http://kariera.mk

Fushë Kosovë, arrestohet pasi kanosi një grua në ‘Facebook’

para 8 muajve - Kallxo

Një burrë është arrestuar pasi që përmes rrjetit social ‘Facebook’ ka kanosur një grua. Policia njofton se rasti ka ndodhur në rrugën ‘Hamdi Grajqevci’ në Fushë Kosovë. Ndërkaq, bëhet e ditur se me urdhër...

Edhe Ferizaj proteston për rastin e të miturës në Drenas

para 8 muajve - Klan Kosova

Në Ferizaj është duke u protestuar kundër abuzimit seksual nëpër institucionet shtetërore. Protestat po mbahen për shkak të rastit të të miturës në Drenas, e cila nxiti reagim qytetar të madh pasi u raportua...

Protestuesit në Ferizaj: Nuk je hetues civil, je pedofil

para 8 muajve - RTV 21

Po mbahet protestë në Ferizaj Sot në Ferizaj është mbajtur marsh protestues, në të cilin u shfaq pakënaqësia me rastin e përdhunimit të një miture në Drenas. “Nuk je hetues civil, je pedofil”, ” Aborti...

Edhe Ferizaji proteston për rastin e të miturës në Drenas

para 8 muajve - Klan Kosova

Në Ferizaj është duke u protestuar kundër abuzimit seksual nëpër institucionet shtetërore. Protestat po mbahen për shkak të rastit të të miturës në Drenas, e cila nxiti reagim qytetar të madh pasi u raportua...

Abuzim seksual me të mitur, një i arrestuar në Pejë të Kosovës

para 8 muajve - Alsat-M

Një tjetër ngjarje është regjistruar mbrëmjen e së dielës me dyshimet për abuzim seksual me të mitur. Në Pejë, policia kosovare arrestoi një mashkull të komunitetit rom pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht...

Drejtpërdrejtë- Fillon protesta në Ferizaj në mbështetje të së miturës

para 8 muajve - GazetaBlic

Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në Drenas Protestuesit fillimisht do të qëndrojnë para ish-objektit të Gjykatës Komunale, për të vazhduar...

Nis marshi në Ferizaj për rastin e abuzimit të së miturës në Drenas

para 8 muajve - Telegrafi

Ka nisur të mbahet marshi protestues në Ferizaj, i organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile lidhur me rastin e fundit në Drenas. Nisja në ora 11:30 u bë nga ish-objekti i Gjykatës...

​Abuzim seksual me të miturën, një i arrestuar në Pejë

para 8 muajve - Gazeta Express

Një tjetër ngjarje është regjistruar mbrëmjen e së dielës me dyshimet për abuzim seksual me të mitur Në Pejë, policia arrestoi një mashkull të komunitetit rom pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me...

Prokuroria në Gjilan ndalon 9 persona të dyshuar për një javë

para 8 muajve - Kallxo

Brenda një jave, Prokuroria Themelore në Gjilan ka ndaluar nëntë persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale. Sipas njoftimit të Prokurorisë, Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar pesë persona, për...

Prokuroria e Gjilanit brenda javës ka ndaluar nëntë të dyshuar

para 8 muajve - Gazeta Express

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar 9 persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale Bëhet e ditur se departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar...

Në Ferizaj nis protesta në mbështetje të së miturës nga Drenasi

para 8 muajve - Gazeta Express

Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në Drenas Protestuesit fillimisht do të qëndrojnë para ish-objektit të Gjykatës Komunale, për të vazhduar...

Arrestohet një person në Pejë pasi abuzoi seksualisht me një të mitur

para 8 muajve - Lajmi.net

Policia e Kosovës, mbrëmë në Pejë ka arrestuar një person për keqpërdorim seksual ndaj një të miture. Mbrëmë në ora 21:30, në Pejë Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar i nacionalitet rom,...

Kanos një femër përmes Facebook-ut, arrestohet i dyshuari

para 8 muajve - GazetaBlic

​Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar mashkull të nacionalitetit shqiptar, pasi pretendohet se përmes rrjetit social Facebook, ka kanosur një femër. Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur...

Kanos viktimën përmes Facebook-ut, arrestohet i dyshuari

para 8 muajve - Telegrafi

Një person është arrestuar në Fushë Kosovë, pasi që i njëjti ka kanosur viktimën femër. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 19:10 në rrugën “Hamdi Grajqevci”. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar,...

Gjendet pa shenja jete një person në Klinë

para 8 muajve - Telegrafi

Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 10:16 në Klinë. Vdekjen e personit e ka konstatuar mjeku. “Raportohet se viktima mashkull K/Serb në shtëpinë e...

Fillon protesta në Ferizaj

para 8 muajve - RTV 21

Protestohet kundër përdhunimit të të miturës në Drenas Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në Drenas. Protestuesit fillimisht do të qëndrojnë...

Arrestohet një person për keqpërdorim seksual ndaj një të miture

para 8 muajve - Klan Kosova

Është arrestuar një burrë i komunitetit rom i cili dyshohet se pasi i ka premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht një të mitur rome. Rasti ka ndodhur në qytetin e Pejës, ndërsa i dyshuari me vendim...

E kanos në Facebook, arrestohet një person

para 8 muajve - Klan Kosova

Një burrë nga Fushë Kosova është arrestuar pasi ka kanosur një grua në përmes rrjetit social, Facebook. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje, njofton Klan Kosova.

Duke i premtuar martesë e keqpërdori seksualisht të miturën, arrestohet i dyshuari

para 8 muajve - Telegrafi

Një person nga komuniteti rom, është arrestuar në Pejë. I njëjti sipas policisë, duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur). I dyshuari me vendim të prokurorit...

Keqpërdori seksualisht të miturën, i premtoi martesë

para 8 muajve - RTV 21

Arrestohet i dyshuari Dje është arrestuar një person si i dyshuar pasi që i njëjti ka keqpërdorur seksualisht një të mitur duke i premtuar martesë. Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:30 në Pejë. Sipas...

Një serb gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

para 8 muajve - Klan Kosova

Në qytetin e Klinës është gjetur i vdekur një burrë serb në shtëpinë e tij. Vdekjen e tij e ka konstatuar mjeku, ndërkaq në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të policisë dhe prokurori kujdestar,...

Serbi gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

para 8 muajve - GazetaBlic

Në Klinë, dje në orës 10:16, është raportuar se një mashkull i nacionalitetit serb, është gjetur në shtëpinë e tij pa shenja jete. Policia përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se viktima ishte gjetur pa...

Arrestohet një person në Fushë Kosovë, ja çfarë kishte bërë në Facebook

para 8 muajve - Lajmi.net

Policia e Kosovës të shtunën në mbrëmje ka arrestuar një person, pasi që i njëjti dyshohet se përmes Facebook-ut ka kërcënuar një femër. Në rrugën “Hamdi Grajqevci”, në Fushë Kosovës, të shtunën në ora...

Klinë, një person gjendet i vdekur

para 8 muajve - Infokusi

Një person i nacionalitetit serb është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Klinë. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë relevante të policisë, si dhe prokurori kujdestar. Më pas, me urdhër të...

Prokuroria në Gjilan brenda javës ka ndaluar nëntë të dyshuar

para 8 muajve - Klan Kosova

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar 9 persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale. Bëhet e ditur se departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar...

Protestuesit në Ferizaj: “Nuk je hetues civil, je pedofil”

para 8 muajve - Infokusi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile, sot në Ferizaj është mbajtur marsh protestues, në të cilin u shfaq pakënaqësia me rastin e përdhunimit të një miture në Drenas. “Nuk je...

Prokuroria në Gjilan për një javë ndalon nëntë persona

para 8 muajve - Telegrafi

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka bërë të ditur se gjatë javës së kaluar, ka ndaluar nëntë persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale. Nga Departamenti i Përgjithshëm,...

Klinë: Gjendet një serb i vdekur

para 8 muajve - GazetaBlic

Në Klinë, dje në orës 10:16, është raportuar se një mashkull i nacionalitetit serb, është gjetur në shtëpinë e tij pa shenja jete. Policia përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se viktima ishte gjetur pa...

Nuk ndalen rastet e abuzimit me të mitura, edhe një në Pejë

para 8 muajve - Albeu

Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom, pasi i njëjti duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur ). Policia sipas raportit 24-orësh ka njoftuar se një person...

Keqpërdor seksualisht të miturën duke i premtuar martesë

para 8 muajve - Koha.net

Në Pejë, dje është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom, pasi i njëjti duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur). Policia përmes raportit 24 orësh, thotë se...

Gjendet i vdekur një serb në Kosovë

para 8 muajve - Albeu

Në Klinë, dje në orës 10:16, është raportuar se një mashkull i nacionalitetit serb , është gjetur në shtëpinë e tij pa shenja jete. Policia përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se viktima ishte gjetur...

Kanosi një femër përmes Facebook’ut, arrestohet në Fushë-Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Një person është arrestuar mbrëmë në Fushë-Kosovë. I njëjti dyshohet se përmes rrjetit social Facebook ka kanosur viktimën femër. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje, thuhet në raportin e policisë.

Kanosi një femër përmes Facebook-ut, arrestohet në Fushë-Kosovë

para 8 muajve - Tetova Sot

Një person është arrestuar mbrëmë në Fushë-Kosovë. I njëjti dyshohet se përmes rrjetit social Facebook ka kanosur viktimën femër. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje, thuhet në raportin e policisë. Loading...

Pejë: Rast i ri, vajza e mitur dyshohet se u abuzua seksualisht

para 8 muajve - Kallxo

Një person është arrestuar të dielën mbrëma me urdhër të Prokurorisë së Pejës nënë dyshimin se kishte keqpërdorur seksualisht një të mitur të komunitetit Rom. Sipas policisë personi dyshohet se nënë premtimin...

Klinë, një person gjendet i vdekur në shtëpinë e vet

para 8 muajve - Infokusi

Një person i nacionalitetit serb është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Klinë. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë relevante të policisë, si dhe prokurori kujdestar. Më pas, me urdhër të...

Abuzim seksual me të mitur, një i arrestuar në Pejë të Kosovës

para 8 muajve - Lajm

Një tjetër ngjarje është regjistruar mbrëmjen e së dielës me dyshimet për abuzim seksual me të mitur. Në Pejë, policia kosovare arrestoi një mashkull të komunitetit rom pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht...

Gjendet një serb i vdekur në Klinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Në Klinë, dje në orës 10:16, është raportuar se një mashkull i nacionalitetit serb, është gjetur në shtëpinë e tij pa shenja jete. Policia përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se viktima ishte gjetur pa...

E mitura në Pejë nxitet të kryej akte seksuale, një person madhor i premtonte martesë

para 8 muajve - GazetaBlic

Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom, pasi i njëjti duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur). Policia sipas raportit 24-orësh ka njoftuar se një person...

Prokuroria në Gjilan brenda javës ka ndaluar 9 të dyshuar

para 8 muajve - Klan Kosova

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar 9 persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale. Bëhet e ditur se departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar...

Një e mitur në Pejë nxitet të kryej akte seksuale nga një person madhor, premtohet për martesë

para 8 muajve - Gazeta Express

Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom, pasi i njëjti duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur). Policia sipas raportit 24-orësh ka njoftuar se një person...

Për një javë ndalohen nëntë persona në Gjilan

para 8 muajve - RTV 21

Dyshohet se janë të përfshirë në vepra të ndryshme penale Vetëm gjatë javës së kaluar, Prokuroria Themelore në Gjilan ka ndaluar nëntë persona për vepra të ndryshme penale, në kohëzgjatje prej 48 orëve....

9 persona ndalohen në Gjilan, në mesin e tyre edhe një për abuzim seksual me të mitur

para 8 muajve - Lajmi.net

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka bërë të ditur se vetëm brenda javës së kaluar ka ndaluar nëntë persona të dyshuar. Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar  nëntë persona të...

Në Ferizaj nis protesta në mbështetje të së miturës nga Drenasi

para 8 muajve - Infokusi

Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në Drenas Protestuesit fillimisht do të qëndrojnë para ish-objektit të Gjykatës Komunale, për të vazhduar...

Edhe një  i arrestuar në Pejë për ngacmim seksual

para 8 muajve - Infokusi

Një tjetër ngjarje është regjistruar mbrëmjen e së dielës me dyshimet për abuzim seksual me të mitur. Në Pejë, policia arrestoi një mashkull të komunitetit rom pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me...

Prokuroria në Gjilan brenda javës ka ndaluar 9 persona të dyshuar

para 8 muajve - Gazeta Express

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar 9 (nëntë) persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale. Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar 5 (pesë)...

Prokuroria tregon si ndodhi sulmi me thikë në Pejë

para 8 muajve - Kallxo

Prokuroria Themelore Pejë ka kërkuar paraburgim ndaj të pandehurit F.Q, i cili dyshohet se me thikë tentoi ta privojë nga jeta të dëmtuarin U.G. Ai dyshohet se dy ditë më parë pas një mosmarrëveshje paraprake...

​Abuzim seksual me të miturën, një i arrestuar në Pejë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Një tjetër ngjarje është regjistruar mbrëmjen e së dielës me dyshimet për abuzim seksual me të mitur Në Pejë, policia arrestoi një mashkull të komunitetit rom pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me...

Therrje me thikë në Pejë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - RTV 21

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë caktimin e paraburgimit për të pandehurin F.Q., i cili...

Therje me thikë në Pejë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - Lajmi.net

Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q. Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve...

Therje me thikë në Pejë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - Gazeta Express

Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën...

Protestë në Ferizaj për rastin e abuzimit seksual me nxënësen

para 8 muajve - Insajderi

“Nuk je hetues civil, je pedofil”, ” Aborti është zgjedhje jo detyrim”, ishin disa nga thirrjet e marshuesve. Përfaqësuesja e këshillit organizativ, Dashurie Sefa tha se në vend se të japin dituri, vajzat...

Edhe Ferizaj proteston për rastin e të miturës në Drenas

para 8 muajve - Gazeta Observer

Në Ferizaj është duke u protestuar kundër abuzimit seksual nëpër institucionet shtetërore . Protestat po mbahen për shkak të rastit të të miturës në Drenas, e cila nxiti reagim qytetar të madh pasi u raportua...

Proestojnë nxënësit në Ferizaj: S’je hetues civil, je pedofil

para 8 muajve - Periskopi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile, sot në Ferizaj është mbajtur marsh protestues, në të cilin u shfaq pakënaqësia me rastin e përdhunimit të një miture në Drenas. “Nuk je...

E goditi një person me thikë në fytyrë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - Klan Kosova

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në tentativë”....

E goditi me thikë në faqe, prokuroria kërkon paraburgim ndaj të dyshuarit

para 8 muajve - Telegrafi

Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën...

Në Ferizaj sot protestohet për rastin e 16 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Zhurnal

Ferizaj, 11 shkurt - Në Ferizaj sot do të protestohet, kjo si revoltë për rastin e fundit të 16 vjeçares nga Drenasi. Këtë lajm e bëri të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ku tha se...

Protestuesit në Ferizaj: "Nuk je hetues civil, je pedofil"

para 8 muajve - KosovaPress

"Nuk je hetues civil, je pedofil", " Aborti është zgjedhje jo detyrim", ishin disa nga thirrjet e marshuesve. Përfaqësuesja e këshillit organizativ, Dashurie Sefa tha se në vend se të japin dituri, vajzat...

Kërkohet paraburgim për personin që theri me thikë në faqe një person

para 8 muajve - Koha.net

Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën...

E goditi me thikë në fytyrë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - GazetaBlic

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në tentativë”....

Protestohet në Ferizaj për rastin e të miturës në Drenas

para 8 muajve - Ekonomia Online

Në Ferizaj është duke u protestuar kundër abuzimit seksual nëpër institucionet shtetërore. Protestat po mbahen për shkak të rastit të të miturës në Drenas, e cila nxiti reagim qytetar të madh pasi u raportua...

Prokuroria kërkon paraburgim për personin që sulmoj me thikë

para 8 muajve - Infokusi

Prokuroria Themelore në Pejë, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në tentativë”...

Abuzoi seksualisht me të miturën, Gjykata Themelore lë në burg abuzuesin

para 8 muajve - Vizion Plus

Gjykata Themelore në Gjilan ka njoftuar përmes një komunikate se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh të pandehurit M. S....

Klinë, një person gjendet i vdekur në shtëpinë e vet

para 8 muajve - Gazeta e re

Një person i nacionalitetit serb është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Klinë. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë relevante të policisë, si dhe prokurori kujdestar. Më pas, me urdhër të...

Abuzim seksual me të miturën, një i arrestuar në Pejë

para 8 muajve - KosovaPress

Në Pejë, policia arrestoi një mashkull të komunitetit rom pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një femër të mitur nga po i njëjti komunitet. Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari duke i premtuar...

Një person gjendet i vdekur në Klinë

para 8 muajve - Insajderi

Policia ka njoftuar se në qytetin e Klinës është gjetur i vdekur një burrë serb në shtëpinë e tij. Vdekjen e tij e ka konstatuar mjeku, ndërkaq në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të policisë...

Klinë, një person gjendet i vdekur në shtëpinë e vet

para 8 muajve - KosovaPress

Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë relevante të policisë, si dhe prokurori kujdestar. Më pas, me urdhër të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për...

Kanos një femër përmes Facebook-ut

para 8 muajve - Gazeta e re

​Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar mashkull të nacionalitetit shqiptar, pasi pretendohet se përmes rrjetit social Facebook, ka kanosur një femër. Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur...

Kanos një femër përmes Facebook-ut, arrestohet i dyshuari

para 8 muajve - Gazeta Observer

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar mashkull të nacionalitetit shqiptar, pasi pretendohet se përmes rrjetit social Facebook, ka kanosur një femër. Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur...

Arrestohet një person për keqpërdorim seksual ndaj një të miture

para 8 muajve - Ekonomia Online

Është arrestuar një burrë i komunitetit rom i cili dyshohet se pasi i ka premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht një të mitur rome. Rasti ka ndodhur në qytetin e Pejës, ndërsa i dyshuari me vendim...

Një serb gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

para 8 muajve - Ekonomia Online

Në qytetin e Klinës është gjetur i vdekur një burrë serb në shtëpinë e tij. Vdekjen e tij e ka konstatuar mjeku, ndërkaq në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të policisë dhe prokurori kujdestar,...

Kanos një femër përmes Facebook-ut, arrestohet i dyshuari

para 8 muajve - KosovaPress

Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në rrugën “Hamdi Grajqevci”, në Fushë Kosovë. I dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje. /KosovaPress/ Temat: Facebook...

Prokuroria në Gjilan brenda një jave ka ndaluar nëntë të dyshuar

para 8 muajve - Epoka e Re

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar nëntë persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale. Është bërë me dije se Departamenti i përgjithshëm...

Gjendet i vdekur një serb në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Në Klinë, dje në orës 10:16, është raportuar se një mashkull i nacionalitetit serb, është gjetur në shtëpinë e tij pa shenja jete. Policia përmes raportit 24-orësh ka njoftuar se viktima...

Keqpërdor seksualisht të miturën duke i premtuar martesë, arrestohet

para 8 muajve - Insajderi

Policia, sipas raportit 24-orësh, ka njoftuar se një person ka nxitur një të mitur për akte seksuale me premtimin për martesë, mirëpo me premtim të rremë. I dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Therje me thikë në Pejë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - Infokusi

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në tentativë”....

Edhe një keqpërdorim seksual ndaj një të miture, mori premtim për martesë

para 8 muajve - Periskopi

Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom, pasi i njëjti duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur). Policia, sipas raportit 24-orësh, ka njoftuar se një person...

Kanosi një femër përmes Facebook-ut, arrestohet në Fushë-Kosovë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një person është arrestuar mbrëmë në Fushë-Kosovë. I njëjti dyshohet se përmes rrjetit social Facebook ka kanosur viktimën femër. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje, thuhet në raportin e policisë.

E mitura në Pejë nxitet të kryej akte seksuale, një person madhor i premtonte martesë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom, pasi i njëjti duke i premtuar martesë kishte keqpërdorur seksualisht viktimën femër K/rome (e mitur). Policia sipas raportit 24-orësh ka njoftuar...

Kanosi një femër përmes Facebook-ut, arrestohet në Fushë-Kosovë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një person është arrestuar mbrëmë në Fushë-Kosovë. I njëjti dyshohet se përmes rrjetit social Facebook ka kanosur viktimën femër. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje, thuhet në raportin e policisë.

Në Ferizaj sot protestohet për rastin e 16 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Aktuale

Në Ferizaj sot do të protestohet, kjo si revoltë për rastin e fundit të 16 vjeçares nga Drenasi. Këtë lajm e bëri të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ku tha se edhe ai do të mbështes...

Prokuroria në Gjilan për një javë ndalon nëntë persona

para 8 muajve - Gazeta Observer

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka bërë të ditur se gjatë javës së kaluar, ka ndaluar nëntë persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale. Nga Departamenti i Përgjithshëm,...

Prokuroria për një javë ndalon nëntë persona

para 8 muajve - Gazeta e re

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka bërë të ditur se gjatë javës së kaluar, ka ndaluar nëntë persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale. Nga Departamenti i Përgjithshëm,...

Prokuroria në Gjilan për një javë ndalon nëntë persona

para 8 muajve - KosovaPress

Nga Departamenti i Përgjithshëm, janë ndaluar pesë persona, për shkak të dyshimit të veprave penale, ‘’Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’’, ‘’Pengim i personit zyrtar...

Brenda javës 9 persona janë ndalur në Gjilan në mesin e tyre edhe pjesëtari i FSK-së për dhunim seksual

para 8 muajve - Insajderi

Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar 5 (pesë) persona, për shkak të dyshimit të veprave penale, ‘’Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’’, ‘’Pengim i personit zyrtar...

Prokuroria në Gjilan brenda javës ka ndaluar 9 persona të dyshuar

para 8 muajve - Arbresh

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar 9 (nëntë) persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale. Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar 5 (pesë)...

Prokuroria në Gjilan brenda javës ka ndaluar 9 persona të dyshuar

para 8 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar 9 (nëntë) persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale. Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar 5 (pesë)...

Ferizaj, marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

para 8 muajve - Koha.net

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Ferizaji proteston

para 8 muajve - RTV 21

Protesta fillon në orën 11:30 Aktivistet e shoqërisë civile në komunën e Ferizajt kanë organizuar marsh protestues lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në orën 11:30...

Therje me thikë në Pejë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - Gazeta Observer

Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q. Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve...

Sot marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës nga Drenasi

para 8 muajve - Lajmi.net

Vazhdojnë protestat kundër veprimeve të mësimdhënësit, policit e mjekut. Gratë dhe aktivistet e tjera të shoqërisë civile, kanë organizuar marsh protestues. Sot në qytetin e Ferizajt do mbahet protestë...

E goditi me thikë në faqe, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - Periskopi

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në tentativë”....

Ferizaj, marsh protestues pas rastit të abuzimit në Drenas

para 8 muajve - Klan Kosova

Sot në Ferizaj do të mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Ky marsh është organizuar nga gratë dhe aktivistë të tjerë të shoqërisë civile. Marshi protestues fillon në ora 11.30...

Marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës në Drenas

para 8 muajve - Telegrafi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti...

Therje me thikë në Pejë

para 8 muajve - Gazeta e re

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në tentativë”....

Paraburgim për pejanin që sulmoi me thikë në faqe një person

para 8 muajve - Insajderi

Prokuroria Themelore e Pejës, ka marr aktvendim për fillimin e hetimeve, ndaj të pandehurit F.Q., në drejtim të veprës penale të lartcekur, për shkak se me datën 9 shkurt të këtij viti, rreth orës 22:00,...

Marsh protestues në Ferizaj për rastin e të miturës së Drenasit

para 8 muajve - Periskopi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

E goditi një person me thikë në fytyrë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - Sovrani

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në tentativë”....

E goditi me thikë në fytyrë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në...

E goditi me thikë në fytyrë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë, caktimin e paraburgimit për të pandehurin, F.Q., me dyshimin se i njëjti kishte për të kryer veprën penale “Vrasja në tentativë”....

Therje me thikë në Pejë, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

para 8 muajve - KosovaPress

Prokuroria Themelore e Pejës nëpërmjet një komunikate ka sqaruar se ka marrë aktvendim për fillimin e hetimeve, ndaj të pandehurit F.Q., në drejtim të veprës penale të lartcekur, për shkak se me datën...

Marsh protestues kundër keqpërdorimit të 16 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - GazetaBlic

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Në Ferizaj protestohet kundër përdhunimit të së miturës në Drenas

para 8 muajve - Sovrani

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

para 8 muajve - Gazeta Express

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

para 8 muajve - Infokusi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Marsh protestues në Ferizaj për rastin e të miturës së Drenasit

para 8 muajve - Periskopi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Marsh protestues kundër keqpërdorimit seksual të së miturës në Drenas

para 8 muajve - Insajderi

Marshi protestues fillon në ora 11:30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale, për të vazhduar deri te Stacioni i Policisë dhe Gjykatës Themelore në Ferizaj. Ndërkaq ndaj profesorit dhe policit që dyshohet...

Marsh protestues keqpërdorimit seksual të së miturës në Drenas

para 8 muajve - Insajderi

Marshi protestues fillon në ora 11:30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale, për të vazhduar deri te Stacioni i Policisë dhe Gjykatës Themelore në Ferizaj. Ndërkaq ndaj profesorit dhe policit që dyshohet...

Mbahet marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

para 8 muajve - Arbresh

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

para 8 muajve - KosovaPress

Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale, për të vazhduar deri te Stacioni i Policisë dhe Gjykatës Themelore në Ferizaj. Ndryshe, dy persona janë dënuar me nga një muaj...

Nesër protestë në Ferizaj për rastin e vajzës nga Drenasi

para 8 muajve - Zhurnal

Aktivistë të shoqërisë civile nga Ferizaj kanë paralajmëruar për një protestë në këtë qytet lidhur me rastin e vajzës nga Drenasi, e cila dyshohet se u abuzua seksualisht nga mësuesi i saj e më pas nga...

Sërish protesta në përkrahje të vajzes nga Drenasi

para 8 muajve - OraInfo

Edhe nesër protesta. Vazhdojnë protestat kundër veprimeve të mësimdhënësit, policit e mjekut. Gratë dhe aktivistet e tjera të shoqërisë civile, kanë organizuar marsh protestues. Nesër në qytetin e Ferizajt...

Nesër protestë në Ferizaj për rastin e vajzës nga Drenasi

para 8 muajve - Kallxo

Aktivistë të shoqërisë civile nga Ferizaj kanë paralajmëruar për një protestë në këtë qytet lidhur me rastin e vajzës nga Drenasi, e cila dyshohet se u abuzua seksualisht nga mësuesi i saj e më pas nga...

Edhe në Ferizaj nesër protestohet për rastin e 16 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Klan Kosova

Në Ferizaj nesër do të protestohet, kjo si revoltë për rastin e fundit të 16 vjeçares nga Drenasi. Këtë lajm e bëri të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ku tha se edhe ai do të mbështes...

Edhe në Ferizaj nesër protestohet për rastin e 16 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Gazeta Express

Në Ferizaj nesër do të protestohet, kjo si revoltë për rastin e fundit të 16 vjeçares nga Drenasi. Këtë lajm e bëri të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ku tha se edhe ai do të mbështes...

Edhe në Ferizaj nesër protestohet për rastin e 16 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - GazetaBlic

Në Ferizaj nesër do të protestohet, kjo si revoltë për rastin e fundit të 16 vjeçares nga Drenasi. Këtë lajm e bëri të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ku tha se edhe ai do të mbështes...

Nesër marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të të miturës nga Drenasi

para 8 muajve - Lajmi.net

Vazhdojnë protestat kundër veprimeve të mësimdhënësit, policit e mjekut. Gratë dhe aktivistet e tjera të shoqërisë civile, kanë organizuar marsh protestues. Nesër në qytetin e Ferizajt do mbahet protestë...

Abuzimi me të miturën në Drenas, të hënën organizohet marsh protestues në Ferizaj

para 8 muajve - Telegrafi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Nesër marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës nga Drenasi

para 8 muajve - RTV 21

Vazhdojnë protestat kundër veprimeve të mësimdhënësit, policit e mjekut Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi...

Organizohet marsh protestues pas rastit të 16-vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - GazetaBlic

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës nga Drenasi

para 8 muajve - Infokusi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile të hënën në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti...

Edhe në Ferizaj nesër protestohet për rastin e Drenasit

para 8 muajve - Bota Press

Në Ferizaj nesër do të protestohet, kjo si revoltë për rastin e fundit të 16 vjeçares nga Drenasi. Këtë lajm e bëri të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ku tha se edhe ai do të mbështes...

Protesta për rastin e të miturës nga Drenasi vazhdon nesër në Ferizaj

para 8 muajve - Periskopi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Edhe Ferizaj ngrit zërin kundër përdhunimit të së miturës në Drenas, nesër protestohet

para 8 muajve - Gazeta Observer

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Rasti i përdhunimit në Drenas – nesër protestohet edhe në këtë qytet

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Rasti i përdhunimit në Drenas – nesër protestohet edhe në këtë qytet

para 8 muajve - Insajderi

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Nesër në Ferizaj protestohet për rastin e të miturës në Drenas

para 8 muajve - Arbresh

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës...

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

para 8 muajve - KosovaPress

Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale, për të vazhduar deri te Stacioni i Policisë dhe Gjykatës Themelore në Ferizaj. Ndryshe, dy persona janë dënuar me nga një muaj...

Paraburgim për pjesëtarin e FSK-së për keqpërdorim të të miturës

para 8 muajve - Albinfo

Një pjesëtar i FSK-së do të qëndrojë në paraburgim për 30 ditë për keqpërdorim seksual ndaj një të miture. Gjykata Themelore në Gjilan ka vendosur të marrë për bazë provat dhe dëshmitë e paraqitura nga...

Keqpërdorim seksual ndaj të miturës në Kosovë, një muaj paraburgim për pjesëtarin e FSK-së

para 8 muajve - Zhurnal

Gjykata Themelore në Gjilan ka njoftuar përmes një komunikate se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh të pandehurit M. S....

Keqpërdorim seksual ndaj të miturës në Kosovë, një muaj paraburgim për pjesëtarin e FSK-së

para 8 muajve - Alsat-M

Gjykata Themelore në Gjilan ka njoftuar përmes një komunikate se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh të pandehurit M. S....

30 ditë burg për ushtarin që abuzoi me të miturën

para 8 muajve - Albeu

Prokuroria ia ka caktuar 30 ditë paraburgim pjesëtarit serb të FSK-së, i cili dyshohet se ka dhunuar një të mitur në fshatin Mogillë të të Vitisë. I pandehuri dyshohet se me datë 7 shkurt 2019, në fshatin...

Një muaj paraburgim për pjesëtarin e FSK-së, për abuzim seksual të miturës

para 8 muajve - Telegrafi

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh të pandehurit M. S, i cili dyshohet se ka keqpërdorur seksualisht...

Pjesëtarit të FSK'së i caktohen 30 ditë paraburgim, dyshohet se dhunoi një të mitur

para 8 muajve - Gazeta Express

Prokuroria ia ka caktuar 30 ditë paraburgim pjesëtarit serb të FSK-së, i cili dyshohet se ka dhunuar një të mitur në fshatin Mogillë të të Vitisë. I pandehuri dyshohet se me datë 7 shkurt 2019, në fshatin...

30 ditë paraburgim për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se abuzoi me të miturën

para 8 muajve - Infokusi

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurit M. S, pjesëtar i FSK-së, që dyshohet se abuzoi seksualisht...

30 ditë paraburgim për pjesëtarin serb të FSK-së që keqpërdori seksualisht të miturën

para 8 muajve - Klan Kosova

Pjesëtari serb i FSK-së me iniciale M.S përfundoi në pranga kur shkoi për t’u ankuar në Polici se është sulmuar në rrugë. Ai dyshohet se ka keqtrajtuar seksualisht një të mitur po ashtu serbe në veturën...

Masë paraburgimi ndaj të dyshuarit për keqpërdorim seksual të së miturës

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Gjykata Themelore në Gjilan ka njoftuar përmes një komunikate se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh të pandehurit M. S....

Paraburgim për personin që dyshohet se ka keqpërdorur seksualisht një të mitur

para 8 muajve - RTV 21

Caktohet masa e paraburgimit ndaj të pandehurit M. S. Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurit...

Prokuroria ia cakton masën e paraburgimit ushtarit të FSK-së i cili dyshohet për keqpërdorim të së miturës

para 8 muajve - GazetaBlic

Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditësh të pandehurit M. S, njofton kumtesa. I pandehuri dyshohet se...

Prokuroria i cakton masën e paraburgimit të dyshuarit për keqpërdorim të së miturës

para 8 muajve - GazetaBlic

Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditësh të pandehurit M. S, njofton kumtesa. I pandehuri dyshohet se...

Keqpërdori vajzën 16 vjeҫare, merret vendimi për pjesëtarin e FSK-së

para 8 muajve - OraInfo

Është caktuar masa prej 30 ditë ndalimi për pjesëtarin e FSK-së. Kjo me akuzën se keqpërdori një vajzë nën moshën 16 vjeҫcare. Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të...

30 ditë paraburgim të dyshuarit për keqpërdorim seksual të së miturës

para 8 muajve - Koha.net

Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditësh të pandehurit M. S, njofton kumtesa. I pandehuri dyshohet se...

30 ditë paraburgim për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se abuzoi me të miturën

para 8 muajve - Lajmi.net

Gjykata i cakton masën prej 30 ditë paraburgim pjesëtarit të FSK-së, i dyshuar për keqpërdorim të të miturës. Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke...

Detaje të papritura për 16 vjeҫaren, si po mendonte vajza t’i merrte jetën vetës

para 8 muajve - OraInfo

Ishte publikuar intervista me vajzën e cila si 16 vjeҫare dyshohet se është keqpërdorur nga mësuesi e më pas edhe nga polici. “Rrëfimi është publikuar pothuajse i plotë por ka disa pjesë që i kemi hequr...

Gjykata vendos për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për keqpërdorim të të miturës

para 8 muajve - Kallxo

Gjykata Themelore në Gjilan i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji pjestarit të FSK-së,M.S., i cili po dyshohet për keqpërdorim të një të miture. Prokuroria gjatë ditës së sotme...

Një muaj paraburgim për pjesëtarin e FSK-së, abuzoi seksualisht të miturën

para 8 muajve - InfoMagazin

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh të pandehurit M. S, i cili dyshohet se ka keqpërdorur seksualisht...

Gjykata merr vendim për pjesëtarin e FSK-së që keqpërdori seksualisht të miturën

para 8 muajve - Sovrani

30 ditë paraburgim për pjesëtarin e FSK-së që keqpërdori seksualisht të miturën Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit...

Rrahet një femër në Malishevë

para 8 muajve - GazetaBlic

Një femër ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga një mashkull në Malishevë. Viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është paraqit në stacion...

Therje me thikë në Prizren

para 8 muajve - Telegrafi

Qendra Emergjente në Prizren ka raportuar në polici se një person i therur me thikë në gjoks, ka kërkuar tretman mjekësor në këtë qendër. Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën, ku sipas tij pas...

30 ditë paraburgim për pjesëtarin e FSK-së që keqpërdori seksualisht të miturën

para 8 muajve - Gazeta Observer

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditësh të pandehurit M. S. I pandehuri dyshohet se me datë...

Pjesëtarit të FSK’së i caktohen 30 ditë paraburgim, dyshohet se dhunoi një të mitur

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Prokuroria ia ka caktuar 30 ditë paraburgim pjesëtarit serb të FSK-së, i cili dyshohet se ka dhunuar një të mitur në fshatin Mogillë të të Vitisë. I pandehuri dyshohet se me datë 7 shkurt 2019, në fshatin...

Një muaj paraburgim për pjesëtarin e FSK’së që sulmoi seksualisht të miturën

para 8 muajve - Periskopi

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej tridhjetë ditësh të pandehurit M. S, i cili dyshohet se ka keqpërdorur seksualisht...

Theret me thikë një person në Prizren

para 8 muajve - Zhurnal

Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën mashkull K-Shqiptar, ku sipas tij...

30 ditë paraburgim për pjesëtarin e FSK-së

para 8 muajve - Arbresh

Gjykata i cakton masën prej 30 ditë paraburgim pjesëtarit të FSK-së, i dyshuar për keqpërdorim të të miturës. Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke...

Keqpërdorim seksual ndaj të miturës, një muaj paraburgim për pjesëtarin e FSK-së

para 8 muajve - KosovaPress

Sipas gjykatës, i pandehuri dyshohet se me datë 7 shkurt, në fshatin Mogillë Komuna e Vitisë, ka keqpërdorur seksualisht të miturën. “Me këto veprime i pandehuri M. S., ka kryer veprën penale keqpërdorimi...

30 ditë paraburgim për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se abuzoi me të miturën

para 8 muajve - Epoka e Re

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurit M. S, pjesëtar i FSK-së, i komunitetit serb, që dyshohet...

Caktohet masa e paraburgimit ndaj të pandehurit M. S.

para 8 muajve - Ekonomia Online

Gjilan – Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditësh të pandehurit M. S. I pandehuri dyshohet se...

Gjykata vendos për pjesëtarin e FSK- së, i dyshuar për keqtrajtim seksual ndaj 15 vjeçares

para 8 muajve - Insajderi

Në njoftimin e gjykatës thuhet se i pandehuri M. S., ka kryer veprën penale keqpërdorimi seksual i personave nën moshën 16 vjeçare. Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore...

Therje me thikë në Prizren

para 8 muajve - Infokusi

Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën, ku sipas tij pas një mosmarrëveshje...

Sulmohet fizikisht një femër në Malishevë

para 8 muajve - Klan Kosova

Një femër ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga një mashkull në Malishevë, njofton Klan Kosova. Viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është...

Theret me thikë një person në Prizren

para 8 muajve - Lajmi.net

Një person është therur me thikë në rrugën “Hafiz Ismajl Haki”, në  Prizren. Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet...

Theret me thikë në gjoks një person në Prizren

para 8 muajve - Klan Kosova

Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën mashkull K-Shqiptar, ku sipas tij...

Theret në gjoks një person në Prizren

para 8 muajve - GazetaBlic

Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën mashkull K-Shqiptar, ku sipas tij...

Theret me thikë një person në Prizren

para 8 muajve - Kallxo

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi ishte therur me thikë në gjoks. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur në rr. “Hafiz Ismajl Haki”, në Prizren, dje rreth orës 15:00. Qendra Emergjente kishte...

Theret me thikë një person në Prizren

para 8 muajve - Gazeta Express

Qendra Emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën mashkull K-Shqiptar, ku sipas tij pas një mosmarrëveshje...

Theret me thikë një person në Prizren

para 8 muajve - Tetova Sot

Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën mashkull K-Shqiptar, ku sipas tij...

Theret me thikë në gjoks një person në Prizren

para 8 muajve - Sovrani

Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën mashkull K-Shqiptar, ku sipas tij...

Sulmohet fizikisht një femër në Malishevë

para 8 muajve - Sovrani

Një femër ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga një mashkull në Malishevë, njofton Klan Kosova. Viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është...

Rrahet një femër në Malishevë

para 8 muajve - Periskopi

Një femër ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga një mashkull në Malishevë. Viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është paraqit në stacion...

Theret me thikë në gjoks një person në Prizren

para 8 muajve - Ekonomia Online

Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën mashkull K-Shqiptar, ku sipas tij...

Theret me thikë një person në Prizren

para 8 muajve - Gazeta Observer

Një person është therur me thikë në rrugën “Hafiz Ismajl Haki”, në  Prizren. Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet...

Therje me thikë në Prizren

para 8 muajve - Insajderi

Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën, ku sipas tij pas një mosmarrëveshje dy persona të panjohur e kanë sulmuar me thikë. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti është duke u hetuar.

Thikë në gjoks një personi në Prizren

para 8 muajve - Periskopi

Qendra emergjente në Prizren ka raportuar në polici se në tretman mjekësor gjendej një person i therur me thikë në gjoks. Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën mashkull K-Shqiptar, ku sipas tij...

Sulmohet fizikisht një femër në Malishevë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një femër ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga një mashkull në Malishevë, njofton Klan Kosova. Viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është...

Therje me thikë në Prizren

para 8 muajve - KosovaPress

Njësitet policore kanë kontaktuar me viktimën, ku sipas tij pas një mosmarrëveshje dy persona të panjohur e kanë sulmuar me thikë. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti është duke u hetuar./KosovaPress/...

Hapet blog rrëfimesh për viktimat e keqtrajtimeve seksuale

para 8 muajve - Shprehja.com

Disa vajza kanë rrëfyer se janë ngacmuar dhe keqpërdorur edhe nga familjarët e tyre. Kjo iniciativë erdhi pasi që u raportua se një vajzë e mitur nga Drenasi ishte abuzuar nga mësimdhënësi i saj e më pas...

Hapet blog rrëfimesh për viktimat e keqtrajtimeve seksuale

para 8 muajve - Lajmi.net

Fatjona Krasniqi e cila jeton në Gjermani ka krijuar një blog ku do të mund të rrëfehen viktimat e keqtrajtimeve seksuale. Disa vajza kanë rrëfyer se janë ngacmuar dhe keqpërdorur edhe nga familjarët e...

Dhunimi i të miturës në Drenas - mësuesit 1 muaj paraburgim e mjekut arrest shtëpiak

para 8 muajve - Koha.net

1 muaj paraburgim ka caktuar Gjykata Themelore në Prishtinë për arsimtarin SH.Xh që dyshohet se e dhunoi të miturën në Drenas, raporton KTV.

Prokuroria ka prova se ushtari i FSK-së ka keqpërdorur seksualisht të miturën

para 8 muajve - Koha.net

25 vjeçari M.S., nga Parteshi, pjesëtar serb i FSK-së, mbrëmjen e 7 shkurtit ka shkuar në polici të raportojë se është rrahur nga S.S. nga fshati Mogillë e Vitisë, me ç’rast ka marrë lëndime trupore, raporton KTV.

Hapet blog rrëfimesh për viktimat e keqtrajtimeve seksuale

para 8 muajve - Gazeta Express

Fatjona Krasniqi e cila jeton në Gjermani ka krijuar një blog ku do të mund të rrëfehen viktimat e keqtrajtimeve seksuale. Disa vajza kanë rrëfyer se janë ngacmuar dhe keqpërdorur edhe nga familjarët e...

Skandali i pjestarit të FSK-së, flasin familjarët e vajzës, ja si ndodhi ngjarja

para 8 muajve - Zhurnal

Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u ndalua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte një vajzë. Shkoi në polici të raportoi sulmin ndaj...

Skandali i pjestarit të FSK-së, flasin familjarët e vajzës, ja si ndodhi ngjarja

para 8 muajve - OraInfo

Flasin familjarët e vajzes nga Gjilani. Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u ndalua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte një vajzë....

Hapet blog rrëfimesh për viktimat e keqtrajtimeve seksuale

para 8 muajve - Klan Kosova

Fatjona Krasniqi e cila jeton në Gjermani ka krijuar një blog ku do të mund të rrëfehen viktimat e keqtrajtimeve seksuale. Disa vajza kanë rrëfyer se janë ngacmuar dhe keqpërdorur edhe nga familjarët e...

Flasin familjarët e 15 vjeçares e cila u tentua të keqpërdorej nga pjesëtari i FSK-së

para 8 muajve - GazetaBlic

Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u arrestua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte seksualisht një vajzë. Shkoi në polici të raportoi...

Mbi 2 mijë vajza rrëfehen në Instagram për keqtrajtim seksual

para 8 muajve - Periskopi

Fatjona Krasniqi e cila jeton në Gjermani ka krijuar një blog ku do të mund të rrëfehen viktimat e keqtrajtimeve seksuale. Disa vajza kanë rrëfyer se janë ngacmuar dhe keqpërdorur edhe nga familjarët e...

Hapet blog rrëfimesh për të miturit që u ngacmuan seksualisht

para 8 muajve - Klan Kosova

Hapet blog për rrëfimin e ngacmimeve seksuale – vajzat thonë se janë keqpërdorur edhe nga familjarët Fatjona Krasniqi e cila jeton në Gjermani ka krijuar një blog ku do të mund të rrëfehen personat e mitur...

Flasin familjarët e 15 vjeçares e cila u tentua të dhunohej nga pjesëtari i FSK-së

para 8 muajve - Lajmi.net

Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u arrestua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte seksualisht një vajzë. Shkoi në polici të raportoi...

Flasin familjarët e 15 vjeçares e cila u tentua të dhunohej nga pjesëtari i FSK’së

para 8 muajve - Gazeta Express

Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u arrestua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte seksualisht një vajzë. Shkoi në polici të raportoi...

Gjilan, pjesëtari serb i FSK-së akuzohet për tentimdhunim

para 8 muajve - Klan Kosova

Pjesëtari serb i FSK-së me iniciale M.S përfundoi në pranga kur shkoi për t’u ankuar në Polici se është sulmuar në rrugë. Ai dyshohet se ka keqtrajtuar seksualisht një të mitur po ashtu serbe në veturën...

Hapet blog rrëfimesh për viktimat e keqtrajtimeve seksuale

para 8 muajve - Insajderi

Disa vajza kanë rrëfyer se janë ngacmuar dhe keqpërdorur edhe nga familjarët e tyre. Kjo iniciativë erdhi pasi që u raportua se një vajzë e mitur nga Drenasi ishte abuzuar nga mësimdhënësi i saj e më pas edhe nga një polic.

Flasin familjarët e 15 vjeçares e cila u tentua të dhunohej nga pjesëtari i FSK-së

para 8 muajve - Tetova Sot

Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u arrestua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte seksualisht një vajzë. Shkoi në polici të raportoi...

Flasin familjarët e 15 vjeçares e cila u tentua të dhunohej nga pjesëtari i FSK’së

para 8 muajve - Infokusi

Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u arrestua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte seksualisht një vajzë. Shkoi në polici të raportoi...

Rrëfimi i familjarëve të së miturës e cila u sulmua seksualisht nga ushtari i FSK-së

para 8 muajve - Insajderi

Shkoi në polici të raportoi sulmin ndaj tij por ankesa në polici iu kthye bumerang. Pjesëtari serb i Forcës së Sigurisë së Kosovës me inicialet M.S. përfundoi vetë në pranga ani se u ankua të jetë sulmuar...

Flasin familjarët e 15 vjeçares e cila u tentua të dhunohej nga pjesëtari i FSK-së

para 8 muajve - Gazeta Observer

Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u arrestua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte seksualisht një vajzë. Shkoi në polici të raportoi...

Prokuroria ka prova se ushtari i FSK-së ka keqpërdorur të miturën

para 8 muajve - GazetaBlic

25 vjeçari M.S., nga Parteshi, pjesëtar serb i FSK-së, mbrëmjen e 7 shkurtit ka shkuar në polici të raportojë se është rrahur nga S.S. nga fshati Mogillë e Vitisë, me ç’rast ka marrë lëndime trupore. Me...

Dhunimi i të miturës në Drenas - mësuesit 1 muaj paraburgim e mjekut arrest shtëpiak

para 8 muajve - Koha.net

1 muaj paraburgim ka caktuar Gjykata Themelore në Prishtinë për arsimtarin SH.Xh që dyshohet se e dhunoi të miturën në Drenas. Ndërkohë, Gjykata e ka lënë në arrest shtëpiak, mjekun tek i cili e mitura...

Prokuroria ka prova se ushtari i FSK-së ka keqpërdorur seksualisht të miturën

para 8 muajve - Koha.net

25 vjeçari M.S., nga Parteshi, pjesëtar serb i FSK-së, mbrëmjen e 7 shkurtit ka shkuar në polici të raportojë se është rrahur nga S.S. nga fshati Mogillë e Vitisë, me ç’rast ka marrë lëndime trupore. Me...

Flasin familjarët e 15 vjeçares e cila u tentua të dhunohej nga pjesëtari i FSK-së

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u arrestua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte seksualisht një vajzë. Shkoi në polici të raportoi...

Rrëfimi i familjarëve të së miturës e cila u sulmua seksualisht nga ushtari i FSK’së

para 8 muajve - Periskopi

Në Gjilan po mbahet në ndalim një person. Ai u arrestua pasi fillimisht gënjeu policinë se ishte sulmuar dhe më pas doli se kishte provuar të keqtrajtonte seksualisht një vajzë. Shkoi në polici të raportoi...

“Rasti i Drenasit”: 30 ditë paraburgim për arsimtarin e dyshuar

para 8 muajve - RTV 21

Arrest shtëpiak për mjekun që kreu abortin e 18 vjeçares nga Drenasi Gjykata e Themelor në Prishtinë  i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji profesorit Shkelzen Xhekaj, nën dyshimin  për  abuzimi...

Prokuroria ka prova se ushtari i FSK-së ka keqpërdorur të miturën

para 8 muajve - Lajm

25 vjeçari M.S., nga Parteshi, pjesëtar serb i FSK-së, mbrëmjen e 7 shkurtit ka shkuar në polici të raportojë se është rrahur nga S.S. nga fshati Mogillë e Vitisë, me ç’rast ka marrë lëndime trupore.Me...

Prokuroria kërkon paraburgimin e të miturit për tentim vrasje

para 8 muajve - Klan Kosova

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’....

Pas vendimeve të Gjykatës, reagojnë avokatët e mjekut dhe arsimtarit në Drenas

para 8 muajve - Gazeta Liria

Durim Osmani, avokat mbrojtës i arsimtarit që dyshohet për keqpeerdorimin s….. të së miturës nga Drenasi, ka thënë se do të bëjnë ankesë në Gjykatën e Apelit, pasi Gjykata Themelore vendosi masë paraburgimi...

Dosja e prokurorisë:Pjestari i FSK tentoi ta zhveshë 15 vjeçaren

para 8 muajve - Kallxo

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar masën e paraburgimit ndaj 26 vjeçarit M. S., pjesëtar i FSK-së i dyshuar për keqpërdorim seksual ndaj një të miture. KALLXO.com ka siguruar kërkesën për paraburgimin...

Abuzuan me 16-vjeçaren/ Gjykata lë në burg mësuesin dhe policin në Kosovë

para 8 muajve - Vizion Plus

Gjykata e Kosovës, ka dhënë masën një muaj burg për mësuesin, i cili dyshohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës . Mësuesi me inicialet Sh.Xh nga Drenasi i Kosovës, akuzohet se ka përdhunuar...

Një muaj paraburgim arsimtarit për rastin në Drenas

para 8 muajve - Koha.net

Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH për...

Prokuroria ka prova të mjaftueshme se pjesëtari i FSK’së keqpërdori seksualisht 15-vjeçaren

para 8 muajve - Periskopi

25 vjeçari M.S., nga Parteshi, pjesëtar serb i FSK-së, mbrëmjen e 7 shkurtit ka shkuar në polici të raportojë se është rrahur nga S.S. nga fshati Mogillë e Vitisë, me ç’rast ka marrë lëndime trupore. Me...

Abuzuan me minorenen, gjykata vendos për mësuesin dhe policin

para 8 muajve - InfoMagazin

Gjykata e Prishtinës ka marrë sot vendimin për personat e përfshirë në skandalin me adoleshenten nga qyteti i Drenasit. Mësuesi me iniciale SH.XH është lënë në paraburgim për 30 ditë. I njëjti vendim është...

Kërkohet paraburgim ndaj të miturit për tentim vrasje

para 8 muajve - Telegrafi

Prokuroria Themelore në Gjilan, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale “Vrasje në tentativë’’. Përmes një komunikate, Prokuroria...

Theret me thikë një person në Viti

para 8 muajve - RTV 21

Rasti është në hetim Një person është sulmuar me thikë nga një peron tjetër në natën e 7 shkurtit të këtij muaji në fshatin Smirë të Vitisë, lajmi është bërë i ditur nga Policia e Kosovës. “Si pasojë e...

Pjesëtari serb i FSK-së, që keqpërdori seksualisht të miturën, u sulmua fizkisht nga familja e viktimës

para 8 muajve - Telegrafi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së të komunitetit serb, që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare, poashtu e komunitetit serb Sipas njoftimit të policisë, rasti...

Kërkohet paraburgim për një të mitur, i dyshuar për tentim vrasje

para 8 muajve - Koha.net

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’,...

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Gazeta Express

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

Tentoi të ia merrte jetën një personi, Prokuroria Themelore në Gjilan merr këtë vendim

para 8 muajve - OraInfo

Rastet e tentim vrasjes në vendin tonë ka shënuar rritje. Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për...

Detajet e Prokurorisë për pjesëtarin e FSK-së i dyshuar për keqpërorim seksual ndaj një të miture

para 8 muajve - Kallxo

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar masën e paraburgimit ndaj 26 vjeçarit M. S., pjesëtar i FSK-së i dyshuar për keqpërdorim seksual ndaj një të miture. KALLXO.com ka siguruar kërkesën për paraburgimin...

Tentoi t’ia merrte jetën një personi, kërkohet paraburgim ndaj të miturit

para 8 muajve - GazetaBlic

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’,...

Dyshohet për tentim-vrasje, kërkohet paraburgim për të miturin në Viti

para 8 muajve - Lajmi.net

Ndaj të miturit në Viti që dyshohet për tentim-vrasje është kërkuar paraburgim. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media nga kjo prokurori, raporton lajmi.net. “Prokuroria Themelore në Gjilan,...

Kërkohet paraburgim ndaj të miturit që dyshohet se tentoi ta privonte nga jeta një person në Viti

para 8 muajve - Gazeta Express

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’,...

Dyshohet për tentim-vrasje, kërkohet paraburgim për të miturin në Gjilan,

para 8 muajve - Lajmi.net

Ndaj të miturit në Gjilan që dyshohet për tentim-vrasje është kërkuar paraburgim. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media nga kjo prokurori, raporton lajmi.net. “Prokuroria Themelore në...

I mituri godet me thikë një person në Smirë të Gjilanit

para 8 muajve - Kallxo

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’,...

Abuzuan me minorenen, gjykata lë në burg policin dhe mësuesin

para 8 muajve - Koha Jone

Përdhunimi i të miturës në qytetin e Drenasit në Kosovë ka shkaktuar reagime të forta, ndërsa sot Gjykata e Prishtinës ka marrë vendimin për mësuesin, i cili dyshohet se ka abuzuar me minorenen. Mësuesi...

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Infokusi

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

Abuzuan me minorenen, gjykata lë në burg policin dhe mësuesin

para 8 muajve - BalkanWeb

Përdhunimi i të miturës në qytetin e Drenasit në Kosovë ka shkaktuar reagime të forta, ndërsa sot Gjykata e Prishtinës ka marrë vendimin për mësuesin, i cili dyshohet se ka abuzuar me minorenen. Mësuesi...

Vdiq një person në vendin e punës

para 8 muajve - RTV 21

Rasti mbetet nën hetime Policia e Kosovës ka raportuar se një person ka vdekur në vendin e punës. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 10:35 në fshatin Gërlicë të Ferizajt. “Raportohet se viktima (punëtor i...

123 raste të keqpërdorimit seksual nën 16 vjeç në dy vitet e fundit në Kosovë

para 8 muajve - Iliria News

Gjatë dy viteve të fundit në Kosovë janë keqpërdorur seksualisht 123 persona nën moshën 16-vjeçare, tha policia gjatë ditës së shtunë për Gazetën Express Lajmi për abuzimin e dyfishtë seksual ndaj të miturës...

Abuzuan me minorenen, gjykata vendos për mësuesin dhe policin

para 8 muajve - Opinion

Gjykata e Prishtinës ka marrë sot vendimin për personat e përfshirë në skandalin me adoleshenten nga qyteti i Drenasit. Mësuesi me iniciale SH.XH është lënë në paraburgim për 30 ditë. I njëjti vendim është...

Një nxënëse raporton në polici se u sulmua fizikisht nga mësuesi

para 8 muajve - RTV 21

Viktima mori tretman mjekësor Në Podujevë dy ditë më parë ka ndodhur një sulm fizik ndaj një nxënëse të shkollës fillore, emri i shkollës nuk është bërë i ditur nga policia. Sipas raporti 24 orësh, policia...

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Klan Kosova

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar  babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

​Rasti i të miturës në Drenas, arrest shtëpiak për gjinekologjun

para 8 muajve - Alsat-M

Divizioni për Çështje Penale në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka vendosur të caktojë arrest shtëpiak kundër të pandehurit, F.A, për shkak të veprës penale “Ndërprerja e palejuar e shtatëzanisë”. “Gjykata...

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Lajmi.net

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar  babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

Kërkohet paraburgim ndaj të miturit që dyshohet se tentoi ta privonte nga jeta një person në Viti

para 8 muajve - Infokusi

Një person është sulmuar me thikë nga një person tjetër në fshatin Smirë të Vitisë, ku si pasojë e lëndimeve viktima i cili është sulmuar ka kërkuar ndihmë mjekësore. Në vendin e ngjarje kanë dalur policia,...

Vdes në mënyrë të dyshimtë punëtori i një kompanie në Ferizaj

para 8 muajve - Klan Kosova

Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orë 10:35 të mëngjesit, në fshatin Gërlicë, të Ferizajt. Siç raporton Policia e Kosovës, viktima ishte...

Vdekje e dyshimtë në Ferizaj

para 8 muajve - Telegrafi

Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gërlicë, të Ferizajt, rreth orë 10:35 të mëngjesit. Siç raporton Policia e Kosovës, viktima ishte...

Prishtinë, arrest shtëpiak ndaj një gjinekologu për dyshimet për abort të jashtëligshëm

para 8 muajve - Portalb

Divizioni për Çështje Penale në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka vendosur të caktojë arrest shtëpiak kundër të pandehurit, F.A, për shkak të veprës penale “Ndërprerja e palejuar e shtatëzanisë”. “Gjykata...

Xhavit Drenori: Deri të hënën edhe këta dy persona të japin dorëheqje për rastin e vajzës e 16 vjeçares

para 8 muajve - GazetaBlic

Asamblisti dhe opozitari më i zëshëm në komunën e Drenasit, Xhavit Drenori ka komentuar vendimin e fundit të Gjykatës Themelore lidhur me masën e paraburgimit prej 1 muaj për mësuesin e infiltruar në rastin...

Ndërron jetë në mënyrë të dyshimtë punëtori i një kompanie në Ferizaj

para 8 muajve - GazetaBlic

Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orë 10:35 të mëngjesit, në fshatin Gërlicë, të Ferizajt. Siç raporton Policia e Kosovës, viktima ishte...

Kërkohet paraburgim ndaj të miturit që dyshohet se tentoi ta privonte nga jeta një person në Viti

para 8 muajve - Infokusi

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’,...

Ferizaj – Punëtori vdes në vendin e punës

para 8 muajve - Kallxo

Një punëtor i një kompanie në fshatin Gërlicë të komunës së Ferizajt ka mbetur pa shenja jete në vendin e punës. Sipas policisë, viktima ishte dërguar pa shenja jete në emergjencën e Ferizajt. “Me vendim...

Pjesëtari serb i FSK-së, që keqpërdori seksualisht të miturën, u sulmua fizikisht nga familja e viktimës

para 8 muajve - InfoMagazin

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së të komunitetit serb, që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare, poashtu e komunitetit serb Sipas njoftimit të policisë, rasti...

Një muaj paraburgim për mësuesin e Drenasit

para 8 muajve - Alsat-M

Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e paraburgimit për një muaj, ndërkohë që debatet dhe zemërimi në vend është i madh. Mësuesi akuzohet për veprën penale...

Therje me thikë në Viti, i dyshuari dorëzohet në Polici

para 8 muajve - Kallxo

Një mosmarrëveshje ka bërë që një person të theret me thikë me një person tjetër. Policia ka njoftuar se një therje me thikë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në fshatin Smirë në komunën e Vitisë. Viktima e...

Ndërrojnë jetë dy persona në Prishtinë

para 8 muajve - OraInfo

Dy persona kanë ndërruar jetë dje në Prishtinë. Dje në Prishtinë brenda ditës janë gjetur dy persona pa shenja jete në vende dhe kohë të ndryshme e që po cilësohen si vdekje të dyshimta. Rreth orës 01:50...

Arrestohet serbi pasi keqpërdori seksualisht të miturën

para 8 muajve - Klan Kosova

Pas hetimeve të zhvilluara nga Policia  është arrestuar i dyshuari mashkull serb, i  cili në veturën e tij me tabela vendore, kishte keqpërdorur seksualisht  viktimën moshë e mitur  femër serbe. I dyshuari...

Pas vendimeve të Gjykatës, reagojnë avokatët e mjekut dhe arsimtarit në Drenas

para 8 muajve - GazetaBlic

Durim Osmani, avokat mbrojtës i arsimtarit që dyshohet për keqpërdorimin seksual të së miturës nga Drenasi, ka thënë se do të bëjnë ankesë në Gjykatën e Apelit, pasi Gjykata Themelore vendosi masë paraburgimi...

Vetëdorëzohet në Polici pasi ther një person

para 8 muajve - Klan Kosova

Një person është sulmuar nga një tjetër me thikë në Viti. “Viktima mashkull K/Shqiptar, ka njoftuar se pas një mosmarrëveshje ishte sulmuar me mjet të mprehtë – thikë nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar....

Abuzuan me 16-vjecaren, gjykata vendos për policin e mjekun në Kosovë

para 8 muajve - LajmiFundit

Gjykata e Kosovës, ka dhënë masën një muaj burg për mësuesin, i cili dyshohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës . Mësuesi me inicialet Sh.Xh nga Drenasi i Kosovës, akuzohet se ka përdhunuar...

Prokuroria kërkon paraburgimin e të miturit për tentim vrasje

para 8 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’....

Dy vdekje të dyshimta brenda ditës në Prishtinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Dje në Prishtinë brenda ditës janë gjetur dy persona të vdekur në vende dhe kohë të ndryshme e që po cilësohen si vdekje të dyshimta. Rreth orës 01:50 raportohet se viktima femër është gjetur e shtrirë...

Tentim vrasje në Viti

para 8 muajve - Lajmi.net

Një tentim vrasje është raportuar nga qyteti i Vitisë. Viktima mashkull ka njoftuar policinë se në mosmarrëveshje e sipër ishte sulmuar me thikë nga i dyshuari, shkruan lajmi.net. Në vend të ngjarjes policia...

Një muaj paraburgim për mësuesin e Drenasit

para 8 muajve - Zhurnal

Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e paraburgimit për një muaj, ndërkohë që debatet dhe zemërimi në vend është i madh. Mësuesi akuzohet për veprën penale...

Një muaj paraburgim për mësuesin e Drenasit

para 8 muajve - Top Channel

Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e paraburgimit për një muaj, ndërkohë që debatet dhe zemërimi në vend është i madh. Mësuesi akuzohet për veprën penale...

Arrest shtëpiak për mjekun në rastin e Drenasit

para 8 muajve - Aktuale

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Vdekje e dyshimtë në Ferizaj

para 8 muajve - Lajmi.net

Policia ka raportuar për një vdekje të dyshimtë edhe në qytetin e Ferizajit. Raportohet se viktima (punëtor i një kompanie), mashkull është dërguar pa shenja jete në emergjencën e Ferizajit. Me vendim...

Një muaj paraburgim mësuesit abuzues

para 8 muajve - Albinfo

Gjykata Themelore në Prishtinë njofton se ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH. për shkak të veprës penale...

Një nxënëse në Podujevë raporton në polici se u sulmua fizikisht nga mësuesi

para 8 muajve - Koha.net

Dy ditë më parë, në Podujevë ka ndodhur një sulm fizik ndaj një nxënëse të shkollës fillore, emri i shkollës nuk është bërë i ditur nga policia. Në raportin e sotëm 24 orësh, policia thotë se viktima,...

Mësimdhënësi sulmon nxënësen e shkollës fillore

para 8 muajve - GazetaBlic

Një nxënëse e shkollës fillore ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mësimdhënësi i saj. Viktima ka marrë tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit...

KOSOVE/ Abuzuan seksualisht me minorenen, gjykata lë në burg policin dhe mësuesin

para 8 muajve - Java News

Përdhunimi i të miturës në qytetin e Drenasit në Kosovë ka shkaktuar reagime të forta, ndërsa sot Gjykata e Prishtinës ka marrë vendimin për mësuesin, i cili dyshohet se ka abuzuar me minorenen. Mësuesi...

Arrest shtëpiak ndaj gjinekologut mbi dyshimet për abort të jashtëligshëm

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Divizioni për Çështje Penale në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka vendosur të caktojë arrest shtëpiak kundër të pandehurit, F.A, për shkak të veprës penale "Ndërprerja e palejuar e shtatëzanisë". "Gjykata...

Arrest shtëpiak për mjekun që kreu abortin e 18 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Koha.mk

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort, shkruan Gazeta Express, transmeton...

Dy vdekje të dyshimta brenda ditës në Prishtinë

para 8 muajve - Lajmi.net

Dje në Prishtinë brenda ditës janë gjetur dy persona të vdekur në vende dhe kohë të ndryshme e që po cilësohen si vdekje të dyshimta. Rreth orës 01:50 raportohet se viktima femër është gjetur e shtrirë...

Nxënësja e raporton në Polici mësuesin për rrahje

para 8 muajve - Klan Kosova

Një rast i dhunës në shkollë ka ndodh në Podujevë, ku një nxënëse ka marrë lëndim të lehtë trupor. “Viktima moshë e mitur nxënëse e shkollës fillore, femër K/Shqiptare,  ka njoftuar  se është sulmuar fizikisht...

Përdhunoi nxënësen 16-vjeçare, 1 muaj burg për mësuesin

para 8 muajve - Shekulli

Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e sigurisë për një muaj, ndërkohë që debatet dhe zemërimi në vend është i madh. Mësuesi akuzohet për veprën penale...

Një muaj paraburgim për mësuesin e Drenasit

para 8 muajve - Koha Jone

Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e paraburgimit për një muaj, ndërkohë që debatet dhe zemërimi në vend është i madh. Mësuesi akuzohet për veprën penale...

Podujevë: Nxënësja raporton se u godit nga arsimtari

para 8 muajve - Kallxo

Policia e Kosovës ka njoftuar se kishte arrestuar një mësimdhënës në komunën e Podujevës pasi një nxënëse e shkollës fillore kishte raportuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mësimdhënësi i saj....

Policia: Pjesëtari i FSK’së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

para 8 muajve - Lajmi.net

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

E mitura ankohet se mësuesi e ka sulmuar fizikisht, i dyshuari intervistohet nga policia

para 8 muajve - Lajmi.net

Një vajzë e moshës së mitur nxënëse e shkollës fillore, ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga mësimdhënësi i saj. Ngjarja ka ndodhur në Prishtinë, derisaviktima ka marrë tretmanin mjekësor. I dyshuari...

Arrest shtëpiak për gjinekologun që ndërpreu jashtëligjshëm abortin e vajzës nga Drenasi

para 8 muajve - Telegrafi

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni për Çështje Penale ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak...

Arrest shtëpie për mjekun që kreu abortin e vajzës së abuzuar në Drenas

para 8 muajve - Albeu

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort. Gjykata Themelore në Prishtinë...

1 muaj burg për mësuesin që abuzoi me nxënësen në Drenas

para 8 muajve - Albeu

Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e paraburgimit për një muaj, ndërkohë që debatet dhe zemërimi në vend është i madh. Mësuesi akuzohet për veprën penale...

Arrest shtëpiak për gjinekologun në rastin e Drenasit

para 8 muajve - Klan Kosova

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni për Çështje Penale ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak...

Një muaj paraburgim arsimtarit për rastin në Drenas

para 8 muajve - Koha.net

Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH për...

Avokatët e mjekut dhe arsimtarit në Drenas deklarojnë të pafajshëm klientët e tyre

para 8 muajve - Koha.net

1 muaj paraburgim ka caktuar Gjykata Themelore në Prishtinë për arsimtarin SH.Xh që dyshohet se e dhunoi të miturën në Drenas. Një muaj paraburgim arsimtarin për rastin në Drenas Gjykata ndërkohë e ka...

Sulmon babain e tij, arrestohet i mituri

para 8 muajve - KosovaPress

Po ashtu, i dyshuari ka penguar edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare, duke kundërshtuar policinë për arrestimin e tij. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është...

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

Policia: Pjesëtari i FSK'së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

para 8 muajve - Gazeta Express

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

Arrest shtëpiak për mjekun që kreu abortin e 18 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Lajmi.net

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Ky është vendimi i Gjykatës për gjinekologun Fehmi Ahmeti

para 8 muajve - OraInfo

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj gjinekologut Fehmi Ahmeti, në ordinancën e të cilit ishte kryer aborti i detyrueshëm i të miturës nga Drenasi. “Gjykata Themelore...

Skandali i Drenasit: Gjinekologu lirohet nga burgu

para 8 muajve - Kallxo

Doktori Fehmi Ahmeti i arrestuar nënë dyshimin se ndërpreu shtatzëninë për vajzën nga Drenasi është liruar nga paraburgimi. Gjykata e Prishtinës pas kërkesës së prokurorisë ka vendosur sot që doktorit...

Vdekje e dyshimtë në Ferizajt

para 8 muajve - Infokusi

Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gërlicë, të Ferizajt, rreth orë 10:35 të mëngjesit, shkruan inFokus. Siç raporton Policia e Kosovës,...

Mësimdhënësi sulmon nxënësen e shkollës fillore

para 8 muajve - Infokusi

Një nxënëse e shkollës fillore ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mësimdhënësi i saj. Viktima ka marrë tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit...

Arrest shtëpiak gjinekologut që kreu jashtëligjshëm abortin e vajzës nga Drenasi

para 8 muajve - Koha.net

Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni për Çështje Penale ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak...

Polici e mësuesi në paraburgim, mjeku në arrest shtëpiak

para 8 muajve - RTV 21

Gjykata vendosi edhe për mjekun Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak kundër të pandehurit F.A...

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Sovrani

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

Arrest shtëpiak për mjekun që kreu abortin e 16 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Vushtrri: Arrestohet i mituri i cili keqtrajtoj babain e tij

para 8 muajve - Arbresh

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Insajderi

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

Prokuroria kërkon paraburgim ndaj 17-vjeçarit për tentim – vrasje në Viti

para 8 muajve - Periskopi

Prokuroria Themelore në Gjilan, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’. Prokuroria thotë se kërkesa...

Sulmohet një person me thikë në Viti

para 8 muajve - KosovaPress

Në vendin e ngjarje kanë dalur policia, me ç’rast kanë konfiskuar një thikë, e cila dyshohet që është përdorur në këtë rast. Personi i dyshuar fillimisht është arratisur, kurse më pas është vet dorëzuar...

Prokuroria kërkon paraburgim për të miturin për tentim vrasje

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kërkesë për paraburgim ndaj të miturit për tentim vrasje Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për...

Masë paraburgimi ndaj profesorit të Drenasit mbi dyshimet për abuzim me një të mitur

para 8 muajve - Portalb

Departamenti i Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka caktuar masën e paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH, për shkak të veprave penale “keqpërdorimi seksual duke keqpërdorur pozitën,...

Kërkohet paraburgim ndaj të miturit që dyshohet se tentoi ta privonte nga jeta një person në Viti

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’,...

Kërkohet paraburgim ndaj të miturit për tentim vrasje

para 8 muajve - Gazeta e re

Prokuroria Themelore në Gjilan, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’. Prokuroria thotë se kërkesa...

Policia: Pjesëtari i FSK’së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

para 8 muajve - Lajm

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

Kërkohet paraburgim ndaj të miturit për tentim vrasje

para 8 muajve - KosovaPress

Prokuroria thotë se kërkesa është paraqitur për shkak të dyshimit të bazuar se më 07 shkurt, në fshatin Smirë, komuna Viti, i mituri 17 vjeç, për shkak të një mosmarrëveshje me të dëmtuarin V.M., me veprimet...

Një muaj paraburgim për profesorin që abuzoi seksualisht me të miturën nga Drenasi

para 8 muajve - Aktuale

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji profesorit Shkelzen Xhekaj, lidhur me rastin e abuzimit seksual të 16 vjeçares nga Drenasi. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Kërkohet paraburgim ndaj të miturit që dyshohet se tentoi ta privonte nga jeta një person në Viti

para 8 muajve - Arbresh

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’,...

Kërkohet paraburgim ndaj të miturit që dyshohet se tentoi ta privonte nga jeta një person në Viti

para 8 muajve - Sovrani

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për të Mitur, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj një të mituri, për shkak të dyshimit të veprës penale ‘’Vrasje në tentativë’’,...

Kërkesë për paraburgim ndaj të miturit për tentim vrasje

para 8 muajve - Insajderi

Kërkesa është paraqitur për shkak të dyshimit të bazuar se, më 07 shkurt 2019, në fshatin Smirë, komuna Viti, i mituri 17 vjeç, për shkak të një mosmarrëveshje me të dëmtuarin V.M., me veprimet e tij,...

Një muaj paraburgim për mësimdhënësin që abuzoi seksualisht të miturën nga Drenasi

para 8 muajve - Telegrafi

Mësimdhënësit Sh.Xh., i cili kishte abuzuar seksulalisht me të miturën, A.G., nga Drenasi i është caktuar masa a paraburgimit prej 30 ditësh. Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të...

“Fliste fjalë të pista dhe na prekte…”, pas përdhunimit të 16-vjeçares nxënëset rrëfehen se çfarë u bënte mësuesi

para 8 muajve - Sot News

Një tjetër rast ngacmimi seksual është raportuar në Kosovë pas rastit të përdhunimit të 16-vjeçares nga Drenasi. Ndaj një mësuesi gjuhë-letërsie me inicialet B.V në shkollën fillore “Mazllum Këpuska” të...

Arrest shtëpiak gjinekologut që kreu jashtëligjshëm abortin e vajzës nga Drenasi

para 8 muajve - Tetova Sot

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni për Çështje Penale ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak...

123 raste të keqpërdorimit seksual nën 16 vjeç në dy vitet e fundit

para 8 muajve - Lajmi.net

Gjatë dy viteve të fundit në Kosovë janë keqpërdorur seksualisht 123 persona nën moshën 16-vjeçare, tha policia. Lajmi për abuzimin e dyfishtë seksual ndaj të miturës nga Drenasi ka pushtuar shtypin kosovar...

Arrest shtëpiak për gjinekologun që ndërpreu jashtëligjshëm abortin e vajzës nga Drenasi

para 8 muajve - Flaka

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni për Çështje Penale ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak...

U ndalua një pjesëtar i FSK-së nga autoritetet pas dyshimeve për “keqpërdorim seksual”

para 8 muajve - Portalb

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka njoftuar se të premten rreth orës 17:30 është ndaluar i dyshuari M.S, pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale ‘’Keqpërdorim...

Një muaj paraburgim mësuesit për rastin në Drenas

para 8 muajve - Koha.net

Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH për...

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes...

123 raste të keqpërdorimit seksual nën 16 vjeç në dy vitet e fundit në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjatë dy viteve të fundit në Kosovë janë keqpërdorur seksualisht 123 persona nën moshën 16-vjeçare, tha policia gjatë ditës së shtunë për Gazetën Express Lajmi për abuzimin e dyfishtë seksual ndaj të miturës...

Një muaj paraburgim për mësuesin në Drenas

para 8 muajve - Lajmi.net

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka dhënë një muaj paraburgim për mësuesin në Drenas. Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur...

Rasti i 16 vjeçares nga Drenasi, gjykata merr vendim për mësimdhënësin

para 8 muajve - OraInfo

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim duke i caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj mësimdhënësit Shkëlzen Xhekajt për rastin e 16 vjeçares nga Drenasi. Ai dyshohet për rastin e keqpërdorimit...

Thoshtë fjalë të pista dhe na prekte! Nxënëset e Gjakovës rrëfejnë abuzimet nga mësuesi

para 8 muajve - Albeu

Një tjetër rast ngacmimi seksual është raportuar në Kosovë pas rastit të përdhunimit të 16-vjeçares nga Drenasi. Ndaj një mësuesi gjuhë-letërsie me inicialet B.V në shkollën fillore “Mazllum Këpuska” të...

Rasti i të miturës në Drenas, arrest shtëpiak për doktorin

para 8 muajve - Infokusi

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak kundër të pandehurit Fehmi Ahmeti për shkak të veprës penale...

Paraburgim edhe për mësuesin nga Drenasi

para 8 muajve - RTV 21

Dyshohet se Sh.Xh ka keqpërdorur seksualisht një vajzë të mitur Gjykata Themelore në Prishtinë Departamenti për Krime të Rënda, ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin...

Një muaj paraburgim mësuesit për rastin e përdhunimit në Drenas

para 8 muajve - Koha.net

Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH për...

Dy vdekje të dyshimta brenda ditës në Prishtinë

para 8 muajve - Sovrani

Dje në Prishtinë brenda ditës janë gjetur dy persona të vdekur në vende dhe kohë të ndryshme e që po cilësohen si vdekje të dyshimta. Rreth orës 01:50 raportohet se viktima femër është gjetur e shtrirë...

Drenori: Deri të hënën edhe këta dy persona të japin dorëheqje për rastin e vajzës e 16-vjeçares

para 8 muajve - Gazeta Observer

Asamblisti dhe opozitari më i zëshëm në komunën e Drenasit, Xhavit Drenori ka komentuar vendimin e fundit të Gjykatës Themelore lidhur me masën e paraburgimit prej 1 muaj për mësuesin e infiltruar në rastin...

Vdekje e dyshimtë në Ferizajt

para 8 muajve - Gazeta e re

Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gërlicë, të Ferizajt, rreth orë 10:35 të mëngjesit. Siç raporton Policia e Kosovës, viktima ishte...

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Ekonomia Online

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar  babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

Drenori: Edhe këta dy persona të japin dorëheqje

para 8 muajve - Arbresh

Asamblisti dhe opozitari më i zëshëm në komunën e Drenasit, Xhavit Drenori ka komentuar vendimin e fundit të Gjykatës Themelore lidhur me masën e paraburgimit prej 1 muaj për mësuesin e infiltruar në rastin...

Nxënësja nga Podujeva raporton në polici se u sulmua nga mësuesi i saj

para 8 muajve - Arbresh

Dy ditë më parë, në Podujevë ka ndodhur një sulm fizik ndaj një nxënëse të shkollës fillore, emri i shkollës nuk është bërë i ditur nga policia. Në raportin e sotëm 24 orësh, policia thotë se viktima,...

Vushtrri: Arrestohet i mituri për sulm ndaj babait

para 8 muajve - Ekonomia Online

Në Vushtrri u arrestua një person i dyshuar i moshës së mitur, i cili siç njofton policia, e kishte sulmuar  babanë e tij. I dyshuari i kishte kanosur edhe zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare....

Një nxënëse në Podujevë raporton në polici se u sulmua fizikisht nga mësuesi

para 8 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Dy ditë më parë, në Podujevë ka ndodhur një sulm fizik ndaj një nxënëse të shkollës fillore, emri i shkollës nuk është bërë i ditur nga policia. Në raportin e sotëm 24 orësh, policia thotë...

Vdes në vendin e punës punëtori i një kompanie në Ferizaj

para 8 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orë 10:35 të mëngjesit, në fshatin Gërlicë, të Ferizajt. Siç raporton Policia e Kosovës,...

Drenori: Edhe këta dy persona të japin dorëheqje pas rastit të vajzës nga Drenasi

para 8 muajve - Insajderi

Asamblisti dhe opozitari më i zëshëm në komunën e Drenasit, Xhavit Drenori ka komentuar vendimin e fundit të Gjykatës Themelore lidhur me masën e paraburgimit prej 1 muaj për mësuesin e infiltruar në rastin...

Një nxënëse në Podujevë raporton në polici se u sulmua fizikisht nga mësuesi

para 8 muajve - Periskopi

Dy ditë më parë, në Podujevë ka ndodhur një sulm fizik ndaj një nxënëse të shkollës fillore, emri i shkollës nuk është bërë i ditur nga policia. Në raportin e sotëm 24 orësh, policia thotë se viktima,...

Pas vendimeve të Gjykatës, reagojnë avokatët e arsimtarit dhe mjekut

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Durim Osmani, avokat mbrojtës i arsimtarit që dyshohet për keqpërdorimin seksual të së miturës nga Drenasi, ka thënë se do të bëjnë ankesë në Gjykatën e Apelit, pasi Gjykata Themelore vendosi masë paraburgimi...

Gjykata merr vendim për Profesorin që dyshohet për rastin e 16 vjeçares

para 8 muajve - Gazeta Liria

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim ndaj të dyshuarit Sh.XH të cilit iu është caktuar masa e paraburgimit 30 ditë për shkak të tri veprave penale. Gjykata ka konstatuar se ekziston dyshimi i...

Dy vdekje të dyshimta brenda ditës në Prishtinë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Dje në Prishtinë brenda ditës janë gjetur dy persona të vdekur në vende dhe kohë të ndryshme e që po cilësohen si vdekje të dyshimta. Rreth orës 01:50 raportohet se viktima femër është gjetur...

123 raste të keqpërdorimit seksual nën 16 vjeç në dy vitet e fundit në Kosovë

para 8 muajve - Lajm

Gjatë dy viteve të fundit në Kosovë janë keqpërdorur seksualisht 123 persona nën moshën 16-vjeçare, tha policia gjatë ditës së shtunë për Gazetën Express Lajmi për abuzimin e dyfishtë seksual ndaj të miturës...

Një nxënëse në Podujevë raporton në polici se u sulmua fizikisht nga mësuesi

para 8 muajve - Insajderi

Dy ditë më parë, në Podujevë ka ndodhur një sulm fizik ndaj një nxënëse të shkollës fillore, emri i shkollës nuk është bërë i ditur nga policia. Në raportin e sotëm 24 orësh, policia thotë se viktima,...

Vdekje e dyshimtë në Ferizajt

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një person pa shenja jete është dërguar dje në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gërlicë, të Ferizajt, rreth orë 10:35 të mëngjesit. Siç raporton Policia e Kosovës, viktima ishte...

Vetëdorëzohet në Polici pasi ther një person

para 8 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Një person është sulmuar nga një tjetër me thikë në Viti. “Viktima mashkull K/Shqiptar, ka njoftuar se pas një mosmarrëveshje ishte sulmuar me mjet të mprehtë – thikë nga i dyshuari mashkull...

Një muaj paraburgim për mësimdhënësin që abuzoi seksualisht me të miturën nga Drenasi

para 8 muajve - Shenja

Mësimdhënësit Sh.Xh., i cili kishte abuzuar seksulalisht me të miturën, A.G., nga Drenasi i është caktuar masa a paraburgimit prej 30 ditësh. Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të...

Vetëdorëzohet në Polici pasi ther një person

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një person është sulmuar nga një tjetër me thikë në Viti. “Viktima mashkull K/Shqiptar, ka njoftuar se pas një mosmarrëveshje ishte sulmuar me mjet të mprehtë – thikë nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar....

Vdekje e dyshimtë në Ferizajt

para 8 muajve - KosovaPress

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gërlicë, të Ferizajt, rreth orë 10:35 të mëngjesit. Siç raporton Policia e Kosovës, viktima ishte punëtor i një kompanie. Me vendim të prokurorit, trupi i personit pa jetë...

Policia jep detaje për pjesëtarin e FSK-së që keqpërdori seksualisht të miturën

para 8 muajve - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

Reagojnë avokatët e arsimtarit dhe mjekut, pas vendimeve të gjykatës

para 8 muajve - Arbresh

Durim Osmani, avokat mbrojtës i arsimtarit që dyshohet për keqpërdorimin seksual të së miturës nga Drenasi, ka thënë se do të bëjnë ankesë në Gjykatën e Apelit, pasi Gjykata Themelore vendosi masë paraburgimi...

Arrest shtëpiak ndaj gjinekologut mbi dyshimet për abort të jashtëligshëm

para 8 muajve - Gazeta e re

Divizioni për Çështje Penale në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka vendosur të caktojë arrest shtëpiak kundër të pandehurit, F.A, për shkak të veprës penale “Ndërprerja e palejuar e shtatëzanisë”. “Gjykata...

Nxënësja e raporton në Polici mësuesin për rrahje

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një rast i dhunës në shkollë ka ndodh në Podujevë, ku një nxënëse ka marrë lëndim të lehtë trupor. “Viktima moshë e mitur nxënëse e shkollës fillore, femër K/Shqiptare,  ka njoftuar  se është sulmuar fizikisht...

Avokatët e mjekut dhe arsimtarit në Drenas deklarojnë të pafajshëm klientët e tyre

para 8 muajve - Ekonomia Online

Durim Osmani, avokat mbrojtës i arsimtarit që dyshohet për keqpërdorimin seksual të së miturës nga Drenasi, ka thënë se do të bëjnë ankesë në Gjykatën e Apelit, pasi Gjykata Themelore vendosi masë paraburgimi...

Një muaj paraburgim për mësuesin nga Drenasi

para 8 muajve - Infokusi

Gjykata Themelore në ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH për shkak të veprave penale keqpërdorimi seksual...

Gjykata merr vendim për profesorin që dyshohet për dhunim të 16-vjeçares

para 8 muajve - Fakti Ditor

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim ndaj të dyshuarit Sh.XH të cilit iu është caktuar masa e paraburgimit 30 ditë për shkak të tri veprave penale. Gjykata ka konstatuar se ekziston dyshimi i...

Policia: Pjesëtari i FSK’së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

para 8 muajve - Sovrani

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së

para 8 muajve - Arbresh

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

Policia: Pjesëtari i FSK’së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

para 8 muajve - Gazeta e re

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

Pas vendimeve të Gjykatës, reagojnë avokatët e arsimtarit dhe mjekut

para 8 muajve - Insajderi

Durim Osmani, avokat mbrojtës i arsimtarit që dyshohet për keqpërdorimin seksual të së miturës nga Drenasi, ka thënë se do të bëjnë ankesë në Gjykatën e Apelit, pasi Gjykata Themelore vendosi masë paraburgimi...

Policia: Pjesëtari i FSK-së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

para 8 muajve - Gazeta Observer

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

Gjykata vendos masën gjyqësore për gjinekologun

para 8 muajve - Arbresh

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Përgjithshëm –Divizioni për Çështje Penale ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak...

Policia: Pjesëtari i FSK’së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

para 8 muajve - Arbresh

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

Pjesëtari i FSK-së ishte rrahur nga familjari i viktimës 15 vjeçare

para 8 muajve - Insajderi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në Kllokot dhe të dy i takojnë nacionalitetit...

Arrest shtëpiak për gjinekologun që ndërpreu jashtëligjshëm abortin e vajzës nga Drenasi

para 8 muajve - Epoka e Re

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm – Divizioni për Çështje Penale ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak...

Gjykata vendos masën gjyqësore për gjinekologun në rastin e vajzës së Drenasit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti i Përgjithshëm –Divizioni për Çështje Penale ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së arrestit shtëpiak...

Kjo është masa që merret për mjekun që kreu abortin e 18 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Sovrani

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Arrest shtëpiak për mjekun që kreu abortin e 18 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Ekonomia Online

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Arrest shtëpiak për mjekun që kreu abortin e 16 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Rasti i të miturës në Drenas, arrest shtëpiak për doktorin

para 8 muajve - KosovaPress

Gjykata nëpërmjet një komunikate thotë se ka marrë aktvendim dhe të pandehurit F.A iu është caktuar masa e arrestit shtëpiak prej datës 07 shkurt deri më datë 06 mars. “Ekziston dyshimi i bazuar se i pandehuri...

Ja çka ndodhi me mjekun që kreu abortin e 18-vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Gazeta Observer

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Arrest shtëpiak për gjinekologun që kreu abortin e 18 vjeçares nga Drenasi

para 8 muajve - Insajderi

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak për një muaj, doktorit Fehmi Ahmeti, nën dyshimin se ka bëre ndërprerjen e palejuar e shtatzënisë- abort. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Ndalohet pjesëtari i FSK-së për keqpërdorim seksual

para 8 muajve - KosovaLive360

Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se sot, rreth orës 17:30 minuta, ka ndaluar të dyshuarin M.S., pjesëtar i FSK-së, në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale,...

Gjykata merr vendim edhe për gjinekologun Fehmi Ahmeti

para 8 muajve - Periskopi

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj gjinekologut Fehmi Ahmeti, në ordinancën e të cilit ishte kryer aborti i detyrueshëm i të miturës nga Drenasi – raporton Periskopi....

Një muaj paraburgim për mësuesin në Drenas

para 8 muajve - Arbresh

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka dhënë një muaj paraburgim për mësuesin në Drenas. Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur...

Aktakuzë ndaj mësuesit që ngacmoi seksualisht 27 nxënëse në Gjakovë

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 9 shkurt 2019 – Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga komuna e Gjakovës, për veprën penale ‘’keqpërdorimi i personave nën moshën 16 vjeçare’’. Sipas...

Aktakuzë ndaj mësuesit të gjuhës shqipe që ngacmoi seksualisht 27 nxënës

para 8 muajve - Koha.net

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale ‘’keqpërdorimi i personave nën moshën 16 vjeçare’’ nga neni 235 parag.4 nënparag...

Një muaj paraburgim për profesorin që dyshohet se abuzoi seksualisht me të miturën nga Drenasi

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji profesorit Shkelzen Xhekaj, lidhur me rastin e abuzimit seksual të 16 vjeçares nga Drenasi. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Një muaj paraburgim për mësimdhënësin që abuzoi seksualisht me të miturën nga Drenasi

para 8 muajve - Epoka e Re

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH për shkak...

Shpallet vendimi i Gjykatës Themelore për profesorin që abuzoi me të miturën nga Drenasi

para 8 muajve - Sovrani

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marrë vendim ndaj të dyshuarit Sh.XH të cilit iu është caktuar masa e paraburgimit 30 ditë për shkak të tri veprave penale. Gjykata ka konstatuar se ekziston dyshimi i...

Një muaj paraburgim për mësuesin në Drenas

para 8 muajve - Ekonomia Online

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH për...

Një muaj paraburgim për mësuesin nga Drenasi

para 8 muajve - Gazeta e re

Gjykata Themelore në ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit SH.XH për shkak të veprave penale keqpërdorimi seksual...

Ky është vendimi i Gjykatës për Shkëlzen Xhekajn që abuzoi seksualisht me 16 vjeçaren nga Drenasi

para 8 muajve - Periskopi

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji profesorit Shkelzen Xhekaj, lidhur me rastin e abuzimit seksual të 16 vjeçares nga Drenasi. Gjykata Themelore në Prishtinë...

Reagon zëvendësministri i FSK-së për ushtarin që keqpërdori seksualisht 15-vjeçaren

para 9 muajve - Koha.net

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, ka reaguar për ndalimin prej 48 orësh të pjesëtarit të FSK-së për dyshimin se ka keqpërdorur seksualisht një të mitur 15-vjeçare. Pjesëtari i FSK-së ndalohet...

Këngëtari i njohur emocionohet pasi pa videon kur polici në protestë shpërtheu në lot

para 9 muajve - Lajmi.net

Videoja e një anëtari të Policisë së Kosovës, ku shihet me lot në sy në momentin kur po protestohej në Drenas në shenjë pakënaqësie për rastin e të miturës nga Drenasi, ka prekur zemrat e të gjithëve....

Lotët e policit në Drenas e prekën edhe Flori Mumajesin

para 9 muajve - RTV 21

Flori ndanë me ndjekësit në Instagram momentin kur polici përlotet Sot në Drenas është mbajtur protestë , si shenjë revolte ndaj rastit të përdhunimit të një të miture, ku dyshohet të jenë përfshirë një...

Flori emocionohet pasi pa videon kur polici në protestë shpërtheu në lot

para 9 muajve - Arbresh

Gjatë protestës së sotme në Drenas një polic i rreshtuar në barrikadën para protestuesve ishte përlotur, e ky moment ka prekur zemrat e të gjithëve. Kantautori i njohur shqiptar Flori Mumajesi ka publikuar...

Flori emocionohet pasi pa videon kur polici në protestë shpërtheu në lot

para 9 muajve - Arbresh

Gjatë protestës së sotme në Drenas një polic i rreshtuar në barrikadën para protestuesve ishte përlotur, e ky moment ka prekur zemrat e të gjithëve. Kantautori i njohur shqiptar Flori Mumajesi ka publikuar...

Përlotet polici në protestë

para 9 muajve - RTV 21

Emocionuese! Është mbajtur protesta në Drenas, si shenjë revolte ndaj rastit të përdhunimit të një të miture, ku dyshohet të jenë përfshirë një mësimdhënës dhe një zyrtar i policisë. Gjatë kësaj proteste,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK