http://kariera.mk

Zaev: Maqedonia e Veriut i tha po anëtarësimit në NATO e BE

më 1.2019 - Opinion

“Pas vendimit historik të Parlamentit të Maqedonisë konfirmuam se bashkë jemi duke e çuar vendin drejt ardhmërisë së dëshiruar në familjen evropiane”, tha Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev një ditë...

Pas 27 vjetësh, Shkupi e Athina më në fund arrijnë marrëveshje për emrin

më 1.2019 - Koha.net

27 vjet i janë dashur Shkupit e Athinës që t’u japin fund mosmarrëveshjeve rreth emrit. Një dite pas miratimit të kësaj marrëveshjeje, kryeministri i Maqedonisë ka thënë se vendi duhet te ecë përpara dhe...

Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut

më 1.2019 - Klan Kosova

Duke shpjeguar procesin e ndryshimit të emrit dhe duke falënderuar popullin për barrën që mbante për ta ndryshuar emrin, kryeministri i Republikës së Maqedonisë sot mbylli konferencën e tij për shtyp me...

Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut

më 1.2019 - Lajmi.net

Duke shpjeguar procesin e ndryshimit të emrit dhe duke falënderuar popullin për barrën që mbante për ta ndryshuar emrin, kryeministri i Republikës së Maqedonisë sot mbylli konferencën e tij për shtyp me...

Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut

më 1.2019 - Portalb

Duke shpjeguar procesin e ndryshimit të emrit dhe duke falënderuar popullin për barrën që mbante për ta ndryshuar emrin, kryeministri i Republikës së Maqedonisë sot mbylli konferencën e tij për shtyp me...

Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut

më 1.2019 - Ekonomia Online

Duke shpjeguar procesin e ndryshimit të emrit dhe duke falënderuar popullin për barrën që mbante për ta ndryshuar emrin, kryeministri i Republikës së Maqedonisë sot mbylli konferencën e tij për shtyp me...

Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut

më 1.2019 - Arbresh

Duke shpjeguar procesin e ndryshimit të emrit dhe duke falënderuar popullin për barrën që mbante për ta ndryshuar emrin, kryeministri i Republikës së Maqedonisë sot mbylli konferencën e tij për shtyp me...

Lind Maqedonia e Veriut

më 1.2019 - Respublica

Parlamenti maqedonas ka miratuar sot amendamentin kushtetues për riemërtimin e vendit me emrin Republika e Maqedonisë Veriore. Emri është në përputhje me marrëveshjen me Greqinë duke i dhënë fund tensioneve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK