http://kariera.mk

SHBA konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - GazetaBlic

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së ShBA-së në Prishtinë,...

Konfirmohet anulimi i vizitës së gjeneralit amerikan në Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Ambasada e SHBA-ve në Kosovë, ka konfirmuar anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan Timothy Orr. Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare...

Ambasada e SHBA’së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Gazeta Express

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së ShBA-së në Prishtinë,...

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Koha.net

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Arzen Randobrava, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë,...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Koha Jone

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - BalkanWeb

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Koha Jone

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Lajmi është njoftuar...

Nuk hoqi taksën, Kosova merr goditjen e parë nga SHBA

para 6 muajve - Albeu

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës , Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës , Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas, Timothy Orr, ka anuluar...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lexo

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - RTV 21

S’ka reagim nga Qeveria Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë...

SHBA hakmerret për taksën ndaj serbëve, anulon vizitën e gjeneralit në Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi se qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës Nacionale...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - GazetaBlic

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas,Timothy Orr ka anuluar vizitën...

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, shkak tarifa

para 6 muajve - Gazeta Express

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas,Timothy Orr ka anuluar vizitën...

Komandanti i lartë amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të tarifës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Vizion Plus

Gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Ioëas,Timothy Orr ka anuluar vizitën e tij në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe...

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, shkak tarifa

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas,Timothy Orr ka anuluar vizitën...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Java News

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, këshilltari i Thaçit: Shkak taksa me Serbinë

para 6 muajve - Lexo

Zyrtarë të ambasadës amerikane në Prishtinë kanë njoftuar komandantin e FSK-së, gjeneralin Rrahman Rama, se vizita e komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr, e planifikuar...

Konfirmohet edhe nga Ambasada Amerikane: Vizita e gjeneralit amerikan u anulua shkaku i taksës

para 6 muajve - Periskopi

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Ioëas, gjeneralit Timothy Orr. P eriskopi ka raportuar të shtunën lidhur me anulimin e...

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Bota Press

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Arzen Randobrava, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë,...

Ambasada e ShBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Richard Mei, zëdhënës i ambasadës së ShBA-së në Prishtinë,...

Ambasada e SHBA-së në Kosovë konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Insajderi

Arzen Randobrava, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, ka thënë për portalin Koha.net se anulimi i vizitës ka të bëjë me taksat që ka vendosur Qeveria e Kosovës. “Mund të konfirmojmë se vizita...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Arbresh

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lajm

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Konfirmohet raportimi i Periskopit: SHBA mund ta ndërpresë bashkëpunimin me FSK-në

para 6 muajve - Periskopi

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë...

Gjenerali amerikan, Timothy Orr, anulon vizitën në Kosovë- shkak tarifa

para 6 muajve - Fakti Ditor

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas, Timothy Orr, ka anuluar vizitën...

Gjenerali amerikan, Timothy Orr, anulon vizitën në Kosovë- shkak tarifa

para 6 muajve - Gazeta Observer

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas, Timothy Orr, ka anuluar vizitën...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Portalb

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Taksa 100%, a i ka vendosur SHBA sanksione Haradinajt?

para 6 muajve - Koha.mk

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit nuk e heq taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Mirëpo, se çfarë sanksione saktësisht...

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - BalkanWeb

Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga...

Timothy Orr – gjenerali amerikan që anuloi vizitën shkaku i taksës, ja çfarë rëndësie i kushtoi Kosovës në fjalimin e fundit

para 6 muajve - Periskopi

Administrata Amerikane e ka anuluar vizitën e gjeneralit Orr nga Garda Kombëtare e shtetit të Ioëas, që është partnere e FSK-së dhe mbështet trajnimet e FSK-së. Këtë lajm, për herë të parë e bëri të ditur...

Taksa, SHBA-të do të rrisin masat dhe ndëshkimet ndaj Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) do të rrisin masat dhe ndëshkimet ndaj Kosovës, kjo pasi nuk po respektohen kërkesat dhe kushtet e kërkuara nga SHBA’të për pezullimin e përkohshëm të taksës 100%,...

SHBA e prerë ndaj Kosovës, Gjenerali amerikan anulon vizitën në Prishtinë për arsyen e fortë

para 6 muajve - Sot News

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Aktuale

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Komandanti i Iowas anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Koha.mk

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka ka konfirmuar për klankosova.tv këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Iliria News

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Komandanti i Iowas anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Klan Kosova

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka ka konfirmuar për klankosova.tv këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

Gjeneralit amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

para 6 muajve - Telegrafi

Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se, arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës nga...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Zhurnal

Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr, ta anulojë vizitën e tij për në Kosovë. Vizita e gjeneral majorit Timothy...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Alsat-M

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lajmi.net

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lajmi.net

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Mospezullimi i taksës, shkak i anulimit të vizitës së gjenerali amerikan në Kosovës

para 6 muajve - OraInfo

Taksa e vënë për produktet e Serbisë, mbetet njëra ndër temat më të përfolura. Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjenerali major Timothy Orr, ka anuluar vizitën...

Shkaku i takës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Lajmi.net

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjenerali major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Lexo

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

Gjenerali amerikan anuloi vizitën shkaku i taksës

para 6 muajve - TelegrafiMk

Është konfirmuar edhe zyrtarisht raportimi i Periskopit se SHBA ka bërë veçse hapin e parë të ndërprerjes së bashkëpunimit me FSK-në për shkak të taksës që Qeveria e Kosovës ka vendosur ndaj Serbisë si...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

SHBA shqipton edhe një ‘dënim’ për Kosovën, shkak mos heqja e taksës për Serbinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

Amerika sanksione Haradinajt, pasi nuk e hoqi taksën ndaj Serbisë?

para 6 muajve - OraInfo

Taksa ndaj produkteve serbe po vazhdon të mbetët ndër temat më të diskutuara në vend dhe jo vetëm. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit...

Shkaku i takës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjenerali major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Ministria e Mbrojtjes flet për anulimin e vizitës së gjeneralit Timothy Orr

para 6 muajve - Periskopi

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral majori Timothy Orr ka paralajmëruar anulimin e vizitës së tij të paraparë për datat 16=18 shkurt, për nder të 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Periskopi...

Për shkak të taksës, anulohet vizita e gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Koha.net

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

Ky është komandanti i Iowa-s, që anuloi vizitën në Kosovë, për shkak të taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka ka konfirmuar për klankosova.tv këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

Komandanti i Iowas anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka konfirmuar për “klankosova.tv” këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

Taksa 100%, a i ka vendosur SHBA sanksione Haradinajt?

para 6 muajve - Lajmi.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit nuk e heq taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Mirëpo, se çfarë sanksione saktësisht...

Ky është komandanti i Iowa-s, që anuloi vizitën në Kosovë, për shkak të taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Insajderi

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Këtë e ka ka konfirmuar për klankosova.tv këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj. “Kemi...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Pa censure

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që komandanti...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mos heqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - PortaliOnline

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

Për shkak të taksës, gjenerali amerikan e anulon vizitën në Kosovë

para 6 muajve - Sovrani

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

SHBA shqipton edhe një ‘dënim’ për Kosovën, shkak mos heqja e taksës për Serbinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr.Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

Lajmi keq për Kosovën dhe Haradinajn, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, ja arsyeja!

para 6 muajve - Bota Press

Botapress, 10 Shkurt – Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Ioëas, gjenerali majorit Timothy Orr. Zyrtarë të ambasadës amerikane e kanë...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë. Arifaj ka thënë se njoftimin për anulimin...

Konfirmohet raportimi i Periskopit: Gjenerali amerikan anuloi vizitën shkaku i taksës

para 6 muajve - Periskopi

Është konfirmuar edhe zyrtarisht raportimi i Periskopit se SHBA ka bërë veçse hapin e parë të ndërprerjes së bashkëpunimit me FSK-në për shkak të taksës që Qeveria e Kosovës ka vendosur ndaj Serbisë si...

Taksa 100%, a i ka vendosur SHBA sanksione Haradinajt?

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit nuk e heq taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Mirëpo, se çfarë sanksione saktësisht...

Për shkak të taksës, anulohet vizita e gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Ekonomia Online

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

Për shkak të taksës, anulohet vizita e gjeneralit amerikan

para 6 muajve - Arbresh

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës amerikane...

A i ka vendosur SHBA -ja sanksione Haradinajt për shkak të taksës?

para 6 muajve - Sovrani

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar sanksione ndaj qeverisë së Kosovës, nëse kjo e fundit nuk e heq taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Mirëpo, se çfarë sanksione saktësisht...

SHBA-ja fillon sanksionet kundër Kosovës, partneriteti me FSK-në drejt ndërprerjes

para 6 muajve - Fakti Ditor

Administrta Amerikane e ka anuluar vizitën e gjeneralit Orr nga Garda Kombëtare e shtetit të Iowas, që është partnere e FSK-së dhe mbështet trajnimet e FSK-së. Periskopi nga burime brenda Qeverisë mëson...

Tensionet Prishtinë-Beograd, ja çka kërkon SHBA-ja

para 6 muajve - OraInfo

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje për përmbajtje Prishtinës dhe Beogradit. Një deklaratë e presidentit të Serbisë, se “nuk i njeh dy pikat kufitare në Kosovën veriore”, nxiti reagimin...

SHBA i bën thirrje për përmbajtje Prishtinës dhe Beogradit

para 6 muajve - Lajmi.net

Një deklaratë e presidentit të Serbisë, se “nuk i njeh dy pikat kufitare në Kosovën veriore", nxiti reagimin e qeverisë në Prishtinë duke e cilësuar këtë deklaratë si kërcënuese dhe luftënxitëse. Qeveria...

SHBA i bën thirrje për përmbajtje Prishtinës dhe Beogradit

para 6 muajve - DW

Një deklaratë e presidentit të Serbisë, se “nuk i njeh dy pikat kufitare në Kosovën veriore", nxiti reagimin e qeverisë në Prishtinë duke e cilësuar këtë deklaratë si kërcënuese dhe luftënxitëse. Qeveria...

SHBA-ja fillon sanksionet kundër Kosovës, partneriteti me FSK-në drejt ndërprerjes

para 6 muajve - Arbresh

Administrta Amerikane e ka anuluar vizitën e gjeneralit Orr nga Garda Kombëtare e shtetit të Iowas, që është partnere e FSK-së dhe mbështet trajnimet e FSK-së. Periskopi nga burime brenda Qeverisë mëson...

SHBA-ja fillon sanksionet kundër Kosovës, partneriteti me FSK-në drejt ndërprerjes

para 6 muajve - Periskopi

Administrta Amerikane e ka anuluar vizitën e gjeneralit Orr nga Garda Kombëtare e shtetit të Iowas, që është partnere e FSK-së dhe mbështet trajnimet e FSK-së. Periskopi nga burime brenda Qeverisë mëson...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK