http://kariera.mk

Thaçi: Ua ritheksova Hahnit dhe Tuskut që zvarritja e liberalizimit është e pakuptimtë dhe e papranueshme

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimet e ndara të sotme me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, ka diskutuar problematikën e zbarritjes...

Thaçi: Ua ritheksova Hahnit dhe Tuskut që zvarritja e liberalizimit është e pakuptimtë dhe e paranueshme

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimet e ndara të sotme me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, ka diskutuar problematikën e zbarritjes...

Thaçi takohet me Hahnin: Kosovarët kanë nisur të humbin durimin për vizat

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, me të cilin ka folur për liberalizimin e vizave, dialogun Kosovë – Serbi dhe perspektivën...

Thaçi: E pakuptimtë dhe e papranueshme vonesa për vizat

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me anë të një shkrimi që e ka publikuar në “Facebook”, ka bërë të ditur se në takimet e sotme me presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn në Bruksel, ua ka...

Thaçi nga Brukseli: Heqja e vizave rikthen besimin e kosovarëve në Bashkimin Europian

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn. Thaçi me Hahn ka biseduar për liberalizimin e vizave, dialogun për normalizim të marrëdhënieve ndërmjet...

Thaçi: Ua ritheksova Hahnit dhe Tuskut që zvarritja e liberalizimit është e pakuptimtë dhe e papranueshme

para 2 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimet e ndara të sotme me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, ka diskutuar problematikën e zbarritjes...

Thaçi takohet me Hahn: Heqja e vizave rikthen besimin e humbur në BE-në

para 2 muajve - RTV 21

Përveç liberalizimit të vizave, Thaçi e Hahn diskutuan edhe për normalizim të marrëdhënieve Kosovë – Serbi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian...

Thaçi takoi komisionerin Hahn: Heqja e vizave rikthen besimin qytetar në Bashkimin Evropian

para 2 muajve - RTV 21

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, me të cilin...

Presidenti Thaçi kërkon nga Hahn të merr vendim për liberalizimin e vizave

para 2 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi është duke qëndruar këto ditë në Bruksel. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit në Bruksel, është takuar edhe me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian...

Hahn lëviz nga qëndrimi: Taksa së paku të pezullohet

para 2 muajve - Kallxo

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, tha se është e rëndësishme që dialogu Kosovë-Serbi duhet të rifillojë sa më shpejt që është e mundur. Këtë qëndrim ai e shprehi gjatë takimit...

Thaçi takon Hahnin: Vendimi i shpejtë për liberalizimin e vizave, nevojë thelbësore për Kosovën

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit në Bruksel, është takuar edhe me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian Johannes Hahn. Gjatë këtij takimi Thaçi dhe Hahn kanë biseduar...

Presidenti Thaçi takon Johannes Hahn: Vendimi i shpejtë për liberalizimin e vizave, nevojë thelbësore për Kosovën

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka takuar sot në Bruksel edhe komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Europian Johannes Hahn. Thaçi ka bërë të ditur se me Hahn ka biseduar për  rëndësinë e një vendimi...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - Medial

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm

para 2 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën Schengen....

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm

para 2 muajve - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën Schengen....

Thaçi takon Hahnin: Vendimi i shpejtë për liberalizimin e vizave, nevojë thelbësore për Kosovën

para 2 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit në Bruksel, është takuar edhe me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian Johannes Hahn. Gjatë këtij takimi Thaçi dhe Hahn kanë biseduar...

Thaçi në Bruksel: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm

para 2 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar këtë të hënë me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, ku ka kritikuar BE për vonesën e pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm...

Thaçi: BE pa vonesa ta marrë vendimin për heqjen e vizave

para 2 muajve - KosovaPress

Kreu i vendit në një postim në Facebook shkruan se në takimet e sotme me presidentin Tusk dhe komisionarin Hahn në Bruksel, ritheksoi se zvarritja e vendimit për liberalizimin e vizave është e pakuptimtë...

Presidenti Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - Medial

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën Schengen....

Thaçi lajmërohet nga Brukseli, kërkon nga BE-ja heqjen e vizave për Kosovën

para 2 muajve - OraInfo

Kreu i shtetit Hashim Thaçi ka thënë se BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave. Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për...

Thaçi deklarohet pas takimit me Hahnin

para 2 muajve - Bota Press

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit në Bruksel, është takuar edhe me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian Johannes Hahn. Gjatë këtij takimi Thaçi dhe Hahn kanë biseduar...

Thaçi nga Brukseli: BE-ja duhet ta përshpejtojë rrugëtimin e Ballkanit drejt familjes evropiane

para 2 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisionarin për zgjerim të BE-së, Johanes Hahn. Pas...

Thaçi pas takimit me Tusk: Bashkimi Europian duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave për kosovarët

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Thaçi me Tusk ka biseduar për situatën politike, për perspektiven europiane, për liberalizimin e vizave...

Thaçi takon Tusk në Bruksel: BE duhet të marrë vendimin e vonuar për vizat

para 2 muajve - Lexo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi, Hahnit: Qytetarët e Kosovës, si populli me proevropian, kanë filluar të humbasin durimin

para 2 muajve - PortaliOnline

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Presidenti Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes...

Thaçi: Ngadalësimi i vendimit për liberalizim, i pakuptimtë

para 2 muajve - RTV 21

Thaçi po qëndron në Bruksel Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane,...

Thaçi takoi komisionerin Hahn: Heqja e vizave rikthen besimin qytetar në BE

para 2 muajve - KosovaPress

Presidenti Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, me të cilin ka biseduar për liberalizimin e vizave, dialogun për normalizim të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës...

Thaçi lajmërohet nga Brukseli: BE duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - Kallxo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi pas takimit me Hahn dhe Tusk: BE të mos e vonojë më heqjen e vizave

para 2 muajve - Periskopi

Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim në Bruksel me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn si dhe me preisdentin Donald Tusk ku ka kërkuar që të hiqen vizat për kosovarët Presidenti i Kosovës ka...

Thaçi në Bruksel: Ngadalësimi i vendimit për liberalizim, i pakuptimtë

para 2 muajve - RTV 21

Thaçi po qëndron në Bruksel Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane,...

Thaçi në Bruksel: Ngadalësimi i vendimit për liberalizim, i papranueshëm

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi: BE-ja duhet të marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - RTV 21

Thaçi po qëndron në Bruksel Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane,...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi pas takimit me Tust e Hahn: BE, pa vonesa ta marrë vendimin për heqjen e vizave

para 2 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës është takuar sot në takime të ndara me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tust, si dhe me komisionarin për Zgjerim nga Bashkimi Evropian, Johanes Hahn. Pas këtyre dy takimeve...

Presidenti Thaçi takoi komisionerin Hahn: Heqja e vizave rikthen besimin qytetar në Bashkimin Evropian

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, me të cilin ka biseduar për liberalizimin e vizave, dialogun për normalizim të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës...

Thaçi, Hahnit: Heqja e vizave rikthen besimin qytetar në Bashkimin Evropian

para 2 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian (BE). Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me komisionarin për zgjerim të BE-së, Johannes...

Thaçi nga Brukseli: Heqja e vizave rikthen besimin e kosovarëve në Bashkimin Europian

para 2 muajve - Gazeta Observer

Presidenti Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn. Thaçi me Hahn ka biseduar për liberalizimin e vizave, dialogun për normalizim të marrëdhënieve ndërmjet...

Thaçi- Hahn: Heqja e vizave rikthen besimin qytetar në BE

para 2 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Presidenti Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes...

Nis takimi i Thaçit me Donald Tusk në Bruksel

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka nisur takimet me përfaqësues të Lartë të Bashkimit Europian. Në kuadër të vizitës së tij në Bruksel, presidenti Hashim Thaçi ka takuar presidentin e Këshillit Evropian,...

Nis takimi i presidentit Hashim Thaçi me Donald Tusk në Bruksel

para 2 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka nisur takimet me përfaqësues të Lartë të Bashkimit Europian. Në kuadër të vizitës së tij në Bruksel, presidenti Hashim Thaçi ka takuar presidentin e Këshillit Evropian,...

Thaçi takon Tusk në Bruksel: BE duhet të marrë vendimin e vonuar për vizat

para 2 muajve - Java News

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi flet pas takimit me Tusk

para 2 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Thaçi me Tusk ka biseduar për situatën politike, për perspektiven europiane, për liberalizimin e vizave...

Nis takimi i presidentit Hashim Thaçi me Donald Tusk në Bruksel

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pas pak pritet të zhvillojë takime me përfaqësues të Lartë të Bashkimit Europian. Në kuadër të vizitës së tij në Bruskel, presidenti Hashim Thaçi do të takohet presidentin...

Bashkimi Evropian e injoron flamurin e Kosovës

para 2 muajve - Infokusi

Tashmë është e qartë që BE mban qëndrim neutral karshi statusit të Kosovës për shkak se 5 shtete nuk e njohin pavarësinë. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi  po qëndron në Bruksel dhe atje ditën e ka nisur...

Nis takimi i presidentit Hashim Thaçi me Donald Tusk në Bruksel

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka nisur takimet me përfaqësues të Lartë të Bashkimit Europian. Në kuadër të vizitës së tij në Bruksel, presidenti Hashim Thaçi ka takuar presidentin e Këshillit Evropian,...

Ngadalësimi i vendimit për liberalizim, i papranueshëm

para 2 muajve - Albinfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Nis takimi i presidentit Hashim Thaçi me Donald Tusk në Bruksel

para 2 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka nisur takimet me përfaqësues të Lartë të Bashkimit Europian. Në kuadër të vizitës së tij në Bruksel, presidenti Hashim Thaçi ka takuar presidentin e Këshillit Evropian,...

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i pakuptimtë

para 2 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka takuar në Bruksel Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim në Bruksel me presidentin e Këshillit Evropian (KE),...

Thaçi: Vonesa e liberalizimit të vizave, e papranueshme

para 2 muajve - Illyria

Bruksel, 15 prill 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave...

Thaçi: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi pas takimit me Tusk: Bashkimi Europian duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave për kosovarët

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Thaçi me Tusk ka biseduar për situatën politike, për perspektiven europiane, për liberalizimin e vizave...

Dialogu Kosovë-Serbi ngelet i bllokuar, Thaçi takime me Hahn dhe Tusk në Bruksel

para 2 muajve - Gazeta Tema

Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të...

Thaçi: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - Sovrani

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - KosovaPress

Me këtë rast kreu i vendit e ka falënderuar presidentin Tusk për mbështetjen që BE-ja i ka dhënë Kosovës në dy dekadat e fundit. Ai ka theksuar se rajoni po vazhdon të jetë në një status quo të vështirë,...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi -Tusk’it: Ngadalësimi i vendimit për liberalizim, i pakuptimtë dhe i papranueshëm

para 2 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin...

Nis takimi i Thaçit me Donald Tusk në Bruksel

para 2 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka nisur takimet me përfaqësues të Lartë të Bashkimit Europian. Në kuadër të vizitës së tij në Bruksel, presidenti Hashim Thaçi ka takuar presidentin e Këshillit Evropian,...

Fillon takimi Thaçi – Tusk në Bruksel

para 2 muajve - Insajderi

Në kuadër të vizitës së tij në Bruskel, presidenti Hashim Thaçi do të takohet presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim nga Bashkimi Evropian Johannes Hahn, njofton...

Thaçi takohet me Tusk në Bruksel, në fokus liberalizimi i vizave për Kosovën

para 2 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka udhëtuar drejt Brukselit ku do të zhvillojë disa takime me përfaqësues të lartë të BE. Thaçi do të takohet në orën 12:30 të kësaj të hënë me Presidentin...

Thaçi në Bruksel, takohet me Tusk dhe Hahn

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, po qëndron në Bruksel ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin e Këshillit...

Thaçi vizitë zyrtare në Bruksel, takim me Hahn dhe Tusk

para 2 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin...

Thaçi në Bruksel sot takohet me Hahnin dhe Tuskin

para 2 muajve - OraInfo

Kreu i shtetit Hashim Thaçi sot takohet me Johanes Hahn dhe presidentin Donald Tusk. Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite,...

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti Thaçi do të takojë Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do...

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin...

Thaçi në Bruksel, takohet me Donald Tusk dhe Johannes Hahn

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi, po qëndron në Bruksel ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin e Këshillit...

Thaçi sot do të takohet me presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

para 2 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin...

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

para 2 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin...

Thaçi sot në Bruksel, takohet me Hahn dhe Tusk

para 2 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin...

Presidenti Thaçi takohet sot me Hahn dhe Tusk

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Bruksel do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin...

Thaçi në Bruksel, zbardhen takimet e presidentit të Kosovës

para 2 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca...

Hashim Thaçi në Bruksel, zbardhen takimet e presidenti të Kosovës

para 2 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca...

Presidenti Thaçi udhëtoi për në Bruksel, takon presidentin Tusk dhe komisionarin Hahn

para 2 muajve - Medial

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do...

Thaçi në Bruksel, do të kërkojë përshpejtimin e liberalizimit të vizave

para 2 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas...

Thaçi niset për në Buksel, takimet që do të zhvillojë

para 2 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës së Kosovës , Hashim Thaçi , sot ka udhëtuar për në Bruksel , ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian . Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi...

Thaçi në Bruksel takohet me Tusk dhe Hahn

para 2 muajve - Aktuale

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca...

Thaçi udhëtoi për në Bruksel, do të takohet me presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, siç bëhet e ditur nç njoftimin e...

Thaçi niset për në Bruksel, atje e presin në takim presidenti Tusk dhe komisioneri Hahn

para 2 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot është nisur për në Bruksel ku e presin takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, siç bëhet e ditur në njoftimin e Presidencës,...

Thaçi udhëtoi për Bruksel, do të takohet presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, siç bëhet e ditur nç njoftimin e...

Thaçi udhëtoi për Bruksel, takohet me Tusk dhe Hahn

para 2 muajve - RTV 21

I pari i vendit do të kërkojë nga liderët e BE-së vazhdim të mbështetjes dhe jetësim sa më të shpejt të liberalizimit të vizave Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në...

Thaçi në Bruksel takohet me Tusk dhe Hahn

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca...

Thaçi shkon në Bruksel, pritet të takojë përfaqësues të lartë të BE-së

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do...

Thaçi udhëtoi për Bruksel, takon presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

para 2 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, siç bëhet e ditur nç njoftimin e...

Thaçi merr rrugë për në Bruksel, takohet me këta zyrtarë të lartë të BE-së

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do...

Thaçi shkon në Bruksel, pritet të takojë përfaqësues të lart të BE-së

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do...

Thaçi në Bruksel, takon presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

para 2 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do...

Thaçi në Bruksel takohet me Tusk dhe Hahn

para 2 muajve - Sovrani

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca...

Thaçi udhëtoi për në Bruksel, pritet të takojë liderë të BE-së

para 2 muajve - Illyria

Prishtinë, 14 prill 2019 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Gjatë qëndrimit në...

“Historike: Papa viziton Kosovën ne vitin 2016”.. Pse Papa nuk po i pergjigjet Hashim Thacit për ta vizituar Kosovën as pas pesë ftesave?!

para 2 muajve - Presheva Jone

Mediat e Thacit,  Historike: Papa viziton Kosovën ne vitin 2016. Presidenti kosovar nga vititi 2011, pese herë ja puthi doren Papës dhe ai serish nuk i vjen Plot 21 vjet pasi Papa Gjon Pali II puthi tokën...

Pse Papa nuk po i pergjigjet Hashim Thacit për ta vizituar Kosovën as pas pesë ftesave?!

para 2 muajve - Presheva Jone

Mediat e Thacit,  Historike: Papa viziton Kosovën ne vitin 2016. Presidenti kosovar nga vititi 2011, pese herë ja puthi doren Papës dhe ai serish nuk i vjen Plot 21 vjet pasi Papa Gjon Pali II puthi tokën...

Thaçi në Bruksel takohet me Tusk dhe Hahn

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do...

Thaçi udhëtoi për Bruksel, do ta takojë presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

para 2 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në njoftimin e lëshuar nga Presidenca, thuet se në kuadër të...

Thaçi udhëton për në Bruksel, takohet me Tuskun dhe Hahnin

para 2 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian (BE). Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi...

Thaçi udhëtoi për Bruksel, takon presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

para 2 muajve - Insajderi

Presidenti Thaçi do të kërkojë nga liderët e BE-së vazhdim të mbështetjes dhe jetësim sa më të shpejt të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Në Bruksel, presidenti Thaçi do të flasë edhe për...

Thaçi niset për në Bruksel, do të kërkojë liberalizimin e vizave

para 2 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do...

Presidenti Thaçi udhëtoi për Bruksel, takon presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do...

Presidenti Thaçi udhëtoi për Bruksel, takon presidentin Tusk dhe komisionerin Hahn

para 2 muajve - KosovaPress

Në kuadër të kësaj vizite, presidenti Thaçi do të takojë Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn. Sipas komunikatës së Presidencës, Thaçi do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK