http://kariera.mk

Viti 2019, viti i babait të pavarësisë, Ismail Qemalit

para 7 muajve - Koha.mk

Tiranë, 16 janar – Në kuadër të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Akademia e Shkencave të Shqipërisë, bashkë me Institutin e Studimeve Albanologjike, do të mbajë disa aktivitete për të nderuar...

Në Tiranë nisin aktivitetet për shënimin e Vitit të Ismail Qemalit

para 7 muajve - Zhurnal

Edhe pse pa mbështetje financiare nga shteti, Instituti i Albanologjisë në 100 vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit ka organizuar një seri aktivitetesh. Me këtë rast studiuesit kanë mbledhur një fond prej...

2019-ta viti i Ismail Qemalit

para 7 muajve - Aktuale

Në kuadër të 100 vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Akademia e Shkencave të Shqipërisë, bashkë me Institutin e Studimeve Albanologjike, do të mbajë disa aktivitete për të nderuar figurën e “babait...

Në Tiranë nisin aktivitetet për shënimin e Vitit të Ismail Qemalit

para 7 muajve - Koha.net

Edhe pse pa mbështetje financiare nga shteti, Instituti i Albanologjisë në 100 vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit ka organizuar një seri aktivitetesh. Me këtë rast studiuesit kanë mbledhur një fond prej...

2019-ta viti i Ismail Qemalit

para 7 muajve - Fakti Ditor

Në kuadër të 100 vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Akademia e Shkencave të Shqipërisë, bashkë me Institutin e Studimeve Albanologjike, do të mbajë disa aktivitete për të nderuar figurën e “babait...

2019-ta viti i babait të pavarësisë, Ismail Qemalit

para 7 muajve - Vizion Plus

Akademia e shkencave nis aktivitetet për vitin e Ismal Qemalit. Historiani Marenglen Verli thotë për Vizion Plus se do te publikohen dokumentet e panjohura për jetën e babait te pavarësisë. Në kuadër të...

Viti i Ismail Qemalit, historiani: Buxheti i shtetit për studimet është zero

para 7 muajve - Shekulli

Akademiku dhe drejtori i Institutit të Historisë, Beqir Meta, rrëfen mungesën e buxheteve dhe numrin e ulët të studiuesve. Ai shprehet se krahas konferencës në Vlorë në 26 janar janë duke përgatitur një...

Jubileu i Ismail Qemalit, sigurohen 1 milion dokumente

para 7 muajve - Gazeta Observer

Edhe pse pa mbështetje financiare nga shteti, Instituti i Albanologjisë në 100 vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit ka organizuar një seri aktivitetesh. Me këtë rast studiuesit kanë mbledhur një fond prej...

Albanologjia: Mungojnë investimet nga shteti, studiuesit punojnë për pasion

para 7 muajve - Shekulli

Rektori i Akademisë së Studimeve Albanologjike, Marenglen Verli bën me dije aktivitetet që do të mbahen në kuadër të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit. Në Institutin e Historisë punohet me vetëm...

Mungojnë investimet nga shteti, studiuesit punojnë për pasion

para 7 muajve - Gazeta Observer

100-vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit e gjen Institutin e Historisë në Tiranë me 17 studiues për të gjitha periudhat historike dhe me një buxhet të kufizuar. Historiani dhe njëherësh Rektori...

Mungojnë investimet nga shteti, studiuesit punojnë për pasion

para 7 muajve - Ekonomia Online

100-vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit e gjen Institutin e Historisë në Tiranë me 17 studiues për të gjitha periudhat historike dhe me një buxhet të kufizuar. Historiani dhe njëherësh Rektori...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK