http://kariera.mk

Shpërthen Albin Kurti: Dhe dëshmorët të çohen nga varri, s’e falin dot tokën e Kosovës

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Në Kosovë është zhvilluar sot  konferenca “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ku vëmendjen kryesore e ka marrë fjala e liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Duke komentuar...

Kinse dialogu me Serbinë dhe blerja e kohës

para 3 muajve - Telegrafi

Kur vitin e kaluar, presidenti serb Vuçiq, gjatë vizitës së tij në Mitrovicë kishte mbajtur një fjalim programatik, duke deklaruar se ish-presidenti serb Millosheviq ishte një lider i madh, dhe se ai i...

“Dialogu”, Kurti: Të bashkohemi për një marrëveshje të qëndrueshme

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 20 shkurt - Në fjalën e tij në konferencën “Zëri i popullit rreth ‘Finales së madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se politika kosovare ka mundësi...

“Dialogu”, Kurti: Të bashkohemi për një marrëveshje të qëndrueshme

para 3 muajve - Alsat-M

Në fjalën e tij në konferencën “Zëri i popullit rreth ‘Finales së madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se politika kosovare ka mundësi të jetë e unifikuar...

KINSE DIALOGU ME SERBINË DHE BLERJA E KOHËS

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Nga Fadil LEPAJA Kur vitin e kaluar, presidenti serb Vuçiç, gjatë vizitës së tij në Mitrovicë kishte mbajtur një fjalim programatik, duke deklaruar se ish presidenti serb Millosheviç, ishte një lider i...

Kurti-Thaçit: As dëshmorët në varre po u ngritën nuk kanë të drejtë të falin tokën

para 3 muajve - Albeu

Për fazën finale të dialogut dhe marrëveshjen historike me Serbinë në një tryezë të përbashkët kanë diskutuar presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nënkryetari...

Kurti: Ne e dimë se çfarë do Serbia, por a e dimë se çfarë duam ne?

para 3 muajve - RTV 21

Kurti tha se para se të nisë dialogu, duhet të jemi të bashkuar rreth qëllimit tonë Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në fjalën e tij në konferencën “Zëri i popullit rreth ‘Finales së madhe’ ndërmjet...

Kurti: Para se të nisë dialogu, duhet të jemi të bashkuar rreth qëllimit tonë

para 3 muajve - Koha.net

Në fjalën e tij në konferencën “Zëri i popullit rreth ‘Finales së madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha politika kosovare ka mundësi të jetë e unifikuar rreth...

Kurti: As dëshmorët ndër varre po u ngritën nuk kanë të drejtë të falin tokën e Kosovës

para 3 muajve - Telegrafi

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti gjatë konferencës “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë se spektri politik duhet të bashkohet rreth asaj se çfarë dëshiron...

Kurti-Thaçit: As dëshmorët në varre po u ngritën nuk kanë të drejtë të falin tokën e lëre më të gjallët

para 3 muajve - Gazeta Express

Për fazën finale të dialogut dhe marrëveshjen historike me Serbinë në një tryezë të përbashkët kanë diskutuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nënkryetari...

Kurti:Të mos shtiremi që nuk kemi marrëveshje me Serbinë, kemi 33 të tilla

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka thënë se duhet të bëhet një dokument zyrtar me kërkesat e Kosovës ndaj Serbisë. Këtë deklaratë, Kurti e tha në konferencën e Institutit Kërkimor për Çështje Evropiane...

Kurti thotë se edhe dëshmorët po të zgjohen nga varret s’kanë të drejt të japin tokë të Kosovës

para 3 muajve - OraInfo

As dëshmorët nga varret nuk kanë të drejtë të falin tokë të Kosovës, e lëre më njerëzit e gjallë. Kështu është shprehur kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili shtoi se qytetarët, e kanë...

Kurti: Të bëhet një dokument zyrtar me kërkesat e Kosovës ndaj Serbisë

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka thënë se duhet të bëhet një dokument zyrtar me kërkesat e Kosovës ndaj Serbisë. Këtë deklaratë, Kurti e tha në konferencën e Institutit Kërkimor për Çështje Evropiane...

Kurti: Të bëhet një dokument zyrtar me kërkesat e Kosovës ndaj Serbisë

para 3 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka thënë se duhet të bëhet një dokument zyrtar me kërkesat e Kosovës ndaj Serbisë. Këtë deklaratë, Kurti e tha në konferencën e Institutit Kërkimor për Çështje Evropiane...

“Dialogu”, Kurti: Të bashkohemi për një marrëveshje të qëndrueshme

para 3 muajve - Lajm

Në fjalën e tij në konferencën “Zëri i popullit rreth ‘Finales së madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se politika kosovare ka mundësi të jetë e unifikuar...

Starova: E ardhmja si udhërrëfyese e përsosur drejt marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 3 muajve - Koha.mk

Po bëhen rreth gjashtë muaj që debati rreth një marrëveshjeje të mundshme përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të jetë i nxehtë dhe nuk ndalet, rikujton ish-diplomati shqiptar, Dr. Arian...

Kurti: Të bëhet një dokument zyrtar me kërkesat e Kosovës ndaj Serbisë

para 3 muajve - Infokusi

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, ka thënë se duhet të bëhet një dokument zyrtar me kërkesat e Kosovës ndaj Serbisë. Këtë deklaratë, Kurti e tha në konferencën e Institutit Kërkimor për Çështje Evropiane...

Albin Kurti ua ndalon edhe dëshmorëve të diskutojnë për korrigjim kufijsh nëse zgjohen nga varret

para 3 muajve - Periskopi

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti gjatë konferencës “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë se spektri politik duhet të bashkohet rreth asaj se çfarë dëshiron...

Starova: E ardhmja si udhërrëfyese e përsosur drejt marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 3 muajve - Koha.net

Po bëhen rreth gjashtë muaj që debati rreth një marrëveshjeje të mundshme përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të jetë i nxehtë dhe nuk ndalet, rikujton ish-diplomati shqiptar, Dr. Arian...

Kurti: Para se të nisë dialogu, duhet të jemi të bashkuar rreth qëllimit tonë

para 3 muajve - Gazeta e re

Në fjalën e tij në konferencën “Zëri i popullit rreth ‘Finales së madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha politika kosovare ka mundësi të jetë e unifikuar rreth...

Kurti: As dëshmorët ndër varre po u ngritën nuk kanë të drejtë të falin tokën e Kosovës

para 3 muajve - Sovrani

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti gjatë konferencës “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë se spektri politik duhet të bashkohet rreth asaj se çfarë dëshiron...

Kurti i thotë Thaçit: As dëshmorët nga varret s’kanë të drejtë të falin tokë

para 3 muajve - Insajderi

As dëshmorët nga varret nuk kanë të drejtë të falin tokë të Kosovës, e lëre më njerëzit e gjallë, ka thënë kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili shtoi se qytetarët, e kanë mendjen tek papunësia...

Kurti-Thaçit: As dëshmorët në varre po u ngritën nuk kanë të drejtë të falin tokën e lëre më të gjallët

para 3 muajve - Bota Press

Botapress 20 Shkurt- Për fazën finale të dialogut dhe marrëveshjen historike me Serbinë në një tryezë të përbashkët kanë diskutuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin...

Kurti: Para se të nisë dialogu, duhet të jemi të bashkuar rreth qëllimit tonë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Në fjalën e tij në konferencën “Zëri i popullit rreth ‘Finales së madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha politika kosovare ka mundësi të jetë e unifikuar rreth...

Albin Kurti kërkon përpilimin e një dokumenti zyrtar me kërkesa ndaj Serbisë

para 3 muajve - Insajderi

“Ne e dimë se çfarë do Serbia, por a e dimë se çfarë duam ne? Në Kuvend ne mund të arrijmë konsensus për kërkesat tona për Serbinë siç është njohja e pavarësisë, zbardhjen e fatit të të pagjeturve, reciprocitet,...

Kurti: Para se të nisë dialogu, duhet të jemi të bashkuar rreth qëllimit tonë

para 3 muajve - Periskopi

Në fjalën e tij në konferencën “Zëri i popullit rreth ‘Finales së madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha politika kosovare ka mundësi të jetë e unifikuar rreth...

Kurti kërkon dokument zyrtar për kërkesat e Kosovës ndaj Serbisë

para 3 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti, ka vlerësuar se duhet të bëhet një dokument zyrtar me kërkesat e Kosovës ndaj Serbisë. Këtë deklaratë, Kurti e ka dhënë në konferencën e Institutit Kërkimor...

Kurti: Para se të nisë dialogu, duhet të jemi të bashkuar rreth qëllimit tonë

para 3 muajve - KosovaPress

“Ne e dimë se çfarë do Serbia, por a e dimë se çfarë duam ne? Në Kuvend ne mund të arrijmë konsensus për kërkesat tona për Serbinë siç është njohja e pavarësisë, zbardhjen e fatit të të pagjeturve, reciprocitet,...

Kurti: As dëshmorët nga varret s’kanë të drejtë të falin tokë, lëre më të gjallët

para 3 muajve - Ekonomia Online

As dëshmorët nga varret nuk kanë të drejtë të falin tokë të Kosovës, e lëre më njerëzit e gjallë. Kështu është shprehur kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili shtoi se qytetarët, e kanë...

Kurti: As dëshmorët ndër varre po u ngritën nuk kanë të drejtë të falin tokë të Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) ka mbajtur një konferencë me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Në këtë konferencë kanë marrë...

Kurti: Askush nuk ka të drejtë të falë tokë të Kosovës

para 3 muajve - Arbresh

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) ka mbajtur një konferencë me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Në këtë konferencë kanë marrë...

Serbia mund të kërkojë përfshirjen e Rusisë e Kinës në dialog, nëse Kosova insiston për ShBA-në

para 3 muajve - Alsat-M

Mundësitë që shteti i Rusisë dhe shteti i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës mirëpret vetëm...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 19 shkurt - Deklaratat e udhëheqësit të Partisë Kombëtare Serbe, Nenad Popoviq, që në dialogun mes Kosovës e Serbisë duhet të përfshihen edhe Amerika, edhe Rusia dhe edhe Kina janë të papranueshme...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Gazeta Liria

Mundësitë që shteti i Rusisë dhe shteti i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës  mirëpret vetëm...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Klan Kosova

Deklaratat e udhëheqësit të Partisë Kombëtare Serbe, Nenad Popoviq, që në dialogun mes Kosovës e Serbisë duhet të përfshihen edhe Amerika, edhe Rusia dhe edhe Kina janë të papranueshme për spektrin politik...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Infokusi

Mundësitë që shteti i Rusisë dhe ai i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës mirëpret vetëm...

Serbia mund të kërkojë përfshirjen e Rusisë e Kinës në dialog, nëse Kosova insiston për ShBA’në

para 3 muajve - Infokusi

Mundësitë që shteti i Rusisë dhe shteti i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës mirëpret vetëm...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - GazetaBlic

Deklaratat e udhëheqësit të Partisë Kombëtare Serbe, Nenad Popoviq, që në dialogun mes Kosovës e Serbisë duhet të përfshihen edhe Amerika, edhe Rusia dhe edhe Kina janë të papranueshme për spektrin politik...

Rusia dhe Kina të pa dëshiruara në fazën fianale të dialogut Kosovë – Serbisë

para 3 muajve - OraInfo

Kosova dhe Serbia janë duke u përgatitur për fazën finale të dialogut mes vete. Mundësitë që shteti i Rusisë dhe shteti i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Gazeta Express

Mundësitë që shteti i Rusisë dhe shteti i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës mirëpret vetëm...

Kosovë- Serbi, kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Java News

Mundësitë që Rusia dhe Kina të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës mirëpret vetëm përfshirjen e SHBA-së...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Arbresh

Deklaratat e udhëheqësit të Partisë Kombëtare Serbe, Nenad Popoviq, që në dialogun mes Kosovës e Serbisë duhet të përfshihen edhe Amerika, edhe Rusia dhe edhe Kina janë të papranueshme për spektrin politik...

Serbia mund të kërkojë përfshirjen e Rusisë e Kinës në dialog, nëse Kosova insiston për ShBA’në

para 3 muajve - Periskopi

Mundësitë që shteti i Rusisë dhe shteti i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës mirëpret vetëm...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Arbresh

Mundësitë që shteti i Rusisë dhe shteti i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës mirëpret vetëm...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Gazeta Observer

Mundësitë që shteti i Rusisë dhe shteti i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës mirëpret vetëm...

Kundërshtohet përfshirja e Rusisë dhe e Kinës në dialog

para 3 muajve - Ekonomia Online

Mundësitë që shteti i Rusisë dhe shteti i Kinës të përfshihen në dialogun mes Kosovës e Serbisë po konsiderohen si të papranueshme nga spektri politik në vend. Sipas tyre, populli i Kosovës mirëpret vetëm...

A është e mundur që Rusia të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi? Flet deputeti i AAK-së

para 3 muajve - Insajderi

Deklaratat e udhëheqësit të Partisë Kombëtare Serbe, Nenad Popoviq, që në dialogun mes Kosovës e Serbisë duhet të përfshihen edhe Amerika, edhe Rusia dhe edhe Kina janë të papranueshme për spektrin politik...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK