http://kariera.mk

SHBA, marrëveshje në parim për të shmangur mbylljen e qeverisë

para 6 muajve - Top Channel

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja...

U arrit marrëveshje në parim për shmangien e mbylljes së Qeverisë amerikane

para 6 muajve - Zhurnal

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja...

U arrit marrëveshje në parim për shmangien e mbylljes së Qeverisë amerikane

para 6 muajve - Portalb

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja...

Arrihet marrëveshje kornizë për financimin e Qeverisë amerikane

para 6 muajve - Koha.mk

Uashington, 12 shkurt – Disa negociatorë nga Partia Demokratike dhe Republikane në Kongresin amerikan kanë arritur marrëveshje parimore për financimin e Qeverisë dhe shmangien e bllokadës së re të Qeverisë...

Arrihet marrëveshje në parim për shmangien e mbylljes së Qeverisë amerikane

para 6 muajve - Lajmi.net

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja...

“Shutdown” në SHBA: Partitë nisin bisedimet e reja derisa afati i fundit po afron

para 6 muajve - Alsat-M

Negociatorët Republikanë dhe ata Demokratë janë takuar këtë të hënë në tentativë për të arritur marrëveshje rreth sigurisë kufitare dhe shmangien e një bllokade tjetër qeveritare. Ata deri tash kanë qenë...

Arrihet marrëveshje në parim për shmangien e mbylljes së Qeverisë amerikane

para 6 muajve - Gazeta Express

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja...

Arrihet marrëveshje në parim për shmangien e mbylljes së Qeverisë amerikane

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja...

“Shutdown” në SHBA: Partitë nisin bisedimet e reja derisa afati i fundit po afron

para 6 muajve - InfoMagazin

Negociatorët Republikanë dhe ata Demokratë janë takuar këtë të hënë në tentativë për të arritur marrëveshje rreth sigurisë kufitare dhe shmangien e një bllokade tjetër qeveritare. Ata deri tash kanë qenë...

Arrihet marrëveshje në parim për shmangien e mbylljes së Qeverisë amerikane

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja...

Arrihet marrëveshje në parim për shmangien e mbylljes së Qeverisë amerikane

para 6 muajve - Sovrani

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja...

Arrihet marrëveshje në parim për shmangien e mbylljes së Qeverisë amerikane

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë. Negociatorët e Kongresit thanë se marrëveshja...

SHBA, dështojnë negociatat për kufirin, qeveria pranë mbylljes së dytë

para 6 muajve - BalkanWeb

Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit...

Trump: Demokratët nuk duan të arrestojnë apo deportojnë kriminelët

para 6 muajve - Alsat-M

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump fajësoi demokratët për ngadalësimin e negociatave të sigurisë kufitare me Meksikën, që udhëhiqen nga një grup bilateral i kongresmenëve. “Demokratët nuk duan të arrestojnë...

“Shutdown” në SHBA: Partitë nisin bisedimet e reja derisa afati i fundit po afron

para 6 muajve - Klan Kosova

Negociatorët Republikanë dhe ata Demokratë janë takuar këtë të hënë në tentativë për të arritur marrëveshje rreth sigurisë kufitare dhe shmangien e një bllokade tjetër qeveritare. Ata deri tash kanë qenë...

Donald Trump fajëson demokratët për ngecjen në sigurinë kufitare me Meksikën

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump nuk po arrin të gjejë zgjidhje në çështjen e sigurisë së pikës kufitare me Meksikën. Në një reagim të tij në twitter, Trump ka bërë të ditur...

Dështojnë bisedimet për ndërtimin e murit në SHBA, qeveria rrezikon përsëri mbylljen

para 6 muajve - Gazeta Tema

Bisedimet e Kongresit të SHBA mbi një marrëveshje sigurie kufitare kanë ngecur, duke rritur shanset për një mbyllje tjetër të qeverisë. Negociatorët po shpresonin për një marrëveshje të hënën për t’i dhënë...

“Shutdown” në SHBA: Partitë nisin bisedimet e reja për hapjen e Qeverisë

para 6 muajve - Periskopi

Negociatorët Republikanë dhe ata Demokratë janë takuar këtë të hënë në tentativë për të arritur marrëveshje rreth sigurisë kufitare dhe shmangien e një bllokade tjetër qeveritare. Ata deri tash kanë qenë...

​Trump: Demokratët nuk duan të arrestojnë apo deportojnë kriminelët

para 6 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump fajësoi demokratët për ngadalësimin e negociatave të sigurisë kufitare me Meksikën, që udhëhen nga një grup bilateral i kongresmenëve. “Demokratët nuk duan të arrestojnë...

​Trump: Demokratët nuk duan të arrestojnë apo deportojnë kriminelët

para 6 muajve - KosovaPress

"Demokratët nuk duan të arrestojnë apo deportojnë kriminelët, është kërkesa e tyre e re. Çmenduri!", shkroi Trump në Twitter./KosovaPress/ Temat: Trump demokratët Meksikë Loading... Kjo web faqe mirëmbahet...

Qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë, dështojnë negociatat për kufirin

para 6 muajve - OraInfo

Dështojnë negociatat për kufirin, qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë. Bisedat mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria...

Dështojnë negociatat për kufirin, qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë

para 6 muajve - Gazeta Express

Bisedat mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit...

Dështojnë bisedimet në SHBA, qeveria rrezikon rimbylljen

para 6 muajve - Telegrafi

Bisedimet mes republikanëve dhe demokratëve në Kongres, që synojnë të evitojnë një tjetër mbyllje të qeverisë amerikane, kanë dështuar pa asnjë marrëveshje. Negociatorët shpresonin të arrinin një marrëveshje...

Presidenti Trump në fushatë për murin

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump ka në plan të shkojë sonte në El Paso të Teksasit, për të siguruar mbështetje për ngritjen e një muri për të mos lejuar hyrjen e imigrantëve nga Meksika. Presidenti po e shfrytëzon...

Dështojnë negociatat për kufirin, qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë

para 6 muajve - Java News

Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit...

Dështojnë negociatat për kufirin, qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë

para 6 muajve - Arbresh

Bisedimet mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit...

Dështojnë bisedimet në Shba, qeveria rrezikon rimbylljen

para 6 muajve - Top Channel

Bisedimet mes republikanëve dhe demokratëve në Kongres, që synojnë të evitojnë një tjetër mbyllje të qeverisë amerikane, kanë dështuar pa asnjë marrëveshje. Negociatorët shpresonin të arrinin një marrëveshje...

Dështojnë negociatat për kufirin, qeveria amerikane pranë mbylljes së dytë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Bisedat mes kongresistëve amerikanë për marrëveshje lidhur me sigurinë kufitare kanë ngecur, duke e rritur mundësinë që qeveria amerikane të mbyllet sërish për herë të dytë brenda pak muajve. Pjesëmarrësit...

Amerika mund të përballet sërish me mbyllje të Qeverisë

para 6 muajve - Epoka e Re

Senatori republikan, Richard Shelby, ka thënë se bisedimet rreth sigurisë kufitare kanë dështuar të realizohen pasi ligjvënësit demokratikë dhe republikanë janë përplasur rreth politikës për ndalimin e...

SHBA mund të përballet sërish me mbyllje të Qeverisë

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Senatori republikan, Richard Shelby, ka thënë se bisedimet rreth sigurisë kufitare kanë dështuar të realizohen pasi ligjvënësit demokratikë dhe republikanë janë përplasur rreth politikës për ndalimin e...

KOSOVA “FIRST”, PASTAJ TRUMPUTINI!

para 6 muajve - Lajm

Nga: ARBEN MANAJ Edhe pse e pabesueshme, por sërish është e vërtetë se Kosova dhe tërësia e saj tokësore, është sot më e kërcënuar se kurrë më parë në historinë e kombit. Dhe, që kjo të vijë nga Uashigntoni,...

Protestohet kundër hyrjes së emigrantëve në SHBA

para 6 muajve - Alsat-M

Ndërsa mijëra emigrantë të Amerikës Qendrore presin të hyjnë në Shtetet e Bashkuara, një grup shtetasish amerikanë u mblodhën në kufirin mes El Pasos dhe Ciudad Juarezit, për ta bërë një barrikadë në formë...

Protestohet kundër hyrjes së emigrantëve në SHBA

para 6 muajve - Lajm

Ndërsa mijëra emigrantë të Amerikës Qendrore presin të hyjnë në Shtetet e Bashkuara, një grup shtetasish amerikanë u mblodhën në kufirin mes El Pasos dhe Ciudad Juarezit, për ta bërë një barrikadë në formë...

Trump, në El Paso për “murin” e tij

para 6 muajve - Te Sheshi

Presidenti Donald Trump pritet të mbajë një tubim nën thirrjen “Le të bëjë sërish Amerikën të madhe”, e ky në qytetin kufitar të El Pasos, ku temë kryesore do të jetë ndërtimi i një muri sigurie në kufirin...

Kongresistët amerikanë pa marrëveshje, rrezikohet rimbyllja e qeverisë

para 6 muajve - Klan Kosova

Bisedimet midis republikanëve dhe demokratëve të Kongresit Amerikan, që kanë për qëllim shmangien e një mbylljeje të qeverisë amerikane, janë pezulluar pa ndonjë marrëveshje. Negociatorët shpresonin të...

Kongresistët amerikanë pa marrëveshje, rrezikohet rimbyllja e qeverisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Bisedimet midis republikanëve dhe demokratëve të Kongresit Amerikan, që kanë për qëllim shmangien e një mbylljeje të qeverisë amerikane, janë pezulluar pa ndonjë marrëveshje. Negociatorët shpresonin të...

Protestohet kundër hyrjes së emigrantëve në SHBA

para 6 muajve - Gazeta Express

Ndërsa mijëra emigrantë të Amerikës Qendrore presin të hyjnë në Shtetet e Bashkuara, një grup shtetasish amerikanë u mblodhën në kufirin mes El Pasos dhe Ciudad Juarezit, për ta bërë një barrikadë në formë...

Kongresistët amerikanë pa marrëveshje, rrezikohet rimbyllja e qeverisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Bisedimet midis republikanëve dhe demokratëve të Kongresit Amerikan, që kanë për qëllim shmangien e një mbylljeje të qeverisë amerikane, janë pezulluar pa ndonjë marrëveshje. Negociatorët shpresonin të...

Protestohet kundër hyrjes së emigrantëve në SHBA

para 6 muajve - Koha.net

Ndërsa mijëra emigrantë të Amerikës Qendrore presin të hyjnë në Shtetet e Bashkuara, një grup shtetasish amerikanë u mblodhën në kufirin mes El Pasos dhe Ciudad Juarezit, për ta bërë një barrikadë në formë...

SHBA/ Siguria e kufirit, një tjetër rrezik për mbylljen e qeverisë

para 6 muajve - Opinion

Kanë mbetur pak ditë nga afati kur Presidenti Donald Trump dhe ligjvënësit duhet të arrijnë një kompromis për një marrëveshje për sigurinë e kufirit, e cila do të shmangte një tjetër mbyllje të qeverisë...

Pasiguri për fatin e negociatave për shmangien e mbylljes së qeverisë në SHBA

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kanë mbetur pak ditë nga afati kur Presidenti Donald Trump dhe ligjvënësit duhet të arrijnë një kompromis për një marrëveshje për sigurinë e kufirit, e cila do të shmangte një tjetër mbyllje të qeverisë...

SHBA: Pasiguri për fatin e negociatave për shmangien e mbylljes së qeverisë

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Kanë mbetur pak ditë nga afati kur Presidenti Donald Trump dhe ligjvënësit duhet të arrijnë një kompromis për një marrëveshje për sigurinë e kufirit, e cila do të shmangte një tjetër mbyllje të qeverisë...

Kosova ”First”, pastaj TrumpPutini

para 6 muajve - Koha Jone

Nga: ARBEN MANAJ Edhe pse e pabesueshme, por sërish është e vërtetë se Kosova dhe tërësia e saj tokësore, është sot më e kërcënuar se kurrë më parë në historinë e kombit. Që kjo të vijë nga Uashigntoni,...

KOSOVA “FIRST”, PASTAJ TRUMPUTINI!

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Nga: ARBEN MANAJ Edhe pse e pabesueshme, por sërish është e vërtetë se Kosova dhe tërësia e saj tokësore, është sot më e kërcënuar se kurrë më parë në historinë e kombit. Dhe, që kjo të vijë nga Uashigntoni,...

Muri lakuriq

para 6 muajve - Java News

Barriera që duhet të ndajë Shtetet e Bashkuara nga Meksika nuk është një shpikje e Donald Trump. Ka një listë të gjatë presidentësh, nga Nixon deri tek Obama, që ka vendosur t’i ndajë fizikisht të dyja...

Muri i zhveshur

para 6 muajve - Java News

Nga Veronica Arpaia Kufiri midis Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës lindi në vitin 1848, të nesërmen e Traktatit Guadalupe Hidalgo, që i dha Uashingtonit një pjesë të konsiderueshme të territorit: shtetet...

KOSOVA “FIRST”, PASTAJ TRUMPUTINI!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Nga: ARBEN MANAJ Edhe pse e pabesueshme, por sërish është e vërtetë se Kosova dhe tërësia e saj tokësore, është sot më e kërcënuar se kurrë më parë në historinë e kombit. Dhe, që kjo të vijë nga Uashigntoni,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK