http://kariera.mk

“Gold Broker” rendit Maqedoninë të gjashtën në botë, për nga papunësia

para 6 muajve - Aktuale

Sipas “Gold Broker”, Maqedonia për momentin renditet e gjashta në botë për nga papunësia, me 20% të popullatës që jetojnë në vend. Në vend të pare është renditur Kongo me 46%, e dyta është Bosna dhe Hercegovina...

Maqedonia e gjashta në botë për nga numri i papunësisë

para 6 muajve - Telegrafi

Maqedonia është renditur ndër vendet me papunësi më të madhe në botë. Sipas “Gold Broker”, Maqedonia për momentin renditet e gjashta në botë për nga papunësia, me 20% të popullatës që jetojnë në vend,...

“Gold Broker” rendit Maqedoninë të gjashtën në botë, për nga papunësia

para 6 muajve - Alsat-M

Sipas “Gold Broker”, Maqedonia për momentin renditet e gjashta në botë për nga papunësia, me 20% të popullatës që jetojnë në vend. Në vend të pare është renditur Kongo me 46%, e dyta është Bosna dhe Hercegovina...

Turqia urdhëron të arrestohen mbi 1000 njerëz, dyshohen si gylenistë

para 6 muajve - Pa censure

Turqia ka urdhëruar që të arrestohen saktësisht 1112 njerëz që dyshohet se kanë lidhje me klerikun mysliman Fehtullah Gylen. Ky i fundit akuzohet nga Ankaraja zyrtare se është orkestrues i grushtit të...

“Gold Broker” rendit Maqedoninë të gjashtën në botë, për nga papunësia

para 6 muajve - Pa censure

Sipas “Gold Broker”, Maqedonia për momentin renditet e gjashta në botë për nga papunësia, me 20% të popullatës që jetojnë në vend. Në vend të pare është renditur Kongo me 46%, e dyta është Bosna dhe Hercegovina...

Shkruan kushërira e Arbër Xhaferit: Ti dalim zot Maqedonisë, sepse është emër i lashtë ilir

para 6 muajve - InfoMagazin

Shkruan Arjeta Spahiu Serbët e përvetsuan lahutën e malcisë, se nuk dijmë ti dalim zot historisë sonë. Ka tentime ta përvetsojnë edhe Nënë Terezën që ka emër e mbiemër kryekëput Shqip, e gjithashtu edhe...

Shkruan kushërira e Arbër Xhaferit: Ti dalim zot Maqedonisë, sepse është emër i lashtë ilir

para 6 muajve - Shprehja.com

Shkruan Arjeta Spahiu Serbët e përvetsuan lahutën e malcisë, se nuk dijmë ti dalim zot historisë sonë. Ka tentime ta përvetsojnë edhe Nënë Terezën që ka emër e mbiemër kryekëput Shqip, e gjithashtu edhe...

Shkruan kushërira e Arbër Xhaferit: Ti dalim zot Maqedonisë, sepse është emër i lashtë ilir

para 6 muajve - Ina

Shkruan Arjeta Spahiu Serbët e përvetsuan lahutën e malcisë, se nuk dijmë ti dalim zot historisë sonë. Ka tentime ta përvetsojnë edhe Nënë Terezën që ka emër e mbiemër kryekëput Shqip, e gjithashtu edhe...

Shkruan kushërira e Arbër Xhaferit: Ti dalim zot Maqedonisë, sepse është emër i lashtë ilir

para 6 muajve - Tetova Sot

Shkruan Arjeta Spahiu Serbët e përvetsuan lahutën e malcisë, se nuk dijmë ti dalim zot historisë sonë. Ka tentime ta përvetsojnë edhe Nënë Terezën që ka emër e mbiemër kryekëput Shqip, e gjithashtu edhe...

Shkruan kushërira e Arbër Xhaferit: Ti dalim zot Maqedonisë, sepse është emër i lashtë ilir

para 6 muajve - Fol

Shkruan Arjeta Spahiu Serbët e përvetsuan lahutën e malcisë, se nuk dijmë ti dalim zot historisë sonë. Ka tentime ta përvetsojnë edhe Nënë Terezën që ka emër e mbiemër kryekëput Shqip, e gjithashtu edhe...

“Zaev dhe Tsipras të nominohen për Çmimin Nobel për Paqe”

para 6 muajve - 24 ore

Kryetari i Partisë Socialdemokratike të Malit të Zi (PSD) dhe kryeparlamentari disa vjeçar i Kuvendit të Malit të Zi, Ranko Krivokapiç i ka dërguar kërkesën për nominim formal Institutit norvegjez – Nobelit,...

Spahiu: Ti dalim zot Maqedonisë, sepse është emër i lashtë ilir

para 6 muajve - InfoMagazin

Shkruan Arjeta Spahiu Serbët e përvetsuan lahutën e malcisë, se nuk dijmë ti dalim zot historisë sonë. Ka tentime ta përvetsojnë edhe Nënë Terezën që ka emër e mbiemër kryekëput Shqip, e gjithashtu edhe...

Shkruan kushërira e Arbër Xhaferit: Ti dalim zot Maqedonisë, sepse është emër i lashtë ilir

para 6 muajve - Lajm

Arjeta Spahiu Serbët e përvetsuan lahutën e malcisë, se nuk dijmë ti dalim zot historisë sonë. Ka tentime ta përvetsojnë edhe Nënë Terezën që ka emër e mbiemër kryekëput Shqip, e gjithashtu edhe Gjergj...

Ranko Krivokapiç: Zaev dhe Tsipras të nominohen për Çmimin Nobel për Paqe !

para 6 muajve - Pa censure

Ranko Krivokapiç propozon që dy kryeministrave t’u ndahet çmimi për arritjen e Marrëveshjes së Prespës me të cilën zgjidhën kontestin 27 vjeçar në mes Maqedonisë dhe Greqisë. Kryetari i Partisë Socialdemokratike...

“Jam ilir!” Zbulohet testamenti i Aleksandrit të Madh, grekët dhe maqedonasit të shokuar

para 6 muajve - Fakti Ditor

Edhe pse kanë kaluar mijëra vite, bëmat, fitoret dhe betejat e Aleksandrit të Madh vazhdojnë të bëjnë bujë dhe të tërheqin vëmendjen e shumë historianëve. Heroi Ballkanas, u bë një  figura më madhështore...

“Jam ilir!” Zbulohet testamenti i Aleksandrit të Madh, grekët dhe maqedonasit të shokuar

para 6 muajve - Pa censure

Edhe pse kanë kaluar mijëra vite, bëmat, fitoret dhe betejat e Aleksandrit të Madh vazhdojnë të bëjnë bujë dhe të tërheqin vëmendjen e shumë historianëve. Heroi Ballkanas, u bë një  figura më madhështore...

“Zaev dhe Tsipras të nominohen për Çmimin Nobel për Paqe”

para 6 muajve - Gazeta e re

Ranko Krivokapiç propozon që dy kryeministrave t’u ndahet çmimi për arritjen e Marrëveshjes së Prespës me të cilën zgjidhën kontestin 27 vjeçar në mes Maqedonisë dhe Greqisë. Kryetari i Partisë Socialdemokratike...

Vajgël: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 shkurt – Eurodeputeti Ivo Vajgël në një prononcim për “NOVA TV” porosit Qeverinë e Maqedonisë që në muajt e ardhshëm të angazhohet më shumë në reformat e zbatuara, të jenë të dukshme për BE-në...

Ti dalim zot emrit të lashtë ILIR MAQEDON

para 6 muajve - Pa censure

Arjeta Spahiu Serbët e përvetsuan lahutën e malcisë, se nuk dijmë ti dalim zot historisë sonë. Ka tentime ta përvetsojnë edhe Nënë Terezën që ka emër e mbiemër kryekëput Shqip, e gjithashtu edhe Gjergj...

Vajgl: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - Arbresh

Eurodeputeti Ivo Vajgl për “NOVA TV” deklaroi se të amnistuarit e hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill kanë bërë vepra penale më të lehta dhe nuk i kanë bërë dëm të madh Maqedonisë. Ai porositi Qeverinë...

Vajgl: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - Zhurnal

Bruksel, 10 shkurt - Eurodeputeti Ivo Vajgl për “NOVA TV” deklaroi se të amnistuarit e hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill kanë bërë vepra penale më të lehta dhe nuk i kanë bërë dëm të madh Maqedonisë....

Vajgl: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - Aktuale

Eurodeputeti Ivo Vajgl për “NOVA TV” deklaroi se të amnistuarit e hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill kanë bërë vepra penale më të lehta dhe nuk i kanë bërë dëm të madh Maqedonisë. Ai porositi Qeverinë...

Eurodeputeti Ivo Vajgl: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - TelegrafiMk

Eurodeputeti Ivo Vajgl për “NOVA TV” deklaroi se të amnistuarit e hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill kanë bërë vepra penale më të lehta dhe nuk i kanë bërë dëm të madh Maqedonisë Eurodeputeti Ivo...

OPINION: T’I DALIM ZOT EMRIT TË LASHTË ILIR MAQEDON

para 6 muajve - KDPolitik

Shkruan: Arjeta Spahiu Serbët e përvetsuan lahutën e malcisë, se nuk dijmë ti dalim zot historisë sonë. Ka tentime ta përvetsojnë edhe Nënë Terezën që ka emër e mbiemër kryekëput Shqip, e gjithashtu edhe...

Vajgl: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - Telegrafi

Eurodeputeti Ivo Vajgl për “NOVA TV” deklaroi se të amnistuarit e hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill kanë bërë vepra penale më të lehta dhe nuk i kanë bërë dëm të madh Maqedonisë. Ai porositi Qeverinë...

Vajgl: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - InfoMagazin

Eurodeputeti Ivo Vajgl për “NOVA TV” deklaroi se të amnistuarit e hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill kanë bërë vepra penale më të lehta dhe nuk i kanë bërë dëm të madh Maqedonisë. Ai porositi Qeverinë...

Vajgl: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - Tetova Sot

Eurodeputeti Ivo Vajgl për “NOVA TV” deklaroi se të amnistuarit e hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill kanë bërë vepra penale më të lehta dhe nuk i kanë bërë dëm të madh Maqedonisë. Ai porositi Qeverinë...

MPJ filloi të përdorë emrin Republika e Maqedonisë Veriore

para 6 muajve - Pa censure

Pas plotësimit të të gjitha kërkesave ligjore për hyrjen në fuqi të marrëveshjes përfundimtare dhe ndryshimeve kushtetuese, Qeveria e Republikës së Maqedonisë do të publikojë datën e hyrjes në fuqi të...

Vajgl: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - Arbresh

Eurodeputeti Ivo Vajgl për “NOVA TV” deklaroi se të amnistuarit e hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill kanë bërë vepra penale më të lehta dhe nuk i kanë bërë dëm të madh Maqedonisë. Ai porositi Qeverinë...

Vajgl: Reformat duhet të jenë të dukshme

para 6 muajve - Pa censure

Eurodeputeti Ivo Vajgl për “NOVA TV” deklaroi se të amnistuarit e hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill kanë bërë vepra penale më të lehta dhe nuk i kanë bërë dëm të madh Maqedonisë. Ai porositi Qeverinë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK