http://kariera.mk

Ligjet për të punësuarit në sektorin publik dhe për nëpunësit administrativë do të pësojnë ndryshime

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 15 prill – Me ndryshimet e ardhshme të ligjeve për të punësuarit në sektorin publik dhe për nëpunësit administrativë duhet të përfshihen procedurat për punësimin dhe për avancimin e nëpunësve administrativë,...

Debat mbi ndryshimet ligjore për nëpunësit shtetëror

para 3 muajve - Alsat-M

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski tha se janë duke përgatitur kuadro për sektorët kyç që kanë të bëjnë procesin e skrining-ut dhe negociatat për anëtarësim në BE.  Në...

RMV, gjatë punësimeve të administratorëve të hiqet vërtetimi mjekësor, mos paguhet për dokumente

para 3 muajve - Portalb

Procedura e punësimit dhe avancimit të administratorëve duhet të bëhet më e lehtë. Këto ishin kryesisht sugjerimet deri te Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës (MSHIA), gjatë debatit të...

Mançevski: Do të kërkojmë kuadër për negociata me BE-në edhe jashtë institucioneve

para 3 muajve - Alsat-M

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës në bashkëpunim me resorë të tjerë kërkon mënyrë për tërheqjen e kuadrit edhe prej sektorit publik edhe jashtë institucioneve për përfshirje në procesin...

Ministri Mançevski ka një lajm të rëndësishëm për transferimin e administratorëve shtetëror në sektorin privat

para 3 muajve - Lajm

Diçka duhet të bëjmë në reformim të sistemit dhe optimizim të administratës, status kuo të situatës nuk mundet. Kështu u deklarua ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski në...

Mançevski: Situata aktuale nuk mund të vazhdojë, duhet të ketë transferim të administratorëve

para 3 muajve - Portalb

Fakt është se diçka duhet të bëjmë në reformim të sistemit dhe optimizm të administratës, status kuo të situatës nuk mundet. Kështu u deklarua ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan...

Mançevski: Patjetër duhet të bëjmë diçka me transferimin e administratorëve, gjendja aktuale nuk mundet

para 3 muajve - Portalb

Fakt është se diçka duhet të bëjmë në reformim të sistemit dhe optimizm të administratës, status kuo të situatës nuk mundet. Kështu u deklarua ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan...

“Bartja e administratorëve në sektorin privat do të jetë në mënyrë vullnetare”

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski thotë se bartja e të punësuarve në sektorin publik do të jetë në konsultime me punonjësit. Mançevski nuk zbulon se sa është numri i...

Mançevski: Do të kërkojmë kuadër për negociata me BE-në edhe jashtë institucioneve

para 3 muajve - Tetova Sot

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës në bashkëpunim me resorë të tjerë kërkon mënyrë për tërheqjen e kuadrit edhe prej sektorit publik edhe jashtë institucioneve për përfshirje në procesin...

Do të motivohen financiarisht kuadrot e Maqedonisë së Veriut, që të përfshihen në bisedimet me BE-në

para 3 muajve - Portalb

Do të motivohet financiarisht kuadri i cili do të përfshihet në procesin e negociatave me Bashkimin Evropian. Këtë e deklaroi ministri i MSHIA, Damjan Mançevski, në lidhje me deklaratën e tij se Maqedonia...

Do të motivohen financiarisht kuadrot që të përfshihen në bisedimet me BE-në

para 3 muajve - Portalb

Do të motivohet financiarisht kuadri i cili do të përfshihet në procesin e negociatave me Bashkimin Evropian. Këtë e deklaroi ministri i MSHIA, Damjan Mançevski, në lidhje me deklaratën e tij se Maqedonia...

“Bartja e administratorëve në sektorin privat do të jetë në mënyrë vullnetare”

para 3 muajve - InfoMagazin

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski thotë se bartja e të punësuarve në sektorin publik do të jetë në konsultime me punonjësit. Mançevski nuk zbulon se sa është numri i...

Deri në fund të vitit do të finalizohen reformat në administratë

para 3 muajve - Shenja

Deri në shtator, ministri i Informatikës Damjan Mançevski shpreson se do të kalojnë ndryshimet ligjore në Ligjet për të Punësuarit në Sektor Publik dhe për Administratën, me ndryshimet e të cilëve do të...

“Bartja e administratorëve në sektorin privat do të jetë në mënyrë vullnetare”

para 3 muajve - Republika

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski thotë se bartja e të punësuarve në sektorin publik do të jetë në konsultime me punonjësit. Mançevski nuk zbulon se sa është numri i...

Debat publike për ndryshime të ligjeve për sektorin publik dhe administratën

para 3 muajve - Aktuale

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës sot organizon debat publik për ndryshime të Ligjit për të punësuarit në sektorin publik dhe Ligjit për nëpunësit administrativë. Në debatin publik do...

Mançevski: Do të kërkojmë kuadër për negociata me BE-në edhe jashtë institucioneve

para 3 muajve - InfoMagazin

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës në bashkëpunim me resorë të tjerë kërkon mënyrë për tërheqjen e kuadrit edhe prej sektorit publik edhe jashtë institucioneve për përfshirje në procesin...

Debat publike për ndryshime të ligjeve për sektorin publik dhe administratën

para 3 muajve - Medial

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës sot organizon debat publik për ndryshime të Ligjit për të punësuarit në sektorin publik dhe Ligjit për nëpunësit administrativë. Në debatin publik do...

Debat publike për ndryshime të ligjeve për sektorin publik dhe administratën

para 3 muajve - Republika

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës sot organizon debat publik për ndryshime të Ligjit për të punësuarit në sektorin publik dhe Ligjit për nëpunësit administrativë. Në debatin publik do...

Debat publike për ndryshime të ligjeve për sektorin publik dhe administratën

para 3 muajve - InfoMagazin

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës sot organizon debat publik për ndryshime të Ligjit për të punësuarit në sektorin publik dhe Ligjit për nëpunësit administrativë. Në debatin publik do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK