http://kariera.mk

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit

para 2 muajve - Iliria News

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje,...

Masakra, të krishterët iu bashkuan muslimanëve për t’u lutur në xhaminë e Sidneit

para 2 muajve - Portalb

Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas sulmit në qytetin e Zelandës së Re – Christchurch, xhamia Lakemba në Sidnei...

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit

para 2 muajve - Tetova Sot

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit. Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje,...

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit

para 2 muajve - Ina

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje,...

Të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit për të falur namaz

para 2 muajve - InfoShqip

Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas ngjarjes në qytetin e Zelandës së Re – Christchurch, xhamia Lakemba në...

Forumi Rinor Islam dënon ashpër sulmin terrorist në Zelandën e Re

para 2 muajve - Aktuale

Si pasojë e sulmit terrorist në të cilën 49 besimtarë u vranë dhe dhjetëra u plagosën në dy xhamitë në Al Noor Mosque dhe Linwood të qytetit Christchurch në Zelandën e Re, Forumi Rinor Islam ndjenë keqardhje...

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit

para 2 muajve - Fol

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje,...

SHBA dënon sulmin, shpreh ngushëllimet për popullin e Zelandës së Re

para 2 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i SHBA Donald Trump shprehu ngushëllimet dhe ofroi ndihmën e administratës së tij për popullin e Zelandës së Re pas sulmeve vdekjeprurëse në dy xhami në Christchurch, duke e quajtur ngjarjen...

Stoltenberg ashpër i dënoi sulmet në Zelandën e Re

para 2 muajve - Nezavisen

Sekretari i përgjithshëm i NATO-së Jens Stoltenberg sot i dënoi ashpër sulmet në të dyja xhamitë në Zelandën e Re, ku sipas të dhënave të fundit jetën e kanë humbur 49 persona. “NATO qëndron prapa miqve...

Sulmi terrorist në Zelandë të Re – Myslimanët në botë luten dhe protestojnë

para 2 muajve - Klan Kosova

Në xhaminë Lakemba e cila ndodhet në jug-perëndim të Sidnejt të Australisë, më shumë se 1000 myslimanë thuhet se u lutën për viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re. Dhjetëra policë rrethuan xhaminë...

Forumi Rinor Islam dënon ashpër sulmin terrorist në Zelandën e Re

para 2 muajve - Republika

Si pasojë e sulmit terrorist në të cilën 49 besimtarë u vranë dhe dhjetëra u plagosën në dy xhamitë në Al Noor Mosque dhe Linwood të qytetit Christchurch në Zelandën e Re, Forumi Rinor Islam ndjenë keqëardhje...

Forumi Rinor Islam dënon ashpër sulmin terrorist në Zelandën e Re

para 2 muajve - InfoMagazin

Si pasojë e sulmit terrorist në të cilën 49 besimtarë u vranë dhe dhjetëra u plagosën në dy xhamitë në Al Noor Mosque dhe Linwood të qytetit Christchurch në Zelandën e Re, Forumi Rinor Islam ndjenë keqardhje...

BIK e dënon ashpër sulmin në Zelandën e Re

para 2 muajve - Klan Kosova

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës  e dënon ashpër sulmin e ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, njofton Klan Kosova. “Dënojmë fuqishëm këtë sulm terrorist të kryer me gjakftohësi e paramendim...

S’kanë frikë nga sulmet, mijëra myslimanë shkojnë në xhami për t’u lutur për 49 viktimat në Zelandë

para 2 muajve - GazetaBlic

Mijëra myslimanë u mblodhën bashkë për t’u lutur për të vrarët në Zelandë të Re, pavarësisht kërcënimeve për sulme të tjera të mundshme terroriste. 49 njerëz mbetën të vdekur pas sulmeve në xhamitë e qytetit...

BIK dënon sulmin në Zelandë të Re: Terrorizmi, sfida kryesore në botën moderne

para 2 muajve - Lajmi.net

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 48 të tjerë që...

Masakra, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit

para 2 muajve - InfoMagazin

Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas sulmit në qytetin e Zelandës së Re – Christchurch, xhamia Lakemba në Sidnei...

Forumi Rinor Islam dënon ashpër sulmin terrorist në Zelandën e Re

para 2 muajve - Tetova Sot

Si pasojë e sulmit terrorist në të cilën 49 besimtarë u vranë dhe dhjetëra u plagosën në dy xhamitë në Al Noor Mosque dhe Linwood të qytetit Christchurch në Zelandën e Re, Forumi Rinor Islam ndjenë keqëardhje...

Kryesia e Bashkësisë Islame në Kosovë dënon sulmin terrorist në Zelandë e Re

para 2 muajve - Koha.net

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re , në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 20 të tjerë që...

Unioni i Bashkësive Islame Shqiptare në Zvicër dënon sulmin terrorist ndaj xhamive në Zelandën e Re

para 2 muajve - Tetova Sot

Unioni i Bashkësive Islame Shqiptare në Zvicër dënon sulmin terrorist ndaj xhamive në qytetin Christchurch, si dhe shpreh ngushëllime të sinqerta për familjarët e viktimave, shtetin dhe të gjithë popullin...

Masakra, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit

para 2 muajve - Te Sheshi

Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas sulmit në qytetin e Zelandës së Re – Christchurch, xhamia Lakemba në Sidnei...

S’kanë frikë nga sulmet, mijëra myslimanë shkojnë në xhami për t’u lutur për 49 viktimat në Zelandë

para 2 muajve - Infokusi

Mijëra myslimanë u mblodhën bashkë për t’u lutur për të vrarët në Zelandë të Re, pavarësisht kërcënimeve për sulme të tjera të mundshme terroriste. 49 njerëz mbetën të vdekur pas sulmeve në xhamitë e qytetit...

BIK-u dënon sulmin terrorist në Zelandë e Re

para 2 muajve - Infokusi

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 20 të tjerë që...

Bota shpreh neveri për sulmet në xhamitë e Zelandës së Re

para 2 muajve - Albinfo

Liderë politikë dhe fetarë të botës kanë shprehur të premten neveri dhe pikëllim për sulmin e përgjakshëm me armë mbi dy xhami të Zelandës së Re, duke i fajësuar me këtë rast disa politikanë dhe media...

Bashkësia Islame e Kosovës reagon për sulmin në Zelandën e Re

para 2 muajve - Gazeta e re

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 20 të tjerë që...

Mijëra myslimanë shkojnë në xhami për t’u lutur për 49 viktimat në Zelandë të Re

para 2 muajve - Periskopi

Mijëra myslimanë u mblodhën bashkë për t’u lutur për të vrarët në Zelandë të Re, pavarësisht kërcënimeve për sulme të tjera të mundshme terroriste. 49 njerëz mbetën të vdekur pas sulmeve në xhamitë e qytetit...

BIK-u dënon sulmin në Zelandën e Re

para 2 muajve - Epoka e Re

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka dënuar sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re. “Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur...

BIK reagon për sulmin në Zelandën e Re: Ky është akt terrorist ndaj njerëzimit

para 2 muajve - Insajderi

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës përmes një komunikate për media e ka dënuar sulmin terrorist që ndodhi në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë...

Nuk i ndalë asgjë: Mijëra myslimanë shkojnë në xhami për t’u lutur për 49 personat që humbën jetën në Zelandën e Re

para 2 muajve - Bota Press

Mijëra myslimanë u mblodhën bashkë për t’u lutur për të vrarët në Zelandë të Re, pavarësisht kërcënimeve për sulme të tjera të mundshme terroriste. 49 njerëz mbetën të vdekur pas sulmeve në xhamitë e qytetit...

Kryesia e Bashkësisë Islame në Kosovë dënon sulmin terrorist në Zelandë e Re

para 2 muajve - Arbresh

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 20 të tjerë që...

Bashkësia Islame e Kosovës reagon për atë që ndodhi në Zelandën e Re

para 2 muajve - Bota Press

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 20 të tjerë që...

Kryesia e Bashkësisë Islame në Kosovë dënon sulmin terrorist në Zelandë e Re

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 20 të tjerë që...

BIK dënon sulmin në Zelandë të Re: Terrorizmi, sfida kryesore në botën moderne

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 48 të tjerë që...

BIK dënon ashpër sulmin terrorist në Zelandën e Re

para 2 muajve - KosovaLive360

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës dënon ashpër sulmin terrorist të ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, në të cilin u ekzekutuan 49 besimtarë myslimanë dhe u plagosën 48 t tjerë që ishin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK