirësitë...

Pse bllokohen rrugët në Shqipëri, kreu i policisë jep arsyet

para 6 muajve - Antpress

Moti i keq prej disa ditësh ka mbërthyer të gjithë vendin. Disa zona malore janë të izoluara nga trashësia e borës. I ftuar në “Mbrëmja ABC”,  kreu i Policisë Rrugore Mithat Tola, duke folur për vështirësitë...

Pse bllokohen rrugët në Shqipëri, kreu i policisë jep arsyet

para 6 muajve - Gazeta Observer

Moti i keq prej disa ditësh ka mbërthyer të gjithë vendin. Disa zona malore janë të izoluara nga trashësia e borës. I ftuar në “Mbrëmja ABC”,  kreu i Policisë Rrugore Mithat Tola, duke folur për vështirësitë...

Gjirokastra “pushtohet” nga dëbora, rruga e fshatra të bllokuar në juglindje

para 6 muajve - Vizion Plus

Si rrallë herë, mëngjesi i së mërkurës e gjeti Gjirokastrën te zbardhur nga dëbora. Të gjitha rrugët në qytet u mbuluan nga bora duke krijuar veshtiresi te medha.Banoret u ankuan per mos pastrimin e rrugeve...

Gjirokastra “pushtohet” nga dëbora, rrugët bllokohen, banorët ankohen

para 6 muajve - Vizion Plus

Si rrallë herë, mëngjesi i së mërkurës e gjeti Gjirokastrën te zbardhur nga dëbora. Të gjitha rrugët në qytet u mbuluan nga bora duke krijuar veshtiresi te medha.Banoret u ankuan per mos pastrimin e rrugeve...

Borë në Shkodër, Elbasan e Gjirokastër

para 6 muajve - Koha.net

Reshjet e dëborës kanë zbritur deri në Shkodër, Lezhë dhe Elbasan. Gjatë natës ka rënë dëborë edhe në Tiranë, por pas një ore gjithçka është zëvendësuar nga reshje shiu. Probleme ka në akset rrugore në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK