http://kariera.mk

Shkodër/ Jepnin para me fajde, zbulohet roli i policit i përfshirë në grupin kriminal

më 3.2019 - Sot News

Polici Ergys Lohja kishte dijeni për dhënien e parave me fajde të grupit kriminal në Shkodër, prej të cilit u arrestuan 12 persona.Sipas të dhënave të grupit hetimor mësohet se Lohja gjithashtu negocionte...

Zbulohet roli i policit Lohja në grupin e fajdeve të Shkodrës

më 3.2019 - Java News

Tvklan.al zbulon rolin policit Ergys Lohja që u pezullua nga detyra pas goditjes së grupit kriminal të fajdeve në Shkodër, ku u arrestuan 12 persona. Duke qenë inspektor i policisë zonale, Ergys Lohja...

Banda e fajdeve/ Ish-kancelari i Gjykatës dhe ish-drejtori i Patentave që u arrestuan

më 3.2019 - Koha Jone

Mes 12 personave të arrestuar për fajde janë ish-kancelari i Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, Artan Dragani, si dhe ish-kreu i Drejtorisë së Patentave në Shkodër, Ilir Sokoli. Po ashtu, në hetim janë...

Banda e fajdeve në Shkodër/ Këta janë ish-kancelari i Gjykatës dhe ish-drejtori i Patentave që u arrestuan

më 3.2019 - Java News

Mes 12 personave të arrestuar për fajde janë ish-kancelari i Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, Artan Dragani, si dhe ish-kreu i Drejtorisë së Patentave në Shkodër, Ilir Sokoli. Po ashtu, në hetim janë...

Policia aksion anti fajde në Shkodër, sekuestrohen gjysmë milioni euro

më 3.2019 - Gazeta Telegraf

12 persona u arrestuan me akuza të pastrimit të parave dhe aktiviteteve financiare të paligjshme 12 persona të akuzuar për fajde dhe pastrim parash janë vënë në pranga pas një operacioni të policisë së...

Paratë me fajde, si ranë viktimë dy djemtë e ish-prefektit të Shkodrës

më 3.2019 - Shekulli

Erjon Dervishi Zbulohet “banka private” e fajdexhinjve në Shkodër. Në skemë është provuar se janë të përfshirë 22 persona, 12 prej tyre kanë rënë në pranga, katër janë shpallur në kërkim, dhe tre janë...

Aksion kundër fajdeve në Shkodër, sekuestrohen gjysmë milioni euro

më 3.2019 - Kallxo

Një hetim i prokurorisë dhe policisë në Shkodër, me mbështetje të njësive operacionale të Policisë së Shtetit, u finalizua të enjten me arrestimin e 12 personave të akuzuar për pastrim parash dhe fajde....

DETAJET/ Si i ‘fundosi’ fajdexhinjtë e Shkodrës ish-Prefekti. Djemtë e tij ishin ‘peng’ i borxheve të mëdha për bixhoz

më 3.2019 - Gazeta Tema

Detaje të reja janë mësuar rreth operacionit “Maranaj” të policisë së Shkodrës ku u arrestuan 12 shtetas ndërsa 3 të tjerë janë ende në kërkim. Të arrestuarit sipas burimeve pranë prokurorisë janë arrestuar...

Djemtë e ish prefektit të varur nga bixhozi, si u dekonspirua banda e fajdeve

më 3.2019 - Vizion Plus

Grupi i rrezikshëm i fajdexhinjve të Shkodrës me 12 të arrestuar dhe 3 të tjerë të shpallur në kërkim, është zbuluar pas denoncimit të bërë nga ish-prefekti i qarkut të Shkodrës Paulin Radovani. Ish-prefekti...

Zbardhet skema e fajdexhinjve në Shkodër

më 3.2019 - Koha Jone

Skema e fajdexhinjve e cila u zbulua nga Prokuroria dhe Policia e Shkodrës ka për denoncues ish-prefektin e Shkodrës, Paulin Radovanin. Denoncimi i Radovanit erdhi pikërisht pasi dy djemtë e tij kishin...

Denoncoi fajdexhinjtë, përfundon në polici edhe ish-prefekti i Shkodrës

më 3.2019 - Albeu

Paulin Radovanim ish-prefekti i Shkodrës është shoqëruar në polici gjatë mesditës së sotme pas aksionit të policisë për kapjen e një grupi të rrezikshëm personash që jepnin para me fajde dhe më pas u merrnin...

Shkodër/ Ish-prefekti denoncoi huamarrësit dhe djemtë, detaje rreth grupit të fajdexhinjve

më 3.2019 - Shekulli

Të tjera detaje kanë dalë në dritë mbi operacionin “Maranaj” të Policisë së Shkodrës ku u arrestuan 12 persona, ndërsa janë në kërkim tre të tjerë. Burime nga Prokuroria bëjnë me dije se shtetasit në fjalë...

Zbardhen emrat e të arrestuarve në bandën e fajdeve në Shkodër

më 3.2019 - Vizion Plus

Janë zbardhur emrat e e 12 anëtarëve të bandës dhe ka shpallur në kërkim 3 të tjerë, të cilët janë arrestuar këtë të enjte nga operacioni i koduar “Maranaj”. Sipas policisë, personat e arrestuar akuzohen...

Denoncoi grupin e fajdexhinjve ku ishin pjesë edhe dy djemtë e tij, shoqërohet në polici ish-prefekti i Shkodrës (EMRI)

më 3.2019 - Sot News

Ish-prefekti i qarkut Shkodër, Pulin Radovani është shoqëruar në Komisariatin e Policisë së këtij qyteti për të dhënë dëshminë e tij pasi dyshohet se dy djemtë e tij kanë marrë para me fajde nga ky grup...

Ky burrë fundosi fajdexhinjtë e Shkodrës pasi djemtë ranë në rrjetën e tyre

më 3.2019 - Albeu

Detaje të reja janë mësuar rreth operacionit “Maranaj” të policisë së Shkodrës ku u arrestuan 12 shtetas ndërsa 3 të tjerë janë ende në kërkim. Të arrestuarit sipas burimeve pranë prokurorisë janë arrestuar...

Detaje/ Denoncimi i ish-prefektit fundosi fajdexhinjtë e Shkodrës

më 3.2019 - BalkanWeb

Detaje të reja janë mësuar rreth operacionit “Maranaj” të policisë së Shkodrës ku u arrestuan 12 shtetas ndërsa 3 të tjerë janë ende në kërkim. Të arrestuarit sipas burimeve pranë prokurorisë janë arrestuar...

Zbulohet ish-zyrtari i lartë që fundosi 12 të arrestuarit në Shkodër

më 3.2019 - Sot News

Një skemë fjadesh është zbuluar në Shkodër, ku në total janë arrestuar 12 persona dhe 4 janë shpllur në kërkim.  Biznesmenëve apo qytetarëve në vështirësi ekonomike u jepnin para me fajde me 3 deri në...

Grupi i fajdexhinjve në Shkodër, publikohen emrat e të ndaluarve

më 3.2019 - Gazeta Shqip

Policia ka zbardhur emrat e 12 personave të përfshirë në rrjetin e fajdeve në qytetin e Shkodrës. Në kuadër të opoeracionit “Maranai” të finalizuar sot mësohet të jenë arrestuar shtetasit 1. Byrhan Alija...

Rrjeti i fajdeve në Shkodër, zbardhen emrat e 12 të arrestuarve

më 3.2019 - BalkanWeb

“BalkanWeb” zbardh emrat e 12 personave të përfshirë në rrjetin e fajdeve në qytetin e Shkodrës. Në kuadër të opoeracionit “Maranai” të finalizuar sot mësohet të jenë arrestuar shtetasit 1. Byrhan. Alija....

Ky burrë fundosi fajdexhinjtë e Shkodrës pasi djemtë ranë në rrjetën e tyre

më 3.2019 - Lajme.al

Grupi i rrezikshëm i fajdexhinjve të Shkodrës ishte i njohur për aktivitetin e tyre, por përgatitja e arrestimit të tyre nisi pas një denoncimi të bërë nga ish-prefekti Paulin Radovani. Ky i fundit kishte...

Banda e fajdeve, shoqërohet në polici edhe ish-prefekti

më 3.2019 - Koha Jone

Ish-prefekti i Shkodrës, Paulin Radovani është shoqëruar në polici mesditën e sotme. Gjithçka ka të bëjë me operacionin policor të zhvilluar sot, ku në pranga janë vënë 12 persona e 4 janë shpallur në...

Operacioni me 11 t arrestuar, Rama: Shkodra më e sigurtë

më 3.2019 - InfoMagazin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për operacionin ‘Maranaj’ në Shkodër, u arrestuar 11 persona si dhe 5 të tjerë u shpallën në kërkim të akuzuar për fajde dhe gjobëvënie. Përmes një postimi në Twitter,...

Operacioni i fajdeve në Shkodër, zbardhen emrat e 12 të arrestuarve

më 3.2019 - Sot News

Policia ka dhënë informacionin zyrtar lidhur me operacionin e zhvilluar në Shkodër, ku ranë në pranga 11 persona dhe 5 të tjerë u shpallën në kërkim. Të arrestuarit akuzohen për fajde me qytetarët, dhënie...

EMRAT/ "O lekët o pronat", 12 fajdexhinjtë e arrestuar në Shkodër

më 3.2019 - Albeu

Janë 12 persona të arrestuar e 4 të shpallur në kërkim nga policia në lidhje me operacionin e zhvilluar mëngjesin e sotëm në Shkodër . Sipas policisë, personat e arrestuar akuzohen se jepnin para me fajde...

U kap në Morinë, kush është ish-drejtori i LSI-së pjesë e fajdexhinjve në Shkodër

më 3.2019 - Albeu

Ditën e sotme një operacion i madh i koduar "Maranaj" është ekzekutuar në Shkodër . Në këtë aksion ku operues ishin forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponjat ranë në pranga 11 persona ndërsa pak orë më vonë u...

FOTO/ Kush është ish-drejtori i LSI tek Patentat, që u arrestua si pjesë e skemës së Fajdeve?! Emri

më 3.2019 - Gazeta Tema

Një ndër personat për të cilët është prerë urdhër arresti për skemën e fajdeve në Shkodër është kapur në Morinë teksa tentonte të kalonte kufirin. Një person u arrestua pasi policia publikoi rezultatet...

Goditet banda e fajdeve në Shkodër, bllokohen prona e 500 mijë euro, 12 të arrestuar

më 3.2019 - Vizion Plus

Në Shkodër kushdo që kishte nevojë të ngutshme për para, mund ta zgjidhte hallin duke marrë menjëherë lek me fajde. Por ky moment shënonte edhe nisjen e një kavlavri vështirësish, që përfundonte me marrjen...

Superoperacioni i fajdeve/ Gjenden 500 mijë euro, te implikuar polici e noterja

më 3.2019 - Vizion Plus

11 persona u arrestuan dhe 5 të tjerë u shpallën në kërkim nga policia e Shkodrës këtë të enjte. Në kaudër të operacionit kundër fajdeve, Polica e Shkodrës ka bërë me dije se finalizoi me sukses operacionin...

Detajet tronditëse/ Fajdexhinjtë e Shkodrës, denoncimi i ish-prefektit fundosi bandën

më 3.2019 - Java News

Detaje të reja janë mësuar rreth operacionit “Maranaj” të policisë së Shkodrës ku u arrestuan 12 shtetas ndërsa 3 të tjerë janë ende në kërkim. Të arrestuarit sipas burimeve pranë prokurorisë janë arrestuar...

Zbulimi i skemës së fajdeve, Lleshaj: Goditje madhore krimit

më 3.2019 - BalkanWeb

Goditje madhore për krimin e organizuar dhe financat e tij. Kështu e cilëson Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj operacionin “Maranaj” që zbuloi një skemë fajdesh në Shkodër duke çuar pas hekurave disa...

Fajdexhinjtë/ Kapet në Morinë 38-vjeçari nga Shkodra

më 3.2019 - BalkanWeb

Një ndër personat për të cilët është prerë urdhër arresti për skemën e fajdeve në Shkodër është kapur në Morinë teksa tentonte të kalonte kufirin. Sipas të dhënave zyrtare, në kuadër të operacionit të...

Operacioni në Shkodër, Sandër Lleshaj: Sot qyteti është më i qetë dhe më i sigurt

më 3.2019 - Gazeta Tema

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka komentuar operacionin “Maranaj” që zbuloi një skemë fajdesh në Shkodër duke çuar pas hekurave disa persona dhe madje zyrtarë publikë. “‘Maranaj’, për një Shkodër...

Emrat/ Shkodër, Prokuroria: Skema që çoi në pranga bandën e fajdeve!

më 3.2019 - Java News

Zbardhen emrat e 12 personave të përfshirë në rrjetin e fajdeve në qytetin e Shkodrës. Në kuadër të opoeracionit “Maranai” të finalizuar sot mësohet të jenë arrestuar shtetasit 1. Byrhan. Alija. 61 vjec...

Operacioni Shkodrës, Lleshaj: Një tjetër goditje madhore kundër krimit të organizuar

më 3.2019 - Vizion Plus

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj e ka cilësuar operacoionin e Shkodrës si një goditje madhore kundër krimit të organizuar dhe financave të tij. Në një postim në Twitter, Lleshaj shprehet se ky sukses...

Operacioni kundër fajdeve, i përfshirë edhe një polic

më 3.2019 - Klan Kosova

22 persona rezultojnë të përfshirë në një rrjet të madh dhëniesh fajdesh me interesa të larta në përqindje për çdo javë në Shkodër. Mësohet se mes personave të përfshirë është edhe një efektiv policie,...

Kapet në Morinë një tjetër anëtar i bandës së fajdexhinjve të Shkodrës

më 3.2019 - Albeu

Policia njofton se është kapur një tjetër anëtar i bandës së fajdexhinjëve në Shkodër , i cili po tentonte të kalonte kufirin. Sipas të dhënave zyrtare, në kuadër të operacionit të koduar “MARANAJ” është...

Zbardhen detajet, si ish-prefekti i bëri ‘gropën’ grupit të rrezikshëm në Shkodër

më 3.2019 - LajmiFundit

Detaje të reja janë mësuar rreth operacionit “Maranaj” të policisë së Shkodrës ku u arrestuan 12 shtetas ndërsa 3 të tjerë janë ende në kërkim. Të arrestuarit sipas burimeve të News24 pranë prokurorisë,...

Mega-operacioni në Shkodër, vjen reagimi i fortë i Lleshajt: Goditje madhore kundër...

më 3.2019 - Sot News

Goditje madhore për krimin e organizuar dhe financat e tij. Kështu e cilëson Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj operacionin “Maranaj” që zbuloi një skemë fajdesh në Shkodër duke çuar pas hekurave disa...

FOTO/ Kush është ish-drejtori i LSI-s, që u arrestua si pjesë e skemës së fajdeve në Shkodër

më 3.2019 - Java News

Një ndër personat për të cilët është prerë urdhër arresti për skemën e fajdeve në Shkodër është kapur në Morinë teksa tentonte të kalonte kufirin. Një person u arrestua pasi policia publikoi rezultatet...

Super-operacioni në Shkodër/ Kapet një ndër të kërkuarit, po arratisej drejt.... (EMRI)

më 3.2019 - Sot News

Shkon në 12 numri i të arrestuarve në kuadër të operacionit të madh në Shkodër të koduar “MARANAJ”. Në vijim te operacionit, nga shërbimet e policisë u kap dhe u ndalua në PKK Qafë Morinë, shtetasi Ilir...

Para me fajde deri në 20%, 11 të arrestuar, mes tyre zyrtarë gjykate dhe policie

më 3.2019 - Alsat-M

Një skemë fajdesh është zbuluar në Shkodër të Shqipërisë, ku në total janë arrestuar 11 persona dhe 5 janë shpallur në kërkim. Mes personave të arrestuar është edhe ish-kancelari i Gjykatës së Shkodrës...

Lleshaj: Policia goditje madhore kundër krimit të organizuar

më 3.2019 - Koha Jone

Pas arrestimit të 11 personave për huadhënie të jashtëligjshme në Shkodër, ka ardhur edhe reagimi i ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ku përgëzon forcat e policisë për operacionin. Rama shprehet se...

Rama përgëzon policinë: Sot Shkodra më e qetë dhe më e sigurt

më 3.2019 - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka përgëzuar policinë e shtetit për operacionin “Maranaj”, ku 11 persona u arrestuan për krimin e një skeme fajdesh. Në një status në twitter, Rama  shkruan: “Përshëndetje dhe përgëzime...

Super-operacioni në Shkodër/ Kapet një ndër të kërkuarit, po arratisej drejt....

më 3.2019 - Sot News

Shkon në 12 numri i të arrestuarve në kuadër të operacionit të madh në Shkodër të koduar “MARANAJ”. Njoftimi i policisë: Vijon operacioni i koduar “MARANAJ” Kapet dhe ndalohet një nga shtetasit e shpallur...

Rama përgëzon policinë: Sot Shkodra më e sigurtë se asnjëherë

më 3.2019 - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka shprehur vlerësime për të gjithë forcat policore që u angazhuan në superoperacionin e Shkodrës këtë të enjte. Në një postim në Twitter, Rama u shpreh se sot Shkodra është më e...

Operacioni, reagon Rama: Sot Shkodra më e sigurt se asnjëherë

më 3.2019 - BalkanWeb

TIRANE Kryeministri Edi Rama ka reaguar për operacionin ‘Maranaj’ në Shkodër, u arrestuar 11 persona si dhe 5 të tjerë u shpallën në kërkim të akuzuar pasi jepnin hua në këmbim të interesave. Përmes një...

Operacioni kundër fajdeve, i përfshirë rezulton edhe një efektiv policie

më 3.2019 - Top Channel

22 persona rezultojnë të përfshirë në një rrjet të madh dhëniesh fajdesh me interesa të larta në përqindje për çdo javë në Shkodër. Mësohet se mes personave të përfshirë është edhe një efektiv policie,...

Superoperacioni fajdeve/ Gjenden 500 mijë euro, pranga policit e noteres

më 3.2019 - Vizion Plus

11 persona u arrestuan dhe 5 të tjerë u shpallën në kërkim nga policia e Shkodrës këtë të enjte. Në kaudër të operacionit kundër fajdeve, Polica e Shkodrës ka bërë me dije se finalizoi me sukses operacionin...

Pranga ish-drejtorit të LSI në Shkodër dhe 11 të tjerëve, pjesë e skemës së fajdeve: Kthe borxhin ose jep pronat! EMRAT – VIDEO

më 3.2019 - Fakti Ditor

Ish-kancelarë gjykate, policë dhe noterë, dhe ish-drejtori i LSI-së i Patentave në Shkodër, janë përfshirë në një skemë të fajdeve të zbuluar nga hetimet e nisura prej 25 janarit të 2018-ës nga Prokuroria...

Pranga ish-drejtorit të LSI në Shkodër dhe 11 të tjerëve, pjesë e skemës së fajdeve: Kthe borxhin ose jep pronat! EMRAT – VIDEO

më 3.2019 - AlbPortali

Ish-kancelarë gjykate, policë dhe noterë, dhe ish-drejtori i LSI-së i Patentave në Shkodër, janë përfshirë në një skemë të fajdeve të zbuluar nga hetimet e nisura prej 25 janarit të 2018-ës nga Prokuroria...

“Fajdexhinjtë”/ Aksion me 160 policë, ja çfarë u sekuestrua sot në Shkodër

më 3.2019 - Gazeta Shqip

Të tjera detaje janë publikuar nga Policia e Shkodrës për operacionin “MARANAJ”, ku u angazhuan 160 efektivë policie dhe u përdorën 30 automjete për të bërë të mundur ndalimin e 11 personave, të përfshirë...

Arrestimi i 11 fajdexhinjve, Rama: Shkodra, më e sigurtë se asnjëherë!

më 3.2019 - Gazeta Shqip

Pas mega-operacionit në Shkodër, që çoi në pranga 11 persona dhe shpalli në kërkim 5 të tjerë, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. “Përshëndetje dhe përgëzime të gjithë forcave policore që u angazhuan...

“Kthe borxhin ose jep pronat”/ Kush është ish-drejtori i LSI-s, që u arrestua si pjesë e skemës së… (EMRI+FOTO)

më 3.2019 - Lexo

Një ndër personat për të cilët është prerë urdhër arresti për skemën e fajdeve në Shkodër është kapur në Morinë teksa tentonte të kalonte kufirin. Një person u arrestua pasi policia publikoi rezultatet...

Operacioni kundër fajdeve, policia jep detaje. Sekuestrohen edhe 500.000 euro

më 3.2019 - Top Channel

Nga veprimet e kryera me mjete te hetimit proaktiv, te autorizuara nga Prokuroria dhe legjitimuar nga Gjykata e rrethit gjyqësor Shkodër rezultoi e provuar përfshirja e një numri të madh shtetasish në...

Interesa marramendëse, si i "peshkonte" viktimat grupi i fajdexhinjve të Shkodrës (FOTO LAJM)

më 3.2019 - Albeu

Grupi i fajdexhinjve të Shkodër të arrestuar sot nga policia ishin kthyer në një problem të mprehtë për zonën prej vitesh pasi skema që ata përdonin fuste në kurth në mënyrë të vazhdueshme personat që...

Operacion blic në Shkodër nga Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja, 14 të arrestuar

më 3.2019 - Standard

Arrestimet janë kryer pasi prej kohesh këta persona ushtronin veprimtarinë e paligjshme të dhënies apo marrjes së fajdeve tek qytetaret. Operacion blic në Shkodër në orët e para të mëngjesit të sotëm....

Për fajde 14 të prangosur në Shkodër

më 3.2019 - Koha.net

Fajdet në Shkodër ishin kthyer në një fenomen shqetësues ndaj prej dy muajsh përgjimesh, një aksion u ndërmor këtë mëngjes në qytet. Pas operacionit të forcave të policisë në Shkodër dhe efektivëve të...

Grupi i fajdeve në Shqipëri, zbardhen emrat e 12 personave të arrestuar

më 3.2019 - Sovrani

Janë 12 persona të arrestuar e 4 të shpallur në kërkim nga policia në lidhje me operacionin e zhvilluar mëngjesin e sotëm në Shkodër. Sipas policisë, personat e arrestuar akuzohen se jepnin para me fajde...

Aksioni kundër fajdeve, Rama: Përgëzime policisë, Shkodra sot më e qetë

më 3.2019 - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për operacionin e Policisë në Shkodër. ”Përshëndetje dhe përgëzime të gjithë forcave policore që u angazhuan në superoperacionin e Shkodrës, duke çmontuar dhe çuar prapa...

Mega-operacioni në Shkodër, vjen reagimi i papritur i kryeministrit Rama

më 3.2019 - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për operacionin ‘Maranaj’ në Shkodër, u arrestuar 11 persona si dhe 5 të tjerë u shpallën në kërkim të akuzuar pasi jepnin hua në këmbim të interesave. Përmes një postimi...

E FUNDIT/ Shoqërohet në polici ish-prefekti i Shkodrës

më 3.2019 - LajmiFundit

Ish-prefekti i Shkodrës, Paulin Radovani është shoqëruar në polici mesditën e sotme. Gjithçka ka të bëjë me operacionin policor të zhvilluar sot, ku në pranga janë vënë 12 persona e 4 janë shpallur në...

Fajdet Shkodër, Rama: Përshëndetje e përgëzime policisë

më 3.2019 - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për operacionin e Policisë në Shkodër. ”Përshëndetje dhe përgëzime të gjithë forcave policore që u angazhuan në superoperacionin e Shkodrës, duke çmontuar dhe çuar prapa...

20 makina dhe çanta me para, çfarë iu kapën grupit të frikshëm të fajdeve në Shkodër

më 3.2019 - Albeu

Policia i ka sekuestruar një sasi të madhe parash dhe armë grupit të personave të arrestuar gjatë paradites së sotme, të cilët akuzohen se kishin ngritur një skemë të dhënies së parave me fajde dhe më...

Operacioni me 11 të arrestuar, Rama: Shkodra sot më e sigurt

më 3.2019 - Shenja

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për operacionin ‘Maranaj’ në Shkodër, u arrestuar 11 persona si dhe 5 të tjerë u shpallën në kërkim të akuzuar për fajde dhe gjobëvënie. Përmes një postimi në Twitter,...

Kush janë ta arrestuarit e operacionit në Shkodër, zbardhet skema

më 3.2019 - BalkanWeb

Me datën 25.01.2019 Prokuroria e rrethit gjyqësor Shkodër ka regjistruar procedimin penal me numër 109, mbi bazën e akteve te referuara nga Drejtoria Vendore e Policise Shkoder. Nga veprimet e kryera me...

Skema e grupit të fajdeve/ Sekuestrohen 500 mijë euro, mes të arrestuarve zyrtarë gjykate dhe policie (Emrat)

më 3.2019 - Sot News

Një skemë fjadesh është zbuluar në Shkodër, ku në total janë përfshirë 22 persona, nga të cilët 11 janë arrestuar dhe 4 janë shpllur në kërkim. Mes personave të arrestuar është edhe ish-kancelari i Gjykatës...

Dalin emrat, kush janë 12 fajdexhitë e rrezikshëm në Shkodër

më 3.2019 - LajmiFundit

Janë bere publike emrat e 12 persona të arrestuar e 4 të shpallur në kërkim nga policia në lidhje me operacionin e zhvilluar mëngjesin e sotëm në Shkodër. Personat e arrestuar akuzohen se jepnin para...

Operacioni kundër fajdeve, i përfshirë dhe një efektiv policie

më 3.2019 - Koha Jone

22 persona rezultojnë të përfshirë në një rrjet të madh dhëniesh fajdesh me interesa të larta në përqindje për çdo javë në Shkodër. Mësohet se mes personave të përfshirë është edhe një efektiv policie,...

Kush janë “fajdexhinjtë” e arrestuar në Shkodër, zbardhet skema

më 3.2019 - Koha Jone

Zbardhet operacioni i sotëm në Shkodër dhe skema si vepronte rrjeti i fajdeve. Sipas Prokurorisë, në këtë skemë janë përfshirë 22 persona, ndërsa 11 prej tyre janë arrestuar duke përfshirë ish kancelarë...

Operacioni kundër fajdeve, policia: Sekuestrohen 500 mijë euro, në pranga ish-kancelari i Gjykatës

më 3.2019 - Shekulli

Nga veprimet e kryera me mjete te hetimit proaktiv, te autorizuara nga Prokuroria dhe legjitimuar nga Gjykata e rrethit gjyqësor Shkodër rezultoi e provuar përfshirja e një numri të madh shtetasish në...

DETAJET/ Shkatërrohet grupi i "fajdexhinjëve" në Shkodër, kush ra në pranga

më 3.2019 - Albeu

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër . Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kanë procedimet penalisht 22 shtetas të cilët vepronin në qytetin e Shkodrës në fushën e huadhënies me interesa...

Fajdet në Shkodër/ Sekuestrohen 500 mijë euro, ja kush janë të arrestuarit

më 3.2019 - Gazeta Shqip

Prokuroria e Shkodrës ka bërë të ditur për mediat detaje nga operacioni  i mëngjesit të sotëm, që ka goditur një skemë fajdesh, kur rezulton të kenë qenë të përfshirë, noterë, ish-kancelarë gjykate dhe...

Fajde me interesa të larta/ 22 të implikuarit përvetësuan toka, apartamente e dyqane

më 3.2019 - Vizion Plus

Prokuroria e Shkodrës ka reaguar zyrtarisht në lidhje me operacionin e madh të ndërmarrë nga policia e shtetit mengjesin e kësaj të enjte në qytetin verior ku janë arrestuar 11 persona ndersa te tjere...

Fajdet në Shkodër/ Sekuestrohen 500 mijë euro, ja kush janë 14 të arrestuarit

më 3.2019 - Gazeta Shqip

Prokuroria e Shkodrës ka bërë të ditur për mediat detaje nga operacioni  i mëngjesit të sotëm, që ka goditur një skemë fajdesh, kur rezulton të kenë qenë të përfshirë, noterë, ish-kancelarë gjykate dhe...

Kush janë të arrestuarit e operacionit në Shkodër

më 3.2019 - Sot News

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër, përfshirë forcat Renea, FNSH dhe Shqiponja ku vanë në pranga 14 persona. Mësohet se 14 personat e arrestuar prej kohësh ushtronin veprimtarinë...

Fajdexhinjtë/ Kapet në Morinë 38-vjeçari nga Shkodra

më 3.2019 - Lexo

Një ndër personat për të cilët është prerë urdhër arresti për skemën e fajdeve në Shkodër është kapur në Morinë teksa tentonte të kalonte kufirin. Sipas të dhënave zyrtare, në kuadër të operacionit të...

Lleshaj reagon pas operacionit “MARANAJ” në Shkodër: Goditje madhore krimit

më 3.2019 - Java News

Për kasionin e policisë në qytetin e Shkodrës, pas kryeministrit Edi Rama ka reaguar edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj. Numri një i Ministrisë së Brendshme e ka quajtuar goditje madhore ndaj krimit...

Zbulimi i skemës së fajdeve, Lleshaj: Goditje krimit të oganizuar

më 3.2019 - Lexo

Goditje madhore për krimin e organizuar dhe financat e tij. Kështu e cilëson Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj operacionin “Maranaj” që zbuloi një skemë fajdesh në Shkodër duke çuar pas hekurave disa...

Kapet një nga të kërkuarit e operacionit në Shkodër: Po largohej jashtë vendit

më 3.2019 - Java News

Shkon ne 12 numri i te arrestuarve ne kuader te operacionit te madh ne Shkoder te koduar “MARANAJ”. Policia njofton se u kap dhe u ndalua në Qafë Morinë, shtetasi Ilir Sokoli 38 vjeç, banues në Shkodër....

Shkodër/ Kush janë ‘fajdexhinjtë’ e arrestuar, zbardhet skema

më 3.2019 - Gazeta Telegraf

Zbardhet operacioni i sotëm në Shkodër dhe skema si vepronte rrjeti i fajdeve. Sipas Prokurorisë, në këtë skemë janë përfshirë 22 persona, ndërsa 11 prej tyre janë arrestuar duke përfshirë ish kancelarë...

Dyndje policësh në Shkodër. 14 persona të arrestuar për fajde

më 3.2019 - Top Channel

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin veprimtarinë...

Sukses i madh nga sirtari një ditë pas raportit diskretitues të DASH

më 3.2019 - Respublica

Qeveria e kaloi në heshtje Raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit për të Drejtat e Njeriut, ku përveç korrupsionit sistemik dhe  presionit të politikës për t'iu shmangur hetimeve, notën më negative...

Goditja e grupit të fajdeve, Rama: Sot Shkodra është më e qetë se kurrë!

më 3.2019 - Java News

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar sot punën e Policisë së Shtetit për superoperacionin në Shkodër. Gjatë këtij operacioni u arrestuan 11 persona dhe u shpallën në kërkim 5 të tjerë, të cilët kishin ngritur...

Detajet e operacionit “MARANAJ”, nga mijëra euro te automjetet, ja çfarë iu sekuestrua ‘fajdexhinjve’ në Shkodër

më 3.2019 - Java News

Detaje te reja nga policia pas operacionit te madh te koduar “MARANAJ”, qe vuri ne pranga 11 persona si shpalli ne kerkim 5 të tjerë. Policia ben me dije se gjithcka erdhi pas nje hetimi proaktiv disamujor,...

Dyndje policësh në Shkodër, 14 persona të arrestuar për fajde

më 3.2019 - Klan Kosova

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin veprimtarinë...

Rama: Përgëzime policisë për aksionin e sotëm, Shkodra është më e qetë dhe e sigurtë se asnjëherë

më 3.2019 - Lexo

Sot policia e shtetit kreu një aksion në Shkodër ku u bë i mundur ndalimi i 11 shtetasve të përfshirë në skemë fajdesh e gjobash ndaj bizneseve dhe qytetarëve të Shkodrës. Aksionin e policisë e përshëndeti...

Grupi i fajdeve, Rama: Sot Shkodra është më e qetë se kurrë!

më 3.2019 - Java News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter në lidhje me operacionin e Shkodrës ku u godit një grup i përfshirë në skemën e fajdeve. Rama shkruan se Shkodra sot është më e qetë dhe më e sigurtë. “Përshëndetje...

Lleshaj: Policia e Shtetit dha sot një tjetër goditje madhore kundër krimit të organizuar

më 3.2019 - InfoMagazin

Edhe ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj përgëzoi policinë për operacionin “Maranaj” në Shkodër, që çoi në shkatërrimin e një grupi kriminal në një skemë fajdesh me interesa të larta dhe me marrje...

Fajdexhinjtë/ Kapet në Morinë 38-vjeçari nga Shkodra

më 3.2019 - LajmiFundit

Një ndër personat për të cilët është prerë urdhër arresti për skemën e fajdeve në Shkodër është kapur në Morinë teksa tentonte të kalonte kufirin. Sipas të dhënave zyrtare, në kuadër të operacionit të...

Fajde tek qytetarët, 14 të arrestuar

më 3.2019 - GazetaBlic

Policia ka arrestuar 14 persona në Shkodër pasi akuzohen se ushtronin veprimtarinë e paligjshme të dhënies apo marrjes së fajdeve tek qytetarët. Mësohet se dhjetëra forca policie nga Tirana, RENEA, FNSH...

Dhjetëra policë nga Tirana zbarkojnë në Shkodër, 14 të arrestuar

më 3.2019 - BalkanWeb

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat Renea, FNSH dhe Shqiponja kanë arrestuar rreth 14 persona, pasi prej kohesh dyshohet se këta persona ushtronin veprimtarinë e paligjshme...

Super aksion i policisë në Shkodër. 14 persona të arrestuar për fajde

më 3.2019 - Gazeta Tema

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin veprimtarinë...

Fajde tek qytetarët, RENEA zbarkon në Shkodër, 14 të arrestuar

më 3.2019 - Shekulli

14 persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Shkodrës, nën akuzën se ushtronin veprimtarinë e paligjshme të dhënies apo marrjes së fajdeve tek qytetarët. Mësohet se dhjetëra forca policie nga Tirana,...

Para me fajde e mashtrim, superoperacion me 14 të arrestuar në Shkodër

më 3.2019 - Vizion Plus

14 persona kanë rënë në prangat e policisë mëngjesin e kësaj të enjteje në Shkodër pasi ushtronin veprimtarinë e paligjshme të dhënies apo marrjes së fajdeve tek qytetarët. Operacioni u zhvillua nga forcat...

E FUNDIT/ RENEA, FNSH e ?Shqiponja? zbarkojnë në Shkodër, 14 të arrestuar

më 3.2019 - Albeu

Një operacion i madh është kryer mengjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës, ku pjesmarrës kanë qënë forcat Renea , FNSH dhe Shqiponja. Nga ky operacion kanë rënë në pranga 14 persona, ndërsa ky numër pritet...

14 persona të arrestuar për fajde në Shkodër

më 3.2019 - Lajmi.net

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin veprimtarinë...

“Fajdexhinjtë”/  Shkodra zgjohet në shtetrrethim, 14 të arrestuar nga RENEA e FNSH

më 3.2019 - Gazeta Shqip

Qyteti i Shkodrës është zgjuar mëngjesin e sotëm në “shtetrrethim” pasi qindra forca policore, të “Shqiponjave”, “RENEA-s” dhe FNSH kanë mbërritur nga Tirana, për të finalizuar një mega-operacion. Mësohet...

Operacion blic/ RENEA, FNSH dhe Shqiponjat zbarkojnë në Shkodër, bëhet batërdi në arrestime

më 3.2019 - Sot News

Dhjetera forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër, përfshirë forcat Renea, FNSH dhe Shqiponja ku vanë në pranga 14 persona. Mesohet se 14 personat e arrestuar prej kohesh ushtronin veprimtarinë...

Fajdet, goditet grupi kriminal në Shkodër

më 3.2019 - Opinion

Shkodra është ngritur “e rrethuar” nga forca të shumta policie mëngjesin e kësaj të enjteje. Siç mëson Opinion.al, RENEA, FNSH dhe Forcat Shqiponja kanë zhvilluar një operacion, ku në pranga kanë përfunduar...

“Fajdexhinjtë” e Shkodrës që vendosnin gjoba: Ja kush u vendos në pranga. Zbulohet rrjeti me 22 persona (EMRAT)

më 3.2019 - Lexo

Ish-kancelarë gjykate, policë dhe noterë janë të përfshirë në një skemë të fajdeve të zbuluar nga hetimet e nisura prej 25 janarit të 2018-ës nga Prokuroria e Shkodrës në sajë të referimeve nga policia...

OPERACIONI/ Shkodra nën pushtetin e fajdeve, arrestime, sekuestrime

më 3.2019 - Te Sheshi

Përflitej prej kohësh, ajo që Shkodra po përjetonte një klime fajdesh, ngjashëm me ato të Sudes e Xhaferit në mesin e viteve ’90. Policia ndërhyri me një aksion blic në qytetin verior, duke kryer një valë...

Si i “peshkonte” viktimat grupi i fajdexhinjve të Shkodrës

më 3.2019 - LajmiFundit

Policia i ka sekuestruar një sasi të madhe parash dhe armë grupit të personave të arrestuar gjatë paradites së sotme, të cilët akuzohen se kishin ngritur një skemë të dhënies së parave me fajde dhe më...

Zbardhet skema e fajdeve në Shkodër, të arrestuarit u merrnin makinat borxhlinjve

më 3.2019 - Java News

Me datën 25.01.2019 Prokuroria e rrethit gjyqësor Shkodër ka regjistruar procedimin penal me numër 109, mbi bazën e akteve te referuara nga Drejtoria Vendore e Policise Shkoder. Nga veprimet e kryera me...

Operacion i madh kundër fajdeve në Shqipëri

më 3.2019 - Albinfo

Fajdet janë kthyer në një shqetësim në Shkodër ndaj policia e shtetit pas përgjimeve për afro dy muaj ka goditur duke arrestuar disa prej tyre Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër....

Goditja e fajdeve në Shkodër, ja shumat e eurove e dollarëve që iu kapën 11 të arrestuarve

më 3.2019 - LajmiFundit

Sasi te medha eurosh e dollaresh dhe shumash tjera financiare, jane bllokuar nga policia ne aksionin ku 11 persona u arrestuan dhe 5 të tjerë u shpallën në kërkim nga policia e Shkodrës. Në kuadër të operacionit...

Rama përgëzon policinë për arrestimet: Sot Shkodra është më e qetë dhe më e sigurt

më 3.2019 - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka përgëzuar policinë e shtetit për operacionin “Maranaj”, ku 11 persona u arrestuan për krimin e një skeme fajdesh. Në një status në tëitter, Rama shkruan: “Përshëndetje dhe përgëzime...

14 persona të arrestuar për fajde

më 3.2019 - Infokusi

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin veprimtarinë...

Operacioni në Shkodër/ Kush janë të arrestuarit

më 3.2019 - LajmiFundit

Prokuroria e Shkodrës ka zbardhur skemën e fajdeve dhe personat që ishin përfshirë në të. Në pranga janë vënë 14 persona, e disa janë në kërkim. Njoftimi i Prokurorisë së Shkodrës: Me datën 25.01.2019...

RENEA, FNSH dhe Shqiponja zbarkojnë në Shkodër, 14 të arrestuar

më 3.2019 - Lexo

Operacion blic në Shkodër në orët e para të mëngjesit të sotëm. Gazetari Senad Nikshiqi raporton për “BalkanWeb” se Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kanë mbërritur nga Tirana në qytetin e Shkodrës dhe...

Goditet grupi i fajdeve në Shkodër, ‘rrjeta’ e Policisë kap 14 persona

më 3.2019 - Java News

Një aksion i “blic” në qytetin e Shkodrës ka vënë në pranga plot 14 shtetas. Mësohet se operacioni ka nisur orët e para të së enjtes dhe të arrestuarit janë pjesë e një grupi të strukturuar në fushën e...

Dyndje policësh në Shkodër, 14 persona të arrestuar për fajde

më 3.2019 - Ekonomia Online

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin veprimtarinë...

14 persona të arrestuar për fajde në Shkodër

më 3.2019 - Ekonomia Online

Dhjetëra forca policie kanë mbërritur nga Tirana në Shkodër. Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kane arrestuar rreth 14 persona. Këto arrestime janë bërë pasi këta shtetas prej kohesh ushtronin veprimtarinë...

Shkodër, operacion blic, 15 të arrestuar për gjobvënie dhe vjedhje

më 3.2019 - LajmiFundit

Një operacion policor ka vënë në pranga 15 persona në Shkodër. Dhjetëra forca policie kanë shkuar nga Tirana në qytetin e madh të veriut të vendit. Burime nga policia kanë bërë të ditur se arrestimet janë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK