http://kariera.mk

Limaj: Në dialog shkojmë vetëm për njohje

më 2.2019 - Alsat-M

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë përpjekje serioze që për herë të parë faktori...

Limaj: Në dialog duhet të shkojmë vetëm për njohje

më 2.2019 - OraInfo

Deputeti i Kuvendit dhe lideri i Nismas për Kosovën, Fatmir Limaj që tashmë ka edhe detyrën e bashkëkryesuesit të dialogut ka deklaruar se grupi i ri negociatorë tregon që ‘temat nacionale nuk janë të...

Limaj: Në dialog shkojmë vetëm për njohje

më 2.2019 - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë, ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë përpjekje serioze që për herë të parë faktori...

Limaj: Kosova nuk do të pranojë me asnjë çmim të negociojë sovranitetin e vendit

më 2.2019 - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë përpjekje serioze që për herë të parë faktori...

“Nëse Serbia s’është e gatshme të futet në dialog për njohje, Kosova mund të presë”

më 2.2019 - RTV 21

Sipas Limajt, tani titulli duhet të jetë dialogu për njohje të Kosovës. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë tha se Qeveria...

Limaj: Pa njohje s’ka normalizim të marrëdhënieve me Serbinë

më 2.2019 - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëheresh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë përpjekje serioze që për herë të parë faktori...

Limaj: S’duhet ta kemi presion kohën, por marrëveshjen e mirë me Serbinë

më 2.2019 - Klan Kosova

Bashkëdrejtuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk është vetëm Kosova ajo që duhet të kujdeset për paqen e Ballkanit. Duke folur për dialogun për Serbinë, Limaj ka thënë se ky...

Limaj: S’duhet ta kemi presion kohën, por marrëveshjen e mirë me Serbinë

më 2.2019 - Gazeta Express

Bashkëdrejtuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk është vetëm Kosova ajo që duhet të kujdeset për paqen e Ballkanit. Ai ka shtuar se Kosova nuk duhet ta ketë presionin e kohës,...

Limaj: Në dialog me Serbinë shkojmë vetëm për njohje

më 2.2019 - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëheresh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë përpjekje serioze që për herë të parë faktori...

Limaj: Në dialog shkojmë vetëm për njohje

më 2.2019 - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë përpjekje serioze që për herë të parë faktori...

Limaj: Në dialog ne duhet të shkojmë për njohje dhe asgjë tjetër

më 2.2019 - Insajderi

Fatmir Limaj që tashmë ka edhe detyrën e bashkëkryesuesit të dialogut ka deklaruar se grupi i ri negociatorë tregon që ‘temat nacionale nuk janë të destinuara për mazhorancën apo për një grup politik’....

Limaj: S’duhet ta kemi presion kohën, por marrëveshjen e mirë me Serbinë

më 2.2019 - Gazeta Monitor

Bashkëdrejtuesi i Ekipit Negociator të Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk është vetëm Kosova ajo që duhet të kujdeset për paqen e Ballkanit. Ai ka shtuar se Kosova nuk duhet ta ketë presionin e kohës,...

Limaj: Kosova nuk do të pranojë me asnjë çmim të negociojë sovranitetin e vendit

më 2.2019 - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë përpjekje serioze që për herë të parë faktori...

Limaj: Në dialog shkojmë vetëm për njohje

më 2.2019 - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë përpjekje serioze që për herë të parë faktori...

Limaj: Në dialog shkojmë vetëm për njohje

më 2.2019 - KosovaPress

Limaj tha se prej fillimit përpjekja e kësaj Qeverie ka qenë t’i jepet mundësi konsensusit. Ai shtoi se ideja dhe detyra e të gjithëve është ta kthejë në binarë këtë proces. Limaj deklaroi se Kosova nuk...

Limaj për dialogun: S’duhet të frikësohemi ta paraqesim mendimin tonë në tavolinë

më 2.2019 - Gazeta Observer

Bashkëkryenegocatori i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Fatmir Limaj, tha se forcat politike duhet të kenë konsensus, në mënyrë që sipas tij, në dialog të shkohet me një zë. Sipas Limajt, çdo dialog...

Limaj për dialogun: S’duhet të frikësohemi ta paraqesim mendimin tonë në tavolinë

më 2.2019 - Ekonomia Online

Bashkëkryenegocatori i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Fatmir Limaj, tha se forcat politike duhet të kenë konsensus, në mënyrë që sipas tij, në dialog të shkohet me një zë, raporton Ekonomia Online....

Limaj: S’ka normalizim mes Kosovës dhe Serbisë pa e njohur këto dy shtete njëra-tjetrën

më 2.2019 - Epoka e Re

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëheresh bashkëdrejtues i delegacionit shtetëror për bisedime me Serbinë, ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë përpjekje serioze që për herë të parë faktori...

Limaj për dialogun: S’duhet të frikësohemi ta paraqesim mendimin tonë në tavolinë

më 2.2019 - Ekonomia Online

Bashkëkryenegocatori i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Fatmir Limaj, tha se forcat politike duhet të kenë konsensus, në mënyrë që sipas tij, në dialog të shkohet me një zë, raporton Ekonomia Online....

Limaj: Tema nacionale duhet të na bashkojë të gjithëve

më 2.2019 - Arbresh

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) ka mbajtur një konferencë me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”. Në këtë konferencë kanë marrë...

Sejdiu: Ka tentativa të bëhet copë -copë një çështje

më 2.2019 - Arbresh

Ndonëse kanë kaluar një javë që kur Ekipi Negociator ka dërguar në Kuvendin e Kosovës, platformën për dialog më Serbinë, kjo platformë ende nuk iu është dorëzuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Korab...

PDK-ja beson në reflektimin e opozitës

më 2.2019 - Arbresh

Edhe deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhevahire Izmaku, thotë se nuk kanë parë asgjë deri më tash nga kjo platformë. Por për dallim nga Sejdiu, Izmaku, është optimiste se kurdo që...

​Sejdiu analizon në T7 platformën shtetërore për dialogun me Serbinë

më 2.2019 - Gazeta Express

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, ka analizuar platformën shtetërore për dialogun me Serbinë. Sejdiu ka shpjeguar në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7,...

Sejdiu analizon platformën shtetërore për dialogun me Serbinë

më 2.2019 - Arbresh

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, ka analizuar platformën shtetërore për dialogun me Serbinë. Sejdiu ka shpjeguar në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK