http://kariera.mk

Mbi 400 raste të epilepsisë të regjistruara në 2018

më 2.2019 - Koha.net

Drenushë Maxhuni Rreth 415 raste të epilepsisë janë paraqitur në Klinikën e Neurologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës gjatë vitit 2018. Valbona Govori, kryetare e Shoqatës Kundër Epilepsisë...

Mbi 400 raste të epilepsisë të regjistruara në 2018

më 2.2019 - Periskopi

Rreth 415 raste të epilepsisë janë paraqitur në Klinikën e Neurologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës gjatë vitit 2018. Valbona Govori, kryetare e Shoqatës Kundër Epilepsisë në Kosovë, të...

Mbi 400 raste të epilepsisë të regjistruara në 2018

më 2.2019 - Arbresh

Rreth 415 raste të epilepsisë janë paraqitur në Klinikën e Neurologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës gjatë vitit 2018. Valbona Govori, kryetare e Shoqatës Kundër Epilepsisë në Kosovë, të...

Epileptikët me telashe të shumta

më 2.2019 - Klan Kosova

Nuk dijnë shumë për sëmundjen e epilepsisë e as masat që duhet ti marrin nëse përballen me një rast të tillë. Këta qytetarë do të informoheshin më shumë në rast se ashtu siç ishte paralajmëruar, të hënën...

Shënohet “Dita ndërkombëtare e Epilepsisë”

më 2.2019 - RTV 21

Kosova pa të dhëna të sakta të persona të prekur nga sëmundja Dita ndërkombëtare e epilepsisë e cila organizohet për herë të 6 në Kosovë, u shënua më aktivitete të ndryshme, të cilat kanë për qëllim senzibilizimin...

Të njohim më mirë epilepsinë!

më 2.2019 - Ekonomia Online

Epilepsia është një çrregullim i trurit i karakterizuar nga kriza të përsëritura, të paprovokuara Çfarë lloj krizash epileptike kemi? Shumica e njerëzve që vuajnë nga kjo sëmundje tentojnë të kenë një...

Sot, Dita Botërore e Epilepsisë, ja si shfaqet ajo

më 2.2019 - Tetova Sot

Sot është Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë. Epilepsia është një sëmundje me së paku dy sulme epileptike që shkaktohen pa asnjë arsye. Krizat mund të shkaktojnë probleme në kontrollin e muskujve, në lëvizjen,...

Nuk dihen sa persona në Kosovë janë të prekur nga epilepsia

më 2.2019 - Koha.net

Kryetarja e Shoqatës Kundër Epilepsisë së Kosovës, Valbona Govori, me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë, tha se në vendin tonë nuk dihet numri i saktë i personave të diagnostfikurar...

Nuk ka shifra të sakta për të prekurit nga epilepsia

më 2.2019 - RTV 21

Kërkohet nga Ministria e Shëndetësisë ta kenë prioritet trajtimin e kësaj sëmundje Kryetarja e Shoqatës Kundër Epilepsisë së Kosovës, Valbona Govori, me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë,...

S’dihet numri i të sëmurëve me epilepsi – gratë e kanë më vështirë në Kosovë

më 2.2019 - Klan Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka shënuar sot Ditën Botërore ndaj Epilepsisë në një tryezë të rrumbullakët. Kryetarja e Shoqatës kundër Epilepsisë, Valbona Govori, ka thënë se kjo...

S’dihet numri i të sëmurëve me epilepsi – gratë e kanë më vështirë në Kosovë

më 2.2019 - Gazeta Express

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka shënuar sot Ditën Botërore ndaj Epilepsisë në një tryezë të rrumbullakët. Kryetarja e Shoqatës kundër Epilepsisë, Valbona Govori, ka thënë se kjo...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - Zhurnal

Epilepsia është një sëmundje me së paku dy sulme epileptike që shkaktohen pa asnjë arsye. Krizat mund të shkaktojnë probleme në kontrollin e muskujve, në lëvizjen, të folurit, pamjen ose vetëdijen, kriza...

Sot, Dita Botërore e Epilepsisë, ja si shfaqet ajo

më 2.2019 - LajmiFundit

Sot është Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë. Epilepsia është një sëmundje me së paku dy sulme epileptike që shkaktohen pa asnjë arsye. Krizat mund të shkaktojnë probleme në kontrollin e muskujve, në lëvizjen,...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - Alsat-M

Epilepsia është një sëmundje me së paku dy sulme epileptike që shkaktohen pa asnjë arsye. Krizat mund të shkaktojnë probleme në kontrollin e muskujve, në lëvizjen, të folurit, pamjen ose vetëdijen, kriza...

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - GazetaBlic

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë sot në Kosovë do të mbahen një sërë aktivitete me qëllim të senzibilizimit të popullatës, se edhe pse nuk është sëmundje e lehtë dhe e padëmshme,...

Nuk dihen shifrat e sakta se sa persona janë të prekur nga epilepsia në Kosovë

më 2.2019 - Periskopi

Kryetarja e Shoqatës Kundër Epilepsisë së Kosovës, Valbona Govori, me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë, tha se në vendin tonë nuk dihet numri i saktë i personave të diagnostfikurar...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - Telegrafi

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë sot në Kosovë do të mbahen një sërë aktivitete me qëllim të sensibilizimit të popullatës. Shënimi i kësaj dite bëhet për herë të gjashtë në Kosovë...

Nuk dihen shifrat e sakta se sa persona janë të prekur nga epilepsia në Kosovë

më 2.2019 - KosovaPress

Në tryezën e organizuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Govori kërkoi nga Ministria e Shëndetësisë që trajtimin e sëmundjes së epilepsisë ta merr më me prioritet. Ndërsa, kryetari...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - Koha.net

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë sot në Kosovë do të mbahen një sërë aktivitete me qëllim të sensibilizimit të popullatës, se edhe pse nuk është sëmundje e lehtë dhe e padëmshme,...

Mbi 400 raste të epilepsisë janë paraqitur në Klinikën e Neurologjisë

më 2.2019 - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka mbajtur tryezë diskutimi për Ditën Ndërkombëtare të Epilepsisë, raporton Ekonomia Online. Valbona Govori, Kryetare e Shoqatës Kundër Epilepsisë në...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - Gazeta Express

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë sot në Kosovë do të mbahen një sërë aktivitete me qëllim të senzibilizimit të popullatës, se edhe pse nuk është sëmundje e lehtë dhe e padëmshme,...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - Gazeta e re

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë sot në Kosovë do të mbahen një sërë aktivitete me qëllim të senzibilizimit të popullatës, se edhe pse nuk është sëmundje e lehtë dhe e padëmshme,...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - Infokusi

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë sot në Kosovë do të mbahen një sërë aktivitete me qëllim të senzibilizimit të popullatës, se edhe pse nuk është sëmundje e lehtë dhe e padëmshme,...

Shënohet sot Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - Arbresh

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë sot në Kosovë do të mbahen një sërë aktivitete me qëllim të senzibilizimit të popullatës, se edhe pse nuk është sëmundje e lehtë dhe e padëmshme,...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

më 2.2019 - KosovaPress

Shënimi i kësaj dite bëhet për herë të gjashtë në Kosovë nga ana e Shoqatës kundër Epilepsisë e Kosovës (SHKEK) e cila nga viti 2011 është anëtare e Ligës Internacionale Evropiane kundër Epilepsisë (ILAE)....

Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë shënohet edhe në Kosovë

më 2.2019 - KosovaPress

Shënimi i kësaj dite bëhet për herë të gjashte  në Kosovë nga ana e Shoqatës kundër Epilepsisë e Kosovës (SHKEK) e cila nga viti 2011 është anëtare e Ligës Internacionale Evropiane kundër Epilepsisë (ILAE)....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK