http://kariera.mk

Sanremon 2019 e fiton egjiptiani Alessandro Mahmoud, plasin polemikat

para 6 muajve - Shekulli

Alessandro Mahmoud 27 vjeç është fitues i Sanremo 2019 në Itali. Ai fitoi çuditërisht festivalin me këngën “Soldi”. Kjo ishte një surprizë edhe për të, për shkak se kënga në kuotime u rrit natë pas nate....

Sanremo 2019, një festival special edhe për Ermal Metën

para 6 muajve - Ina

Në edicionin e 69-të të Sanremos shpallet fitues Mahmood, një këngëtar milanez me origjinë egjiptiane me këngën “Para”. Kritika dhe publiku vlerësojnë performancën e Ermal Metës dhe fansat i përgatisin...

Sanremo 2019, një festival special edhe për Ermal Metën

para 6 muajve - Shekulli

Në edicionin e 69-të të Sanremos shpallet fitues Mahmood, një këngëtar milanez me origjinë egjiptiane me këngën “Para”. Kritika dhe publiku vlerësojnë performancën e Ermal Metës dhe fansat i përgatisin...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali

para 6 muajve - Koha.net

Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali

para 6 muajve - Ekonomia Online

Edicioni i 69-të i festivalit italian të Sanremos u fitua këtë herë nga një 29-vjeçar italo-egjiptian. Prejardhja e tij gjysmë myslimane ka shkaktuar jo pak polemika, por ka patur edhe nga ata që kanë...

Një egjiptian fiton Sanremon, reagon edhe Salvini

para 6 muajve - Opinion

Një egjiptian si fitues festivalit të Sanremos duke se e ka ndarë në dy pjesë publikun Italian. E përveç publikut, që në fakt i ka dhënë fitoren 27-vjeçarit Mahmood, në qëndrime kontradiktore kanë hyrë...

Një egjiptian fiton Sanremon, reagon edhe Salvini

para 6 muajve - Lajme.al

Një egjiptian si fitues festivalit të Sanremos duke se e ka ndarë në dy pjesë publikun Italian. E përveç publikut, që në fakt i ka dhënë fitoren 27-vjeçarit Mahmood, në qëndrime kontradiktore kanë hyrë...

29-vjeçari italo-egjiptian fiton Sanremon, polemika në Itali

para 6 muajve - Tetova Sot

Është Mahmud, djaloshi italo-egjiptian, fitues i edicionit të 69-të të festivalit italian të këngës Sanremo. Ka qenë një fitore suprizë, edhe pse 27-vjeçari me këngën e tij “Para’” ndodhej në treshen e...

Mahmood, këngëtari me origjinë egjiptiane triumfon në Sanremo

para 6 muajve - Top Channel

Pas thuajse një jave plot me muzikë, Italia kurorëzoi fituesin e festivalit të famshëm të saj, Sanremos, duke ia dhënë trofeun të riut me origjinë egjiptjane, Mahmood, që rrëmbeu zemrat e publikut dhe...

Pas Ermal Metës, një tjetër emigrant fiton Sanremon

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Italia kurorëzoi fituesin e festivalit të famshëm të saj, Sanremos, duke ia dhënë trofeun të riut me origjinë egjiptiane, Mahmood, që rrëmbeu zemrat e publikut dhe jurisë me këngën e tij “Soldi”. 27 vjeç,...

Mahmood, këngëtari me origjinë egjiptiane triumfon në Sanremo

para 6 muajve - Arbresh

Pas thuajse një jave plot me muzikë, Italia kurorëzoi fituesin e festivalit të famshëm të saj, Sanremos, duke ia dhënë trofeun të riut me origjinë egjiptiane, Mahmood, që rrëmbeu zemrat e publikut dhe...

Mahmood është fituesi i Festivalit të 69 në Sanremo

para 6 muajve - Vizion Plus

Mahmood është fituesi i festivalit të 69 të Sanremos me këngën “Soldi” (para). Për 26-vjeçarin me origjinë nga Egjipti ishte e pabesueshme. Gjatë konferencës për shtyp Mahmood theksoi se është 100 përqind...

Mahmood, fituesi i Festivalit të Sanremos 2019

para 6 muajve - Alsat-M

Mahmood, 27 vjeç është edhe fituesi i këtij edicioni të 69-të Festivalit të Këngës Italiane Sanremo. Ai erdhi në këtë festival si fitues i Sanremo Giovani. I lindur në Milano Mahmood është me nënë italiane...

Mahmood, fituesi i Festivalit të Sanremos 2019

para 6 muajve - Zhurnal

Mahmood, 27 vjeç është edhe fituesi i këtij edicioni të 69-të Festivalit të Këngës Italiane Sanremo. Ai erdhi në këtë festival si fitues i Sanremo Giovani. I lindur në Milano Mahmood është me nënë italiane...

Këngëtari me origjinë egjiptiane fiton “Sanremo”, Salvini i del kundër: Unë do kisha zgjedhur…

para 6 muajve - Java News

Pas një jave plotë muzikë, edicioni i 69-të i Festivalit të këngës italiane “Sanremo” kurorëzoi fituesin. Pas të gjitha votave u numëruan, 27 vjeçari, me nënë italiane dhe baba egjiptian, Mahmood u shpall...

“Jam 100% Italian”, Mahmood fiton ‘Sanremon’. Ja reagimi i Matteo Salvini

para 6 muajve - Lexo

Mahmood është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Festivalit italian të Sanremos. 27 vjeç, me nënë italiane dhe baba egjiptian, Mahmood mbërriti në skenën e Ariston pasi fitoi bashkë me Einar, edicionin...

“Jam 100% italian”, Mahmood fiton Sanremon, Salvinit nuk i pëlqen fituesi

para 6 muajve - Opinion

Është mbyllur edicioni i 69-të i festivalit të Sanremos, me fitues Mahmood. 27 vjeçari u ngjit në skenën e Ariston pas fitores në edicionin e fundit të Sanremos për të rinjtë. Pra, kjo është fitorja e...

Mahmood fiton Sanremon: ‘Jam 100% italian’. Salvini reagon keq

para 6 muajve - BalkanWeb

Është Mahmood fituesi i edicionit të 69-të të Festivalit italian të Sanremos. 27 vjeç, me nënë italiane dhe baba egjiptian, Mahmood mbërriti në skenën e Ariston pasi fitoi bashkë me Einar, edicionin e...

Mahmood shpallet fitues i “Sanremo”, triumfi i tij shoqërohet me polemika

para 6 muajve - Blitz

Mbrëmjen e djeshme është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Sanremos, këngëtari Mahmood. 27 vjeçari dhe kënga e tij “Solid” ishin një nga më të pëlqyerat e festivalit por aspak favorite përballë...

Ermal Meta mbrëmë i dhuroi magji Sanremos

para 6 muajve - Alsat-M

Shqiptari Ermal Meta mbrëmë i ka sjellë Sanremos një magji të vërtetë. Këngëtari fitues në fuqi i Festivalit të Sanremos, shqiptari i njohur Ermal Meta mbrëmë është ngjitur në skenë jo në cilësinë e garuesit,...

Ermal Meta sërish ekzalton “Sanremon 2019”

para 6 muajve - Java News

Kantautori shqiptar Ermal Meta ka performuar mbrëmë në teatrin Ariston të Festivalit të Sanremos 2019. Plot një vit pasi u shpall fitues i Sanremos 2018, artisti shqiptar Ermal Meta është rikthyer në këtë...

Ermal Meta ekzalton teatrin Ariston në Sanremo 2019, ja detajet e natës spektakolare

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kantautori shqiptar Ermal Meta ka performuar mbrëmë në teatrin Ariston të Festivalit të Sanremos 2019. Plot një vit pasi u shpall fitues i Sanremos 2018, artisti shqiptar Ermal Meta është rikthyer në këtë...

Ermal Meta ekzalton teatrin Ariston në Sanremo 2019, ja detajet e natës spektakolare

para 6 muajve - Lexo

Kantautori shqiptar Ermal Meta ka performuar mbrëmë në teatrin Ariston të Festivalit të Sanremos 2019. Plot një vit pasi u shpall fitues i Sanremos 2018, artisti shqiptar Ermal Meta është rikthyer në këtë...

Ermal Meta sërish ekzalton “Sanremon 2019”

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kantautori shqiptar Ermal Meta ka performuar mbrëmë në teatrin Ariston të Festivalit të Sanremos 2019. Plot një vit pasi u shpall fitues i Sanremos 2018, artisti shqiptar Ermal Meta është rikthyer në këtë...

Ermal Meta mrekullon edhe një herë Festivalin e Sanremos

para 6 muajve - Insajderi

Performanca e duetit të tyre u duartrokit fort nga publiku në sallë e përcolli mjaft komente pozitive nga fansat e tyre në rrjetet sociale. Për kritikët e muzikës italiane kënga “Abbia cura di me” e Simone...

Shqiptari Ermal Meta mbrëmë i dhuroi magji Sanremos

para 6 muajve - Albinfo

Shqiptari Ermal Meta mbrëmë i ka sjellë Sanremos një magji të vërtetë. Këngëtari fitues në fuqi i Festivalit të Sanremos, shqiptari i njohur Ermal Meta mbrëmë është ngjitur në skenë jo në cilësinë e garuesit,...

Ermal Meta i dhuroi magji Sanremos

para 6 muajve - Klan Kosova

Shqiptari Ermal Meta mbrëmë i ka sjellë Sanremos një magji të vërtetë. Këngëtari fitues në fuqi i Festivalit të Sanremos, shqiptari i njohur Ermal Meta mbrëmë është ngjitur në skenë jo në cilësinë e garuesit,...

Ermal Meta rikthehet në Sanremo 2019

para 6 muajve - Insajderi

Ai do të performojë ditën e premte më 8 shkurt, një ditë para natës finale në duet me këngëtarin në garë Simone Cristicchi me këngën e tij “Abbia cura di me”. Rikthimi në festivalin e Sanremos, bëhet në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK