http://kariera.mk

Wake Up/ Shqipëria prezantohet përmes videoartit në Vienë

para 2 muajve - Top Channel

Për herë të parë këtë vit është zhvilluar Festivali i videoartit shqiptar në Vjenë, ku ndër shumë vende të tjera ka marrë pjesë edhe Shqipëria. Për dy netë 13 videoartistë shqiptarë i prezantuan publikut...

Videoart për të kuptuar Shqipërinë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Grumbuj të pafund njerëzish që derdhin lotë, këputen nga pikëllimi para kamerave sepse diktatori ka vdekur, ngjyra të ndezura e forma kubiste mbi fasada të rrënuara, një vajzë që i jep ngjyrë fotografisë...

Videoart për të kuptuar Shqipërinë: Kryeqyteti, rrënimi dhe ndryshimi

para 2 muajve - Gazeta Tema

Arti shqiptar ka krijuar ura komunikimi me artin bashkëkohor, megjithë vështirësitë e vendit të vogël. Festivali i parë i videoartit në Vjenë – një dëshmi tjetër se nga e ashtuquajtura “provincë” vijnë...

Videoart për të kuptuar Shqipërinë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Arti shqiptar ka krijuar ura komunikimi me artin bashkëkohor, megjithë vështirësitë e vendit të vogël. Festivali i parë i videoartit në Vjenë – një dëshmi tjetër se nga e ashtuquajtura “provincë” vijnë...

Videoart për të kuptuar Shqipërinë

para 2 muajve - Ina

Nga radio gjermane DW/ Arti shqiptar ka krijuar ura komunikimi me artin bashkëkohor, megjithë vështirësitë e vendit të vogël. Festivali i parë i videoartit në Vjenë – një dëshmi tjetër se nga e ashtuquajtura...

Videoart për të kuptuar Shqipërinë

para 2 muajve - Koha Jone

Nga radio gjermane DW/ Arti shqiptar ka krijuar ura komunikimi me artin bashkëkohor, megjithë vështirësitë e vendit të vogël. Festivali i parë i videoartit në Vjenë – një dëshmi tjetër se nga e ashtuquajtura...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK