http://kariera.mk

FOTOT: Rrjeti masakron Berishën e Mediut, në 11 vjetorin e krimit shtetëror të Gërdecit

para 3 muajve - Gazeta Tema

11-vjet nga krimi shtetëror i Gërdecit, ende nuk është bërë drejtësi. Në pamundësi për t’u ndëshkuar autorët e këtij krimi, rrjeti nuk mund të bëjë gjë tjetër, veçse të bëjë ironi me autorët.(TemA)

Gërdec/ 11 vjet krim pa ndëshkim, familjarët e viktimave pesimistë se do ketë drejtësi

para 3 muajve - Vizion Plus

Petrit Behari është një ish ushtarak që punonte në “ fabrikën e vdekjes ” në Gërdec. Ditën e ngjarjes ai shpëtoi vetëm me disa plagë, por këtë fat nuk e patën 2 kolëgë të tij. Ky është viti 11 që Petriti...

Gërdeci, një krim që shlyhet me largimin e politikës së vjetër

para 3 muajve - Shekulli

Në 11-vjetorin e tragjedisë qeveritare të Gërdecit, të dënuarit e vetëm janë viktimat dhe familjarët e tyre. Këta të fundit nuk kanë reshtur së shpresuari se fajtorët e krimit më monstruoz të dekadave...

Përkujtohet Gërdeci: lot dhe për drejtësinë e munguar

para 3 muajve - Te Sheshi

Familjarë të viktimave të Gërdecit përkujtuan me dhembje atë tragjedi të 11 viteve më parë, ku u shënuan 26 viktima, dhjetra të plagosur e të gjymtuar. Zamira Durdaj, e cila humbi djalin e saj 6-vjeçar,...

11 vite pas shpërthimit në Gërdec/ Jetë të shkatërruara, fëmijë të gjymtuar dhe që s’i njohën kurrë prindërit

para 3 muajve - Java News

Një fshat i rindërtuar me vila të larta dhe kujtimi i një tragjedie që ndihet në çdo rrugicë dhe godinë. Fëmijë që iu këput jeta në moshën më të bukur, dhe të tjerë që nuk njohën dot as nënën e tyre. Jetë...

11 vite pas shpërthimit në Gërdec/ Jetë të shkatërruara, fëmijë të gjymtuar dhe që nuk i njohën kurrë prindërit…’Zotit ja fal, por robit jo’

para 3 muajve - Lexo

Një fshat i rindërtuar me vila të larta dhe kujtimi i një tragjedie që ndihet në çdo rrugicë dhe godinë. Fëmijë që iu këput jeta në moshën më të bukur, dhe të tjerë që nuk njohën dot as nënën e tyre. Jetë...

Vajza iu plagos në Gërdec, babai: Delijorgjt nuk i sekuestrohrn pronat...

para 3 muajve - Albeu

Kujtimi, babai i Reginës, e cila mbeti e plagosur nga ngjarja e Gërdecit, mes vështërsive për të përballuar pasojat, përmes “Top Story ” kërkon drejtësinë e munguar për kaq vite. Ai ka hapur një padi ndaj...

Historia e dhi.mbshme e Erison Durdajt, djalit 7-vjeçar që humbi jetën nga shp.ërthimi i Gërdecit

para 3 muajve - Lexo

Zamira është nëna që humbi djalin e saj, i quajtur Eri, gjatë sh.përthimit të ar.mëve në Gërdec. Për “Top Story”, ajo tregon sesi Eri doli për të luajtur me biçikletë me fëmijët e tjerë, e më pas humbi...

Humbi djalin në shpërthimin e Gërdecit, nëna: Nuk e fal gjakun e djalit

para 3 muajve - Gazeta Observer

Zamira, nëna që humbi djalin gjatë ngjarjes së ndodhur në Gërdec, përmes “Top Story” thotë që jetën e djalit të humbur nuk e fal kurrë. Për të nuk do të rreshtë asnjë sekondë duke kërkuar drejtësinë e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK