http://kariera.mk

Vendimi lehtësues për Dritan Dajtin, Meta: KLGJ dhe Prokuroria të vihen në lëvizje

më 2.2019 - Telegrafi

Vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke i dhënë mundësi këtij të fundit ti shpëtojë burgimit të përjetshëm, ka sjellë edhe reagimin e Presidentit...

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ e Prokuroria të hetojnë

më 2.2019 - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg përjetë Dritan Dajtit. Në një deklaratë të shkurtër, kreu i shtetit...

Angjeli për KLSH-në?!, Meta: Propozimet e mija synojnë forcimin e ligjit, jo sundim të shumicave

më 2.2019 - Gazeta Express

Z.Angjeli është doktor i fushave ekonomike. I plotëson të gjitha kriteret" u shpreh kreu i Komisionit të Ligjeve, Ylsi Manja pak ditë më parë duke lënë të kuptohet se Anastas Angjeli do jetë kandidatura...

Meta mbështet Sorecan: KLGJ e prokuroria të hetojnë vendimin për Dritan Dajtin

më 2.2019 - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka komentuar këtë të hënë vendimin e Gjykatës së Apelit ndaj Dritan Dajtit për zhbërjen e dënimit me burgim të përjetshëm. Në një prononcim për mediat, pas konferencës të organizuar...

Vendimi lehtësues për Dajtin, Meta:KLGJ dhe Prokuroria të vihen në lëvizje

më 2.2019 - Opinion

Vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke i dhënë mundësi këtij të fundit ti shpëtojë burgimit të përjetshëm, ka sjellë edhe reagimin e Presidentit...

Anastas Angjeli kryetar i KLSH-se? Meta: Propozimet e mija nuk synojnë sundimin e shumicës

më 2.2019 - Koha Jone

A do të jetë Anastas Angjeli kandidatura e tretë për postin e KLSH-së, që presidenti Ilir Meta do t’i vendosë në tavolinë maxhorancës për tu votuar? Kreu i shtetit  duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve...

Vendimi për Dajtin, Meta si Soreca: KLGJ e Prokuroria të hetojnë

më 2.2019 - Gazeta Shqip

Edhe Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg për jetë të Dritan Dajtit. Në një deklaratë të shkurtër,...

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje

më 2.2019 - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar....

Ulja e dënimit ndaj Dritan Dajtit, Meta: KLGJ dhe prokuroria të nisin hetimet

më 2.2019 - Gazeta Express

Në lidhje me uljen e dënimit ndaj autorit të vrasjes së katër policëve, Dritan Dajtit, u pyet sot edhe Presidenti, Ilir Meta. Ai theksoi se Këshilli i Lartë i Gjyqësorit dhe Prokuroria duhet të hetojnë...

Vendimi për Dritan Dajtin, Meta tregon lëvizjen e KLGJ dhe Prokurorisë: Jam dakord me ambasadorin e BE

më 2.2019 - Sot News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 policë dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar....

Vendimi për Dritan Dajtin, Meta: KLGJ dhe Prokuroria të hetojnë

më 2.2019 - Shekulli

Presidenti i vendit Ilir Meta ka dhënë deklaratë në lidhje me vendimin e Gjykatës së Apelit në Krimet e Rënda për të hequr dënimin me burg përjetë për Dritan Dajtin, i dyshuar si vrasës i 4 policëve më...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon Presidenti Meta: KLGJ dhe Prokuroria të nisin hetimet

më 2.2019 - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar....

Vendimi për Dritan Dajtin, Meta tregon çfarë duhet të bëjë KLGJ dhe Prokuroria:Jam dakord me ambasadorin e BE

më 2.2019 - Sot News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 policë dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar....

Anastas Angjeli në krye të KLSH-së? Flet për herë të parë Ilir Meta

më 2.2019 - Sot News

Prej disa ditësh burime për Gazetën “SOT” kanë bërë të ditur se Presidenti Ilir Meta po projekton si kandidat të radhës në krye të KLSH mikun e tij, deputetin socialist Anastas Angjelin, i cili është një...

Meta jep përgjigje “tribluese” për Anastas Angjelin në krye të KLSH, kërkon hetim për gjyqtarët e Dritan Dajtit

më 2.2019 - Gazeta Tema

I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të...

A do jetë Anastas Angjeli kreu i ri i KLSH-së? Përgjigja e Metës….

më 2.2019 - Te Sheshi

Pasi iu refuzuan dy kandidatura  të dhëna për kreun e ri të KLSH-së, Vitora Tusha dhe Bahri Shaqiri, presidenti Meta i është shmangur një gjykimi mbi ta, apo dhe mbi mazhorancën që ia rrëzoi. I pyetur...

Anastas Angjeli në krye të KLSH? Ja çfarë thotë Meta

më 2.2019 - Lajm

I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të...

Anastas Angjeli në krye të KLSH? Ja çfarë thotë Meta

më 2.2019 - Java News

I pyetur për vendimin e Apelit ndaj Dritan Dajtit, Presidenti Ilir Meta ka folur sot para mediave duke kërkuar hetim nga organet ligjzbatuese. Meta tha sot se KLGJ dhe Prokuroria e Përgjithshme duhet të...

Vendimi lehtësues për Dritan Dajtin, reagon Meta

më 2.2019 - Arbresh

Vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që pranoi gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke i dhënë mundësi këtij të fundit ti shpëtojë burgimit të përjetshëm, ka sjellë edhe reagimin e Presidentit...

Angjeli për KLSH-në?!, Meta: Propozimet e mija synojnë forcimin e ligjit, jo sundim të shumicave

më 2.2019 - 24 ore

Z.Angjeli është doktor i fushave ekonomike. I plotëson të gjitha kriteret” u shpreh kreu i Komisionit të Ligjeve, Ylsi Manja pak ditë më parë duke lënë të kuptohet se Anastas Angjeli do jetë kandidatura...

Meta: Propozimet e mija synojnë forcimin e ligjit, jo sundim të shumicave

më 2.2019 - Arbresh

Z.Angjeli është doktor i fushave ekonomike. I plotëson të gjitha kriteret” u shpreh kreu i Komisionit të Ligjeve, Ylsi Manja pak ditë më parë duke lënë të kuptohet se Anastas Angjeli do jetë kandidatura...

Vendimi për Dritan Dajtin, Meta: Institucionet të hetojnë çështjen

më 2.2019 - 24 ore

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbështeti sot fuqimisht reagimin dhe thirrjen e ambasadorit të Bashkimit Europian, Lugi Soreca, që KLGJ-ja dhe Prokuroria e Përgjithshme të vihen në lëvizje për të vlerësuar...

“Liria” e Dritan Dajtit shqetëson dhe Brukselin: të rishikohet!

më 2.2019 - Te Sheshi

Edhe ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka kërkuar që institucionet e drejtësisë të reagojnë ndaj vendimin që i “dha lirinë” vrasësit të katër policëve, famëkeqit Dritan Dajti. “Vendimi i Gjykatës...

Ambasadori i BE-së reagon ndaj zvogëlimit të dënimit të përjetshëm të Dritan Dajtit

më 2.2019 - Klan Kosova

Vendimi i rrëzimit për burgim të përjetshëm ndaj Dritan Dajtit nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda është komentuar edhe nga ambasadori i BE-së në Tiranë. Në një status në profilin e tij në “Twitter”,...

Ambasadori i BE-së në Shqipëri reagon ndaj vendimit për zvogëlim të dënimit të përjetshëm të Dritan Dajtit

më 2.2019 - Klan Kosova

Vendimi i rrëzimit për burgim të përjetshëm ndaj Dritan Dajtit nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda është komentuar edhe nga ambasadori i BE-së në Tiranë. Në një status në profilin e tij në “Twitter”,...

Vendimi për Dajtin! Ambasadori i BE-së: Duhet vlerësim urgjent, reforma e drejtësisë është e pakthyeshme

më 2.2019 - Standard

“Vendimi i Gjykatës së Apelit për zvogëlimin e dënimit të të pandehurit të dënuar për vrasjen e 4 policëve bën thirrje për vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm. #Justerereform është i...

Vendimi për Dajtin, ambasadori i Be: Të ndërhyjë KLGJ dhe Prokuroria

më 2.2019 - Gazeta Shqip

Vendimi i rrëzimit për burgim përjetë ndaj Dritan Dajtit, nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, është komentuar edhe nga ambasadori i BE-së në Tiranë. Në një status në profilin e tij në “Twitter”,...

Vendimi për Dajtin! Ambasadori i BE-së: Duhet vlerësim urgjent

më 2.2019 - Arbresh

Vendimi i Gjykatës së Apelit për zvogëlimin e dënimit të të pandehurit të dënuar për vrasjen e 4 policëve bën thirrje për vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm. #Justerereform është i...

Ulja e dënimit për vrasësin e 4 policëve, reagon ashpër Ambasadori i BE-së në Tiranë

më 2.2019 - Gazeta Express

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka reaguar ashpër në lidhje me uljen e dënimit për Dritan Dajtin, i akuzuar dhe dënuar për vrasjen e 4 efektivëve të policisë në vitin 2009 në plazhin e Durrësit....

Dritan Dajti, reagon shumë ashpër ambasadori i BE-së

më 2.2019 - Albeu

Dritan Dajti vrau katër efektivë policie në mes të Durrësit por kjo nuk ka mjaftuar për ta burgosur atë përjetë. Gjyakta vendosi të shkurtojë dënimin e tij, vendim që nxiti shumë reagime në shtetin shqiptar....

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon ambasadori i BE: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm, reforma në drejtësi e pakthyeshme

më 2.2019 - Gazeta Tema

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit, ka ardhur edhe reagimi nga ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam. Përmes një postimi në Twitter, Soreca thotë se ky vendim...

”Dajti”, Ambasadori i BE: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe Prokuroria

më 2.2019 - Koha Jone

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka reaguar lidhur me vendimiun e Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit. Në një postim në Twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të...

Dënimi i Dritan Dajtit, reagon Ambasadori i BE

më 2.2019 - Lajme.al

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit për të dënuar me 25 vite burg, Dritan Dajtin, të akuzuar për vrasjen e katër policëve. Në postimin e tij...

Dënimi i Dritan Dajtit, reagon Ambasadori i BE

më 2.2019 - Opinion

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit për të dënuar me 25 vite burg, Dritan Dajtin, të akuzuar për vrasjen e katër policëve. Në postimin e tij...

Dritan Dajtit i hiqet burgu përjetë, ambasadori i BE: Duhet vlerësim urgjent

më 2.2019 - Shekulli

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca përmes një postimi në rrjetet sociale ka folur në lidhje me vendimin e Gjykatës së Apelit në Krimet e Rënda për Dritan Dajtin. Soreca shprehet se vendimi për Dajtin...

Vendimi për Dajtin, ambasadori i BE-së: Duhet vlerësim urgjent

më 2.2019 - BalkanWeb

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon ashpër ambasadori i BE-së dhe lëshon thirrjen urgjente

më 2.2019 - Sot News

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon ambasadori i BE-së dhe bën thirrjen urgjente

më 2.2019 - Sot News

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga...

Vendimi për Dritan Dajtin/ Soreca: Vlerësim urgjent nga KLGJ dhe prokurorja e përgjithshme

më 2.2019 - Vizion Plus

Ambasadori BE, Luigi Soreca ka kërkuar vlerësim urgjent nga KLGJ dhe prokurorja e Pergjithshme në lidhje me vendimin e dhënë nga Gjykata e Apelit për zvogëlimin e dënimit ndaj Dritan Dajtit. Në një postim...

Vendimi për Dajtin, Soreca kërkon vlerësim nga KLGJ dhe Prokuroria

më 2.2019 - Lexo

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Sorecam, ka reaguar lidhur me vendimiun e Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit ndaj Dritan Dajtit. Në një postim në twitter, Soreca thotë se ky vendim ndaj të të...

Vendimi për Dajtin/ Ambasadori i BE-së i alarmuar: Duhet të bëni vlerësim urgjent

më 2.2019 - Java News

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në TWitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar nga...

Vendimi për Dajtin, ambasadori i BE: Duhet vlerësim urgjent

më 2.2019 - Arbresh

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se ky vendim duhet vlerësuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK