http://kariera.mk

Meta: Pushimet nga puna, faturën ta paguajë zyrtari

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në Vlerësimin Kombëtar Tematik të Qendrës për Çështjet e Informimit Publik ku u diskutua “Shqyrtimi Gjyqësor Administrativ në Republikën e Shqipërisë 2017-2018”,...

Pushimet e padrejta nga puna në Shqipëri, miliona euro nga buxheti

para 6 muajve - Koha.net

Qendra e Studimeve INFOCIP publikoi sot një studim mbi marrëdhëniet e punës në Shqipëri, sipas të cilit, rreth 30% e ngarkesës së gjykatave administrative dhe 60% e çështjeve në Gjykatën e Lartë në tre...

Pushimet e padrejta në punë, Meta: Faturën tani e tutje ta paguajë zyrtari

para 6 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta, ka qenë i pranishëm paraditen e sotme në konferencën e organizuar nga INFOÇIP, me temë “Marrëdhëniet e punës dhe shqyrtimi gjyqësor”. Meta ka nënvizuar në fjalën e tij se aktualisht...

Meta: Largimet e padrejta nga puna, fatura t’i kalojë zyrtarit

para 6 muajve - BalkanWeb

Gjatë fjalës së tij në konferencën e organizuar nga INFOÇIP me temë “Marrëdhëniet e Punës dhe Shqyrtimi Gjyqësor”, Presidenti i Republikës Ilir Meta tha se duhet të plotësohet trupa e nevojshme gjyqësore...

Pushimet e padrejta nga puna, miliona euro nga buxheti

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Qendra e Studimeve INFOCIP publikoi sot një studim mbi marrëdhëniet e punës, sipas të cilit, rreth 30% e ngarkesës së gjykatave administrative dhe 60% e çështjeve në Gjykatën e Lartë në tre vitet e fundit...

Largimet nga puna, Meta: Shteti, shkelësi më problematik i ligjit

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta, i është kthyer përplasjes me qeverinë, teksa gjatë publikimit të gjetjeve mbi vonesat gjyqësore mbi monitorimet për largimet e padrejta nga puna, ka deklaruar se shteti është kthyer...

Largimet e padrejta të punës, Meta: Faturën s’do ta paguajnë më taksapaguesit shqiptar, por do ti faturohet...

para 6 muajve - Sot News

Gjatë fjalës së tij në konferencën e organizuar nga INFOÇIP me temë “Marrëdhëniet e Punës dhe Shqyrtimi Gjyqësor”, Presidenti i Republikës Ilir Meta tha se duhet të plotësohet trupa e nevojshme gjyqësore...

Fjala e Presidentit Ilir Meta për marrëdhëniet e punës dhe shqyrtimin gjyqësor administrativ

para 6 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka mbajtur një fjalim në Vlerësimin Kombëtar Tematik “Shqyrtimi Gjyqësor Administrativ në Republikën e Shqipërisë 2017-2018”, me temë të veçantë “Marrëdhëniet e Punës...

Shkarkimet e padrejta nga puna u kushtojnë miliona euro shqiptarëve

para 6 muajve - Java News

Qendra e Studimeve INFOCIP publikoi sot një studim mbi marrëdhëniet e punës, sipas të cilit, rreth 30% e ngarkesës së gjykatave administrative dhe 60% e çështjeve në Gjykatën e Lartë në tre vitet e fundit...

Presidenti Meta: Shteti për fat të keq, nga garanti i vijës së parë i marrëdhënieve të punës që duhet të ishte, është kthyer në shkelësin më problematik të tyre

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë sot në Vlerësimin Kombëtar Tematik të Qendrës për Çështjet e Informimit Publik ku u diskutua “Shqyrtimi Gjyqësor Administrativ në Republikën e Shqipërisë...

Pushimet e padrejta nga puna, miliona euro nga buxheti

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Qendra e Studimeve INFOCIP publikoi sot një studim mbi marrëdhëniet e punës, sipas të cilit, rreth 30% e ngarkesës së gjykatave administrative dhe 60% e çështjeve në Gjykatën e Lartë në tre vitet e fundit...

Meta, kritika të forta qeverisë

para 6 muajve - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur një qëndrim të ashpër ndaj qeverisë sot për shkarkimet e padrejta nga puna, që janë reflektuar në numrin e madh të çështjeve që janë dërguar pranë Gjykatës Administrative...

Largimet e padrejta të punës, Meta: Faturën s’do ta paguajnë më taksapaguesit shqiptar, por ja kujt do ti faturohen

para 6 muajve - Lajme.al

Gjatë fjalës së tij në konferencën e organizuar nga INFOÇIP me temë “Marrëdhëniet e Punës dhe Shqyrtimi Gjyqësor”, Presidenti i Republikës Ilir Meta tha se duhet të plotësohet trupa e nevojshme gjyqësore...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK