http://kariera.mk

Vendim suprizë i Gjykatës së Hagës për Frrokun: Dënimi është politik

para 6 muajve - Albeu

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri, me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi me burgim të përjetshëm, është dhënë mbi arsye politike. Në një prononcim, ish-deputeti...

I dënuar përjetë për vrasjen e kryekomisarit, vëllai Frrokut: Me vendimin e Hagës është i lirë

para 6 muajve - Gazeta Express

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri, me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi me burgim të përjetshëm, është dhënë mbi arsye politike. Në një prononcim për “Panorama”,...

Frroku drejt lirisë, avokati: Gjykata në Hagë refuzon ekstradimin

para 6 muajve - BalkanWeb

Gjykata e  Apelit me seli në Hagë  ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut. Lajmi konfirmohet për News24 nga avokati Tonin Prendi. Arben Frroku i dënuar me ‘burgim përjetë’ për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj. Vijon…

I dënuar përjetë për vrasjen e Lamajt, Gjykata e Hagës vendim në favor të Arben Frrokut

para 6 muajve - Gazeta Express

Gjykata e Hagës ka vendosur që Arben Frroku, personi i dënuar me burgim përjetë për vrasjen e ish kryekomisarit Dritan Lamaj, të mos ekstradohet në Shqipëri. Vendimi i dhënë në favor të Frrokut është bazuar...

Gjykata e Hagës merr vendimin për Arben Frrokun

para 6 muajve - Ina

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentim se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike.Mësohet se Gjykata ka dhënë vendim në favor të Arben...

Gjykata e Hagës refuzon ekstradimin: Arben Frrokut i rrezikohet jeta në Shqipëri

para 6 muajve - Vizion Plus

Gjykata e Apelit në Hagë ka dalë kundër vendimit për ekstradimin  e Arben Frrokut në Shqipëri, me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Arben Frroku është dënuar me burgim...

Ekzekutoi kryekomisarin Lamaj, avokati: Arben Frroku drejt lirisë, s’ka asnjë provë dhe mund të kërkojë azil politik në Holandë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Gjykata e  Apelit me seli në Hagë ka refuzuar për të dytën herë ekstradimin e Arben Frrokut. Avokati Tonin Prendi nënvizon se ky vendim i hap rrugë lirimit të Frrokut pasi mund të kërkojë azil politik...

Vrau Dritan Lamajn, gjykata e Hagës vendos pro Arben Frrokut

para 6 muajve - Albeu

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut , i cili...

Gjykata e Hagës refuzon ekstradimin e Arben Frrokut

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta, pasi dënimi është për arsye politike. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili...

Gjykata në Hagë refuzon ekstradimin e Arben Frrokut

para 6 muajve - Opinion

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili...

I dënuar përjetë, Gjykata e Hagës merr vendimin në favor të Arben Frrokut

para 6 muajve - Shekulli

Gjykata e Apelit e të Drejtave të Njeriut në Hagë, ka dhënë vendimin në favor të Arben Frrokut, duke refuzuar ekstradimin e tij në Shqipëri. Sipas Gjykatës së Hagës, Frrokut i rrezikohet jeta në Shqipëri...

Gjykata e Hagës merr vendimin për Arben Frrokun: Në Shqipëri ai rrezikohet...

para 6 muajve - Sot News

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentim se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike.Mësohet se Gjykata ka dhënë vendim  në favor të Arben...

Gjykata e Hagës merr vendimin për Arben Frrokun

para 6 muajve - Sot News

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentim se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye politike. Vijon...

Gjykata e Apelit në Hagë refuzon ekstradimin e Arben Frrokut

para 6 muajve - Illyria

Hagë, 12 shkurt 2019 – Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri, me arsyetim se atij i rrezikohet jeta dhe se dënimi që i është dhënë në Shqipëri është bazuar mbi motive...

Arben Frroku drejt lirisë, Haga refuzon ekstradimin në Shqipëri

para 6 muajve - Java News

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm...

I dënuar përjetë, Haga refuzon ekstradimin e Arben Frrokut

para 6 muajve - Java News

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta. Vendimi është dhënë në favor të Arben Frrokut, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm...

I dënuar për jetë por gjykata liron Arben Frrokun

para 6 muajve - LajmiFundit

I arrestuar në Holandë, Arben Frroku i dënuar me burg për jetë në Shqipëri për vrasjen e Komisarit Dritan Lamaj nuk do të ekstradohet në Shqipëri. Gjykata e Hagës që ka vendosur mos ekstradimin, me vendimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK