http://kariera.mk

Europa e Orbanit: Me para për nënat e reja dhe me bekimin e Zotit

më 2.2019 - DW

Viktor Orban ka filluar kryqëzatën. Sepse kur me zgjedhjet e majit të ndryshojë parlamenti i Strazburgut, pyetja do të jetë sa orbanizëm do të futet në Bruksel, mendon Volker Wagener. Ky njeri ka filluar...

Europa e Orbanit: Me para për nënat e reja dhe me bekimin e Zotit

më 2.2019 - Java News

Ky njeri ka filluar misionin. Deri tani ka qenë i përqendruar në atdheun e vet, në Hungari, ku ai sheh kombin dhe kristianizmin të rrezikuar nga migrantët, por tani ai ka ngarë të bëhet udhëheqës i barrikadave...

Hungaria ofron kredi për familjet për të lindur fëmijë

më 2.2019 - Albinfo

Programi me 7 pika përfshin një kredi prej 35,500 dollarë për gratë nën 40 vjeç që martohen për herë të parë Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, ka lajmëruar përfitime tatimore dhe subvencione për...

Kryeministri Orban: Asnjë taksë për gratë hungareze me katër ose më shumë fëmijë

më 2.2019 - Telegrafi

Kryeministri hungarez Viktor Orban ka thënë se qeveria e tij do të rrisë ndjeshëm ndihmën dhe lehtësimin financiar për familjet me disa fëmijë. Dhe sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kjo përfshin...

Viktor Orban, plan për shtimin e lindjeve

më 2.2019 - Vizion Plus

“Gratë hungareze që kanë mbi katër fëmijë do të përjashtohet përjetë nga pagesa e taksave mbi të ardhurat, që të mbrojmë të ardhmen e Hungarisë”, deklaroi kryeministri hungarez Viktor Orban, teksa prezantoi...

Jo emigrantë, por bebe hungareze: Viktor Orban çliron gratë nga taksat dhe dhuron kredi

më 2.2019 - Alsat-M

Gratë hungareze me 4 fëmijë e më shumë do të përjashtohet për jetë nga pagesa e taksave mbi të ardhurat, tha kryeministri hungarez tek prezantoi planin e tij për të rritur numrin e lindjeve. Kjo është...

“Bëj fëmijë të mos paguash kredi” – Plani i Hungarisë për të shtuar popullsinë dhe ndaluar emigrimin

më 2.2019 - Koha Jone

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, ka lajmëruar përfitime tatimore dhe subvencione për të inkurajuar familjet që të bëjnë më shumë fëmijë. Ai tha se politika synon të krijojë më shumë hungarezë  në...

Jo emigrantë, por bebe hungareze: Viktor Orban çliron gratë nga taksat dhe dhuron kredi

më 2.2019 - InfoShqip

Gratë hungareze me 4 fëmijë e më shumë do të përjashtohet për jetë nga pagesa e taksave mbi të ardhurat, tha kryeministri hungarez tek prezantoi planin e tij për të rritur numrin e lindjeve. Kjo është...

Jo emigrantë, por bebe hungareze: Viktor Orban çliron gratë nga taksat dhe dhuron kredi

më 2.2019 - Lajm

Gratë hungareze me 4 fëmijë e më shumë do të përjashtohet për jetë nga pagesa e taksave mbi të ardhurat, tha kryeministri hungarez tek prezantoi planin e tij për të rritur numrin e lindjeve. Kjo është...

Hungaria ofron kredi pa kamatë për familjet me shumë fëmijë për ta nxitur shtimin e popullsisë

më 2.2019 - Gazeta Express

Kryeministri hungarez, Viktor Orban, ka thënë se gratë që kanë katër fëmijë ose më shumë do të lirohen përjetësisht nga pagesa e taksave të pagës dhe do të mund të marrin kredi pa kamatë deri në 32 mijë...

Orban sulmon sërish Sorosin: kërkon një botë pa kombe

më 2.2019 - Te Sheshi

Opozita mbahet në jetë nga Soros dhe burokratët evropiane, tha kryeministri hungarez Viktor Orban në një fjalim drejtuar kombit, në të cilin përdori dhe togfjalëshin “pornografi politike”. Duke sulmuar...

Kryeministri hungarez njofton kredi të re, masa tatimore për të rritur normën e lindjeve

më 2.2019 - Arbresh

Kryeministri hungarez Viktor Orban njoftoi të dielën një pako të taksave dhe përfitimeve të huaja për familjet si pjesë e përpjekjeve të qeverisë së tij për të rritur normën e lindjeve duke mbajtur një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK