http://kariera.mk

Ushtroi dhunë ndaj mjekut, procedohet i afërmi i pacientit

para 6 muajve - Klan Kosova

Policia në Tiranë ka nisur procedimin penal për 45-vjeçarin me iniciale A.M., i cili ka ushtruar dhunë ndaj një mjeku në QSUT ditën e diel. Pasi ka shkuar për të vizituar një të afërmin e tij që ndodhej...

Dhunimi i mjekut/ Manastirliu: Akte të tilla nuk duhet të tolerohen, ndryshim në kodin penal

para 6 muajve - Vizion Plus

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dënuar me forcë episodin e dhunës ndaj mjekut të urgjencës së QSUT. Në një postim në “Facebook”, Manastirliu shprehet se dhuna e ushtruar ndaj mjekut të...

Dhunoi mjekun, procedohet i afërmi i pacientit

para 6 muajve - Top Channel

Policia ka nisur procedimin penal për 45-vjeçarin me iniciale A.M., i cili ka dhunuar një mjek në QSUT ditën e dielë. Pasi ka shkuar për të vizituar një të afërmin e tij që ndodhej i shtruar në spital,...

Dhunoi mjekun roje, çfarë ndodhi dje në Urgjencën e Infektivit

para 6 muajve - Opinion

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim shtetasin i cili ditën e djeshme goditi në krye të detyrës, një nga mjekët roje në Spitalin Infektiv në QSUT. Policia njofton se ka nisur procedimin penal ndaj 45...

Dhunoi mjekun në QSUT, procedohet i afërmi i pacientit

para 6 muajve - BalkanWeb

Nga ana e Specialistëve për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë nr. 4, filloi procedimi penal për veprën penale “Goditje pë shkak të detyrës”, në ngarkim të shtetasit A.M, 45 vjeç, banues në Tiranë...

Goditi me grushte mjekun, policia shpall në kërkim 45- vjeçarin

para 6 muajve - Gazeta Express

Gjatë ditës së djeshme familjari i një të sëmuri të shtruar në QSUT ushtroi dhunë ndaj një mjeku. Sot policia bën me dije se ka nisur procedimin penal ndaj një 45- vjeçari pasi akuzohet se ka goditur mjekun...

Dhunohet me grushte mjeku i urgjencës në infektivin e QSUT

para 6 muajve - Vizion Plus

Një 45 vjeçar është shpallur në kërkim nga ana e policisë pasi goditi me grusht një mjek të urgjencës së QSUT. Shtetasi i proceduar është me inicialet A.M., banues në Tiranë. Sipas policisë rreth orës...

Dhunoi mjekun, policia: Ja çfarë ka ndodhur në urgjencën e spitalit Infektiv

para 6 muajve - Shekulli

Policia e Tiranës ka arrestuar shtetasin me inicialet A.M., 45 vjeç i cili akuzohet për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”. Sakaq, policia bën me dije se 45-vjeçari ka goditur me grusht mjekun...

Dhunohet fizikisht nga të afërmit e pacientit/ Kush është mjeku i QSUT?

para 6 muajve - Sot News

Një ditë më parë një mjek ka denoncuar se është dhunuar në mjediset e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Bëhet fjalë për mjekun infeksionit Gentian Stroni, i cili dje ishte nën cilësinë e mjekut...

Rrihet mjeku i urgjencës, QSUT: E papranueshme, autori të dënohet

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Një mjek në spitalin Infektiv të QSUT-së është dhunuar në kreu të detyrës. Ky veprim i përsëritur ndaj bluzave të bardha ka sjell reagimin e drejtorisë së QSUT-së. QSUT dënon aktin e rëndë dhe i bën thirrje...

Dhunimi i mjekut në QSUT, Manastirliu: Akt barbar, ndryshime në Kodin Penal

para 6 muajve - Gazeta Tema

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar pas dhunës së ushtruar ndaj një mjeku roje në QSUT. Teksa e ka quajtur një akt barbar, Manastirliu ka kërkuar ndryshime në Kodin Penal. “ Kam kërkuar...

Rrihet mjeku i Urgjencës, reagon QSUT: Autori të dënohet!

para 6 muajve - Top Channel

Pas rrahjes së një mjeku në QSUT, ka reaguar ashpër drejtoria e qendrës spitalore. QSUT i bën thirrje organeve kompetente të zbardhin ngjarjen dhe autori të marrë dënimin e merituar. Reagimi i plotë Drejtoria...

Dhunimi i mjekut/ Manastirliu: Të klasifikohet si vepër penale

para 6 muajve - BalkanWeb

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar pas rastit të dhunimit të mjekut të Urgjencës së Infektivit G.S. Ndërsa e quan një akt barbar, Manastirliu kërkon që kanosja për shkak të detyrës...

Dhunimi i mjekut në QSUT, Manastirliu: Akt barbar, ndryshime në Kodin Penal

para 6 muajve - Koha Jone

Pasditen e djeshme është dhunuar një mjek i Urgjencës së Infektivit nga familjarët e një pacienti. Mjeku me inicialet G.S. është goditur nga familjari i pacientit që ishte i shtruar në këtë spital, ndërsa...

Rrahu mjekun e Urgjencës, reagon ashpër QSUT: Të dënohet autori, është rast i përsëritur

para 6 muajve - Gazeta Tema

Pas dhunës së ushtruar nga një person ndaj një mjeku roje me inicialet G.S në Urgjencën e Spitalit Infektiv, ka ardhur edhe reagimi zyrtar i QSUT. Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”...

Dhunimi i mjekut të Urgjencës në Tiranë, ministrja Manastriliu e revoltuar bën lëvizjen e papritur: Vepër e rëndë kriminale!

para 6 muajve - Sot News

Pasditen e djeshme një mjek i Urgjencës së Spitalit infektiv në QSUT është dhunuar nga një qytetar. Lajmi u bë i ditur fillimisht nga QSUT dhe menjëherë pas kësaj të fundit ka ardhur edhe reagimi i ministres...

Dhunohet mjeku i Urgjencës, reagon QSUT: Të dënohet autori

para 6 muajve - BalkanWeb

TIRANE Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, dënon rëndë aktin e dhunës së ushtruar të dielën në mesditë nga një person i papërgjegjshëm, kundrejt mjekut të rojes në Urgjencën e Spitalit...

Dhunohet mjeku i Urgjencës, reagon QSUT dhe ka një apel të fortë për opinionin publik

para 6 muajve - Sot News

Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, dënon rëndë aktin e dhunës së ushtruar të dielën në mesditë nga një person i papërgjegjshëm, kundrejt mjekut të rojes në Urgjencën e Spitalit Infektiv....

Dhunoi mjekun e QSUT, policia shpall në kërkim 45-vjeçarin

para 6 muajve - Java News

Një shtetas që akuzohet për dhunimin e mjekut të Infektivit është shpallur në kërkim. Policia njofton se A.M, pasi goditi punonjësin e urgjencës është larguar në drejtim të paditur. Sipas bluve të Tiranës...

E fundit/ QSUT, goditet gjatë natës në shërbim mjeku roje

para 6 muajve - Opinion

Një mjek roje është dhunuar ditën e djeshme në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë. Lajmi bëhet i ditur nga vetë zyra për shtyp e QSUT-së. Ngjarja ka ndodhur në repartin Infektiv gjatë mbrëmjes. QSUT...

Dhunohet mjeku roje i Urgjencës, vjen reagimi i QSUT

para 6 muajve - Blitz

Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë ka reaguar ashpër pas dhunës së ushtruar nga një person ndaj një mjeku roje në Urgjencën e Spitalit Infektiv. Përmes një reagimi, QSUT...

E FUNDIT/ Dhunohet mjeku i urgjencës në QSUT

para 6 muajve - Albeu

Një mjek i Urgjencës në repartin Infektiv është dhunuar gjatë ditës së djeshme duke i shkaktuar dëmtime fizike. Në lidhje me këtë kanë reaguar edhe QSUT si edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu...

Dhunohet mjeku i urgjencës, QSUT: Akt i përsëritur

para 6 muajve - Koha Jone

Ditën e djeshme një person ka dhunuar mjekun roje të Urgjencës së Spitalit Infektiv. Për këtë akt ka reaguar edhe Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, e cila dënon dhunën e ushtruar...

Dhuna ndaj mjekut, reagon QSUT

para 6 muajve - Gazeta Express

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” reagoi në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj një mjeku në spitalin infektiv. Drejtoria e QSUT-së, i bën thirrje organeve të zbardhin ngjarjen dhe autori të marrë...

Rrihet mjeku i Urgjencës, reagon QSUT: Të dënohet autori

para 6 muajve - Shekulli

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka reaguar pas lajmit se një person ka rrahur mjekun e Urgjencës. QSUT dënon me forcë dhunën e ushtruar ndaj mjekut, ndërsa thotë se autori duhet dënuar. Reagimi...

Mjeku i urgjencës dhun.ohet, Manastirliu: Akt barbar, autorët ndëshkim maksimal sipas ligjit

para 6 muajve - Lexo

Një mjek roje në Urgjencën e Spitalit Infektiv është dhunuar ditën e djeshme nga familjarët të një pacienti. Lidhur me ngjarjen ka reaguar Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, duke...

‘Është barbari të sulmosh një profesionist të shëndetit’

para 6 muajve - Lexo

Pasditen e djeshme është dhunuar një mjek i Urgjencës së Infektivit nga familjarët e një pacienti. Mjeku me inicialet G.S. është goditur nga familjari i pacientit që ishte i shtruar në këtë spital, ndërsa...

Mjeku i urgjencës dhunohet, Manastirliu: Akt barbar, autorët të dënohen

para 6 muajve - Java News

Një mjek roje në Urgjencën e Spitalit Infektiv është dhunuar ditën e djeshme nga familjarët të një pacienti. Lidhur me ngjarjen ka reaguar Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, duke...

Mjeku i urgjencës dhunohet nga familjarët e pacientit, Manastirliu: Akt barbar, të marrin dënimin që meritojnë

para 6 muajve - Java News

Një mjek roje në Urgjencën e Spitalit Infektiv është dhunuar ditën e djeshme nga familjarët të një pacienti. Lidhur me ngjarjen ka reaguar Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, duke...

Goditet mjeku në QSUT, ministrja Manastirlliu: nuk ka më tolerim

para 6 muajve - Te Sheshi

Tjetër akti dhune ndaj bluzave të bardha u regjistrua një ditë më parë në QSUT, ku mjeku i Urgjencës së Infektivit, Genc Stroni u godit nga i afërmi i një pacienti, e më pas u largua me shpejtësi nga ambienet...

Dhunohet mjeku i urgjencës – kërkohet të merren masa ligjore

para 6 muajve - Insajderi

“Çdo akt dhune e agresioni ndaj mjekëve dhe personelit shëndetësor në tërësi përgjatë ushtrimit të detyrës së tyre është i papranueshëm, bazuar në normat ligjore, etike, morale. Çdo akt dhune ndaj bluzave...

Rrahu mjekun e QSUT, nisin hetimet për 45-vjeçarin

para 6 muajve - LajmiFundit

Ditën e djeshme një person ka dhunuar mjekun roje të Urgjencës së Spitalit Infektiv. Për këtë akt ka reaguar edhe Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, e cila dënon dhunën e ushtruar...

Qytetari rreh mjekun e QSUT, nuk i bëri gjilpërën, bluzat e bardha në protestë

para 6 muajve - LajmiFundit

Ditën e djeshme një person ka dhunuar mjekun roje të Urgjencës së Spitalit Infektiv. Qytetari ka kerkuar te bente nje gjilpere por mjeku e ka adresuar ne ambulancen e lagjes. Ne kete moment qytetari ka...

QSUT: Të dënohet autori për lëndimin ndaj mjekut të urgjencës

para 6 muajve - LajmiFundit

Ditën e djeshme një person ka dhunuar mjekun roje të Urgjencës së Spitalit Infektiv. Për këtë akt ka reaguar edhe Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, e cila dënon dhunën e ushtruar...

Mungesa e vullnetit për denoncim

para 6 muajve - Gazeta Express

Në këtë situatë secila medie duhet të angazhojë një ekip të gazetarëve për të zbardhur edhe më shumë ngjarjen; duhet të merren informacione në disa adresa se kush tjetër në Policinë e Drenasit ka pasur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK