http://kariera.mk

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela aplikon për SPAK

para 3 muajve - Medial

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela ka aplikuar këtë të mërkurë për të qenë pjesë e SPAK. Aplikimi i Prelës për të qenë pjesë e SPAK ka ardhur një ditë para përfundimit të afatit te vendosur nga...

Donika Prela  dhe 5 prokurorë të tjerë i shtohen garës për SPAK

para 3 muajve - Shekulli

Garës për SPAK ju shtuan edhe 6 kandidatë të tjerë. Një nga emrat më të përfolur është ai i drejtueses së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Gjithashtu sot shtuan emrin në listë edhe prokurori...

Pasi kaloi “stuhinë” e ndërkombëtarëve në Vetting, Donika Prela bëhet gati për SPAK-un

para 3 muajve - Gazeta Express

“Po më lë një shije të keqe” Këto ishin disa nga fjalët e Theo Jacobs, përfaqësuesit të ONM-së I cili në seancën e vettingut ndaj Donika Prelës u tregua posaçërisht I dyshimtë në lidhje me pasurinë e saj...

Donika Prela, mes 5 emrave që kandidojnë për pjesë të SPAK-ut

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Dita e nesërme, 21 shkurti, është afati i fundit i dorëzimit të aplikimeve për strukturën e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), ndërsa sot kanë aplikuar edhe pesë prokurorë të tjerë, mes tyre edhe drejtuesja...

Pasi kaloi me sukses vettingun, Donika Prela ndërmerr hapin e madh

para 3 muajve - Sot News

Donika Prela, drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda pasi kaloi me sukses vettingun, ka ndërmarrë një hap tjetër në karrierën e saj. Mësohet se Prela ka aplikuar për t’u bërë pjesë e Strukturës së...

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela aplikon për SPAK

para 3 muajve - BalkanWeb

Ndërsa gara për të kandiduar për tu bërë pjesë e Prokurorisë Speciale do të jetë e hapur deri nesër, listës i shtohet një emër i rëndësishëm. Donika Prela, drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda...

E FUNDIT/ Donika Prela aplikon për SPAK

para 3 muajve - Albeu

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela aplikon për të qenë pjesë e SPAK, struktura e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Pak javë më parë, Donika Prela u Komisioni...

Pasi kaloi me sukses vettingun, Donika Prela bën lëvizjen e papritur

para 3 muajve - Sot News

Donika Prela, drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda pasi kaloi me sukses vettingun, ka ndërmarrë një hap tjetër në karrierën e saj. Mësohet se Prela ka aplikuar për t’u bërë pjesë e Strukturës së...

Donika Prela aplikon për SPAK

para 3 muajve - Koha Jone

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela ka aplikuar për të qenë pjesë e SPAK, struktura e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Pak javë më parë, Komisioni i Pavarur i...

Donika Prela aplikon për në SPAK

para 3 muajve - Opinion

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela aplikon për të qenë pjesë e SPAK, struktura e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Këtë të mërkurë kanë dorëzuar dosjet për SPAK...

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela konkurron për pjesë të SPAK

para 3 muajve - Gazeta Tema

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela, ka aplikuar sot të jetë pjesë e SPAK. Për këtë pozicion mund të kandidojnë të gjithë prokurorët që kanë mbi 10 vite eksperiencë dhe nuk kanë...

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela aplikon për SPAK

para 3 muajve - Vizion Plus

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela ka aplikuar këtë të mërkurë për të qenë pjesë e SPAK. Aplikimi i Prelës për të qenë pjesë e SPAK ka ardhur një ditë para përfundimit të afatit te vendosur nga...

SPAK, shtohen prokurorët e interesuar

para 3 muajve - Top Channel

Prokurorët i përgjigjen thirrjes për të kandiduar në strukturën hetimor kundër korrupsionit në nivele të larta të quajtur SPAK. Sot për këtë institucion kanë paraqitur kandidimet disa prokurorë. Altin...

Gara për SPAK/ Zgjerohet lista, aplikon dhe drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela

para 3 muajve - Java News

Shtohen edhe gjashtë kandidatë të rinj për SPAK. Këtë të mërkurë kanë dorëzuar dosjet, drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela, prokurori në Prokurorinë e Apelit Tiranë Altin Dumani,...

24 orë larg SPAK, dy prokurorë të tjerë i bashkohen garës

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 20 shkurt - Na ndajnë vetëm 24 orë nga përfundimi i afatit dhe këtë të mërkurë garës për të qenë pjesë e strukturës së Prokurorisë së Posaçme i janë bashkuar dhe dy prokurorë të tjerë. Fjala është...

Rritet interesi për SPAK, 4 prokurorë kandidatë për organin e ri

para 3 muajve - Vizion Plus

Katër prokurorë të tjerë kanë shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë e SPAK. Aplikimi ka ardhur një ditë para përfundimit të afatit ndërsa mësohet që prokurorët që kanë shprehur dëshirën janë Altin Dumani,...

SPAK drejt konstituimit, aplikojnë 4 prokurorë të tjerë. Dridhet politika

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kur ka mbetur vetëm një ditë nga përfundimi i afatit për aplikimet në strukturën e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), kanë aplikuar sot tre prokurorë të tjerë. Prokurorët që kanë aplikuar sot për të qenë pjesë...

Rritet intersi për SPAK, 4 prokurorë kandidatë për organin e ri

para 3 muajve - Vizion Plus

Katër prokurorë të tjerë kanë shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë e SPAK. Aplikimi ka ardhur një ditë para përfundimit të afatit ndërsa mësohet që prokurorët që kanë shprehur dëshirën janë Altin Dumani,...

E FUNDIT/ Donika Prela aplikon për SPAK

para 3 muajve - LajmiFundit

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela aplikon për të qenë pjesë e SPAK, struktura e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Pak javë më parë, Donika Prela u Komisioni...

Gara për SPAK, aplikojnë 4 prokurorë të tjerë. Emrat

para 3 muajve - Koha Jone

Një ditë para përfundimit të afatit, 4 prokurorë të tjerë kanë aplikuar për të qenë pjesë e strukturës së SPAK. Mësohet se prokurorët që kanë aplikuar për të qenë pjesë e SPAK janë Prokurori i Apelit Tiranë,...

Institucioni i SPAK drejt konstituimit, aplikojnë edhe dy prokurore të tjera (Dalin emrat)

para 3 muajve - Sot News

Vetëm një ditë para skadimit të afatit për kandidaturat, listës së kandidatëve për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) përveç Altin Dumanit, prokuror...

24 orë larg SPAK, dy prokurorë të tjerë i bashkohen garës

para 3 muajve - Gazeta Express

Na ndajnë vetëm 24 orë nga përfundimi i afatit dhe këtë të mërkurë garës për të qenë pjesë e strukturës së Prokurorisë së Posaçme i janë bashkuar dhe dy prokurorë të tjerë. Fjala është për prokuroin e...

Dy prokurorë i bashkohen garës për SPAK (Emrat)

para 3 muajve - Shekulli

Një prokuror i Prokurorisë së Apelit Tiranë si dhe një prokurore në Prokurorinë e Shkallës së Parë në Durrës, i janë bashkuar listës së aplikantëve për t’u bërë pjesë e SPAK. Altin Dumani dhe Enkeleda...

Nesër skadon afati, listës së SPAK i shtohen edhe dy prokurorë, kush janë emrat e rinj

para 3 muajve - Sot News

Vetëm një ditë para skadimit të afatit për kandidaturat, listës së kandidatëve për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) i shtohen edhe dy emra të rinj....

Formimi i SPAK, ja cilët janë dy prokurorët e tjerë që kanë aplikuar

para 3 muajve - Opinion

Dy prokurorë të tjerë kanë aplikuar sot për të qenë pjesë e SPAK. Ata janë Prokurori i Apelit në Tiranë Altin Dumani dhe prokurorja e Durrësit, Eneleda Osmani (Xhengo). Numri i aplikantëve deri më tani...

Gara për SPAK, aplikojnë dy prokurorë të tjerë (Emrat)

para 3 muajve - BalkanWeb

Një ditë para përfundimit të afatit, dy prokurorë kanë aplikuar për të qenë pjesë e strukturës së SPAK. Mësohet se prokurorët që kanë aplikuar për të qenë pjesë e SPAK janë Prokurori i Apelit Tiranë, Altin...

EMRAT/ SPAK, aplikojnë 4 prokurorë të tjerë, institucioni drejt konstituimit

para 3 muajve - Java News

Kur ka mbetur vetëm një ditë nga përfundimi i afatit për aplikimet në strukturën e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), kanë aplikuar sot tre prokurorë të tjerë. Prokurorët që kanë aplikuar sot për të qenë pjesë...

SPAK, aplikojnë dy prokurorë të tjerë (EMRAT)

para 3 muajve - Lexo

Kur ka mbetur vetëm një ditë nga përfundimi i afatit për aplikimet në strukturën e Prokurorisë së Posaçme (SPAK), kanë aplikuar sot dy prokurorë të tjerë. Prokurorët që kanë aplikuar sot për të qenë pjesë...

Aplikimet për SPAK/ Shkon në 20 numri i prokurorëve që kandidojnë, njihuni e emrat

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Siç edhe është lajmëruar më herët nesër është data e fundit për aplikimin nga ana e prokurorëve për “Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar” njohur ndryshe si SPAK. Deri më tani...

Gara për SPAK, aplikojnë 3 prokurorë të tjerë

para 3 muajve - 24 ore

Një ditë para përfundimit të afatit, 3 prokurorë te tjerë kanë aplikuar për të qenë pjesë e strukturës së SPAK. Mësohet se prokurorët që kanë aplikuar për të qenë pjesë e SPAK janë Prokurori i Apelit Tiranë,...

Pse argumentet e qeverisë se opozita po bllokon SPAK nuk qëndrojnë

para 3 muajve - Opinion

Deklaratat nga qeveria se opozita po përpiqet të bllokojë drejtësinë me vendimin për të djegur mandatet duket se nuk qëndron. Edhe këtë të martë, numri dy i Partisë Socialiste Taulant Balla tha se opozita...

Zbardhen detajet për SPAK, gjykata dhe prokuroria e posaçme ngrihen në të njëjtën ditë, gjyqtarët pritet t’i nënshtrohen më vonë vetingut

para 3 muajve - Sot News

Zbardhen detajet mbi mënyrën se si do të ngrihen Gjykata dhe Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Më 21 shkurt mbyllet gara për prokurorë, ndërsa gazeta ka mësuar se puna...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK