http://kariera.mk

Shkup, arrestohen dy ish-ministra dhe ish-kryetari i Parlamentit

para 3 muajve - Top Channel

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasdites të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën dyshimet...

Shkup, ndalohet ish-kryetari i parlamentit dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - BalkanWeb

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën dyshimet...

Paraburgim për ish ministrat e Maqedonisë, Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Klan Kosova

Gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokurorisë Publike i ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristevski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve...

Paraburgim për ish ministrat Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Iliria News

Gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokurorisë Publike i ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristevski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve...

Ngjarja e përgjakshme në Maqedoni, paraburgim për dy ish-ministra

para 3 muajve - Lajmi.net

Gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokurorisë Publike i ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristevski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve...

Ja me sa vite burg mund të përfundojnë organizatorët e 27 prillit

para 3 muajve - Ina

Prokurorja Vilma Ruskoska në fjalën përfundimtare për rastin “27 prilli” në seancën e muajit të kaluar ka dhënë edhe detaje rreth asaj se me sa vite burg mund të përfundojnë organizatorët e ngjarjes së...

Ja me sa vite burg mund të përfundojnë organizatorët e 27 prillit

para 3 muajve - Shprehja.com

Prokurorja Vilma Ruskoska në fjalën përfundimtare për rastin “27 prilli” në seancën e muajit të kaluar ka dhënë edhe detaje rreth asaj se me sa vite burg mund të përfundojnë organizatorët e ngjarjes së...

Ndalohet ish-kryetari i parlamentit dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasdites të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën dyshimet...

Kokat organizatore të dhunës së përgjakshme të 27 prillit, urdhërat përmes sms dhe viberit?!

para 3 muajve - Ina

Nikola Mitrevski – Koljo, një nga të akuzuarit për dhunën e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë sonte është dorëzuar vullnetarisht në burgun parahetimor të Shutkës, njofton “Fokus” duke...

Mickoski reagon për arrestimin e tre zyrtarëve të VMRO-DPMNE

para 3 muajve - Albeu

“Arresto, mund të porositësh edhe vrasje, por një gjë ta dish, nuk do të frikësohemi”, kështu ka reaguar lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në lidhje me arrestimet e pjesëtarëve të partisë së tij,...

Paraburgim për ish ministrat Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Aktuale

Gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokurorisë Publike i ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristevski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve...

Mesazhet e dhunës, ndalohet ish-kryetari i Parlamentit

para 3 muajve - Opinion

Shkup- Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën dyshimet...

Paraburgim për ish ministrat Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Gazeta Express

Gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokurorisë Publike i ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristevski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve...

Ja me sa vite burg mund të përfundojnë organizatorët e 27 prillit

para 3 muajve - Tetova Sot

Prokurorja Vilma Ruskoska në fjalën përfundimtare për rastin “27 prilli” në seancën e muajit të kaluar ka dhënë edhe detaje rreth asaj se me sa vite burg mund të përfundojnë organizatorët e ngjarjes së...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

para 3 muajve - InfoShqip

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

LSDM: Mickoski po mbron shefin e tij, Nikolla Gruevskin

para 3 muajve - InfoShqip

Mickoski menjëherë filloi të mbroj shefin e tij, të dënuarin, kriminelin dhe azilantin Nikolla Gruevski, ai po mbron të dyshuarit dhe organizatorët e dhunës së 27 prillit, thonë nga LSDM-ja pas konferencës...

Paraburgim prej tridhejtë ditëve për Janakieskin dhe Ristoskin

para 3 muajve - Tetova Sot

Paraburgim prej tridhjetë ditëve është caktuar për Mile Janakieskin dhe Spiro Ristoskin, të dyshuar se janë pjesë e organizuesve për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend. Masa e paraburgimit, siç deklaroi mbrëmë...

Mickoski porosi Zaevit: Mund të kërkosh të na vrasin, nuk të frikësohemi

para 3 muajve - Shenja

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në lidhje me arrestimet e djeshme të ish kreut të Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski dhe dy ish ministrave Spiro Ristoski dhe Mile Janakieski për ngjarjet...

30 ditë paraburgim për Spiro Ristovskin dhe Mile Jankieskin

para 3 muajve - Shenja

Në gjykatën penale në Shkup ka përfunduar marrja në pyetje e Mile Janakieskit dhe Spiro Ristovski të cilët bashkërisht me Trajko Veljanovskin u arrestuan me dyshimin se janë pjesë e organizatorëve për...

Kokat organizatore të dhunës së përgjakshme të 27 prillit, urdhërat përmes sms dhe viberit?!

para 3 muajve - InfoMagazin

Nikola Mitrevski – Koljo, një nga të akuzuarit për dhunën e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë sonte është dorëzuar vullnetarisht në burgun parahetimor të Shutkës, njofton “Fokus” duke...

Paraburgim për ish ministrat e Maqedonisë, Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Ekonomia Online

Gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokurorisë Publike i ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristevski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve...

Arrestohen dy ish-ministra në Maqedoni dhe ish-kryetari i Kuvendit

para 3 muajve - Periskopi

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasdites të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën dyshimet...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

para 3 muajve - InfoMagazin

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

Përgjakja e Kuvendit Maqedonas, arrestohen tre ish-pushtetarë të epokës “Gruevski”

para 3 muajve - Te Sheshi

Ish-kreu i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Trajko Veljanovski, si dhe ish-ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Spiro Ristovski së bashku me ish-ministrin e Transportit Mile Janakievski, pra tre eksponentë...

Shkup, arrestohen dy ish-ministra dhe ish-kryetari i Parlamentit

para 3 muajve - 24 ore

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasdites të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën dyshimet...

Gruevski e Veljanovski dyshohen si organizatorë të dhunës në Kuvend

para 3 muajve - InfoMagazin

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar nisjen e hetimeve kundër pesë ish zyrtarëve të lartë shtetëror për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017. Në mesin e të dyshuarve...

Mickovski: Zaev vazhdon përndjekjen politike, këta njerëz nuk janë fajtor

para 3 muajve - Shprehja.com

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka reaguar pas marrjes në pyetje të ish- kreut të Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ministrave Spiro Ristovski dhe Mile Janakieski. Ai akuzon kryeministrin Zoran...

Paraburgim për dy ish-ministrat e Gruevskit

para 3 muajve - Shprehja.com

Gjykata me kërkesë të Prokurorisë Publike, vendosi 30 ditë paraburgimi për ish-ministrat Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve të dhunshëm në Kuvend më 27 prill të...

LSDM: Mickoski po mbron shefin e tij, Nikolla Gruevskin

para 3 muajve - Shprehja.com

Mickoski menjëherë filloi të mbroj shefin e tij, të dënuarin, kriminelin dhe azilantin Nikolla Gruevski, ai po mbron të dyshuarit dhe organizatorët e dhunës së 27 prillit, thonë nga LSDM-ja pas konferencës...

Lajmi i fundit 30 ditë paraburgim për dy ish ministrat Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Gjykata me kërkesë të Prokurorisë Publike, vendosi 30 ditë paraburgimi për ish-ministrat Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve të dhunshëm në Kuvend...

Janakieski dhe Ristoski në paraburgim

para 3 muajve - Telegrafi

Në gjykatën penale në Shkup sapo përfundoi marrja në pyetje e Mile Janakieskit dhe Spiro Ristovski të cilët bashkërisht me Trajko Veljanovskin sot pasdite u arrestuan me dyshimin se janë pjesë e organizatorëve...

30 ditë paraburgim për ish ministrat Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Lajmi.net

Gjykata me kërkesë të Prokurorisë Publike, vendosi 30 ditë paraburgimi për ish-ministrat Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski Të dy të dyshuar për organizimin e ngjarjeve të dhunshëm në Kuvend më 27 prill...

Paraburgim për ish ministrat Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Alsat-M

Gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokurorisë Publike i ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristevski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve...

Për ish ministrat e Maqedonisë së Veriut caktohet masë me paraburgim

para 3 muajve - Albeu

Gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokurorisë Publike ka vendosur masën me paraburgim 30 ditorë për ish ministrat Mile Janakieski dhe Spiro Ristevski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve...

Paraburgim për Janakieskin dhe Ristovskin

para 3 muajve - Alsat-M

Gjykata me kërkesë të Prokurorisë Publike, vendosi 30 ditë paraburgimi për ish-ministrat Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve të dhunshëm në Kuvend më 27 prill të vitit 2017. Loading...

Shqiptohet paraburgim për Janakievskin dhe Spirovskin

para 3 muajve - Koha.mk

Pas dyshimeve të ngritura se Mile Janakievski dhe Spiro Ristovski, janë pjesë e organizatorëve të ngjarjeve të 27 prillit, shefja e Prokurorisë për krim të organizuar, Villma Ruskoska, ka njoftuar se është...

VELJANOVSKI, RISTOVSKI DHE JANAKIEVSKI JANË MARRË NË PYETJE , PTHP DYSHON SE JANË ORGANIZATOR TË ENJTES SË PËRGJAKSHME

para 3 muajve - TV21

Mos, ju lutem. Mos. Unë 10 vjet kam qenë kryetar I Kuvendit. Turp, u shpreh deputeti Trajko Veljanoski. Ai nuk deshi të flas para gazetarëve por nuk foli as para gjykatës/ ish-kryetari I Kuvendit u thirr...

LSDM: Mickoski po mbron shefin e tij, Nikolla Gruevskin

para 3 muajve - Alsat-M

Mickoski menjëherë filloi të mbroj shefin e tij, të dënuarin, kriminelin dhe azilantin Nikolla Gruevski, ai po mbron të dyshuarit dhe organizatorët e dhunës së 27 prillit, thonë nga LSDM-ja pas konferencës...

Shkup: Ndalohet ish-kryetari i parlamentit Veljanovski dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla Gruevskit, nën dyshimet...

Paraburgim për dy ish-ministrat e Gruevskit

para 3 muajve - Ina

Gjykata me kërkesë të Prokurorisë Publike, vendosi 30 ditë paraburgimi për ish-ministrat Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve të dhunshëm në Kuvend më 27 prill të...

LSDM: Mickoski po mbron shefin e tij, Nikolla Gruevskin

para 3 muajve - Ina

Mickoski menjëherë filloi të mbroj shefin e tij, të dënuarin, kriminelin dhe azilantin Nikolla Gruevski, ai po mbron të dyshuarit dhe organizatorët e dhunës së 27 prillit, thonë nga LSDM-ja pas konferencës...

Mickovski: Zaev vazhdon përndjekjen politike, këta njerëz nuk janë fajtor

para 3 muajve - Ina

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka reaguar pas marrjes në pyetje të ish- kreut të Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ministrave Spiro Ristovski dhe Mile Janakieski. Ai akuzon kryeministrin Zoran...

Përfundoi marrja në pyetje e Janakieskit dhe Ristovskit, Ruskovska kërkoi të paraburgosen

para 3 muajve - Iliria News

Në Gjykatën Penale në Shkup ka përfunduar marrja në pyetje e ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, pasi që të njëjtët u arrestuan paraprakisht për ngjarjet e 27 prillit të vitit 2017-të...

Ruskoska: Kërkojmë paraburgim për Janakieskin dhe Ristovskin për shkak të rrezikut për arratisje

para 3 muajve - Alsat-M

Kreu i prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Prokurorisë Publike, Villma Ruskoska tha se marrja në pyetje ndaj ish-zyrtarëve të VMRO-DPMNE-së, Spiro Ristovski dhe Mile Janakieski të dyshuar...

Përfundon marrja në pyetje e Janakievskit dhe Ristoskit, prokuroria kërkon paraburgim

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt – Në gjykatën penale në Shkup ka mbaruar marrja në pyetje e ish ministrave Mile Janakievski dhe Spiro Ristoski të cilët bashkë me ish kryeparlamentarin Veljanovski pasdite u arrestuan...

Gruevski e Veljanovski dyshohen si organizatorë të dhunës në Kuvend

para 3 muajve - Aktuale

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar nisjen e hetimeve kundër pesë ish zyrtarëve të lartë shtetëror për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017. Në mesin e të dyshuarve...

“Kërkohet paraburgim për Janakieskin dhe Ristovskin për shkak të rrezikshmërisë nga arratia”

para 3 muajve - Telegrafi

Në gjykatën penale në Shkup sapo përfundoi marrja në pyetje e Mile Janakieskit dhe Spiro Ristovski të cilët bashkërisht me Trajko Veljanovskin sot pasdite u arrestuan me dyshimin se janë pjesë e organizatorëve...

Mickovski: Zaev vazhdon përndjekjen politike, këta njerëz nuk janë fajtor

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka reaguar pas marrjes në pyetje të ish- kreut të Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ministrave Spiro Ristovski dhe Mile Janakieski. Ai akuzon...

Përfundoi marrja në pyetje e Janakieskit dhe Ristovskit, Ruskovska kërkoi të paraburgosen

para 3 muajve - Portalb

Në Gjykatën Penale në Shkup ka përfunduar marrja në pyetje e ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski , pasi që të njëjtët u arrestuan paraprakisht për ngjarjet e 27 prillit të vitit 2017-të...

Mickovski: Zaev vazhdon përndjekjen politike, këta njerëz nuk janë fajtor

para 3 muajve - Alsat-M

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka reaguar pas marrjes në pyetje të ish- kreut të Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ministrave Spiro Ristovski dhe Mile Janakieski. Ai akuzon kryeministrin Zoran...

Për arrestimet reagoi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski

para 3 muajve - Portalb

“ Arresto, mund të porositësh edhe vrasje, por një gjë ta dish, nuk do të frikësohemi” , kështu ka reaguar lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në lidhje me arrestimet e pjesëtarëve të partisë së...

Prokuroria: Pesë persona dyshohen si organizatorë të ngjarjeve të 27 prillit

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 shkurt – Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sonte përmes një komunikate informon se nën hetime janë pesë persona të cilët dyshohen se janë organizatorë...

Mickoski: Zaev vazhdo arresto, OBRM-PDUKM nuk frikësohet

para 3 muajve - Iliria News

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në lidhje me arrestimet e sotme të ish kreut të Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski dhe dy ish ministrave Spiro Ristoski dhe Mile Janakieski për ngjarjet...

Veljanovski: Nuk jam organizator i ngjarjeve të 27 prillit

para 3 muajve - Nezavisen

Ish kryetari i Kuvendit Trajko Veljanovski, i cili sot pasdite ishte arrestuar për ngjarjet e 27 prillit, shkoi nga Gjykata Penale në Shkup. Pas daljes nga gjykata, Veljanovski u deklarua shkurt se nuk...

Prokuroria i ndjek pesë persona si organizatorë të ngjarjeve të 27 prillit

para 3 muajve - Nezavisen

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sonte përmes një komunikate informon se nën hetime janë pesë persona të cilët dyshohen se janë organizatorë të ngjarjeve...

Ish-kryeparlamentari Veljanoski është larguar nga Gjykata Penale

para 3 muajve - Portalb

Ish-kryetari i Kuvendit të RMV-së, Trajko Veljanoski ka dalë nga Gjykata Penale e Shkupit, transmeton Portalb.mk . Gjatë daljes ai ka deklaruar se nuk ka qenë organizator i ngjarjeve të 27 prillit të 2017-s...

Maqedoni, arrestohen ish-kreu i kuvendit e dy ish-ministra

para 3 muajve - Vizion Plus

Prokuroria në Shkup ka arrestuar ish-kreun e kuvendit Trajko Veljanovski, si dhe ish-ministrin e arsimit dhe ate te transportit. Prangosja e tyre lidhet me ngjarjet e dhunshme në kuvend me 27 prill 2017....

Rasti i 27 prillit në Kuvend, PTHP-ja është duke përndjekur pesë persona si organizatorë të ngjarjeve

para 3 muajve - Portalb

Prokuroria Themelore Publike (PTHP) për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, sot ka njoftuar se është duke përndjekur pesë persona të cilët dyshohen se janë organizatorë të ngjarjeve të 27...

Mickoski: Zaev vazhdo arresto, OBRM-PDUKM nuk frikësohet

para 3 muajve - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në lidhje me arrestimet e sotme të ish kreut të Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski dhe dy ish ministrave Spiro Ristoski dhe Mile Janakieski për ngjarjet...

Veljanovski: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

para 3 muajve - Iliria News

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend. Veljanoski...

Prokuroria ndjek 5 persona si organizatorë kryesorë të 27 prillit

para 3 muajve - Aktuale

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit përmes në komunikate sonte ka informuar se është duke hetuar pesë persona të cilët dyshohet se janë organizatorë të ngjarjeve...

Veljanovski mohon akuzat: Kam qenë 10 vite në krye të kuvendit

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit...

“27 prilli” Prokuroria dyshon edhe Nikolla Gruevskin?

para 3 muajve - Alsat-M

Pas hetimeve paraprake, Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion ka hapur procedurë hetimore për pesë persona, gjegjësisht, ish kreun e Kuvendit, Trajko Veljanovski, ish-ministrat Spiro Ristovski...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

para 3 muajve - Aktuale

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

Nikolla Gruevski, i dyshuar nga Prokuroria për ?27 prillin?

para 3 muajve - Albeu

Nuk janë vetëm 2 ish ministrat dhe ish kryetari Kuvendit për të cilët prokuroria ka hapur hetimet, po janë 5 përsona, shkruan Albeu.com Dy personat e tjerë sipas burimeve jozyrtare janë ish-kryemintri...

Prokuroria ndjek 5 persona si organizatorë kryesorë të 27 prillit

para 3 muajve - Zhurnal

S hkup, 20 shkurt - Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit përmes në komunikate sonte ka informuar se është duke hetuar pesë persona të cilët dyshohet se janë...

Gruevski e Veljanovski dyshohen si organizatorë të dhunës në Kuvend

para 3 muajve - Ina

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar nisjen e hetimeve kundër pesë ish zyrtarëve të lartë shtetëror për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017. Në mesin e të dyshuarve...

Paraburgim për ish ministrat Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Lajm

Gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokurorisë Publike i ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristevski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve...

Gjykata vendosi paraburgim 30 ditor për ish minsitrat Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Tetova Sot

Gjykata me kërkesë të Prokurorisë Publike, vendosi 30 ditë paraburgimi për ish-ministrat Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve të dhunshëm në Kuvend më 27 prill të...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

para 3 muajve - Shprehja.com

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

Veljanovski: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

para 3 muajve - Alsat-M

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend. Veljanoskit...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

para 3 muajve - Ina

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

Veljanovski: Nuk jam organizator i 27 prillit

para 3 muajve - Koha.mk

I mbrojtur nga imuniteti i deputetit, ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski, pas marrjes në pyetje në Gjykatën Penalë të Shkupit, është lënë i lirë. Ai, gjatë daljes nga gjykata është shprehur se është...

LSDM: Mickoski po mbron shefin e tij, Nikolla Gruevskin

para 3 muajve - Flaka

Mickoski menjëherë filloi të mbroj shefin e tij, të dënuarin, kriminelin dhe azilantin Nikolla Gruevski, ai po mbron të dyshuarit dhe organizatorët e dhunës së 27 prillit, thonë nga LSDM-ja pas konferencës...

LSDM: Mickoski po mbron shefin e tij, Nikolla Gruevskin

para 3 muajve - Tetova Sot

Mickoski menjëherë filloi të mbroj shefin e tij, të dënuarin, kriminelin dhe azilantin Nikolla Gruevski, ai po mbron të dyshuarit dhe organizatorët e dhunës së 27 prillit, thonë nga LSDM-ja paskonferencës...

Arrestohen Trajko Veljanovski, Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski për 27 prillin

para 3 muajve - Nezavisen

Ish kryetari i Kuvendit, deputeti i tanishëm Trajko Veljanovski sot pasdite është arrestuar me urdhër të Prokurorisë Publike nën dyshimin për përfshirje në ngjarjet e 27 prillit të vitit 2017. Veljanovski...

Veljanoski: Nuk ndihem fajtor për hyrjen e dhunshme në Kuvend

para 3 muajve - Telegrafi

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski, sapo doli nga gjykata themelore Shkupi 1 ku ishte i thirrur për pyetje për hyrjen e dhunshme në Kuvend më 27 prill të vitit 2017. Ai nuk dëshironte të jep deklaratë...

Ish kryetari Kuvendit: Turp për akuzat, kam qenë 10 vitë kryetar Kuvendi

para 3 muajve - Albeu

Ish kryetari I Kuvendit , Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesat e Gjykatës Penale pasi u ndalua sonte nën dyshimin se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend, shkruan...

Alsat para Gjykatës Penale pas arrestimit të Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - Alsat-M

Para pak çastesh janë arrestuar ish kryetari i Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ish ministrat Mile Janakievski dhe Spiro Ristovski. Ata për momentin po merren në pyetje nga gjykatësi hetues në Gjykatën...

Procedurë hetuese kundër pesë personave për ngjarjet e 27 prillit

para 3 muajve - Telegrafi

Siç njoftojnë nga Prokuroria Publike, prokurori publik nga Prokuroria Publike për hetimin e krimit të organizuar dhe korrupsionin dha urdhër për zbatimi e procedurës hetimore kundër pesë personave për...

Për dhunën e shkaktuar në Kuvend, arrestohen ish-krerët e shtetit të Maqedonisë

para 3 muajve - TelegrafiMk

Arrestohen ish-kreu i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Trajko Veljanovski dhe ish-ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski Arrestohen ish-kreu i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Trajko Veljanovski...

Ruskoska: Kërkojmë paraburgim për Janakieskin dhe Ristovskin për shkak të rrezikut për arratisje

para 3 muajve - Tetova Sot

Kreu i prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Prokurorisë Publike, Villma Ruskoska tha se marrja në pyetje ndaj ish-zyrtarëve të VMRO-DPMNE-së, Spiro Ristovski dhe Mile Janakieski të dyshuar...

Janë arrestuar ish kreu i kuvendit Veljanovski dhe ish ministrat Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - Portalb

Arrestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme në Kuvend me 27 prill, transmeton Alsat M. Ata...

Ruskoska: Kërkojmë paraburgim për Janakieskin dhe Ristovskin për shkak të rrezikut për arratisje

para 3 muajve - InfoShqip

Kreu i prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Prokurorisë Publike, Villma Ruskoska tha se marrja në pyetje ndaj ish-zyrtarëve të VMRO-DPMNE-së, Spiro Ristovski dhe Mile Janakieski të dyshuar...

Arrestohen dy ish-ministra

para 3 muajve - Iliria News

Janë arrestuar ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme në Kuvend me 27 prill. Për më shumë informacione...

Arrestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - TV21

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko veljanovski, këtë pasdite është marrë në pyetje për shkak të ngjarjeve të 27 prillit. Përveç Trajko Veljanovskit, i cili është deputet në kuvend, sot në Prokurori për ”...

Mickovski reagon për arrestimet e Veljanovskit, Ristovskit dhe Janakievskit

para 3 muajve - Tetova Sot

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka reaguar pas marrjes në pyetje të ish- kreut të Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ministrave Spiro Ristovski dhe Mile Janakieski. Ai akuzon kryeministrin Zoran...

Përfundoi marrja në pyetje e Janakieskit dhe Ristovskit, Ruskovska kërkoi të paraburgosen

para 3 muajve - Flaka

Në Gjykatën Penale në Shkup ka përfunduar marrja në pyetje e ish ministrave, Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, pasi që të njëjtët u arrestuan paraprakisht për ngjarjet e 27 prillit të vitit 2017-të...

Arrestohet Vejlanovski, dyshohet si organizator i “27 prillit”

para 3 muajve - Koha.mk

Nën dyshimin se i ka organizuar ngjarjet e dhunshme të 27 prillit, para disa çaste është arrestuar ish-kryeparlamentari Trajko Veljanvoski, gjegjësisht edhe dy ish-ministra nga Qeveria Gruevski, Mile Janakievski...

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - Iliria News

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese. Ai është...

Arrestohen ish-kryetari i Kuvendit dhe dy ish-ministra të Maqedonisë

para 3 muajve - Illyria

Shkup, 20 shkurt 2019 – Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të qeverisë së Nikolla...

Janë arrestuar Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - Portalb

Arrestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme në Kuvend me 27 prill, transmeton Alsat M. Ata...

Mesin e të dyshuarve për të “enjten e përgjakshme” edhe Gruevski

para 3 muajve - Flaka

Kundër pesë të dyshuarve për të “enjten e përgjakshme”, Prokuroria Publike Thelbësore filloi hetim, dhe mes tyre është edhe ish-kryeministri Nikolla Gruevski, përcjell FLAKA. Prokuroria paraqiti në Gjykatën...

Arrestohet ish-kryeparlamentari maqedonas, Trajko Veljanovski

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Ish-kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Trajko Veljanovski dhe dy ish-zyrtarë të lartë të Qeverisë së kaluar janë arrestuar nga policia në bazë të një urdhri gjyqësor lidhur me ngjarjet e dhunshme...

Arrestimet, Mickoski Zaevit: Maqedonia është në këmbët, do ta kthejë për të gjitha jo veprat që i ke bërë

para 3 muajve - Flaka

Dy gjëra janë bërë të qarta sot. E para është se LSDM-ja e udhëhequr nga despoti Zaev është në një rënie të lirë dhe pikërisht për shkak të politikave të dëmshme që vlerësimi i tyre është në një rënie...

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - Aktuale

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese. Ai është...

Lajmi i fundit Arrestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 shkurt - Arrestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme në Kuvend me 27 prill. Për...

Mickoski: Zaev vazhdo arresto, VMRO-DPMNE-ja nuk frikësohet

para 3 muajve - InfoMagazin

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në lidhje me arrestimet e sotme të ish kreut të Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski dhe dy ish ministrave Spiro Ristoski dhe Mile Janakieski për ngjarjet...

Prokuroria arrestoi Veljanovskin, Ristovskin dhe Janakieskin për ngjarjet e”27 prillit”

para 3 muajve - Telegrafi

Ish kreu i Kuvendit, Trajko Veljanovski është arrestuar për ngjarjet e 27 prillit, këtë e konfirmojnë edhe prokuroria për “Fokus”. Vlejanovskit në prokurori do t’i prezantohet gjithçka për të cilën ngarkohet,...

Arrestohet ish-kryetari i Parlamentit maqedonas, bashkë me disa ish-ministra

para 3 muajve - Gazeta Express

Me urdhër të Prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion janë arrestuar ish kreu i Kuvendit, Trajko Veljanovski, dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

para 3 muajve - Lajm

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

Arrestohet Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - Alsat-M

Arrestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme në Kuvend me 27 prill. Për më shumë informacione...

Prokuroria i ndjek pesë persona si organizatorë të ngjarjeve të 27 prillit

para 3 muajve - Tetova Sot

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit sonte përmes një komunikate informon se nën hetime janë pesë persona të cilët dyshohen se janë organizatorë të ngjarjeve...

Tre ish-zyrtarë të lartë në Maqedoni arrestohen për dhunën në Kuvend

para 3 muajve - Koha.net

Arrestohen ish-kreu i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Trajko Veljanovski dhe ish-ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Siç njofton Alsat M, arrestimi i tyre ka të bëjë me ngjarjet e dhunshme...

30 ditë paraburgim për dy ish ministrat Janakieski dhe Ristovski

para 3 muajve - Insajderi

Gjykata me kërkesë të Prokurorisë Publike, vendosi 30 ditë paraburgimi për ish-ministrat Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, të dyshuar për organizimin e ngjarjeve të dhunshëm në Kuvend më 27 prill të...

Mickoski: Zaev vazhdo arresto, OBRM-PDUKM nuk frikësohet

para 3 muajve - InfoShqip

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në lidhje me arrestimet e sotme të ish kreut të Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanoski dhe dy ish ministrave Spiro Ristoski dhe Mile Janakieski për ngjarjet...

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - Ina

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese. Ai është...

​Veljanovski: Turp, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

para 3 muajve - Infokusi

Ish-kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale, pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit...

“27 prilli”, Prokuroria dyshon edhe Nikolla Gruevskin?

para 3 muajve - InfoShqip

Pas hetimeve paraprake, Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion ka hapur procedurë hetimore për pesë persona, gjegjësisht, ish kreun e Kuvendit, Trajko Veljanovski, ish-ministrat Spiro Ristovski...

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - Shprehja.com

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese. Ai është...

E FUNDIT/ Arrestohet Valjanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - Albeu

Arrestohen ish kreu I Kuvendit Trajko Valjanovski dhe ish ministrat Spiro dhe Mile Janakievski , shkruan Albeu.com Arrastimi I tyre ka të bëjë me ngjarjet e dhumshme në Kuvend me 27 prill. Për më shumë...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

para 3 muajve - Lajm

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

Veljanovski: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

para 3 muajve - InfoShqip

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend. Veljanoski...

Veljanovski pas arrestimit: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

para 3 muajve - Tetova Sot

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend. Veljanoskit...

Veljanovski: Unë organizator i 27 prillit?! Turp!

para 3 muajve - Shenja

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanovski i cili u arrestuar pasditen e sotme i dyshuar si organizator kryesor i ngjarjeve të përgjakshme të 27 prillit, pasi doli nga ndërtesa e gjykatës ku është marre...

27 prilli, prokuroria ndjek pesë persona si organizatorë kryesorë

para 3 muajve - Flaka

Prokuroria ndjek 5 persona si organizatorë kryesorë të 27 prillit. Ata ngarkohen me veprën penale “kërcënim terrorist i rendit kushtetues dhe sigurisë”, përcjell FLAKA. Prokuroria Themelore Publike për...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit. Turp!

para 3 muajve - AlbPortali

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

Prokuroria ndjek 5 persona si organizatorë kryesorë të 27 prillit

para 3 muajve - Shenja

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit përmes në komunikate sonte ka informuar se është duke hetuar pesë persona të cilët dyshohet se janë organizatorë të ngjarjeve...

Veljanovski: Turp për akuzat, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

para 3 muajve - Flaka

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend. Veljanoskit...

Pas arrestimit flet ish kryeparlamentari Veljanovski, ja çka thotë

para 3 muajve - Tetova Sot

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski tani më është larguar nga ndërtesa e Gjykatës Penale pasi sonte u ndalua nën dyshime se ishte një nga organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit në Kuvend. Veljanoskit...

Gruevski e Veljanovski dyshohen si organizatorë të dhunës në Kuvend

para 3 muajve - Epoka e Re

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar nisjen e hetimeve kundër pesë ish zyrtarëve të lartë shtetëror për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017. Në mesin e të dyshuarve...

Kërkohet paraburgim për Janakieskin dhe Ristovskin për shkak të rrezikshmërisë nga arratia

para 3 muajve - InfoMagazin

Në gjykatën penale në Shkup sapo përfundoi marrja në pyetje e Mile Janakieskit dhe Spiro Ristovski të cilët bashkërisht me Trajko Veljanovskin sot pasdite u arrestuan me dyshimin se janë pjesë e organizatorëve...

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - Tetova Sot

Janë arrestuar edhe disa funksionarë të tjerë të VMRO-DPMNE-së, ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski, ish ministri i Arsimit Spiro Ristovski dhe ish ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski....

“27 prilli” në Maqedoni, Prokuroria dyshon edhe Nikolla Gruevskin

para 3 muajve - Albinfo

Pas hetimeve paraprake, Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion ka hapur procedurë hetimore për pesë persona, gjegjësisht, ish kreun e Kuvendit, Trajko Veljanovski, ish-ministrat Spiro Ristovski...

Trajko Veljanovski del nga gjykata: Unë organizator i 27 prillit?! Turp!

para 3 muajve - InfoMagazin

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski rreth orës 20.00 doli nga gjykata ku dha deklaratë në cilësinë e të dyshuarit për organizimin e ndërhyrjes së dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut më 27 prill...

Arrestohet ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski dhe disa ish ministra

para 3 muajve - Shenja

Janë arrestuar edhe disa funksionarë të tjerë të VMRO-DPMNE-së, ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski, ish ministri i Arsimit Spiro Ristovski dhe ish ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski....

Procedurë hetuese kundër pesë personave për ngjarjet e 27 prillit

para 3 muajve - InfoMagazin

Siç njoftojnë nga Prokuroria Publike, prokurori publik nga Prokuroria Publike për hetimin e krimit të organizuar dhe korrupsionin dha urdhër për zbatimi e procedurës hetimore kundër pesë personave për...

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - Flaka

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese. Ai është...

Veljanoski: Nuk ndihem fajtor për hyrjen e dhunshme në Kuvend

para 3 muajve - InfoMagazin

Ish kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski, sapo doli nga gjykata themelore Shkupi 1 ku ishte i thirrur për pyetje për hyrjen e dhunshme në Kuvend më 27 prill të vitit 2017. Ai nuk dëshironte të jep deklaratë...

Arrestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - InfoShqip

Janë arrestuar ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme në Kuvend me 27 prill. Për më shumë informacione...

Arrestohet ish-kryeparlamentari maqedonas, Trajko Veljanovski

para 3 muajve - Arbresh

Ish-kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Trajko Veljanovski dhe dy ish-zyrtarë të lartë të Qeverisë së kaluar janë arrestuar nga policia në bazë të një urdhri gjyqësor lidhur me ngjarjet e dhunshme...

Arrestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - Lajm

Arrestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme në Kuvend me 27 prill. Për më shumë informacione...

​Veljanovski: Turp, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite

para 3 muajve - KosovaPress

Veljanoskit u largua duke u thirrur në imunitetin e deputetit. “Secili deputet ka imunitet. Por jo, ju lutem, unë kam qenë kryetar i Kuvendit për 10 vite dhe tani unë qenkam organizator? Turp”, tha Veljanoski...

Procedurë hetuese kundër pesë personave për ngjarjet e 27 prillit

para 3 muajve - Arbresh

Siç njoftojnë nga Prokuroria Publike, prokurori publik nga Prokuroria Publike për hetimin e krimit të organizuar dhe korrupsionin dha urdhër për zbatimi e procedurës hetimore kundër pesë personave për...

Arrestohet ish kryetari i Kuvendit dhe dy ministra maqedonas

para 3 muajve - Periskopi

Arrestohen ish-kreu i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Trajko Veljanovski dhe ish-ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Siç njofton AlsatM, arrestimi i tyre ka të bëjë me ngjarjet e dhunshme të...

Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - InfoMagazin

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese. Ai është...

Arrestohet ish-kryeparlamentari maqedonas dhe disa ish-ministra

para 3 muajve - Gazeta e re

Janë arrestuar edhe disa funksionarë të tjerë të VMRO-DPMNE-së, ndër ta edhe i sh kryeparlamentari Trajko Veljanovski, ish ministri i Arsimit Spiro Ristovski dhe ish ministri i Transportit dhe Lidhjeve,...

Tre ish-zyrtarë të lartë në Maqedoni arrestohen për dhunën në Kuvend

para 3 muajve - Ekonomia Online

Arrestohen ish-kreu i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Trajko Veljanovski dhe ish-ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Siç njofton Alsat M, arrestimi i tyre ka të bëjë me ngjarjet e dhunshme...

Arrestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - Fakti Ditor

Arrestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme në Kuvend me 27 prill. Ata dyshohen se kanë organizuar...

Arrestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - AlbPortali

Arrestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arrestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhunshme në Kuvend me 27 prill. Ata dyshohen se kanë organizuar...

Lajmi i Fundit| Arrestohet ish-kryeparlamentari i Maqedonisë dhe dy ish-ministra

para 3 muajve - InfoMagazin

Ish-kryeparlamentari Trajko Veljanovski është arrestuar lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, bëjnë të ditur për INA burime të organeve hetuese. Ai është...

Arrestohen Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

para 3 muajve - Fol

Arreestohen ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe ish ministrat Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski. Arreestimi i tyre ka të bëj me ngjarjet e dhuunshme në Kuvend me 27 prill. Për më shumë informacione...

Për dhunën e shkaktuar në Kuvend, arrestohen ish-krerët e shtetit të Maqedonisë

para 3 muajve - KosovaPress

Siç njofton AlsatM, arrestimi i tyre ka të bëjë me ngjarjet e dhunshme të zhvilluar në Kuvend më 27 prill. Ata dyshohen se kanë organizuar ngjarjet e përgjakshme në Kuvend. Të arrestuarit po merren në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK