http://kariera.mk

Hahn: Taksa të paktën të suspendohet

më 4.2019 - Koha.net

Komisionieri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar të paktën pezullimin e taksës për mallrat serbe. “Takim i mirë me presidentin...

Hahn-Thaçit: Të hiqet taksa ndaj Serbisë

më 4.2019 - Opinion

Johannes Hahn, komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Europian, pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur se Kosova duhet të heq taksën 100% ndaj mallrave të Serbisë. Përmes një...

Takimi me Thaçin, Hahn i palëkundur: Të pezullohet taksa

më 4.2019 - BalkanWeb

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit  që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - TelegrafiMk

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë

më 4.2019 - Albeu

Ka përfunduar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe komisionerit për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn . Hahn pas takimit me Thaçin ka thënë se është e rëndësishme që dialogu me Serbinë të rifillojë sa...

Takimi me Thaçin, Hahn i palëkundur: Të pezullohet taksa

më 4.2019 - Koha Jone

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi...

Haradinaj: Hahn dhe Mogherini dëmtuan Kosovën dhe rajonin

më 4.2019 - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mendon se deklaratat e Johanes Hahn dhe Federicha Mogherinit rreth ndryshimit të kufijve kanë dëmtuar Kosovën dhe rajonin. Haradinaj theksoi se nuk ka mundësi për...

Han pas takimit me Thaçin: Taksa 100% të paktën të pezullohet, dialogu duhet të rinisë së shpejti

më 4.2019 - Portalb

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Europian Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati sot...

Hahn pas takimit me Thaçin: Taksa së paku të pezullohet

më 4.2019 - RTV 21

Diskutuan edhe për rëndësinë e rifillimit të dialogur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Pas takimit mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe komisionerit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn,...

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë

më 4.2019 - Lajmi.net

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian Johannes Hahn, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Hahn përmes një postimi...

Komisioneri Hahn kërkon qe se paku të pezullohet taksa 100%

më 4.2019 - OraInfo

Hashim Thaçi dhe Johannes Hahn janë takuar sot në Bruksel. Ka përfunduar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe komisionerit për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn. Hahn pas takimit me Thaçin ka thënë se...

Hahn kërkon që taksa të paktën të pezullohet

më 4.2019 - Lajmi.net

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian Johannes Hahn, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Hahn përmes një postimi...

Tërheqja e SHBA-së nga Ballkani? Hahn mesazh të rëndësishëm: Drejtimin e ka Brukseli

më 4.2019 - Sot News

E përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se për Komisionerin Europian të Zgjerimit, Johannes Hahn, tërheqja e SHBA-ve nga Ballkani nuk përbën një problem. “Që prej luftërave të viteve ’90,...

Hahn pas takimit me Thaçin: Taksa 100% të paktën të pezullohet, dialogu duhet të rinisë së shpejti

më 4.2019 - Klan Kosova

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Europian Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati sot...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë brenda këtij viti

më 4.2019 - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019.  Në një deklaratë për gazetën britanike...

Haradinaj reagon ashpër ndaj BE-së: Një ide monstruoze

më 4.2019 - Sot News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian për...

Hahn: Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë shumë shpejtë

më 4.2019 - GazetaBlic

Johanes Hahn, Komisionari për Zgjerim nga Bashkimi Evropian, ka treguar se për çfarë ka biseduar sot me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në takimin e tyre në Bruksel. Përmes një postimi në llogarinë...

Pas takimit me Thaçin komisioneri Hahn e përsërit prap: Taksa ndaj Serbisë duhet të hiqet

më 4.2019 - Java News

Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn i ka përsëritur Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi qëndrimin e Bashkimit Evropian për pezullimin e taksës ndaj Serbisë. Në një postim në “Twitter”, pas takimit...

SHBA tërhiqet nga Ballkani, Hahn: Nuk përbën problem

më 4.2019 - Opinion

E përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin Europian të Zgjerimit, Johannes Hahn, fakti se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur, nuk përbën problem....

Haradinaj: Hahn po përpiqet që ndarja të jetë temë diskutimi në Berlin

më 4.2019 - Infokusi

Këshilltarja e kryeministrit, Meliza Haradinaj Stublla ka thënë se deklaratat e sotme të komisionarit Hahn janë vazhdimësi e qasjes jokonstruktive për të arritur të zgjidhja e nyjës Kosovë – Serbi dhe...

Kryeministri Haradinaj sërish i ashpër me Mogherinin e Hahnin

më 4.2019 - OraInfo

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur i ashpër me Mogherinin e Hahnin, kërkon nga BE-ja të refuzojë thirrjet për tragjedi të reja në Ballkan. Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me...

Haradinaj reagon ashpër ndaj BE-së: Shkëmbimi i kufijve, një ide monstruoze

më 4.2019 - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian për...

Brukseli sërish thirrje Kosovës: Të paktën, pezullojeni taksën për Serbinë

më 4.2019 - Lexo

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka kërkuar sërish nga Kosova që të paktën të pezullojë taksën për mallrat serbe dhe të rifillojë procesin e dialogut me Beogradin. Deklaratën...

Haradinaj i reagon Hahn-it: Deklarata për shkëmbim territoresh, shkatërruese

më 4.2019 - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj deklaratave të komisionarit të BE, Johannes Hahn, për shkëmbim territoresh me Serbinë. Ai përmes një shkrimi në rrjetin social në Twitter ka thënë...

BE, përmes Hahn, i kthehet sërish idesë për ndryshim kufijsh Kosovë – Serbi

më 4.2019 - Kallxo

Johannes Hahn-it, komisionerit të Bashkimit Evropian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat për Zgjerim, i duket Uashingtoni “interesant”, raporton The Washington Post . Ballkani perëndimor dallon edhe...

Kosovë-Serbi, ja çfarë thotë Hahn për marrëveshjen finale

më 4.2019 - Vizion Plus

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

më 4.2019 - Top Channel

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të Zgjerimit,...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

më 4.2019 - Ina

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të Zgjerimit,...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - PortaliOnline

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe...

Haradinaj: Hahn dhe Mogherini dëmtuan Kosovën dhe rajonin

më 4.2019 - InfoMagazin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mendon se deklaratat e Johanes Hahn dhe Federicha Mogherinit rreth ndryshimit të kufijve kanë dëmtuar Kosovën dhe rajonin. Haradinaj theksoi se nuk ka mundësi për...

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë

më 4.2019 - Gazeta Observer

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian Johannes Hahn, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Hahn përmes një postimi...

Hahn pas takimit me Thaçin: Taksa 100% të paktën të pezullohet

më 4.2019 - Periskopi

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Europian Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati sot...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj: Me Mogherinin e Hanin po shkojmë veç mbrapa

më 4.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Deklaratat rreth kufijve – Haradinaj kritikon Mogherinin e Hahnin

më 4.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - RTV 21

Hahn kishte thënë se mund të bisedohet për korrigjimin e kufijve nëse pajtohet pala kosovare dhe ajo serbe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së, Federica Mogherini...

Hahn: Taksa së paku të pezullohet

më 4.2019 - Bota Press

Ka përfunduar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe komisionerit për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn. Hahn pas takimit me Thaçin ka thënë se është e rëndësishme që dialogu me Serbinë të rifillojë sa...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe...

Haradinaj: Me Mogerenin e Hanin po shkojmë veç mbrapa

më 4.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn pas takimit me Thaçin: Taksa 100% të pezullohet, dialogu duhet të rinisë së shpejti

më 4.2019 - Gazeta e re

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian, Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati sot...

Haradinaj i ashpër me Mogherinin e Hahnin, kërkon nga BE-ja të refuzojë thirrjet për tragjedi të reja në Ballkan

më 4.2019 - InfoMagazin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian për...

Hahn: Taksa 100% të pezullohet, dialogu duhet të rinisë së shpejti

më 4.2019 - Sovrani

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian, Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati sot...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve?

më 4.2019 - Aktuale

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hardainaj: Me Mogerenin e Hanin po shkojmë veç mbrapa

më 4.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj ‘godet’ edhe njëherë Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn pas takimit me Thaçin: Taksa 100% të paktën të pezullohet, dialogu duhet të rinisë së shpejti

më 4.2019 - Ekonomia Online

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Europian Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati sot...

Hahn pas takimit me Thaçin: Taksa 100% të paktën të pezullohet, dialogu duhet të rinisë së shpejti

më 4.2019 - Arbresh

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Europian Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati sot...

Thaçi: Këtë vit mund të arrijmë marrëveshje me Serbinë

më 4.2019 - BalkanWeb

PRISHTINË Media e njohur botërore “The Guardian” shkruan se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shprehur se një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundshme deri në fund të vitit 2019....

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi

më 4.2019 - RTV 21

Hahn shprehet optimist se zgjidhja e mosmarrëveshjes së emrit të Maqedonisë do të shërbejë si pararendës për zgjidhjen e konflikteve të tjera në Ballkanin Perëndimor Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve

më 4.2019 - RTV 21

Hahn shprehet optimist se zgjidhja e mosmarrëveshjes së emrit të Maqedonisë do të shërbejë si pararendës për zgjidhjen e konflikteve të tjera në Ballkanin Perëndimor Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn tregon se çfarë ka biseduar në takim me Thaçin

më 4.2019 - Insajderi

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Hahn ka shkruar se gjatë këtij takimi kanë folur rreth dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë dhe qëndrimit të Bashkimit Evropian lidhur me taksën që ka vendosur...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - Fakti Ditor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas tij, sikur mos të kishin folur për kufijtë dhe...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet gjatë vitit 2019

më 4.2019 - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e fundit”....

Haradinaj: Hahni dhe Mogherini po na largojnë nga marrëveshja me Serbinë

më 4.2019 - Periskopi

Shpërndaje në:

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të jetë si një pjesë e marrëveshjes Kosovë – Serbi

më 4.2019 - GazetaBlic

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan palët

më 4.2019 - Illyria

Uashington, 15 prill 2019 – Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshjeje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Tani...

Haradinaj i akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - Illyria

Prishtinë, 15 prill 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë ndoshta do të mund të arrihej tashmë, sikur të mos hapej tema e ndryshimit të kufijve...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn

më 4.2019 - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

më 4.2019 - 24 ore

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të Zgjerimit,...

Thaçi për “The Guardian”: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda vitit

më 4.2019 - Top Channel

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019,...

Haradinaj thumbon Tusk thotë se ka ide monstruoze për shkëmbim të territoreve

më 4.2019 - Insajderi

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, ka shkruar se rikthimi i idesë së shkëmbimit të territoreve nga Hahn, raporton Insajderi. Rikthimi i idesë monstruoze të shkëmbimit të territoreve nga...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet gjatë vitit 2019

më 4.2019 - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e fundit”....

Thaçi paralajmëron marrëveshje brenda vitit me Serbinë: A ka ndarje të Kosovës?

më 4.2019 - Albeu

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës , duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019,...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të diskutohet nëse duan…

më 4.2019 - Koha.net

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Thaçi flet për “The Guardian”: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda vitit

më 4.2019 - Koha Jone

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019,...

Thaçi beson se marrëveshja me Serbinë mund të arrihet gjatë këtij viti

më 4.2019 - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e fundit”....

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet gjatë vitit 2019

më 4.2019 - Illyria

Londër, 15 prill 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave...

Kosovës-Serbi, ja çfarë thotë Hahn për marrëveshjen finale

më 4.2019 - Vizion Plus

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Hahn: Shkëmbim territoresh, nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

më 4.2019 - BalkanWeb

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Marrëveshja finale Kosovës- Serbi, ja çfarë thotë Hahn

më 4.2019 - Vizion Plus

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të diskutohet nëse duan …

më 4.2019 - Koha Jone

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Thaçi optimist se marrëveshja me Serbinë mund të kryhet sivjet

më 4.2019 - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për prestigjiozen për The Guardian, ka ka thënë se marrëveshja me Serbinë, e mundshme gjatë vitit 2019. Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis...

Hahn thotë se ka marrëveshje finale Kosovë-Serbi, por a përfshihet shkëmbimi i territoreve?

më 4.2019 - Albeu

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn , ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor...

Hahn: Çështja e shkëmbimit të territoreve mund të jetë pjesë e marrëveshjes Kosovë – Serbi

më 4.2019 - Klan Kosova

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Thaçi për Guardianin: Marrëveshja me Serbinë e mundshme këtë vit

më 4.2019 - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për mediumin britanik 'Guardian' ka thënë se marrëveshja me Serbinë është e mundshme këtë vit. Por, ka potencuar që nuk do ta heq taksën e vendosur...

Insistimi i Thaçit: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda 2019-s!

më 4.2019 - Lexo

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019,...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë e mundshme këtë vit

më 4.2019 - RTV 21

Intervista e Thaçit për Guardian “Një marrëveshje për të normalizuar marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës, në ngjashmëri me marrëveshjen historike mes Greqisë dhe Maqedonisë Veriore është ende e mundshme...

Hashim Thaçi: “Taksa ndaj mallrave serbe nuk do të hiqet”

më 4.2019 - Vizion Plus

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar për median britanike “The Guardian” se Kosova nuk ka ne plan te tërheqë tarifën për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve , ndërkohë shprehet...

Hashim Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Neshesh

Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë në...

Presidenti ia hedh Gjermanisë: Disa vende të BE’së po e komplikojnë marrëveshjen me Serbinë

më 4.2019 - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për tema të ndryshme një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë,...

Haradinaj: Hahni dhe Mogherini me idetë e tyre, po na largojnë nga marrëveshja me Serbinë

më 4.2019 - Gazeta Liria

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Thaçi për “The Guardian”: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda 2019-s!

më 4.2019 - Java News

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019,...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

më 4.2019 - Lajm

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ka folur rreth një marrëveshjeje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë është e mundur gjatë këtij viti

më 4.2019 - Koha.mk

Londër, 15 prill – Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit është e mundur gjatë këtij vitit edhe krahas ngecjes serioze në negociatat gjatë muajve të fundit, deklaroi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi....

Haradinaj sërish godet Federica Mogherinin dhe Johannes Hahnin – na e humbën 1 vit me deklaratat për kufijtë

më 4.2019 - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

më 4.2019 - Politiko

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Haradinaj akuzon Mogherinin dhe Hahn për deklaratat rreth korigjimit të kufijve

më 4.2019 - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Washington Post: Hahn nuk e sheh problem braktisjen e Ballkanit nga SHBA

më 4.2019 - Gazeta e re

Komisionari Evropian për Zgjerimin Johannes Hahn tha se shkëmbimi i territorit midis Serbisë dhe Kosovës mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje të detyrueshme ligjore, duke theksuar se parakushti i vetëm...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë është e mundur gjatë këtij viti

më 4.2019 - Ina

Prishtinë, 15 prill – Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit është e mundur gjatë këtij vitit edhe krahas ngecjes serioze në negociatat gjatë muajve të fundit, deklaroi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi....

Haradinaj kritikon Mogherinin e Hahnin: Po të mos kishin folur për kufijtë, do të kishim marrëveshje

më 4.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn, raporto Ekonomia Online. Sipas tij, sikur mos të kishin...

Hashim Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Tetova Sot

Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë në...

Hahn thyen heshtjen flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

më 4.2019 - OraInfo

Johannes Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve? Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit,...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të jetë si një pjesë e vogël e marrëveshjes Kosovë – Serbi

më 4.2019 - Infokusi

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

më 4.2019 - Lajmi.net

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Haradinaj: Hahni dhe Mogherini me idetë e tyre, po na largojnë nga marrëveshja me Serbinë

më 4.2019 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - KosovaPress

Sipas tij, nëse nuk do të flitej për këtë temë, ndoshta marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të mund të arrihej. Këto komente i ka bërë kur është pyetur për deklaratën e komisionarit Hahn, se nuk e përjashton...

Hahn: Shkëmbim territoresh, nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

më 4.2019 - Lexo

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hahn, ishte në Washington javën e kaluar...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

më 4.2019 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i kanë...

Ndryshimi i kufijve, Hahn: Mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

më 4.2019 - Java News

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të ndodh gjatë këtij viti

më 4.2019 - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për tema të ndryshme një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë,...

Washington Post: Hahn nuk e sheh problem braktisjen e Ballkanit nga SHBA

më 4.2019 - Gazeta Observer

Komisionari Evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, tha se shkëmbimi i territorit midis Serbisë dhe Kosovës mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje të detyrueshme ligjore, duke theksuar se parakushti i vetëm...

Hahn: Zgjidhja e emrit të Maqedonisë së Veriut shpresë për zgjidhjen e konflikteve tjera

më 4.2019 - InfoMagazin

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Thaçi i rrëfehet “The Guardian” Marrëveshja me Serbinë, e mundshme…

më 4.2019 - Te Sheshi

Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019,...

Hahn: Zgjidhja e emrit të Maqedonisë së Veriut shpresë për konfliktet tjera

më 4.2019 - Lajm

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Washington Post: Hahn nuk e sheh problem braktisjen e Ballkanit nga SHBA

më 4.2019 - KosovaPress

Në një bisedë për Washington Post, gjatë një vizite të kohëve të fundit në SHBA, Hahn shprehu shpresën se zgjidhja e mosmarrëveshjes së emrit të Maqedonisë do të shërbejë si pararendës për zgjidhjen e...

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të jetë si një pjesë e marrëveshjes Kosovë – Serbi

më 4.2019 - Bota Press

Botapress, 15 Prill-Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin...

Hahn: Marrëveshja e Prespës, sukses i BE-së dhe SHBA-së

më 4.2019 - Shenja

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Thaçi për The Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të ndodh gjatë këtij viti

më 4.2019 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për tema të ndryshme një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë,...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

më 4.2019 - Tetova Sot

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

më 4.2019 - Infokusi

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn: Zgjidhja e emrit të Maqedonisë së Veriut shpresë për konfliktet tjera

më 4.2019 - Shenja

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Thaçi për Guardian tregon se kur mund të arrihet marrëveshja me Serbinë – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - GazetaBlic

Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në një linjë me marrëveshjen historike në mes të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka mundësi që të ndodhë në vitin 2019....

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Klan Kosova

Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë,...

Thaçi : Marrëveshja me Serbinë mund të ndodh gjatë këtij viti

më 4.2019 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për tema të ndryshme një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë,...

Thaçi për The Guardian: Marrëveshja me Serbinë e mundshme këtë vit

më 4.2019 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen prestigjioze britanike ka theksuar se një marrëveshje për të normalizuar marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës, në ngjashmëri me marrëveshjen...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë e mundshme këtë vit

më 4.2019 - KosovaPress

Guardian shkruan se Serbia ka refuzuar ta njohë Kosovën si shtet i pavarur që nga koha kur ish provinca e saj u nda nga ajo në vitin 2008, pas pothuaj se një dekade të administrimit ndërkombëtar pas një...

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin

më 4.2019 - InfoShqip

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin Perëndimor e vlerëson si të rëndësisë së veçantë....

Thaçi për ‘Guardian’-in: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit, taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Epoka e Re

Kosova nuk e ka në plan tërheqjen e tarifës për produktet serbe e cila ka quar në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në një linjë me...

Hahni: Çështja e shkëmbimit të territoreve mund të jetë pjesë e marrëveshjes Kosovë – Serbi

më 4.2019 - Epoka e Re

Komisionari për zgjerimit i Bashkimit Evropian (BE), Johannes Hahn, javën e kaluar ka qenë në Uashington për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me homologët e tij të ShBA-ja....

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

më 4.2019 - PortaliOnline

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Thaçi: Disa vende të BE’së po e komplikojnë marrëveshjen me Serbinë

më 4.2019 - PortaliOnline

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për tema të ndryshme një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë,...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse…

më 4.2019 - Sovrani

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

më 4.2019 - Gazeta Monitor

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë e mundshme sivjet

më 4.2019 - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për të përditshmen prestigjioze britanike ka theksuar se një marrëveshje për të normalizuar marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës, në ngjashmëri me...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve?

më 4.2019 - Periskopi

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë është e mundur gjatë këtij viti

më 4.2019 - Fakti Ditor

Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit është e mundur gjatë këtij vitit edhe krahas ngecjes serioze në negociatat gjatë muajve të fundit, deklaroi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. “Duhet të ulemi madje...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet brenda vitit 2019

më 4.2019 - Gazeta Observer

Një marrëveshje e mundshme për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë pas marrëveshjes historike të arritur mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, mund të jetë e mundur gjatë vitit 2019, përkundër...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

më 4.2019 - Arbresh

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane...

Hahn: Shkëmbimi i territorit Kosovë-Serbi mund të jetë pjesë e marrëveshjes finale

më 4.2019 - Insajderi

Në këtë kontekst, siç shkruan The Washington Post, ai ka folur edhe rreth marrëveshjes ndërmjet Greqisë dhe asaj që quhet sot Maqedonia Veriore, duke thënë se bashkë, SHBA dhe BE-ja u treguan të suksesshme....

Thaçi për The Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet brenda vitit 2019

më 4.2019 - Periskopi

Një marrëveshje e mundshme për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë pas marrëveshjes historike të arritur mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, mund të jetë e mundur gjatë vitit 2019, përkundër...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Bota Press

Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë,...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

më 4.2019 - Ekonomia Online

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor me...

Thaçi për Guardian tregon se kur mund të arrihet marrëveshja me Serbinë – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Arbresh

Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në një linjë me marrëveshjen historike në mes të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka mundësi që të ndodhë në vitin 2019....

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Arbresh

Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në një linjë me marrëveshjen historike në mes të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka mundësi që të ndodhë në vitin 2019....

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Sovrani

Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në një linjë me marrëveshjen historike në mes të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka mundësi që të ndodhë në vitin 2019....

Thaçi për Guardian: Nuk është në plan të hiqet taksa 100% ndaj Serbisë

më 4.2019 - Insajderi

Kështu ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Serbia ka refuzuar që ta njohë Kosovës si shtet të pavarur që prej shkëputjes së ish...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet

më 4.2019 - Ekonomia Online

Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në një linjë me marrëveshjen historike në mes të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka mundësi që të ndodhë në vitin 2019....

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

më 4.2019 - Tetova Sot

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së veçantë....

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin

më 4.2019 - Ina

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin Perëndimor e vlerëson si të rëndësisë së veçantë....

Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shembuj pozitiv, ja sda për pranimin e tyre në BE

më 4.2019 - Koha.mk

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johannes Hahn thotë se BE është e angazhuar në rajon dhe ka mbështetur të ardhmen e saj si pjesë e integrale e BE. Në një artikull për revistën e Parlamentit,...

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin

më 4.2019 - Shenja

Komisioneri për zgjerimin në Bashkimin Europian Johannes Hahn thekson në një artikull se Ballkani Perëndimor ka një dritare të vërtetë mundësish. “Bashkimi Evropian ka kohë që është angazhuar fuqimisht...

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

më 4.2019 - Flaka

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së veçantë....

Hahn: Ballkani Perëndimor ka një dritare të hapur mundësish

më 4.2019 - Epoka e Re

“Bashkimi Evropian ka kohë që është angazhuar fuqimisht në rajonin e Ballkanit dhe ka mbështetur të ardhmen e tij si pjesë integrale e BE”, thotë komisioneri evropian Johannes Hahn. Komisioneri për zgjerimin...

Hahn: Shqipëria e Maqedonia a Veriut, shembuj të angazhmit të BE-së në rajon

më 4.2019 - Te Sheshi

“Bashkimi Evropian ka kohë që është angazhuar fuqimisht në rajonin e Ballkanit dhe ka mbështetur të ardhmen e tij si pjesë integrale e BE”, është shprehur kështu  komisioneri evropian Johannes Hahn, në...

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

më 4.2019 - InfoMagazin

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së veçantë....

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

më 4.2019 - Arbresh

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së veçantë....

Han: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, shembull për rajonin

më 4.2019 - Arbresh

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë shembull për rajonin. Ky është konstatimi i eurokomisarit për zgjerim, Johanes Hahn i cili lidhjen e BE-së me Ballkanin perëndimorë e vlerëson si të rëndësisë së veçantë....

Adem Bytyçi: Thirrje nga Presidenti Thaçi për unitet siq ishim në Rambuje

më 4.2019 - Bota Press

Po t‘i referohemi unitetit siç ishte në Rambuje,nuk mund të mos e kujtojmë ,se në atë kohë ishte dr.Ibrahim Rugova,ai që e kishte bashkuar jo vetëm popullin e Kosovës ,por edhe të gjitha forcat politike...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK