http://kariera.mk

Ambasadorja e Gjermanisë, takim me Kryemadhin….

para 3 muajve - Standard

Vetëm pak kohë pasi mbylli takimin me kreun e PD-së, Lulzim Basha, ambasadorja e Gjermanisë Susanne Schütz, ka nisur një takim me kryetaren e LSI-se, Monika Kryemadhi. Ky takim vjen pas vendimit të marrë...

“Ky b*th*iri Basha”: Irritimi i Monika Kryemadhit gjatë mbledhjes me deputetët e LSI, pas “surprizës” për djegien e mandateve

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ajo që dje u duk si një “tradhti” e Lefter Kokës ndaj LSI-së duke mos pranuar të djegë mandatin e deputetit siç bënë të tjerët pas mbledhjes me Kryemadhin në Tiranë duket të jetë një lojë e parapërgatitur...

“Mandatet”, ambasadorja e Gjermanisë takon Monika Kryemadhin

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Vetëm pak kohë pasi mbylli takimin me kreun e PD-së, Lulzim Basha, ambasadorja e Gjermanisë Susanne Schütz , ka nisur një takim me kryetaren e LSI-se, Monika Kryemadhi. Ky takim vjen pas vendimit të marrë...

Pas Bashës ambasadorja gjermane i "zë" zyrën Kryemadhit

para 3 muajve - Albeu

Pas takimit që zhvilloi me kreun e PD, Lulzim Basha në selinë e PD, ambasadorja gjermane Susanne Schütz, ka nisur një takim me kryetaren e LSI-se, Monika Kryemadhi. Mësohet se takimi po zhvillohet në selinë...

Mandatet/ Pas Bashës ambasadorja gjermane në zyrën e Kryemadhit

para 3 muajve - BalkanWeb

Pas takimit që zhvilloi me kreun e PD, Lulzim Basha në selinë e PD, ambasadorja gjermane Susanne Schütz, ka nisur një takim me kryetaren e LSI-se, Monika Kryemadhi. Mësohet se takimi po zhvillohet në selinë...

Djegia e mandateve, Basha takohet me ambasadoren Schutz

para 3 muajve - Alsat-M

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz dhe ambasadori i BE Luigi Soreca takuan Lulzim Bashën sot në selinë e kaltërt. Fillimisht Basha ka pritur në takim ambasadoren gjermane dhe më pas edhe...

Çfarë po ndodh? Pas mbledhjes së Kryesisë, Monika Kryemadhi takim me ambasadoren gjermane

para 3 muajve - Sot News

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë. Ajo u ka kërkuar deputetëve t’i qëndrojnë fort presionit ndërkombëtar lidhur me vendimin për djegien e mandateve, pas porosive të...

Ky b*th*iri Basha”: Irritimi i Monika Kryemadhit gjatë mbledhjes me deputetët e LSI, pas “surprizës” për djegien e mandateve

para 3 muajve - Lexo

Ajo që dje u duk si një “tradhti” e Lefter Kokës ndaj LSI-së duke mos pranuar të djegë mandatin e deputetit siç bënë të tjerët pas mbledhjes me Kryemadhin në Tiranë duket të jetë një lojë e parapërgatitur...

Monika Kryemadhi thotë se Lulzim Basha është ‘b*thq*rë’

para 3 muajve - Periskopi

Ajo që dje u duk si një “tradhti” e Lefter Kokës ndaj LSI-së duke mos pranuar të djegë mandatin e deputetit siç bënë të tjerët pas mbledhjes me Kryemadhin në Tiranë duket të jetë një lojë e parapërgatitur...

Ambasadorja e Gjermanisë takohet me Monika Kryemadhin

para 3 muajve - Koha Jone

Vetëm pak kohë pasi mbylli takimin me kreun e PD-së, Lulzim Basha, ambasadorja e Gjermanisë Susanne Schütz, ka nisur një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Ky takim vjen pas vendimit të marrë...

Përçahet familja/ Kryemadhi mbledh urgjentisht Kryesinë dhe jep porositë e fundit: Kujdes nga Meta!

para 3 muajve - Sot News

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë. Ajo u ka kërkuar deputetëve t’i qëndrojnë fort presionit ndërkombëtar lidhur me vendimin për djegien e mandateve. Gazetari Endri...

Djegia e mandateve, Soreca dhe Schutz në zyrën e Bashës

para 3 muajve - Top Channel

Pas deklaratës së fortë të Shteteve të Bashkuara, por edhe qëndrimit që mbajti ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Soreca, në selinë e Partisë Demokratike sot ishin disa ambasadorë për takim kokë...

Kryemadhi mbledh LSI për protestën: Duhet t’i qëndroni presionit ndërkombëtar, të mos diktohemi nga Meta

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë. Ajo u ka kërkuar deputetëve t’i qendrojnë fort presionit ndërkombëtar lidhur me vendimin për djegien e mandateve. Mësohet se në...

Djegia e mandateve, Bashta takohet me ambasadoren Schutz

para 3 muajve - Klan Kosova

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz dhe ambasadori i BE Luigi Soreca takuan Lulzim Bashën sot në selinë e kaltërt. Fillimisht Basha ka pritur në takim ambasadoren gjermane dhe më pas edhe...

Tiranë: Ambasadorja gjermane takohet me opozitën

para 3 muajve - Albinfo

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, takuan Lulzim Bashën sot në selinë e kaltër. Fillimisht Basha ka pritur në takim ambasadoren gjermane dhe më pas...

Djegia e mandateve, ambasadorja gjermane takon Bashën

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 20 shkurt - Ambasadorja gjermane në Tiranë, Susane Schütz I është derjtuar mëngjesin e kësaj të mërkure selisë së Partisë Demorkatike. Mësohet se ambasadorja gjermane është duke zhvilluar një takim...

Soreca takon Bashën pas djegies dhe mandateve dhe ka një thirrje për nesër

para 3 muajve - Albeu

Përfundoi pak minuta më parë takimi në selinë blu mes Lulzim Bashës dhe ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca , pas të cilit ky i fundit bëri edhe një deklaratë për mediat. Soreca u shpreh se ashtu...

Një ditë pasi SHBA- BE kritikuan opozitën dhe u përballën me sulmet e PD- LSI, Soreca: Nesër nuk presim dhunë, duhet dialog!

para 3 muajve - Gazeta Tema

Një ditë pasi shprehën qëndrime të forta dhe të ashpra kundër vendimit të opozitës për të nisur djegien e mandateve të deputetëve, ku më i rëndi ishte ai i selisë diplomatike të SHBA-së, këtë mëngjes në...

Protesta e nesërme e opozitës, Soreca: Shmangni dhunën

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca e ka cilësuar ditën e nesërme si të rëndësishme. Pas takimit me Lulzim Bashën në zyrën e tij të fundit, Soreca, duke iu referuar protestës së nesrëme, tha se...

Kryemadhi deputetëve të LSI: I rezistoni presionit të SHBA- Bruksel!

para 3 muajve - Java News

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë. Ajo u ka kërkuar deputetëve t’i qendrojnë fort presionit ndërkombëtar lidhur me vendimin për djegien e mandateve. Mësohet se në...

Soreca pas takimit me Bashën: Të ndiqen procedurat demokratike

para 3 muajve - Koha Jone

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka folur për mediat, pas takimit të zhvilluar sot në mëngjes në selinë blu me kreun e PD, Lulzim Basha. Soreca tha se kreut të PD Basha i është bërë e qartë qëndrimi...

Soreca: I shpreha Bashës qëndrimin tonë, nesër të mos ketë dhunë

para 3 muajve - Opinion

Pas përfundimit të takimit me kreun demokrat Lulzim Basha, ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca ka dhënë një prononcim të shkurtër për mediat. Ai ka thënë se shpreson që nesër të mos...

Pas takimit me Bashën, ambasadori i BE: Isha i qartë! Presim t'mos ketë dhunë në protestë

para 3 muajve - Gazeta Express

Ashtu siç pritej, ambasadori i BE-së në Tiranë ka dalë nga mbledhja në selinë e PD-së duke u shprehur se është treguar i qartë me Bashën në lidhje me vendimin për lënien e mandateve të deputetëve të opozitës....

Ambasadori i BE: Urojmë që protesta e të entjes të mos ketë dhunë

para 3 muajve - Vizion Plus

Ambasadori BE, Luigi Soreca dhe ambasadorja gjermane Suzane Schütz zhvilluan paraditen e kësaj të mërkure një takim me kreun demokrat Lulzim Basha. Takimi u zhvillua në selinë blu ndërsa mësohet se në...

Pas takimit me Bashën, flet nga selia blu ambasadori i BE-së: Kam qenë shumë i qartë, nesër presim...

para 3 muajve - Sot News

Pas vendimit të opozitës për djegien e mandateve, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schutz zhvilloi këtë mëngjes një takim me kreun e PD, Lulzim Basha. Pas saj, në zyrën e liderit të PD është...

Djegia e mandateve, ambasadorja gjermane takon Bashën

para 3 muajve - Medial

Ambasadorja gjermane në Tiranë, Susane Schütz I është derjtuar mëngjesin e kësaj të mërkure selisë së Partisë Demorkatike. Mësohet se ambasadorja gjermane është duke zhvilluar një takim me kreun demokrat....

Djegia e mandateve, ambasadorja gjermane i shkon në zyrë Kryemadhit

para 3 muajve - Java News

Pas takimit me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë blu, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, i është drejtuar në orët e mesditës së sotme selisë së Lëvizjes Socialiste për...

“Mandatet” ndezin alarmin e kuq, ambasadorët ‘pushtojnë’ zyrën e Bashës

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Vendimi i opozitës së bashkuar për të djegur mandatet parlamentare ka ndezur një dritë të kuqe alarmi për demokracinë në Shqipëri. Shqetësimin për situatën e krijuar në politikën tonë e ka shprehur hapur...

Presioni i BE dhe Gjermanisë për djegien e mandateve, ambasadorët Soreca dhe Schutz i shkojnë Bashës në zyrë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Rritet presioni i nderkombetareve ndaj lidershipit te PD, pas kercenimit se opozita do te djege mandatet e deputeteve te opozites. Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz si dhe ambasadori i...

Një ditë pasi SHBA- BE kritikuan opozitën dhe u përballën me sulmet e PD- LSI, Soreca: Nesër nuk presim trazira, duhet dialog!

para 3 muajve - Lexo

Një ditë pasi shprehën qëndrime të forta dhe të ashpra kundër vendimit të opozitës për të nisur djegien e mandateve të deputetëve, ku më i rëndi ishte ai i selisë diplomatike të SHBA-së, këtë mëngjes në...

Ambasadorja gjermane i shkon në zyrë Bashës

para 3 muajve - Albeu

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz mësohet se ka shkuar ditën e sotme në zyrën e Bashës . Kjo lëvizje vjen pas deklaratave nga opozita për të djegur mandatet e deputetëve. Kujtojmë se sot...

Ky b*th*iri! Hakmarrja e Kryemadhit ndaj Bashës për djegien e mandateve

para 3 muajve - Albeu

Ajo që dje u duk si një "tradhti" e Lefter Kokës ndaj LSI-së duke mos pranuar të djegë mandatin e deputetit siç bënë të tjerët pas mbledhjes me Kryemadhin në Tiranë duket të jetë një lojë e parapërgatitur...

Prag proteste, ambasadorja gjermane takon e vetme Kryemadhin

para 3 muajve - LajmiFundit

Pas takimit me liderin e PD, Lulzim Basha, ambasadorja gjermane në Tiranë, Susanne Schutz ka takuar dhe kryetaren e LSI, Monika Kryemadhin. Ky takim me kryetarët e partive opozitare vjen pas vendimit të...

Ndërkombëtarët bëjnë “për ujë të ftohtë” Bashën/ Pas ambasadores gjermane, ja kush shkoi me urgjencë në zyrën e tij

para 3 muajve - Sot News

Pas vendimit të opozitës për djegien e mandateve, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schutz zhvilloi këtë mëngjes një takim me kreun e PD, Lulzim Basha. Pas saj, në zyrën e liderit të PD është...

Djegia e mandateve, Soreca dhe Schutz në zyrën e Bashës

para 3 muajve - Arbresh

Pas deklaratës së fortë të Shteteve të Bashkuara, por edhe qëndrimit që mbajti ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Soreca, në selinë e Partisë Demokratike sot ishin disa ambasadorë për takim kokë...

Ambasadorët në zyrën e Bashës, sot Këshilli Kombëtar merr vendimin final

para 3 muajve - Opinion

Ambasadorja e Gjermanisë Susanne Schutz dhe më pas ai i Bashkimit Europian Luigi Soreca kanë zhvilluar një takim këtë mëngjes me kreun demokrat Lulzim Basha në selinë e Partisë Demokratike. Takimi ka në...

Djegia e mandateve, ambasadorja e Gjermanisë takim me Bashën

para 3 muajve - BalkanWeb

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë Susane Schutz ka zhvilluar një takim me kreun e PD, Luzlim Basha në selinë e PD. Takimi mes dy liderëve vjen pas vendimit për djegien e e mandateve nga opozita. Vijon…

Basha nuk ndalet, një tjetër ambasadore takim kokë më kokë me kreun e PD, çfarë po diskutohet

para 3 muajve - Sot News

Pas vendimit të opozitës për djegien e mandateve, ambasadorja gjermane i është drejtuar zyrës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Mësohet se ambasadorja Schutz po zhvillon një takim me Bashën...

Basha nuk ndalet, një tjetër ambasadore i është drejtuar zyrës së kreut të PD, çfarë po diskutohet

para 3 muajve - Sot News

Pas vendimit të opozitës për djegien e mandateve, ambasadorja gjermane i është drejtuar zyrës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Mësohet se ambasadorja Schutz po zhvillon një takim me Bashën...

Djegia e mandateve, ambasadorja gjermane në takim me Lulzim Bashën

para 3 muajve - Shekulli

Pak ditë pas vendimit të Partisë Demokratike për djegien e mandateve në Kuvend, situata vijon të jetë e nxehtë dhe dinamike. Ambasadorja gjermane në Tiranë Susanne Schütz, i është drejtuar sot zyrës së...

Djegia e mandateve, ambasadorja gjermane takon Bashën

para 3 muajve - Vizion Plus

Ambasadorja gjermane në Tiranë, Susane Schütz I është derjtuar mëngjesin e kësaj të mërkure selisë së Partisë Demorkatike. Mësohet se ambasadorja gjermane është duke zhvilluar një takim me kreun demokrat....

Një ditë pasi SHBA- BE kritikuan opozitën, Soreca: Nesër nuk presim dhunë!

para 3 muajve - Java News

Një ditë pasi shprehën qëndrime të forta dhe të ashpra kundër vendimit të opozitës për të nisur djegien e mandateve të deputetëve, ku më i rëndi ishte ai i selisë diplomatike të SHBA-së, këtë mëngjes në...

Ambasadorja gjermane takon Bashën

para 3 muajve - Koha Jone

Që pas vendimit të PD-së për djegien e mandateve të deputetëve, selia e Partisë Demokratike vijon të ketë zhvillime. Mëngjesin e sotëm, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, i është drejtuar...

Djegia e mandateve, Tabaku: Të shembim qeverinë e krimit

para 3 muajve - Zhurnal

Nga Jorida Tabaku Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetëvete. Djegia e mandateve është rekursi i fundit që i është lënë opozitës për të arritur një qëllim madhor: që të shembim një qeveri të krimit,...

Djegia e mandateve, PD: Të enjten nuk do ketë më parlament

para 3 muajve - Shekulli

Basha: Qeveri tranzitore do të thotë dorëheqje e Ramës dhe hetimi i tij. Detyra e parë qeverisë së re: Arrestimi i Vangjush Dakos. Lefter Koka kundër LSI: Nuk djeg mandatin, ky vendim është i Saliut Lindita...

Soreca flet pas takimit me Bashën: Protesta e nesërme të mos ketë dhunë!

para 3 muajve - LajmiFundit

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ka folur për mediat pas takimit me kreun e PD, Lulzim Basha. Soreca e ka vënë theksin te protesta e nesërme e opozitës, ndërsa ka apeluar që të mos ketë dhunë. Sa...

PD s’tërhiqet nga djegia e mandateve. Basha: Nuk ka frymëzim më të madh sesa SHBA

para 3 muajve - Ina

Lulzim Basha zgjodhi një shprehje të Presidentit Lincoln për t’iu përgjigjur Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, e cila reagoi ashpër për vendimin e opozitës për të djegur mandatet. “That these...

Lënia e mandateve, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Ina

Partia Demokratike do të mbledhë në orën 17:00 të pasdites së sotme Këshillin Kombëtar të PD për të konfirmuar vendimmarrjen unanime të grupit parlamentar dhe Kryesisë së kësaj partie për dorëzimin e mandateve...

Djegia e mandateve nga opozita, Ambasada Amerikane del me reagimin e fortë

para 3 muajve - Ina

Ambasada Amerikane shprehet me anë të një deklarate të postuar në Facebook se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet...

MANDATET/ Pas ambasadores gjermane dhe ai i BE takim me Bashën

para 3 muajve - Java News

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz si dhe ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca kanë zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha në selinë blu. Fillimisht Basha ka pritur në takim ambasadoren...

Presioni i BE dhe Gjermanisë për djegien e mandateve, ambasadorët Soreca dhe Schutz i shkojnë Bashës në zyrë

para 3 muajve - Lexo

Rritet presioni i nderkombetareve ndaj lidershipit te PD, pas kercenimit se opozita do te djege mandatet e deputeteve te opozites. Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz si dhe ambasadori i...

Soreca takon Bashën pas djegies dhe mandateve dhe ka një thirrje për nesër

para 3 muajve - Lajme.al

Përfundoi pak minuta më parë takimi në selinë blu mes Lulzim Bashës dhe ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, pas të cilit ky i fundit bëri edhe një deklaratë për mediat. Soreca u shpreh se ashtu...

Ish-anëtarja e kryesisë së PD zbulon skenarin: Basha s’është lider dhe s’ka ndërmend të djegë mandatet, ja ç’kërkon

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ish- anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike Endira Bushati ka folur për aksionin opozitar për të djegur mandatet, ndërsa u shpreh se do të jetë e vështirë që opozita të marrë një hap të tillë. E ftuar...

Gjermania ‘zbarkon’ në selinë blu. Çfarë do të diskutojë me Bashën

para 3 muajve - Lexo

Pas vendimit të opozitës pë djegien e mandateve ka ardhur dhe reagimi i ndërkombëtarëve të cilët kundërshtojnë këtë vendim. Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Susanne Schütz, ka shkuar në selinë blu...

Djegia e mandateve, Tabaku: Të shembim qeverinë e krimit

para 3 muajve - Koha Jone

Nga Jorida Tabaku Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetëvete. Djegia e mandateve është rekursi i fundit që i është lënë opozitës për të arritur një qëllim madhor: që të shembim një qeveri të krimit,...

Ambasadorja gjermane në selinë e PD, takim me Bashën

para 3 muajve - Java News

Pas vendimit të opozitës pë djegien e mandateve ka ardhur dhe reagimi i ndërkombëtarëve të cilët kundërshtojnë këtë vendim. Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Susanne Schütz, ka shkuar në selinë blu...

Ish-anëtarja e kryesisë së PD: Basha s’ka ndërmend të djegë mandatet!

para 3 muajve - Java News

Ish- anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike Endira Bushati ka folur për aksionin opozitar për të djegur mandatet, ndërsa u shpreh se do të jetë e vështirë që opozita të marrë një hap të tillë. E ftuar...

Presion? Soreca flet pas takimit me Bashën: S’do ketë dhunë!

para 3 muajve - LajmiFundit

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ka folur për mediat pas takimit me kreun e PD, Lulzim Basha. Soreca e ka vënë theksin te protesta e nesërme e opozitës, ndërsa ka apeluar që të mos ketë dhunë. Sa...

Pas takimit me Bashën, ambasadori i BE: Isha i qartë! Presim t’mos ketë dhunë në protestë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ashtu siç pritej, ambasadori i BE-së në Tiranë ka dalë nga mbledhja në selinë e PD-së duke u shprehur se është treguar i qartë me Bashën në lidhje me vendimin për lënien e mandateve të deputetëve të opozitës....

Soreca, mesazh Bashës nga Brukselit: jo dhunë në protestën e së enjtes

para 3 muajve - Te Sheshi

Kreu i Zyrës së BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, përcolli mesazhin se nuk do donte të shihej sërish dhunë në protestën e së enjtes, paralajmëruar nga opozita. Ai, së bashku me ambasadoren gjermane në Tiranë...

Soreca flet pas takimit me Bashën: Nesër presim të mos ketë dhunë

para 3 muajve - 24 ore

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz si dhe ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca kanë zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha në selinë blu. Fillimisht Basha ka pritur në takim ambasadoren...

Ish-anëtarja e kryesisë së PD zbulon skenarin: Basha s’është lider dhe s’ka ndërmend të djegë mandatet, ja ç’kërkon

para 3 muajve - Lexo

Ish- anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike Endira Bushati ka folur për aksionin opozitar për të djegur mandatet, ndërsa u shpreh se do të jetë e vështirë që opozita të marrë një hap të tillë. E ftuar...

Mandatet, ambasadorët Soreca dhe Schutz i shkojnë Bashës në zyrë

para 3 muajve - 24 ore

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susane Schutz si dhe ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca kanë zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha në selinë blu. Fillimisht Basha ka pritur në takim ambasadoren...

Djegia e mandatëve, ambasadorja e Gjermanisë i shkon në zyrë Bashës

para 3 muajve - LajmiFundit

Gjatë orëve të fundit, PD ka servirur zhvillime të bujshme. Mëngjesin e sotëm, ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schutz, i është drejtuar zyrës së Lulzim Bashës. Takimi mes tyre me dyer të mbyllura...

Shkelën vijën e kuqe, uragani i SHBA mbi Lulin e Monikën

para 3 muajve - Java News

Nga Carlo Bollino/ Në më pak se 72 orë Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi morën 6 dënime nga komuniteti ndërkombëtar: një rekord që tremb edhe një ujk të vjetër të politikës si Sali Berisha, të cilit gjatë...

Djegia e mandateve nga opozita, Ambasada Amerikane del me reagimin e fortë

para 3 muajve - InfoMagazin

Ambasada Amerikane shprehet me anë të një deklarate të postuar në Facebook se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet...

Djegia e mandateve nga opozita/ Ambasadorët e huaj takohen në mbrëmje me Ramën e Ruçin: Bashkëpunoni dhe ngrihuni mbi sherret politike

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Ambasada e SHBA: Kërcënimet për djegien e mandateve minojnë demokracinë Një demokraci e shëndetshme kërkon një opozitë që funksionon në mënyrë konstruktive brenda institucioneve kushtetuese. Kërcënimet...

Basha: Djegim mandatet, Shqipëria do të jetë e lirë, me një qeveri të popullit dhe për popullin

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u pyet edhe për qëndrimin e ashpër të Ambasadës Amerikane lidhur me këtë vendim të opozitës dhe zgjodhi të citojë presidentin Lincoln, për të dhënë një përgjigje....

Basha: U miratua me votë unanime vendimi për djegien e mandateve

para 3 muajve - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes me kryesinë e partisë ka deklaruar se është miratuar me votë unanime djegia e mandatëve të të gjithë deputetëve të kësaj force. Në deklaratën e...

Ish-anëtarja e PD-së me deklaratë të fortë: Nuk i djeg Basha mandatet. Ja çfarë kërkon

para 3 muajve - Sot News

Ish- anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike Endira Bushati duke folur për aksionin opozitar për të djegur mandatet, u shpreh se do të jetë e vështirë që opozita të djegë madatet. Bushati u shpreh se...

Djegia e mandateve nga opozita, Ambasada Amerikane në Tiranë del me reagimin e fortë

para 3 muajve - Koha.mk

Ambasada Amerikane në Tiranë shprehet se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet e tyre në parlament minojnë parimet bazë...

Djegia e mandateve, Ruçi me urgjencë tek Rama, të pranishëm dhe diplomatë

para 3 muajve - Koha Jone

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi po zhvillon një takim mbrëmjen e sotme me kryeministrin Edi Rama. Takimi vjen vetëm pak orë pas vendimit të Partisë Demokratike dhe LSI për të dorëzuar mandatet e deputetëve,...

SHBA për djegien e mandateve: Do të zhgënjeni njerëzit të cilëve keni privilegjin t’u shërbeni

para 3 muajve - Portalb

Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një deklarate shprehet se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet e tyre në parlament...

Kryesia e PD-së unanimisht për djegie të mandatave

para 3 muajve - Koha.mk

Kryesia e Partisë Demokratike në Shqipëri ka votuar sonte unanimisht propozimin e kryetarit, Lulzim Basha, për djegien e mandateve. Pas protestës të së shtunës, të mbajtur nga opozita, Basha kishte deklaruar...

Kryesia e PD-së voton unanimisht djegien e mandateve

para 3 muajve - Telegrafi

Kryesia e Partisë Demokratike ka votuar unanimisht propozimin e kryetarit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Pas mbledhjes, Lulzim Basha foli për mediat, duke thënë se kjo ishte alternativa e fundit...

SHBA për djegien e mandateve: Do të zhgënjeni njerëzit të cilëve keni privilegjin t’u shërbeni

para 3 muajve - Koha.net

Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një deklarate shprehet se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet e tyre në parlament...

Shkelën vijën e kuqe, uragani i SHBA mbi Lulin e Monikën

para 3 muajve - Lexo

Nga Carlo Bollino/ Në më pak se 72 orë Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi morën 6 dënime nga komuniteti ndërkombëtar: një rekord që tremb edhe një ujk të vjetër të politikës si Sali Berisha, të cilit gjatw...

Kryesia e PD-së voton unanimisht djegien e mandateve

para 3 muajve - Lajmi.net

Kryesia e Partisë Demokratike ka votuar unanimisht propozimin e kryetarit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Pas mbledhjes, Lulzim Basha foli për mediat, duke thënë se kjo ishte alternativa e fundit...

SHBA kritikon opozitën për djegien e mandateve, ja përgjigja e Bashës

para 3 muajve - Shekulli

Kryetari i PD Lulzim Basha tha se Partia Demokratike ka vendosur në unanimitet që të djegë mandatet. Basha u pyet se çfarë reagimi ka, pasi ambasada e SHBA në Tiranë e ka kritikuar pikërisht veprimin e...

SHBA për djegien e mandateve: Do të zhgënjeni njerëzit të cilëve keni privilegjin t’u shërbeni

para 3 muajve - Shenja

Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një deklarate shprehet se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet e tyre në parlament...

Kryesia e PD-së unanimisht për djegie të mandatave

para 3 muajve - Koha.net

Kryesia e Partisë Demokratike në Shqipëri ka votuar sonte unanimisht propozimin e kryetarit, Lulzim Basha, për djegien e mandateve. Pas protestës të së shtunës, të mbajtur nga opozita, Basha kishte deklaruar...

Kryesia e PD-së voton unanimisht djegien e mandateve

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryesia e Partisë Demokratike ka votuar unanimisht propozimin e kryetarit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Pas mbledhjes, Lulzim Basha foli për mediat, duke thënë se kjo ishte alternativa e fundit...

Djegia e mandateve në Shqipëri, reagon Ambasada e SHBA-ve

para 3 muajve - Alsat-M

Ambasada amerikane në Tiranë u bën thirrje deputetëve të opozitës në Shqipëri që të mos pranojnë djegien e mandateve të tyre, duke theksuar se një vendim i tillë minon parimet bazë të demokracisë. Reagimi...

​ Basha për mandatet: Nuk ka frymëzim më të madh sesa SHBA

para 3 muajve - KosovaPress

“That these dead shall not have died in vain. That this nation under God, shall know a new birth of Freedom and that Government of the people, by the people and for the people shall not perish from the...

Shprehja e Lincoln që përdori Lulzim Basha

para 3 muajve - Koha Jone

Pas mbledhjes së kryesisë së PD-së, kreu Lulzim Basha citoi për mediat një shprehje nga ish-Presidenti Amerikan Abraham Lincoln. ”That these dead shall not have died in vain. That this nation under God,...

Basha i përgjigjet ambasadës amerikane më një shprehje të Abraham Lincoln

para 3 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PD-së Lulzim Basha foli për mediat në përfundim të mbledhjes së kryesisë. I pyetur nëse kishte një qëndrim lidhur me deklaratën e ambasadës së SHBA për djegien mandateve, Basha u përgjigj me...

Ambasada amerikane reagon për djegien e mandateve nga opozita

para 3 muajve - Telegrafi

Ambasada amerikane në Tiranë me anë të një deklarate shprehet se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet e tyre në parlament...

Kjo është përgjigja e Bashës për SHBA-në

para 3 muajve - Albeu

Në mbledhjen e vetëm pak çasteve më parë të PD-së, u miratua djegia e mandateve me votë unanime nga të gjithë deputetët e kësaj force, shkruan Albeu.com “ Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetvete....

“Mandatet”, Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA: Zoti e bekoftë Amerikën!

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Menjëherë pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike ku u vendos unanimisht për djegien e mandateve parlamentare, kryedemokrati Lulzim Basha dha një deklaratë për mediat, ku ndër të tjera komentoi...

SHBA: Deputetët të refuzojnë djegien e mandateve

para 3 muajve - Lajmi.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka lënë mënjanë gjuhën diplomatike dhe ka folur ashpër kundër vendimit të opozitës për të djegur mandatet. Kërcënimi i PD dhe LSI, thuhet në një deklaratë...

Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA me shprehjen e Lincoln

para 3 muajve - BalkanWeb

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike e cila vendosi unanimisht për djegien e mandateve të deputetëve, kryedemokrati Basha ka komentuar deklaratën e bërë pak minuta më parë nga ambasada...

Basha nuk e ha presionin, një përgjigje për Ambasadën Amerikane

para 3 muajve - Opinion

Kryesia e Partisë Demokratike ka votuar unanimisht propozimin e kryetarit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Kryedemokrati po ashtu në një deklaratë për mediat, ai ka dhënë dhe një mesazh për reagimin...

Basha: U miratua me votë unanime vendimi për djegien e mandateve

para 3 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes me kryesinë e partisë ka deklaruar se është miratuar me votë unanime djegia e mandatëve të të gjithë deputetëve të kësaj force. Në deklaratën e...

Basha përgjigjet indirekt ambasadës SHBA: Nuk ka demokraci më të madhe se ajo amerikane!

para 3 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha foli sot pas mbledhjes së kryesisë së partisë. Ai u shpreh se u vendos unanimisht për djegien e mandateve. “Mbledhja sapo përfundoi! Më votë unanime u miratua vendimi për djegien...

Kryesia e PD-së voton unanimisht për djegien e mandateve

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryesia e Partisë Demokratike ka votuar sonte unanimisht propozimin e kryetarit, Lulzim Basha, për djegien e mandateve. Pas pritëses së shtunës, të mbajtur nga opozita, Basha kishte deklaruar se opozitës...

Mandatet/ PD mbledh Kryesinë, ja çfarë po diskutohet në selinë blu

para 3 muajve - BalkanWeb

Një ditë pasi Partia Demokratike, aleatët e saj dhe LSI-ja vendosën djegien e mandateve të deputetit, sot selia blu ka kaluar në veprime konkrete. Ajo ka mbledhur në orën 18:00  Kryesinë e saj, ndërsa...

PD mbledh kryesinë, miratohet djegia e mandateve

para 3 muajve - Shekulli

Djegia e mandateve nga deputetët e opozitës është miratuar. Partia Demokratike zhvilloi një mbledhje me kryesinë ku u miratua djegia e mandateve në votë unanime nga të gjithë deputetët e saj. “Djegia e...

Lulzim Basha injoron thirrjen e SHBA-së: Mandatet do i djegim të shpëtojmë Shqipërinë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha ka injoruar thirrjet e SHBA-së, për të mos djegur mandatet. Ai ka thirrur urgjentisht Kryesinë, pas deklaratës amerikanë, dhe më pas ka dalë e ka thënë për gazetarët, se Kryesia ka votuar...

"Pa asnjë përjashtim" Basha tregon çfarë ndodhi në mbledhjen e kryesisë së PD-së për mandatet

para 3 muajve - Sot News

Partia Demokratike zhvilloi një mbledhje me kryesinë, ku u miratua djegia e mandateve me votë unanime nga të gjithë deputetët e kësaj force. “Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetvete. Djegia e mandateve...

Deklaratat e ashpra të SHBA dhe BE, ja si përgjigjet Lulzim Basha

para 3 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha refuzoi të komentojë të deklaratat e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe BE-së, që janë shprehur kundër djegies së mandateve. Ai tha: "Unë nuk komentoj...

Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA me shprehjen e Lincoln

para 3 muajve - Koha Jone

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike e cila vendosi unanimisht për djegien e mandateve të deputetëve, kryedemokrati Basha ka komentuar deklaratën e bërë pak minuta më parë nga ambasada...

Basha nuk e ha presionin, një përgjgije për Ambasadën Amerikane

para 3 muajve - Opinion

Kryesia e Partisë Demokratike ka votuar unanimisht propozimin e kryetarit Lulzim Basha për djegien e mandateve.  Kryedemokrati po ashtu në një deklaratë për mediat, ai ka dhënë dhe një mesazh për reagimin...

Ambasada e SHBA: Deputetët të mos pranojnë djegien e mandateve

para 3 muajve - RTV 21

“Nëse dështoni të bëni punën tuaj, do të zhgënjeni njerëzit të cilëve keni privilegjin tu shërbeni” Ambasada amerikane në Tiranë u bën thirrje deputetëve të opozitës që të mos pranojnë djegien e mandateve...

Mandatet, Basha: Votuam unanimisht për djegien

para 3 muajve - Gazeta Express

Kreu i PD-së, Lulzim Basha foli sot pas mbledhjes së kryesisë së partisë. Ai u shpreh se u vendos unanimisht për djegien e mandateve. “Mbledhja sapo përfundoi! Më votë unanime u miratua vendimi për djegien...

Mandatet/ PD mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të ndodhë

para 3 muajve - Sot News

Një ditë pasi Partia Demokratike, aleatët e saj dhe LSI-ja vendosën djegien e mandateve të deputetit, sot selia blu ka kaluar në veprime konkrete. Ajo ka mbledhur sot në orën 18:00  Kryesinë e saj, ndërsa...

Ambasadori britanik te zyra e Lulzim Bashës për mandatet

para 3 muajve - Koha Jone

Mbrëmjen e sotme ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman, është takuar me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur...

Kryesia e PD voton unanimisht për djegien e mandateve

para 3 muajve - Koha Jone

Kryesia e Partisë Demokratike ka votuar unanimisht propozimin e kryetarit Lulzim Basha për djegien e mandateve.

Kundra djegies së mandateve/ Ambasadori britanik takohet me Bashën

para 3 muajve - Lexo

Ndërkombëtarët janë vënë në lëvizje menjëherë pas vendimit të opozitës shqiptare për djegien e mandateve të deputetëve, duke u shprehur kundër kësaj lëvizjeje. Pasditen e sotme, ambasadori i Britansë,...

Djegia e mandateve nga opozita, Ambasada Amerikane del me reagimin e fortë

para 3 muajve - Aktuale

Ambasada Amerikane shprehet me anë të një deklarate të postuar në Facebook se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet...

Përfundon mbledhja tek selia e PD, Basha injoron SHBA-të: Vendosëm djegien e mandateve

para 3 muajve - Lexo

Ka përfunduar mbledhja e Partisë Demokratike. Lideri opozitar Basha është shprehur se kryesia e PD ka vendosur djegien e mandateve, duke injoruar thirrjen e SHBS dhe BE. “Djegia e mandateve nuk është qëllim...

Pas vendimit për djegien e mandateve, Ambasadori britanik i shkon në zyrë Bashës

para 3 muajve - Sot News

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman është takuar pasditen e sorme me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur...

“Mandatet”, ambasadori i Britanisë takon Bashën

para 3 muajve - Gazeta Express

Mbrëmjen e sotme ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman, është takuar me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur...

Pas vendimit për djegien e mandateve, Ambasadori britanik i shkon në zyrë Bashën

para 3 muajve - Sot News

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman është takuar pasditen e sorme me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur...

Vendim i befasishëm i Partisë Demokratike – Basha i përgjigjet Ambasadës Amerikane

para 3 muajve - Insajderi

Pas mbledhjes, Lulzim Basha foli për mediat, duke thënë se kjo ishte alternativa e fundit e opozitës. “Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetvete. Djegia e mandateve është alternativa i fundit që i...

Djegia e mandateve të opozitës, reagon ambasada e SHBA: Keqardhje për këtë veprim

para 3 muajve - Zhurnal

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar, pas vendimit thuajse në bllok të opozitës të vendit për të djegur mandatet parlamentare. Nga ambasada amerikane thuhet se ky veprim është për të...

Djegia e mandateve nga opozita, reagon ambasada amerikane

para 3 muajve - Flaka

Ambasada amerikane në Tiranë shprehet me anë të një deklarate se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet e tyre në parlament...

Ndërkombëtarët, në lëvizje! Ambasadori britanik takohet me Bashën

para 3 muajve - Java News

Ndërkombëtarët janë vënë në lëvizje menjëherë pas vendimit të opozitës shqiptare për djegien e mandateve të deputetëve, duke u shprehur kundër kësaj lëvizjeje. Pasditen e sotme, ambasadori i Britansë,...

SHBA kundër opozitës: Deputetët të refuzojnë thirrjet për djegie mandati!

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Vendimi i Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj opozitarë për të djegur mandatet parlamentare, deri më tani kishte sjellë reagime të forta nga Brukseli ku është ndezur drita e kuqe e alarmit për rreziqet...

Basha shpërfill Trumpin dhe citon Linkolnin: Mandatet do të digjen!

para 3 muajve - Java News

Lulzim Basha ka folur pasditen e së martës, në përfundim të mbledhjes së Kryesisë. Ai tha se dhe ky forum e miratoi vendimin për djegien e mandateve ndërsa fjalën e fundit e ka nesër Këshilli Kombëtar....

Mandatet e djegura: SHBA shpërsisht kundër, Basha përgjigjet me Lincolnin

para 3 muajve - Te Sheshi

Uashintoni ka përcjellë një qëndrim të ashpër kundër aktit të opozitës për djegien e mandateve, duke mos lënë asnjë hapësirë “mirëkuptimi”. Ka qenë një Ambasada Amerikane në Tiranë ajo që madje u ka bërë...

Djegia e mandateve, ambasadori i Britanisë takon Bashën

para 3 muajve - Shekulli

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri Duncan Norman, u takua sot me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ky takim vjen një ditë pasi opozita e bashkuar ka marrë vendimin për të djegur...

Djegia e mandateve, reagon për herë të parë ambasada e SHBA

para 3 muajve - BalkanWeb

Ambasada e Shba reagon për djegien e mandateve të opoztës. Vendimi i opozitës, siç thuhet në reagimin e ambasadës minon parimet bazë të demokracisë. STATUSI I PLOTE Një demokraci e shëndetshme kërkon një...

SHBA kundër Lulit & Monës: Deputetët të refuzojnë thirrjet për djegie mandati!

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Vendimi i Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj opozitarë për të djegur mandatet parlamentare, deri më tani kishte sjellë reagime të forta nga Brukseli ku është ndezur drita e kuqe e alarmit për rreziqet...

Djegia e mandateve, Ambasada e SHBA: “Po sabotoni përparimin që Shqipëria ka arritur”

para 3 muajve - Blitz

Opozita e Bashkuar ka vendosur së fundmi se do të djegë mandatet. Për herë të parë, Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë një deklaratë zyrtare për këtë çësthje duke u shprehur se kjo saboton përparimin e...

Ambasada Amerikane: Djegia e mandateve minon parimet e demokracisë

para 3 muajve - Opinion

Ambasada Amerikane ka dalë pak minuta më parë në një deklaratë të fortë lidhur mbi vendimin e opozitës për të djeguar mandatet parlamentare. Ambasada Amerikane u ka kërkuar palëve që të dalin mbi sherret...

Djegia e mandateve të opozitës, reagon ambasada e SHBA: Keqardhje për këtë veprim

para 3 muajve - Shekulli

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar, pas vendimit thuajse në bllok të opozitës të vendit për të djegur mandatet parlamentare. Nga ambasada amerikane thuhet se ky veprim është për të...

Vjen reagimi i Ambasadës së SHBA-së për djegien e mandateve

para 3 muajve - Albeu

Sipas Ambasadës së SHBA-së një verprim i tillë minon parimet bazë të demokracisë , shkruan Albeu.com Ky është reagimi I Ambasadës së SHBA për djegien e mandateve të opozitës: Një demokraci e shëndetshme...

SHBA “fundos” opozitën: Po minoni demokracinë, refuzoni djegien e mandateve

para 3 muajve - Vizion Plus

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar për herë të parë ndaj vendimit të opozitës së bashkuar për djegien e mandateve të deputetëve. Në reagimin e saj ambasada e SHBA-së thekson...

Djegia e mandateve, Ambasadori britanik takon Bashën

para 3 muajve - Koha Jone

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman, është takuar sot pasdite me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet...

Djegia e mandateve, Ambasada e SHBA-ve: Ngrihuni mbi sherret politike, refuzoni thirrjet

para 3 muajve - Gazeta Express

Në lidhje me vendimin unanim të opozitës për djegien e mandateve të deputetëve reagoi sot edhe ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë. Sipas ambasadës një demokraci e shëndetshme kërkon...

"Kërcënimet e PD dhe LSI minojnë parimet bazë", SHBA paralajmëron opozitën për djegien e mandateve

para 3 muajve - Sot News

Ambasada e Shba reagon për djegien e mandateve të opoztës. Vendimi i opozitës, siç thuhet në reagimin e ambasadës minon parimet bazë të demokracisë. STATUSI I PLOTE Një demokraci e shëndetshme kërkon një...

Ambasada e SHBA: Djegia e mandateve minon parimet bazë të demokracisë

para 3 muajve - Koha Jone

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar për vendimin e opozitës për djegien e mandateve. “ Një demokraci e shëndetshme kërkon një opozitë që funksionon në mënyrë konstruktive brenda institucioneve kushtetuese....

REAGIMI/ SHBA e ashpër me opozitën: Djegia e mandateve minon përparimin e Shqipërisë, deputetët të refuzojnë thirrjet e PD-së dhe LSI-së

para 3 muajve - Gazeta Tema

Ambasada e SHBA-së në Tiranë, ka reaguar pas kërcënimeve të opozitës se do të djegë mandatet e deputetëve. Reagimi: Një demokraci e shëndetshme kërkon një opozitë që funksionon në mënyrë konstruktive brenda...

Ambasada amerikane reagon për djegien e mandateve nga opozita

para 3 muajve - Arbresh

Ambasada amerikane në Tiranë me anë të një deklarate shprehet se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet e tyre në parlament...

Basha s’e komenton reagimin e SHBA-së për mandatet: “Zoti e bekoftë Amerikën!”

para 3 muajve - Illyria

Tiranë, 19 shkurt 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, refuzoi të komentojë deklaratën e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës kundër djegies së mandateve të deputetëve të opozitës...

Kjo është përgjigja e Bashës për SHBA-në

para 3 muajve - Lajme.al

Në mbledhjen e vetëm pak çasteve më parë të PD-së, u miratua djegia e mandateve me votë unanime nga të gjithë deputetët e kësaj force, shkruan Albeu.com “Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetvete....

SHBA: Deputetët të refuzojnë djegien e mandateve

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka lënë mënjanë gjuhën diplomatike dhe ka folur ashpër kundër vendimit të opozitës për të djegur mandatet. Kërcënimi i PD dhe LSI, thuhet në një deklaratë...

Mandatet, Basha: Votuam unanimisht për djegien

para 3 muajve - Gazeta Observer

Kreu i PD-së, Lulzim Basha foli sot pas mbledhjes së kryesisë së partisë. Ai u shpreh se u vendos unanimisht për djegien e mandateve. “Mbledhja sapo përfundoi! Më votë unanime u miratua vendimi për djegien...

Deklarata e fortë e SHBA: Iu bëjnë thirrje të gjithë deputetëve të ngrihen mbi sherret politike, të refuzojnë thirrjet për të braktisur mandatet

para 3 muajve - Lexo

DEKLARATA E AMBASADES AMERIKANE NE TIRANE PAS KERCENIMEVE TE PD-LSI PER DJEGIE MANDATESH. SHBA THEKSON SE ”Shtetet e Bashkuara iu bëjnë thirrje të gjithë deputetëve të ngrihen mbi sherret politike, të...

Mandatet, Basha: Votuam unanimisht për djegien

para 3 muajve - Arbresh

Kreu i PD-së, Lulzim Basha foli sot pas mbledhjes së kryesisë së partisë. Ai u shpreh se u vendos unanimisht për djegien e mandateve. “Mbledhja sapo përfundoi! Më votë unanime u miratua vendimi për djegien...

SHBA: Deputetët të refuzojnë thirrjet e PD dhe LSI, kërcënimet sabotojnë përparimin

para 3 muajve - Java News

Ambasada e SHBA në Tiranë është treguar e ashpër pasditen e së martës përmes një deklarate drejtuar opozitës shqiptare. Duke e etiketuar si një kërcënim nga PD dhe LSI, Uashingtoni shprehet se djegia e...

PD voton pro djegjes së mandateve, përkundër paralajmërimit të BE-së

para 3 muajve - Periskopi

Kryesia e Partisë Demokratike ka votuar sonte unanimisht propozimin e kryetarit, Lulzim Basha, për djegien e mandateve. Pas pritëses së shtunës, të mbajtur nga opozita, Basha kishte deklaruar se opozitës...

Djegia e mandateve, SHBA: Kërcënimet e PD dhe LSI sabotojnë përparimin e vendit

para 3 muajve - Java News

Ambasada e SHBA në Tiranë është treguar e ashpër pasditen e së martës përmes një deklarate drejtuar opozitës shqiptare. Duke e etiketuar si një kërcënim nga PD dhe LSI, Uashingtoni shprehet se djegia e...

Djegia e mandateve, Ambasadori britanik takon Bashën

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

mbasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman, është takuar sot pasdite me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet...

Video/Vendim unanim i Kryesisë së PD-së: Digjen mandatet parlamentare

para 3 muajve - Respublica

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komunikuar për mediat vendimin e marrë sot nga Kryesia e PD-së:

Djegia e mandateve, SHBA: Kërcënimet e PD dhe LSI sabotojnë Shqipërinë

para 3 muajve - Java News

Një demokraci e shëndetshme kërkon një opozitë që funksionon në mënyrë konstruktive brenda institucioneve kushtetuese. Kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera...

Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA

para 3 muajve - LajmiFundit

Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar pas mbledhjes së kryesisë së PD lidhur me deklaratën e ambasadës së SHBA për lënien e mandateve nga deputetët e opozitës. Zoti Basha ka cituar një shprehje nga ish-Presidenti...

Kryesia e PD voton unanimisht propozimin e Bashës për djegien e mandateve

para 3 muajve - Arbresh

Kryesia e PD voton unanimisht propozimin e Bashës për djegien e mandateve. Ndërsa për këtë ka reaguar edhe ambasada amerikane. Ambasada Amerikane shprehet me anë të një deklarate të postuar në Facebook...

SHBA kundërshton dorëzimin e mandateve të deputetëve të opozitës

para 3 muajve - Illyria

Tiranë, 19 shkurt 2019 – Ambasada amerikane në Tiranë reagoi sot me tone të ashpra ndaj vendimit të opozitës për të hequr dorë nga mandatet e deputetëve të saj në Kuvendin e Shqipërisë. “Një demokraci...

“Mandatet”, ambasadori i Britanisë takon Bashën

para 3 muajve - Gazeta Observer

Mbrëmjen e sotme ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman, është takuar me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur...

Djegia e mandateve nga opozita, reagon ambasada amerikane

para 3 muajve - KosovaPress

“Një demokraci e shëndetshme kërkon një opozitë që funksionon në mënyrë konstruktive brenda institucioneve kushtetuese. Kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera...

Vjen reagimi i Ambasadës së SHBA-së për djegien e mandateve

para 3 muajve - Fakti Ditor

Sipas Ambasadës së SHBA-së një verprim i tillë minon parimet bazë të demokracisë , shkruan Albeu.com Ky është reagimi I Ambasadës së SHBA për djegien e mandateve të opozitës: Një demokraci e shëndetshme...

Djegia e mandateve/ Ambasadori britanik takon Bashën

para 3 muajve - LajmiFundit

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman, është takuar pasditen e sotme me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur...

SHBA kundër opozitës, fton deputetët të refuzojnë djegien e mandateve

para 3 muajve - PortaliOnline

Vendimi i Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj opozitarë për të djegur mandatet parlamentare, deri më tani kishte sjellë reagime të forta nga Brukseli ku është ndezur drita e kuqe e alarmit për rreziqet...

Djegia e mandateve, Ambasadori britanik takon Bashën

para 3 muajve - Arbresh

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Duncan Norman, është takuar pasditen e sotme me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur...

Djegia e mandateve nga opozita, Ambasada Amerikane del me reagimin e fortë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ambasada Amerikane shprehet me anë të një deklarate të postuar në Facebook se “kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet...

Basha: Pengesa kryesore për Shqipërinë në BE, Qeveria e lidhur me bandat

para 3 muajve - Klan Kosova

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, u shpreh i vendosur se nuk ka kthim prapa në vendimin për djegien e mandateve. Në një dalje për mediat, Basha tha se opozita do të jetë në krah të shqiptarëve. Ai ju përgjigj...

Djegia e mandateve, reagon ambasada e SHBA: Po minoni demokracinë

para 3 muajve - 24 ore

Ambasada e SHBA reagon për herë të parë, qartë dhe prerë në lidhje me vendimin e opozitës së bashkuar për djegien e mandateve. Vendimi i opozitës, siç thuhet në reagimin e ambasadës minon parimet bazë...

Djegia e mandateve nga opozita, reagon Ambasada Amerikane

para 3 muajve - LajmiFundit

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës për lënien e mandateve. Ja deklarata e plotë Një demokraci e shëndetshme kërkon një opozitë që funksionon në mënyrë konstruktive brenda...

Basha: Pengesa kryesore për Shqipërinë në BE, qeveria e lidhur me bandat

para 3 muajve - Infokusi

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, u shpreh i vendosur se nuk ka kthim prapa në vendimin për djegien e mandateve. Në një dalje për mediat, Basha tha se opozita do të jetë në krah të shqiptarëve. Ai ju përgjigj...

Opozita në Shqipëri e vendosur për djegien e mandateve

para 3 muajve - Albinfo

Partia Demokratike do ta mbledhë kryesinë, ku mësohet se kryetari i saj Lulzim Basha do t’i komunikojë vendimin për djegien e mandateve. Ndërkohë të mërkurën, PD-ja pritet të mbledhë edhe Këshillin Kombëtar....

Djegia e mandateve, PD mbledh kryesinë. Basha thërret Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Top Channel

Partia Demokratike duket e vendosur që të djegë mandatet e deputetëve të saj. Pas konsultimeve një ditë më parë me grupin Parlamentar, kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi edhe një takim me kreun e Këshillit...

Basha: Pengesa kryesore për Shqipërinë në BE, qeveria e lidhur me bandat

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, u shpreh i vendosur se nuk ka kthim prapa në vendimin për djegien e mandateve. Në një dalje për mediat, Basha tha se opozita do të jetë në krah të shqiptarëve. Ai ju përgjigj...

"Mandatet"/ PD mbledh sot Kryesinë, nesër Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 19 shkurt - Partia Demokratike do të mbledhë sot në orën 18:00 Kryesinë dhe nesër në orën 17:00 Këshillin Kombëtar. Mbledhja e Kryesisë së PD gjatë ditës së sotme vjen pas vendimit unanim të grupit...

Djegia e mandateve/ PD mbledh Kryesinë e Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Standard

Djegia e mandateve nga opozita ka bërë që Partia Demokratike të mbledhë forumet vendimmarrëse. Kështu mësohet se ditën e sotme në orën 18:00, Partia Demokratike do të mbledhë kryesinë. Ndërsa nesër në...

‘Mandatet’/ PD mbledh sot Kryesinë, nesër Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - BalkanWeb

Partia Demokratike do të mbledhë sot në orën 18:00 Kryesinë dhe nesër në orën 17:00 Këshillin Kombëtar. Mbledhja e Kryesisë së PD vjen pas vendimit unanim për djegien e mandateve. vijon…

Djegia e mandateve, Basha mbledh kryesinë për t’i komunikuar vendimin

para 3 muajve - RTV 21

Kryesia do të mblidhe në orën 18:00 Sot në orën 18:00 Partia Demokratike e Shqiprisë  do të mbledhë kryesinë, ku Lulzim Basha do të paraqesë vendimin për djegien e mandateve. Ndërkohë të mërkurën, PD-ja...

PD shpejton hapat, mbledh organet drejtuese për djegien e mandateve

para 3 muajve - Vizion Plus

Pas vendimit për djegien e mandateve nga grupi parlametar, PD do të mbledhë këtë të martë në orën 18:00 Kryesinë. Ndërsa ditën e nesërme në orën 17:00 demokratët do të mbledhin Këshillin Kombëtar. Vendimi...

Djegia e mandateve, Basha nis lëvizjet, ja çfarë vendosi

para 3 muajve - Gazeta Shqip

PD nuk do të tërhiqet nga vendimi për djegien e mandateve. Pas konsultimeve një ditë më parë me grupin Parlamentar, kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi edhe një takim me kreun e Këshillit Kombëtar të PD,...

Basha kërkon ‘kokën’ e Dakos: S’ka dhe nuk do të ketë negociata

para 3 muajve - BalkanWeb

Një ditë pasi hoqi dorë nga mandati i tij bashkë me deputetët e PD, kyedemokrati Lulzim Basha ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, krijimin e një qeverie tranzitore dhe arrestimin e tre politikanëve....

Mandatet, Lulzim Basha nuk humbet kohë. Nesër vendimi final

para 3 muajve - Opinion

Gjithçka do të marrë fund të mërkurën në orën 17:00. Partia Demokratike mbledh nesër Këshillin Kombëtar dhe do të jetë ky organ i partisë që do të japë vendimin final në lidhje me dorëzimin e mandateve....

Djegia e mandateve, Basha takon Nishanin: S’ka më Parlament

para 3 muajve - Telegrafi

Një ditë pasi deputetët e PD vendosën djegien e mandateve, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar sot Kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishanin, ku është diskutuar pikërisht për këtë çështje....

PD tjetër vendim, ja kur do mblidhet Kryesia dhe Këshilli Kombëtar

para 3 muajve - Koha Jone

Një ditë pas vendimit të Grupit Parlamentar, për djegien e mandateve si një mesazh pas protestës së të shtunën, tashmë iniciativa do të diskutohet edhe në organet e tjera më të larta vendimmarrëse brenda...

Zbulohet plani/ PD tjetër vendim për mandatet, çfarë është planifikuar sot në orën 17:00

para 3 muajve - Sot News

Një ditë pas vendimit të Grupit Parlamentar, për djegien e mandateve si një mesazh pas protestës së të shtunën, tashmë iniciativa do të diskutohet edhe në organet e tjera më të larta vendimmarrëse brenda...

Pritet vendimi i Këshillit Kombëtar i PD-së për djegien e mandateve

para 3 muajve - Klan Kosova

Pritet vendimi i Këshillit Kombëtar i PD-së për djegien e mandateve Një ditë pasi opozita vendosi djegien e mandateve, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar sot Kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD-së,...

Djegia e mandateve, Basha: S’ka më Parlament

para 3 muajve - Alsat-M

Një ditë pasi deputetët e Partisë demokratike në Shqipëri vendosën djegien e mandateve, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar sot Kryetarin e Këshillit Kombëtar të kësaj partie, Bujar Nishanin, ku është...

Ç’po ndodh në PD? Mbledhje urgjente e Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar

para 3 muajve - Lexo

Ditën e djeshme opozita vendosi djegien e mandateve në shenjë proteste kundër kryeministrit Edi Rama. Krerët e opozitës pas këtij vendi u shprehën se Rama duhet të jap dorëheqjen dhe të krijohet një qeveri...

Basha: Nga e enjtja nuk do ketë më Parlament, të arrestohen hajdutët

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 19 shkurt - Kreu demokrat, Lulzim Basha zhvilloi këtë të martë një takim me kreun e Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishanin. Takimi mes Bashës dhe Nishanit erdhi pas vendimit të grupit parlametar...

Basha takim me Nishanin për djegjen e mandateve

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha është takuar me ish-presidentin, Bujar Nishani për të diskutuar vendimin ekstrem të djegjes së mandateve parlamentare të opozitës. Takimi vjen...

Djegia e mandateve, PD mbledh urgjent Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar. Çfarë po ndodh në selinë blu?

para 3 muajve - Java News

Ditën e djeshme opozita vendosi djegien e mandateve në shenjë proteste kundër kryeministrit Edi Rama. Krerët e opozitës pas këtij vendi u shprehën se Rama duhet të jap dorëheqjen dhe të krijohet një qeveri...

Basha: Nuk do ketë më parlament, dorëheqje dhe hetim për Ramën

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një prononcim për mediat pas takimit me Bujar Nishanin, deklaroi se hapi i parë i qeverisë tranzitore është dorëheqja dhe nisja e hetimit ndaj kryeministrit Edi Rama. “Ajo...

Basha: Nga e enjtja nuk do ketë më Parlament, të arrestohen hajdutët

para 3 muajve - Vizion Plus

Kreu demokrat, Lulzim Basha zhvilloi këtë të martë një takim me kreun e Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishanin. Takimi mes Bashës dhe Nishanit erdhi pas vendimit të grupit parlametar të PD për djegien...

Pritet vendimi i Këshillit Kombëtar i PD-së për djegien e mandateve

para 3 muajve - Koha.net

Një ditë pasi opozita vendosi djegien e mandateve, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar sot Kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishanin. Mësohet se takimi po zhvillohet në selinë blu, ku temë...

Djegia e mandateve, Basha takon Nishanin: S’ka më Parlament

para 3 muajve - Infokusi

Një ditë pasi deputetët e PD vendosën djegien e mandateve, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar sot Kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishanin, ku është diskutuar pikërisht për këtë çështje,...

Nuk ka kthim pas! Basha bën paralajmërimin e fortë

para 3 muajve - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar sot se “nuk ka kthim mbrapa ” lidhur me vendimin unanin të marrë dje nga Grupi Parlamentar i PD për djegien e mandateve. Deklarata u bë pas takimit...

Basha flet për qeverinë tranzitore: Nis me arrestimin e tre politikanëve

para 3 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka sqaruar për mediat se çfarë do të thotë qeveri tranzitore e kërkuar prej opozitës me djegien e mandateve, si dhe cilat janë prioritetet që parashikon ajo. Pas takimit me kreun...

Mori garancinë e fundit, Basha zbulon hapat e radhës dhe flet me emra: Nis me Ramën dhe arrestimin e tre politikanëve

para 3 muajve - Sot News

Kreu i PD, Lulzim Basha ka sqaruar për mediat se çfarë do të thotë qeveri tranzitore e kërkuar prej opozitës me djegien e mandateve, si dhe cilat janë prioritetet që parashikon ajo. Pas takimit me kreun...

“Detyra e parë e qeverisë tranzitore do të jetë të dërgojë para drejtësisë Edi Ramën”

para 3 muajve - Gazeta Express

Pas takimit me Bujar Nishanin i cili mban postin e kryetarit të Këshillit Kombëtar të PD-së, lideri i demokratëve Lulzim Basha është shprehur se tashmë nuk ka më kthim prapa pas verdiktit për djegien e...

PD tjetër vendim për mandatet: Kur do mblidhet Kryesia dhe Këshilli Kombëtar

para 3 muajve - LajmiFundit

Një ditë pas vendimit të Grupit Parlamentar, për djegien e mandateve si një mesazh pas protestës së të shtunën, tashmë iniciativa do të diskutohet edhe në organet e tjera më të larta vendimmarrëse brenda...

Mori garancinë e fundit, Basha flet me emra dhe zbulon hapat e radhës: Nis me Ramën dhe arrestimin e tre politikanëve

para 3 muajve - Sot News

Kreu i PD, Lulzim Basha ka sqaruar për mediat se çfarë do të thotë qeveri tranzitore e kërkuar prej opozitës me djegien e mandateve, si dhe cilat janë prioritetet që parashikon ajo. Pas takimit me kreun...

Djegia e mandateve/ Basha takon Nishanin: S’ka kthim mbrapa

para 3 muajve - Shekulli

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani, lidhur me vendimin unanim të marrë nga Grupi parlamentar demokrat dje për djegien e mandateve...

Pas takimit me Nishanin, Basha: Nuk do ketë parlament fasadë, Rama duhet të largohet dhe të dalë para drejtësisë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për medin pas takimit që pati në selinë blu me ish presidentin Bujar Nishani. Kryedemokrati Basha deklaroi se nuk ka më kthim pas nga...

Firma e fundit për djegien e mandateve, Basha shuan të gjitha dyshimet

para 3 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar sot se  “nuk ka kthim mbrapa” lidhur me vendimin unamin të marrë dje nga Grupi Parlamentar i PD për djegien e mandateve. Deklarata u bë pas takimit...

Dorëzimi i mandateve, Basha takon Bujar Nishanin: Nuk ka kthim pas

para 3 muajve - Opinion

Lulzim Basha ka zhvilluar sot në mëngjes një takim me ish-presidentin Bujar Nishani. Pas takimit, Basha është shprehur shkurtimisht për mediat se nuk ka kthim prapa dhe se nuk do të ketë parlament fasadë....

‘Mandatet’/ PD mbledh sot Kryesinë, nesër Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - 24 ore

Kryedemokrati Lulzim Basha ka takuar sot ryetarin e Këshillit Kombëtar të PD Bujar Nishani për çështjen e mandateve ku ka marrë “OK” për djegien e mandateve. Ndërkohë Partia Demokratike do të mbledhë sot...

Firma e fundit për djegien e mandateve, Nishani i shkon në zyrë Bashës

para 3 muajve - Albeu

Një ditë pas vendimit se PD do të djegë mandatet parlamentare , kreu i Këshillit Kombëtar, Bujar Nishani ka shkuar të takojë Lulzim Bashën në selinë blu. Tema e takimit do të jetë pikërisht djegia e mandateve...

Djegia e mandateve, Basha: Nuk ka kthim prapa

para 3 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh i vendosur se nuk ka kthim prapa në vendimin për djegien e mandateve. ”Nuk ka lëvizje më pro Europës dhe integrimit në Europë sesa kjo që ka vendosur PD dhe opozita....

Djegia e mandateve, Nishani i shkon në zyrë Bashës

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani po zhvillon një takim me kreu e Partisë Demokratike, Lulzim Basha në selinë e kësaj partie. Takimi vjen një ditë pas vendimit të PD-së për djegien...

Djegia e mandateve, pritet vendimi i Këshillit Kombëtar i PD-së

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Një ditë pasi opozita vendosi djegien e mandateve, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar sot Kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishanin. Mësohet se takimi po zhvillohet në selinë blu, ku temë...

Basha nuk ndalet, e nis ditën me një tjetër takim në selinë blu, ja kush i shkon në zyrë

para 3 muajve - Sot News

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani po zhvillon një takim me kreu e Partisë Demokratike, Lulzim Basha në selinë e kësaj partie. Takimi vjen një ditë pas vendimit të PD-së për djegien...

Djegia e mandateve, PD mbledh kryesinë. Basha thërret Këshillin Kombëtar

para 3 muajve - Arbresh

Partia Demokratike duket e vendosur që të djegë mandatet e deputetëve të saj. Pas konsultimeve një ditë më parë me grupin Parlamentar, kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi edhe një takim me kreun e Këshillit...

Basha vë në pikëpyetje besueshmerinë e BE-së

para 3 muajve - Respublica

Lulzim Basha thotë se BE nuk duhet të jetë e njanshme në leximin që po i bën situatës politike në Shqipëri. Kreu i PD-së iu referua deklaratave të zëdhënëses së Komisionit Europian, Maja Koçijançiç sipas...

Basha pret Nishanin në Parti, kërkon largimin e Ramës

para 3 muajve - Lexo

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për medin pas takimit që pati në selinë blu me ish presidentin Bujar Nishani. Kryedemokrati Basha deklaroi se nuk ka më kthim pas nga...

Djegia e mandateve, Basha takon Nishanin: Çfarë vendimesh u morën

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Pas takimit me ish-presidentin Bujar Nisha, kreu I Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se për partinë që ai drejton më me rëndësi se asgjë tjetër është largimi i politikës nga krimi dhe përshpejtimi...

Basha: Pengesa për në BE është Rama

para 3 muajve - Epoka e Re

Kreu i Partisë Demokratike (PD), Lulzimi Basha, ka komentuar sërish sot vendimin për djegien e mandateve duke thënë se nuk është thjesht djegie mandati, por se nuk do të ketë më Kuvend. Basha e quajti...

Djegia e mandateve, Bujar Nishani takon Bashën

para 3 muajve - Java News

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani po zhvillon një takim me kreu e Partisë Demokratike, Lulzim Basha në selinë e kësaj partie. Takimi vjen një ditë pas vendimit të PD-së për djegien...

Djegia e mandateve, Basha takon Nishanin: S’ka më Parlament

para 3 muajve - KosovaPress

Në përfundim të këtij takimi, i pyetur nga gazetarët Basha tha se hapi i parë që duhet ndërmarrë është dorëheqja e Kryeministrit Rama, ndërsa theksoi se nuk ka kthim pas. “Nuk ka kthim prapa, nuk është...

Basha: Nga e enjtja nuk do ketë më Parlament, të arrestohen hajdutët

para 3 muajve - Arbresh

Kreu demokrat, Lulzim Basha zhvilloi këtë të martë një takim me kreun e Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishanin. Takimi mes Bashës dhe Nishanit erdhi pas vendimit të grupit parlametar të PD për djegien...

Pritet vendimi i Këshillit Kombëtar i PD-së për djegien e mandateve

para 3 muajve - Ekonomia Online

Një ditë pasi opozita vendosi djegien e mandateve, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar sot Kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishanin. Mësohet se takimi po zhvillohet në selinë blu, ku temë...

Djegia e mandateve, Basha takon Nishanin, kreun e Këshillit Kombëtar të PD

para 3 muajve - Lajme.al

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me kryetarin e Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishanin lidhur me vendimin unanim të marrë nga Grupi parlamentar demokrat dje për djegien...

Basha i palëkundur pas takimit me Nishanin: S’ka kthim pas!

para 3 muajve - LajmiFundit

Sot kryedemokrati Basha është takuar me Bujar Nishanin, për të diskutuar vendimin ekstrem të djegies së mandateve parlamentare të opozitës. Pas takimit me kreun e Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani,...

Përçahet LSI, ish ministrat kundërshtojnë djegien e mandateve, Kryemadhi merr përsipër të ndjekë personalisht procedurat

para 3 muajve - Sot News

Ish-ministrat e Lëvizjes Socialiste për Integrim janë tepër skeptikë për djegien e mandateve. Fillimisht, ishte Partia Demokratike, e cila në mbledhjen e grupit parlamentar të saj vendosi që të marrë vendimin...

Basha flet me emra: Këta janë politikanët që do i arrestojë Qeveria tranzitore

para 3 muajve - LajmiFundit

Një ditë pas vendimit për djegien e mandateve të deputetëve, Lulzim Basha ka pritur mëngjesin e sotëm në një takim kreun e Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani. Vendimi përfundimtar i mandateve jepet...

Detyra e parë e qeverisë tranzitore: Ta dërgojë para drejtësisë Edi Ramën

para 3 muajve - Insajderi

Pas takimit me Bujar Nishanin i cili mban postin e kryetarit të Këshillit Kombëtar të PD-së, lideri i demokratëve Lulzim Basha është shprehur se tashmë nuk ka më kthim prapa pas verdiktit për djegien e...

PD vendos unanimisht djegien e mandateve, Basha: Qeveri tranzitore për të garantuar zgjedhje të lira, Rama në pushtet me vota të vjedhura

para 3 muajve - Sot News

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka vendosur dje unanimisht djegien e mandateve. Pas propozimit të hedhur ditën e diel nga Lulzim Basha, dje kjo çështje është diskutuar në grup, ku nuk kanë munguar...

Çfarë po ndodh?! Nishani i shkon në zyrë Bashës për djegien e mandateve

para 3 muajve - LajmiFundit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani, aktualisht po mban një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në selinë e kësaj partie. Takimi vjen një ditë pas vendimit të PD-së për...

MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Nga Zilie FEÇI Pas të shtunës, e hëna duket si dita e dytë më e lumtur e Lulzim Bashës. Të shtunën e protestës u ekzaltua deri në atë farë feje, sa tha se kryeministri ra dhe se Ramën askush nuk e njeh...

Foto/ Buzëqeshje në PD, e mundën Ramën duke djegur mandatet

para 3 muajve - Lexo

Grupi parlamentar demokrat ka votuar unanimisht në favor të propozimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për dorëzimin e mandateve të deputetëve. Ligjvënësit e djathtë janë parë të dalin të buzëqeshur teksa...

Kryemadhi: Djegia e mandateve, e vetmja rrugë për ta rikthyer shtetin e së drejtës

para 3 muajve - Telegrafi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat ka deklaruar se grupi parlamnetar i partisë që ajo drejton ka vendosur djegien e mandateve, Kryemadhi në fjalën...

Kryemadhi: LSI djeg mandatet e deputetëve në parlament

para 3 muajve - Medial

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat ka deklaruar se grupi parlamnetar i partisë që ajo drejton ka vendosur djegien e mandateve, Kryemadhi në fjalën...

Kryemadhi heq dyshimet, LSI-ja i bashkohet PD-së në djegien e mandateve

para 3 muajve - Koha.net

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i ka dhënë fund dyshimeve për bashkimin ose jo të LSI-së me Partinë Demokratike dhe aleatët e tjerë opozitarë në vendimin për të djegur mandatet parlamentare. Në një...

LAJM I FUNDIT/ Kryemadhi mbledh grupin e LSI: Djegim mandatet!

para 3 muajve - BalkanWeb

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të LSI, kryetarja Monika Kryemadhi tha se LSI-ja ka vendosur t’i bashkohet, opozitës së bashkuar dhe se ka vendosur të djegë mandatet. Vendimi siç tha ajo...

Pas PD edhe LSI i djeg mandatet

para 3 muajve - Shekulli

Lëvizja Socialiste për Integrim i është bashkuar propozimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës, për djegien e mandateve. Pas takimit me grupin parlamentar të LSI, Monika Kryemadhi ka dalë...

Kryemadhi: LSI djeg mandatet e deputetëve në parlament

para 3 muajve - Vizion Plus

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat ka deklaruar se grupi parlamnetar i partisë që ajo drejton ka vendosur djegien e mandateve, Kryemadhi në fjalën...

Shuhen dyshimet, Kryemadhi: LSI i bashkohet PD-së në djegien e mandateve!

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i ka dhënë fund dyshimeve për bashkimin ose jo të LSI-së me Partinë Demokratike dhe aleatët e tjerë opozitarë në vendimin për të djegur mandatet parlamentare. Në një dalje...

Edhe LSI vendos për djegien e mandateve

para 3 muajve - Gazeta Express

Ashtu si Partia Demokratike edhe aleatët e LSI-së vendosën sot djegien e mandateve të deputetëve. Përmes një komunikimi për mediat, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh se ky vendim është marrë...

Përplasjet në LSI, Kryemadhi vendos veton: Do t’i djegim edhe ne mandatet, rruga e vetme që mund t’ja dalim kundra Ramës

para 3 muajve - Gazeta Tema

Monika Kryemadhi ka dalë kundra vullnetit të disa prej deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim duke deldeklaruar djegien e mandateve. Kryetarja e LSI-së gjykon se kjo është e vetmja rrugë për të...

Përfundon mbledhja, Monika Kryemadhi del me vendim: Ja çfarë do të ndodhë me mandatet e LSI

para 3 muajve - Sot News

Pas djegies së mandateve të PD, në një deklaratë për mediat, Monika Kryemadhi deklaroi se LSI do të djegë mandatet.

Debate të ashpra te LSI për djegien e mandateve, triumfon linja radikale: Edhe ne si PD!

para 3 muajve - Java News

Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe partitë e tjera opozitare janë shprehur unanimisht pro vendimit që mori Lulzim Basha për djegin e mandatave të deputetëve si rrugë e vetme. Pas ...

Kryemadhi jep dorëheqjen: LSI djeg mandatet

para 3 muajve - Lexo

Monika Kryemadhi ka dalë kundra vullnetit të disa prej deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim duke deklaruar djegien e mandateve. Kryetarja e LSI-së gjykon se kjo është e vetmja rrugë për të rrëzuar...

Përplasjet në LSI, Kryemadhi vendos veton: Do t’i djegim edhe ne mandatet, rruga e vetme që mund t’ja dalim kundra Ramës

para 3 muajve - Lexo

Monika Kryemadhi ka dalë kundra vullnetit të disa prej deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim duke deldeklaruar djegien e mandateve. Kryetarja e LSI-së gjykon se kjo është e vetmja rrugë për të...

FOTOT/ Aleatët shkrihen gazit para selisë blu: Edhe ne jemi dakort të djegim mandatet (ja momentet komike Ndoka-Shehi-Dule)

para 3 muajve - Lexo

Aleatët e kryedemokratit Lulzim Basha janë shfaqur të buzëqeshur pas takimit në selinë blu. Ata janë pajtuar me vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Dash Shehi, Nard Ndoka, Vangjel...

FOTOT/ Aleatët shkrihen gazit para selisë blu: Edhe ne jemi dakort të djegim mandatet (ja momentet komike Ndoka-Shehi-Dule)

para 3 muajve - Gazeta Tema

Aleatët e kryedemokratit Lulzim Basha janë shfaqur të buzëqeshur pas takimit në selinë blu. Ata janë pajtuar me vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Dash Shehi, Nard Ndoka, Vangjel...

Djegia e mandateve , kritikja e Bashës ka vetëm një pyetje për kryedemokratin

para 3 muajve - Sot News

Grupi Parlamentar i PD vendosi sot në mënyrë unanime pro propozimit të liderit Lulzim Basha për djegien e mandateve.Ndërkaq, anëtarja e PD, Endira Bushati, një nga zërat kritikë të kryedemokratit ka një...

Aleatët e PD: Djegia e mandateve vendim unanim

para 3 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike pas vendimit unanim në grupin parlamnetar të partisë së tij, ka zhvilluar një takim me me aleatët. Takimi ka zgjatur rrath një orë dhe pas mbylljes së tij të gjithë kryetarët...

Vendim unanim PD dhe aleatët djegin mandatet

para 3 muajve - Gazeta Express

Pas vendimit unanim nga grupi parlamentar i PD për djegien e mandatave të deputetit, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar takim me aleatët për 60 minuta. Në përfundim të takimit kryedemokrati Basha njoftoi...

Djegia e mandateve , aleatët e Bashës marrin vendimin e pakthyeshëm

para 3 muajve - Sot News

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim pas takimit që zhvilluan me kryedemokratin Lulzim Basha. Në përfundim të takimit kryedemokrati Basha njoftoi se aleatët, ashtu si edhe deputetët e PD janë gati...

Aleatët krah Bashës: Djegia e mandateve vendim unanim

para 3 muajve - Koha Jone

Pas vendimit unanim nga grupi parlamentar i PD për djegien e mandatave të deputetit, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar takim me aleatët për 60 minuta. Në përfundim të takimit kryedemokrati Basha njoftoi...

Nard Ndoka, Vangjel Dule dhe Dash Shehi mbështesin djegien e mandateve: Ramën e kapëm duke vjedhur, nuk është më kryeministër

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nard Ndoka, Dash Shehi, Agron Duka dhe Vangjel Dule kanë mbështetur djegien e mandateve. vijon

FOTOT/ Aleatët e Bashës e marrin me të qeshur djegien e mandateve

para 3 muajve - Java News

Aleatët e kryedemokratit Lulzim Basha janë shfaqur të buzëqeshur pas takimit në selinë blu. Ata janë pajtuar me vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Dash Shehi, Nard Ndoka, Vangjel...

Basha merr dakordësinë e grupit parlamentar për djegien e mandateve

para 3 muajve - Ina

Grupi parlamentar demokrat ka votuar unanimisht në favor të propozimit të kreut të PD-së për dorëzimin e mandateve të deputetëve. Në mbledhjen e sotme është vendosur të mandatohet kryetari Basha për mbledhjen...

Dorëzimi i mandateve/ Pas Kryemadhit, Basha takon aleatët

para 3 muajve - Opinion

Pas takimit me Monika Kryemadhin, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e tjerë. Në takim me Bashën, mësohet se janë Dashamir Shehi, Fatmir Mediu, Nard Ndoka, Vangjel Dule dhe Agron Duka. Deri...

Edhe LSI përkrah PD, Kryemadhi: Djegim mandatet

para 3 muajve - Arbresh

Në një deklaratë për shtyp pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të LSI-së, kryetarja e saj Monika Kryemadhi ka anonçuar para publikut vendimin e kësaj force politike lidhur me djegien e mandateve. Sipas...

Vendimi për djegien e mandateve, Basha takon aleatët

para 3 muajve - BalkanWeb

Pas vendimit unanim nga grupi parlamentar i PD për djegien e mandatave, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar takim me aleatët. Pas takimit 60 minua me kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi në ambientet e selisë...

Edi Rama: Basha po bën blof

para 3 muajve - Alsat-M

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentarë të PD-së, tha se unanimisht është marrë vendimi për djegien e mandatave. Tashmë Basha është mandatuar...

Edhe LSI përkrah PD, Kryemadhi: Djegim mandatet

para 3 muajve - LajmiFundit

Në një deklaratë për shtyp pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të LSI-së, kryetarja e saj Monika Kryemadhi ka anonçuar para publikut vendimin e kësaj force politike lidhur me djegien e mandateve. Sipas...

Basha nuk ndalet, pas Kryemadhit takim me gjithë aleatët

para 3 muajve - Sot News

Vetëm pak pasi kreu i PD, Lulzim Basha njoftoi vendimin unanim të demokratëve për djegien e mandateve, në zyrë e tij mbërriti kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Pas takimit që zgjati 1 orë me Kryemadhin,...

Pas Kryemadhit, Basha takohet me aleatët

para 3 muajve - Koha Jone

Pas vendimit unanim nga grupi parlamentar i PD për djegien e mandatave të deputetit, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar takim me aleatët. Fillimisht Basha zhvilloi takim rreth 60 minuta me kryetaren e...

Vendimi për djegien e mandateve, Basha takon aleatët

para 3 muajve - Gazeta Express

Pas vendimit unanim nga grupi parlamentar i PD për djegien e mandatave, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar takim me aleatët. Pas takimit 60 minua me kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi në ambientet e selisë...

LSI vijon heshtjen për mandatet, Basha me ‘të vegjëlit’: Iu bindëm popullit!

para 3 muajve - Java News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zgjedhur të dalë në një deklaratë për mediat së bashku me krerët e partive aleate. Ka qenë Fatmir Mediu ai që ka folur i pari për vendimin e djegies së mandateve, i cili u...

Kryemadhi takon Bashën për djegien e mandateve dhe aksionin kundër qeverisë

para 3 muajve - Vizion Plus

Pas vendimit të grupit parlamentar të PD për djegien e mandateve, kreu demokrat Lulzim Basha zhvilloi një takim me kreun e LSI, Monika Kryemadhi. Takimi u zhvillua në selinë e PD dhe zgjati rreth 60 minuta....

Dy qëndimet e LSI-së për mandatet

para 3 muajve - Opinion

Në Partinë Demokratike, pavarësisht diskutimeve në Grupin Parlamentar kanë rënë dakord unanimisht që të vijojnë me djegien e mandateve. Megjithatë situata duket më shumë në komplikuar në Lëvizjen Socialiste...

Përfundon takimi Basha-Kryemadhi, çfarë pritet të ndodhë

para 3 muajve - Albeu

Mënjëherë pas deklaratës së Bashës për djegien e mandateve të PD-së, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka shkuar në zyrën e tij për të diskuatuar hapat që do të ndjek opozita. Takimi disa minutësh është...

PD vendosi djegien e mandateve, deputetët e LSI-së i bashkohen!

para 3 muajve - Shekulli

Rreth mesditës së sotme kryedemokrati Basha deklaroi nëpërmjet një konference për shtyp se grupi parlamentar i PD, ka vendosur unanimisht për të djegur mandatet. Menjëherë ka ardhur edhe reagimi i disa...

Përfundon takimi midis Bashës dhe Kryemadhit, deputetët e LSI mbledhje në orën 17:00

para 3 muajve - Koha Jone

Sapo ka përfunduar takimi në selinë blu midis kryetarit të Partisë demokratike, Lulzim Basha dhe Kryetares së Lëvizjes Socilaiste për Integrim Monika Kryemadhit. Kryemadhi shoqërohej në këtë takim nga...

Deputetët e Monikës reagojnë me "buton", por nuk thonë gjë për mandatet (FOTO LAJM)

para 3 muajve - Albeu

Deputetët e LSI-së kanë reaguar me një qendrim të dyzuar në lidhje me vendimin e Lulzim Bashës për të djegur mandatet. Secili prej tyre nuk shprehet qartë nëse do ta djegë mandatin e tij duke u fokusuar...

Mandatet/ Përfundon takimi i Kryemadhit me Bashën në selinë e PD, ja çfarë u diskutua

para 3 muajve - Lexo

Pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentarë të PD-së, në të cilin u votua unanimisht për djegien e mandateve, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u takua me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim...

Basha takon aleatët që janë zgjedhur deputetë nga lista e PD

para 3 muajve - Lexo

Kreu i PD ka takuar në zyrën e tij deputetët jashtë Partisë Demokratike, por që kanë dalë nga lista e kësaj të fundit. Burime nga selia blu bëjnë me dije se Lulzim Basha ka pritur Fatmir Mediun, Dashamir...

Kryemadhi bën lëvizjen urgjente, çfarë pritet të ndodhë sot pasdite

para 3 muajve - Sot News

Sapo ka përfunduar takimi në selinë blu midis kryetarit të Partisë demokratike, Lulzim Basha dhe Kryetares së Lëvizjes Socilaiste për Integrim Monika Kryemadhit. Kryemadhi shoqërohej në këtë takim nga...

Përçahet LSI? Kush janë deputetët e Kryemadhit që nuk duan të djegin mandatet

para 3 muajve - Tetova Sot

] Propozimi i kreut të PD Lulzim Basha që u finalizua sot me një vendim unanim në mbledhjen e Grupit, për djegien e mandateve, ka krijuar një klimë të re politike në vend. Ndërsa po diskutohen skenarët...

Basha takon aleatët që janë zgjedhur deputetë nga lista e PD

para 3 muajve - Java News

Kreu i PD ka takuar në zyrën e tij deputetët jashtë Partisë Demokratike, por që kanë dalë nga lista e kësaj të fundit. Burime nga selia blu bëjnë me dije se Lulzim Basha ka pritur Fatmir Mediun, Dashamir...

Opozita në Shqipëri vendosë të djegë mandatet

para 3 muajve - InfoMagazin

Grupi parlamentar demokrat në Shqipëri ka votuar unanimisht në favor të propozimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për dorëzimin e mandateve të deputetëve. Në mbledhjen e sotme është vendosur të mandatohet...

Edi Rama: Basha po bën blof

para 3 muajve - Lajm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentarë të PD-së, tha se unanimisht është marrë vendimi për djegien e mandatave. Tashmë Basha është mandatuar...

Vendim unanim PD dhe aleatët djegin mandatet

para 3 muajve - Gazeta Observer

Pas vendimit unanim nga grupi parlamentar i PD për djegien e mandatave të deputetit, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar takim me aleatët për 60 minuta. Në përfundim të takimit kryedemokrati Basha njoftoi...

Basha: Jemi unanim, djegie mandatesh, zgjedhje të parakohshme

para 3 muajve - Arbresh

Pas më shumë se dy orë diskutimesh grupi parlamentar i demokratëve ra dakord unanimisht për djegien e mandateve të deputetëve. Por vendimi përfundimtar do të merret nga Këshilli Kombëtar, të cilit, me...

Basha: Djegim mandatet e dala nga vota e krimit, duam qeveri tranzitore

para 3 muajve - InfoShqip

Kreu demokrat, Lulzim Basha deklaroi se grupi parlamentar i PD vendosi unanimisht djegien e mandateve parlamentare të PD. Në një dalje për mediat, pas mbledhjes së grupit, Basha tha se grupi parlamentar...

Një orë ‘kokë më kokë’… Çfarë bisedoi Kryemadhi në zyrën e Bashës?

para 3 muajve - Java News

Ka zgjatur për mbi 60 minuta takimi i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi me kryedemokratin Basha në zyrën e këti të fundit. Kryemadhi u pa të mbërrijë në zyrën e Bashës vetëm pak caste pasi ai njoftoi...

PD djeg mandatet, edhe deputetët e LSI-së mund t’i bashkohen

para 3 muajve - Gazeta e re

Teksa Lulzim Basha deklaroi se deputetët e PD kanë pranuar unanimisht djegien e mandateve, duke marrë mandatimin për t’iu drejtuar Këshillit Kombëtar të partisë që ai drejton për një vendim final, duket...

Djegia e mandateve/ Basha pret në zyrë Kryemadhin

para 3 muajve - LajmiFundit

Pas vendimit unanim të grupit parlamentar të PD-së për të djegur mandatet, kreu i PD-së Lulzim Basha ka pritur në zyrë kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi dhe kreun e grupit parlametar, Petrit Vasili....

Djegia e mandateve/ Basha pret në zyrë Kryemadhin

para 3 muajve - LajmiFundit

Pas vendimit unanim të grupit parlamentar të PD-së për të djegur mandatet, kreu i PD-së Lulzim Basha ka pritur në zyrë kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi dhe kreun e grupit parlametar, Petrit Vasili....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK