http://kariera.mk

Sokol Hazizaj: Djegia e mandateve lojë Rama-Basha për të goditur LSI, ja pse s’qëndrojnë pretendimet e Kryemadhit për mandatet

para 2 muajve - Sot News

Dorëzimi i mandateve nga ana e opozitës mund të jetë një lojë e thellë politike midis kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama. Një dyshim të tillë e hodhi ditën e djeshme...

Nga Kukësi nis një tjetër krizë, kandidati i PD nuk merr mandatin

para 2 muajve - Opinion

Nga sot duket se nis një ngërç i ri. Qarku i Kukësit do të ketë vetëm dy deputetë. Kandidati në listën e PD-së, Miftar Dauti nuk ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit ( afati i fundit ishte 15 marsi...

Apeli i Ballës një ditë para protestës: Kush ushtron dhunë ndaj institucioneve do të përballet me ligjin

para 2 muajve - Koha Jone

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla një ditë para protestë së opozitës deklaroi se ata që do të ushtrojnë dhunë ndaj institucioneve shtetërore do të përballen me ligjin....

Martin Henze nga CDU: Zgjedhje të reja për krizën në Shqipëri

para 2 muajve - BalkanWeb

Ndërkohë që Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar vendimin e opozitës për djegian e mandateve, një zë pro këtij akti vjen nga Gjermania. Martin Henze kryekëshilltar i CDU në një intervistë...

Martin Henze i CDU: Djegia e mandateve nga opozita, e kuptueshme

para 2 muajve - Albeu

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar ndjeshëm vendimin e opozitës për të djegur mandatet, por jo të gjithë mendojnë njësoj. Të paktën këtë gjë ka deklaruar ditën e sotme kryekëshilltari...

TIPARET E NJË GRUSHT SHTETI

para 2 muajve - KDPolitik

Shkruan: Tritan Shehu Aktualisht Shqiperia, pa Gjykaten Kushtetuese, eshte nen nje Grusht Shteti kunder demokracise! Procedura e tanishme e zevendesimit te mandateve te deputeteve, te dorrezuara keto ne...

“Kur parlamenti nuk ka 140 deputetë duhet të shpërndahet!”

para 2 muajve - Koha Jone

Konstitucionalisti dhe ish–deputeti i PS, Sokol Hazizaj deklaron se Kodi zgjedhor nuk lejon asnjë parti të marrë mandatin e deputetit të partisë tjetër. Në mungesë të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i...

Eksperti i ekonomisë nga CDU: Zgjedhje të reja- zgjidhje për krizën në Shqipëri

para 2 muajve - Illyria

Tiranë, 15 mars 2019 – Ndërkohë që Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara e kanë kritikuar vendimin e opozitës për djegian e mandateve, një zë pro këtij akti vjen nga Gjermania. Martin Henze, kryetar...

Zyrtari gjerman: Djegia e mandateve, vendim demokratik. Nuk mund të zëvendësohen

para 2 muajve - Koha Jone

Martin Henze, kryekëshilltari ekonomik i CDU-së në Gjermani në një deklaratë të dhënë për mediat është shprehur se korrupsioni i lartë në vendin tonë është pengesë serioze për investimet e huaja. Duke...

Balla: PS e gatshme të dialogojë me opozitën, por pa cenuar parimet e demokracisë

para 2 muajve - Gazeta Tema

Në një kohë që lista shumë emërore e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për integrim po shteron dhe ende nuk janë plotësuar të gjitha vendet bosh që u liruan nga opozita, kreu i grupit të PS-së,...

Berlini i ndarë për mandatet, Këshilltari i CDU-së mbron opozitën

para 2 muajve - Opinion

Është i dyti në radhët e politikanëve gjermanë, pas raportuesit për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt .  Këshilltari i CDU-së, Martin Henze mbështet opozitën. Kryekëshilltari për ekonominë...

Martin Henze nga CDU: Zgjedhje të reja- zgjidhje për krizën në Shqipëri

para 2 muajve - Illyria

Tiranë, 15 mars 2019 – Ndërkohë që Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara e kanë kritikuar vendimin e opozitës për djegian e mandateve, një zë pro këtij akti vjen nga Gjermania. Martin Henze, kryekëshilltar...

SHBA dhe BE shuplakë opozitës, vjen një tjetër reagim nga kryekëshilltari i CDU

para 2 muajve - Sot News

Në një prononcim për mediat, Henze tha se jo çdo deklaratë e përcjellë nga ndërkombëtarët mund të jetë vërtetë, pasi informacionet sipas tij vijnë të pjesshme dhe të filtruara nga Shqipëria. “Shumë e rëndësishme...

Balla: PS e gatshme të dialogojë me opozitën, por pa cenuar parimet e demokracisë

para 2 muajve - Lexo

Në një kohë që lista shumë emërore e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për integrim po shteron dhe ende nuk janë plotësuar të gjitha vendet bosh që u liruan nga opozita, kreu i grupit të PS-së,...

Balla: Nëse mbaron lista e PD-LSI, ne nuk do t’i marrim mandatet e tyre

para 2 muajve - Java News

Në një kohë që lista shumë emërore e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për integrim po shteron dhe ende nuk janë plotësuar të gjitha vendet bosh që u liruan nga opozita, kreu i grupit të PS-së,...

Zyrtari gjerman në mbështetje të PD-së: Djegia e mandateve, vendim demokratik

para 2 muajve - Koha Jone

Martin Henze, përfaqësues i partisë CDU në Gjermani në një deklaratë të dhënë për mediat është shprehur se korrupsioni i lartë në vendin tonë është penges serioze për investimet e huaja. Duke qenë se Gjykata...

“Rudina Hajdari po mundohet të krijojë një parti të re politike”

para 2 muajve - Lajme.al

Deputetët e rinj që kanë hyrë në Kuvend pas djegies së mandateve nga PD dhe aleatët e saj, janë ashtuquajtur “opozita e re” dhe shpeshherë në media është përfolur Rudina Hajdari si udhëheqësja e tyre....

Zyrtari i CDU-së: Çdo parti vendos vetë se çfarë bën me mandatet e saja!

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Përfaqësues i partisë gjermane CDU Martin Henze, i cili ka vizituar Shqipërinë, ka deklaruar se djegien e mandateve nga opozita e ka sjellë mungesa e Gjykatës Kushtetuese. Henze shprehet se e kupton situatën...

“Rudina Hajdari po mundohet të krijojë një parti të re politike”

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Deputetët e rinj që kanë hyrë në Kuvend pas djegies së mandateve nga PD dhe aleatët e saj, janë ashtuquajtur “opozita e re” dhe shpeshherë në media është përfolur Rudina Hajdari si udhëheqësja e tyre....

Shehu: Shqipëria nën një grusht shteti ndaj demokracisë

para 2 muajve - Medial

Ish-deputeti I PD, Tritan Shehu ngriti shqetësimin se vendi është nën një grusht shteti kundër demokracisë. Në një postim në “Facebook”, Shehu shprehet se kjo gjë ka ardhur si pasojë e mungesës së Gjykatës...

Përçudnimi i parlament(arizm)it shqiptar

para 2 muajve - Gazeta Observer

Nga Ndue Dedaj Nëse Kuvendi i Shqipërisë ka qenë jo pak herë një “tempull” i rrënimit të fjalës shqipe dhe i demokracisë parlamentare, arenë e vazhdueshme sherri dhe vreri të politikanëve ndaj njëri-tjetrit,...

Shehu: Shqipëria nën një grusht shteti ndaj demokracisë

para 2 muajve - Indeks.mk

Ish-deputeti I PD, Tritan Shehu ngriti shqetësimin se vendi është nën një grusht shteti kundër demokracisë. Në një postim në “Facebook”, Shehu shprehet se kjo gjë ka ardhur si pasojë e mungesës së Gjykatës...

Ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu s’njeh Kushtetutën, bën një gafë të rëndë

para 2 muajve - Lexo

Ish-deputeti demokrat dhe ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu duke u përpjekur të analizojë vendimin e KQZ-së për të thirrur kandidatët si zëvëndësues të deputetëve që dogjën mandatet ka bërë një gafë...

PD pendohet për dorëzimin e mandateve, përmend Kushtetutën e vitit ’93, ndërkohë që vendi drejtohet nga Kushtetuta e… vitit ‘98

para 2 muajve - Gazeta Tema

Partia Demokratike duket se është penduar për dorëzimin e mandateve, pasi mandatet e tyre po merren nga kandidatët zëvendësues. Tritan Shehu thotë se marrja e mandateve nga kandidatët zëvendësuar bie ndesh...

Shehu: Shqipëria nën një grusht shteti ndaj demokracisë

para 2 muajve - Vizion Plus

Ish-deputeti I PD, Tritan Shehu ngriti shqetësimin se vendi është nën një grusht shteti kundër demokracisë. Në një postim në “Facebook”, Shehu shprehet se kjo gjë ka ardhur si pasojë e mungesës së Gjykatës...

Tritan Shehu: Shqipëria në grusht shteti ndaj demokracisë

para 2 muajve - BalkanWeb

Ish-deputeti demokrat dhe ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu thotë se Shqipëria aktualisht është nën një grusht shteti kundër demokracisë. Shehu e arsyeton këtë me mungesën e Gjykatës Kushtetuese. Sipas...

Ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu s’njeh Kushtetutën, bën një gafë të rëndë

para 2 muajve - Java News

Ish-deputeti demokrat dhe ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu duke u përpjekur të analizojë vendimin e KQZ-së për të thirrur kandidatët si zëvëndësues të deputetëve që dogjën mandatet ka bërë një gafë...

Tritan Shehu: Pse vendimet e KQZ për zëvendësimin e deputetëve nuk kanë bazë ligjore

para 2 muajve - Koha Jone

Tritan Shehu nga radhët e Partisë Demokratike i ka cilësuar jo të ligjshme vendimet e KQZ për dhënien e mandateve të deputetëve kandidatëve pasues në listat e zgjedhësve, pas largimit të opozitës nga Parlamenti....

Pranimi i mandateve nga deputetët “tradhtarë”, PD zbulon shkeljen e rëndë dhe bën paralajmërimin e fortë

para 2 muajve - Sot News

Ish-deputeti i PD Tritan Shehu, i ka cilësuar jo të ligjshme vendimet e KQZ për dhënien e mandateve të deputetëve kandidatëve pasues në listat e zgjedhësve, pas largimit të opozitës nga Parlamenti. Sipas...

Shteron lista e PD në Kukës, KQZ mund t’ia japë mandatin PS-së

para 2 muajve - Shekulli

Lindita Bushgjokaj Lista e PD-së në qarkun e Kukësit rrezikon që të plotësohet me deputetë nga PS-ja, pasi kandidati zëvendësues i deputetit Isuf Çela nuk pranon të dorëzojë formularin e dekriminalizmit...

Hajdari kundër PS-PD: Modeli i vjetër nuk përfaqëson qytetarët

para 2 muajve - Shekulli

Lindita Bushgjokaj Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari që nuk pranoi të dorëzonte mandatin dhe më pas u përjashtua nga partia, është takuar dje me Ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz....

Kur parlamenti nuk ka 140 deputetë duhet të shpërndahet!

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Konstitucionalisti Sokol Hazizaj: Kodi zgjedhor nuk lejon asnjë parti të marrë mandatin e deputetit të partisë tjetër. Në mungesë të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i Republikës kur konstaton, se Kuvendi...

Lefter Maliqi:Në resht s’më vë dot njeri, s’votoj kundër opozitës

para 2 muajve - BalkanWeb

Sot i ulur në Kuvendin e Shqipërisë me mandatin e lënë nga Partia Demokratike, Lefter Maliqi rrëfehet për gjithçka në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” në News 24. Si e nisi karrierën e tij politike,...

Habit gazetari:Rudina Hajdari do të bëjë një parti të re politike

para 2 muajve - Sot News

I ftuar në "Opinion" gazetari Robert Rakipllari tha se Rudina Hajdari po mundohet të bëjë një parti të re politike. "Rudina Hajdari po bën lëvizje të re opozitare, po bën një parti të re. Është fare normale,...

“Rudina Hajdari po mundohet të bëjë një parti të re politike”

para 2 muajve - Opinion

Deputetët e rinj që pranuan mandatin a zëvendësojnë opozitën? Gazetarët janë të ndarë rreth kësaj pyetjeje. Por për Robert Rakipllarin e vetmja që bën përjashtim është Rudina Hajdari, që sipas tij po mundohet...

RUDINA HAJDARIT I DUHET MBËSHTETJE PËR OPOZITËN E RE

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Nga Spartak NGJELA Në Kuvendin e Shqipërisë, pas “djegies” së mandateve të deputetit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe nga grupi parlamentar i LSI-së, këto ditë kanë filluar zëvendësimet...

"Parlamenti do të mbushet", pasi mori mandatin e PD, Lefter Maliqi zbulon surprizat e radhës

para 2 muajve - Sot News

Lefter Maliqi, një nga deputetët e rinj të Parlamentit nga lista e PD në Berat i ftuar në A2  zbuloi sesi e mori vendimin për të pranuar mandatin e deputetin, ndërsa thotë se nuk është ndikuar nga askush....

Hajdari takon ambasadoren gjermane: Dorëzimi i mandateve i gabuar

para 2 muajve - Medial

Deputetja Rudina Hajdari këtë të enjte është takuar  me  ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz, ku ka diskutuar për situatën e vështirë dhe shumë delikate në të cilën ndodhet vendi dhe institucionet...

A do të mundet Rudina Hajdari, të bëjë atë që vdekja nuk e la ta bënte të atin e saj?

para 2 muajve - Gazeta Tema

Nga Spartak Ngjela Në Kuvendin e Shqipërisë, pas “djegies” së mandateve të deputetit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe nga grupi parlamentar i LSI-së, këto ditë kanë filluar zëvendësimet...

Shqipëria në situatën më të leverdisshme që prej 100 vjetësh

para 2 muajve - BalkanWeb

Në Kuvendin e Shqipërisë, pas “djegies” së mandateve të deputetit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe nga grupi parlamentar i LSI-së, këto ditë kanë filluar zëvendësimet e deputetëve zëvendësues....

"Më vjen shumë keq për PD", deputetja e PS zbulon pse nuk mund të pranohen mandatet e opozitës

para 2 muajve - Sot News

"Më vjen shumë keq për Partinë Demokratike. Djegia e mandateve është një ngjarje e jashtëzakonshme. Mandati që ata dogjën është i njerëzve që i kanë votuar". Kështu shprehet deputetja e partisë Socialiste...

Spartak Ngjela bën deklaratën 'bombë' dy ditë para protestës: Priten arrestime VIP. Ja pse Rudina Hajdari e dëmtoi shumë rëndë Sali Berishën

para 2 muajve - Sot News

Avokati i njohur, Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në Facebook ka bërë një reflektim mbi qëndrimin e deputetes Rudina Hajdari për mos djegien e mandatit, por edhe të asaj që pritet të ndodhë, ku na...

Vajza e Azem Hajdarit, Berisha dhe roli i SHBA-së

para 2 muajve - Lexo

Në Kuvendin e Shqipërisë, pas “djegies” së mandateve të deputetit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe nga grupi parlamentar i LSI-së, këto ditë kanë filluar zëvendësimet e deputetëve zëvendësues....

Deputetja Hajdari takim me ambasaden gjermane: Lënia në bllok e mandateve jo zgjidhje

para 2 muajve - Koha Jone

Deputetja Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz, ku ka diskutuar sipas saj, për “situatën e vështirë dhe shumë delikate në të cilën ndodhet vendi dhe institucionet...

Hajdari takon ambasadoren gjermane: Dorëzimi i mandateve i gabuar

para 2 muajve - Vizion Plus

Deputetja Rudina Hajdari këtë të enjte është takuar  me  ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz, ku ka diskutuar për situatën e vështirë dhe shumë delikate në të cilën ndodhet vendi dhe institucionet...

Rudina Hajdari takon Shütz: Politikë e vjetër nuk përfaqëson më aspak

para 2 muajve - Vizion Plus

Deputetja Rudina Hajdari këtë të enjte është takuar  me  ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz, ku ka diskutuar për situatën e vështirë dhe shumë delikate në të cilën ndodhet vendi dhe institucionet...

A do mundet Rudina Hajdari, të bëjë atë që vdekja nuk e la ta bënte i ati i saj?

para 2 muajve - Java News

Nga Spartak Ngjela/ Në Kuvendin e Shqipërisë, pas “djegies” së mandateve të deputetit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe nga grupi parlamentar i LSI-së, këto ditë kanë filluar zëvendësimet...

PS refuzon mandatet e PD; Në Kukës po mbyllet lista e emrave për zëvendësimet

para 2 muajve - Top Channel

Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai...

Hajdari takon ambasadoren gjermane: Lënia e mandateve, jo zgjidhje

para 2 muajve - Gazeta Shqip

Deputetja Rudina Hajdari e cila nuk pranoi të dorëzonte mandatin duke mbajtur mbi shpinë koston e përjashtimit nga partia që dikur themeloi babai i saj Azem Hajdari ka takuar sot ambasadoren e Gjermanisë...

Mbyllet lista e emrave në Kukës, PS refuzon të marrë mandatet e PD

para 2 muajve - Sot News

Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai...

Rudina Hajdari: Europa dhe Gjermania të shqetësuar për krizën politiko-institucionale

para 2 muajve - Shekulli

Deputetja Rudina Hajdari ka takuar ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, znj. Sussane Shutz. Hajdari tha se gjatë takimit u diskutuan për situatën e vështirë dhe delikate në të cilën ndodhet Shqipëria aktualisht....

Rudina Hajdari kundër PS-PD: Nuk mund të rrimë duarkryq

para 2 muajve - BalkanWeb

TIRANE Deputetja Rudina Hajdari e cila nuk pranoi të dorëzonte mandatin duke mbajtur mbi shpinë koston e përjashtimit nga partia që dikur themeloi babai i saj Azem Hajdari ka takuar sot ambasadoren e Gjermanisë...

Mbyllet lista e emrave, PS refuzon mandatet e PD në Kukës

para 2 muajve - Gazeta Tema

Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai...

Situatë e rrallë në Kukës, PS refuzon mandatet e PD

para 2 muajve - Albeu

Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai...

Rudina Hajdari nis lëvizjet e para, takim me ambasadoren gjermane: S’mund të rri duar-kryq

para 2 muajve - Sot News

Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shutz. Ajo ka bërë një postim në Facebook, ku thotë se ndërkombëtarët janë të shqetësuar...

Deputeti i PS: Opozita do ta çojë vendin në destabilitet

para 2 muajve - BalkanWeb

I ftuar ne rubrikën ‘Opinion’ në News24, deputeti PS, Besnik Baraj ka thënë se opozita nuk e ka popullin me vete dhe kërkon destabilitetin e vendit. Besnik Baraj u shpreh se ditën që ka opozita protestë,...

Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane: S'mund të rrimë duar-kryq

para 2 muajve - Albeu

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ditën e sotme ka njoftuar se është takuar me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shutz. Hjadari ka deklaruar se ka biseduar me ambasadoren në lidhje me ngërçin e krijuar...

Refuzoi djegien e mandatit, Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane: Politikë e vjetër, nuk përfaqëson më qytetarët. S’mund të rrimë duar-kryq

para 2 muajve - Gazeta Tema

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shutz. Hajdari e ka ndarë këtë takim me një postim në Facebook, teksa ka thënë se ndërkombëtarët...

Rudina Hajdari me ambasadoren gjermane: Mjaft me politikën e vjetër

para 2 muajve - Opinion

Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shutz. Ajo ka bërë një postim në Facebook, ku thotë se ndërkombëtarët janë të shqetësuar...

Mbyllet lista e PD në Kukës, KQZ do të vendosë mbi fatin e mandatit të opozitës

para 2 muajve - Vizion Plus

Te premten skadon afati per kandidatin e fundit te Partise Demokratike ne qarkun e Kukesit, Miftar Dauti per te pranuar apo jo mandatin e deputetit. Burime prane PD bejne me dije se kandidati Dauti do...

Eriston Ziu: Të shpëtojmë Shqipërinë nga partitë atdheshkatërruese!

para 2 muajve - Shekulli

Shqipëria është i vetmi vend “demokratik” në Europë që ka një Kod Zgjedhor, të hartuar dhe të mbështetur me fanatizëm të pashoq përfitimi nga partitë e vjetra politike, të akuzuara për dramën social-ekonomike...

Zëvendësimet/ PS refuzon mandatet e PD, në Kukës po mbyllet lista e emrave

para 2 muajve - Java News

Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament. Rasti më i afërt është ai...

Refuzoi djegien e mandatit, Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane: Politikë e vjetër, nuk përfaqëson më qytetarët

para 2 muajve - Lexo

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shutz. Hajdari e ka ndarë këtë takim me një postim në Facebook, teksa ka thënë se ndërkombëtarët...

Rudina Hajdari nis lëvizjet, takon ambasadoren gjermane: S’mund të rri duar-kryq

para 2 muajve - Java News

Pasi refuzoi të heq dorë nga mandati i saj i deputetit, Rudina Hajdari është parë në krah të ambasadorëve të BE-së. Kësaj here deputetja demokrate ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në...

E “përkëdhelur” nga Perëndimi, Rudina Hajdari godet sërish PD-në: model i vjetër, s’përfaqson qytetarët

para 2 muajve - Te Sheshi

Deputetja demokrate Rudina Hajdari, e cila është “bërë hasëm” me partinë e saj pasi nuk pranoi të dorëzojë mandatin, ka përcjellë një tjetër mesazh që shkon kundër aktit të opozitës. E kjo, pas një takimi...

Deputeti i PS: Opozita do ta çojë vendin në destabilitet

para 2 muajve - Java News

Deputeti PS, Besnik Baraj ka thënë se opozita nuk e ka popullin me vete dhe kërkon destabilitetin e vendit. Besnik Baraj u shpreh se ditën që ka opozita protestë, bashkitë që drejtohen nga opozita boshatisen....

Kodheli: PS nuk ‘strehon’ deputetë nga opozita! Lideri demokrat do dhunë në protestë

para 2 muajve - Java News

Deputetja e Partisë Socialiste Mimi Kodheli foli për situatën politike në vend, protestën e opozitës dhe zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke komentuar edhe rezulatin e sondazhit të publikuar një emisionin...

Kodheli: PS nuk ‘strehon’ deputetë nga opozita! Lideri demokrat do dhunë në protestë

para 2 muajve - Lexo

Mimi Kodheli ishte në studion e Report Tv ku foli për situatën politike në vend, protestën e opozitës dhe zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke komentuar edhe rezulatin e sondazhit të publikuar një emisionin...

Deputeti i PS: Opozita do ta çojë vendin në destabilitet

para 2 muajve - Lexo

I ftuar ne rubrikën ‘Opinion’ në News24, deputeti PS, Besnik Baraj ka thënë se opozita nuk e ka popullin me vete dhe kërkon destabilitetin e vendit. Besnik Baraj u shpreh se ditën që ka opozita protestë,...

Deputetja Hajdari takim me amb. Gjermane

para 2 muajve - Arbresh

Deputetja Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shütz, ku ka diskutuar sipas saj, për “situatën e vështirë dhe shumë delikate në të cilën ndodhet vendi dhe institucionet...

Rudina Hajdari i përgjigjet sulmeve të PD krah ambasadores së Gjermanisë: Vendim i gabuar!

para 2 muajve - LajmiFundit

Ditën e sotme deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka zhvilluar një takim me ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë Znj. Sussane SHÜTZ. Ky takim vjen pas vendimit të Hajdarit të mos e dorëzojë mandatin ...

Takoi Ambasadoren e Gjermanisë, ja çfarë shkruan deputetja shqiptare

para 2 muajve - LajmiFundit

Takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Znj. Sussane SHÜTZ. Diskutuam për situatën e vështirë dhe shumë delikate në të cilën ndodhet vendi dhe institucionet Shqiptare aktualisht. Miqtë tanë Evropianë...

Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane: S’mund të rrimë duarkryq

para 2 muajve - Gazeta Observer

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ditën e sotme ka njoftuar se është takuar me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shutz. Hjadari ka deklaruar se ka biseduar me ambasadoren në lidhje me ngërçin e krijuar...

Deputeti i PS: Opozita do ta çojë vendin në destabilitet

para 2 muajve - Gazeta Observer

Deputeti PS, Besnik Baraj ka thënë se opozita nuk e ka popullin me vete dhe kërkon destabilitetin e vendit. Besnik Baraj u shpreh se ditën që ka opozita protestë, bashkitë që drejtohen nga opozita boshatisen....

Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane: S’mund të rrimë duar-kryq

para 2 muajve - Lajme.al

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ditën e sotme ka njoftuar se është takuar me ambasadoren gjermane në Tiranë, Sussane Shutz. Hjadari ka deklaruar se ka biseduar me ambasadoren në lidhje me ngërçin e krijuar...

Situatë e rrallë në Kukës, PS refuzon mandatet e PD

para 2 muajve - Gazeta Observer

Partia Socialiste nuk do të pranojë të marrë mandate nga ato të opozitës, në qarqet ku pritet të shterojnë listat e kandidatëve pa arritur të plotësohen vakancat në Parlament . Rasti më i afërt është ai...

Maliqi: Mandatin ma kishte borxh PD; Karamelo: Do jemi aktivë

para 2 muajve - Shekulli

Lindita Bushgjokaj Në seancën e djeshme plenare, shtatë deputetë të rinj kanë bërë betimin në parlament, duke u ulur në karriget e lëna bosh prej PD dhe LSI. “Opozita e re” e formuar prej tyre është shprehet...

Deputetët e rinj brenda parlamentit votojnë ligjet e mazhorancës, opozita proteston jashtë

para 2 muajve - Gazeta Telegraf

Dje parlamenti zhvilloi seancën e radhës, pas betimit, shtatë deputetët e rinj të opozitës kanë votuar për herë të parë projektligjet në Kuvendin e Shqipërisë. Alban Zeneli i zgjedhur nga listat e PD-së...

Të kthejmë demokracinë funksionale të Shqipërisë

para 2 muajve - Shekulli

Vladimir Lulaj ‘Dialogu politik të bëhet në parlament-artikulojnë disa ambasadorë të akredituar në Tiranë. Partia ‘Zgjidhja’ thotë: “Parlamenti, të nderuar miq ndërkombëtarë, nuk ka pse të jetë ‘arena...

“Djegia e mandateve” dhe tagri i përfaqësimit

para 2 muajve - Insajderi

1.Hyrje; 2. Roli i Gjykatës Kushtetuese; 3. Përfaqësimi në të drejtën kushtetuese dhe të drejtën positive; 4. Përfaqësimi në të drejtën zakonore; 5. Rregullat e kuvendimit; 6. Përfundim 7. Post scriptum...

Edi Rama i vendosur drejt konfliktit me opozitën dhe drejt destabilitetit të vendit

para 2 muajve - Koha Jone

Partia Socialiste ka nisur zyrtarisht përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme vendore, duke neglizhuar krizën politike dhe djegien e mandateve nga opozita. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka...

Mandate të vjedhura dy herë

para 2 muajve - Koha Jone

Nga Qamil Xhani – Skenari që po zhvillohet këto ditë me zëvendësimin e deputetëve që dogjën mandatin, nga mazhoranca dhe ndonjë ndërkombëtarë po cilësohet si një proces i ligjshëm. Në fakt, pas daljes...

Ndoka: Rama aventurier, po na zëvendëson me deputetë të blerë

para 2 muajve - Java News

Numri i deputetëve zëvendësues në parlament që kanë marrë mandatet e dorëzuara nga opozita ka shkuar në nëntë. Në korridoret e politikës thuhet se ka ende të tjerë kandidate që janë bere gati ta hedhin...

Nga Redi SHEHU: Lënia e mandateve çon demokracinë në reanimacion

para 2 muajve - Te Sheshi

Tashmë po bëhet një muaj që një veprim i papreçedent politik, ka marrë udhë në këtë teatrin tonë shqiptar. Partitë opozitare shqiptare kënë djegur mandatet e deputetëve të tyre në përpjekje për të sensibilizuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK