http://kariera.mk

Grumbulluesit “braktisin” fermerët – Nuk blejnë qumështin për 3 ditë, reagon Shalsi

para 2 muajve - Koha Jone

Grumbulluesit dhe agro përpunuesit në mbështetje të prodhuesve bujqësorë, do të ndërpresin grumbullimin e qumështit për tre ditë, duke filluar nga data 18 Mars 2019. Kjo masë e paralajmëruar më herët,...

Agropërpunuesit: Nga dita e hënë nuk blejmë produkte nga fermerët

para 2 muajve - Vizion Plus

Ne kushtet kur fermerët, por edhe agroperpunuesit nuk po gjejne zgjidhje per ngercin e krijuar ne ligjin per TVSH-ne, ata paralajmërojnë se nga dita e hëne nuk do te blejne me produkte nga fermerët. Konkretisht...

Paradoksi i protestës së fermerëve dhe nevoja për informim

para 2 muajve - Shekulli

Vitin e kaluar një nga masat subvencionuese për fermerët ishte masa 37 e AZHBR-së, sipas së cilës ofrohej “Mbështetje për dorëzimin e qumështit lëndë e parë, që plotëson standardet në fuqi, në vlerën 10...

Nga dita e hënë, nis greva kombëtare e qumështit!

para 2 muajve - LajmiFundit

Ashtu siç është deklaruar më parë, në mungesë të një zgjidhjeje nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë, grumbulluesit dhe agropërpunuesit në mbështetje të prodhuesve bujqësorë, do të ndërpresin grumbullimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK