http://kariera.mk

Bernadina Marubi, fotografja e parë shqiptare

më 2.2019 - Ina

Në historinë e fotografisë shqiptare, emri i Bernadina Marubit ende nuk është artikuluar siç duhet për kontributet e saj. Në Muzeun Kombëtar Marubi, galeria e fotografive të realizuara prej saj, dallon...

Bernadina Marubi, fotografja e parë shqiptare

më 2.2019 - Sovrani

Në historinë e fotografisë shqiptare, emri i Bernadina Marubit ende nuk është artikuluar siç duhet për kontributet e saj. Në Muzeun Kombëtar Marubi, galeria e fotografive të realizuara prej saj, dallon...

Bernadina Marubi, e para fotografe shqiptare

më 2.2019 - Telegrafi

Në historinë e fotografisë shqiptare, emri i Bernadina Marubit ende nuk është artikuluar siç duhet për kontributet e saj. Në Muzeun Kombëtar Marubi, galeria e fotografive të realizuara prej saj, dallon...

Kjo është e para fotografe shqiptare

më 2.2019 - Insajderi

I ulur në një karrige druri, Peng Jaku duket i butë dhe pse ka veshur një kostum xhandarmerie. Fotoja është realizuar në vitin 1922, pikërisht në studion e të jatit, Kel Marubit. Alo Cami është një tjetër...

Burrat e butë të Bernadinës

më 2.2019 - Gazeta Shqip

Në historinë e fotografisë shqiptare emri i Bernadina Marubit, ende nuk është artikuluar siç duhet për kontributet e saj. Në Muzeun Kombëtar Marubi, galeria e fotografive të realizuara prej saj, dallon...

Burrat e butë të Bernadinës

më 2.2019 - Gazeta Observer

Në historinë e fotografisë shqiptare emri i Bernadina Marubit, ende nuk është artikuluar siç duhet për kontributet e saj. Në Muzeun Kombëtar Marubi, galeria e fotografive të realizuara prej saj, dallon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK